Ja ik denk ook idd dat het een Viburnum bodnantense is. Viburnum ruikt ook lekker, sommigen zijn bladhoudend. Anderen hebben herfstkleur of dragen bessen waar de vogels van houden.quote:Op zondag 6 januari 2019 17:08 schreef Bluezz het volgende:
En dat bloeit gewoon in de winter?
Opgezocht. Leuk, dank Kaas!
https://plantnu.nl/viburnum-tinus
Ik heb ook twee groenblijvende clematissen in de tuin, een vroege voorjaarbloeier en eentje die wat later bloeit, maar van die winter beauty's bestaan was ik niet op de hoogte. Ik ga mijn tuincentrummannetje een opdracht geven.quote:Op zondag 6 januari 2019 21:47 schreef kaasplankje het volgende:
Ik heb al een Clematis in de tuin die gaat bloeien. Clematis "Winter Beauty".
quote:Op zondag 6 januari 2019 19:47 schreef Radegast het volgende:
Ik heb trouwens nog een plant in de tuin, die eventjes geidentificeerd moet worden. Zal later een foto plaatsen.
De bloem lijkt op een Centranthus maar 't blad niet, dus iets anders. Ik weet het nog even niet. Valeriaan is 't ook niet dat heeft geveerd blad. Zo te zien lijkt het wel om een heester te gaan en niet een vaste plant klopt dat?quote:
Ja volgens mij wel ik vind Nederlandse plantennamen enorm verwarrend. Geef mij maar Latijn.quote:Op donderdag 10 januari 2019 14:43 schreef Radegast het volgende:
Vaste plant. Centranthus ruber is toch Rode Valeriaan?
Denk wel dat het hem is, thanks.
Soms is het goedkoper om 3 eenstammige bomen te kopen en die met enig gevoel voor esthetiek in één gat te planten...quote:Op zondag 16 december 2018 10:27 schreef MissMSX het volgende:
Advies gevraagd
Ik wil een meerstammige krentenboom kopen van een meter of 2 a 3. Ik zie veel aanbieders online, maar de prijzen verschillen nogal. Hebben jullie ervaringen met boomkwekers? En waar moet ik op letten bij het kopen van zo'n boom? En bij het planten?
Volgens http://gardenprofessors.com moet je ze (alle bomen) vooral niet te diep planten en bij voorkeur met blote wortels.quote:Op zondag 16 december 2018 10:27 schreef MissMSX het volgende:
Advies gevraagd
Ik wil een meerstammige krentenboom kopen van een meter of 2 a 3. Ik zie veel aanbieders online, maar de prijzen verschillen nogal. Hebben jullie ervaringen met boomkwekers? En waar moet ik op letten bij het kopen van zo'n boom? En bij het planten?
Goeie tipquote:Op donderdag 10 januari 2019 22:51 schreef Agronoom2 het volgende:
[..]
Soms is het goedkoper om 3 eenstammige bomen te kopen en die met enig gevoel voor esthetiek in één gat te planten...
Ik zou gewoon in de winter (uiterlijk februari) planten. In het eerste jaar moeten bomen toch vooral 'aanslaan'.
Dank. Die tip neem ik ook meequote:Op vrijdag 11 januari 2019 06:35 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Volgens http://gardenprofessors.com moet je ze (alle bomen) vooral niet te diep planten en bij voorkeur met blote wortels.
Kan nog prima hoor tot en met maart.quote:Op maandag 14 januari 2019 09:24 schreef MissMSX het volgende:
Goeie tip
Planten zal wel najaar/volgende winter worden. Nu nog een boom vinden en planten gaat niet meer lukken
Het staat niet heel hoog op mijn prioriteitenlijst (net verhuisd en nog een hoop in huis te doen), dus daarom wacht ik nog een jaartjequote:Op maandag 14 januari 2019 12:16 schreef kaasplankje het volgende:
[..]
Kan nog prima hoor tot en met maart.
Deze bijvoorbeeld in Apeldoorn?
https://www.tenhoven-bome(...)melanchier-lamarckii
Ligt aan wat voor bollen https://zaaikalender.com/bloembollen-planten/quote:Op maandag 14 januari 2019 14:56 schreef Tuindier het volgende:
Ik heb nog wat lentebollen liggen waar ik niet aan toe ben gekomen. Heeft het nog nut om ze te planten? Of komen ze dan sowieso niet op? Of kan ik ze beter eerst in een pot zetten?
Gewoon in de grond zetten. De kans is groot dat het toch nog lukt. Ik heb ooit in het voorjaar voorjaarsbollen gekocht in de uitverkoop en in de grond gezet. Ze kwamen normaal op en deden het wat korter.quote:Op maandag 14 januari 2019 14:56 schreef Tuindier het volgende:
Ik heb nog wat lentebollen liggen waar ik niet aan toe ben gekomen. Heeft het nog nut om ze te planten? Of komen ze dan sowieso niet op? Of kan ik ze beter eerst in een pot zetten?
Vlinderstruiken snoei je in maart volgens mij.quote:Op zondag 3 februari 2019 14:38 schreef Bluezz het volgende:
Lekker in de tuin bezig geweest in het zonnetje. Veel bruine uitgebloeide troep van de ooievaarsbek lag er nog en ik zag het kattenkruid uitlopen op een heel donker onopvallend hoekje. Dus die uitgegraven en een stukje verderop gezet in het zonnetje.
In het najaar heb ik 2 vlinderstruiken gekocht, 1 in de volle grond gezet en 1 in een grote pot.
Ik snoei ze nog maar niet lijkt me ?
Knip af als je wilt, het groeit toch wel weer terug. Maar is niet noodzakelijk als ze nog klein zijn.quote:Op zondag 3 februari 2019 16:37 schreef Bluezz het volgende:
Txx maar ze zijn nog superklein.. snoeien hoeft dan toch niet? Of wel nodig voor de bloei?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |