In mijn wijk gelukkig nog welquote:Op zaterdag 19 januari 2019 23:14 schreef Linkse_krijger het volgende:
[..]
Voor 355.000 euro heb je geen mega huis in >80% van Nederland.
Ja, daarom hou ik 80% grofweg aanquote:Op zaterdag 19 januari 2019 23:23 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
In mijn wijk gelukkig nog welMaar dat is dan ook in een dorp in NO Fryslân.
Het is 50% spaar en 50% aflosvrij en volgend jaar heb ik er pas 10 jaar opzitten dus ik hoop dat het onder de streep toch een + gaat worden.quote:Op zaterdag 19 januari 2019 23:02 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Halleluja roepen bij een aflopende rvp spaarhypotheek? Omdat je rente percentage dan daalt? Met tot gevolg dat je ook meer moet gaan afbetalen.
Voor het aflossingsvrije deel wel iig.quote:Op zaterdag 19 januari 2019 23:51 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Het is 50% spaar en 50% aflosvrij en volgend jaar heb ik er pas 10 jaar opzitten dus ik hoop dat het onder de streep toch een + gaat worden.
Klopt. Maar wel een forse hypotheek vind ik met maar 2,19%. Voor 10 jaar? Wat als die voorbij zijn kans dat de rente nog hoger is dus nog hogere lasten.quote:Op zaterdag 19 januari 2019 23:14 schreef Linkse_krijger het volgende:
[..]
Voor 355.000 euro heb je geen mega huis in >80% van Nederland.
Dat hangt nogal van de specifieke percentages af hoor. Zo wel rentepercentages als belastingpercentage en of je hra hebt.quote:Op zaterdag 19 januari 2019 23:06 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Bij lagere rente en een spaarhypotheek moet je inleg omhoog om het lagere rendement op je spaardeel te compenseren.
Je ontvangt op dat deel namelijk de rente die je betaalt. Daalt de rente, daalt je rendement, moet de inleg (premie) omhoog om het einddoel te halen.
Die inleg is niet aftrekbaar in tegenstelling tot de rente.
Ofwel: je blijft ongeveer hetzelfde betalen, mogelijk meer
Wat is dan de waarde van een koopkrachtplaatje?quote:Op zaterdag 19 januari 2019 17:21 schreef sjorsie1982 het volgende:
simpel, niet.
De stijging van de huren wordt wel meegenomen.
Klopt, ook is een aanzienlijk deel van de spaarpremie bestemd voor kosten het het risico op overlijden af te dekken. Zonder dat je weet wat nou wat is of waar het geld blijft. Juist nu de rente zo laag is, wordt eens te meer duidelijk dat dergelijke vage producten, vooral hoge onkosten en lage opbouw kennen.quote:Op zondag 20 januari 2019 02:08 schreef dodoria het volgende:
Dat hangt nogal van de specifieke percentages af hoor. Zo wel rentepercentages als belastingpercentage en of je hra hebt.
Ik heb ook een deel banksparen en zal bij een lagere rente dit jaar er ong 200 p/m op vooruit gaan.
Heerlijk gevoel. Die comfortverhoging is alleen al die ¤2000 waard voor de muur- en dakisolatie.quote:Op zaterdag 19 januari 2019 18:26 schreef Ivo1985 het volgende:
De comfortverhoging alleen al is me meer waard dan die 9 tientjes die de lening me maandelijks kost. En dan zijn beneden nog lang niet alle isolatiewerkzaamheden klaar.
quote:
Dat is inderdaad een hypotheek van zo'n 350k... Maar m'n woning is wel 500k waard dus op zich is dat niet slecht. Alhoewel, hier in regio Amsterdam wil dat echt niet zeggen dat je leeft in een villa als een koning.quote:Op zaterdag 19 januari 2019 23:14 schreef Linkse_krijger het volgende:
[..]
Voor 355.000 euro heb je geen mega huis in >80% van Nederland.
Daarom heb ik een aflossingsvrije hypotheek. Kon toen nog.quote:Op zondag 20 januari 2019 08:55 schreef blomke het volgende:
[..]
Klopt, ook is een aanzienlijk deel van de spaarpremie bestemd voor kosten het het risico op overlijden af te dekken. Zonder dat je weet wat nou wat is of waar het geld blijft. Juist nu de rente zo laag is, wordt eens te meer duidelijk dat dergelijke vage producten, vooral hoge onkosten en lage opbouw kennen.
Wat dat betreft is een bankspaarhypotheek al een stuk beter.
Tja, als het alternatief een huurwoning van hetzelfde bedrag is kun je beter kopen als je inkomen dat toelaat.quote:Op zondag 20 januari 2019 00:28 schreef egelhond het volgende:
[..]
Klopt. Maar wel een forse hypotheek vind ik met maar 2,19%. Voor 10 jaar? Wat als die voorbij zijn kans dat de rente nog hoger is dus nog hogere lasten.
Perfect. Mijn bank gooit een beetje roet in het eten doordat de rente van onze aflossingsvrije hypotheek, hoger is dan van een annuïtaire hypotheek bij gelijke voorwaarden zoals LTV.quote:Op zondag 20 januari 2019 09:58 schreef Hyperdude het volgende:
Daarom heb ik een aflossingsvrije hypotheek. Kon toen nog.
Geen producten die ik zelf niet begrijp/moeite wil doen om te begrijpen.
Aflossen kan prima als je wat zelfdiscipline hebt en de vermogensbelasting in je nek hijgt.
Dat klopt. Maar zodra je een keer in scheiding ligt of zonder werk komt te zitten heb je wel die mega lasten. Ik ben meer van het voorruit denken.quote:Op zondag 20 januari 2019 10:03 schreef Linkse_krijger het volgende:
[..]
Tja, als het alternatief een huurwoning van hetzelfde bedrag is kun je beter kopen als je inkomen dat toelaat.
Bovendien heeft iemand een met een hypotheek van 355k een flink inkomen en kan die 1350 euro zonder al te grote problemen opbrengen of heeft een hypotheek op basis van twee inkomens.
Bij huren ook. Bovendien is er bij koop (soms) het vangnet van de NHG.quote:Op zondag 20 januari 2019 10:55 schreef egelhond het volgende:
[..]
Dat klopt. Maar zodra je een keer in scheiding ligt of zonder werk komt te zitten heb je wel die mega lasten. Ik ben meer van het voorruit denken.
Die was in 2018 tot 265.000 en vanaf dit jaar 290.000 dus daar heb je bij zo'n duur huis geen recht op.quote:Op zondag 20 januari 2019 11:01 schreef blomke het volgende:
[..]
Bij huren ook. Bovendien is er bij koop (soms) het vangnet van de NHG.
Je gaat er dan dus al vanuit dat iemand die hypotheek niet op 1 inkomen kan afsluiten....quote:Op zondag 20 januari 2019 10:55 schreef egelhond het volgende:
[..]
Dat klopt. Maar zodra je een keer in scheiding ligt of zonder werk komt te zitten heb je wel die mega lasten. Ik ben meer van het voorruit denken.
Moet wel zeggen dat mijn vorige woning 50% aflossingsvrij was die ik na 8 jaar had afgelost. Dus die overwaarde heb ik mooi mee kunnen nemen wat ons veel geld scheelt. Wij hebben ook een woning van +350k
50% van de hypotheek is lineair, de andere helft is annuitair. Dus volgens mij klopt dat wel.quote:Op vrijdag 18 januari 2019 15:09 schreef ManianMan het volgende:
[..]
Waar gaat die overige 50 cent heen bij ons gaat t met 1euro omlaag...
Belangrijk is het verschil tussen je hypotheek en de werkelijke waarde van de woning. Zo lang je overwaarde houdt is er niet zoveel aan de hand. Worden de maandlasten te hoog voor je dan verhuis je.quote:Op zondag 20 januari 2019 10:55 schreef egelhond het volgende:
[..]
Dat klopt. Maar zodra je een keer in scheiding ligt of zonder werk komt te zitten heb je wel die mega lasten. Ik ben meer van het voorruit denken.
dat weet ik niet... ik maak ze nietquote:Op zondag 20 januari 2019 08:53 schreef blomke het volgende:
[..]
Wat is dan de waarde van een koopkrachtplaatje?
Het was een retorische vraag, niet specifiek voor jou bedoeld.quote:Op zondag 20 januari 2019 16:34 schreef sjorsie1982 het volgende:
dat weet ik niet... ik maak ze niet
dat is wel een erg beperkte visie, waarin je nogal wat factoren vergeet:quote:Op zondag 20 januari 2019 16:10 schreef YoshiBignose het volgende:
Zo lang je overwaarde houdt is er niet zoveel aan de hand. Worden de maandlasten te hoog voor je dan verhuis je.
Ja oke ik heb het dan wel over een overwaarde van zo'n 25%. Dan zit je vrij safe. Ik heb ook een bedrijfspand en daar moet je zo'n 35% zelfs inleggen (zouden ze bij woningen ook moeten doen) waardoor je de bank eigenlijk ook geen risico heeft bij een executieverkoop.quote:Op maandag 21 januari 2019 11:52 schreef RM-rf het volgende:
[..]
dat is wel een erg beperkte visie, waarin je nogal wat factoren vergeet:
Daarin vergeet je bv de duur die iemand al heeft aflost aan die woning.
en hoe de huizenprijzen an sich zich ontwikkelden (of er een sterke stijging was of juist een prijs-crisis).
Welke leeftijd de hypotheekgever heeft en zn inkomensvooruitzichten/-zekerheid.
bv 5% overwaarde is best goed als iemand bv twee of drie jaar een hypotheek heeft (bij gemiddelde prijsstijging) en nog relatief jong is en nog lang een relatief 'zeker' inkomen zal hebbend at hopelijk ook eerder zal groeien
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |