Wat mij betreft moet je in ieder geval iets van een land gezien hebben. Enkel een tussenstop op een vliegveld of op doorreis waarbij je alleen snelwegen en tankstations ziet telt wat mij betreft niet mee.quote:Op woensdag 21 september 2022 17:09 schreef Coppi het volgende:
[..]
Ieder zijn eigen criterium denk ik dat. Gelukkig mag je je eigen criteria aanleggen hiervoor. Ik tel zelf bijvoorbeeld tussenlandingen op vliegvelden niet mee. Daarentegen 100 meter over de grens zou ik weer wel meetellen.
Maja, wat telt dan weer zwaarder, een overnachting of ergens een hele dag spenderen maar er niet slapen...quote:Op maandag 19 september 2022 19:43 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Sommige mensen vinden gewoon dat je per se overnacht moet hebben in een bepaald land om het af te strepen. Alleen bij ministaatjes is dat wel lastig.
Mooi, dan hoef ik niet verplicht te overnachten in Oostenrijk om Oostenrijk van de lijst af te strepen. Overnachten in Frankrijk en Zwitserland was ik sowieso niet van plan. Dan kan ik kijken naar welke landen ik niet heb bezocht: Italië en veel landen in Midden- en Oost-Europa.quote:Op woensdag 21 september 2022 21:41 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Maja, wat telt dan weer zwaarder, een overnachting of ergens een hele dag spenderen maar er niet slapen...
Zelf vind ik dat ik in een land ben geweest als je er hebt rondgelopen. Ik ben bijv in Moskou op het vliegveld geweest, dat telt niet. Op doorreis in lichtenstein een klein ommetje, ja, dat telt wel.quote:Op donderdag 22 september 2022 07:26 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Mooi, dan hoef ik niet verplicht te overnachten in Oostenrijk om Oostenrijk van de lijst af te strepen. Overnachten in Frankrijk en Zwitserland was ik sowieso niet van plan. Dan kan ik kijken naar welke landen ik niet heb bezocht: Italië en veel landen in Midden- en Oost-Europa.
Dat is een mooie om erbij te schrijven. Waarschijnlijk zit je met zulke exotische locaties hoog in je landenaantal?quote:Op zaterdag 29 oktober 2022 18:49 schreef xpompompomx het volgende:
Afgelopen september 3 weken in Tajikistan geweest want hooooge bergen. En op 50m na was ik bijna in Afghanistan.
Denk dat centraal Azië wel één van mijn favo gebieden op de wereld aan het worden is.
Het is zo diversquote:Op zaterdag 29 oktober 2022 18:49 schreef xpompompomx het volgende:
Afgelopen september 3 weken in Tajikistan geweest want hooooge bergen. En op 50m na was ik bijna in Afghanistan.
Denk dat centraal Azië wel één van mijn favo gebieden op de wereld aan het worden is.
Is Tajikistan weer een beetje te doen na Corona? Moet alleen Tajikistan en Turkmenistan nog en dan heb ik de voormalige Sovjet-Unie compleet. Je beeld van Centraal-Azië deel ik, dat is echt een fantastisch gebied. Zelfde geldt overigens voor de Kaukasus, met name Georgië is geweldig.quote:Op zaterdag 29 oktober 2022 18:49 schreef xpompompomx het volgende:
Afgelopen september 3 weken in Tajikistan geweest want hooooge bergen. En op 50m na was ik bijna in Afghanistan.
Denk dat centraal Azië wel één van mijn favo gebieden op de wereld aan het worden is.
Ik ben nogal dol op het maken van lange pittige trektochten in hoge bergen en woestijnen en bijna vanzelfsprekend is Centraal Azië dan echt helemaal top, want daar stikt het van de verschillende hooggebergten ( Behalve de Himalaya ook nog de Karakoram, Pamir, Kunlun, Fann, Hindu Kush en de Tien Shan)quote:Op zondag 30 oktober 2022 10:36 schreef J.B. het volgende:
[..]
Is Tajikistan weer een beetje te doen na Corona? Moet alleen Tajikistan en Turkmenistan nog en dan heb ik de voormalige Sovjet-Unie compleet. Je beeld van Centraal-Azië deel ik, dat is echt een fantastisch gebied. Zelfde geldt overigens voor de Kaukasus, met name Georgië is geweldig.
Hoe is dat als privé reisland? Kun je overal normaal eten bijv.? Sorry, noob.quote:
Ik weet niet precies wat een privé reisland is, maar eten was wel echt een groot probleem. Ik heb ongeveer één maaltijd per dag gegeten (ook geen snacks tussendoor, want er zijn geen echte supermarkten). Misschien had dat meer kunnen zijn als ik harder gezocht had, maar het eten smaakt vaak een beetje over de datum of smaakt gewoon niet lekker, dus ik had daar ook niet per se zin in. Ik kwam met ondergewicht aan maar ben alsnog flink wat kilo's verloren in 11 dagenquote:Op dinsdag 1 november 2022 11:53 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Hoe is dat als privé reisland? Kun je overal normaal eten bijv.? Sorry, noob.
Sorry, extreem late replyquote:Op dinsdag 1 november 2022 11:53 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Hoe is dat als privé reisland? Kun je overal normaal eten bijv.? Sorry, noob.
Ik bedoelde inderdaad letterlijk wanneer je er in je vrije tijd als vakantie heengaat. Denk dat wanneer ik een reis naar Cuba zou ondernemen, het dan volledig door een bureau zou laten verzorgen.quote:Op donderdag 5 januari 2023 20:30 schreef Neo-Mullen het volgende:
[..]
Sorry, extreem late reply
Hoe bedoel je privé reisland?
De Cubaanse keuken is niet bijzonder goedveel rijst met bruine bonen, kip en aardappelen. We hebben van tevoren overal restaurants opgezocht via TripAdvisor en de lonely planet. Zo hebben we overal best goed kunnen eten voor Cubaanse standaarden.
Overigens prachtig land en enorm genoten van onze reis
Hebben het door Cubana travel op laten stellen. Een kleinschalig reisbureau dat zich specialiseert in Cuba en reizen volledig op maat maakt met je wensen, bestemmingen, budget etc.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 10:11 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Ik bedoelde inderdaad letterlijk wanneer je er in je vrije tijd als vakantie heengaat. Denk dat wanneer ik een reis naar Cuba zou ondernemen, het dan volledig door een bureau zou laten verzorgen.
Dit jaar geweest in:quote:Op dinsdag 23 augustus 2022 07:26 schreef Erno-BE het volgende:
Met minimaal één overnachting:
-België
-Duitsland
-Verenigd Koninkrijk
-Spanje
-Portugal
-Tsjechië
-Denemarken
-Zweden
Zonder overnachting (een dagdeel naar een stad in het desbetreffende land geweest):
-Frankrijk (2x Lille en 1x Strasbourg, hopelijk in September nog een dagdeel Wissembourg)
-Luxemburg (2x Stad)
-Zwitserland (Basel, Schaffhausen (zonder watervallen) en Stein am Rhein)
-Oostenrijk (Salzburg en Kufstein)
Maar mag je landen zonder overnachting eigenlijk wel meetellen volgens jullie?
Nu nog de rode sliert verbinden met Europa.quote:Op dinsdag 2 april 2024 13:03 schreef MaJo het volgende:
[ afbeelding ]
Met Thailand erbij weer een stukje Azië gevuld
Dat zou tof zijn! Maar wordt wel wat lastig met sommige gebieden momenteel. Wat dat betreft ben ik blij dat ik Oekraďne al afgevinkt hebquote:Op dinsdag 2 april 2024 15:35 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Nu nog de rode sliert verbinden met Europa.
Mooi lijstje ook! En overstappen tellen niet mee nee, dan zou ik ook Hong Kong en Mexico op de lijst kunnen zetten (en Texas en Maryland als statenquote:Op dinsdag 2 april 2024 16:09 schreef Irritatie100 het volgende:
Afgelopen september met Mexico, Guatemala en Belize voor het eerst sinds 2019 weer nieuwe landen mogen toevoegenNu is dit mijn lijstje van 39 landen:
[ afbeelding ]
Central America (2):
Belize
Guatemala
Europe (31):
Austria
Belgium
Bulgaria
Croatia
Czech Republic
Denmark
Estonia
Finland
France
Germany
Greece
Hungary
Ireland
Italy
Latvia
Lithuania
Luxembourg
Netherlands
Norway
Poland
Portugal
Romania
Serbia
Slovakia
Slovenia
Spain
Sweden
Switzerland
Ukraine
United Kingdom
Vatican City
Middle East (3):
Bahrain
Saudi Arabia
Turkey
North America (4):
Canada
Mexico
United States of America
Overigens ook nog op een vliegveld in Jamaica geweest en daar moest ik ook het vliegtuig uit, maar dat tel ik verder niet mee
Wel een beetje een "Europa-heavy" lijstjequote:Op dinsdag 2 april 2024 17:01 schreef MaJo het volgende:
[..]
Mooi lijstje ook! En overstappen tellen niet mee nee, dan zou ik ook Hong Kong en Mexico op de lijst kunnen zetten (en Texas en Maryland als staten
Met dat soort kleine stadstaatjes is het inderdaad een kwestie van even aantikkenquote:Op dinsdag 2 april 2024 17:23 schreef Irritatie100 het volgende:
[..]
Wel een beetje een "Europa-heavy" lijstjeMaar ook wel leuk om een uniek land als Saudi-Arabië erin te hebben staan.
Net als jij lijkt het me ook leuk om heel Europa vol te maken, aan de andere vraag ik me sterk af wat ik in godsnaam in San Marino of Andorra moet gaan doen behalve aanwezig zijn puur en alleen om het af te vinken.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |