Wil niet opscheppen (of onze staatszorg teveel eer geven) maar ik ben......wait for it..... wan.hunderd.percent..kenser.FRIE) Just thought I would mention it. So.......ready for round two....dat is een Supertramp quote, maar daar heb je vast nog nooit van gehoord ;-)quote:Zeker, ze heeft haar boerderij uitgebreid. Hoe het precies zit met haar gaard in Spanje weet ik dan weer niet.
Ze is, zoals Leandra zegt, weer blauw en doet nu het nieuwe kamervragenforum. Groot succes haha.
Ik ben er ook hier en daar uitgeweest overigens. Weer even boos worden hoe de puntmutsen hier het hoofd boven water worden gehouden en dan toch weer even gaan kijken en weer blijven plakken.
Serieus? Staat nu uit...quote:Op zondag 2 september 2018 01:09 schreef remlof het volgende:
[..]
Zet je adblocker eens uit, dan kan je weer normaal quoten.
Nee, hij kan niet gewoon quoten en dat zou zomaar aan de adblockerobstructie die Danny heeft ingebouwd kunnen liggen.quote:
Ik ben er een tijdje uitgeweest...oudgedienden hier vergeven me het vast,,,quote:Nee, hij kan niet gewoon quoten en dat zou zomaar aan de adblockerobstructie die Danny heeft ingebouwd kunnen liggen.
HAHAHAquote:LET OP!!
Deze broncode bevat gegevens (zoals je session ID) die je beter
niet kan verspreiden. Als mensen dus vragen of je "even" deze
broncode voor ze wilt kopieeren, doe dit dan niet!
Ze kunnen dan in staat zijn om in te loggen onder jouw account,
zonder dat ze je wachtwoord nodig hebben. Gevaarlijk dus!
quote:Op zondag 2 september 2018 01:19 schreef Boze_Appel het volgende:
Nu heb ik spijt dat ik de source heb bekeken na al deze jaren. Wat een tyfusbende.
Hij is zelfs van voor mijn tijd ...quote:Op zondag 2 september 2018 01:55 schreef remlof het volgende:
[..]
Henri post al tijden in deze reeks. Alleen maar heel af en toe.
Henri!quote:Op zondag 2 september 2018 01:16 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Ik ben er een tijdje uitgeweest...oudgedienden hier vergeven me het vast,,,
huh?quote:Op zondag 2 september 2018 17:07 schreef Friek_ het volgende:
[..]
Heftig dagje weer in deze SC. Is die dwerg op zijn eekhoorn al gesignaleerd?
Hij is alweer weg ... heb hem uitgenodigd, je weet waar, maar niets meer gehoord. Dat doet hij normaal nooit.quote:
twitter:RawStory twitterde op zondag 11-06-2017 om 03:15:04Preacher carrying ‘you deserve to be raped’ sign hit over the head by baseball bat-wielding woman https://t.co/hG49VlEkb0 https://t.co/YWUmluId3s reageer retweet
Ziejewel, links is altijd gewelddadig.quote:Op maandag 3 september 2018 08:20 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
Nu ben ik geen fan van fysiek geweld gebruiken indien de ander dat ook niet doet, maar ik moest toch grinniken.[ afbeelding ]twitter:RawStory twitterde op zondag 11-06-2017 om 03:15:04Preacher carrying ‘you deserve to be raped’ sign hit over the head by baseball bat-wielding woman https://t.co/hG49VlEkb0 https://t.co/YWUmluId3s reageer retweet
Het bewijs is weer geleverd. Typisch dit.quote:Op maandag 3 september 2018 08:34 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Ziejewel, links is altijd gewelddadig.
https://fd.nl/economie-po(...)or-populaire-studiesquote:Technische universiteiten sluiten met tegenzin deur voor populaire studies
Terwijl bedrijven zitten te springen om goedopgeleide ingenieurs, kunnen de grootste twee technische universiteiten door geldgebrek de groei van het aantal studenten niet meer aan. Zowel Delft als Eindhoven kondigen daarom nieuwe studentenstops aan.
De TU Delft overweegt zelfs om opleidingen te sluiten als de overheid niet financieel bijspringt, zegt bestuursvoorzitter Tim van der Hagen. ‘Bedrijven zoals ASML, NXP, Philips en Shell zeggen tegen ons: “Geef ons meer ingenieurs”. Maar we moeten zeggen: de deur zit dicht. We kunnen niet nog meer mensen in de collegezalen en practicumruimtes proppen. Onze medewerkers werken zich helemaal te pletter, de rek is eruit. Als dit zo doorgaat moeten we kleiner worden en met bepaalde opleidingen stoppen.’ Welke opleidingen dit zijn, weet Van der Hagen nog niet. 'Dat hangt af van het financiële plaatje, maar ook van de vraag van studenten en de arbeidsmarkt.'
De TU Eindhoven gaat het aantal bacheloropleidingen met een maximum aantal studenten volgend collegejaar uitbreiden van vier naar zeven of acht, afhankelijk van de definitieve studentenaantallen die in oktober bekend zijn. Het gaat onder andere om de studies werktuigbouwkunde, bouwkunde en waarschijnlijk ook wiskunde, zegt bestuursvoorzitter Jan Mengelers, die dit maandag bij de opening van het academisch jaar zal aankondigen.
Mengelers benadrukt dat zijn medewerkers het liefst zo veel mogelijk jonge mensen opleiden, zeker omdat de vraag van bedrijven twee keer groter is dan wat de technische universiteiten kunnen leveren. 'Maar om de kwaliteit van het onderwijs en veiligheid in onze laboratoria te bewaken, moeten we de groei afremmen.'
Technische bedrijven zoals ASML, met wie ook Mengelers een 'hotline' heeft, staan achter de keuze om de groei te beperken, zegt de bestuursvoorzitter. 'Met pijn en begrip. ASML is de grootste afnemer van onze ingenieurs. Maar ook zij vinden dat de groei niet ten koste mag gaan van de kwaliteit.'
Pijnverlichting
Universiteitenkoepel VSNU schaart zich achter de noodkreet en roept het kabinet op om de ¤850 mln die universiteiten toekomt vanwege de stopgezette basisbeurs eerder uit te keren. Dit extra geld voor onderwijs kan volgens voorzitter Pieter Duisenberg de eerste pijn verlichten.
De technische universiteiten zijn de afgelopen jaren fors gegroeid. Opeenvolgende kabinetten hebben universiteiten gestimuleerd om techniekopleidingen te promoten, vooral onder vrouwen, en buitenlandse studenten aan te trekken. Veel universiteiten hebben daar gretig gehoor aan gegeven. Zo is de TU Delft tien jaar tijd gegroeid van 15.800 studenten naar 24.000 dit jaar. Vorig studiejaar kwam 20% van de Delftse studenten uit het buitenland. In Eindhoven was dat 12%. Eindhoven rekent dit collegejaar op 12.000 studenten, versus 6500 in 2008.
Ondanks de groei van universiteiten blijft de financiering van de overheid achter, zegt onderzoeker Jos de Jonge van het Rathenau Instituut. Dat komt niet alleen omdat het geld dat universiteiten krijgen gebaseerd is op de studentenaantallen van twee jaar geleden, maar ook omdat het totale bedrag dat de overheid voor wetenschappelijk onderwijs uittrekt minder hard stijgt dan de studentenaantallen. Daardoor hebben universiteiten per student steeds minder geld beschikbaar.
De Jonge: 'Sommige opleidingen in de landbouw en techniek zijn met 60% tot 70% gegroeid. Elke ondernemer weet dat je groei moet voorfinancieren en niet pas achteraf. Dat kun je even doen, maar op een gegeven moment gaat dat gewoon niet meer. De technische universiteiten hebben echt een punt.'
Van der Hagen van de TU Delft benadrukt dat de situatie 'zeer urgent' is. 'We rekenen dit jaar voor het tweede jaar op rij op een negatief financieel resultaat. Eigenlijk zouden we extra onderzoekers en docenten aan moeten nemen, maar dat lukt niet. De plannen die we hebben voor achterstallig vastgoed en huisvesting kunnen we niet betalen en ook niet financieren met leningen. Dat is hoe de situatie nu is.'
Nog nooit zoveel buitenlandse studenten bij TU's
De technische universiteiten hebben vorig studiejaar een recordaantal buitenlandse studenten aangetrokken. Vooral Engelstalige masterprogramma's zijn populair: 1 op de 3 masterstudenten komt uit het buitenland.
Het maximum aantal studenten geldt voor de bachelor. Daar is de instroom van internationale studenten kleiner, ook omdat Nederlands vaak de voertaal is. Zo komt bij de TU Delft 7,2% van de bachelorstudenten uit het buitenland en bij de TU Eindhoven 8%.
Uitzondering
De bachelor technische informatica van de TU Delft is een uitzondering. Omdat de studie sinds dit jaar Engelstalig is, kreeg de opleiding meer dan 1000 aanmeldingen. Ruim driekwart kwam uit het buitenland. De opleiding is gewend aan 300 eerstejaars.
Om de kwaliteit van het onderwijs te bewaken, heeft de universiteit dit voorjaar besloten om de aanmelding voor niet-Europese studenten te sluiten. Dit mag niet volgens de wet, omdat universiteiten niet mogen selecteren op nationaliteit.
Maatregelen
Het ministerie van onderwijs onderzoekt nieuwe maatregelen om de groei van internationale studenten te beheersen. Tot nu toe kunnen universiteiten alleen een maximum aantal studenten instellen en studenten selecteren op kwaliteit en motivatie.
Bestuurders kunnen ook het collegegeld voor niet-Europese studenten verhogen of een studie weer Nederlandstalig maken. Technische universiteiten vinden Engels als voertaal noodzakelijk omdat het werkveld van ingenieurs internationaal is en veel docenten uit het buitenland komen.
Volgens Arie kunnen ze die groepen best wat groter maken. Dan hoef je tenminste niet twee keer hetzelfde verhaal te vertellen als docent.quote:Op maandag 3 september 2018 09:30 schreef sigme het volgende:
[..]
https://fd.nl/economie-po(...)or-populaire-studies
Regeren is vooruitzien.
Wtfquote:Op maandag 3 september 2018 08:20 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
Nu ben ik geen fan van fysiek geweld gebruiken indien de ander dat ook niet doet, maar ik moest toch grinniken.[ afbeelding ]twitter:RawStory twitterde op zondag 11-06-2017 om 03:15:04Preacher carrying ‘you deserve to be raped’ sign hit over the head by baseball bat-wielding woman https://t.co/hG49VlEkb0 https://t.co/YWUmluId3s reageer retweet
Soms geneest een flinke hersenschudding dit soort geestesziektes, eigenlijk heel betrokken van die dame.quote:Op maandag 3 september 2018 08:20 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
Nu ben ik geen fan van fysiek geweld gebruiken indien de ander dat ook niet doet, maar ik moest toch grinniken.[ afbeelding ]twitter:RawStory twitterde op zondag 11-06-2017 om 03:15:04Preacher carrying ‘you deserve to be raped’ sign hit over the head by baseball bat-wielding woman https://t.co/hG49VlEkb0 https://t.co/YWUmluId3s reageer retweet
Agressieopwekkend.quote:Op maandag 3 september 2018 09:56 schreef motorbloempje het volgende:
Dat soort mensen, het is toch ook echt... ????
Maar geen jager dus ik ben nog niet af.quote:
Nu wel.quote:Op maandag 3 september 2018 10:16 schreef sigme het volgende:
[..]
Maar geen jager dus ik ben nog niet af.
https://fd.nl/economie-po(...)-naar-de-stortplaatsquote:
De standaard voor afvalverwerking in Nederland is de Ladder van Lansink, vernoemd naar voormalig Tweede Kamerlid Ad Lansink.
Hierbij geldt een verdeling van de afvalstroom in: storten, verbranden, energiewinning, recycling, hergebruik en preventie. Storten wordt gezien als het minst wenselijk. Voor afvalstoffen die herbruikbaar of brandbaar zijn, geldt in Nederland dan ook een stortverbod, vastgelegd in het Besluit stortplaatsen en stortverboden afvalstoffen (BSSA).
Een ontheffing op het stortverbod kan aangevraagd worden wanneer twee Afvalverbrandingsinstallaties (AVI) aangeven dat zij het afval niet kunnen verwerken. Dit kan komen doordat de AVI geen capaciteit over heeft of om andere (technische) redenen het afval niet kunnen verwerken. Dit kan ook komen door de aard van het product. De vereniging afvalbedrijven zegt dat afvalenergiecentrales bepaalde stromen niet accepteren omdat ze schadelijk zijn voor de ovens. 'De installaties zijn gebouwd voor restafval, niet voor andere stromen. Slierten kunststof, of grote stukken afval kunnen bijvoorbeeld de installatie vast laten lopen.' Dat afval wordt in dat geval geweigerd.
Ik vind dat eigenlijk niet echt heel schokkend. Wel een spectaculaire kop.quote:Op maandag 3 september 2018 11:08 schreef Igen het volgende:
https://www.trouw.nl/home(...)or-de-mand~ab44594b/
Uit onderzoek blijkt dat de resultaten van zo'n 40% van het sociaalwetenschappelijke onderzoek dat in Science of Nature gepubliceerd wordt, niet bevestigd kan worden.
Opvallend genoeg konden peer reviewers redelijk goed van te voren voorspellen welke onderzoeken door de mand zouden vallen.
Niet reproduceerbaar dus.quote:Op maandag 3 september 2018 11:08 schreef Igen het volgende:
https://www.trouw.nl/home(...)or-de-mand~ab44594b/
Uit onderzoek blijkt dat de resultaten van zo'n 40% van het sociaalwetenschappelijke onderzoek dat in Science of Nature gepubliceerd wordt, niet bevestigd kan worden.
Opvallend genoeg konden peer reviewers redelijk goed van te voren voorspellen welke onderzoeken door de mand zouden vallen.
Nou ja, Science en Nature zijn zeer gerenommeerde peer-reviewed tijdschriften. Het is erg slordig als die dan dingen publiceren waarvan andere reviewers aan hun water aanvoelen dat het dun ijs is, en dan ook daadwerkelijk niet blijkt te kloppen. Blijkbaar is ook in de wetenschap de sensatiezucht alom aanwezig.quote:Op maandag 3 september 2018 11:10 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Ik vind dat eigenlijk niet echt heel schokkend. Wel een spectaculaire kop.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |