Hallo,
zoals de titel zegt heb ik een slowcooker gekocht, na lang bestuderen van de informatie erover en van de diverse slowcookers die er zo al te koop zijn.
Ik heb niet de allergoedkoopste en zeker niet de duurste met snufjes gekocht, een ovale pan, iets meer dan 6 liter, 69 euro. met 2 standen slow en super slow dus. En een glazen deksel, wat wel handig is, als je geen zin hebt in tv of
laptop, kun je het gaarproces volgen.
Ik ben er blij mee.kan het iedereen aanraden, ook en misschien wel vooral singles of twee persoonshuishoudens.
Nadeel, als het al een nadeel is, je moet natuurlijk wel tijd hebben om slow te cooken. Maar veel gerechten kun je aanzetten en dan hebben die in de langzame stand 8-10 uur nodig. Aan het einde springt de slowcooker automatisch op de warmhoudstand. Kom je dan thuis kun je meteen je bordje vol scheppen en beginnen met eten. En natuurlijk invriezen en 's ochtends uit de diepvries en 's avonds hoef je je eten alleen nog te warmen. Dan zijn die 6 ltr ook fijn, kunt wat voorraad kant en klaar eten aanleggen.
Ik had bij de leverancier Koud en Blauw een slowcookboekje mee besteld voor 10 euro, moet je niet doen. Bleek een gewoon kookboek te zijn met als extra een omrekentabel. Verneukeratief, want ook niet veel recepten. Vond bij Knolbol een ander met 500 slowcookrecepten ook voor 10 euro dat was veel beter en specifiek geschreven voor slowcooker.
Ik ben iemand die altijd gekookt heeft dus eigenlijk heb ik aan die nieuwe cookboekjes weinig gehad. Nu, mijn eerste gerecht, iets wat ik nog nooit gemaakt had, of een keer maar dat das niks geworden. Eend met aardappel en spruitjes, dus gezonde winterse kost.
Je koopt een jonge eend, bij een duitstalige supermarkt, ruim 3 kilo voor 6-7 euro. Zakje aardappels kilo en 2 kilo spruitjes. De aardappels laat je door de vrouw of de thuiszorg schillen en in blokjes snijden op formaat gelijk als de spruiten, die je ook door de vrouw/ thuiszorg laat schoon maken (velletje eraf halen, graag met gevoel) Een ui hoort erbui dus 3 grote of 4 kleine uien laten schillen en snijden. Die braad ik dan glazig in olie.De eend braad ik in de binnenpan goed aan op het fornuis. Ja, de binnenpan kun je eruit nemen en als pan op het fornuis gebruiken. Geniaal !! Dus de eend goed aangebraden, terug in het slowcooker ding, aardappelblokjes en spruitjes er gewoon overheen kieperen en de gefruite uitjes erop.
Oh ja, die eend moet je natuurlijk kruiden, ik heb het simpel gehouden, ben nogal een eco tyoe qua eten, niet te verfijnd en te ver gezocht. Okay, dus als laatste die uitjes boven op de eend. En dan let op !!! een kopje water erbij, een kopje dat is voldoende!
DE slowcooker instellen is super simpel. Daarom heb ik ook een genomen zonder snufjes. Je kiest stand 1 of 2 voor het cooken (langzaam of superlangzaam), en de tijd. ik kies super slow en 10 uren en ... that is it.
Resultaat, een heerlijk super malse eend, lekkere en niet kapot gekookte blokjes aardappel en ook perfekt goede en gegaard maar niet kapot gekookte spruitjes. Van de utjes vond je dan niet veel meer terug. ER had zich van het vocht uit de aardappel en de groenten, samen met de uitjes, en samen met vleessap van de eend een kommetje jus gevormd.
De smaak is een stuk beter dan na gewoon koken, daar gaat toch meer smaak mee verloren. Dat zou ook zo zijn met de vitamientjes. Er zouden ook meer vitamientjes inzitten, die je normaal met het kookvocht afgiet.
Wat heb ik nog meer gemaakt in mijn slowcooker.
Erwtensoep, zo lekker, en je proeft de ingredienten, niet zo een smurrie met maar een smaak.Overigens, ook een keer erwtensoep met (veel) kippenvlees gemaakt, is ook lekker en toch gezonder (zegt men).
Konijn, natuurlijk op Limburgse wijze. Of mijn wijze. Met stroop, ontbijtkoek, eerst nacht in de marinade met laurierblad kruidnagel, peper zout, uien water en azijn
Ik heb het nog eens gemaakt en daar balsamico aan toegevoegd, ook lekker. Gewoon op 8 uurtjes.
Alle soepen in de slowcooker zijn lekker. Pasta sauzen ook. Ragout (kip rund) heel lekker.
IK ben er blij mee en vind het een goede investering van 69 euro. Voor hobbykok en voor gemakszuchtige koks die toch lekker en naar zeggen gezond willen eten.
Het stroomverbruik is heel laag, en per saldo minder dan normaal electrisch koken. Dat in combinatie met de pan van iets meer dan 6 liter dus fijn een voorraadje in de diepvries.
Dus mensen, smakelijk eten
Mijn bijdrage aan dit forum is ter lering en ter vermaak.
Laat je niet gek maken, en maak vooral jezelf niet gek
Count your blessings . LeesFoknl a.k.a.vrouwen(f)luisteraar!
Wat gij wilt dat U geschiedt, doet dat ook een ander!