19% hier. Lossen dan ook jaarlijks versneld af en willen in 15-20 jaar hypotheek vrij zijn.quote:Op maandag 22 oktober 2018 22:53 schreef Sunri5e het volgende:
Ik ben erg benieuwd wat mensen hier aan netto inkomen / bruto hypotheeklasten hebben. Momenteel zitten we redelijk laag naar mijn idee.
Netto inkomen 4853,- euro tegenover 1016,- euro bruto hypotheek. Dat is bijna 21 procent van ons inkomen dat opgaat aan hypotheek (wij lossen volledig af in 30 jaar). Nu zijn we verder aan het kijken naar een andere woning die in een hoger prijssegment zit. Bij deze woning zullen de bruto lasten op zo'n 1500,- euro zitten. Hierdoor gaan de bruto lasten naar 31 procent. Is dit niet hoog?
Hoe zitten jullie qua verhouding? Ik ben erg benieuwd![]()
Ik vind dat niet zo hoog. Met een wat hoger inkomen ben ik begonnen met 1600 aan bruto hypotheeklasten en dat was prima te dragen. Daarbij kon ik nog sparen en zelfs aflossen. Ik had wel een behooriljk eigen vermogen voor de zekerhied.quote:Op maandag 22 oktober 2018 22:53 schreef Sunri5e het volgende:
Ik ben erg benieuwd wat mensen hier aan netto inkomen / bruto hypotheeklasten hebben. Momenteel zitten we redelijk laag naar mijn idee.
Netto inkomen 4853,- euro tegenover 1016,- euro bruto hypotheek. Dat is bijna 21 procent van ons inkomen dat opgaat aan hypotheek (wij lossen volledig af in 30 jaar). Nu zijn we verder aan het kijken naar een andere woning die in een hoger prijssegment zit. Bij deze woning zullen de bruto lasten op zo'n 1500,- euro zitten. Hierdoor gaan de bruto lasten naar 31 procent. Is dit niet hoog?
Hoe zitten jullie qua verhouding? Ik ben erg benieuwd![]()
Klopt! Echter ben ik wel benieuwd hoe de rest hier zit. Het huis waar we interesse in hebben kost ongeveer 475.000 euro. We kunnen 500.000,- lenen op ons inkomen. Daar bovenop hebben we nog 130.000,- euro wat vrij komt uit de overwaarde van ons huis. Vraag is wat je met dit laatste wil. Het huis is namelijk prima bewoonbaar maar op sommige punten wat gedateerd. Wil je met dat geld verbouwen of je hypotheek verlagen....quote:Op maandag 22 oktober 2018 23:00 schreef Cue_ het volgende:
Denk vooral dat het belangrijk is dat je het geld eraan kwijt wil zijn. En dat het goed in je uitgavenpatroon past.
Of het dan percentagewijs hoger/lager is dan anderen.. Maakt niet heel veel uit
Als je HRA wil zul je die overwaarde sowieso moeten investeren in je huis.quote:Op maandag 22 oktober 2018 23:09 schreef Sunri5e het volgende:
[..]
Klopt! Echter ben ik wel benieuwd hoe de rest hier zit. Het huis waar we interesse in hebben kost ongeveer 475.000 euro. We kunnen 500.000,- lenen op ons inkomen. Daar bovenop hebben we nog 130.000,- euro wat vrij komt uit de overwaarde van ons huis. Vraag is wat je met dit laatste wil. Het huis is namelijk prima bewoonbaar maar op sommige punten wat gedateerd. Wil je met dat geld verbouwen of je hypotheek verlagen....
Toen we 3 jaar geleden het huis kochten waar we nu wonen zaten we op 27,5 procent.
Was we dat doen wordt de verhouding 38 procent. Is dat niet hoog?quote:Op maandag 22 oktober 2018 23:21 schreef LXIV het volgende:
[..]
Als je HRA wil zul je die overwaarde sowieso moeten investeren in je huis.
Ik zou max hypotheek nemen en zoveel mogelijk van het geld aan verbouwen besteden.
Dat verschil ga je wel merken is mijn ervaringquote:Op dinsdag 23 oktober 2018 07:28 schreef MevrouwPuff het volgende:
28%. Volgend jaar 23% dus dan is het nog wat beter.
Hoe komt het dat je de ene maand 6 euro hebt en de ander 7000?quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 08:17 schreef nelisb het volgende:
Tussen de 6-7.000¤ per maand netto inkomen.
Brutowoonlasten 500¤.
Ik zag je post pas na de mijne. Ik voelde me dus wel aangesprokenquote:Op dinsdag 23 oktober 2018 08:01 schreef Ivo1985 het volgende:
Die 30% is voor een alleenstaande overigens heel goed te betalen. Moet je ook nog een gezin onderhouden, dan zorgt zo'n maximale hypotheek ten opzichte van je inkomen er voor dat je best karig moet leven.
Aangepast.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 08:20 schreef Aanstootgevendenaam het volgende:
[..]
Hoe komt het dat je de ene maand 6 euro hebt en de ander 7000?
Het ligt er ook aan waar het 30% van is. Is het 30% van 1500 euro of 30% van 4500 euro. Op papier lijkt het identieke percentage te duiden op een zelfde zwaarte van lasten, maar in de praktijk is dit nogal een verschil.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 08:20 schreef zatoichi het volgende:
[..]
Ik zag je post pas na de mijne. Ik voelde me dus wel aangesproken![]()
Het is best te doen, maar je moet keuzes maken. Wij hoeven niet meerdere keren per jaar op vakantie (en gelukkig ben ik al helemaal niet van de wintersport) en wij hebben geen auto (nooit nodig gehad). Dat soort keuzes schelen behoorlijk.
Wij zijn 26 en 30. Over 20 jaar ziet het er naar uit dat minimaal 1 van beide een eigen bedrijf runt. Dus hoe dat qua inkomen uit gaat vallen is nog niet helemaal duidelijk.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 08:21 schreef blomke het volgende:
Circa 8% bruto. @TS: bij de overstap naar je nieuwe huis, is ook je leeftijd een overweging. Hoe is je dienstverband/inkomen over 20 jaar en welke hypotheeklast zou je dan willen?
Overigens zou ik die ¤175000 overwaarde, in verlaging van de hypotheek stoppen en daarna langzaamaan gaan verbouwen. Hoe zit het met de isolatie en de energievoorziening van de nieuwe woning?
Ethernit kan op asbest wijzen. Overigens heb ik spouwmuurisolatie aan laten brengen (1915 huis) en heb vele malen verzucht: hadden we dat maar 10 jaar eerder gedaan.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 08:55 schreef Sunri5e het volgende:
Op het voorste deel van het huis liggen nog ethernietplaten. Er is geen vloer- en spouwmuurisolatie aanwezig. Dit laatste zou ik ook nooit achteraf aan willen brengen. Veel mensen die ik ken hebben er vochtproblemen door gekregen. Of er dubbel glas in zit weet ik niet.
We gaan er ook vanuit dat het asbest is.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 09:00 schreef blomke het volgende:
[..]
Ethernit kan op asbest wijzen. Overigens heb ik spouwmuurisolatie aan laten brengen (1915 huis) eb vele malen verzucht: hadden we dat maar 10 jaar eerder gedaan.
Dit.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 08:23 schreef Aanstootgevendenaam het volgende:
[..]
Het ligt er ook aan waar het 30% van is. Is het 30% van 1500 euro of 30% van 4500 euro. Op papier lijkt het identieke percentage te duiden op een zelfde zwaarte van lasten, maar in de praktijk is dit nogal een verschil.
Heel goede ervaringen. "Ze" hebben gruis uit de spouw weggezogen, waardoor juist minder vochtplekken op de binnenmuren. Verder minder condens door de warmere muren.quote:
Hmm ik ga meer verdienen op de lasten merk ik het dus nietquote:Op dinsdag 23 oktober 2018 07:49 schreef Sunri5e het volgende:
[..]
Dat verschil ga je wel merken is mijn ervaring
Vind je dat niet hoog?quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 13:36 schreef AQuila360 het volgende:
Als ik hypotheek en service kosten tel zit ik op iets van 45% wel met een liniare hypotheek van 3 jaar oud. Daar moet de HRA aftrek ook nog wel vanaf bedenk ik me net.
zo denk ik er precies over.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 10:57 schreef Yesse het volgende:
Wij hebben op 4900 netto een bruto last van 1444, maar die is dalende door een combinatie tussen annuïtair en lineair. Daarnaast zijn we van plan de renteaftrek jaarlijks extra af te lossen zodat het bedrag sneller daalt. Overigens expres want als je minder wil werken o.i.d. wil ik de vrijheid hebben om die keuze te maken.
als het niet draagbaar is wordt het niet verstrektquote:Op maandag 22 oktober 2018 23:31 schreef Sunri5e het volgende:
[..]
Was we dat doen wordt de verhouding 38 procent. Is dat niet hoog?
Zijn gezinsinkomens. Fokkers worden oudquote:Op dinsdag 23 oktober 2018 14:14 schreef Tinkepink het volgende:
Wat hebben jullie allemaal hoge netto inkomens. Dacht dat hier vooral arme millenials rondhingen.
Ik durfde ook niet te rekenen met het netto bedrag , stel de HRA wordt opeens toch helemaal afgeschaft (hoeveel shit dat ook zou opleveren) dan wilde ik niet tegen mijn grens aan zitten.quote:
Nou wij niet hoor haha. Wij hebben een prima netto inkomen samen en voel mezelf echt niet arm, maar als ik deze bedragen lees dan zijn we dat wss wel haha.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 14:14 schreef Tinkepink het volgende:
Wat hebben jullie allemaal hoge netto inkomens. Dacht dat hier vooral arme millenials rondhingen.
Hoogte van het inkomen op Fok is de nieuwe lengte van de penis...quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 14:14 schreef Tinkepink het volgende:
Wat hebben jullie allemaal hoge netto inkomens. Dacht dat hier vooral arme millenials rondhingen.
Juist het percentage gebruiken kan vaak een betere benadering van de druk die een last oplevert geven, dan een absoluut bedrag te noemen.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 08:23 schreef Aanstootgevendenaam het volgende:
[..]
Het ligt er ook aan waar het 30% van is. Is het 30% van 1500 euro of 30% van 4500 euro. Op papier lijkt het identieke percentage te duiden op een zelfde zwaarte van lasten, maar in de praktijk is dit nogal een verschil.
eentje post 6-7k, eentje 5k en eentje 4900.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 15:04 schreef Tinkepink het volgende:
Dat heb ik dus ook. Mijn man en ik zijn 40-plussers, verdienen (bruto) ruim bovenmodaal en ik dacht altijd dat we het altijd wel aardig deden (managementposities enzo) Tot ik de netto-inkomens hier langs zag komen.....
Ontopic: 20% van ons netto inkomen gaat richting hypotheek. We zijn over een jaar of 3 klaar met afbetalen.
Daar zou ik niet zo gelukkig van worden…...quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 16:11 schreef RamboDirk het volgende:
Daarvoor wonen we dan in een rijtjeswoning ipv vrijstaand, wat financieel ook zou kunnen.
Opzich wel maar woon alleen en dan zit je er al snel aan. Maar als ik annuitair had gekozen scheelt het weer 10% ofzo denk ik, en service kosten zitten er ook bij in is ook wel weer 5% dus haal die er af en je staat op 30%quote:
Het is wel de hoekwoningquote:Op dinsdag 23 oktober 2018 16:25 schreef blomke het volgende:
[..]
Daar zou ik niet zo gelukkig van worden…...
Ok. Dat kan. Ik vind het prima. Het is net je prioriteit. Vrienden van mij hebben letterlijk beton in de tuin gegoten, bij de erfafscheiding, en kunstgras gelegd om enig onderhoud van de tuin tot een minimum te beperken. Die hoeven geen hoek danwel 2/1kapper. Die genieten van een overkapping in de tuin en van bier en wijn. Als dat voldoende is, ga je liever een keer extra op vakantie.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 16:25 schreef blomke het volgende:
[..]
Daar zou ik niet zo gelukkig van worden…...
Ik heb eigenlijk geen idee wat bovenmodaal is....?quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 15:04 schreef Tinkepink het volgende:
Dat heb ik dus ook. Mijn man en ik zijn 40-plussers, verdienen (bruto) ruim bovenmodaal en ik dacht altijd dat we het altijd wel aardig deden (managementposities enzo) Tot ik de netto-inkomens hier langs zag komen.....
Ontopic: 20% van ons netto inkomen gaat richting hypotheek. We zijn over een jaar of 3 klaar met afbetalen.
Wij hebben met zo'n tweeën 4900 euro aan netto inkomen. Daarnaast worden van ons beide de telefoon betaald en hebben we 1 auto die geleasd is door mijn werkgever. We zijn 26 en 30 jaar oud. We hebben allebei geen managementfunctie.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 16:02 schreef vosss het volgende:
[..]
eentje post 6-7k, eentje 5k en eentje 4900.
Ik mag toch wel aannemen dat 2 managementfuncties bij elkaar gewoon minstens rond die 5K binnen brengen niet?
Overigens hebben jullie wellicht allebei een leaseauto die al betaalt is als je naar je nettoloon kijkt. Vergis je niet in wat het kost om zelf 2 auto's te rijden. Dat moeten wellicht verschillende mensen dan nog betalen en jullie misschien niet meer. Ofzo.
kudo's voor die mensen. Niemand geniet van in die kuttuin werkenquote:Op dinsdag 23 oktober 2018 17:23 schreef Renesite het volgende:
[..]
Ok. Dat kan. Ik vind het prima. Het is net je prioriteit. Vrienden van mij hebben letterlijk beton in de tuin gegoten, bij de erfafscheiding, en kunstgras gelegd om enig onderhoud van de tuin tot een minimum te beperken. Die hoeven geen hoek danwel 2/1kapper. Die genieten van een overkapping in de tuin en van bier en wijn. Als dat voldoende is, ga je liever een keer extra op vakantie.
Grappig. Ik en mijn partner werken best wel veel. Ik denk beide zo'n 50 uur per week. Echter zijn we toch aan het kijken voor een woning met 5000m2 aan grond. Lekker op de zondag het verstand op 0 en lekker op de zitmaaier het gras maaienquote:Op dinsdag 23 oktober 2018 19:08 schreef vosss het volgende:
[..]
kudo's voor die mensen. Niemand geniet van in die kuttuin werken
Die van ons laat ik ook zo onderhoudsvrij mogelijk aanleggen. Laten inderdaad, want ook van het aanleggen geniet ik niet.
Daar kan je idd wel bijna de hele zondag voor uittrekken, haha.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 19:23 schreef Sunri5e het volgende:
[..]
Grappig. Ik en mijn partner werken best wel veel. Ik denk beide zo'n 50 uur per week. Echter zijn we toch aan het kijken voor een woning met 5000m2 aan grond. Lekker op de zondag het verstand op 0 en lekker op de zitmaaier het gras maaien
Maar is het niet verstandig om niet alleen naar het huidige plaatje te kijken maar ook naar de toekomst?quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 18:58 schreef Sunri5e het volgende:
[..]
Wij hebben met zo'n tweeën 4900 euro aan netto inkomen. Daarnaast worden van ons beide de telefoon betaald en hebben we 1 auto die geleasd is door mijn werkgever. We zijn 26 en 30 jaar oud. We hebben allebei geen managementfunctie.
Toch heb ik mijn twijfels of we de stap naar die woning waar ik in de openingspost over sprak moeten gaan maken.... Er komt wel opeens even 500 euro in de maand bruto bij. Een deel wordt gecompenseerd door de nieuwe leaseauto die ik ga bestellen (elektrisch) waardoor ik netto een stuk meer overhou dan nu het geval is.
1% hierquote:
Mijn oom woont in een huis met een waarde van zo'n 700.000,- euro. Hij heeft een hypotheek die gebasseerd is op de Euriborrentestand. Hij heeft mij wel een laten zien dat hij 17 euro in de maand betaalde om daar te wonen. Hij is automonteur van beroep en werkt 3 dagen in loondienst bij een baasquote:Op dinsdag 23 oktober 2018 20:26 schreef sigme het volgende:
[..]
1% hier. Ook aflossingsvrij.
Dit jaar hebben we (vrijwillig dus) flink afgelost; we hebben 1 stabiel en 1 tamelijk variërend inkomen. Die variërende inkomsten hebben we vrijwel geheel aan de bank overgemaakt, dat was zo'n 15% van de totale netto-inkomsten.
Huh wat ?quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 20:40 schreef Sunri5e het volgende:
[..]
Mijn oom woont in een huis met een waarde van zo'n 700.000,- euro. Hij heeft een hypotheek die gepasseerd is op de Euriborrentestand. Hij heeft mij wel een laten zien dat hij 17 euro in de maand betaalde om daar te wonen. Hij is automonteur van beroep en werkt 3 dagen in loondienst bij een baas
Hij wordt overigens wel elke twee maanden door de bank gebeld dat het verstandig is om een andere hypotheekvorm te nemen![]()
Ja, dat was ook mijn eerste reactie. Ik geloofde het niet maar hij heeft het mij laten zien.quote:
Heb er sowieso niet veel verstand van hoor maar had al even snel gegoogled na je post en nu die artikelen gelezen maar wordt er nog niet echt wijzer van haha. Klinkt haast te mooi om waar te zijn maar de banken lijker er wel flink van te balen dus zal wel een kern van waarheid in zitten.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 21:02 schreef Sunri5e het volgende:
[..]
Ja, dat was ook mijn eerste reactie. Ik geloofde het niet maar hij heeft het mij laten zien.
Als je er op internet naar zoekt vind je er ook het een en ander over.
https://www.volkskrant.nl(...)heeklening~b5fc100b/
https://financieel.infonu(...)abele-hypotheek.html
Die hypotheken bestaan (of bestonden, worden al 10 jaar niet meer uitgegeven en kunnen niet verlengd worden).quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 21:02 schreef Sunri5e het volgende:
[..]
Ja, dat was ook mijn eerste reactie. Ik geloofde het niet maar hij heeft het mij laten zien.
Als je er op internet naar zoekt vind je er ook het een en ander over.
https://www.volkskrant.nl(...)heeklening~b5fc100b/
https://financieel.infonu(...)abele-hypotheek.html
Lekkere vrinden heb jij...quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 17:23 schreef Renesite het volgende:
Vrienden van mij hebben letterlijk beton in de tuin gegoten, bij de erfafscheiding, en kunstgras gelegd om enig onderhoud van de tuin tot een minimum te beperken
Staalbankiers had er nogal wat lopen, en we weten hoe het daarmee afgelopen is.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 21:24 schreef Sjemmert het volgende:
[..]
Heb er sowieso niet veel verstand van hoor maar had al even snel gegoogled na je post en nu die artikelen gelezen maar wordt er nog niet echt wijzer van haha. Klinkt haast te mooi om waar te zijn maar de banken lijker er wel flink van te balen dus zal wel een kern van waarheid in zitten.
Dat iemand in een huis woont dat nu 7 ton waard is betekent niet dat het ook 7 ton kostte toen hij het kocht.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 21:24 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Die hypotheken bestaan (of bestonden, worden al 10 jaar niet meer uitgegeven en kunnen niet verlengd worden).
Het verhaal van een automonteur die een huis van 7 ton daarmee kocht en dan dat met euribor rente heel lang vastzet vind ik een erg laag geloofwaardigheids-gehalte hebben.
Dat er nog enkele mensen met zo'n euriborhypotheek zijn, ja dat kan.. maar dat zijn dus echt geen automonteurs met een huis van 7 ton
De kans dat het in 2009 of 2008 opeens 2 of 3 ton kostte vind je wel geloofwaardig?quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 21:35 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat iemand in een huis woont dat nu 7 ton waard is betekent niet dat het ook 7 ton kostte toen hij het kocht.
Je gaat dan naar een hypotheek van ¤475.000,- of van ¤345.000,-?quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 18:58 schreef Sunri5e het volgende:
Toch heb ik mijn twijfels of we de stap naar die woning waar ik in de openingspost over sprak moeten gaan maken.... Er komt wel opeens even 500 euro in de maand bruto bij. Een deel wordt gecompenseerd door de nieuwe leaseauto die ik ga bestellen (elektrisch) waardoor ik netto een stuk meer overhou dan nu het geval is.
Waar staat dat hij en zijn partner in 2008 hebben gekocht? Ze wonen er al 26 jaar.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 21:42 schreef RM-rf het volgende:
[..]
De kans dat het in 2009 of 2008 opeens 2 of 3 ton kostte vind je wel geloofwaardig?
Punt is dat als dit huis nu 7 ton kost het in de tijd van de euribor-hypotheek zeker ook 5 tot 6 ton gekost zal hebben ...
Tov van die tijd (2006/2009) os de huizenprijsstijging juist relatief gering.
En nee, ik kan het niet geloofwaardig vonden dat een automonteur, zelfs als hij toen fulltime werkte die hypotheek kon financieren ( en al helemaal niet dat risico durfde aan te gaan... nogmaals in de tijd dat ze versþrekt werden golden ze wel degelijk als behoorlijk risicovol)..
Verder is het wel een mooi verhaal, maar mijn indruk is dat het iets te mooi verteld is, of een aantal keer doorverteld en steeds verder opgeleukt
Zoiets ja.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 21:46 schreef blomke het volgende:
[..]
Je gaat dan naar een hypotheek van ¤475.000,- of van ¤345.000,-?
Gaan wij ook krijgen met de oplopende WOZ-waarde.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 21:45 schreef Schuifpui het volgende:
Verder is m'n bruto hypotheekbedrag inmiddels ook zo'n beetje netto. HRA en EWF heffen elkaar bijna op.
Hoe voelt dat?quote:
Er gebeurden rare dingen met hypotheken in die tijd. Slogans als "kijk niet naar wat een hypotheek kost, maar naar wat ie opbrengt" waren toen heel gewoon. Met torenhoge schulden tegen zeer lage Euriborrente konden beleggingen worden geïnvesteerd die weer "torenhoge" opbrengsten zouden geven om netto op vrijwel niets uit te komen. Of dat nou een arts of aan een automonteur werd verkocht…..provisie = provisie.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 21:42 schreef RM-rf het volgende:
Punt is dat als dit huis nu 7 ton kost het in de tijd van de euribor-hypotheek zeker ook 5 tot 6 ton gekost zal hebben ...
Tov van die tijd (2006/2009) os de huizenprijsstijging juist relatief gering.
En nee, ik kan het niet geloofwaardig vonden dat een automonteur, zelfs als hij toen fulltime werkte die hypotheek kon financieren ( en al helemaal niet dat risico durfde aan te gaan... nogmaals in de tijd dat ze versþrekt werden golden ze wel degelijk als behoorlijk risicovol)..
Verder is het wel een mooi verhaal, maar mijn indruk is dat het iets te mooi verteld is, of een aantal keer doorverteld en steeds verder opgeleukt
Zal ze de groetjes doen.quote:
Ik prijs me gelukkig en dank [insert wie dan ook] op mijn blote knieën dat we het per ongeluk allemaal best verstandig hebben aangepakt. We hebben financieel zware jaren achter de rug en hebben in die periode fluitend de hypotheeklasten kunnen blijven voldoen.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 20:26 schreef sigme het volgende:
[..]
1% hier. Ook aflossingsvrij.
Dit jaar hebben we (vrijwillig dus) flink afgelost; we hebben 1 stabiel en 1 tamelijk variërend inkomen. Die variërende inkomsten hebben we vrijwel geheel aan de bank overgemaakt, dat was zo'n 15% van de totale netto-inkomsten.
Wij zitten op 17%, maar dat heeft niks met flexcontracten of millenial zijn te maken. We hoeven geen supergroot/duur huis (wonen in een rijtjeshuis), we wonen prima. En als alles de komende maanden goed gaat kunnen we straks allebei wat minder gaan werken ipv 5 dagen in de week kinderopvang nodig te hebben.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 10:27 schreef Daboman het volgende:
ongeveer tussen de 20 en 30%. Het varieert nogal door veel instabiliteit op de arbeidsmarkt en ik ben vaak de pineut. Maar als alleenstaande kan ik zelfs 30% prima dragen.
Op zich verbazen de lage verhoudingen hier me niet. De gemiddelde millenial komt met zijn flexcontract de bank niet eens binnen. Gelukkig komen banken hier steeds meer op terug, maar toen ik zelf op zoek ging naar een woning waren vaste contracten nog altijd heilig.
2 millenials hier. We kochten 2 jaar geleden op tijdelijke contracten, waarbij een zelfs een uitzend fase b contract was. Geen enkele problemen ervaren.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 10:27 schreef Daboman het volgende:
ongeveer tussen de 20 en 30%. Het varieert nogal door veel instabiliteit op de arbeidsmarkt en ik ben vaak de pineut. Maar als alleenstaande kan ik zelfs 30% prima dragen.
Op zich verbazen de lage verhoudingen hier me niet. De gemiddelde millenial komt met zijn flexcontract de bank niet eens binnen. Gelukkig komen banken hier steeds meer op terug, maar toen ik zelf op zoek ging naar een woning waren vaste contracten nog altijd heilig.
Is dat wel te vergelijken dan? Ik trek veel op met alleenstaanders en die ervaren min of meer hetzelfde, tenzij ze de krachten gaan bundelen.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 10:41 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Wij zitten op 17%, maar dat heeft niks met flexcontracten of millenial zijn te maken. We hoeven geen supergroot/duur huis (wonen in een rijtjeshuis), we wonen prima. En als alles de komende maanden goed gaat kunnen we straks allebei wat minder gaan werken ipv 5 dagen in de week kinderopvang nodig te hebben.
We houden genoeg over om te sparen, extra af te lossen, we hebben net voor 25k verbouwd en houden genoeg over om leuke dingen te doen.
Ligt er ook meer aan of je alleen of samen woont denk ik ja, niet zozeer met flex of millenial zijn.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 10:41 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Wij zitten op 17%, maar dat heeft niks met flexcontracten of millenial zijn te maken. We hoeven geen supergroot/duur huis (wonen in een rijtjeshuis), we wonen prima. En als alles de komende maanden goed gaat kunnen we straks allebei wat minder gaan werken ipv 5 dagen in de week kinderopvang nodig te hebben.
We houden genoeg over om te sparen, extra af te lossen, we hebben net voor 25k verbouwd en houden genoeg over om leuke dingen te doen.
Als je alleen iets koopt ben je in verhouding veel meer kwijt ja dat klopt wel ja dat merk ik zelf ook.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 12:51 schreef Daboman het volgende:
[..]
Is dat wel te vergelijken dan? Ik trek veel op met alleenstaanders en die ervaren min of meer hetzelfde, tenzij ze de krachten gaan bundelen.
Op zich heb ik wat je noemt ook allemaal, maar ik heb er wel echt hemel en aarde voor moeten bewegen. Voor de beeldvorming, ik woon in een oud appartement in een buitenwijk van een middelgrote stad, lijkt me niet echt een onrealistische woon-eis voor een alleenstaande starter.
Ik leen hier ook bepaald niet maximaal voor, maar het vaste contract was in de tijd dat ik een woning zocht toch echt wel een harde eis. Goed om te zien ook dat er steeds meer van die tunnelvisie wordt afgestapt, want stabiliteit is niet het enige wat iemands financiële gezondheid bepaalt.
In de zin van? Hypotheek verkrijgen?quote:Op woensdag 24 oktober 2018 12:51 schreef Daboman het volgende:
Op zich heb ik wat je noemt ook allemaal, maar ik heb er wel echt hemel en aarde voor moeten bewegen.
Uberhaupt om een woning te krijgen, ik vond het nog moeilijker dan het vinden van een baan. Grofweg liep ik op tegen het volgende. Voor sociale huur kreeg ik teveel salaris, vooral door shifttoeslag. Bij grote particuliere verhuurders mocht ik shifttoeslag niet meetellen als inkomen. Bij de bank was het dus dat ik geen vast contract had en mijn inkomen daardoor niet zeker was.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 13:12 schreef blomke het volgende:
[..]
In de zin van? Hypotheek verkrijgen?
Onvoorstelbaar wat een gedoe. Een decennium geleden nog werd je platgebeld door hypotheekaanbieders en tussenpersonen "dat je als de wiederweerga moest overstappen omdat ze een heel speciaal hypotheekaanbod hadden". Zonder dat er ook maar ergens naar werd gevraagdquote:Op woensdag 24 oktober 2018 13:50 schreef Daboman het volgende:
Uberhaupt om een woning te krijgen, ik vond het nog moeilijker dan het vinden van een baan. Grofweg liep ik op tegen het volgende. Voor sociale huur kreeg ik teveel salaris, vooral door shifttoeslag. Bij grote particuliere verhuurders mocht ik shifttoeslag niet meetellen als inkomen. Bij de bank was het dus dat ik geen vast contract had en mijn inkomen daardoor niet zeker was.
Uiteindelijk heb ik het opgelost via de leegstandswet via een particuliere verhuurder die niet via een groot bedrijf als tussenpersoon werkte. Langs die kastelen heen dus. Hier ben ik een tijdje blijven zitten totdat ik ineens wel een vast contract kreeg. Het verschil was zo bizar. Ineens kon ik echt bij elke bank een hypotheek krijgen voor wat ik ongeveer zocht. Ze keken soms op van m'n vermogen, maarja, ik ben dus meerdere malen naar mijn idee onterecht als risicogeval geclassificeerd. Dan blijf je dus zitten met veel geld bedoeld voor wonen wat je niet uit kan geven.
Voor dat vaste contract zelf moest ik natuurlijk ook wel wat doen.
Ik en mijn vriendin zijn millenial (denk ik? 1986) en hebben beiden een vast contract, dus geen idee hoe dat zit met flexcontracten en hypotheken.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 10:27 schreef Daboman het volgende:
ongeveer tussen de 20 en 30%. Het varieert nogal door veel instabiliteit op de arbeidsmarkt en ik ben vaak de pineut. Maar als alleenstaande kan ik zelfs 30% prima dragen.
Op zich verbazen de lage verhoudingen hier me niet. De gemiddelde millenial komt met zijn flexcontract de bank niet eens binnen. Gelukkig komen banken hier steeds meer op terug, maar toen ik zelf op zoek ging naar een woning waren vaste contracten nog altijd heilig.
Tsja, dat was de grote les van de crisis. Meer risicobeheersing. Maar daar kun je dus ook in doorschieten, in de tijd dat ik zocht ging het economisch ook nog niet goed. Het is wel makkelijk om iemand op basis van 1 gegeven uit te sluiten. Toen ik zocht stonden hypotheken die meer afgestemd waren op de persoon nog in de kinderschoenen. Tegenwoordig zijn er volgens mij wel hypotheekvormen die voor mij destijds uitkomst zouden zijn geweest.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 13:55 schreef blomke het volgende:
[..]
Onvoorstelbaar wat een gedoe. Een decennium geleden nog werd je platgebeld door hypotheekaanbieders en tussenpersonen "dat je als de wiederweerga moest overstappen omdat ze een heel speciaal hypotheekaanbod hadden". Zonder dat er ook maar ergens naar werd gevraagd
Mijn ouders hebben ook een euribor rentepercentage (1 maand) + 0,5% opslag. Ik vermoed dat ze er nog maar 2 jaar plezier van gaan hebben, want dan verloopt de aflossingsvrije hypotheek. Denk niet dat de bank een hypotheek gaat verstrekken onder dezelfde voorwaarden.quote:Op dinsdag 23 oktober 2018 21:50 schreef Sunri5e het volgende:
[..]
Waar staat dat hij en zijn partner in 2008 hebben gekocht? Ze wonen er al 26 jaar.
En ja, ik geloofde het eerst ook niet. Toen hij mij de afschriften liet zien en ik daarna op internet ging zoeken op het type hypotheek geloofde ik het pas.
Dit.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 15:17 schreef boegschroef het volgende:
Hier 8% maar wel 75% aflossingsvrij. boven de 15% zou ik echt als veel beschouwen. Jammer van je geld, ga er liever leuke dingen van doen
Wij houden met 18% maandelijks ruim voldoende (ca maandsalaris) over voor sparen, vakantie ed. Daarbij komt nog vakantiegeld (2x), 13e maand (2x), bonus(1x).quote:Op woensdag 24 oktober 2018 15:17 schreef boegschroef het volgende:
Hier 8% maar wel 75% aflossingsvrij. boven de 15% zou ik echt als veel beschouwen. Jammer van je geld, ga er liever leuke dingen van doen
Ik reken natuurlijk wel met 13e maanden , vakantiegeld en bonus. Netto jaarsalarissen vs netto hypotheekkosten op jaarbasis.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 16:27 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Wij houden met 18% maandelijks ruim voldoende (ca maandsalaris) over voor sparen, vakantie ed. Daarbij komt nog vakantiegeld (2x), 13e maand (2x), bonus(1x).
Ik zou niet weten wat je met je geld moet doen wanneer de lasten nog lager zijn.
ik heb ook nooit problemen gehad met vaste contracten en ben denk ik net geen millenial. Huis kopen was in ieder geval helemaal totaal geen probleem.... met 70% hypotheek van wat mocht in die tijd.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 14:01 schreef Linkse_krijger het volgende:
[..]
Ik en mijn vriendin zijn millenial (denk ik? 1986) en hebben beiden een vast contract, dus geen idee hoe dat zit met flexcontracten en hypotheken.
ik heb ook ontzettend veel moeite moeten doen voor het vinden van een woning vroeger. Zo veel moeite dat ik mijn baan maar heb opgezegd en eerst een woning ben gaan zoeken ergens waar het wel kon. En dan daar werk gezocht in die regio.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 13:50 schreef Daboman het volgende:
[..]
Uberhaupt om een woning te krijgen, ik vond het nog moeilijker dan het vinden van een baan. Grofweg liep ik op tegen het volgende. Voor sociale huur kreeg ik teveel salaris, vooral door shifttoeslag. Bij grote particuliere verhuurders mocht ik shifttoeslag niet meetellen als inkomen. Bij de bank was het dus dat ik geen vast contract had en mijn inkomen daardoor niet zeker was.
Uiteindelijk heb ik het opgelost via de leegstandswet via een particuliere verhuurder die niet via een groot bedrijf als tussenpersoon werkte. Langs die kastelen heen dus. Hier ben ik een tijdje blijven zitten totdat ik ineens wel een vast contract kreeg. Het verschil was zo bizar. Ineens kon ik echt bij elke bank een hypotheek krijgen voor wat ik ongeveer zocht. Ze keken soms op van m'n vermogen, maarja, ik ben dus meerdere malen naar mijn idee onterecht als risicogeval geclassificeerd. Dan blijf je dus zitten met veel geld bedoeld voor wonen wat je niet uit kan geven.
Voor dat vaste contract zelf moest ik natuurlijk ook wel wat doen.
Een hypotheek, na veel overwaarde van het oude huis, van nog geen 2 ton. Gemiddelde inkomens. Goede tijd gekocht. Ik vind het prima. We zouden nu wel naar de 4 ton kunnen gaan. Maar... how about no.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 10:27 schreef Daboman het volgende:
ongeveer tussen de 20 en 30%. Het varieert nogal door veel instabiliteit op de arbeidsmarkt en ik ben vaak de pineut. Maar als alleenstaande kan ik zelfs 30% prima dragen.
Op zich verbazen de lage verhoudingen hier me niet. De gemiddelde millenial komt met zijn flexcontract de bank niet eens binnen. Gelukkig komen banken hier steeds meer op terug, maar toen ik zelf op zoek ging naar een woning waren vaste contracten nog altijd heilig.
Vaak kan het niet anders hoor.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 15:17 schreef boegschroef het volgende:
Hier 8% maar wel 75% aflossingsvrij. boven de 15% zou ik echt als veel beschouwen. Jammer van je geld, ga er liever leuke dingen van doen
Heb je toch echt zelf in de hand.....quote:
Bij nettolasten vs netto inkomen incl vakantiegeld ed zitten we op 12%quote:Op woensdag 24 oktober 2018 17:26 schreef boegschroef het volgende:
[..]
Ik reken natuurlijk wel met 13e maanden , vakantiegeld en bonus. Netto jaarsalarissen vs netto hypotheekkosten op jaarbasis.
Wij geven ons geld graag uit aan onze hobby's en die kosten nogal wat. (Liever dan aan het huis)
Ah als ik 13de maand en zo meereken zit ik op 33% bruto/netto en 27% netto/netto.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 21:44 schreef Worteltjestaart het volgende:
Netto hypotheeklasten 11% van netto gezinsinkomen (excl kinderbijslag en kinderopvangtoeslag, maar inclusief vakantiegeld en dertiende maanden).
Daarbij is onze hypotheek ongeveer driekwart banksparen en een kwart aflossingsvrij.
Prima verhouding, kunnen we probleemloos dragen zelfs als er 1 inkomen weg zou vallen. En het geeft rust dat we niet krom hoeven te liggen voor de hypotheek, en we lekker geld overhouden om te sparen (voor studie kinderen en over een tijdje een reis naar Canada) en leuke dingen te doen.
Als je modaal verdiend in je eentje? Dan ben je gewoon een flinke hap kwijt aan woonlasten of je nu gaat huren of kopen.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 21:30 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Heb je toch echt zelf in de hand.....
[..]
Bij nettolasten vs netto inkomen incl vakantiegeld ed zitten we op 12%. Alhoewel we nu al ruim een jaar met dubbele lasten zitten, dus 30% (maar ook dubbele waardestijging
)
Alleen wel ja, maar hij baseerde zich op tweeverdieners.quote:Op donderdag 25 oktober 2018 13:26 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Als je modaal verdiend in je eentje? Dan ben je gewoon een flinke hap kwijt aan woonlasten of je nu gaat huren of kopen.
Daar kun je opzich dus niet veel aan doen.
Weet niet precies wat het Nibud adviseert maar volgensmij ook wel rond de 40% als acceptabel.
15% voor 2 samen?quote:Op donderdag 25 oktober 2018 16:17 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Alleen wel ja, maar hij baseerde zich op tweeverdieners.
15% vind ik erg weinig. Mijn hypotheek is 750/maand (bruto, netto ook min of meer). Dan heb ik nog 750/maand nodig voor de overige vaste (verzekeringen, gwl, etc) en onvermijdbare lasten (eten, kleding, etc). Met 3000 netto, zit ik op 25%. Ik houd dan nog 50% over voor sparen en leuke dingen. Als ik op 15% zou zitten, zou ik eigenlijk niet zo goed weten wat ik verder met het geld moet, maar ik ben dan ook vrij zuinig aangelegd.quote:Op woensdag 24 oktober 2018 15:17 schreef boegschroef het volgende:
Hier 8% maar wel 75% aflossingsvrij. boven de 15% zou ik echt als veel beschouwen. Jammer van je geld, ga er liever leuke dingen van doen
% zegt natuurlijk ook niet zoveel. Het maakt natuurlijk wel een hoop verschil of je nu 2000 per maand hebt met 500 hypotheek of 10000 met 2500 hypotheek. Beide 25 % maar in het eerste geval blijft er niet veel over.quote:Op zondag 28 oktober 2018 18:52 schreef Schuifpui het volgende:
[..]
15% vind ik erg weinig. Mijn hypotheek is 750/maand (bruto, netto ook min of meer). Dan heb ik nog 750/maand nodig voor de overige vaste (verzekeringen, gwl, etc) en onvermijdbare lasten (eten, kleding, etc). Met 3000 netto, zit ik op 25%. Ik houd dan nog 50% over voor sparen en leuke dingen. Als ik op 15% zou zitten, zou ik eigenlijk niet zo goed weten wat ik verder met het geld moet, maar ik ben dan ook vrij zuinig aangelegd.
Overigens maakt het gigantisch veel uit of je je hypotheek volledig aflost of dat je (grotendeels) aflossingsvrij zit. Zo'n 2/3 van mijn hypotheek is aflossing en dat percentage neemt alleen maar toe. Ik ben ook minder dan 10% van m'n netto inkomen kwijt aan bruto rentelast.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |