Je moet wel even van tevoren in gesprek wat je er in wil hebben staan. Dan stellen ze dat op krijg je een concept en bij akkoord ga je dat tekenen.quote:Op woensdag 8 mei 2019 21:54 schreef DaRealDeal het volgende:
Klinkt logisch! Alvast bedankt voor deze antwoorden!
Kan ik dit bij de notaris doen tijdens het tekenen van de koopovereenkomst of moet je daar een aparte afspraak voor maken?
Bedankt hier kan ik wat mee!quote:Op woensdag 8 mei 2019 22:07 schreef Bastoenie het volgende:
[..]
Je moet wel even van tevoren in gesprek wat je er in wil hebben staan. Dan stellen ze dat op krijg je een concept en bij akkoord ga je dat tekenen.
Dat is inderdaad niet de bedoeling. En daar ga ik ook zeker naar kijken. Verwacht dat een notaris daar wel iets op weet.quote:Op woensdag 8 mei 2019 22:01 schreef pmponer het volgende:
Dus als het huis minder waard is is de schuld voor haar hoger, omdat die 100 k er dan eerst uit moet? Is dat eerlijk?
Dat zou ook zo zijn als het bij een bank wordt geleend. En dan had ze ook nog rente moeten betalen al die jaren.quote:Op woensdag 8 mei 2019 22:01 schreef pmponer het volgende:
Dus als het huis minder waard is is de schuld voor haar hoger, omdat die 100 k er dan eerst uit moet? Is dat eerlijk?
Dank je wel voor het uitgebreide antwoord! Ik ga dit eens overleggen met mijn vriendin. Ze kwam er zelf mee in eerste instantie. De ongelijke verdeling voelt een beetje vreemd aan, heel eerlijk gezegd. En ik had begrepen dat je bij een grotere verdeling dan 60/40, weer met de belastingdienst rekening moet houden. Maar het zijn inderdaad goede opties, ik ga met haar overleggen waar ze het meeste voor voelt.quote:Op woensdag 8 mei 2019 22:59 schreef Capecoral het volgende:
Je kan ook het eigendomspercentage aanpassen. Jij legt bv 100.000 in op een huis dat incl alles 300.000 kost. Jij kan dan eigenaar worden voor 66.6% en je vriendin 33,3%.
Je vriendin kan ook een schuldbekentenis tekenen voor de helft van die 100.000, de andere helft is al van jou. Die schuldbekentenis kan je ook zelf opstellen. De notaris kan ook zoiets voor je doen alleen dan kost het je geld. Mocht je hem zelf opstellen let dan goed op wat er in moet staan (zoals dat het bedrag uitgeschreven moet worden in letters). Als je er zelf een opstelt bewaar dan beide een getekend exemplaar. Het is aan te raden om dat niet in je huis te leggen (bv bij ouders of familie) . Mocht het fout gaan tussen jullie dan moet je wel je exemplaar kunnen vinden. Als je flink ruzie hebt kan dat nog wel eens verkeerd gaan. Een rede te meer om de notaris dit te laten afhandelen.
Het zou wel zo eerlijk zijn om die 100.000¤ mee te laten groeien bij meerwaarde en mee te laten zakken bij een onderwaarde. Dit kan je in de overeenkomst meenemen.
Er komt dan wat erfrecht bij kijken maar ik dacht dat dat niet zo veel zou zijn. Bij mijn broertje is er voor 75/25 gekozen omdat hij en veel meer verdient en meer geld inlegt.quote:Op woensdag 8 mei 2019 23:08 schreef DaRealDeal het volgende:
[..]
Dank je wel voor het uitgebreide antwoord! Ik ga dit eens overleggen met mijn vriendin. Ze kwam er zelf mee in eerste instantie. De ongelijke verdeling voelt een beetje vreemd aan, heel eerlijk gezegd. En ik had begrepen dat je bij een grotere verdeling dan 60/40, weer met de belastingdienst rekening moet houden. Maar het zijn inderdaad goede opties, ik ga met haar overleggen waar ze het meeste voor voelt.
Uiteraard is het de bedoeling dat we die verdeling uiteindelijk helemaal nooit nodig hebben gehad! Als we later oud en gelukkig zijn 😉
Doe eens wat aan dat gat in je vriendins hand zou ik zeggen.quote:Op donderdag 9 mei 2019 10:41 schreef DaRealDeal het volgende:
Bedankt voor alle antwoorden! Hier kan ik wat mee 👌
Zou even wat offertes op vragen voor een samenlevingscontract, kan je zo een paar 100,- schelen. Wij betaalde namelijk ¤260,- terwijl de notaris die we toegewezrn kregen (nieuwbouw woning) iets van ¤600 vroeg...quote:Op woensdag 8 mei 2019 22:13 schreef DaRealDeal het volgende:
[..]
Dat is inderdaad niet de bedoeling. En daar ga ik ook zeker naar kijken. Verwacht dat een notaris daar wel iets op weet.
Ik heb geluk gehad met de verkoop van mijn huis en tevens met crypto. Zij heeft helaas nooit echt wat gespaard. Kan je helaas weinig aan veranderen 😉quote:Op zaterdag 11 mei 2019 21:58 schreef vosss het volgende:
[..]
Doe eens wat aan dat gat in je vriendins hand zou ik zeggen.
Hoe kan het dat jij 25% meer vangt dan haar en dat jij 100K eigen geld kan inleggen en zij nul euro eigen geld kan inleggen? Zij had imo dan toch ook gewoon 75K in moeten kunnen leggen of ben ik nou gek?
Oh dat is wel flink idd! Thanksquote:Op zaterdag 11 mei 2019 22:51 schreef 111210 het volgende:
[..]
Zou even wat offertes op vragen voor een samenlevingscontract, kan je zo een paar 100,- schelen. Wij betaalde namelijk ¤260,- terwijl de notaris die we toegewezrn kregen (nieuwbouw woning) iets van ¤600 vroeg...
Nice. Aan het verleden is niet zoveel te veranderen. Maar 0 spaargeld op een leeftijd dat je een huis wilt gaan kopen is wel bijzonder. Geen enkele buffer..quote:Op zaterdag 11 mei 2019 22:54 schreef DaRealDeal het volgende:
[..]
Ik heb geluk gehad met de verkoop van mijn huis en tevens met crypto. Zij heeft helaas nooit echt wat gespaard. Kan je helaas weinig aan veranderen 😉
Is niet bijzonder hoor.quote:Op zondag 12 mei 2019 14:16 schreef baskick het volgende:
[..]
Nice. Aan het verleden is niet zoveel te veranderen. Maar 0 spaargeld op een leeftijd dat je een huis wilt gaan kopen is wel bijzonder. Geen enkele buffer..
Niet zo masculien redeneren.quote:Op zondag 12 mei 2019 14:16 schreef baskick het volgende:
[..]
Nice. Aan het verleden is niet zoveel te veranderen. Maar 0 spaargeld op een leeftijd dat je een huis wilt gaan kopen is wel bijzonder. Geen enkele buffer..
Testament bij leven is ook handig als je nog niet trouwt oid.quote:Op zondag 12 mei 2019 20:46 schreef blomke het volgende:
Als je toch bij de notaris zit, overleg dan over een testament. Ook handig voor het geval dat…en je nabestaanden willen die ton terug.
Dat vind ik dus wél bijzonder.quote:
Los van geslacht.quote:
Persoonlijk vind ik huren weggegooid geld. Dat is als je de mogelijkheid hebt om een huis te kunnen kopen.quote:Op zondag 12 mei 2019 21:38 schreef Vollenhoven het volgende:
Mag ik vragen waarom mensen zo graag willen kopen? Is huren niet mogelijk?
Maar is een hypotheek niet gevaarlijk?quote:Op zondag 12 mei 2019 21:43 schreef DaRealDeal het volgende:
[..]
Persoonlijk vind ik huren weggegooid geld. Dat is als je de mogelijkheid hebt om een huis te kunnen kopen.
Huur kost mij sowieso minimaal 1000 euro per maand. Daar kan je zo ongeveer 300k hypotheek voor krijgen. Welke je in 30 jaar tegenwoordig sowieso aflost.
Huur stijgt over het algemeen elk jaar. En hypotheek blijft gelijk afhankelijk van je rentevast periode.
Dat is zeker een risico als je moet verhuizen. Dat is niet mijn uitgangspunt. Het gaat om een woning waar ik oud zou kunnen/willen worden. Zou de relatie over gaan dan deel je dus ook de schuld als je moet verkopen. Maar dan kan ik altijd besluiten om er te blijven dmv het geld wat ik achter de hand heb.quote:Op zondag 12 mei 2019 21:45 schreef Vollenhoven het volgende:
[..]
Maar is een hypotheek niet gevaarlijk?
Wat als de woningmarkt instort?
Maar begrijp ik dan goed dat als jullie gaan scheiden. Jij het huis krijgt en zij met een schuld zit?quote:Op zondag 12 mei 2019 21:49 schreef DaRealDeal het volgende:
[..]
Dat is zeker een risico als je moet verhuizen. Dat is niet mijn uitgangspunt. Het gaat om een woning waar ik oud zou kunnen/willen worden. Zou de relatie over gaan dan deel je dus ook de schuld als je moet verkopen. Maar dan kan ik altijd besluiten om er te blijven dmv het geld wat ik achter de hand heb.
Dus ja een hypotheek brengt een zeker risico met zich mee als de huizenmarkt instort en je er weg moet.
Stort de markt in en blijf je wonen is er niet zoveel aan de hand, vergeet niet dat je ook aflost.
Blijf je er 30 jaar wonen, dan heb je 0 hypotheek en is het volledig jouw eigendom.
Huur je 30 jaar dan heb je daarna nog steeds niks en betaal je misschien zelfs wel 1200 euro of veel meer per maand huur.
Het geld vanuit overwaarde kun je erbuiten houden, over dat bedrag mag je dan alleen geen hypotheekrente aftrekken.quote:Op zondag 12 mei 2019 21:35 schreef DaRealDeal het volgende:
Veel reacties waar ik wat aan heb! Bedankt daarvoor!
Terugkomende op degene die zegt dat het raar is dat iemand op die leeftijd vrijwel nihil heeft gespaard. Ben het ergens zeker met je eens, maar soms zit het leven mee en soms zit het tegen. Ik heb veel “geluk” gehad denk ik, altijd veel uitgegeven en veel gereisd en leuke dingen gedaan en toch een leuk bedrag achter de hand.
Hebben er nog samen over gesproken en mogelijk gaan we gewoon de hypotheek op 2 namen zetten 50/50. En mijn geld erbuiten houden. Dit geeft haar wat rust en geeft haar het gevoel op gelijke voet te staan qua huis. Heb nog wel wat ideeën voor het geld om daar wat mee te doen.
Niet helemaal. Maar stel wij gaan uit elkaar en de woning is i.p.v. bv 380k nog 340k waard. Dan zouden wij beiden 20k verlies hebben.quote:Op zondag 12 mei 2019 21:50 schreef Vollenhoven het volgende:
[..]
Maar begrijp ik dan goed dat als jullie gaan scheiden. Jij het huis krijgt en zij met een schuld zit?
Klopt ben ik mij bewust. Maar dat is idd een keuze en met de huidige rente tarieven een acceptabele keuze.quote:Op zondag 12 mei 2019 21:54 schreef Grems het volgende:
[..]
Het geld vanuit overwaarde kun je erbuiten houden, over dat bedrag mag je dan alleen geen hypotheekrente aftrekken.
Dat doen we eigenlijk al zo goed als, alleen is het te klein voor onze toekomstplannen. 😉quote:Op zondag 12 mei 2019 22:31 schreef Peter het volgende:
Waarom wonen jullie nu al niet samen in haar huis?
tof, het is handig om te weten of je het 24/7 met elkaar uit houdt voor je een huis kooptquote:Op zondag 12 mei 2019 22:42 schreef DaRealDeal het volgende:
[..]
Dat doen we eigenlijk al zo goed als, alleen is het te klein voor onze toekomstplannen. 😉
Haha ja dat is inderdaad wel prettig om te weten 😉quote:Op zondag 12 mei 2019 22:48 schreef Peter het volgende:
[..]
tof, het is handig om te weten of je het 24/7 met elkaar uit houdt voor je een huis koopt
quote:Op zondag 12 mei 2019 21:38 schreef Vollenhoven het volgende:
Mag ik vragen waarom mensen zo graag willen kopen? Is huren niet mogelijk?
Omdat je voor het huren geen stenen terugkrijgt. Je betaald voor gebruik. Bij koop betaal je iedere maand een stukje af en na 30 jaar is het huis jouw eigendom. Wat je dus kunt verkopen.quote:Op zondag 12 mei 2019 21:38 schreef Vollenhoven het volgende:
Mag ik vragen waarom mensen zo graag willen kopen? Is huren niet mogelijk?
Ik neem aan dat de meeste hypotheken goedkoper zijn dan huren?quote:Op vrijdag 17 mei 2019 09:17 schreef sanger het volgende:
[..]
[..]
Omdat je voor het huren geen stenen terugkrijgt. Je betaald voor gebruik. Bij koop betaal je iedere maand een stukje af en na 30 jaar is het huis jouw eigendom. Wat je dus kunt verkopen.
Eerst bel je natuurlijk de bank, en overleg je. Vaak is uitstel van rente mogelijk. Als je het daarna nog steeds niet red, dan kun je toch gewoon verkopen?quote:Op vrijdag 17 mei 2019 11:48 schreef Vollenhoven het volgende:
Maar wat als je je hypotheek niet meer kan betalen? En er is wel overwaarde?
Ahhh op die manier.quote:Op vrijdag 17 mei 2019 11:55 schreef Hallmark het volgende:
[..]
Eerst bel je natuurlijk de bank, en overleg je. Vaak is uitstel van rente mogelijk. Als je het daarna nog steeds niet red, dan kun je toch gewoon verkopen?
Als je zelf niet in staat bent om te doen, dan wordt het gedwongen verkoop. Dan gaat 'ie tegen elke prijs weg, en daarmee snij je jezelf mogelijk in de vingers. Maar het gebeurt, ook in deze markt.
Nou, het is niet van de bank maar van jou, alleen staat daar een schuld bij de bank tegenover.quote:Ahhh op die manier.
Was een beetje vaag voor mij, je mag je huis dus niet verhuren want tenslotte is het huis nog steeds van de bank, maar wel verkopen.
Als je geen 'financiele gemeenschap' hebt, maar gewoon gescheiden financieen zal alles wat jij uit je persoonlijke financieen inlegt in de woning jezelf een 'claim' geven op de 'kopersgemeenschap' (de 'bezitters' van de woning, wat overigens enkel een waarde oplevert die de verkoopwaarde minus ale schulden is, ook minus eventuele claims tov elkaar).quote:Op woensdag 8 mei 2019 21:43 schreef DaRealDeal het volgende:
Wat en hoe kunnen wij dit het beste vastleggen. Mocht er wat mis gaan binnen afzienbare tijd dan wil ik niet alles kwijt zijn, hebt dit eens eerder meegemaakt. Natuurlijk is dit niet het uitgangspunt. Enerzijds voelt dit best vervelend maar wil dit graag zakelijk bekijken.
Niet per se altijd goedkoper.quote:Op vrijdag 17 mei 2019 11:48 schreef Vollenhoven het volgende:
[..]
Ik neem aan dat de meeste hypotheken goedkoper zijn dan huren?
Maar wat als je je hypotheek niet meer kan betalen? En er is wel overwaarde?
Als jij er blijft wonen hoeft ze je niets te betalen. Je zal haar moeten uitkopen voor de helft van de waarde (bij een 50/50) zij blijft dan met een restschuld achter maar deze restschuld is naar de bankquote:Op zondag 12 mei 2019 21:54 schreef DaRealDeal het volgende:
[..]
Niet helemaal. Maar stel wij gaan uit elkaar en de woning is i.p.v. bv 380k nog 340k waard. Dan zouden wij beiden 20k verlies hebben.
Afhankelijk van de keus of ik er dan blijf wonen zou zij mij dat bedrag moeten betalen.
Stel het huis is i.p.v. 380k, 450k waard en ik wil er blijven wonen dan zou ik haar de helft van de 70k overwaarde moeten betalen.
Uiteindelijk schiet je er beide evenveel bij in of maak je beide evenveel winst, zij het niet dat degene die blijft wonen dat geld niet ziet op zijn rekening. Dat is als het huis op allebei de namen staat 50/50.
ai aiquote:Op vrijdag 17 mei 2019 13:02 schreef sanger het volgende:
[..]
Niet per se altijd goedkoper.
Als je je hypotheek niet kunt betalen dan kun je verkopen.
Maakt voor de keuze tussen kopen en huren niets uit ook, als je de hypotheek niet kunt betalen kun je de huur ook niet betalen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |