quote:While disruptive snow will sweep through eastern Europe Friday into this weekend, residents of far southern Germany and Austria will be digging out from a more significant and major snowstorm.
A burying amount of snowfall is far from unheard of across the Alps, but this snowstorm can bring major disruptions to travel and daily routines in lower elevation cities such as Munich and Rosenheim, Germany, and Linz and Salzburg, Austria.
"There will be an AccuWeather Local StormMax™ of a meter (3 feet) of snow that will bury the Alps Thursday night into Monday," according to AccuWeather Meteorologist Steve Travis. "That will be great news for the ski resorts, but travel to the slopes will be extremely difficult."
"Gusty winds can create near-blizzard conditions in the Alps and foothills," he added.
quote:Nederlandse skiërs gered door ingrijpen van thuis
DAVOS - Twee Nederlandse wintersporters die donderdagavond in het Zwitserse Davos waren vast komen te zitten in een dikke laag sneeuw, zijn gered dankzij een opmerkelijk ingrijpen vanuit Nederland.
De mannen waren off-piste gaan skiën en kwamen op zeker moment tot hun middel vast te zitten in de sneeuw. Omdat ze het Zwitserse alarmnummer niet kenden, belde een van de mannen zijn vriendin in Utrecht. Op haar beurt kon zij de centralist van de politie in Utrecht melden waar de onfortuinlijke skiërs precies zaten, omdat ze via de smartphone hun Gps-coördinaten had doorgekregen.
Via Interpol gaf de meldkamer de locatie door aan de Zwitserse politie, die een reddingshelikopter stuurde. De mannen, van wie de politie om privacyredenen de identiteit niet kan noemen, kwamen met de schrik vrij.
Ben ik enige die het raar vind dat je het alarmnummer van het land waar je op vakantie bent niet kent? Helemaal gezien het off-piste gaan?quote:
Lijkt me wel handig idd.quote:Op vrijdag 4 januari 2019 16:51 schreef nogeenoudebekende het volgende:
[..]
Ben ik enige die het raar vind dat je het alarmnummer van het land waar je op vakantie bent niet kent? Helemaal gezien het off-piste gaan?
Nee beslist niet, wie weet nou niet dat dat in heel de Europese Unie 112 is........quote:Op vrijdag 4 januari 2019 16:51 schreef nogeenoudebekende het volgende:
[..]
Ben ik enige die het raar vind dat je het alarmnummer van het land waar je op vakantie bent niet kent? Helemaal gezien het off-piste gaan?
quote:deutsch:
Neuschnee von 50 bis 100 cm ist zu erwarten.
english:
Fresh snow between 50 and 100 cm is possible.
twitter:WeermanMichael twitterde op zaterdag 05-01-2019 om 17:15:58Zo ontstaat er dus extra filedruk! ❄️❄️😬 #Fernpass https://t.co/j4XVEbjuzg reageer retweet
twitter:hansterbraak twitterde op zaterdag 05-01-2019 om 17:21:37@WeermanMichael Of zo :-) #Fernpass https://t.co/XHd9NDAHL9 reageer retweet
twitter:Alpenweerman twitterde op zaterdag 05-01-2019 om 13:17:38Zell am See Kaprun this morning - Photocredit Theo de Graaf @TheoGraaf ☃️ https://t.co/4tsOSCLHrW reageer retweet
twitter:WeermanMichael twitterde op zaterdag 05-01-2019 om 16:56:55❄️❄️Tiefschnee❄️😂op de piste😍 Smiede / Leogang https://t.co/2QOE94rsUR reageer retweet
twitter:ANWBeuropa twitterde op zondag 06-01-2019 om 11:11:11De #B179 Reutte-Nassereith is in beide richtingen helemaal DICHT door lawines bij de #Fernpas.#Oostenrijk https://t.co/XDkUTOQk3y reageer retweet
twitter:Verkeersinfo_EU twitterde op zondag 06-01-2019 om 16:26:20In #Duitsland nog altijd grote problemen op de #A8 Salzburg richting München bij Bergen. Door omgewaaide bomen bedraagt de vertraging ruim 2,5 uur in 30 km file!! Ook verder richting Stuttgart ruim een halfuur extra en 12 km file ten westen van Ulm.. #sneeuw #wintersport https://t.co/iFBS8wtrGs reageer retweet
twitter:StormchaserNL twitterde op zondag 06-01-2019 om 15:41:21Sneeuwruimen vanochtend in Filzmoos, Oostenrijk! #schnee Foto: Marco Kaschuba, via @Alpenweerman https://t.co/S3hMa2w2Ka reageer retweet
quote:Sneeuw zorgt voor problemen in Alpen: wintersporter komt moeilijk weg en doden bij lawines
Wintersporters die naar huis willen, hebben op verschillende plekken last van sneeuw en files. Op de uitvalswegen in Oostenrijk en het zuiden van Duitsland rijdt het weer goed door. ,,Maar zie daar maar te komen’’, zegt een woordvoerder van de ANWB. En het gaat nog flink sneeuwen de komende dagen, meldt de Oostenrijkse weerdienst.
Het verkeersbeeld in de wintersportgebieden toont volgens de woordvoerder twee gezichten: globaal gaat het een stuk beter dan gisteren en kan het verkeer goed doorrijden. Maar op de hogerop gelegen wegen zijn er problemen met afgesloten wegen, waardoor mensen hun skidorpen niet uit kunnen.
Het gaat hierbij bijvoorbeeld om het onder Nederlanders populaire Oostenrijkse Saalbach-Hinterglemm. ,,Dat is nu onbereikbaar. Dat heeft maar één toegangsweg en die zit onder een lawine.’’
Ook het skigebied Obertauern (Pongau/Lungau) was voor het verkeer afgesloten. In deze populaire plaats zaten 12.000 vakantiegangers vast. Het einde van de problemen is nog niet in zicht. De Oostenrijkse weerdienst waarschuwt dat het de komende dagen nog hard blijft sneeuwen.
Minder verkeer
Dat het op de uitvalswegen een stuk beter gaat, komt doordat er minder verkeer op die wegen is, aldus de woordvoerder. Ook ligt de sneeuwgrens wat hoger. Op de Fernpass, waar het gisteren nog bar en boos was, gaat het bijvoorbeeld heel goed. ,,Dat is schoon en houden ze schoon, dus er staat niet veel file.”
Bij de grensovergang Kufstein en op de A10 van Villach naar Salzburg staat wel veel file. ,,Maar dat komt door het aanbod, het is daar gewoon heel erg druk.’’ Zo moet bij Kufstein rekening worden gehouden met ruim een uur vertraging.
In Duitsland is het verder druk op de A8 van Salzburg naar München. Tussen Siegsdorf en Grabenstätt zijn waarschijnlijk door de sneeuwlast bomen omgevallen. Daardoor is maar één rijstrook open, wat tot ruim een uur file leidt.
Minder treinen
De aanhoudende sneeuwval zorgt in Oostenrijk voor steeds meer problemen. Talloze wegen zijn afgesloten, treinen rijden minder, dorpen zijn van de buitenwereld afgesneden en in Tirol geldt een verbod op boswandelingen.
Door het steeds zwaarder wordende sneeuwdek breken takken af. Op sommige plekken is de stroom uitgevallen doordat er bomen op de elektriciteitsdraden zijn gevallen en de lijnen zijn bezweken door de sneeuw, zo meldt de Oostenrijkse ORF. Duizenden mensen zaten uren zonder stroom. Driehonderd treinreizigers zaten uren vast in de nachttrein tussen Graz en Zürich die door een kapotte bovenleiding niet verder kon.
Volgens de Duitse weerdienst kan er vandaag in het zuiden van Beieren tot en met veertig centimeter sneeuw vallen. In de betreffende gebieden blijft er groot gevaar voor lawines. Ook in Oostenrijk blijft het gevaar voor lawines groot.
Gisteren kreeg terugkerend vakantieverkeer ook al te maken met fikse files in Oostenrijk en het zuiden van Duitsland. Vooral op de Fernpass stonden mensen uren stil. ,,Dat is al een drukke route, maar als het stilstaat en het blijft sneeuwen, wordt de sneeuw ook niet meer weggereden. Dan moeten de weg meerdere keren worden afgesloten, zodat een sneeuwschuiver zijn werk kan doen. En dat zorgt voor veel vertraging”, aldus een woordvoerder van de ANWB.
Doden door lawines
Het barre winterweer eist inmiddels ook dodelijke slachtoffers. Gisteren overleed een Duitse 19-jarige bestuurder na een botsing met een andere auto. Er vielen bij ongelukken ook vier gewonden, van wie twee ernstig.
Ook kwamen drie mensen om het leven bij lawines. Een 26-jarige Duitse man werd in het skigebied Diedamskopf in Schoppernau bedolven onder een lawine. En in het nabijgelegen skigebied van Damüls kwam eveneens een 32-jarige Duitse skiër om het leven door een lawine. Beiden hadden wel een veiligheidsuitrusting bij zich, maar dat heeft dus niet mogen baten. Ook een 20-jarige vrouw kwam om het leven nadat ze werd bedolven onder een lawine.
Gistermiddag werd een 54-jarige man bedolven onder de sneeuw bij Zell am See. Hij had geluk dat hij in een luchtzak terecht kwam en zelf de hulpdiensten kon waarschuwen. 35 reddingswerkers gingen naar hem op zoek en hij werd uiteindelijk onderkoeld maar ongedeerd uitgegraven.
‘Sneeuwbom’
De extreme sneeuwval, Weerplaza spreekt van een ‘sneeuwbom’, kwam gisteren op een wisseldag. Honderdduizenden sneeuwsporters gaan dit weekeinde naar huis - de kerstvakantie is immers voorbij - anderen komen juist aan voor een weekje sneeuwpret
quote:Oostenrijks skigebied ontruimd wegens lawinegevaar
In Oostenrijk wordt het skigebied Hochkar ontruimd vanwege lawinegevaar. Door de aanhoudende sneeuwval is het niet verantwoord om de mensen in het gebied te laten blijven, zeggen de autoriteiten.
"Iedereen, zowel gasten als bewoners, moet vanmiddag vertrekken. Dat is in de geschiedenis van het gebied niet eerder voorgekomen", zegt de burgemeester van het skidorp Göstling in de Oostenrijkse media. Het gaat in totaal om zo'n honderd mensen.
Door het slechte weer kan de medische zorg niet langer worden gegarandeerd. De belangrijkste weg naar het skigebied is gesloten en helikopters kunnen vanwege lawinegevaar niet vliegen.
In konvooi
"Het grootste probleem is dat er in korte tijd meer dan een meter sneeuw is gevallen", zegt een woordvoerder van de gemeente Göstling. In de loop van de middag worden de evacués in konvooi van de berg geleid.
Het skigebied van Hochkar ligt ongeveer 120 kilometer ten zuidwesten van Wenen. Het is een vrij klein gebied met zo'n 19 kilometer aan pistes.
In het Alpengebied is het afgelopen weekend circa twee meter sneeuw gevallen. Tientallen dorpen zijn van de buitenwereld afgesloten. Zeker twee mensen zijn in de Oostenrijkse Alpen om het leven gekomen. Door reddingswerkers wordt nog gezocht naar twee skiërs en twee wandelaars.
In de loop van de week wordt in de Alpen nog meer sneeuw verwacht.
quote:No snow for the southern side of the Alps in the foreseeable future
While the northern Alps in Austria drown in enormous amounts of snow, caused by persistent stau-effect snowfall from successive cold waves from the Arctic, the southern part of the Alps has not seen any real winter. The persistent northerly flow is causing strong Foehn effect along the southern half of the Alps.
The two effects go hand-in-hand. Stau effect occurs on the leading (upwind) flank of the mountain range, producing persistent heavy precipitation. Foehn effect occurs on the lee (downwind) side of the mountain range, producing windy, warm and mostly dry weather, often clear and sunny skies. Foehn effect has been ongoing along the southern flank of the Alps during the successive Artcic outbreaks so very little to (mostly) no snow has fallen there.
The persistent northerly flow will continue through at least the end of this week – as long as the synoptic situation is favourable for meridional northerly flow, continuously pushing cold Arctic airmass southwards.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |