Je bent het resultaat van componenten (een proces) die informatie dragen en uitvoering hebben gegeven aan die informatie binnen in hun functie, met als resultaat dat de componenten in de meest complexe zin van het woord tot jou en de kosmos hebben geleid.quote:
Dit is de eerste keer dat ik iemand de schijnbare inefficiëntie van het universum als argument voor een uitgekiend plan zie aanvoeren.quote:Op zaterdag 9 maart 2019 19:30 schreef Gentlemen_vision het volgende:
[..]
Je moet nog meer uitzoomen. Ik heb het over het heelal, de aarde....why?
Waarom die enorme inspanning van evenwichtigheid in het heelal, voor een klein beetje leven hier op aarde?
Met dat "IETS dat verheven is" ga je m.i. de mist in. Dat is honderd procent een aanname/geloof, er zijn geen bewijzen voor of tegen die stelling.quote:Op zondag 10 maart 2019 18:25 schreef Gentlemen_vision het volgende:
[..]
Je bent het resultaat van componenten (een proces) die informatie dragen en uitvoering hebben gegeven aan die informatie binnen in hun functie, met als resultaat dat de componenten in de meest complexe zin van het woord tot jou en de kosmos hebben geleid.
Mijn vraag aan jou. Wie informeerde deze informatie en gaf de componenten hun functie die tot wonder boven wonder tot jou en de kosmos hebben geleiden. Want zonder dat plan zou er geen bestaan zijn van jou.
No info = no proces
Dus.
IETS dat verheven is boven deze logica, heeft deze logica gecreëerd en de componenten geïnformeerd tot handelen.
Who informed the uninformed?
Iets wat inefficient is is in jou ogen, laat jou elke seconde zuurstof naar binnen halen om maar niet dood te gaan en door te blijven tikken op fok.quote:Op zondag 10 maart 2019 18:26 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Dit is de eerste keer dat ik iemand de schijnbare inefficiëntie van het universum als argument voor een uitgekiend plan zie aanvoeren.
Je haalt oorzaak en gevolg door elkaar. Het is geen vooropgezet plan dat wij hier zuurstof inademen, het is een gevolg van het feit dat hier nu eenmaal zuurstof is. Het leven vormt zich naar de omstandigheden.quote:Op zondag 10 maart 2019 18:31 schreef Gentlemen_vision het volgende:
[..]
Iets wat inefficient is is in jou ogen, laat jou elke seconde zuurstof naar binnen halen om maar niet dood te gaan en door te blijven tikken op fok.
Ja een (onbegrijpelijk) uitgekiend plan.
Dat het bij een deel van de individuen een tijd lang goed gaat is geen sterk argument voor je betoog.quote:Op zondag 10 maart 2019 18:31 schreef Gentlemen_vision het volgende:
[..]
Iets wat inefficient is is in jou ogen, laat jou elke seconde zuurstof naar binnen halen om maar niet dood te gaan en door te blijven tikken op fok.
Ja een (onbegrijpelijk) uitgekiend plan.
Geen basis idee = geen leven.quote:Op zondag 10 maart 2019 18:29 schreef Trashcanman het volgende:
[..]
Met dat "IETS dat verheven is" ga je m.i. de mist in. Dat is honderd procent een aanname/geloof, er zijn geen bewijzen voor of tegen die stelling.
Ik kies er dan ook voor om kak te hebben aan de mogelijkheid dat er een bewuste aftrap van het universum/leven is geweest en dat er een eindbeoordeling is wanneer je dood gaat.
Je geeft zelf aan het gek te vinden dat er een heel universum gecreëerd is om het (op kosmische schaal) verwaarloosbare beetje materie dat de mensheid is te creëren. Dat lijkt op het eerste gezicht inderdaad onbegrijpelijk inefficiënt. Hoe dat vervolgens tot de constatering leidt dat er dus sprake moet zijn van een "uitgekiend plan" ontgaat mij.quote:Op zondag 10 maart 2019 18:31 schreef Gentlemen_vision het volgende:
[..]
Iets wat inefficient is is in jou ogen, laat jou elke seconde zuurstof naar binnen halen om maar niet dood te gaan en door te blijven tikken op fok.
Ja een (onbegrijpelijk) uitgekiend plan.
Welk idee?quote:Op zondag 10 maart 2019 18:37 schreef Gentlemen_vision het volgende:
[..]
Geen basis idee = geen leven.
Geen aftrap = geen leven.
Je gaat te snel over die rekenschap, dat is als je zou geloven in een God-complex. Dat is een andere discussie.
Klinkklare onzin. Er is helemaal geen vooropgezet plan nodig om stapje voor stapje te evolueren tot iets complex.quote:Op zondag 10 maart 2019 18:37 schreef Gentlemen_vision het volgende:
[..]
Geen basis idee = geen leven.
Toch is het resultaat van het begin der begin processen, dat jij nu ademhaalt en leeft. Ik haal niets door elkaar, ik volg een strakke logica op.quote:Op zondag 10 maart 2019 18:34 schreef Tijn het volgende:
[..]
Je haalt oorzaak en gevolg door elkaar. Het is geen vooropgezet plan dat wij hier zuurstof inademen, het is een gevolg van het feit dat hier nu eenmaal zuurstof is. Het leven vormt zich naar de omstandigheden.
Welk fucking plan dan?quote:Op zondag 10 maart 2019 19:03 schreef Gentlemen_vision het volgende:
[..]
Toch is het resultaat van het begin der begin processen, dat jij nu ademhaalt en leeft. Ik haal niets door elkaar, ik volg een strakke logica op.
Jou bestaan, al dan niet onstaan door toevalligheden die jij niet kan volgen, is een samenraapsel van componenten die elk in hun eigen hoedanigheid uitvoering gaven aan informatie die zij in zich opvolgden.
Vergeet het hele proces en focus op het begin der begin. Het ontkennen van een startproces die geinitieerd is door iets met een plan is een belediging aan het adres van je brein.
Geen plan = Geen start = is geen proces = geen creatie = geen leven
Je zegt het, maar je onderbouwt het niet. Je neemt aan dat er een plan moet zijn voordat iets begint, maar dat blijkt helemaal nergens uit. Waarom is er een plan nodig? Waarom kan iets niet gewoon stapje voor stapje zich ontwikkelen, zonder enig plan of doel?quote:Op zondag 10 maart 2019 19:03 schreef Gentlemen_vision het volgende:
[..]
Vergeet het hele proces en focus op het begin der begin. Het ontkennen van een startproces die geinitieerd is door iets met een plan is een belediging aan het adres van je brein.
Geen plan = Geen start = is geen proces = geen creatie = geen leven
Je wilt dat iets zich stap voor stap ontwikkelt, dat uit het NIETS is ontstaan, zonder een BASIS codering????quote:Op zondag 10 maart 2019 19:11 schreef Tijn het volgende:
[..]
Je zegt het, maar je onderbouwt het niet. Je neemt aan dat er een plan moet zijn voordat iets begint, maar dat blijkt helemaal nergens uit. Waarom is er een plan nodig? Waarom kan iets niet gewoon stapje voor stapje zich ontwikkelen, zonder enig plan of doel?
Ja, waarom niet? Waarom kan iets simpels zich niet stap voor stap ontwikkelen tot iets complex, door continu te reageren op de omstandigheden? Zonder plan, zonder doel, gewoon omdat het kan.quote:Op zondag 10 maart 2019 20:06 schreef Gentlemen_vision het volgende:
[..]
Je wilt dat iets zich stap voor stap ontwikkelt, dat uit het NIETS is ontstaan, zonder een BASIS codering????
Dat er een of ander masterplan zou zijn, vind ik een stuk onlogischer.quote:Want het is super logisch, dat iets ontstaat, zonder een basis idee toch? Om zich vervolgens te ontwikkelen tot een kosmos of tot jou.
Toon die basiscodering dan eens aan.quote:Op zondag 10 maart 2019 20:06 schreef Gentlemen_vision het volgende:
[..]
Je wilt dat iets zich stap voor stap ontwikkelt, dat uit het NIETS is ontstaan, zonder een BASIS codering????
Want het is super logisch, dat iets ontstaat, zonder een basis idee toch? Om zich vervolgens te ontwikkelen tot een kosmos of tot jou.
En om de toevalsfactor nog wat te vergroten: misschien zijn er wel duizenden miljarden aanzetten tot universa geweest waarvan er maar een paar levensvatbaar waren en zich konden ontplooien tot een heelal zoals wij dat kennen. Als we dan toch aan het fantaseren zijn...quote:Op zondag 10 maart 2019 21:53 schreef Schonedal het volgende:
De aarde was "in den beginne" een gigantische reageerbuis waarin talloze chemische verbindingen ontstonden en afgebroken werden, één van die verbindingen leidde tot leven.
Wie zegt trouwens dat het leven op aarde ontstaan moet zijn, misschien wel ergens anders in het heelal? Dat zou de reageerbuis oneindig veel groter maken en de kans op het ontstaan van leven ook.
Dat kan ik aan tonen, het is een logisch gevolg van de analyse als je terug redeneert in de processen van bestaan.quote:Op zondag 10 maart 2019 20:16 schreef Trashcanman het volgende:
[..]
Toon die basiscodering dan eens aan.
Ah ja dan MOET er wel een plan achter zitten he?quote:Op zaterdag 9 maart 2019 19:30 schreef Gentlemen_vision het volgende:
Waarom die enorme inspanning van evenwichtigheid in het heelal, voor een klein beetje leven hier op aarde?
Waar je doorlopend mank gaat is dat je binnen menselijke kaders zoekt naar een antwoord op een niet bestaand probleem, wat jij logisch noemt omdat je het anders niet kan bevatten, is voor mij onlogisch omdat ik niet geloof in een masterplan, kosmische energie, chaos en toeval hebben gezorgd voor de toestand waar we nu zijn, en dat wij als toevalligheid op deze planeet zijn ontstaan zal het heelal geen bal jeuken, zoals wij zijn er talloze planeten, zichtbaar en onzichtbaar die evenzoveel verschillende vormen van leven zullen hebben en die wellicht met dezelfde vragen worstelen maar ook door de ontzagwekkende schaal van het heelal nooit een antwoord krijgen op die vraag, tot je doodgaatquote:
Ik heb geen moment de complexitieit van het heelal ontkent of de onbegrijpelijke toevalligheden in de eeuwigdurende mutatieprocessen miskent. Die processen hebben geresulteerd tot ons huidige bestaan. Het bestaan van de kosmos en het bestaan van wat dan ook mag bestaan buiten de kosmos.quote:Op maandag 11 maart 2019 17:26 schreef YuckFou het volgende:
[..]
Waar je doorlopend mank gaat is dat je binnen menselijke kaders zoekt naar een antwoord op een niet bestaand probleem, wat jij logisch noemt omdat je het anders niet kan bevatten, is voor mij onlogisch omdat ik niet geloof in een masterplan, kosmische energie, chaos en toeval hebben gezorgd voor de toestand waar we nu zijn, en dat wij als toevalligheid op deze planeet zijn ontstaan zal het heelal geen bal jeuken, zoals wij zijn er talloze planeten, zichtbaar en onzichtbaar die evenzoveel verschillende vormen van leven zullen hebben en die wellicht met dezelfde vragen worstelen maar ook door de ontzagwekkende schaal van het heelal nooit een antwoord krijgen op die vraag, tot je doodgaat
Het "iets" moet ook ergens een begin hebben. Moet ook ontstaan zijn. Er is geen reden om te stellen dat dit niet uit het niets zou kunnen zijn.quote:Op maandag 11 maart 2019 18:20 schreef Gentlemen_vision het volgende:
[..]
Er kan geen begin zijn zonder een eerste "zet" op basis van een "wil" van "IETS" <<dus een master plan<< waarom loop ik hier mank??????
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |