abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_184317361
quote:
0s.gif Op woensdag 9 januari 2019 20:06 schreef venomsnake het volgende:
Genieten man hier (regio Munchen).
Vandaag weer bijna hele dag gesneeuwd, heel dik pak inmiddels. Toch een prachtig gezicht, beetje uitkijken met rijden maar dat uitzicht overal is niet te betalen. Tijdens het werk even naar buiten kijken, genot. :)

Blijft sowieso t/m zondag flink sneeuwen. Maar kijken hoe dat morgenvroeg weer gaat :D.
Vanochtend vanuit de S-Bahn in München.

Jaren niet zo veel gevallen als afgelopen dagen... Ligt nu zo'n 20cm in het centrum, 30cm kort buiten het centrum, en waar ik werk, zo'n 10 km buiten de stad zo'n 40cm.
Nederlander in München, met voorliefde voor Taiwan en auti's gonna aut.
pi_184317457
Meeste sneeuw ligt nu in Loser, inmiddels 5 meter en er wordt nog veel meer verwacht.

Steeds meer skigebieden zijn dicht vanwege lawinegevaar of simpelweg te veel sneeuw onder de liften.
pi_184317544
Ben benieuwd. Het gaat zondag en maandag nog even los in het Montafon gebied en daarna zou het volgens de voorspellingen rustiger moeten worden. Laten we het maar hopen.
I solemnly swear i'm up to no good
pi_184317722
Ben ook benieuwd. Had eigenlijk zaterdag Sudelfeld gepland, maar ja... maar zien of dat wat wordt.
Nederlander in München, met voorliefde voor Taiwan en auti's gonna aut.
pi_184317767
Er is nu wel wat open in het skigebied waar we heen gaan. Enige probleem is dat de toegangsweg naar dat dorp afgesloten in wegens lawine gevaar :+
I solemnly swear i'm up to no good
pi_184318017
Fantastisch toch dit!

snowrep twitterde op donderdag 10-01-2019 om 12:58:06 Het skigebied van Hochkar is eerder deze week volledig ontruimd en is er een noodsituatie van kracht. Dat dat niet zomaar is, blijkt uit deze twee foto's. (bron: AWÖ) https://t.co/4IuN6jvtmQ reageer retweet
  donderdag 10 januari 2019 @ 13:45:46 #58
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_184318801
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
  donderdag 10 januari 2019 @ 19:47:05 #59
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_184325140
Lawine treft Zwitsers hotel, noodtoestand in delen Duitsland

In Zwitserland is op de Schwägalp in het kanton Appenzell een hotel door een lawine getroffen. Meerdere auto's en een deel van het restaurant werden door de lawine meegesleurd. Zeker drie mensen raakten daarbij gewond. Reddingsdiensten zoeken in de sneeuw met lawinehonden naar slachtoffers onder de sneeuw.

In het hotel wordt niemand vermist, maar mogelijk zijn voorbijgangers onder de sneeuw beland.

In Zuid-Duitsland en Oostenrijk zijn door de hevige sneeuwval hele dorpen afgesloten van de buitenwereld. In drie regio's in Duitsland is de noodtoestand uitgeroepen. In Berchtesgaden zitten honderden mensen vast door de sneeuw.

Het leger is ingezet om te helpen daken en wegen sneeuwvrij te maken, maar ook om met rupsvoertuigen eten en medicijnen te brengen. De daken dreigen in te storten onder het gewicht van meters sneeuw. Ook veel bomen staan op het punt om om te vallen door de zware sneeuw op de takken. Met pantservoertuigen op rupswielen hebben militairen de bewoners en medewerkers van een astmacentrum geëvacueerd.

Een omgevallen boom kostte in de buurt van München het leven aan een negenjarige jongen. Pas na 40 minuten werd ontdekt dat hij onder de boom lag en werden de reddingsdiensten ingeschakeld. Die konden zijn leven niet meer redden

In Beieren blijven de scholen dicht en zowel in Duitsland als in Oostenrijk rijden op verschillende trajecten geen treinen meer. Ook op snelwegen heeft het verkeer veel last van de sneeuw. Op de A8 en de A9 zaten honderden auto- en vrachtwagenbestuurders de hele nacht vast in een stilstaande file.

Het Rode Kruis deelde dekens uit om warm te blijven. In de file op de A8 kwam een vrouw om het leven. Medewerkers van het Rode Kruis vonden haar roerloos in haar auto toen ze de dekens kwamen ophalen.

In een ander deel van Beieren heeft een politieagent het leven van een baby gered door haar in zijn uniformjasje te wikkelen en in de politieauto te leggen. Voorbijgangers hadden de dronken moeder en haar veel te licht geklede baby in de sneeuw naast een voetpad gevonden.

Volgens de Duitse weerdienst is er in de afgelopen 20 jaar nog nooit zoveel sneeuw gevallen in zo'n korte tijd.

Zeker zeven doden
In Oostenrijk zijn sinds het weekend zeker zeven mensen omgekomen door de hevige sneeuwval. Het sneeuwt al dagen onafgebroken in de Oostenrijkse Alpen en het lawinegevaar neemt steeds verder toe. In grote delen van de Alpen geldt code rood en in de regio Salzburg is het lawinegevaar zelfs opgeschaald naar niveau 5. Dit is het hoogste niveau en komt zelden voor.

Twee Duitsers kwamen zondag in Vorarlberg om het leven toen ze in een lawine terechtkwamen en gisteren werd een 16-jarige Australisch-Duitse jongen voor de ogen van zijn ouders door een lawine meegesleurd. Ook kwamen twee skiërs om die bij een val in metersdiepe sneeuw terechtkwamen net als twee jonge sneeuwschoenwandelaars die maandag onder een lawinekegel werden gevonden.

Ook zijn sinds zaterdag twee klimmers vermist en gisteren ontsnapten zes Duitse scholieren in Oostenrijk ternauwernood aan de dood toen ze door een lawine werden gegrepen en deels werden begraven. Ze wisten zichzelf in veiligheid te brengen.

Toch is het volgens de Oostenrijkse minister voor toerisme veilig in de meeste skigebieden. "Er is geen reden voor ongerustheid als mensen zich aan de regels houden en zich niet buiten de opengestelde pistes begeven."

Volgens de weersvoorspellingen houdt het extreme winterweer in de Oostenrijkse Alpen nog tot minstens midden volgende week aan.

Spitsbergen
Ook in andere delen van Europa zorgt sneeuw voor problemen. In Slowakije kwam een 37-jarige man om het leven door een lawine in het Mala Fatra-gebergte en in Tsjechië zitten 9000 huishoudens zonder elektriciteit vanwege gebroken elektriciteitsleidingen.

In Spitsbergen, 800 kilometer ten noorden van Noorwegen, zijn meer dan honderd mensen uit voorzorg geëvacueerd vanwege een storm en gevaar voor lawines. In het noorden van Noorwegen wordt gewaarschuwd voor lawines en ook de Zweedse meteorologische dienst waarschuwt voor storm en sneeuw in het noorden van het land.



Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
pi_184325204
Al dagen reklame op Veronica voor Obertauern. Goed getimed...
  Moderator vrijdag 11 januari 2019 @ 09:41:11 #61
8781 crew  Frutsel
  Moderator vrijdag 11 januari 2019 @ 09:41:50 #62
8781 crew  Frutsel
pi_184333468
quote:
0s.gif Op donderdag 10 januari 2019 19:47 schreef INViCTuS het volgende:
Lawine treft Zwitsers hotel, noodtoestand in delen Duitsland

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]
Zit je dan lekker aan je lunch en je wil wat ijsthee.... rolt er een pak sneeuw naar binnen :')
pi_184333941
Al zeker twaalf doden door winterweer in het Alpengebied


De sneeuwchaos in het Alpengebied heeft deze week al zeker twaalf levens geëist. Donderdag belandde een negenjarige jongen onder een omvallende boom in Trautshofen in de Duitse deelstaat Beieren. Hij overleed ter plaatse, meldt dagblad BILD vrijdag.

Andere slachtoffers vielen door onder meer sneeuwlawines. Eén vrouw struikelde, viel in de sneeuw en stikte, terwijl elders een wandelaar dodelijk werd geraakt door een afgebroken boomtak.

In Beieren is het Duitse leger ingezet om te helpen. Verschillende plaatsen zijn van de buitenwereld afgesloten en daken dreigen te bezwijken onder de grote sneeuwlast. Militairen helpen om die panden veilig te stellen.

In Oostenrijk blijft de situatie onverminderd ernstig, aldus de publieke omroep ORF. Verscheidene dorpen zijn van de buitenwereld afgesloten en wegen zijn dicht of zeer moeilijk begaanbaar. Kenners spreken van zeldzame hoeveelheden sneeuw. In tien dagen tijd is er op sommige plaatsen meer dan 3 meter sneeuw bijgekomen.

Verkeerschaos door sneeuw
De sneeuwval zorgt ook voor grote problemen in het verkeer. Wegen zijn onbegaanbaar en op vliegvelden in de regio worden veel vluchten geannuleerd.

De luchthaven van München kampt naast het weer ook met een staking van grondpersoneel. Donderdag gingen zo'n 150 vluchten niet door, waarvan ongeveer een derde vanwege het weer. De meeste van die vluchten gingen naar kleinere vliegvelden in het Alpengebied, die niet bereikbaar zijn wegens de sneeuwoverlast.

Op de snelweg A8 ontstond donderdagavond opnieuw chaos vanwege nieuwe, overvloedige sneeuwval. Mensen zaten uren in hun auto's vast, nadat vrachtwagens waren geschaard door gladheid. Het Rode Kruis schoot de automobilisten te hulp.

In de vroege ochtend kwam het verkeer weer op gang, meldt de politie vrijdag.

Lawinegevaar op verschillende plekken groot
In delen van het Alpengebied werd de lawinewaarschuwing donderdag verhoogd naar het vijfde en hoogste niveau. Dat komt zelden voor.

De lawinesituatie zag er op vrijdag wat rooskleuriger uit. Experts schatten de kans op lawines kleiner in. Dat geldt bijvoorbeeld voor de Zuid-Duitse deelstaat Beieren, waar het waarschuwingsniveau op veel plekken is verlaagd van 4 naar 3. Alleen rond de plaats Berchtesgaden geldt nog niveau 4.

Volgens Weerplaza zal het vrijdagavond en in de nacht naar zaterdag echter opnieuw gaan sneeuwen in een groot deel van het Alpengebied. Ook zaterdag, zondag en maandag is er grote kans op sneeuw. De buien zullen eerst in Oostenrijk en later ook in Zwitserland vallen.

Op sommige locaties zal tot wel 40 of 50 centimeter sneeuw gaan vallen, voorspelt Weerplaza. De langetermijnverwachting is dat het pas vanaf woensdag weer beter wordt in de getroffen gebieden.

https://www.nu.nl/buitenl(...)het-alpengebied.html
pi_184334060
En er komt nog meer sneeuw bij dit weekend.

https://www.alpenweerman.(...)n-op-ramkoers-alpen/

  Moderator vrijdag 11 januari 2019 @ 10:20:11 #65
8781 crew  Frutsel
pi_184334109
quote:
2s.gif Op vrijdag 11 januari 2019 10:16 schreef aloa het volgende:
En er komt nog meer sneeuw bij dit weekend.

https://www.alpenweerman.(...)n-op-ramkoers-alpen/

[ afbeelding ]
Kan er geen EU beleid komen om de sneeuw eerlijker te verdelen. Kunnen we met migranten ook, waarom met sneeuw niet :(
pi_184334285
quote:
6s.gif Op vrijdag 11 januari 2019 10:20 schreef Frutsel het volgende:

[..]

Kan er geen EU beleid komen om de sneeuw eerlijker te verdelen. Kunnen we met migranten ook, waarom met sneeuw niet :(
Gaat vast nog wel een keer sneeuwen hier.

Wat een sneeuw komt er nog bij in de Alpen :o

pi_184334693
RedTRaccoon twitterde op woensdag 09-01-2019 om 01:33:37 Pilot flies within inches of mountainside to rescue injured French skier.I've seen helicopter pilots do amazing things, but this one takes first place. https://t.co/q3Yj4H0CDF https://t.co/UR1c5mfi1u reageer retweet


Filmpje in de link hieronder, moet je echt even bekijken!

https://globalnews.ca/new(...)rescue-french-skier/
  vrijdag 11 januari 2019 @ 12:14:06 #68
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_184335952
quote:
2s.gif Op vrijdag 11 januari 2019 10:34 schreef aloa het volgende:

[..]

Gaat vast nog wel een keer sneeuwen hier.

Wat een sneeuw komt er nog bij in de Alpen :o

[ afbeelding ]
Video weerbericht van Roel

WeermanRoel twitterde op vrijdag 11-01-2019 om 11:27:40 Opnieuw veel sneeuw op komst, maar het wordt gevaarlijk zondag. De sneeuwgrens schiet even omhoog:https://t.co/wMbLqxtWiC reageer retweet
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
  vrijdag 11 januari 2019 @ 12:16:19 #69
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_184336001
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 januari 2019 11:04 schreef Adrie072 het volgende:
RedTRaccoon twitterde op woensdag 09-01-2019 om 01:33:37 Pilot flies within inches of mountainside to rescue injured French skier.I've seen helicopter pilots do amazing things, but this one takes first place. https://t.co/q3Yj4H0CDF https://t.co/UR1c5mfi1u reageer retweet
[ afbeelding ]

Filmpje in de link hieronder, moet je echt even bekijken!

https://globalnews.ca/new(...)rescue-french-skier/
Zag 'm begin deze week al. In Frankrijk worden deze redders des 'anges du ciel' genoemd, 'de engelen uit de hemel'. Het is de "beste" bergredding die er is. Daar staan zij iig wel om bekend. Die gasten zijn ook echt enorm goed getraind
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
  vrijdag 11 januari 2019 @ 12:52:01 #70
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_184336736
Ze zijn nu met mooi weer lawines aan het triggeren:

Prachtig vanochtend:


[ Bericht 16% gewijzigd door INViCTuS op 11-01-2019 13:28:40 ]
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
  vrijdag 11 januari 2019 @ 16:43:17 #71
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_184341374
Je moet dit filmpje van de PGHM eens bekijken. Mooi werk, maar wel zwaar en moeilijk. Vergt veel kennis en kunde.

Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
pi_184348310
quote:
0s.gif Op donderdag 10 januari 2019 12:19 schreef Hojdhopper het volgende:

[..]

Vanochtend vanuit de S-Bahn in München.
[ afbeelding ]
Jaren niet zo veel gevallen als afgelopen dagen... Ligt nu zo'n 20cm in het centrum, 30cm kort buiten het centrum, en waar ik werk, zo'n 10 km buiten de stad zo'n 40cm.
Ik woon in Hechendorf (am Pilsensee) en het blijft maar sneeuwen. Er ligt inmiddels een enorm pak sneeuw, zal me niets verbazen als dat morgenvroeg ongeveer een meter hoog is. Hebben net heerlijk gewandeld, ziet er zo prachtig uit. Kinderen bouwen hier geen sneeuwpoppen maar complete iglos :D!

Mooi weekend nu, lekker genieten de komende dagen in de heuvels!
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
  zaterdag 12 januari 2019 @ 10:01:26 #73
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_184355111
quote:
1s.gif Op vrijdag 11 januari 2019 21:59 schreef venomsnake het volgende:

[..]

Ik woon in Hechendorf (am Pilsensee) en het blijft maar sneeuwen. Er ligt inmiddels een enorm pak sneeuw, zal me niets verbazen als dat morgenvroeg ongeveer een meter hoog is. Hebben net heerlijk gewandeld, ziet er zo prachtig uit. Kinderen bouwen hier geen sneeuwpoppen maar complete iglos :D!

Mooi weekend nu, lekker genieten de komende dagen in de heuvels!
Gaaf! Woon je daar al lang? Ken het dorp niet, volgens mij. post eens een foto zou ik zeggen :P
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
  Moderator zaterdag 12 januari 2019 @ 11:11:39 #74
8781 crew  Frutsel
pi_184356257
quote:
1s.gif Op vrijdag 11 januari 2019 21:59 schreef venomsnake het volgende:

[..]

Ik woon in Hechendorf (am Pilsensee) en het blijft maar sneeuwen. Er ligt inmiddels een enorm pak sneeuw, zal me niets verbazen als dat morgenvroeg ongeveer een meter hoog is. Hebben net heerlijk gewandeld, ziet er zo prachtig uit. Kinderen bouwen hier geen sneeuwpoppen maar complete iglos :D!

Mooi weekend nu, lekker genieten de komende dagen in de heuvels!
Kan je überhaupt wel naar je werk if de supermarkt dan als er zoveel ligt
pi_184356411
Kan nog een meter bijkomen. Vooral morgen als ik het goed heb.
  zaterdag 12 januari 2019 @ 12:16:29 #76
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_184357294
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 januari 2019 11:21 schreef aloa het volgende:
Kan nog een meter bijkomen. Vooral morgen als ik het goed heb.
Bepaalde `schneeloch` plekken waarschijnlijk wel 1.5 meter. Wel een moeilijke laag want de sneeuw is zwaarder. Tijdelijk in het laagland ook regen. Daarmee neemt de kans op lawines wel toe.

WeermanRoel twitterde op zaterdag 12-01-2019 om 10:36:04 Dit zijn de cumulatieve/totale hoeveelheden. Nu ook veel sneeuw voor Zwitserland en Frankrijk! Let wel op, morgen stijgt de sneeuwgrens even naar 1200-1500 meter https://t.co/uAfUaI204c reageer retweet
WeermanRoel twitterde op zaterdag 12-01-2019 om 10:32:25 De volgende lading sneeuw in beeld. Hoogtepunt: zondagmiddag tot maandagmiddag. Alleen dan tot 1 meter sneeuw mogelijk in Vorarlberg! https://t.co/vIPRVLrIX1 reageer retweet
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
  zaterdag 12 januari 2019 @ 13:50:20 #77
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_184358702
WeermanRoel twitterde op zaterdag 12-01-2019 om 13:32:08 Ik maak me zorgen om de komende drie dagen. Sommige berekeningen komen met meer dan 2 meter sneeuw voor de Arlberg en delen van Zwitserland én storm! Bron: @Kachelmannwettr https://t.co/9Sg3MR82Xt reageer retweet
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
pi_184367583
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 januari 2019 11:11 schreef Frutsel het volgende:

[..]

Kan je überhaupt wel naar je werk if de supermarkt dan als er zoveel ligt
Gister en eergister was het een redelijke chaos, gelukkig woon ik op 10 minuten van mijn werk. Maar de sneeuwschuivers doen hier goed hun werk en rijden af en aan, veel prive sneeuwschuivers ook.

Vandaag veel sneeuw gesmolten, zelfs wat sneeuwregen gehad. We zijn naar Munchen gereden om te shoppen vandaag, maar de wegen waren goed begaanbaar. :)
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
pi_184367811
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 januari 2019 10:01 schreef INViCTuS het volgende:

[..]

Gaaf! Woon je daar al lang? Ken het dorp niet, volgens mij. post eens een foto zou ik zeggen :P
Woon er nu een paar maand.
Half uurtje rijden van Munchen, dorp aan het meer waar het in de zomer stikt van de vakantiegangers :).

Foto van gister , zo ziet het er dan uit als je thuis komt, beetje sneeuw ;)
https://ibb.co/g92xsFY
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
pi_184378853
Twee reddingswerkers overleden bij gecontroleerde lawine met explosieven in Franse Alpen

Drie skiërs sterven in lawine in Oostenrijk, vierde nog vermist: nog meter sneeuw verwacht tegen dinsdag

In Frankrijk zijn twee pistewerkers om het leven gekomen toen zij preventief een lawine probeerden te veroorzaken met een explosief. Dat meldt de website France Bleu. Vermoedelijk is er iets misgegaan toen zij de explosieven in gereedheid brachten. Momenteel is het lawinerisico in de Alpen zeer hoog en worden lawines kunstmatig opgewekt. Drie Duitsers zijn gisterenavond ook om het leven gekomen door een lawine in het Oostenrijkse Lech. Een vierde persoon wordt vermist. Nog minstens tot dinsdag komt er geen einde aan het aanhoudende slechte weer.

olgens de Oostenrijkse politie zijn de slachtoffers mannen van 57, 36 en 32 jaar oud. Ze kwamen uit het zuiden van Duitsland. De vermiste is 28 jaar oud. De vier waren met elkaar bevriend en samen aan het skiën.

Het was de echtgenote van een van de vier die gisterenavond alarm sloeg. Dankzij het signaal van hun mobiele telefoons wisten de reddingsploegen waar ze waren. De drie lichamen werden rond 23 uur gevonden. De slachtoffers hadden verwondingen en vertoonden verstikkingsverschijnselen. Het viertal ging waarschijnlijk off-piste skiën, waarna ze door de sneeuwmassa werden verrast. Ze hadden een nooduitrusting bij zich, maar ondanks geactiveerde airbags raakten ze toch bedolven.

De zoekactie naar de vermiste twintiger is momenteel stopgezet door zware sneeuwval en het gevaar voor nieuwe lawines. Een lawinecommissie beslist deze voormiddag of de zoekactie kan hervat worden, aldus een politiewoordvoerder. Gisteren was in Lech boven de 2.000 meter alarmniveau 3 van kracht.

Nog extra meter sneeuw tot dinsdag
Omdat het opnieuw gesneeuwd heeft zal niet enkel in de regio Arlberg het gevaar op lawines toenemen, waar nu al tot 60 lawines per dag gecontroleerd worden ontploft. Op grote hoogte wordt tegen dinsdag rond een meter en meer verse sneeuw verwacht. Op een aantal plaatsen in Oostenrijk heeft het de laatste honderd jaar niet meer zo veel gesneeuwd in januari.

https://www.hln.be/wetens(...)anse-alpen~af0423fe/
pi_184378900


pi_184378933
Plaats waar wij heen gaan is weer afgesloten zag ik net. Nou ja het weer gaat beter worden van de week dus zal vast goedkomen.

Ik snap alleen echt niet waarom mensen nu off piste gaan skiën. Dan heb je toch gewoon een death wish.
I solemnly swear i'm up to no good
  zondag 13 januari 2019 @ 16:23:15 #83
11839 DemonRage
[ Eindhoven ]
pi_184380277
Wat zal het een puinzooi worden als alles smelt. En nog maar te zwijgen over hoe ver het water in de Maas en de Rijn gaat stijgen.
pi_184380979
quote:
0s.gif Op zondag 13 januari 2019 15:23 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
Plaats waar wij heen gaan is weer afgesloten zag ik net. Nou ja het weer gaat beter worden van de week dus zal vast goedkomen.

Ik snap alleen echt niet waarom mensen nu off piste gaan skiën. Dan heb je toch gewoon een death wish.
Onbegrijpelijk idd.
pi_184381090
quote:
0s.gif Op zondag 13 januari 2019 15:23 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
Plaats waar wij heen gaan is weer afgesloten zag ik net. Nou ja het weer gaat beter worden van de week dus zal vast goedkomen.

Ik snap alleen echt niet waarom mensen nu off piste gaan skiën. Dan heb je toch gewoon een death wish.
Meeste is volgens mij in het stroomgebied van de Donau gevallen.
pi_184383464
Gargellen_ twitterde op zondag 13-01-2019 om 18:57:13 ⚠️❌EVERYONE MUST STAY INSIDE IN GARGELLEN!! https://t.co/f8CdPXeSSt reageer retweet


Klinkt serieus en dreigend.
pi_184383566
Ah daar gaan wij heen van de week :o
I solemnly swear i'm up to no good
  Moderator zondag 13 januari 2019 @ 21:37:47 #88
8781 crew  Frutsel
pi_184386936
quote:
Hoogste lawinegevaarniveau in skigebieden rond Oostenrijks Tirol
In delen van Oostenrijk geldt maandag code 5 voor lawinegevaar. Dat is het hoogste lawinewaarschuwingsniveau en komt weinig voor.

De autoriteiten in Tirol hebben hiertoe besloten vanwege nieuwe sneeuwval die zondag verwacht wordt. Op sommige plekken wordt een meter sneeuw verwacht.

Naar verwachting valt in de komende dagen ook in de zuidelijke Alpen veel sneeuw. Rond de belangrijke Oostenrijks-Italiaanse Brenner-grenspas lijkt ook veel sneeuw te gaan vallen. Vanaf volgende week lijkt het risico op lawines in de Alpen af te nemen.

In de Franse Alpen zijn zondag volgens persbureau AFP twee medewerkers van een skiresort omgekomen. Explosieven die ze bij zich hadden om gecontroleerd lawines te veroorzaken gingen te vroeg af.

Het incident vond plaats in de bergen in de buurt van de stad Grenoble. De medewerkers bevonden zich op 1.800 meter hoogte.

Drie Duitsers overleden door lawine in Lech
In de Oostenrijkse plaats Lech zijn drie Duitsers overleden door een lawine. Een vierde wordt nog vermist. Vanwege de hevige sneeuwval is het zoeken gestaakt.

Volgens de Oostenrijkse politie zijn de slachtoffers mannen van 57, 36 en 32 jaar oud. Ze kwamen uit het zuiden van Duitsland. De vermiste is 28 jaar oud. De vier waren met elkaar bevriend en samen aan het skiën.

De skiërs zijn waarschijnlijk over een afgesloten piste gegaan en daar meegesleurd door een lawine. Daar mocht niet meer worden geskied vanwege het lawinegevaar. Andere pistes in het gebied waren wel geopend.

Al een week problemen in de Alpen
In de wintersportplaats Balderschwang in het uiterste zuiden van Duitsland zitten duizenden inwoners en toeristen zondag vast. De enige weg naar het dorp in Beieren is afgesloten vanwege het gevaar voor lawines. De gestrande mensen hoeven voorlopig niet te worden geëvacueerd.

Door de sneeuwchaos in het Alpengebied kwamen vorige week zeker twaalf mensen om het leven. Er zijn duizenden hulpverleners ingezet.
  Moderator maandag 14 januari 2019 @ 08:36:20 #89
8781 crew  Frutsel
pi_184392341
quote:
Vele dorpen afgesloten van buitenwereld door lawinegevaar
Het is weer zover. De sneeuwval heeft voor het hoogste lawinegevaar gezorgd in delen van de Alpen. Daarom zijn uit voorzorg meerdere dorpen van de buitenwereld afgesneden. Daaronder vallen bijvoorbeeld Ischgl en Sölden.

Hoogste lawinegevaar
Gisteren werd al aangekondigd dat het lawinegevaar zou stijgen en dat is dan ook gebeurd. In het grootste deel van Oostenrijk steeg het lawinegevaar tot 4 op de schaal van 5 en in het westen van Oostenrijk en in delen van Zwitserland bereikte het zelfs het hoogste niveau. Het sneeuwdek is over het algemeen zwak samengesteld en instabiel. Spontaan zijn talrijke grote lawines te verwachten, ook in matig steil gebied.

Lawinecommissie
De lawinecommissies bekijken lokaal welke plekken en wegen wel of niet veilig zijn en adviseren vervolgens om die af te sluiten of zelfs te ontruimen. Dit is dan ook veelvuldig gebeurd de afgelopen dagen. Sinds gisteravond werd het lawinegevaar en het risico op omvallende bomen door de sneeuwlast zo kritiek dat vele dorpen afgesloten zijn van de buitenwereld.

Dorpen afgesloten
Na de extreme sneeuwval van gisteren sneeuwt het ook vandaag nog lekker door in de Alpen. Daardoor blijven de dorpen waarschijnlijk nog tot morgen afgesloten. Het gaat op dit moment onder andere om de dorpen Ischgl, Galtür, Sölden, Hochfügen, Thiersee, Obergurgl, Hochgurgl, Stuben, Zürs, Lech, Warth, Schröcken, Gargellen, Baad en de Hintertuxer Gletscher. Het is afwachten wanneer de wegen weer veilig zijn. Houd daarvoor de Oostenrijkse ÖAMTC of de Zwitserse TCS in de gaten, evenals de meldingen van de dorpen en skigebieden op social media.
  maandag 14 januari 2019 @ 11:18:09 #90
83025 INViCTuS
Mountains & Nature
pi_184394289
quote:
0s.gif Op zondag 13 januari 2019 15:23 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
Plaats waar wij heen gaan is weer afgesloten zag ik net. Nou ja het weer gaat beter worden van de week dus zal vast goedkomen.

Ik snap alleen echt niet waarom mensen nu off piste gaan skiën. Dan heb je toch gewoon een death wish.
Met lawinestufe 5 begrijp ik dat ook niet, maar het is niet verboden en ook niet per se onmogelijk, dus mensen blijven dat toch wel doen. Veilig is het overigens nooit, want met stufe 2 of 3 kan je net zo goed in een lawine terecht komen als je in hellingen boven de 30 graden gaat skien. Ik lees ook op het Wintersport forum en er zijn er genoeg die off/piste skien of dat zelfs bijna alleen maar doen. Maar je moet dan wel de juiste uitrusting hebben, het gebied heel erg goed kennen en veel van lawines weten. Het is nooit zonder gevaar en risico 0 bestaat niet.

quote:
0s.gif Op zondag 13 januari 2019 16:23 schreef DemonRage het volgende:
Wat zal het een puinzooi worden als alles smelt. En nog maar te zwijgen over hoe ver het water in de Maas en de Rijn gaat stijgen.
In de Maas komt sowieso vrij weinig terecht. Als het normaal smelt, dan merk je er niet zoveel van. Krijg je een warmtefront met een sneeuwgrens op 1800 meter, 30-40 mm regen en veel wind, dan zitten de Rijn en Donau zo vol. Meeste sneeuw is wel gevallen in stroomgebied van de Donau, dus daar merk je hier niks van.
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
pi_184395353
quote:
1s.gif Op vrijdag 11 januari 2019 21:59 schreef venomsnake het volgende:

[..]

Ik woon in Hechendorf (am Pilsensee) en het blijft maar sneeuwen. Er ligt inmiddels een enorm pak sneeuw, zal me niets verbazen als dat morgenvroeg ongeveer een meter hoog is. Hebben net heerlijk gewandeld, ziet er zo prachtig uit. Kinderen bouwen hier geen sneeuwpoppen maar complete iglos :D!

Mooi weekend nu, lekker genieten de komende dagen in de heuvels!
Nice, en bevalt het een beetje?

Vrijdag was hier bij mijn werk de supermarkt dicht vanwege instortingsgevaar. Vandaag is vrijwel alles (de complete 50cm die het zaterdag was) weggeregend. :'(
Nederlander in München, met voorliefde voor Taiwan en auti's gonna aut.
  Moderator maandag 14 januari 2019 @ 13:28:09 #92
8781 crew  Frutsel
pi_184396503
quote:
Gebouwen in Beieren door lawines getroffen

Bij lawines in Beieren zijn meerdere gebouwen onder de sneeuw bedolven. Daarbij zijn volgens de lokale autoriteiten geen gewonden gevallen.

Een hotel in het skioord Balderschwang werd maandagmorgen door een lawine getroffen. De sneeuwgolf, volgens het Duitse persbureau DPA 300 meter breed, zou vensters uit het hotel ‘hebben gedrukt’ en naar binnen zijn gedrongen, maar niemand raakte gewond. Bij Berchtesgaden werd een ander gebouw door een lawine bedekt. Ook daar vielen geen slachtoffers.

Sneeuw wordt zwaarder door regenval
Maandag wordt nieuwe sneeuw verwacht in de Alpen. In Duitsland gaat het vooral om hoger gelegen gebieden, lager kan ook regen en natte sneeuw vallen. Door de regenval wordt de sneeuw zwaarder, wat de kans op lawines verder vergroot.

In de Duitse deelstaat Beieren geldt het op een na hoogste risico op lawines. De gemeente Balderschwang is door de sneeuw van de wereld afgesneden, ruim 1300 mensen zitten vast in het dorp. De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer brengt maandag een bezoek aan Beieren.
  Moderator maandag 14 januari 2019 @ 15:47:00 #93
8781 crew  Frutsel
pi_184398528
quote:
13 gewonden bij busongeluk in Oostenrijk na zware sneeuwval
Bij een ongeluk met een Flixbus in de Oostenrijkse Alpen zijn vandaag dertien gewonden gevallen. De bus met circa dertig passagiers raakte tijdens hevige sneeuwbuien van de weg en kantelde bij de plaats Aich-Assach, ongeveer zeventig kilometer ten zuidoosten van Salzburg.

De bus was met Duitsers, Hongaren en Oostenrijkers aan boord onderweg van Salzburg naar Graz. Na nieuwe sneeuwval zijn in Oostenrijk ongeveer 180 wegen onbegaanbaar. In onder meer de deelstaten Vorarlberg, Salzburg en Tirol geldt code 5 voor lawinegevaar, dat is het hoogste waarschuwingsniveau.

Alleen al in Salzburg zijn sinds gisterenavond zeventienduizend mensen afgesneden van de buitenwereld, meldde het Oostenrijkse persbureau APA. Aan de noordkant van de Alpen is in 24 uur tijd tussen de twintig en zestig centimeter sneeuw gevallen. Voor vandaag wordt nog dertig tot vijftig centimeter extra sneeuw verwacht.

Ook in Duitsland en Zwitserland houdt de winter flink huis. De afgelopen dagen werd rekening gehouden meer dan een meter sneeuw. In Zuid-Duitsland waren gisteren al vijfduizend hulpverleners in de weer met de winterse neerslag, onder meer om wegen en daken sneeuwvrij te maken. Ook zijn er 350 soldaten ingezet om te assisteren in de sneeuwregio's.
pi_184401648
Mooie reportage. Wel lastig te verstaan dat Allgaüer dialect :)

abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')