abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  † In Memoriam † vrijdag 15 maart 2019 @ 17:45:37 #1
230491 Zith
pls tip
pi_185631935
Hoi allemaal, ik ben terminaal.

Relapsed acute leukemie na een stamceltransplantatie in september, 60% van mijn beenmerg en bloed zijn kankercellen. Volgens de artsen heb ik nog een paar weken maar moeten we ook niet schikken als het een paar dagen worden.

Ook heb ik een prachtig zoontje die de 20ste 1 jaar wordt :'( :'( die ik in de steek ga laten :'( :'( mij niet zal herrinneren, en op zal groeien zonder vader (al hoop ik dat mijn vrouw snel nieuw geluk vindt met een andere goede man).

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Nu wilde ik brieven schrijven naar hem voor elke verjaardag, dat ik van hem houd, dat hij lief moet zijn voor zijn moeder enz... Maar ik ben 1) een slechte schrijver, 2) bij de eerste woordjes begin ik al te janken, en 3) zo ziek dat ik niet veel energie over heb mocht ik de computer al halen.

Ik weet dat het valsspelen is maar ik wilde vragen of jullie misschien zouden willen helpen met het schrijven van de brieven... Dan kan ik ze nog een beetje aanpassen en personalizeren. Hij heet Pascal en is op 20 mei jarig. Ik heb een PhD in de economie, hou ontzettend van hem en mijn vrouw, heb 3 domme katten, ben 13 jaar samen met mijn vrouw, heb lieve opa's en omas, tantes en ooms.

Hopelijk kunnen jullie mij helpen een voorzetje te geven...

EDIT: Ik ga video's maken

[ Bericht 1% gewijzigd door Zith op 15-03-2019 18:32:21 ]
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
  vrijdag 15 maart 2019 @ 17:48:44 #2
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_185631996
Hierbij een post om deze onder de aandacht te brengen. Deze mag niet geruisloos wegzakken.
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_185632019
Ach Jezus wat erg.
Als je niet goed kunt schrijven kun je misschien korte filmpjes voor hem maken.
Mijn kind kijkt vaak naar de filmpjes die haar moeder maakte.
  Moderator vrijdag 15 maart 2019 @ 17:50:39 #4
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_185632035
Ik weet niet wat ik moet zeggen. Ik wens jullie veel kracht toe, veel sterkte, en ik wens je een... Ja... Een 'fijne' reis naar boven.

Spreek uit je hart. Het hoeft niet mooi of perfect, maar spreek uit je hart. Jezus, ik ben er stil van.
Breitling - Instruments for Professionals
  vrijdag 15 maart 2019 @ 17:51:52 #5
233495 LPFAN
<3 Linkin Park
pi_185632054
quote:
15s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 17:50 schreef CoolGuy het volgende:
Ik weet niet wat ik moet zeggen. Ik wens jullie veel kracht toe, veel sterkte, en ik wens je een... Ja... Een 'fijne' reis naar boven.

Spreek uit je hart. Het hoeft niet mooi of perfect, maar spreek uit je hart. Jezus, ik ben er stil van.
Dit. Heel veel sterkte TS
Kom een kijkje nemen op onze facebookpagina van Stichting Queri.
https://www.facebook.com/thuiszorgvoordieren/
  Moderator vrijdag 15 maart 2019 @ 17:53:17 #6
5428 crew  miss_sly
pi_185632079
O, wat vreselijk, ik heb er kippenvel van. Ik kan me niet voorstellen hoe het moet voelen te weten dat je je kind achter gaat laten, dat het zonder jou op gaat groeien.

Kun je filmpjes maken? Ze hoeven niet lang te zijn, maar bewegend beeld en je stem horen zal hij ook heel fijn vinden, kan ik me zo voorstellen.

Heel veel sterkte, jij, maar ook je vrouw, je zoontje, iedereen om je heen.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_185632138
Godverdomme Zith..

Misschien wat filmpjes idd, wat miss_sly zegt.

Hoeven geen hele verhalen te zijn, maar misschien wat boekjes voorlezen? Inclusief gekke stemmen enzo als je dat kunt/doet? Als hij je mist kan je hem voor het slapengaan voorlezen....?

En godverdomme.
Ja doei.
pi_185632187
quote:
15s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 17:50 schreef CoolGuy het volgende:
Ik weet niet wat ik moet zeggen. Ik wens jullie veel kracht toe, veel sterkte, en ik wens je een... Ja... Een 'fijne' reis naar boven.

Spreek uit je hart. Het hoeft niet mooi of perfect, maar spreek uit je hart. Jezus, ik ben er stil van.
Dit.

Misschien kan je een video opnemen voor als hij wat ouder is.
maandag 28 december 2020 20:34 schreef JustinK het volgende: De wereld heeft meer tong80's nodig.
pi_185632201
Zith, ben hier wel even stil van. Ik zie je natuurlijk al een tijdje (ook als mod) voorbij komen in het crypto topic en wist wel één en ander maar niet dat het zo slecht ging...

Jullie allemaal sterkte voor de komende tijd...
pi_185632249
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 18:01 schreef MaGNeT het volgende:
Zith, ben hier wel even stil van. Ik zie je natuurlijk al een tijdje (ook als mod) voorbij komen in het crypto topic en wist wel één en ander maar niet dat het zo slecht ging...

Jullie allemaal sterkte voor de komende tijd...
Dit dus, gatverdamme...

Goed, in jouw positie zou ik proberen jouw waarden zoveel mogelijk mee te geven, ook trekken die jij hebt waarin hij wellicht zichzelf later herkend. Spreek uit het hart ja, niet uit het verstand.

Good luck.
Lambo of Rekt
pi_185632282
Niet kloten bedoeld maar hou het achterwege dat hij lief moet zijn voor z'n moeder. Het kind gaat daardoor zorgen op zich nemen die het niet ken dragen. Pedagogisch niet correct, zeker niet in dit geval.


Verder, sterkte met alles man.
  Moderator / Kerstkaart terrorist vrijdag 15 maart 2019 @ 18:07:49 #12
29278 crew  Nizno
Versie 4.4
pi_185632317
Op tv was er toen een programma met jonge ouders waarvan ze wisten dat 1 niet lang meer te leven had.
Daar vulden ze een kist met kleine dingen, emotionele waarde en zulke dingen.

En wat je zelf al aangeeft in de OP, hem vertellen dat hij lief moet zijn voor zijn moeder, dat je van hem houdt en die dingen zijn eerlijk gezegd de weinige dingen die je kunt zeggen. Je kunt niet zijn hele leven in brieven vangen jammer genoeg.

Wat anderen zeggen sta ik wel achter, bewegend beeld. Zien hoe jij lacht, hoe jij praat kunnen horen en weten hoe warm je stem klinkt.
Al is het alleen maar samen met je vrouw praten kan al gevoelens pakken waar je zoon warmte en gevoel uit kan trekken.

Maak het niet te zwaar, als hij alleen kan horen hoe jouw huilen klinkt zal het niet echt een warm gevoel krijgen ;)

Heel veel sterkte Zith. rotzooi.
Op dinsdag 22 februari 2022 22:22 pleurde Nizno zoals gewoonlijk een onzinnige tekst op FOK!
  Forum Admin vrijdag 15 maart 2019 @ 18:09:34 #13
58651 crew  murp
murp
pi_185632348
Ik ga er vanavond wel even voor zitten. Ikzelf kan echt niet schrijven maar het is wel het minste wat ik voor je kan doen even een paar opzetjes proberen te maken.

;( :'(

Wat heb jij een mooi kind zeg!
pi_185632361
Inderdaad een prachtig kind! En die lach O+
maandag 28 december 2020 20:34 schreef JustinK het volgende: De wereld heeft meer tong80's nodig.
pi_185632386
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 17:50 schreef Rose_Red het volgende:
Ach Jezus wat erg.
Als je niet goed kunt schrijven kun je misschien korte filmpjes voor hem maken.
Mijn kind kijkt vaak naar de filmpjes die haar moeder maakte.
Een video klinkt wel als een goed idee idd.

Heel veel sterkte TS aan jou en al je naasten ;( hopelijk lukt het met de brieven en/of video
pi_185632389
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 18:10 schreef BoneThugss het volgende:
Inderdaad een prachtig kind! En die lach O+
pi_185632397
Ik ben zelf ook niet goed in dat soort dingen onder woorden te brengen. Ik hoop dat je brieven erg mooi worden!

Verder heel veel sterkte aan jou en je familie de komende tijd
pi_185632421
quote:
1s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 17:57 schreef motorbloempje het volgende:
Godverdomme Zith..

Misschien wat filmpjes idd, wat miss_sly zegt.

Hoeven geen hele verhalen te zijn, maar misschien wat boekjes voorlezen? Inclusief gekke stemmen enzo als je dat kunt/doet? Als hij je mist kan je hem voor het slapengaan voorlezen....?

En godverdomme.
Dit vind ik wel een hele goede.


Wat ontzettend erg voor jullie allemaal.. heel veel sterkte. ;(

Zal straks ook nog even kijken wat ik voor je op papier kan zetten.
  Moderator vrijdag 15 maart 2019 @ 18:17:06 #19
447051 crew  Peejtur
pi_185632476
Heel veel sterkte en hopelijk een pijnloze reis ;(

Wellicht is een videoboodschap ook wel iets om te doen zodat hij ook nog bewegend beeld en geluid heeft straks?

Sorry, Ik zie dat ik spuit elf ben.
pi_185632496
Het topic doet mij denken aan anime film " Vioet Evergarden seizoen 1 deel 10" (Staat op Netflix)

Veel sterkte.

Misschien is handiger zulke brief door iemand anders laten schrijven, terwijl jij rustig toespreken. Een video-opname zou veel schelen.

Zo kan jouw zoon straks vader goed beeld krijgen.

Gewoon alledaags dingen vragen. Hoe ging op school, was het leuk met kinderen.. Al naar andere groep gegaan. Zwemles gehad, vriendin en vriend spelen.. op 16e ofzo.. een mooie vriendin gevonden?

Het hoeft niet een lange brief zijn.
Al die ontdekkingsreizen door mensen, ze hebben nooit tegenhouden door domheid van mensen
  vrijdag 15 maart 2019 @ 18:20:27 #21
445528 DerRabbit
Zijne Konijnlijkheid
pi_185632526
Heftig dit ;(

Sterkte in ieder geval!
Once you’ve raced, you never forget it…and you never get over it.
pi_185632539
Jezus :’(

Wat een lief idee!

Neem een filmpje op idd. Al ben je nog zo beroerd, laat hem je stem horen. Die verdwijnt samen met jou ( :'( )

Zing een slaapliedje als je de kracht hebt. Spreek wensen voor hem uit.

Vertel hem over hemzelf. Hoe het was om vader te worden.

Waar woon je? Vraag in FHF of er iemand bij je langs kan komen om eea neer te pennen wat jij zegt..?
  † In Memoriam † vrijdag 15 maart 2019 @ 18:22:34 #23
230491 Zith
pls tip
pi_185632569
Bedankt allemaal. Misschien is bewegend beeld met geluid wel fijner ja.

Is USB veilig om lang op te slaan?
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
  vrijdag 15 maart 2019 @ 18:22:44 #24
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_185632572
He, wat ontzettend naar :* !

Hulp vragen bij het schrijven van brieven is geen vals spel natuurlijk, maar misschien kan je beter hulp vragen aan de mensen die wat dichter bij je staan? Het is wel belangrijk dat der teksten uit jouw hart komen.

Hoe dan ook wens ik je veel sterkte en wijsheid, voor jou en iedereen die om je geeft!
Huilen dan.
  Moderator / Kerstkaart terrorist vrijdag 15 maart 2019 @ 18:23:37 #25
29278 crew  Nizno
Versie 4.4
pi_185632583
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 18:22 schreef Zith het volgende:
Bedankt allemaal. Misschien is bewegend beeld met geluid wel fijner ja.

Is USB veilig om lang op te slaan?
jazeker wel, vergeet niet dat je vrouw ook kan zorgen dat het af en toe op een andere/nieuwe stick kan worden gezet.
Op dinsdag 22 februari 2022 22:22 pleurde Nizno zoals gewoonlijk een onzinnige tekst op FOK!
pi_185632589
Wow!! Erg heftig.
Veel sterkte gewenst voor jullie.

En wat al meer gezegd is...
Ik vind een videoboodschap met stem wel een mooi idee.
Sometimes when I close my eyes, I can't see.
pi_185632603
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 18:22 schreef Zith het volgende:
Bedankt allemaal. Misschien is bewegend beeld met geluid wel fijner ja.

Is USB veilig om lang op te slaan?
Zolang het op meerdere plekken is opgeslagen, op zich wel.
  Eindredactie Frontpage / Forummod vrijdag 15 maart 2019 @ 18:25:19 #28
168091 crew  Cobra4
mr. Dkut
pi_185632612
quote:
99s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 18:23 schreef Nizno het volgende:
[..]

jazeker wel, vergeet niet dat je vrouw ook kan zorgen dat het af en toe op een andere/nieuwe stick kan worden gezet.
En stop er ook wat berichten voor haar tussen?
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
  vrijdag 15 maart 2019 @ 18:26:33 #29
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_185632632
:*
The love you take is equal to the love you make.
  Moderator vrijdag 15 maart 2019 @ 18:26:41 #30
447051 crew  Peejtur
pi_185632634
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 18:22 schreef Zith het volgende:
Bedankt allemaal. Misschien is bewegend beeld met geluid wel fijner ja.

Is USB veilig om lang op te slaan?
Ik zou het op meerdere opslagmedia opslaan. Idd paar usb-sticks en eventueel cloud.
pi_185632635
Kun je hem niet wat over jouw levenslessen vertellen? Wat je anders had willen doen, blunders die je gemaakt hebt. Dingen waar je trots op bent.
Wat had jij op zijn leeftijd willen weten toen je net zo jong was?

Of maak verschillende korte filmpjes. Een die hij pas mag kijken als hij zijn zwemdiploma heeft gekregen, afstudeert, gaat trouwen, eerste kind?

Heel veel sterkte TS...
  vrijdag 15 maart 2019 @ 18:27:44 #32
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_185632653
Wat zou je de kleine man in grote hoofdlijnen mee willen geven voor later qua wijsheid of zo? Misschien kunnen anderen er dan een vwrhaal van maken.
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
  † In Memoriam † vrijdag 15 maart 2019 @ 18:28:22 #33
230491 Zith
pls tip
pi_185632664
En heel mooi advies allemaal, ik ga filmen dat we een boekje lezen, dat we met z'n allen ontbijten en lachen, dat ik met hem speel, liedjes zingen enz.

Hoe zouden jullie dat filmen?
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
  † In Memoriam † vrijdag 15 maart 2019 @ 18:28:49 #34
230491 Zith
pls tip
pi_185632673
quote:
17s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 18:25 schreef Cobra4 het volgende:
[..]

En stop er ook wat berichten voor haar tussen?
O+ stiekem ja O+ met een knipoog en een glimlach
I am a Chinese college students, I have a loving father, but I can not help him, he needs to do heart bypass surgery, I can not help him, because the cost of 100,000 or so needed, please help me, lifelong You pray Thank you!
pi_185632678
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 18:28 schreef Zith het volgende:
En heel mooi advies allemaal, ik ga filmen dat we een boekje lezen, dat we met z'n allen ontbijten en lachen, dat ik met hem speel, liedjes zingen enz.

Hoe zouden jullie dat filmen?
Iemand anders laten filmen.
  Eindredactie Frontpage / Forummod vrijdag 15 maart 2019 @ 18:29:09 #36
168091 crew  Cobra4
mr. Dkut
pi_185632683
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 18:28 schreef Zith het volgende:
[..]

O+ stiekem ja O+
*;
"Any officer who goes into action without his sword is improperly dressed." - "Mad Jack" Churchill DSO MC
pi_185632696
Misschien iets van een gepersonaliseerde luisterboek ook een idee?
pi_185632698
quote:
2s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 18:09 schreef murp het volgende:
Ik ga er vanavond wel even voor zitten. Ikzelf kan echt niet schrijven maar het is wel het minste wat ik voor je kan doen even een paar opzetjes proberen te maken.

;( :'(

Wat heb jij een mooi kind zeg!
Ik heb misschien een ideetje, TS... Ik snap het belang van brieven en dergelijke, maar ik vind het zo gek om dat vanuit jou te schrijven (wat oa murp dus wil gaan doen, wat op zich heel nobel is, hoor). Dat jij het vervolgens nog gaat personalizen om zo je kind een herinnering mee te geven. Jezus ;( ik snap de noodzaak, maar kan het niet anders?
Is het misschien een idee dat wij het gewoon dicht bij onszelf houden en voor ons verwoorden wat wij denken wat jij tegen je kind wil zeggen/wat jij aan je kind wilt laten zien? Want dit topic spreekt boekdelen...

Zeg het maar.


En filmpjes vind ik ook een goede tip!
Somebody that I used to know
  Moderator / Kerstkaart terrorist vrijdag 15 maart 2019 @ 18:30:16 #39
29278 crew  Nizno
Versie 4.4
pi_185632709
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 18:28 schreef Zith het volgende:
En heel mooi advies allemaal, ik ga filmen dat we een boekje lezen, dat we met z'n allen ontbijten en lachen, dat ik met hem speel, liedjes zingen enz.

Hoe zouden jullie dat filmen?
Gewoon huis tuin en kneuterig.
Je vrouw die jou filmt jij die je vrouw filmt. Soms eens gewoon een beeld als een selfie.


SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Op dinsdag 22 februari 2022 22:22 pleurde Nizno zoals gewoonlijk een onzinnige tekst op FOK!
  vrijdag 15 maart 2019 @ 18:30:47 #40
78918 SeLang
Black swans matter
pi_185632720
Heel veel sterkte gewenst met alles.
Een video is een goed idee.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  vrijdag 15 maart 2019 @ 18:32:33 #41
484106 Kopjechino
Another hole to dig my soul in
pi_185632763
Hier word ik echt even stil van. Wat een verschrikkelijk gevoel moet dit voor je zijn..
Filmpjes maken is inderdaad een idee, dan heeft je kindje later ook iets om naar te kijken. Als je praat, komen de woorden vaak vanzelf.

Meestal heb ik heel veel te zeggen, maar bij jouw verhaal komen er weinig woorden in mij op.
Ik wil je ontzettend veel sterkte voor jou en je gezin wensen.
'From the deepest desires often come the deadliest hate.'
pi_185632812
(of dat je verschillende vrienden om je heen vraagt een brief voor jouw zoon te schrijven waarin ze herinneringen met je ophalen. /uitleggen hoe jij voor hen bent/was?)
Somebody that I used to know
pi_185632829
En verder gewoon klote en heftig. Sterkte toegewenst.
Somebody that I used to know
  PR en moderator vrijdag 15 maart 2019 @ 18:37:39 #44
288245 crew  Moira
Heeft al lang geen punt meer.
pi_185632861
Mijn god... Wat een klotekutzooi en wat ontzettend moeilijk!

En wat een supermooi en lief idee O+ Ik heb zelf helaas geen woorden voor je behalve wat ik hier typ, maar ik weet zeker dat wat je ook doet een leven lang gewaardeerd gaat worden.

Ik wil je iig een ontzettend dikke digitale knuf geven, ook voor je vrouw en mooie zoontje *;
Fuck the EBU.
pi_185632866
Godverdomme zith. Hoe oneerlijk. Kutzooi.
Drop drop drop drop drop drop drop!!!! DROP!!! drop drop drop drop !!
pi_185632876
Heel veel sterkte toegewenst......wat een prachtige foto van jullie tweetjes...... :'(
  Forum Admin vrijdag 15 maart 2019 @ 18:39:37 #47
35723 crew  GGMM
pi_185632896
Ik wens je heel erg veel sterkte toe. Goed en mooi dat je dit doet voor je zoontje.
Alweer zo'n prachtige post van mij.
Nicki Minaj en ik
Mijn vissen in actie.
  Eindredactie Sport / Forummod vrijdag 15 maart 2019 @ 18:40:45 #48
284411 crew  heywoodu
Van bijna dood tot olympiër:
pi_185632921
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 18:22 schreef Zith het volgende:
Bedankt allemaal. Misschien is bewegend beeld met geluid wel fijner ja.

Is USB veilig om lang op te slaan?
Op zich wel, maar je kunt het (ook) op iets als Dropbox of OneDrive zetten, waar je uiteraard je vrouw toegang toe geeft (of zij maakt een account natuurlijk). Dan staat het ook online in de cloud, mocht zo'n USB-stickje om wat voor lullige reden dan ook ineens niet meer werken/weg zijn/verbranden/weetjijveel.
Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympiër in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
pi_185632929
Ook al schrijf je misschien niet mooi schrijf vrijuit, zoals je bent.
Drop drop drop drop drop drop drop!!!! DROP!!! drop drop drop drop !!
pi_185632952
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 maart 2019 18:22 schreef Zith het volgende:
Bedankt allemaal. Misschien is bewegend beeld met geluid wel fijner ja.

Is USB veilig om lang op te slaan?
Cloud is ook een goede. Als je hulp nodig hebt let me know.
Drop drop drop drop drop drop drop!!!! DROP!!! drop drop drop drop !!
  PR en moderator vrijdag 15 maart 2019 @ 18:42:41 #51
288245 crew  Moira
Heeft al lang geen punt meer.
pi_185632961
Ohja wel nog een idee!
Ook als videoboodschap ofzo, voor als hij in z'n tienerjaren komt. Samen met z'n moeder praten over jullie relatie/huwelijk. Wat jullie daarin hebben meegemaakt en hebben geleerd gaandeweg (voordat je 'de ware' vond). Liefdes-advies geven enzo. O+

En voor jullie (jou en je vrouw) ook een mooi moment om jullie 13-jaar samenzijn weer op te rakelen en herbeleven O+ En voor haar ook iets om terug te kijken en weer even van haar herinneringen met jou te genieten.

[ Bericht 6% gewijzigd door Moira op 15-03-2019 18:48:57 ]
Fuck the EBU.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')