Gefelerciteerd, wel een flinke reistijd voor jou toch?quote:Op maandag 15 april 2019 09:12 schreef Alieda-R het volgende:
Vorige week sollicitatiegesprek gehad voor een baan in 3 ploegendienst, meteen aangenomen
Heb het na een jaar wel gehad met callcenterwerk voor 9,33 bruto per uur. Krijg nu ongeveer weer hetzelfde loon (iets meer) dan wat ik had toen ik bij het helaas eind 2016 gesloten Philips Lighting in Emmen werkte.
Afgelopen zaterdag dus mijn baan op de klantenservice van de Tele2 thuisdiensten opgezegd en morgen beginnen bij Philips Comsumer Lifestyle in Drachten.
![]()
![]()
50 minuten, hetzelfde als de reistijd naar Emmen en dat heb ik ruim 7 jaar gedaan dus ben het gewendquote:Op maandag 15 april 2019 09:14 schreef MCH het volgende:
[..]
Gefelerciteerd, wel een flinke reistijd voor jou toch?
3,5 week werd ik (samen met nog zo'n 100 anderen) via diverse uitzendbureau's aangenomen bij UPS in verband met de verwachte Brexit. Omdat het VK uit de EU wil stappen verandert er voor hen van alles qua im- en export en facturatie. Wij zouden die werkzaamheden oppakken.quote:
Geen vreemde beslissing maar wel balen natuurlijk. Hopelijk heb je iets nieuws gevonden voordat ze bij de volgende brexitstress weer bij jou aankloppen.quote:Op woensdag 17 april 2019 15:31 schreef ChatGirl het volgende:
[..]
3,5 week werd ik (samen met nog zo'n 100 anderen) via diverse uitzendbureau's aangenomen bij UPS in verband met de verwachte Brexit. Omdat het VK uit de EU wil stappen verandert er voor hen van alles qua im- en export en facturatie. Wij zouden die werkzaamheden oppakken.
Begonnen met training en alles ging prima, wij kregen zelfs al aanvullende taken om daar mee te oefenen. Toen vorige week de Brexit weer uitgesteld werd, gingen we ons al afvragen of en hoe lang we nog mochten blijven (want we vermoedden niet echt dat UPS ons nog, tot er een besluit is wat ze willen met de Brexit, in dienst wil houden). De teamleider zei nog van niks te weten. Aan het begin van deze week kregen we onze eigen badges dus wij dachten allemaal dat het goed zou zitten, ook omdat ze ons vrijdag nog zeiden dat ze ons in de tussentijd ook nog op een andere afdeling wilden plaatsen om daar verder te leren en ervaring op te doen.
Vanmorgen kwam de teamleider binnen en toen wisten we al hoe laat het was. Schijnbaar was er gisteren een gesprek geweest tussen de teamleiders en hebben zij de beslissing genomen om alle contracten te ontbinden.
Ik snap het vanuit de werkgever gezien ook goed hoor. En goed om te weten dat het geen persoonlijke beslissing is geweest, maar een bedrijfseconomische (hoe zuur ook). Als ik bv mijn werk niet goed zou hebben gedaan dan was het een heel ander verhaal.quote:Op woensdag 17 april 2019 15:36 schreef MCH het volgende:
[..]
Geen vreemde beslissing maar wel balen natuurlijk. Hopelijk heb je iets nieuws gevonden voordat ze bij de volgende brexitstress weer bij jou aankloppen.
No thanksquote:Op zondag 21 april 2019 00:20 schreef Marije1986 het volgende:
Mochten jullie interesse hebben in een leuke baan in het buitenland (Lissabon) bij een van de grootste callcenter bedrijven ter wereld please let me know in PM
Teleperformance het concentratiekamp onder de callcentersquote:Op zondag 21 april 2019 00:20 schreef Marije1986 het volgende:
Mochten jullie interesse hebben in een leuke baan in het buitenland (Lissabon) bij een van de grootste callcenter bedrijven ter wereld please let me know in PM
Al minimaal de 3e keer deze week dat ze voor callcenter werk in Portugal komen spammen op Fok! (zo vaak heb ik ze iig gespot, ik zal er vast een paar gemist hebbenquote:Op zondag 21 april 2019 19:48 schreef Myraela het volgende:
Ik vind het best sympathiek als andere FOK!kers suggesties doen wanneer ze ergens een baan weten. Maar iemand die als eerste en enige post zo'n reactie plaatst, lijkt me toch niet helemaal de bedoeling hier.
Ik heb het even achter neergelegd. Voor nu laat ik hem even staan (ook vanwege de reacties op het bericht en dan moet ik weer veel gaan verwijderen. Wordt het topic ook onleesbaar vanquote:Op zondag 21 april 2019 20:23 schreef CrashO het volgende:
[..]
Al minimaal de 3e keer deze week dat ze voor callcenter werk in Portugal komen spammen op Fok! (zo vaak heb ik ze iig gespot, ik zal er vast een paar gemist hebben) Iedere keer met nieuwe accounts.
Is dat ook een haalbare kaart als je al wat verder bent in je carriere? Ik dreig voor de 5e keer binnen 10 jaar m'n baan te verliezen vanwege bezuinigingen en begin die reorganisatiezucht in m'n branche wel goed zat te worden. Als iemand ergens een scheet laat ben ik m'n baan kwijt, zo gaat het ongeveer.quote:Op maandag 22 april 2019 00:40 schreef El_Thijs het volgende:
Bij mijn werkgever begint in september weer een traineeship/masterclass voor software tester. Zo ben ik ook begonnen
Jazeker. Ik werk er nu een jaar of twee en daarvoor heb ik veel verschillende banen gehad. Als je de juiste instelling hebt kom je al een heel eind. Als je meer wilt weten PM me maarquote:Op woensdag 24 april 2019 22:38 schreef Daboman het volgende:
[..]
Is dat ook een haalbare kaart als je al wat verder bent in je carriere? Ik dreig voor de 5e keer binnen 10 jaar m'n baan te verliezen vanwege bezuinigingen en begin die reorganisatiezucht in m'n branche wel goed zat te worden. Als iemand ergens een scheet laat ben ik m'n baan kwijt, zo gaat het ongeveer.
De verCoolblue-isering van vacatures. Vind het ook superirritant. Geef gewoon aan wat ik ga verdienen (of een indicatie gebaseerd op ervaring/diploma's).quote:Op donderdag 2 mei 2019 17:29 schreef JeugdVanTegenwoordig het volgende:
Wat is het voor trend tegenwoordig om in vacatures te zetten dat je 'geld' krijgt als je ergens gaat werken? 'Geld. 24 Vakantiedagen'. Ik vind dat echt niet pleiten voor bedrijven eerlijk gezegd.
Schijtirritant inderdaad. Zie ons een hip bedrijf zijn wooptiedoo en daarna een schijntje betalen. "Maar we hebben wel een pingpongtafel!"quote:Op donderdag 2 mei 2019 17:29 schreef JeugdVanTegenwoordig het volgende:
Wat is het voor trend tegenwoordig om in vacatures te zetten dat je 'geld' krijgt als je ergens gaat werken? 'Geld. 24 Vakantiedagen'. Ik vind dat echt niet pleiten voor bedrijven eerlijk gezegd.
Ik kreeg vandaag de meest cringe afwijzing ooit. 'Maar niet getreurd, geloof in jezelf en dan zal ook jij de baan van je dromen vinden!'( vacature was voor een kantoorbaan
).
Bij semi-overheid (netbeheerders, PostNL) of overheid staat vaak gewoon zakelijk de schaal waarin de functie valt met een min en max. Dat kan ik wel waarderen.quote:Op zondag 5 mei 2019 18:30 schreef Renesite het volgende:
[..]
Schijtirritant inderdaad. Zie ons een hip bedrijf zijn wooptiedoo en daarna een schijntje betalen. "Maar we hebben wel een pingpongtafel!"
Zeker. Bij de gemeentes ook. De overheid an-sich. Dat kan twee kanten opwerken. Of je kan onderhandelen bij de private partij of je krijgt gewoonweg altijd te weinig tenzij ze jóu hebben gevonden.quote:Op zondag 5 mei 2019 19:21 schreef TC03 het volgende:
[..]
Bij semi-overheid (netbeheerders, PostNL) of overheid staat vaak gewoon zakelijk de schaal waarin de functie valt met een min en max. Dat kan ik wel waarderen.
Heel irritant idd dat ze geen salaris indicatie benoemen.quote:Op donderdag 2 mei 2019 17:29 schreef JeugdVanTegenwoordig het volgende:
Wat is het voor trend tegenwoordig om in vacatures te zetten dat je 'geld' krijgt als je ergens gaat werken? 'Geld. 24 Vakantiedagen'. Ik vind dat echt niet pleiten voor bedrijven eerlijk gezegd.
Ik kreeg vandaag de meest cringe afwijzing ooit. 'Maar niet getreurd, geloof in jezelf en dan zal ook jij de baan van je dromen vinden!'( vacature was voor een kantoorbaan
).
Te weinig ervaring blijft een lastige. Maar zeg je in je sollicitaties ook dat je een paar jaar ervaring op wil doen om later alsnog door te stromen naar een "hogere" functie?quote:Op maandag 6 mei 2019 12:32 schreef IsItMeOrYou het volgende:
Echt irritant dat ik of te weinig ervaring heb of steeds een afwijzing krijg omdat ik een te hoge opleiding heb, de baan te saai zou zijn of ik snel weg ben... Aldus de werkgevers. Maar die keuze bij mij leggen doen ze dan niet.
Ja maar ligt er ook aan bij welke bedrijf of functie je dat zegt want sommige werkgevers zitten daar hier niet op te wachten...quote:Op maandag 6 mei 2019 19:03 schreef Daboman het volgende:
[..]
Te weinig ervaring blijft een lastige. Maar zeg je in je sollicitaties ook dat je een paar jaar ervaring op wil doen om later alsnog door te stromen naar een "hogere" functie?
Hiermee scoor je punten, genoeg hoogopgeleide starters voelen zich hier te goed voor. Maar mensen die niet bang zijn om vieze handen te krijgen liggen op het moment heel goed in de markt.
Ja altijd kut is dat. Vaak degene waar ik het minst van verwacht krijg ik een uitnodiging voor en die waar ik eigenlijk op hoop niet... Nu al paar keer als tweede geëindigd.. zee frustrerend.quote:Op maandag 6 mei 2019 21:45 schreef BrrrKoud het volgende:
Ik had best een hoge pet op van mezelf, maar de vacatures waarvan ik bijna "zeker" wist dat ik veel kans zou hebben - krijg ik een algemeen mailtje dat ik niet wordt uitgenodig op gesprek. En daar hebben ze dan drie weken voor nodig.
Zelf veel tijd en energie geinvesteerd in motivatiebrief, maar als reactie algemene afwijzing.
Ik heb helaas een arbeidsverleden als specialist, en voor meeste andere functies wordt specifieke ervaring gevraagd die ik niet heb. Ik ben redelijk slim en all-round, maar daar zit niet iedereen op te wachten merk ik. Zelfs werken bij de gemeente - tegen laag salaris - is geen optie.
Moest frustraties even kwijt ;-)
En dat specialisme is helemaal weg?quote:Op maandag 6 mei 2019 21:45 schreef BrrrKoud het volgende:
Ik had best een hoge pet op van mezelf, maar de vacatures waarvan ik bijna "zeker" wist dat ik veel kans zou hebben - krijg ik een algemeen mailtje dat ik niet wordt uitgenodig op gesprek. En daar hebben ze dan drie weken voor nodig.
Zelf veel tijd en energie geinvesteerd in motivatiebrief, maar als reactie algemene afwijzing.
Ik heb helaas een arbeidsverleden als specialist, en voor meeste andere functies wordt specifieke ervaring gevraagd die ik niet heb. Ik ben redelijk slim en all-round, maar daar zit niet iedereen op te wachten merk ik. Zelfs werken bij de gemeente - tegen laag salaris - is geen optie.
Moest frustraties even kwijt ;-)
Nee, maar ik wil gewoon wat anders doen. Na 14 jaar hetzelfde werk, is dat echter moeilijker dan gedacht.quote:
Waar liggen je interesses?quote:Op dinsdag 7 mei 2019 10:43 schreef BrrrKoud het volgende:
[..]
Nee, maar ik wil gewoon wat anders doen. Na 14 jaar hetzelfde werk, is dat echter moeilijker dan gedacht.
Je moet laten merken je echt die andere functie wil.quote:Op maandag 6 mei 2019 21:45 schreef BrrrKoud het volgende:
Ik had best een hoge pet op van mezelf, maar de vacatures waarvan ik bijna "zeker" wist dat ik veel kans zou hebben - krijg ik een algemeen mailtje dat ik niet wordt uitgenodig op gesprek. En daar hebben ze dan drie weken voor nodig.
Zelf veel tijd en energie geinvesteerd in motivatiebrief, maar als reactie algemene afwijzing.
Ik heb helaas een arbeidsverleden als specialist, en voor meeste andere functies wordt specifieke ervaring gevraagd die ik niet heb. Ik ben redelijk slim en all-round, maar daar zit niet iedereen op te wachten merk ik. Zelfs werken bij de gemeente - tegen laag salaris - is geen optie.
Moest frustraties even kwijt ;-)
"Desnoods betaal ik zelf" zou ik niet doen, zou eerder zeggen "desnoods betaal ik mee".quote:Op vrijdag 10 mei 2019 02:45 schreef Godshand het volgende:
[..]
Je moet laten merken je echt die andere functie wil.
Misschien iets proberen van:
"Ik ben altijd leergierig. Ik ben gespecialiseerd in X dus als jullie die functie hebben kan ik daar beginnen en ondertussen de opleiding tot Y starten, desnoods betaal ik het zelf!".
Schrijf ook je hobbies op, als die competenties bevatten die je in jouw beoogde functie nodig hebt (licht dat toe, niet alle H&R managers/leiding gevenden zijn zo slim om dat te bedenken)
Succes
Overigens, wat sollicitatie gesprekken betreft, verwijs naar je sollicitatie brief:
"Zoals U wellicht gelezen hebt in mijn brief, heb ik dat ook gedaan/geleerd".
Valt dan op hoe slecht sommige mensen het gesprek in gaan. Heb mee gemaakt dat mensen de brief alsnog gingen uitdraaien
Het kan overigens 2 kanten op vallen:
-of men vindt goed dat jij je brief van buiten kent
-of narcistische types zijn not amused dat je hen gezichtsverlies hebt laten lijden en nodigen je niet meer uit voor het 2e gesprek. Maar ja, voor zo'n baas wil je ook niet werken (hoop ik)
Net wat je wilt.quote:Op vrijdag 17 mei 2019 19:50 schreef thabit het volgende:
Ik heb een baan gevonden, maar die begint pas over een paar maanden. Moet ik dan tot die tijd nog blijven solliciteren, of hoe werkt dat precies?
Als je nog WW krijgt, moet je nog steeds aan de sollicitatieplicht voldoen. Als je het geld kan missen kun je ook je WW stopzetten en hoef je niet meer aan de sollicitatieplicht te voldoen.quote:Op vrijdag 17 mei 2019 19:54 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Net wat je wilt.
Als je geld nodig hebt, zal je werk moeten vinden voor die paar maanden. Evt uitzend/tijdelijk werk.
Als je heen geldissues hebt, kan je mooi vakantie houden
Geen idee hoe 't zit via de uwv (of hoe dat ook heet) .. Zal je met hem moeten bespreken
Ik heb net gesolliciteerd bij een bedrijf krijg misschien iets minder maar heb wel meer vakantiedagen en atv dagen er voor terug en ik kan nog lekker groeien. Ik vind het wel fijn die duidelijkheid ipv achteraf te horen dat je uiteindelijk er toch geen trek in hebt ivm salaris of de vakantiedagen.quote:Op zondag 5 mei 2019 18:30 schreef Renesite het volgende:
[..]
Schijtirritant inderdaad. Zie ons een hip bedrijf zijn wooptiedoo en daarna een schijntje betalen. "Maar we hebben wel een pingpongtafel!"
Ok. Weet even niet wat het met mijn post te maken heeft maar succesquote:Op zaterdag 17 augustus 2019 09:48 schreef ManianMan het volgende:
[..]
Ik heb net gesolliciteerd bij een bedrijf krijg misschien iets minder maar heb wel meer vakantiedagen en atv dagen er voor terug en ik kan nog lekker groeien. Ik vind het wel fijn die duidelijkheid ipv achteraf te horen dat je uiteindelijk er toch geen trek in hebt ivm salaris of de vakantiedagen.
Idd ben nu aan t overstappenquote:Op dinsdag 20 augustus 2019 20:09 schreef KingRoland het volgende:
Dit topic moet toch dood zijn als ik het nieuws mag geloven
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |