Deze?quote:Op donderdag 5 november 2020 09:48 schreef AnneX het volgende:
@:Vonkenboer ...of iemand anders ...heb je het linkje voor mij naar het topic over de robotstofzuiger?
Dank alvast.
Hoi Anne, Ik geloof dat ze dat topic geadopteerd hebben ze in SOP het schoonmaak hoekje op FOK!quote:Op donderdag 5 november 2020 09:48 schreef AnneX het volgende:
@:Vonkenboer ...of iemand anders ...heb je het linkje voor mij naar het topic over de robotstofzuiger?
Dank alvast.
Hoi, Fijn dat je in ons feedback topic post maar dat is niet helemaal de plek voor dit soort vragen.quote:Op vrijdag 4 december 2020 13:44 schreef verita het volgende:
Ik heb er geen abonnement op ketelonderhoud, we hebben 2 ketels ivm vloerverwarming en bedrijf. We waren gewend aan een man die het ketelonderhoud deed als we belden, voor ¤65,-.
Deze man doet het niet meer. Nu kijk ik, schrik me helemaal wezenloos van de prijzen... Lijkt wel kartelvorming, iedereen die ik kan vinden vraagt ¤129,- voor maximaal 60 minuten zonder onderdelen.
Hebben jullie allemaal een abo voor je ketel? Zo ja, waarom? Zo nee, waarom niet? Weet iemand nog een goedkopere beurt (haha voor de ketel dus) dan ¤ 129,-?
Sorry Vonkquote:Op vrijdag 4 december 2020 20:37 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Hoi, Fijn dat je in ons feedback topic post maar dat is niet helemaal de plek voor dit soort vragen.
Zou je een los topic kunnen openen met je vraag ? Dit is het topic voor K&W forum gerelateerde zaken
Twente. Ik open nieuw topic hieroverquote:
Normaal gesproken openen we nog wel zo'n topic in de trend van wat heb jij dit jaar allemaal niet kunnen doen op gebied van klussen en wonen (al verwacht ik dat iedereen wel klaar heeft wat hij wou gaan doenquote:Op zondag 13 december 2020 21:48 schreef BEFEM het volgende:
Wordt hier p het einde een topic gemaakt met 'jouw klusjaar' waar je kan aangeven wat je gedaan hebt etc het afgelopen jaar?
Die eer laat ik dan aan iemand die het normaal ook doetquote:Op zondag 13 december 2020 22:07 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Normaal gesproken openen we nog wel zo'n topic in de trend van wat heb jij dit jaar allemaal niet kunnen doen op gebied van klussen en wonen (al verwacht ik dat iedereen wel klaar heeft wat hij wou gaan doen).
Maar als je denkt dat de tijd er al rijp voor is, dan mag je er natuurlijk ook zelf ééntje openen![]()
Haha, ik wil best wel een plaatsje opschuiven hoorquote:Op zondag 13 december 2020 22:20 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Die eer laat ik dan aan iemand die het normaal ook doet
Nee lama, ik ben daar niet zo goed in.quote:Op zondag 13 december 2020 22:25 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Haha, ik wil best wel een plaatsje opschuiven hoor
Ik zie het topic niet?quote:Op zondag 13 december 2020 22:25 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Haha, ik wil best wel een plaatsje opschuiven hoor
Bedanktquote:
Asjeblieft !quote:Op vrijdag 1 januari 2021 20:24 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Bedankt
Oh wacht. Kan het 'klussen vanaf zolder' worden? Anders lijkt het over de zolder zelf te gaan
Wat lukt niet? Een topic openen? Dat doe ik liever niet voor je, het is handiger als jij TS bent.quote:Op zaterdag 27 maart 2021 19:44 schreef Seven. het volgende:
K&W / Six. en Seven.'s drive-in woning - doorbikkelen (deel 8)
Ik dacht een nieuw deel te openen, maar lukt niet.
Volgens mij is het voor een niet-mod dat een enorme klus om de OP er naartoe te verhuizen (want heel veel foto's die bij een quote een linkje worden), dus misschien kun jij de OP uit het vorige deel erin zetten als @Seven. een nieuw deel opent?quote:Op zaterdag 27 maart 2021 19:57 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Wat lukt niet? Een topic openen? Dat doe ik liever niet voor je, het is handiger als jij TS bent.
Eventueel zou ik een nieuw topic wel handmatig kunnen koppelen aan de rest van de reeks
Helemaal gelijk.quote:Op zaterdag 27 maart 2021 20:03 schreef Leandra het volgende:
[..]
Volgens mij is het voor een niet-mod dat een enorme klus om de OP er naartoe te verhuizen (want heel veel foto's die bij een quote een linkje worden), dus misschien kun jij de OP uit het vorige deel erin zetten als @:Seven. een nieuw deel opent?
En dan natuurlijk wel de OP weer vrijgeven, anders kan ze er zelf niets meer mee
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kranplätze müssen verdichtet sein
quote:Op zaterdag 27 maart 2021 20:43 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Helemaal gelijk.
Ik ga het lekker eigenwijs toch even iets anders doenDat was ook een prima optie iddSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Oh shoot, het had nog veel simpeler gekund denk ik: je had de OP van het laatste topic weer open kunnen zetten voor @Seven. en dan had ze die zelf kunnen kopiëren door op "wijzig" te klikken en dan de inhoud te kopiëren....![]()
Er zijn meerdere wegen die naar Rome leidenquote:Op zaterdag 27 maart 2021 21:15 schreef Leandra het volgende:
Dat was ook een prima optie idd
Oh shoot, het had nog veel simpeler gekund denk ik: je had de OP van het laatste topic weer open kunnen zetten voor @:Seven. en dan had ze die zelf kunnen kopiëren door op "wijzig" te klikken en dan de inhoud te kopiëren....
DeWalt zonder streep komt er ook niet door.quote:Op woensdag 9 juni 2021 23:27 schreef loveli het volgende:
Kan een mod me uitleggen wat er mis is met M.akita?
Als je de lege post hierboven quote zie je dat het er niet door komt.
dit is de oorzaak dat het niet te zien isquote:Op donderdag 10 juni 2021 06:29 schreef Vonkenboer het volgende:
Dat lijkt volgens mij gewoon te werken, sommige merknamen worden omgezet in reclame linkjes waar FOK! dan weer inkomsten mee genereerd.
Hier zie ik het ook gewoon, maar als je een addblocker gebruikt valt het wegquote:
Wat zoek je dan ? We hebben wel het gereedschap topic waar je advies kunt krijgen van andere usersquote:Op maandag 12 juli 2021 09:48 schreef DancingPhoebe het volgende:
Was er niet ooit een ik-zoek-iets-K&W-gerelateerds topic?
Muhahah, nee meer wonen dan klussenquote:Op maandag 12 juli 2021 12:25 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Wat zoek je dan ? We hebben wel het gereedschap topic waar je advies kunt krijgen van andere users
Zoek eens op ruimtebesparende broekenhanger oid. Krijg meerdere hits, ook bij bol.com.quote:Op maandag 12 juli 2021 14:36 schreef DancingPhoebe het volgende:
[..]
Muhahah, nee meer wonen dan klussen![]()
https://thehomeandbodysho(...)11414490488976154626
^ Deze, maar dan gewoon bij een NL winkel
quote:
quote:Op maandag 21 oktober 2019 18:17 schreef Lospedrosa het volgende:
Welkom in het algemene warmtepompen topic.
Omdat het de topicreeks zonnepanelen vervuild begon te raken met informatie over warmtepompen hierbij een apart draadje.
Hoe werkt een warmtepomp
De basiswerking een warmtepomp kan simpel uitgelegd worden; het onttrekken van warmte uit lucht of grond, door middel van stroom.
Er zijn 2 soorten warmtepompen; luchtwarmtepompen, en grondwarmtepompen. Ook wel; luchtgekoppelde en grondgekoppelde systemen.
Bij een grondgekoppeld systeem wordt de warmte onttrokken uit het water in de grond wat omhoog gepompt wordt. Hiervoor wordt stroom gebruikt. Bij luchtwarmtepompen wordt de buitenlucht gebruikt als warmtebron (ook bij temperaturen onder nul!), en hiervoor wordt ook weer stroom gebruikt.
Luchtgekoppelde systemen (luchtwarmtepompen) zijn vooral interessant bij bestaande bebouwing. Ze zijn eenvoudig in te zetten in elke woning, en vragen geen grote aanpassingen. Ze kunnen gecombineerd worden met een bestaande CV (bivalente opstelling), of standalone worden ingezet (monovalent). Eventueel in combinatie met een boilervat voor tapwater. In combinatie met een CV kan er met een relatief kleine pomp gewerkt worden, die als backup de CV heeft. Ook wordt de CV dan nog ingezet voor tapwater. Zonder CV (all-electric, gas eruit!) moet de pomp groter gekozen worden, en niet elke woning is ervoor geschikt.
De voor- en nadelen:
• Luchtwarmtepompen zijn slecht in het maken van (heel) heet water. Dus tapwater maken is moeilijker, en als je alleen radiatoren hebt en een slecht geïsoleerde woning, zal het rendement niet geweldig zijn.
• Luchtwarmtepompen zijn eenvoudig in vrijwel elke woning in te zetten, het type pomp (alleen, of samen met CV) hangt af van uw woning (wel/geen vloerverwarming / isolatie) en van uw gasverbruik.
Bij een dergelijke installatie komt er altijd een buitenunit ergens te staan (soort airco-unit).
Types LWP:
Bij Luchtwarmtepompen zijn er verschillende types. Naast Bivalent en Monovalent kan een warmtepomp ook nog zijn warmte anders afgeven.
In de meeste gevallen praten we bij een LWP over een LWWP (Lucht-Water Warmtepomp).
Lucht onttrekken van buiten en deze overbrengen naar een waterleiding (uw afgiftesysteem).
Ook hierin zijn weer 2 types mogelijk, mono-unit of split-unit.
Een mono unit wordt in Nederland minder gebruikt maar is zeker mogelijk.
Mono houdt in dat het cv water enkel alleen door de buitenunit heen gaat, er is in dit systeem geen echte binnen unit; hooguit dat er binnen een buffer vat staat.
Er is hierdoor een snellere overbrenging van hitte mogelijk waardoor het rendement hoger ligt.
Het nadeel is echter dat bij strenge vorst er kans bestaat dat de leidingen bevriezen.
Split unit houdt in dat er koudemiddel tussen de buiten en binnenunit stroom.
Binnen wordt het koudemiddel om de waterleiding heen geleidt waardoor deze warmte overbrengt aan het centrale verwarmingssysteem (radiatoren/vloerverwarming/convectoren etc).
De andere unit is een LLWP (Lucht-Lucht warmtepomp).
Dit is niets meer dan een Airco.
Buiten unit zuigt lucht aan, verwarmt koelmiddel door compressie uit te voeren, koelmiddel stroom naar binnenunit, aangezogen lucht in de ruimte blaast hier langs heen en wordt verwarmd (of gekoeld!) en blaast deze in de ruimte.
Grondgekoppelde systemen (grondwarmtepompen) zijn vooral interessant in nieuwbouwwijken waarbij er in 1 keer 100 bronnen geboord kunnen worden, dit scheelt natuurlijk aanzienlijk in kosten, en het is toch braakliggend terrein. Ook bij grote nieuwbouwwoningen kan het interessant zijn. Per woning zijn er tussen de 3 en 6 boringen nodig van 50 tot 150 meter diep. Hier gaat een gesloten buizensysteem in. Een bron begint op 11 graden, en deze daalt over de jaren naar een temperatuur van 6 graden. De daling kan afgeremd worden door in de zomer te koelen (gratis!) en deze warmte weer de grond in te sturen. Ook kan er door middel van zonnecollectoren extra warmte ingevoed worden in de bodem waardoor de bron zelfs op 11 graden blijft, en het overall rendement hoger is en blijft.
De voor- en nadelen:
• Grondwarmtepompen zijn een stuk beter in het maken van heet water;
• Je móet koelen met grondwarmtepompen (dit kan een voordeel óf nadeel zijn), dit koelen is wel gratis;
• Geen buitenunit nodig;
• Kan niet overal door de benodigde boringen;
• Hogere investering, iets hoger rendement.
• Buitenunit kosten wat ruimte, en zijn niet geheel stil.
Types grondwarmtepompen:
Ook bij grondwarmtepompen zijn er 2 types mogelijk.
Water-Water (bron)
Aarde-Water (grond warmte)
Beide principes werken echter hetzelfde. De een vangt zijn water uit bronwater, de andere uit de warmte van de aarde diep in de grond.
LWP:
Bivalent split - Techneco Elga 5kW
Monovalent split 1 fasig - Techneco Loria (4-10kW) met of zonder boilervat (zonder = bivalent).
Monovalent split 3 fasig - Nefit Enviline (3-16kW) met of zonder boilervat (zonder = bivalent).
Monovalent Monobloc 3 fasig - Nefit Enviline (5-17kW) met of zonder boilervat (zonder = bivalent).
Zowel de Loria als de Nefit Enviline zijn ook all-in-one te verkrijgen.
Hier zit dan een 190L boiler in de unit ingebouwd.
Bij de Loria heet dit een Duo, bij de Enviline heet fit Tower.
Uiteraard zijn er nog veel meer merken te verkrijgen, dit is slechts een klein voorbeeld.
K&W / Centraal Warmtepompen topic - Deel 5 - waar we gasloos worden!quote:
En inmiddels gereekstquote:Op dinsdag 13 juli 2021 15:34 schreef SQ het volgende:
[..]
K&W / Centraal Warmtepompen topic - Deel 5 - waar we gasloos worden!
Misschien kan @:Vonkenboer deze even in de reeks plakken.
Och, de huidige is niet slecht denk ikquote:Op woensdag 4 augustus 2021 08:57 schreef bijdehand het volgende:
K&W / Opmerkelijke foto's van Funda #217 - Met je bad op pootjes
Kan 'kunst of kitsch' gewijzigd worden naar iets leukers? Ik ben niet creatief
Jij hebt vrijwillig afstand gedaan van knopjesquote:Op zondag 10 oktober 2021 14:43 schreef Lucky_Strike het volgende:
Kan een van jullie een nieuw gereekst topic openen? Ik krijg niet het juiste knopje te zien![]()
K&W / Het grote aanschaf-van-gereedschap-tips-topic! deel 28
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |