Dat wist ik dan weer allebeiquote:Op woensdag 12 december 2018 22:31 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Dat is deels subjectief. Je kan van elk passend onderwerp wel dingen bedenken die iedereen 'eigenlijk' zou horen te weten. Niet dat dat altijd mogelijk is verder.
Maar om een voorbeeld te geven; als je Freud pakt is het algemene kennis dat je van hem weet dat hij de grondlegger van de psychoanalyse is.
Dat hij dacht dat cocaine kon helpen om van een morfineverslaving af te komen is een nutteloos feitjedeze heb ik gegoogled overigens
Vroeger hadden we het nog samen met Stuart over de rijstijl van vrouwelijke fokkers kunnen hebben jaquote:
Of lachen om vrouwen die op D66 stemmenquote:Op woensdag 12 december 2018 23:34 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Vroeger hadden we het nog samen met Stuart over de rijstijl van vrouwelijke fokkers kunnen hebben ja
rijstijl van vrouwelijke FOK!kers?quote:Op woensdag 12 december 2018 23:34 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Vroeger hadden we het nog samen met Stuart over de rijstijl van vrouwelijke fokkers kunnen hebben ja
Stuart was daar geen voorstander van.quote:Op woensdag 12 december 2018 23:37 schreef Flippiee het volgende:
[..]
rijstijl van vrouwelijke FOK!kers?
het feit dat jouw hele studievereniging dat ene feitje weet maakt het niet opeens algemene kennis he. Er is een reden waarom iets als nutteloos feitje wordt gezien en niet als algemene kennis. Dat verandert niet omdat een bepaalde groep het feitje toevallig gezamenlijk weet. Vind ik danquote:Op woensdag 12 december 2018 23:33 schreef naatje_1 het volgende:
[..]
Dat wist ik dan weer allebeiIk ga nu enorm de filosoof spelen, sorry
Maar: wie bepaald dan dat eigenlijk? Kijk, in de ruimte van mijn studievereniging kun je wel een bepaalde algemene kennisvorm aannemen, want dat zijn mensen met veelal gedeelde interesses, dus dan is dat feitje over cocaïne wel weer algemene kennis. Of bijvoorbeeld een vraag over de bijbel, je zou misschien verwachten dat dat in voorheen gristelijk NL bijbelkennis op een bepaalde hoogte algemeen is, maar daar moet je hier in Nieuw West niet mee aan komen zetten. En dan hebben we het hier over een quiz op een forum
Iets als Freud is dan ook totaal geen algemene kennis onder die redenatie.quote:Op woensdag 12 december 2018 23:39 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Dat verandert niet omdat een bepaalde groep het feitje toevallig gezamenlijk weet.
ik weet niet wie je bedoelt nuquote:Op woensdag 12 december 2018 23:36 schreef Insomnia2.0 het volgende:
Die al uit d'r plaat ging als je moest lachen om vrouwenquota.
Of vertelde dat het salarisverschil een mythe is.
Dat is toch niet iets wat een gezamenlijke groep `toevallig'weet? Een van de bekendste artsen die ooit bestaan heeft. in zoveel verschillende vakgebieden krijgen mensen die kennis mee.quote:Op woensdag 12 december 2018 23:39 schreef Insomnia2.0 het volgende:
[..]
Iets als Freud is dan ook totaal geen algemene kennis onder die redenatie.
oh mscacras ofzo?quote:Op woensdag 12 december 2018 23:40 schreef Insomnia2.0 het volgende:
[..]
Die gek die ooit een keer midden in de nacht haar laatste post neerplempte
Ik denk dat je dat enorm overschatquote:Op woensdag 12 december 2018 23:42 schreef Fok-it het volgende:
Een van de bekendste artsen die ooit bestaan heeft. in zoveel verschillende vakgebieden krijgen mensen die kennis mee.
Oude standaarden welquote:Op woensdag 12 december 2018 23:38 schreef Insomnia2.0 het volgende:
[..]
Stuart was daar geen voorstander van.
Die spendeerde flink wat uurtjes op Buzzfeed jaquote:
True, true, maar ik vind het wel leuk om te discussiëren over de vraag wat nu algemene kennis isquote:Op woensdag 12 december 2018 23:39 schreef Fok-it het volgende:
[..]
het feit dat jouw hele studievereniging dat ene feitje weet maakt het niet opeens algemene kennis he. Er is een reden waarom iets als nutteloos feitje wordt gezien en niet als algemene kennis. Dat verandert niet omdat een bepaalde groep het feitje toevallig gezamenlijk weet. Vind ik danMaar het is verder ook niet echt bijzonder relevant. Je zult toch altijd hebben dat de een dit belangrijke kennis vindt en de ander dat
Dus, wat vind jij algemene kennis?quote:Op woensdag 12 december 2018 23:50 schreef naatje_1 het volgende:
[..]
True, true, maar ik vind het wel leuk om te discussiëren over de vraag wat nu algemene kennis isDiscussie zelf heeft natuurlijk 0 invloed op de daadwerkelijke algemene kennis
Dit dus jaquote:
Ik zou algemene kennis toch op de een of andere manier willen verbinden aan culturen, dus binnen de Nederlandse cultuur is er bepaalde algemene kennis, in 'het Westen' is er een bepaalde algemene kennis, maar ook binnen de cultuur van een vereniging zou ik voor die groep zaken algemene kennis willen noemen. Kennis waar je in zekere zin mee wordt opgevoed, of dat nu op school is of door met kijken van televisie bezig te zijn.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |