Las jouw post daarover een tijdje geleden in het Syrië-topic, maar heb het achterwege gelaten want teveel details voor de mensen buiten dat topic. Maar het punt is dat Turkije al jarenlang (in)direct samenwerkt met aan HTS-gelieerde gewapende lieden, en een stuk verder is gegaan dan deze Nederlandse journaliste.quote:Op donderdag 17 januari 2019 14:38 schreef Slayage het volgende:
[..]
Turken In sinds kort aan het draaien met hun steun aan Nusra. Het ziet er zelfs naar uit dat ze Nusra en idlib gaannlaten vallen.
Dit is nu de zoveelste anti Nusra stap van de Turken. Dat is als het waar is.
quote:Geblinddoekt, vastgebonden, geschopt
Lahsan (34) woont met zijn vrouw in industrieel Nieuw-West op de bovenste verdieping van een sombere portiekflat uit de jaren vijftig. Voor zijn huis dendert verkeer. In 2013 had hij vrienden gemaakt in de Haagse Schilderswijk. Ze hadden elkaar ontmoet via de radicaal-islamitische organisatie Behind Bars.
Toen Lahsan dat voorjaar met zijn moeder naar Marokko ging, werd hij daar aangehouden op verdenking van ronselen voor de jihad. Aan de telefoon vertelde hij journalisten dat hij was geblinddoekt, vastgebonden, geschopt en geslagen met stokken, verkracht met een colaflesje. Hij zat twee jaar in de gevangenis.
In de zomer van 2015 keert Lahsan terug naar Amsterdam en zoekt zelf contact met een begeleidster die zijn Haagse vrienden had geholpen. De vrouw komt wekelijks langs, inventariseert zijn schulden, zoekt een sportschool en noteert in haar verslag dat hij „op oorlogspad” is tegen de Nederlandse overheid, volgens Lahsan verantwoordelijk voor zijn arrestatie in Marokko.
Het eerste. Maar dan kun je je afvragen of de Nederlandse autoriteit dat wel moet doen. Want het perspectief is daar nogal anders. Journalisten hebben contacten met allerlei soorten organisaties (ook terreur organisaties), dat valt onder vrije nieuwsgaring.quote:Op donderdag 17 januari 2019 15:03 schreef Ringo het volgende:
Is deze actie door Turkije nu uitgevoerd op aangeven van de Nederlandse autoriteiten of kunnen we ouwerwets een potje Erdogan-bashen?
haha.quote:Op donderdag 17 januari 2019 15:03 schreef Ringo het volgende:
Is deze actie door Turkije nu uitgevoerd op aangeven van de Nederlandse autoriteiten of kunnen we ouwerwets een potje Erdogan-bashen?
quote:Op donderdag 17 januari 2019 14:48 schreef intellectuele_user het volgende:
Las jouw post daarover een tijdje geleden in het Syrië-topic, maar heb het achterwege gelaten want teveel details voor de mensen buiten dat topic. Maar het punt is dat Turkije al jarenlang (in)direct samenwerkt met aan HTS-gelieerde gewapende lieden, en een stuk verder is gegaan dan deze Nederlandse journaliste.
daarnaast als het waar is dat het haar banden met nusra is waar ze nu voor wordt gestraft. is het helemaal merkwaardig omdat de turken eigenlijk tot een paar weken terug nusra volop steunden. hoewel ik denk dat de banden nog steeds aanwezig zijn. als je bekijkt hoe idlib parktisch zonder slag of stoot overgedragen is aan nusra door de proxys van de turken.quote:Op donderdag 17 januari 2019 15:26 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Het eerste. Maar dan kun je je afvragen of de Nederlandse autoriteit dat wel moet doen. Want het perspectief is daar nogal anders. Journalisten hebben contacten met allerlei soorten organisaties (ook terreur organisaties), dat valt onder vrije nieuwsgaring.
Maar Turkije ziet dat als banden met........
Dat heeft toch niets met elkaar te maken? je kunt immers heel goed een bepaalde groep vanuit geopolitiek oogpunt 'steunen', maar er niets mee vandoen willen hebben op binnenlandse politiek. Vind dat allemaal niet zo bijzonder.quote:Op donderdag 17 januari 2019 15:34 schreef Slayage het volgende:
[..]
daarnaast als het waar is dat het haar banden met nusra is waar ze nu voor wordt gestraft. is het helemaal merkwaardig omdat de turken eigenlijk tot een paar weken terug nusra volop steunden. hoewel ik denk dat de banden nog steeds aanwezig zijn. als je bekijkt hoe idlib parktisch zonder slag of stoot overgedragen is aan nusra door de proxys van de turken.
een beetje vergelijkbaar met hoe erdo matties was met de gulenisten totdat ze ruzie kregen. vervolgens werd het gulenistische netwerk "terroristisch" verklaard
Inmiddels staat er wat nieuws...quote:Op donderdag 17 januari 2019 14:59 schreef maan_man het volgende:
Ik vind het FD wel zwak. Dit artikel over de zaak: https://fd.nl/economie-po(...)dent-ans-boersma-uit, dat voor het laatst 6 uur geleden werd geüpdatet, is het laatste wat de krant over het gebeuren schrijft.
Nu hoef jij je eigen werknemer niet gelijk af te vallen, maar van een zogenaamd onafhankelijk nieuwsmedium mag jij wel verwachten dat ze gewoon feitelijkheden melden: "Het OM meldt....".
de context maakt een groot verschil inderdaad. zo is isis voor de turken tegenwoordig terroristisch omdat ze turken opblazen in turkije. maar is nusra niet terroristisch omdat ze samenwerken met de turken (even de recente gebeurtenissen achterwegen laten)quote:Op donderdag 17 januari 2019 15:36 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Dat heeft toch niets met elkaar te maken? je kunt immers heel goed een bepaalde groep vanuit geopolitiek oogpunt 'steunen', maar er niets mee vandoen willen hebben op binnenlandse politiek. Vind dat allemaal niet zo bijzonder.
komt de aap uit de mauw. case closed move along.quote:Op donderdag 17 januari 2019 15:40 schreef nostra het volgende:
Een regeringswoordvoerder stelde dat Ans banden zou hebben met de Syrische terreurorganisatie Jabhat al-Nusra.
(...)
Zelf acht Ans het mogelijk dat haar uitzetting gerelateerd is aan het feit dat zij tot zomer 2015 een relatie had met een Syriër die afgelopen najaar in Nederland is gearresteerd vanwege voormalig lidmaatschap van de Syrische terreurorganisatie Jabhat al-Nusra.
Joh.
Gewoon terecht het land uitgeflikkerd dus.quote:Op donderdag 17 januari 2019 15:40 schreef nostra het volgende:
Een regeringswoordvoerder stelde dat Ans banden zou hebben met de Syrische terreurorganisatie Jabhat al-Nusra.
(...)
Zelf acht Ans het mogelijk dat haar uitzetting gerelateerd is aan het feit dat zij tot zomer 2015 een relatie had met een Syriër die afgelopen najaar in Nederland is gearresteerd vanwege voormalig lidmaatschap van de Syrische terreurorganisatie Jabhat al-Nusra.
Joh.
hangt er van af of ze nog steeds banden onderhoudt met hem. beetje sneu als ze 4 jaar terug met iemand een relatie had en daar nu voor wordt gestraft, maar in de turkse context is dat niet raar.quote:Op donderdag 17 januari 2019 15:44 schreef Nobu het volgende:
[..]
Gewoon terecht het land uitgeflikkerd dus.
Als jij in Nederland tot een paar jaar geleden met je kale vrindjes van de NVU door de straten marcheerde kom je ook nu niet door een veiligheidsonderzoek.quote:Op donderdag 17 januari 2019 15:47 schreef Slayage het volgende:
[..]
hangt er van af of ze nog steeds banden onderhoudt met hem. beetje sneu als ze 4 jaar terug met iemand een relatie had en daar nu voor wordt gestraft, maar in de turkse context is dat niet raar.
https://www.ad.nl/buitenl(...)t-al-nusra~a9af0c48/quote:D66 en CDA hebben vanmorgen - nog voordat bekend werd dat Boersma verdachte is in een terreuronderzoek - Kamervragen ingediend over de kwestie. De regeringspartijen menen dat het ‘onacceptabel’ is dat ‘Turkije zonder enige aanleiding journalisten, verdedigers van het vrije woord, uitzet’. Ze vragen Blok of hij de Turkse ambassadeur wil ontbieden en zijn Turkse ambtsgenoot wil aanspreken.
Ook ChristenUnie-voorman Gert-Jan Segers roept op te stoppen met de onderhandelingen over een Turks EU-lidmaatschap. ,,Turkije zinkt steeds dieper’’, aldus Segers.
Nadat bekend werd dat Boersma niet werd uitgezet vanwege journalistieke overwegingen, dienden de partijen nieuwe vragen in, waarin ze Blok vragen om opheldering.
Kom er maar in Yoeri Albrecht, welk debat was daar gaande?twitter:RTLnieuws twitterde op donderdag 17-01-2019 om 16:57:27Ex-vriend journaliste Ans Boersma werd in 2017 gearresteerd nadat hij was herkend als jihadstrijder in debatcentrum De Balie in Amsterdam https://t.co/GB33XsqyEB https://t.co/jJ5fw9vZGe reageer retweet
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |