Nu Rick Paul en Jamie af zijn gevallen heb ik opnieuw mijn licht over de opdracht ''Wachtkamer'' laten schijnen. Na deze analyse blijft er echt maar 1 kandidaat voor mij over als mol.
Ik begin eerst even met de biechten van de kandidaten of ze geld over zouden hebben voor een joker/vrijstelling:
Sinan: 0 euro voor een joker, 2000 voor een vrijstelling (op zich logisch)
Merel: geen 1000 voor een joker, geen 2000 voor vrijstelling (iets té kandidaats in mijn ogen)
Niels: maximaal 1000 euro voor een joker (op zich logisch)
Sarah: geen 1000 euro voor een joker (op zich logisch)
De keuze tussen 4 jokers of een vrijstelling laat ik even in het midden, hier kan ik niet veel van maken.
Dan komen we bij het belangrijkste: de aanbiedingen en de kandidaten die de kamer verlaten. Wie staat op voor welk aanbod, en wanneer doen ze dit? Als mol is het naar mijn mening het verstandigste om een van deze 3 dingen te doen:
A. een joker pakken;
B. tot het einde blijven zitten (maar alléén als er nog anderen zitten na het laatste aanbod)
C. bij het laatste aanbod geld pakken (ook alléén als er nog anderen zitten. Tevens moet men dan pas weglopen als de timer bijna op 0 staat, om zeker te zijn dat er kandidaten zijn die 250 euro uit de pot gaan halen)
Niels, Sarah en Jamie pakken elk 250 euro. Dit doen ze respectievelijk bij het 3e en 4e aanbod. Optie C valt dus af. (er waren in elke kamer 5 aanbiedingen)
Optie B valt ook af. Evelien, Evi, Nikkie en Rick Paul bleven zitten. Die zijn inmiddels alle 4 afgevallen.
Niels stond als eerste op voor 250, al bij het 3e bod. Daar kan ik echt niks mee. Dat zou je als mol echt nooit doen. Het kan wel, maar het 5e bod was in zijn kamer ook 250 euro. Dat was voor Niels als mol dan het ideale moment om op te staan.
Jamie gaat bij het 4e bod opstaan voor 250 euro en Sarah loopt zonder veel aarzeling mee. Dit is in mijn ogen een kandidatenactie, omdat Jamie haar niet echt onder druk zette maar vooral gebaren maakte richting de camera’s met de andere mensen. Sarah had hier dus gewoon kunnen blijven zitten als mol.
Merel gaat ook bij het 4e aanbod weg met een joker. Ze gaat echt heel laat weg, pas toen de teller nog op 7 seconden stond. Als Merel de mol is, is dit het ideale scenario. Ze weet nu hoeveel kandidaten er bij het 5e bod nog zitten door pas weg te gaan als de tijd bijna op is.
Robèrt en Sinan staan op voor een joker bij het 5e bod. Prima moment voor de mol om op te staan. Maar wat wel opvallend is, is dat Sinan probeert om Evelien mee te trekken. Dat zou je als mol nooit doen, zeker niet bij het laatste bod.
Al met al is Merel hier voor mij het meest verdacht. Dat was ze sowieso al, maar nu is het voor mij duidelijk:
In de kamer van Evi, Niels en RP kwamen alleen aanbiedingen voor geld, niet voor jokers. Niels stond op voor de eerste 250 euro, Evi en RP niet. Logischerwijs zouden die twee dus ook niet opstaan voor de tweede 250 euro. Dat is dus al -500 euro. Het was ook vrij duidelijk dat Nikkie ging blijven zitten, dus dat is al -750. Het laatste bod voor Robèrt, Sinan en Evelien was een joker. Die konden dus óf geen geld inbrengen óf nog meer geld uit de pot trekken. Daarom denk ik dat Merel als mol bij het 4e aanbod is weggegaan. Ze pakt hier een joker, niets verdachts aan want elke kandidaat wil die natuurlijk hebben. Maar ze gaat pas als de tijd bijna op is dus ze ziet hoeveel er blijven zitten en ze weet bijna zeker dat er geld uit de pot gehaald gaat worden.
[ Bericht 0% gewijzigd door Legoblokje op 17-02-2019 20:41:55 ]