SPOILER: Hoe het allemaal begonOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
In Football Manager wordt een aparte database aangemaakt met de aangemelde users als speler. Zodra alle spelers ingeladen zijn, gaat de host als werkloze manager op vakantie. Elk half jaar wordt een shortlist update gegeven van ons als spelers, met informatie over goals, assists, tackles en meer. Met andere woorden: ben je op weg om een wereldster te worden?
In de FM Editor word je aangemaakt als speler met een aantal vooraf bepaalde eigenschappen. Denk aan de club die je zelf kan kiezen, een aantal eigenschappen (attributes) en andere details. Zie de rest van deze OP voor de regels en verdelingen.
Elk jaar wordt er een update gegeven van de eigenschappen van elke speler. Al deze screens kan je vinden op ons speciale Fok! als speler forum. Iedereen krijgt gelijke kansen in dit spel. Elke speler krijgt een vaste waarde in het begin en het potentieel kan je zelf kiezen door middel van scenarios.
Tussendoor mag je kleinere updates aanvragen, mits met mate. De spelleider moet het spel wel kunnen laten lopen en niet alleen screens posten.
Tijdens het inschrijven moet je 1 van de volgende scenario's en een bijbehorende club kiezen om mee te beginnen.
Scenario 1: Je bent net 15 jaar geworden met een CA op 80 en PA op 185. Je mag per categorie 40 punten besteden.
Scenario 2: Je bent net 15 jaar geworden met een CA op 80 en PA tussen 170 en 200 gegenereerd door een RNG*. Je mag per categorie 40 punten besteden.
* RNG = Random Number Generator
Dit is vergelijkbaar met de grotere talenten in Europa. Hoe je je als talent ontwikkelt, is echter volledig afhankelijk van je keuze aan het begin. Kom je aan spelen toe en ontwikkel je je het beste?
Een club kiezen staat grotendeels vrij, zolang de gekozen club in één van de gegeven competities uitkomt. Zie een overzicht verderop in de OP.
Bekijk de volgende lijst van Preferred Moves:
https://test.addictedtofm(...)and-how-to-use-them/
Stuur een PM met je ingevulde speler naar Drizzt
Na ongeveer 20 seizoenen worden alle carrières bekeken. Wie heeft de hoogste waarde? Wie speelt bij een wereldclub en wie heeft er een hoofdprijs gewonnen? Wie van ons is een wereldster geworden? En bij sommige rondes, welk team heeft de meeste prijzen gepakt?
1. Ik speel nooit FM. Mag ik meedoen?
Jazeker. Iedereen is welkom. Vul de gegevens in met een reply en vraag eventueel als iets niet duidelijk is.
2. Ik heb de deadline gemist! Kan ik nog meedoen?
Helaas, de database wordt aangemaakt aan het begin van het spel. Je zult moeten wachten op de volgende keer dat iemand een game aanmaakt.
3. Moet ik mijn eigen naam invullen?
Nee. Voor mijn part speel je als Kees Koekenbakker. Als je jezelf maar kunt herkennen!
4. Waar staat PA en CA voor?
PA staat voor Potential Ability (wat je kan halen) en CA staat voor Current Ability (wat je nu bent).
5. Hoe werkt de PA (Potential Ability) in FM?
Deze site (http://games-footballmana(...)tential-ability.html) geeft een goede uitleg.
6. Waarom mag ik niet in andere competities starten?
We hebben een selectie gemaakt van begincompetities die gelijkwaardig zijn ter bescherming van jezelf. Iedereen zal nu redelijk snel een basisplaats kunnen afdwingen.
7. Waar meten we mee aan het einde?
Een voetballer kan niet op 1 eigenschap of resultaat beoordeeld worden, dus zullen we naar het totaalplaatje moeten kijken.
8. Deze OP is saai!
Als je een expert bent in Paint / Photoshop zie ik graag wat illustraties tegemoet! Daarnaast is alle feedback welkom.
9. Mijn speler heeft ineens mindere attributes! Hoe kan dit?
Ook al vult de host je opgegeven waardes voor attributes in, dan nog kan het zo zijn, dat Football Manager het wat aanpast. Dit naar aanleiding van je CA en/of PA. Dit is niet te voorkomen; het gebeurt echter voor iedereen en wordt daardoor niet als oneerlijk gezien.
Voorbeeld van een inschrijving:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19Voornaam: Frans
Achternaam: Okker
Geboorteplaats en -land: Amsterdam, Nederland
Nationaliteit: Nederlands
Eventuele 2e nationaliteit: Zweeds
Ik kies scenario: 2
Club: Roda JC
Primaire positie: AMC
Secundaire positie: ST
Links- of rechtsvoetig: Rechts
Lengte: 178
Gewicht: 68
Eventueel familielid (plus familierol): Zoon van Henke Larsson
Techniek: 15 finishing, 15 first touch, 10 passing
Mentaal: 14 composure, 16 off the ball, 10 agression
Fysiek: 15 acceleration, 15 natural fitness
Verborgen vaardigheden: 17 consistency, 13 important matches
Persoonlijkheid: 10 Adaptability, 10 Ambition, 10 Controversy, 20 Loyalty, 15 Pressure, 15 Professionalism, 10 Sportsmanship, Temperament 10
2 Preferred moves: Likes to beat offside trap, shoots with power
Verdeel 40 punten over de technische en mentale vaardigheden met een minimale waarde van 10 voor een enkele vaardigheid, 30 in fysieke vaardigheden en 30 in verborgen eigenschappen. Degene die geen waarde van je ontvangen zullen automatisch worden berekend naar aanleiding van een aantal factoren door FM.
Als je tweevoetig bent, mag je maar 35 punten besteden in techniek.
Meer info over player attributes
Beter overzicht van player attributesErgens 20 punten in stoppen heeft geen nut, FM zal het omlaagbrengen naar 15, waardoor je dus dure punten kwijt bent!
Forum voor de spelers is alvast aangemaakt: http://fokfmalsspeler.proboards.com/, daar komen shortlists en jaarlijkse statistieken te staan. Gewone screenshots plaats ik uiteraard hier.[b]Dingen doen met dingen, da's machtig mooi
Twitch: <a href="https://www.twitch.tv/drizzt_dourden" target="_blank" rel="nofollow norererer noopener" >https://www.twitch.tv/drizzt_dourden</a>[/b]
Kouwe Arie Flodderquote:Op zaterdag 17 augustus 2019 00:07 schreef PowerLoungen het volgende:
[..]
Ik neem Kouwe Arie wel als naam
genot
Ja maar nee, want allemaal Flodder ditdat, geen referentiesquote:Op zaterdag 17 augustus 2019 00:14 schreef JR-Style-93 het volgende:
Ed Neuteboom penetrerend in de zestien.
Maar dat slaat nergens op.quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 00:16 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
[..]
Ja maar nee, want allemaal Flodder ditdat, geen referenties
Je slaat zelf nergens op.quote:
Ik zie dat er belangstelling is voor Boonen. Kan je kijken welke club dat Is?quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 00:27 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
[..]
Je slaat zelf nergens op.
Hoppa.
Kunnen we in een volgende serie niet de familie Suiker maken? Braziliaanse Drekoberto Sugarinho, de Duitse Helmut Zukar, Italiaan Giovanni Zuccharrone, Franse Baptiste Sucre-Putain, Amerikaanse Baby Sugarquote:
Ik vind minimaal dat we een team rondom Suiker en Derksen moeten bouwen.quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 11:31 schreef PierreTT het volgende:
[..]
Kunnen we in een volgende serie niet de familie Suiker maken? Braziliaanse Drekoberto Sugarinho, de Duitse Helmut Zukar, Italiaan Giovanni Zuccharrone, Franse Baptiste Sucre-Putain, Amerikaanse Baby Sugar
Dan krijgen we weinig voetbal te zien...quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 11:39 schreef Ciscus het volgende:
[..]
Ik vind minimaal dat we een team rondom Suiker en Derksen moeten bouwen.
quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 13:09 schreef xminator het volgende:
[..]
Dan krijgen we weinig voetbal te zien...
199 caps. Doe normaal.quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 13:19 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Echt he, en dan stoppenquote:
Op zijn 31ste al.quote:
Zullen ook oefenpotjes tussen zitten, neem ik aan.quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 13:42 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Op zijn 31ste al.
Hoeveel interlands spelen die gasten wel niet per jaar.
Wedstrijdritme opdoen na een blessure?quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 14:02 schreef Scrummie2.0 het volgende:
Waarom speelt die Derksen in godsnaam bij Lierse onder 21?
Geen idee, dat zou de reden kunnen zijn!quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 14:12 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Wedstrijdritme opdoen na een blessure?
Of je begint al vroeg met afbouwenquote:Op zaterdag 17 augustus 2019 14:13 schreef Scrummie2.0 het volgende:
[..]
Geen idee, dat zou de reden kunnen zijn!
Denk je?quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 13:45 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
[..]
Zullen ook oefenpotjes tussen zitten, neem ik aan.
Neuh dit hoort erbij.quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 15:02 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
Zeg het maar, @:JR-Style-93 , maand opnieuw laden of niet?
[ afbeelding ]
Okeuj.quote:
Hij zal begin juni terug zijn, dus net op tijd.quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 15:08 schreef JR-Style-93 het volgende:
Mist hij wel het WK volgens mij.
Ja maar zonder wedstrijdritme dan, lijkt me niet dat hij dan wordt opgeroepen.quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 15:10 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
[..]
Hij zal begin juni terug zijn, dus net op tijd.
Zonder te kijken weet ik dat het Hühnerbein isquote:Op zaterdag 17 augustus 2019 15:15 schreef JR-Style-93 het volgende:
Wie is de grootste clubhopper eigenlijk?
Timingquote:Op zaterdag 17 augustus 2019 16:15 schreef Scrummie2.0 het volgende:
Hopelijk krijgt Derksen nog een andere club voor hij met pensioen gaat.
God.quote:
quote:
En de 2.bundesliga?quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 16:34 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
Kut, helemaal de CL en EL vergeten
Is niet ingeladen.quote:
Oei. Binnenkort einde carrière Boonen. Gestopt bij België. In roulatiesysteem bij Manchester City.quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 16:00 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
De shortlist per 1 december 2029!
[ afbeelding ]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[b]Dingen doen met dingen, da's machtig mooi
Twitch: <a href="https://www.twitch.tv/drizzt_dourden" target="_blank" rel="nofollow norererer noopener" >https://www.twitch.tv/drizzt_dourden</a>[/b]
Eetse! Is Rusland gekwalificeerd?quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 18:09 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
En nu ga ik eten. Over +/- twee weken begint het WK, waar ik alleen Nederland actief in de gaten ga houden, en daarna komen de spelerscreenies weer
Griekenland wordt toch weer wereldkampioen.quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 21:20 schreef Zenit- het volgende:
Eindelijk Vodka en Bayrovskiy op een WK!
quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 18:05 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
En de Champions League gaat naar...Leuk dat Boonen aanvoerder is in de finale.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Je hebt al dat ze de training skippen. Volgens mij ook iets met uitgaan.quote:Op vrijdag 16 augustus 2019 16:08 schreef xminator het volgende:
[..]
Dat spelers bijvoorbeeld worden gepakt met drugs en andere onzin dingen.
Dat had ik ook door gebroken beenquote:Op zaterdag 17 augustus 2019 15:08 schreef JR-Style-93 het volgende:
Mist hij wel het WK volgens mij.
Volgens mij 2 jaar niks gedaan bij City? Ja geld ophalenquote:Op zaterdag 17 augustus 2019 15:13 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Hmm, we gaan dit seizoen niet veel te weten komen over Keppy omdat de Tsjechische competitie niet ingeladen is... volgend seizoen meer nieuws!
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
quote:Op zaterdag 17 augustus 2019 23:06 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
Ik ga dus trucken. Denk dat ik morgen het spel niet ga spelen omdat er de hele dag voetbal op tv is, dus maandag ofzo weer verder met onze boys.
Ik trek dit niet hoor, welke medicatie werkt goed?quote:Op zondag 18 augustus 2019 07:23 schreef Asschen_sukar het volgende:
[..]Een afkickdag, beter ga ik ergens medicatie regelen.
Maar groot gelijk
Trucking simulatorquote:Op zaterdag 17 augustus 2019 23:06 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
Ik ga dus trucken. Denk dat ik morgen het spel niet ga spelen omdat er de hele dag voetbal op tv is, dus maandag ofzo weer verder met onze boys.
Puur genot. Beetje rijden, beetje muziek luisteren.quote:
zelf een game starten in fm19quote:Op zondag 18 augustus 2019 11:53 schreef Ciscus het volgende:
[..]
Ik trek dit niet hoor, welke medicatie werkt goed?
Asgardsson en Marchant zijn ook verdedigers, doch komen vaker in het nieuwsquote:Op zondag 18 augustus 2019 13:48 schreef MaxC het volgende:
Volgende keer maar geen verdediger meer maken, komt nauwelijks in het nieuws. Speelt een beetje anoniem zijn potjes bij Liverpool
Wel iets waar veel tijd in gaat zitten lijkt me.quote:Op zondag 18 augustus 2019 13:28 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
[..]
Puur genot. Beetje rijden, beetje muziek luisteren.
Mwoch, je kunt een hele lange of een paar korte ritjes doen. Ik heb een keer Reykjavik - Boekarest gedaan, dan ben je echt wel een paar uur bezigquote:Op zondag 18 augustus 2019 14:35 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Wel iets waar veel tijd in gaat zitten lijkt me.
Moet straks weer voltijds werken. Heb helemaal geen tijd voor zulke dingen.
Ergens volgende week.quote:Op zondag 18 augustus 2019 14:50 schreef Doublepain het volgende:
Wanneer nieuwe ronde Drizzt?
Dit spel mist een type Fiki namelijk
quote:Op zondag 18 augustus 2019 18:30 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
Ik droomde afgelopen nacht trouwens dat ik met FMRTE nogmaals de huidige CA en eventuele PA van spelers aan het checken was, tot ik een waarschuwing in beeld zag. Volgens 3rd party software was ik aan het cheaten, en als straf werden de database en de savegames gewist
quote:Op zondag 18 augustus 2019 18:30 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
Ik droomde afgelopen nacht trouwens dat ik met FMRTE nogmaals de huidige CA en eventuele PA van spelers aan het checken was, tot ik een waarschuwing in beeld zag. Volgens 3rd party software was ik aan het cheaten, en als straf werden de database en de savegames gewist
Ik hoor bij het meubilair van VVV, dus ik verwacht op z'n minst een stafplek.quote:Op maandag 19 augustus 2019 09:28 schreef Kaneelstokje het volgende:
Ben wel benieuwd in welke volgorde de jongens stoppen. En wie er al verder gaat als staflid.
Lekker beetje scouten toch.quote:Op maandag 19 augustus 2019 09:29 schreef Asschen_sukar het volgende:
[..]
Ik hoor bij het meubilair van VVV, dus ik verwacht op z'n minst een stafplek.
Ik kan helaas geen gebruik maken van het vergader/kolf/gebedshok hier op het werk.quote:Op maandag 19 augustus 2019 12:37 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
Vandaag gaan we verder, Nederland staat op het punt om aan het WK te beginnen, dus als ik het spel zometeen opstart ga ik ook meteen streamen. Weet niet hoeveel lui kunnen gaan kijken?
Michael Timisela? Wat?quote:Op maandag 19 augustus 2019 14:12 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
De boys vs. Yuriy, Vodka is er niet bij:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Prijs je gelukkig; Lierse wil van Derksen afquote:Op maandag 19 augustus 2019 16:05 schreef Ciscus het volgende:
Inzaghi heeft verlengd. Bij Frankfurt. Ik ben droevig. Doei.
Wat een idiotenquote:Op maandag 19 augustus 2019 16:05 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
[..]
Prijs je gelukkig; Lierse wil van Derksen af
Nee, dat kan het jinxen.quote:Op maandag 19 augustus 2019 16:42 schreef JR-Style-93 het volgende:
Ga de volgende wedstrijden even streamen Drizzt.
Wel jammer dat wij nu op de bank zitten.quote:Op maandag 19 augustus 2019 16:49 schreef napoleonfour het volgende:
Scoorde Max nou in zijn 100ste interland?
Geen idee.quote:Op maandag 19 augustus 2019 16:57 schreef GGMM het volgende:
[..]
Hoe doet België het eigenlijk op het WK?
Deden niet mee.quote:Op maandag 19 augustus 2019 16:57 schreef GGMM het volgende:
[..]
Hoe doet België het eigenlijk op het WK?
Oh?quote:
quote:Op maandag 19 augustus 2019 16:59 schreef GGMM het volgende:
[..]
Oh?
Wat raar dat Drizzt de berichten mbt jouw prestaties in het Belgische elftal voor zichzelf houdt.
Want dat je zelfs daar niet voor geselecteerd bent, dat kan gewoon niet.
De losers finalequote:Op maandag 19 augustus 2019 17:00 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
Zometeen de troostfinale tussen Nederland en Ierland.
Meeste van iedereen hier, ja.quote:Op maandag 19 augustus 2019 17:00 schreef Scrummie2.0 het volgende:
[..]
De enige interlands die Derksen heeft mee mogen maken waren in de O21 van Nederland.
Minaj had 199 interlands toch?
Zou je een screen kunnen maken van de selectie van AC Milan en van Ajax?quote:Op maandag 19 augustus 2019 17:16 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
quote:Op maandag 19 augustus 2019 17:17 schreef Kaneelstokje het volgende:
[..]
Zou je een screen kunnen maken van de selectie van AC Milan en van Ajax?
Even kijken wat voor spelers ze hebben, qua nationaliteiten.
Ajax 1 Nederlanderquote:Op maandag 19 augustus 2019 17:18 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Geloof dat clubs of voorzitters een waarde hebben voor aantrekken van spelers uit eigen land. In Turkije is die hoog bijvoorbeeld.quote:Op maandag 19 augustus 2019 17:26 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Altijd in die vroegere versies van FMAjax, PSV en Feyenoord vol met Zuid-Amerikanen.
Nee, iedereen voetbalt nogquote:Op maandag 19 augustus 2019 17:53 schreef napoleonfour het volgende:
Zijn er eigenlijk al fok!-spelers helemaal gestopt?
2M waard (lol)quote:Op maandag 19 augustus 2019 18:19 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
De shortlist per 1 december 2030!
[ afbeelding ]
We gaan erg hard achteruit qua waarde
Konstantidisgodquote:Op maandag 19 augustus 2019 18:19 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
De shortlist per 1 december 2030!
[ afbeelding ]
We gaan erg hard achteruit qua waarde
quote:Op maandag 19 augustus 2019 19:08 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Fucking nice.quote:Op maandag 19 augustus 2019 19:09 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
quote:Op maandag 19 augustus 2019 19:09 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Derksen blijf nog even voetballen, netjes. Prachtige club voor hem...quote:Op maandag 19 augustus 2019 19:09 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Speler van het Jaar bij VVVquote:Op maandag 19 augustus 2019 19:11 schreef Asschen_sukar het volgende:
[..]![]()
![]()
Drizzt, zag ik nou goed dat Suiker speler van het jaar (eredivisie) was in 2029, of valt er nog wat weg?
quote:Op maandag 19 augustus 2019 19:13 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
[..]
Speler van het Jaar bij VVV
Max speelt alleen CL-finales.quote:Op maandag 19 augustus 2019 20:42 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
City wel zonder MarchantHopelijk is Antonio Conte slim en zet 'ie Asgardsson centraal in de verdediging ipv centraal op het middenveld:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[b]Dingen doen met dingen, da's machtig mooi
Twitch: <a href="https://www.twitch.tv/drizzt_dourden" target="_blank" rel="nofollow norererer noopener" >https://www.twitch.tv/drizzt_dourden</a>[/b]
PSV gaat heel aardig hè. Ook vol zuid Amerikanen?quote:
Weer een prijs voor de drie musketiers van Cityquote:Op maandag 19 augustus 2019 20:54 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
De EL gaat voor het eerst in 15 jaar weer naar Manchester:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |