SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het verplaatsen van de stopcontacten en verbergen van televisiekabels in de muur.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Voorbereidingen voor het stucadoren. Achter de deur zie je nog net het flinke breekwerk voor het inwerken van de cv leidingen. Linksachter is een radiator verwijderd, achter de deur komt een hoge vlakke radiator.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het oude erkerzitje was behoorlijk lomp, deze was over de oude vensterbank en radiator heen gebouwd waardoor de vensterbank van het erkerzitje erg diep was en het zitje ook de woonkamer in kwam. Onder het zitje kwam deze travertin vensterbank vandaan. Na isolatie van de borstwering en het stucadoren zet ik hier een nieuwe vensterbank overheen. Dit laat ik een andere keer nog zien.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het schuren van de vloer. We hebben nu een neutrale olie laten aanbrengen. Zoals je kan zien is hij daar een heel stuk lichter van geworden.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 17% gewijzigd door archito op 11-10-2018 21:29:49 ]![]()
De keuken zelf is een jaar of 20 oud, het zwarte hardstenen blad een jaar of 10. De apparatuur m.u.v. het gasfornuis is lang en breed overleden. De onderbouwkoelkast gaat eruit zodat we daar de nieuwe oven kunnen plaatsen (deze zit nu in de bijkeuken). De losse vriezer uit de bijkeuken vervangen we voor een Amerikaanse koel-/vrieskast die ik zelf in ga bouwen in een kastenwand. (Of beter gezegd, dat heb ik al gedaan intussen dus verslag volgt binnenkort!)quote:Op donderdag 11 oktober 2018 08:39 schreef blomke het volgende:
Leuk project. Knapt flink op. Nog bijzonderheden in/over de keuken?
Daarnaast vervangen we greepjes en knappen we de fronten op.![]()
Prachtig project, veel succes!baby you're not here
but I can feel you there
think I better body up
ooo, it's that magic touch.![]()
Thanks allemaal! Om weer dichter bij de huidige stand van zaken te komen meteen een verslagje van het eerste meubel!
Deelproject 1: de ensuitekasten
Typisch voor de jaren 30 had ons huis oorspronkelijk ensuitedeuren en -kasten zodat de kamer werd opgedeeld in een voor- en achterkamer. Deze hebben vorige bewoners lang geleden al gesloopt en de tweede deur vanuit de gang naar de voorkamer is dicht gezet. Voordeel is dat er veel meer licht in de woonkamer komt en het ruimtelijker is. Nadeel vonden wij wel dat de woonkamer een lange smalle ruimte is geworden. (3,5 x 8 meter) Daarnaast zat er midden in de kamer nog een balk t.p.v. de vroegere ensuitedeuren. Een beetje raar gezicht.
Daarom hebben we bedacht om nieuwe ensuitekasten te maken. Doordat ze smal zijn en je er grotendeels doorheen kunt kijken functioneren ze als een soort room divider. Zo wordt de lange smalle ruimte doorbroken en maak je 2 plekken, een zithoek en een eethoek. De kasten zijn exact even breed als de bestaande balk. Deze hebben we meegeschilderd met de kasten zodat het 1 geheel wordt. We hebben voor een donkere kleur gekozen zodat het echt een opvallend element in de kamer is.
Verslag in de spoilerSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Thanks! En inderdaad, al vond ik het bij de ensuitekasten wel weer een kans om er iets moderns en transparant van te maken. Voor mijn gemoedsrust wel fijn want zelf zou ik het nooit kunnen slopen.quote:Op vrijdag 12 oktober 2018 09:07 schreef Burdie het volgende:
Leuk geworden! En zo zonde dat de jaren '70 zoveel ensuites heeft gesloopt.
Was jullie huis ook zo donker ja, of alleen/vooral door de gebruikte verf?
En ik ben benieuwd hoe jullie hal er uit ziet. En keuken. Heb je nog granito liggen?.
De woonkamer heeft alleen de erker aan de ene kant en tuindeuren met smal zijraam aan de andere kant als daglicht. De erker is op het zuiden maar zit zonder voortuin aan een druk voetpad, dus daar willen we plissé gordijnen hangen die tot ooghoogte dicht zijn en daarboven open. Dan hebben we hopelijk wat meer licht t.o.v. de oude rolgordijnen. Dus de kleuren en donkere vloer maakten het donkerder, maar echt licht zal het nooit worden helaas.
Wat betreft granito was mijn stiekeme droom om ooit eens een huis te kopen waar ik een prachtige granito vloer onder een lelijke jaren 70 vloer vandaan zou toveren. Ik kwam onder een (ontzettend lelijke) travertin vloer alleen maar een cementdekvloer tegen.![]()
Alleen de granito dorpels onder de deuren kwamen nog onder het travertin vandaan. Bij het project gang zal ik laten zien wat daar onze plannen mee zijn!
![]()
De divider is mooi geworden hoor! Toffe accentkleur! Wel een vraagje over het mdf schilderen. Hoe heb je nou voor een mooie laklaag gezorgd zodat je nauwelijks strepen van het schilderen ziet? Dat vind ik persoonlijk lastig aan mdf schilderen namelijk, hoop op goede tips
baby you're not here
but I can feel you there
think I better body up
ooo, it's that magic touch.![]()
Dank je!quote:Op vrijdag 12 oktober 2018 09:55 schreef monsterd. het volgende:
De divider is mooi geworden hoor! Toffe accentkleur! Wel een vraagje over het mdf schilderen. Hoe heb je nou voor een mooie laklaag gezorgd zodat je nauwelijks strepen van het schilderen ziet? Dat vind ik persoonlijk lastig aan mdf schilderen namelijk, hoop op goede tips
Deze kast heeft me veel moeite gekost, mdf van de bouwmarkt is echt anders dan mdf bij een lokale houtzagerij. De kasten die volgen heb ik met beter mdf gemaakt. Met name de kopse kanten zijn lastig. Bij deze kast heb ik dat met verdunde houtlijm ingesmeerd, geschuurd en daarna een aantal keer gegrond.
Grote oppervlakken zonder strepen lakken is altijd lastig, maar lukt voor mij persoonlijk nog steeds beter met verf op terpentinebasis. Het is vooral een kwestie van goed ontvetten, tussen de lagen door lichtjes opschuren en vooral geduld.
(Op de foto is niet te zien dat de toplaag niet helemaal goed is, hij moet nóg een keer strak afgelakt worden)
![]()
Goed topic, ik lees mee. Mooie kleurtjes (toevallig ook geordend van Histor?)!Resistance is futile.![]()
Met allerlei staaltjes rondgelopen en uiteindelijk een net íéts te groen gekozen. (De meningen thuis zijn verdeeld.quote:Op vrijdag 19 oktober 2018 12:20 schreef Seven. het volgende:
Goed topic, ik lees mee. Mooie kleurtjes (toevallig ook geordend van Histor?)!)Weet eigenlijk zo niet meer welke kleur dat het is.
Histor geordend ziet er op referentieplaatjes wel erg tof uit!![]()
Ik vind 'm niet te groen bij jullie (meeste stemmen gelden?).quote:Op vrijdag 19 oktober 2018 12:26 schreef archito het volgende:
[..]
Met allerlei staaltjes rondgelopen en uiteindelijk een net íéts te groen gekozen. (De meningen thuis zijn verdeeld.)Weet eigenlijk zo niet meer welke kleur dat het is.
Histor geordend ziet er op referentieplaatjes wel erg tof uit!
Ik heb 'm ook, de hele vloer op de begane grond is geordend.Resistance is futile.![]()
Wij hebben ook geen voortuin, onze erker kijkt meteen uit op de stoep (en we wonen in het centrum, dus het is een drukke stoep/straat).quote:Op vrijdag 12 oktober 2018 09:40 schreef archito het volgende:
De erker is op het zuiden maar zit zonder voortuin aan een druk voetpad, dus daar willen we plissé gordijnen hangen die tot ooghoogte dicht zijn en daarboven open.
Bij ons hingen er matglazen platen voor de ramen, is zoiets niks voor jullie?
Edit:![]()
![]()
Hahaha oké, het blijft zoquote:Op vrijdag 19 oktober 2018 12:43 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ik vind 'm niet te groen bij jullie (meeste stemmen gelden?).
Ik heb 'm ook, de hele vloer op de begane grond is geordend.
De vloer zelfs, dat is wel hip! Heb ik dat al in je topic voorbij zien komen? (stiekeme lurker)
Ziet er wel tof uit, dat soort raampjes hebben we in de gangdeuren zitten als bovenlicht!quote:Op vrijdag 19 oktober 2018 13:14 schreef Burdie het volgende:
[..]
Wij hebben ook geen voortuin, onze erker kijkt meteen uit op de stoep (en we wonen in het centrum, dus het is een drukke stoep/straat).
Bij ons hingen er matglazen platen voor de ramen, is zoiets niks voor jullie?
Edit:
[ afbeelding ]
Maar bij ons is het echt centrum als in winkelstraat waarbij tegemoet komende voetgangers recht op de bank kijken, dus we zoeken net iets meer privacy.![]()
Jazeker, je kunt het in mijn laatste foto's wel zien maar ik zal 'm eens updaten dit weekend.quote:Op vrijdag 19 oktober 2018 13:34 schreef archito het volgende:
[..]
Hahaha oké, het blijft zo
De vloer zelfs, dat is wel hip! Heb ik dat al in je topic voorbij zien komen? (stiekeme lurker)
Resistance is futile.![]()
Ik heb hetzelfde en het zo opgelost:quote:Op vrijdag 19 oktober 2018 13:34 schreef archito het volgende:
[..]
Ziet er wel tof uit, dat soort raampjes hebben we in de gangdeuren zitten als bovenlicht!
Maar bij ons is het echt centrum als in winkelstraat waarbij tegemoet komende voetgangers recht op de bank kijken, dus we zoeken net iets meer privacy.
Ik heb jaloezieën gehad en mijn buren hebben plissegordijnen maar beide namen toch meer licht weg dan deze oplossingSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
quote:Op vrijdag 19 oktober 2018 14:53 schreef Puala het volgende:
[..]
Ik heb hetzelfde en het zo opgelost:
[ afbeelding ]
Ik heb jaloezieën gehad en mijn buren hebben plissegordijnen maar beide namen toch meer licht weg dan deze oplossingDe planten helpen ook een boel mee, mooi hoor! Plissé gordijnen kun je in principe ook zo ophangen als de folie, alleen zie je wel een stuk maar touwen hangen dan natuurlijk. Ik ga er nog eens over nadenken.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
![]()
Klopt, die staan er vooral zodat ik de moskee die links van mn huis staat niet zichtbaar is. Maar ondanks die planten voelde ik mezelf altijd erg bekeken door voetgangers/wandelaars. En die strook folie zorgt er in elk geval voor dat ze mij niet meer aan kunnen kijken. En de poezen vinden het ook prima, want die kijken er weer onderdoor (vinden zij belangrijkquote:Op vrijdag 19 oktober 2018 15:14 schreef archito het volgende:
[..]
De planten helpen ook een boel mee, mooi hoor! Plissé gordijnen kun je in principe ook zo ophangen als de folie, alleen zie je wel een stuk maar touwen hangen dan natuurlijk. Ik ga er nog eens over nadenken.)
![]()
Ja precies, combinatie van folie en planten doet genoeg! Wij hebben wel een zitbankje gemaakt in de erker (post daarover volgt nog) en dus geen gordijn daar voorlangs. Denk dat het dus iets van planten en plissé combo wordt. Kunnen we overdag de plissé ophangen zoals jouw folie en 's avonds dichtdoen i.v.m. inkijk.quote:Op vrijdag 19 oktober 2018 15:35 schreef Puala het volgende:
[..]
Klopt, die staan er vooral zodat ik de moskee die links van mn huis staat niet zichtbaar is. Maar ondanks die planten voelde ik mezelf altijd erg bekeken door voetgangers/wandelaars. En die strook folie zorgt er in elk geval voor dat ze mij niet meer aan kunnen kijken. En de poezen vinden het ook prima, want die kijken er weer onderdoor (vinden zij belangrijk)
Hebben we toch nog een groen uitzicht.![]()
![]()
Eerder heb ik in dit topic al vragen gesteld over het isoleren van de woonkamer.
Afgelopen weekend heb ik warmtebeelden gemaakt om te kijken waar de meeste kou vandaan komt.
De huidige isolatie is inmiddels zo:
De voorzetwand tussen het gangetje en de woonkamer heb ik laten zitten, de voorgevel heb ik nageïsoleerd met 70mm pir platen. Over 2 weken wordt de spouw rondom opgevuld met supafil. (De zijgevel sowieso, de voor- en achtergevel wordt op de dag zelf nog gekeken of dat lukt)
Het gangetje had ik eerder al aangemerkt als probleemzone, 4cm piepschuim aan de binnenzijde van de woonkamermuur is erg mager. Daarnaast is de slaapkamervloer op de eerste verdieping tpv het gangetje ongeïsoleerd.
De beelden:
Omdat de voorzetwand in de woonkamer bovenop de vloer is gezet, koelt de plint en de rand van de vloer nog steeds enorm af omdat ze in direct contact met de buitenmuur/grond staan. De temperatuurverschillen over de gehele muur zijn nog een paar graden groter dan op afbeelding.
In het gangetje zie je dat er veel warmte van muur en plafond komt.
(Je ziet de achtergevel 5 graden zijn en de wanden in het gangetje 10 graden)
Van de vloer van de slaapkamer heb ik even geen foto van, maar dat scheelde ongeveer 4-5 graden tussen het gedeelte boven het gangetje en het gedeelte boven de woonkamer.
Plan van aanpak:
Ik ga in het gangetje de buitenmuur afgraven tot een halve meter onder maaiveld. Vervolgens breng ik pir platen van 50mm op de wand aan met houten stijlen ertussen. Op deze houten stijlen komen houten delen/beplating. Het plafond haal ik eraf en breng steenwol tussen de vloerbalken aan. Als afwerking komt er een n.t.b. plaatmateriaal op.
Vraag: Hoe moet de opbouw van wand en plafond precies zijn? Er komt in principe geen regen in de gang. De bestaande piepschuimen voorzetwand heeft volgens mij geen dampdichte folie o.i.d.![]()
Heb je die warmtebeelden zelf gemaakt?quote:Op maandag 29 oktober 2018 11:23 schreef archito het volgende:
Eerder heb ik in dit topic al vragen gesteld over het isoleren van de woonkamer.
Afgelopen weekend heb ik warmtebeelden gemaakt om te kijken waar de meeste kou vandaan komt.
De huidige isolatie is inmiddels zo:
[ afbeelding ]
De voorzetwand tussen het gangetje en de woonkamer heb ik laten zitten, de voorgevel heb ik nageïsoleerd met 70mm pir platen. Over 2 weken wordt de spouw rondom opgevuld met supafil. (De zijgevel sowieso, de voor- en achtergevel wordt op de dag zelf nog gekeken of dat lukt)
Het gangetje had ik eerder al aangemerkt als probleemzone, 4cm piepschuim aan de binnenzijde van de woonkamermuur is erg mager. Daarnaast is de slaapkamervloer op de eerste verdieping tpv het gangetje ongeïsoleerd.
De beelden:
Omdat de voorzetwand in de woonkamer bovenop de vloer is gezet, koelt de plint en de rand van de vloer nog steeds enorm af omdat ze in direct contact met de buitenmuur/grond staan. De temperatuurverschillen over de gehele muur zijn nog een paar graden groter dan op afbeelding.
[ afbeelding ]
In het gangetje zie je dat er veel warmte van muur en plafond komt.
(Je ziet de achtergevel 5 graden zijn en de wanden in het gangetje 10 graden)
[ afbeelding ]
Van de vloer van de slaapkamer heb ik even geen foto van, maar dat scheelde ongeveer 4-5 graden tussen het gedeelte boven het gangetje en het gedeelte boven de woonkamer.
Plan van aanpak:
Ik ga in het gangetje de buitenmuur afgraven tot een halve meter onder maaiveld. Vervolgens breng ik pir platen van 50mm op de wand aan met houten stijlen ertussen. Op deze houten stijlen komen houten delen/beplating. Het plafond haal ik eraf en breng steenwol tussen de vloerbalken aan. Als afwerking komt er een n.t.b. plaatmateriaal op.
Vraag: Hoe moet de opbouw van wand en plafond precies zijn? Er komt in principe geen regen in de gang. De bestaande piepschuimen voorzetwand heeft volgens mij geen dampdichte folie o.i.d.Resistance is futile.![]()
Een vriend van mij heeft een hippe telefoon (CAT) met warmtecamera. Volgens mij bedoeld voor de bouw. Na alle maatregelen zal ik hem nog eens vragen om te kijken wat voor verschil het maakt.quote:Op donderdag 1 november 2018 15:21 schreef Seven. het volgende:
[..]
Heb je die warmtebeelden zelf gemaakt?![]()
Leuk telefoontje dan! Ik weet helaas niet hoe je die muur dan het beste opbouwt.quote:Op donderdag 1 november 2018 15:26 schreef archito het volgende:
[..]
Een vriend van mij heeft een hippe telefoon (CAT) met warmtecamera. Volgens mij bedoeld voor de bouw. Na alle maatregelen zal ik hem nog eens vragen om te kijken wat voor verschil het maakt.Resistance is futile.![]()
Voordat ik het volgende deelproject laat zien even een sprong naar het heden. Vandaag begint de stukadoor met het plafond van de keuken en hal, een wand in de hal en het gehele toilet. Als dat klaar is kunnen we aan de afwerking beginnen van de laatste ruimtes op de begane grond.
Afgelopen week heb ik alle voorbereidingen gedaan voor de stukadoor:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Na komende week dus weer een aardig stap verder in het afronden van de benedenverdieping!![]()
![]()
Leuk topic! Doe je al die dingen zelf? Lijkt me wel fijn als je zo handig bent.And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
![]()
Ik doe veel zelf maar laat specialistisch werk over aan anderen.Vaak kan ik het dan toch niet laten om gewoon mee te werken, maar altijd fijn om dan met een vakman te overleggen hoe iets het beste aan te pakken.quote:Op vrijdag 2 november 2018 09:29 schreef miss_sly het volgende:
Leuk topic! Doe je al die dingen zelf? Lijkt me wel fijn als je zo handig bent.
Meubels maken, timmerwerk, vloeren leggen, schilderen, tegelen, beperkt loodgieters/elektra/stukadoorswerk etc doe ik wel zelf.
Maar ik wil mezelf niet specifiek handig noemen, het is vooral proberen, leren en weten wanneer je hulp moet inschakelen.![]()
![]()
Bij oude huizen horen tegenvallers. Opvallend is wel dat originele onderdelen vaak nog goed zijn, maar waar aan geprutst is in het verleden de problemen zich voordoen.
Ik wilde gisteren snel door met het schilderen van de keuken, helaas kwam ik er toen achter dat het keukenraam behoorlijk verrot is. Een deel van het hout is letterlijk potgrond geworden.
In het verleden is de keuken vervangen en hoger geworden, omdat toen het raam te laag is hebben ze een houten balk in het kozijn op de onderkant gelegd, aan de buitenzijde hebben ze een strookje glas geschilderd. (zie foto 3)
Omdat dit balkje aan de binnenkant niet (goed) gekit is, is er veel vocht vanuit de keuken tussen stijl en balk gelekt. De middenstijl is van binnen tot buiten doorgerot over een hoogte van 10-20cm.
De keuken willen we graag nog wel minimaal 5 jaar houden, dus ben op zoek naar een oplossing die nog een paar jaar mee kan.
Plan van aanpak:
Met een multitool een recht stuk uit de stijl zagen tot het goede hout, preventief rondom houtrotstop aanbrengen. Daarna een stuk hardhout op maat zagen en met 2-componenten epoxy vulmiddel in het gat duwen. Vervolgens met hetzelfde spul alles netjes afsmeren, schuren, gronden en een paar keer aflakken.
Wat denken jullie?![]()
Zo te zien schiet het al aardig op. Ik zie in je vorige post de aanpassing van de kast in hal. Slim en levert beter lichtinval op.
Ik heb geen ervaring met hout repareren, maar je voorgestelde werkwijze klinkt solide. Je kit het daarna goed af zodat het niet nogmaals langzaam verrot?
baby you're not here
but I can feel you there
think I better body up
ooo, it's that magic touch.![]()
Ik kan je helaas niet helpen met je vraag, maar wat ben je goed bezig! Mooi, die kasten en suite. Ik kan het ook waarderen dat je je nieuwe tafel in je tekening hebt gezet.
Heb je een foto van het glas-in-lood naast de voordeur?I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.![]()
Poeh, dat is akelig verrot zegquote:Op vrijdag 9 november 2018 09:59 schreef archito het volgende:
Bij oude huizen horen tegenvallers. Opvallend is wel dat originele onderdelen vaak nog goed zijn, maar waar aan geprutst is in het verleden de problemen zich voordoen.
Ik wilde gisteren snel door met het schilderen van de keuken, helaas kwam ik er toen achter dat het keukenraam behoorlijk verrot is. Een deel van het hout is letterlijk potgrond geworden.
In het verleden is de keuken vervangen en hoger geworden, omdat toen het raam te laag is hebben ze een houten balk in het kozijn op de onderkant gelegd, aan de buitenzijde hebben ze een strookje glas geschilderd. (zie foto 3)
Omdat dit balkje aan de binnenkant niet (goed) gekit is, is er veel vocht vanuit de keuken tussen stijl en balk gelekt. De middenstijl is van binnen tot buiten doorgerot over een hoogte van 10-20cm.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
De keuken willen we graag nog wel minimaal 5 jaar houden, dus ben op zoek naar een oplossing die nog een paar jaar mee kan.
Plan van aanpak:
Met een multitool een recht stuk uit de stijl zagen tot het goede hout, preventief rondom houtrotstop aanbrengen. Daarna een stuk hardhout op maat zagen en met 2-componenten epoxy vulmiddel in het gat duwen. Vervolgens met hetzelfde spul alles netjes afsmeren, schuren, gronden en een paar keer aflakken.
Wat denken jullie?![]()
Ik denk wel dat je aanpak helemaal juist is.![]()
![]()
Ja klopt! Merk nu al het verschil qua licht. De wanden en houtwerk in de hal zullen grotendeels RAL 9016 worden dus een stuk witter dan eerst, dat zal ook schelen. De vloer wordt lichgrijs, de garderobekast waarschijnlijk berkenmultiplex en de voordeur wil ik proberen kaal te maken en dan lakken (typisch jaren 30 geloof ik een donkere houten deur). Hopelijk levert dat een mooi geheel op.quote:Op vrijdag 9 november 2018 22:42 schreef monsterd. het volgende:
Zo te zien schiet het al aardig op. Ik zie in je vorige post de aanpassing van de kast in hal. Slim en levert beter lichtinval op.
Ik heb geen ervaring met hout repareren, maar je voorgestelde werkwijze klinkt solide. Je kit het daarna goed af zodat het niet nogmaals langzaam verrot?
En ik ga zeker goed kitten! Hopelijk kan het kozijn dan nog een jaar of 5 mee.![]()
Thanks! Haha, ik kan een pietje precies zijn en eindeloos dingen afwegen, dus het helpt mezelf ook om dingen in te tekenen.quote:Op zaterdag 10 november 2018 09:05 schreef Claudia_x het volgende:
Ik kan je helaas niet helpen met je vraag, maar wat ben je goed bezig! Mooi, die kasten en suite. Ik kan het ook waarderen dat je je nieuwe tafel in je tekening hebt gezet.
Heb je een foto van het glas-in-lood naast de voordeur?
Ik zal een keer overdag detailfoto’s maken van het glas in lood zodat je ook de figuren kunt zien.![]()
Ja behoorlijk.quote:Op zaterdag 10 november 2018 09:35 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Poeh, dat is akelig verrot zeg![]()
Ik denk wel dat je aanpak helemaal juist is.
Dan ga ik het zo komende week aanpakken. Zal nog een heel gefrot worden.![]()
In augustus (37 graden!!) en september heb ik project 2, de bijkeuken, opgepakt. Hier heb ik eigenlijk alles zelf gedaan dus is wel mijn kindje geworden.![]()
De oude situatie:
Op zich functioneerde het nog wel, maar alles is lelijk. Zowel de witte tegelvloer als de blokwanden, het mdf plafond en het keukenblok. Ook zat er een rare sprong in de wand en stak er een verwarming half naast de wandkast uit. Daarnaast moesten de oven en vriezer in deze ruimte en de koelkast in de keuken vervangen worden. De oven hebben we in de keuken geplaatst op de plek van de oude koelkast zodat we in de bijkeuken een fatsoenlijke koelkast en vriezer konden plaatsen.
Het ontwerp:
In de kastenwand zit links de ketel, de rare sprong is er uit en het keukenblok loopt door tot de kast. Het rechtse deel van het werkblad is uit te nemen voor onderhoud aan de ketel. De koelkast bepaalt de hoogte van de bovenkastjes, de deur van de ketel is exact even breed als het aanrechtblad. Rechts van de koelkast is ruimte voor de wasmachine (en in de toekomst ook droger wellicht). Daar weer rechts van zit nog een smalle kast voor de stofzuiger, schoonmaakspullen etc. De bovenkasten gebruiken we voor van allerlei opslag.
Omdat de dikke deuren van de koelkast ruimte nodig hebben, heb ik greeplijsten gemaakt rondom de deuren zodat er ook geen losse greepjes nodig zijn. Dit heb ik in het keukenblok doorgetrokken en alles in 1 kleur gemaakt voor een strakke uitstraling. Op het keukenblokje maak ik een nieuwe zwarte kraan, de gootsteen komt uit het oude keukenblok maar verlijm ik onder het blad in plaats van erop.
To do list:
- kastenwand slopen
- visgraat laminaat vloer leggen
- nieuwe kastenwand maken
- koelkast plaatsen
- keukenblok vervangen
- tegelen
- voorzetwand plaatsen en stukadoren
- afwerkingen zoals schilderen, plinten e.d.
Kastenwand slopenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Vloer leggenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kastenwand makenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Keukenblok slopenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Keukenblok plaatsen en tegelenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Deurtjes ophangenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En de huidige stand:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik moet de lampen nog ophangen en alles nog een keer aflakken. Dan is het echt helemaal af!
[ Bericht 8% gewijzigd door archito op 15-11-2018 11:53:51 ]![]()
Mooi gemaakt. Mag ik vragen hoe diep je hoge kasten zijn? Ik zie dat de koelkast beperkt uitsteekt, dat past in ieder geval mooi met de rest van de wand.
baby you're not here
but I can feel you there
think I better body up
ooo, it's that magic touch.![]()
Sterker nog, ook de diepte van de kast is aangepast op de koelkast.quote:Op donderdag 15 november 2018 08:23 schreef monsterd. het volgende:
Mooi gemaakt. Mag ik vragen hoe diep je hoge kasten zijn? Ik zie dat de koelkast beperkt uitsteekt, dat past in ieder geval mooi met de rest van de wand.Dus voorkant deurtjes zijn gelijk met de voorkant van de koelkast.
Zo uit mijn hoofd is de kast zelf 70cm diep en staat hij nog 10cm van de wand af om af- en aanvoer van wasmachine kwijt te kunnen en de koelkast ruimte te geven om warmte af te geven. Daarnaast lopen er nog wat water- en cvleidingen.
De bijkeuken is in totaal ongeveer 3x2,5 meter. Dus er is nu nog ongeveer 2x2 meter als vloer over.![]()
Ik heb hem zelf ontworpen en het mdf op maat besteld bij een werkplaats in de buurt.quote:Op donderdag 15 november 2018 08:26 schreef Seven. het volgende:
Wat een leuke (bij)keuken zo! Waar heb je die vandaan gehaald?
Ook het blad is mdf met 2 lagen grond, 2 lagen gekleurde lak en 2 lagen blanke lak om hem volledig waterdicht te krijgen, wel zo handig bij een kraan.![]()
![]()
Mooiquote:Op donderdag 15 november 2018 09:08 schreef archito het volgende:
[..]
Ik heb hem zelf ontworpen en het mdf op maat besteld bij een werkplaats in de buurt.
Ook het blad is mdf met 2 lagen grond, 2 lagen gekleurde lak en 2 lagen blanke lak om hem volledig waterdicht te krijgen, wel zo handig bij een kraan.
Resistance is futile.![]()
quote:Op donderdag 1 november 2018 15:57 schreef archito het volgende:
Voordat ik het volgende deelproject laat zien even een sprong naar het heden. Vandaag begint de stukadoor met het plafond van de keuken en hal, een wand in de hal en het gehele toilet. Als dat klaar is kunnen we aan de afwerking beginnen van de laatste ruimtes op de begane grond.
Afgelopen week heb ik alle voorbereidingen gedaan voor de stukadoor:Gebruik je die kast in de hal? Anders zou ik 'm denk ik helemaal weghalen en alleen een kapstok terug hangen. RuimteSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Na komende week dus weer een aardig stap verder in het afronden van de benedenverdieping!. Licht
.
![]()
De bovenkasten zijn gesloopt en blijven weg. De hoge kast rechts is helaas de meterkast waar gas, water en stoppenkast zit. Deze ga ik wel vernieuwen en daar net iets minder diep en smaller maken zodat het glas-in-lood beter te zien is, maar helemaal ideaal is het niet.quote:Op donderdag 15 november 2018 09:36 schreef Burdie het volgende:
[..]
Gebruik je die kast in de hal? Anders zou ik 'm denk ik helemaal weghalen en alleen een kapstok terug hangen. Ruimte. Licht
.
Links naast de meterkast komen wel weer lades terug, maar dan 2x2 lades en geen verhoogd blok op het einde zoals dat nu is. Dat is nu gedaan omdat daar de lambrisering op aansluit. Ik moet nog bedenken hoe ik het einde van de lambrisering ga afwerken. Misschien maak ik een smal kader om van de 'L'-vormige kast een vierkant te maken en maken we in dat grote vak gewoon haken aan de wand.
Ik zal binnenkort een tekeningetje maken om het te verduidelijken.![]()
Forum Opties Forumhop: Hop naar: