Is alleen het aantal inwoners bepalend voor het al dan niet zijn van een wereldstad?quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:10 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat komt eerder door de positie en status van nederland als geheel. In China heb je steden 10x zo groot als Amsterdam die niemand hier van naam kent.
Ja, ze zouden beter ook de Randstad kunnen gebruiken, dan nog is het relatief een kleine stad vergeleken bij de echt grote steden mondiaal gezien en qua Europa een middenmoter wrs.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:11 schreef Hojdhopper het volgende:
[..]
Stad-van-enige-omvang... Hm, lastig deze. In Nederland, ja. In Europa, misschien ook nog.
Maar wat is "van enige omvang"? Denk dat je Amsterdam wereldwijd kan scharen onder "kleine stad". Zo zijn er 548 steden met meer dan 1 miljoen inwoners (wat ik eerder "van omvang" noem).
Maar van-enige-omvang in context van invloedrijkheid/cultuur/etc. Ja dan staat Amsterdam denk ik wel redelijk hoog.
Ja, bijvoorbeeld.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:13 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, ze zouden beter ook de Randstad kunnen gebruiken, dan nog is het relatief een kleine stad vergeleken bij de echt grote steden mondiaal gezien en qua Europa een middenmoter wrs.
Het was geen kritiek.quote:
Als Amsterdam dan het meest onveilige stuk is van de randstad zou de randstad als geheel er gemiddeld alleen maar beter uit komen.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:13 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, ze zouden beter ook de Randstad kunnen gebruiken, dan nog is het relatief een kleine stad vergeleken bij de echt grote steden mondiaal gezien en qua Europa een middenmoter wrs.
Geeft goed aan hoe extreem veilig Nederland is.quote:
Ja, dat denk ik ook, want ze merken al op dat Amsterdam niettemin de onveiligste stad van NL is.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:15 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Als Amsterdam dan het meest onveilige stuk is van de randstad zou de randstad als geheel er gemiddeld alleen maar beter uit komen.
Komt omdat de politie niks meer doet of zo. Want we worden overspoeld door verkrachters uit Afrika. Je weet.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:15 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Geeft goed aan hoe extreem veilig Nederland is.
Ja, 73 kilo cocaïne onderschept paar weken geleden in dit frigging dorp hier...quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:15 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Geeft goed aan hoe extreem veilig Nederland is.
Dat wil ik wel betwisten. Het is idd geen stad zoals Hongkong/Londen/New York... maar zoals hieronder in de quote wordt gezegd, ik denk dat de meerderheid van de wereldbevolking wel eens van Amsterdam heeft gehoord. Dat zegt wel wat over de "status" van de stad.quote:
quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:10 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat komt eerder door de positie en status van nederland als geheel. In China heb je steden 10x zo groot als Amsterdam die niemand hier van naam kent.
Natuurlijk niet. Ook bnp, aantal universiteiten etc. Maar dan ook hoort Amsterdam niet in een top 60. Het is puur racisme dat een echt mens uit Amsterdam zwaarder telt dan een random Chinees.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:11 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Is alleen het aantal inwoners bepalend voor het al dan niet zijn van een wereldstad?
Qua universiteiten valt Amsterdam volgens mij ook netjes in de top 60.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:17 schreef LXIV het volgende:
[..]
Natuurlijk niet. Ook bnp, aantal universiteiten etc. Maar dan ook hoort Amsterdam niet in een top 60. Het is puur racisme dat een echt mens uit Amsterdam zwaarder telt dan een random Chinees.
Oh ja, alsof die het uit hun duim zuigenquote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:18 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Dat ziet eruit als een betrouwbare bron wel.
En daar voel jij je onveilig door? In vrijwel elke stad (en dorp) in ons land worden drugs verhandeld. Dat leidt zelden tot gevaarlijke situaties. Als doorsnee burger heb je daar in ieder geval geen last van.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:16 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, 73 kilo cocaïne onderschept paar weken geleden in dit frigging dorp hier...
The Economist richt zich voornamelijk op lezers uit West-Europa en de VS. Logisch dus dat Amsterdam wordt meegenomen. Wat ook meespeelt is dat een stad is die internationale een zekere mate van aanzien geniet.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:17 schreef LXIV het volgende:
[..]
Natuurlijk niet. Ook bnp, aantal universiteiten etc. Maar dan ook hoort Amsterdam niet in een top 60. Het is puur racisme dat een echt mens uit Amsterdam zwaarder telt dan een random Chinees.
Ik acht de kans groot dat thebrokebackpacker.com inderdaad niet op de hoogte is van de specifieke ins- en outs van de Nederlandse veiligheidssituatie.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:20 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Oh ja, alsof die het uit hun duim zuigen![]()
https://www.ad.nl/binnenl(...)-nederland~a3c22fc7/
Denk jij dat het rustig leven is als je constant bang moet zijn dat de politie je importhandeltje ontdekt?quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:21 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
En daar voel jij je onveilig door?
Je ziet bepaalde criminaliteit oprukken, zeker hier in Brabant. Daar had je een kwart eeuw geleden nooit van gehoord hier. Grappenhuis wilde de cocaïnegebruiker een spiegeltje geven, laatst, want NL verandert in een narcostaat. Breaking Bad Brabant is al lang een realiteit hoor.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:21 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
En daar voel jij je onveilig door? In vrijwel elke stad (en dorp) in ons land worden drugs verhandeld. Dat leidt zelden tot gevaarlijke situaties. Als doorsnee burger heb je daar in ieder geval geen last van.
Veiligste van een lijst van zoveel steden.quote:Verder is het onderzoek toch duidelijk? Amsterdam behoort tot de veiligste steden ter wereld, terwijl onze hoofdstad naar Nederlandse maatstaven relatief slecht scoort. Trek zelf je conclusies.
Tsja, ik heb niet zoveel moeite met drugs, dus ik lig er niet wakker van. Wat mij betreft worden drugs zoals xtc en cocaïne ook gelegaliseerd.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:25 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Je ziet bepaalde criminaliteit oprukken, zeker hier in Brabant. Daar had je een kwart eeuw geleden nooit van gehoord hier. Grappenhuis wilde de cocaïnegebruiker een spiegeltje geven, laatst, want NL verandert in een narcostaat. Breaking Bad Brabant is al lang een realiteit hoor.
[..]
Veiligste van een lijst van zoveel steden.
Ik heb niets met carnaval hoor.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:28 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Tsja, ik heb niet zoveel moeite met drugs, dus ik lig er niet wakker van. Wat mij betreft worden drugs zoals xtc en cocaïne ook gelegaliseerd.
Verder is Brabant ook gewoon een kutprovincie. Met je schijtcarnaval.
Boreale schijnveiligheid daar.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:34 schreef Eendenkooi het volgende:
Veiliger dan een Bern, Oslo, Helsinki, Zürich of Kopenhagen? Geloof er niks van.
AT5 is de bron van je OP ? en iemand was daar een beetje chauvinistisch en checkte niet het rapport zelf .?quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:02 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
De bewering, stelling suggereert natuurlijk iets anders.
Wat dit betreft is er wel een reden voor juichen, duimen de hoogte in.... of een dansje :quote:The Safe Cities Index 2019 is a report from The Economist Intelligence Unit, sponsored by NEC Corporation. The report is based on the third iteration of the index, which ranks 60 cities across 57 indicators covering digital security, health security, infrastructure security and personal security.
Health security Inputs
• Environmental policies
• Access to healthcare
• No. of beds per 1,000 population
• No. of doctors per 1,000 population
• Access to safe and quality food
• Quality of health services
Ik had alleen de text gelezen, niet op eventuele bijgaande links geclickt, want dacht dat het wel een aardige topic zou zijn, in het licht van wat nog maar paar dagen geleden naar buitenkwam over Amsterdam. Namelijk dat het kraakt onder de criminaliteit.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:39 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
AT5 is de bron van je OP ? en iemand was daar een beetje chauvinistisch en checkte niet het rapport zelf .?
Amsterdam scoort van de 60 steden goed in de lijst health security. Dat is wat anders dan crime security en dergelijke
https://safecities.econom(...)70x210-19-screen.pdf
[..]
Wat dit betreft is er wel een reden voor juichen, duimen de hoogte in.... of een dansje :
![]()
![]()
![]()
Waarom?quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:36 schreef Dutchguy het volgende:
Rollen er in andere steden dan nog meer handgranaten door de straten? Moeilijk voorstelbaar.
Ik hecht een pietsie meer waarde aan het rapport van Tops en Tromp.
"Amsterdam is the world's smallest metropolis".quote:
Grappig.quote:
Rechtsen en ironie herkennen, het blijft een lastige combi.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:55 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Grappig.
Nog geen week geleden las ik overal reacties dat je het GL en Halsema niet kon verwijten dat Amsterdam zo'n narcostad was. Want ze zaten er nog maar net.![]()
Dan moet je je afvragen hoe de definitie van wereldstad moet luiden.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:10 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat komt eerder door de positie en status van nederland als geheel. In China heb je steden 10x zo groot als Amsterdam die niemand hier van naam kent.
Joh.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:55 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Grappig.
Nog geen week geleden las ik overal reacties dat je het GL en Halsema niet kon verwijten dat Amsterdam zo'n narcostad was. Want ze zaten er nog maar net.![]()
Is gewoon voorzetje inkoppen. Links en in groepen denken is trouwens een geweldige combi.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:56 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Rechtsen en ironie herkennen, het blijft een lastige combi.
Ook qua personal security, waar criminaliteit onder valt doet Amsterdam het een stuk beter dan vergelijkbare steden als Brussel, Frankfurt Zurich en Milaan (wel minder dan Kopenhagen en het links-islamitische hell-hole Stockholm).quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:07 schreef Speekselklier het volgende:
ze scoren alleen echt goed met 'health'.
als je dus overhoop gestoken wordt lig je vlot in het ziekenhuis.
Saskia Sassen heeft veel over classificatie van wereldsteden geschreven, en de basis gelegd voor een soort van schaal (global cities index).quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 11:00 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Dan moet je je afvragen hoe de definitie van wereldstad moet luiden.
Amsterdam is gewoon overal bekend, heeft veel toerisme, internationale status, veel nationaliteiten, geschiedenis, veel hoofdkantoren etc,,, etc,,,
Aantal inwoners zou wat mij betreft in ieder geval niet de voornaamste maatstaf moeten zijn.
Je telde pas echt mee als falangistisch dictator als Willem je perschef was.quote:
Apart kereltje iig.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 11:25 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Je telde pas echt mee als falangistisch dictator als Willem je perschef was.
Dan kan het nog steeds onveiliger zijn dan vroeger slimme linkse user die je bent. Of misschien kloppen de cijfers wel helemaal niet.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 11:23 schreef mcmlxiv het volgende:
Sneu voor dom-rechts dat de (volgens hen) onveiligste stad van Nederland alsnog de veiligste stad (van enige omvang) van Europa is.
Toch wel frustrerend moet dat zijn dat ondanks de moslim-tsunami, ondanks het immigrantengeweld en ondanks de verderfelijke invloed van Groen-Links en andere links-marxistische groeperingen Amsterdam (en Nederland) gewoon tot de top van de wereld behoort als fijne plaatsen om te wonen.
Is er misschien toch wel gewoon niet zoveel aan de hand qua (on)veiligheid en laat dom-rechts zichzelf angst aanpraten door de telegraaf en facebook?
Blijf vooral lekker op je zolderkamer zitten met extra grendeltjes en slotjes erop. Wie weet misschien word je anders wel aangesproken door een moslim op straat! De horror!quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 11:30 schreef Eendenkooi het volgende:
[..]
Dan kan het nog steeds onveiliger zijn dan vroeger slimme linkse user die je bent. Of misschien kloppen de cijfers wel helemaal niet.
Onzin, lees het rapport maar. Stockholm is veel veiliger qua criminaliteit. Komt omdat ze in Zweden ten minste niet het halve Midden-Oosten binnenhalen.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 11:23 schreef mcmlxiv het volgende:
Sneu voor dom-rechts dat de (volgens hen) onveiligste stad van Nederland alsnog de veiligste stad (van enige omvang) van Europa is.
Waarom niet? Nederland is een van de veiligste landen ter wereld snap niet dat mensen dit moeilijk te geloven vinden.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 10:34 schreef Eendenkooi het volgende:
Veiliger dan een Bern, Oslo, Helsinki, Zürich of Kopenhagen? Geloof er niks van.
Hoera je hebt een onderdeeltje gevonden waar Amsterdam niet in de top-3 staat.quote:Op vrijdag 30 augustus 2019 11:33 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Onzin, lees het rapport maar. Stockholm is veel veiliger qua criminaliteit. Komt omdat ze in Zweden ten minste niet het halve Midden-Oosten binnenhalen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |