abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_178440254
Syrië

Syrië is een seculiere republiek met 22,5 miljoen inwoners en heeft sinds 2000 als president Bashar al-Assad. In de presidentsverkiezingen van 2014 won hij met 88,7% van twee tegenkandidaten. De Syrische oppositie in binnen- en buitenland inclusief de Koerden hebben niet deelgenomen aan deze verkiezingen. Voor 2000 was vanaf 1971 zijn vader Hafiz al-Assad aan de macht die in 1981 een gewelddadige opstand van het Moslimbroederschap neersloeg. Vele tienduizenden mensen kwamen daarbij om het leven. Zo vader, zo zoon. Nadat eind 2010 in Tunesië demonstraties begonnen en daarbij Ben Ali werd verjaagd verspreiden de demonstraties zich door de hele regio waaronder in Syrië. Volgens delen van de oppositie werd er door de overheid op vreedzame demonstranten geschoten. Vele Syrische soldaten deserteerden en sloten zich aan bij het Vrije Syrische Leger omdat ze naar eigen zeggen niet op demonstranten wilden schieten.

In reactie op de demonstraties kondigde Assad hervormingen aan, er werd een nieuwe grondwet aangenomen waarin niet langer stond dat de Ba'ath-partij, een Arabisch nationalistische en socialistische partij, de staat en de samenleving leid en er ook andere politieke partijen mochten gevormd worden die niet lid zijn van het National Progressive Front, wel mochten partijen niet gebaseerd zijn op religie of etnische basis. De vraag is dan ook hoe democratisch dit is, aangezien de Koerden, een etnische minderheid zo geen etnische partij kunnen oprichten, en de moslimbroederschap kan ook niet meedoen terwijl ze over een groot aantal aanhangers beschikken binnen Syrië. Vervolgens werden er in 2012 parlementsverkiezingen gehouden waarbij ook partijen die niet lid zijn van het NPF zetels wonen, door de rebellen werden deze verkiezingen als ondemocratisch en oneerlijk beschouwd. In juni 2014 werden er presidentsverkiezingen gehouden waarbij ook andere kandidaten dan Assad mochten meedoen, dit werd door de rebellen ook als een farce gezien.

Tot nu toe zijn er in de oorlog meer dan 400.000 doden gevallen. Etnische en religieuze groepen spelen een belangrijke rol in de oorlog, Syrië bestaat voor 74% uit soennieten (van wie 10% Koerden), 13% sjiieten (met de alawieten als belangrijkste subgroep), 10% christenen en 3% druzen.

Een factor in de oorlog zijn de Koerden, een volk van 35 miljoen mensen met een eigen taal en cultuur, maar geen eigen land. Ze zijn verspreid over onder meer Turkije, Syrië, Irak (Iraaks-Koerdistan), Iran en de vroegere Sovjet-Unie. De Syrische Koerden proberen neutraal te blijven in de oorlog tussen de regering en de rebellen, er zijn echter wel verschillende gevechten geweest tussen rebellen waaronder FSA (Free Syrian Army) + Al Nusra (Al Qaida) en de Koerden. Ook hebben er tussen het NDF/SAA (Syrian Arab Army) en de Koerden zich wat incidenten voor gedaan. Ze hebben in de door hun bestuurde gebieden autonomie uitgeroepen. Net als de regering zijn ze seculier. Turkije is tegen de Koerdische autonomie en steunt daarom ISIS en Al Qaida tegen ze.

Vechtende groeperingen
List of armed groups in the Syrian Civil War
Syrische regering onder leiding van Bashar al-Assad
Syrisch Arabisch Leger (SAA) - leger van Syrië
National Defence Force (NDF) - civiele ondersteuning van het Syrische leger
Hezbollah - islamitische militie en politieke partij in Libanon

Landen die de Syrische regering steunen: Rusland (sinds de Koude Oorlog een bondgenoot en Syrië heeft de laatst overgebleven marinebasis van Rusland in de regio), China, Iran, Algerije, Soedan, Wit-Rusland, Venezuela, Irak en Noord-Korea.

Rebellen
Vrij Syrisch Leger (FSA) - verschillende milities die zich zo noemen
Islamitisch Front - wahabitische islamistische organisatie, verwerpt representatieve democratie en secularisme
Al-Nusra Front (JAN) - wahabitische terreurorganisatie, onderdeel van Al Qaida, tegenwoordig beter bekend als HTS (Hayaat Tahrir Shaam), zogenaamd de banden verbroken met Al Qaida.

IS(IS) - wahabitische terreurorganisatie die zowel in Irak als in Syrië opereert. Volgens eigen zeggen komen ze op voor de soennieten in Irak en Syrië, dus hun meeste slachtoffers zijn voornamelijk niet-soennieten. In februari 2014 verbrak Al-Qaeda de banden met IS. IS heeft aan zowel de regering, de Koerden als de andere rebellen groepen de oorlog verklaart, bijna iedereen dus.

Landen die de rebellen steunen: NAVO-landen, Jordanië, Libië, VAE, Saudi-Arabië en Qatar. De voornaamste reden van die landen om de rebellen te steunen is het bondgenootschap van Syrië met Iran en Rusland, en de steun aan Hezbollah.

Koerden
Volksbeschermingeenheden (YPG) - Koerdisch leger, gesteund door de VS en de PKK

Kaart van de huidige militaire situatie
Rood = Syrische regering
Geel = Koerden (YPG)
Grijs = IS(IS)
Groen = andere rebellen (oa Islamitisch Front, Al Nusra (Al Qaida) en het Vrije Syrische Leger)

Zie ook
Syrische burgeroorlog - Wikipedia
BBC documentaire: A History of Syria with Dan Snow
Kaart van de huidige militaire situatie in Irak en Syrië
Uitgebreide kaart van de militaire situatie in Syrië

Updates
Syria's Civil War - Reddit
Al-Monitor

Twitteraars
Neutraal
https://twitter.com/ivansidorenko1
https://twitter.com/ejmalrai
https://twitter.com/edwardedark
https://twitter.com/joshua_landis

Pro-Koerden
https://twitter.com/ArjDnn
https://twitter.com/r3sho

Pro-regering
https://twitter.com/leithfadel
https://twitter.com/petolucem
https://twitter.com/Zinvor
https://twitter.com/ahmadalissa
https://twitter.com/Isham_AlAssad
https://twitter.com/FGunay1
https://twitter.com/resistanceer
https://twitter.com/sayed_ridha
https://twitter.com/moscow_ghost

Pro-rebellen
https://twitter.com/archicivilians
https://twitter.com/arabthomness
https://twitter.com/EliotHiggins

Irak
President Obama heeft toestemming gegeven voor luchtaanvallen op IS (Islamitische Staat)-strijders in het noorden van Irak. Ook zijn er voedselpakketten gedropt in de bergen van Sinjar waar tienduizenden vluchtelingen zich schuilhouden. Volgens Obama zijn de luchtaanvallen op beperkte schaal nodig, omdat de levens van Amerikanen op het spel staan, net als die van veel onschuldige burgers. In de stad Arbil werken een hoop Amerikanen. IS-strijders zijn die stad de afgelopen dagen steeds meer genaderd. Obama benadrukt dat er geen militairen naar Irak worden gestuurd. Eind 2011 kwam er officieel een einde aan de Amerikaanse militaire missie in Irak. De afgelopen dagen zijn tienduizenden Koerdische jezidi's en christenen gevlucht voor de soennitische IS-strijders.

Volgens de VN en vluchtelingen/ooggetuigen is er sprake van grootschalig seksueel misbruik door IS-strijders tegen vrouwen, tienermeisjes die tot de minderheden in Irak behoren. 1.500 yezidi's en christenen zouden mogelijk gedwongen worden om als seksslaaf te dienen. Ook zouden er 500 jezidi's levend begraven zijn door IS en gevonden zijn in een massagraf.

Inmiddels zijn de jezidische gebieden in Irak heroverd op IS, en zijn er duizenden Amerikaanse soldaten actief in Irak ondanks dat Obama geen boots on the ground wilde en juist de troepen wilde weghalen uit Irak (belofte van hem tijdens de Amerikaanse verkiezingen in 2008).


Vanuit hun bolwerk Falluja, dat IS in januari van dit jaar in handen kreeg, probeert de beweging steeds meer regio's in Irak te veroveren. Met de bezetting van Mosul heeft IS strategisch een gevoelige klap uitgedeeld aan de Iraakse strijdkrachten, die na vier dagen van gevechten de moed hebben opgegeven en de stad zijn ontvlucht. Net als 500.000 burgers overigens. Sinds 29 juni 2014 gaat "ISIS" (Islamitische Staat in Irak en de Levant) als "IS" (Islamitische Staat) door het leven: ze hebben een kalifaat opgericht dat uit delen van Irak en Syrië bestaat.

Inmiddels heeft IS grote stukken grondgebied in Irak en Syrië verloren. Het kalifaat is territoriaal verslagen, maar nog niet militair. De verwachting is dat IS ondergronds doorgaat met hit and run aanvallen tegen Iraakse soldaten/pro-regerinsmilities en aanslagen gericht tegen sjiieten in Bagdad.


Kaart van de huidige militaire situatie
Paars = Iraakse regering
Grijs = IS
Groen = Koerdistan (Peshmerga)

Gedetailleerde map van Mosul


Zie ook:
Kaart van de huidige militaire situatie in Irak en Syrië
Uitgebreide kaart van de militaire situatie in Irak

Het NPU (Oftwel Nineveh Plain Protection Units) is een Assyrisch militie die december 2014 is ontstaan, hun doel is om de oorspronkelijke bewoners van Irak te beschermen dat zijn Assyriërs. Officieel zijn er 5500 leden aangesloten maar sinds de meest recente schatting zijn er nu al bijna 10.000 leden aansloten en ze groeien nog dagelijks. Het NPU word al gesteund door ''American Mesopotamian Organization '' en ze zoeken ook steun bij de Verenigde Staten en de EU. Het NPU zit nu in de provincie Nineveh (Ninawa) Ook een van de meest belangrijke doelen van het NPU is het creëren van een Assyrisch land. Dit gaat het dan waarschijnlijk worden.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Updates:
The Levantine War - Reddit
https://twitter.com/IraqiSecurity

.
pi_178440273
quote:
1s.gif Op woensdag 11 april 2018 01:18 schreef _--_ het volgende:

[..]

Zou het maar snel regelen!!! :(
Ik ga zo snel als de Israelische raketten.
  woensdag 11 april 2018 @ 01:23:07 #4
468509 _--_
In varietate concordia
pi_178440291
Drukt Trump nou op het knopje of wat. ;(
Crack the following and we will get back to you: !1!llssod000;;
pi_178440305
https://twitter.com/Nidalgazaui/status/983844477960847360

Syrische vliegtuigen en personeel worden gestald op vliegvelden die door de Russen gebruikt worden en dus waarschijnlijk niet door de VS/Frankrijk bestookt gaan worden.
pi_178440351
michaelh992 twitterde op woensdag 11-04-2018 om 01:46:32 Fox News reports an "imminent announcement on US action in #Syria." No further details reageer retweet
pi_178440354


Qatari vliegtuig vliegt nog gewoon over Syrië :P
pi_178440356
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 01:49 schreef vigen98 het volgende:
[ afbeelding ]

Qatari vliegtuig vliegt nog gewoon over Syrië :P
Paar Quatari prinsen die evacueren?
pi_178440360
quote:
7s.gif Op woensdag 11 april 2018 01:50 schreef skysherrif het volgende:

[..]

Paar Quatari prinsen die evacueren?
Mwah het komt van Beirut. Wat trouwens fucking raar is, waarom vliegen ze dan via het noorden van Syrië als je door Israël/zuid-Syrië kunt vliegen?
pi_178440448
AlSuraEnglish twitterde op woensdag 11-04-2018 om 02:33:06 #BREAKING - #Italian KC-767 aerial refueling aircraft now entering #Jordan from #Saudi Arabian airspace. Provides logistics for jet fighters which are expected to launch cruise missiles towards #Syria very soon as part of #US-led transnational attack on Syria. https://t.co/dqcamFuU20 reageer retweet
pi_178440452
Trouwens, wat is er met John Cantlie gebeurd? Al jaren niks meer van hem gehoord.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 11-04-2018 02:52:46 ]
pi_178440602
Nog niks :(
pi_178440940
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 01:52 schreef vigen98 het volgende:

[..]

Mwah het komt van Beirut. Wat trouwens fucking raar is, waarom vliegen ze dan via het noorden van Syrië als je door Israël/zuid-Syrië kunt vliegen?
Omdat in die hoek ws de wapens opgeslagen liggen.
  woensdag 11 april 2018 @ 06:34:12 #14
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_178441525
Ah we leven nog
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
pi_178441556
Kunnen de Russen nog even wat intelbootjes sturen inclusief de bijbehorende sleepboten :P
  woensdag 11 april 2018 @ 07:35:16 #16
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_178441760
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 06:34 schreef Szura het volgende:
Ah we leven nog
En terecht. De zoveelste hoax, danwel niet bewezen aanname op basis waarvan de wereld zou handelen. Want laten we even eerlijk zijn: welk bewijs is er gepresenteerd?

Verliezende, gefrustreerde rebellen is een waarschijnlijker scenario dan een Assad die net wat meer goodwill begon te krijgen internationaal gezien en die dondersgoed weet dat Trump en Bolton hun handen er niet voor omdraaien om toe te slaan. Dan blijft over een losgeslagen legercommandant van het regime of een ander figuur met autoriteit die zonder goedkeuren handelt. Het rijmt ook niet met de beelden van de bevolking die zich daadwerkelijk bevrijd acht door Assad.
  woensdag 11 april 2018 @ 08:25:44 #17
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_178442097
De dreiging is alleen nog niet weg
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
  woensdag 11 april 2018 @ 08:39:43 #18
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_178442210
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 08:25 schreef Szura het volgende:
De dreiging is alleen nog niet weg
Helaas niet nee, Macron staat te popelen om Frankrijk op de kaart te zetten lijkt het en Trump is Trump.
  woensdag 11 april 2018 @ 08:49:56 #19
468509 _--_
In varietate concordia
pi_178442319
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 04:08 schreef vigen98 het volgende:
Nog niks :(
Ahahahaha lekker je nachtritme verpest.
Crack the following and we will get back to you: !1!llssod000;;
pi_178443531
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 07:35 schreef Richestorags het volgende:

[..]

En terecht. De zoveelste hoax, danwel niet bewezen aanname op basis waarvan de wereld zou handelen. Want laten we even eerlijk zijn: welk bewijs is er gepresenteerd?

Verliezende, gefrustreerde rebellen is een waarschijnlijker scenario dan een Assad die net wat meer goodwill begon te krijgen internationaal gezien en die dondersgoed weet dat Trump en Bolton hun handen er niet voor omdraaien om toe te slaan. Dan blijft over een losgeslagen legercommandant van het regime of een ander figuur met autoriteit die zonder goedkeuren handelt. Het rijmt ook niet met de beelden van de bevolking die zich daadwerkelijk bevrijd acht door Assad.
Experts zijn er over uit dat de beelden meer dan genoeg zeggen. De beelden tonen mensen (vooral kinderen) die symptomen vertonen dat wijst op aanraking met gifgas. Het kwam uit een helikopters, dus de kans dat het regime hier achter zit is erg groot.

Natuurlijk is dit geen bewijs zoals in de exacte wetenschap. Maar dat is dit dan ook niet. Geopolitiek gaat ook om vermoedens. Je kan hier wel een heel serieus onderzoek tegenaan gooien, maar tegen de tijd dat dat klaar is ben je al te laat als je als grootmacht zou willen reageren op deze gifgasaanval.

Kortom: je moet het altijd deels met vermoedens doen.
  woensdag 11 april 2018 @ 10:45:11 #21
473624 Blubbertut
Moet hier iets stoers komen te
pi_178444151
Rusland waarschuwt VS: raketten worden neergehaald - http://nos.nl/l/2226816

Maak me zorgen..
  woensdag 11 april 2018 @ 10:49:04 #22
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_178444228
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 10:45 schreef Blubbertut het volgende:
Rusland waarschuwt VS: raketten worden neergehaald - http://nos.nl/l/2226816

Maak me zorgen..
Tuurlijk gaan ze die raketten neerhalen. Wat moeten ze dan doen, de raketten op hun kop laten regenen en zeggen 'dank je wel Amerika!'.

Kijk dat terechtwijzende vingertje van NIMRATA eh(!) 'Nikki' Haley dan naar de Russische VN ambassadeur........... respectloos. :')



[ Bericht 9% gewijzigd door TeenWolf op 11-04-2018 10:56:46 ]
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
pi_178444287
Turken! Waar staat Turkije in deze?
  woensdag 11 april 2018 @ 10:53:48 #24
473624 Blubbertut
Moet hier iets stoers komen te
pi_178444316
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 10:49 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

Tuurlijk gaan ze die raketten neerhalen. Wat moeten ze dan doen, de raketten op hun kop laten regenen en zeggen 'dank je wel Amerika!'.
Als ik Rusland was dan zou ik ook die raketten neerschieten, ben alleen bang dat dit gaat escaleren in iets groters..
  woensdag 11 april 2018 @ 10:55:36 #25
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_178444342
quote:
1s.gif Op woensdag 11 april 2018 10:53 schreef Blubbertut het volgende:

[..]

Als ik Rusland was dan zou ik ook die raketten neerschieten, ben alleen bang dat dit gaat escaleren in iets groters..
Amerika moet even dimmen, ze hebben de halve aardbol al platgebombardeerd sinds hun bestaan. Iedereen is er klaar mee.

Dan maar escaleren, zo kan het toch niet langer, maar zie het niet escaleren.
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
  woensdag 11 april 2018 @ 10:57:44 #26
473624 Blubbertut
Moet hier iets stoers komen te
pi_178444378
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 10:55 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

Amerika moet even dimmen, ze hebben de halve aardbol al platgebombardeerd sinds hun bestaan. Iedereen is er klaar mee.

Dan maar escaleren, zo kan het toch niet langer.
Absoluut, de tijd dat de Yanks de grote wereld politieagent konden spelen is voorbij. Denk dat ze het ook niet kunnen hebben dat de Russen weer een grote speler in het MO zijn..
  woensdag 11 april 2018 @ 11:00:03 #27
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_178444425
quote:
1s.gif Op woensdag 11 april 2018 10:57 schreef Blubbertut het volgende:

[..]

Absoluut, de tijd dat de Yanks de grote wereld politieagent konden spelen is voorbij. Denk dat ze het ook niet kunnen hebben dat de Russen weer een grote speler in het MO zijn..
Assad kan een rat zijn ok, maar Rusland is er tenminste voor de eenheid van de Syrische onverdeelde staat. Amerika zit er met een vieze reden, kiezen de kant van een 1 etnische groep voor hun eigen belangen, zoals zo vaak in de geschiedenis.
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
  woensdag 11 april 2018 @ 11:11:58 #28
52811 DustPuppy
The North Remembers
pi_178444634
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 10:49 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

Tuurlijk gaan ze die raketten neerhalen. Wat moeten ze dan doen, de raketten op hun kop laten regenen en zeggen 'dank je wel Amerika!'.

Kijk dat terechtwijzende vingertje van NIMRATA eh(!) 'Nikki' Haley dan naar de Russische VN ambassadeur........... respectloos. :')

[ afbeelding ]
Dat is andersom niet anders, hè?
"The north remembers, Lord Davos. The north remembers, and the mummer’s farce is almost done.”
pi_178444658
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 08:25 schreef Szura het volgende:
De dreiging is alleen nog niet weg
sterker nog. hoe langer de aanloop hoe potentieel zwaarder de actie/reactie.
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_178444707
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 10:52 schreef TheJanitor het volgende:
Turken! Waar staat Turkije in deze?
vooralsnog nergens, kat uit de boom kijkend
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_178444738
quote:
10s.gif Op woensdag 11 april 2018 11:16 schreef Slayage het volgende:

[..]

vooralsnog nergens, kat uit de boom kijkend
Okee, bedankt. Als het los gaat in Syrie is Turkije toch wel dichtbij. Zullen daar niet blij mee zijn.
  woensdag 11 april 2018 @ 11:18:53 #32
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_178444744
Wat een akelige afgang. Amerika gaat zichzelf weer eens voor schut zetten met totaal misplaatste agressie ?
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
pi_178444755
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 11:00 schreef TeenWolf het volgende:

Amerika zit er met een vieze reden, kiezen de kant van een 1 etnische groep voor hun eigen belangen, zoals zo vaak in de geschiedenis.
ze kiezen 1 specifieke organisatie dat op hun eigen lijst met terroristische organisaties staat om precies te zijn ;)
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
  woensdag 11 april 2018 @ 11:28:43 #34
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_178444888
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 11:11 schreef DustPuppy het volgende:

[..]

Dat is andersom niet anders, hè?
Ik zie andersom geen vinger gewezen worden hoor.
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
pi_178444892
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 11:18 schreef TheJanitor het volgende:

[..]

Okee, bedankt. Als het los gaat in Syrie is Turkije toch wel dichtbij. Zullen daar niet blij mee zijn.
turkije lijdt al jaren door dit conflict. het conflict nog verder laten escaleren zonder uitzicht op een potentiele einde zijn ze uiteraard niet blij mee. ik bedoel wat denken de amerikanen te kunnen bereiken? gaat trump uiteindelijk toch voor regime change? wat niet aannemelijk is. de militaire actie zal het conflict alleen maar verlengen met exact dezelfde resultaat. baath in het zadel.

aan de andere kant zijn de turken geen fan van het regime en zijn ze flexibel om als de gelegenheid daar is weer een u turn te maken van jewelste. zal niet de eerste keer zijn.
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_178444971
meanwhile in the holy land _O- _O- _O-

PalinfoAr twitterde op dinsdag 10-04-2018 om 12:00:10 A settler was hit and injured by a stone thrown west of Bethlehemhttps://t.co/QG6TUFK9ks reageer retweet
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
  woensdag 11 april 2018 @ 11:34:35 #37
165392 TeenWolf
You are an animal! Woo!
pi_178444998
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 11:18 schreef TheJanitor het volgende:

[..]

Okee, bedankt. Als het los gaat in Syrie is Turkije toch wel dichtbij. Zullen daar niet blij mee zijn.
Nee tuurlijk niet.
Op dinsdag 7 juni 2016 23:04 Papierversnipperaar het volgende:
En waarom staat Groot Brittannië er niet tussen? Alleen al het drugs geld dat door HSBC is witgewassen levert dat land een ereplaats op.
Website ware Islam: http://harun-yahya.net/
  woensdag 11 april 2018 @ 11:51:13 #38
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_178445348
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 10:45 schreef Blubbertut het volgende:
Rusland waarschuwt VS: raketten worden neergehaald - http://nos.nl/l/2226816

Maak me zorgen..
Quote dan het belangrijke deel: "Als de Verenigde Staten raketten afvuren op doelen in Syrië worden ze neergehaald en de lanceerinstallaties onder vuur genomen"
are we infinite or am I alone
  woensdag 11 april 2018 @ 12:40:30 #40
52811 DustPuppy
The North Remembers
pi_178446661
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 11:00 schreef TeenWolf het volgende:

[..]

Assad kan een rat zijn ok, maar Rusland is er tenminste voor de eenheid van de Syrische onverdeelde staat. Amerika zit er met een vieze reden, kiezen de kant van een 1 etnische groep voor hun eigen belangen, zoals zo vaak in de geschiedenis.
Er bestaat geen onverdeelde Syrische staat. Die heeft ook nooit bestaan. En wellicht heb je met geschiedenis niet op zitten letten, als je een beetje na kan denken snap jij ook wel dat een land met kaarsrechte grenslijnen geen natuurlijke eenheid is.
Je bent wel cool, maar dat komt doordat je in mijn schaduw staat
pi_178446688
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 12:53 schreef Multatilu het volgende:

[..]

Er bestaat geen onverdeelde Syrische staat. Die heeft ook nooit bestaan.
oh?
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_178446689
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 11:51 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Quote dan het belangrijke deel: "Als de Verenigde Staten raketten afvuren op doelen in Syrië worden ze neergehaald en de lanceerinstallaties onder vuur genomen"
Ja, maar dat kan helegaar nie.... Want Trump en Poetin zijn toch dikke vriendjes?
Je bent wel cool, maar dat komt doordat je in mijn schaduw staat
pi_178446736
quote:
10s.gif Op woensdag 11 april 2018 12:54 schreef Slayage het volgende:

[..]

oh?
Nee, het is een kunstmatig gecreëerde afbakening en splijt complete bevolkingsgroepen.
Je bent wel cool, maar dat komt doordat je in mijn schaduw staat
pi_178447027
ladys and gentleman the president of the u nited states _O- _O- :')

realDonaldTrump twitterde op woensdag 11-04-2018 om 12:57:30 Russia vows to shoot down any and all missiles fired at Syria. Get ready Russia, because they will be coming, nice and new and “smart!” You shouldn’t be partners with a Gas Killing Animal who kills his people and enjoys it! reageer retweet
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_178447030
Genot.
Zonder wrijving geen glans
pi_178447048
Popcorn time!
  woensdag 11 april 2018 @ 13:17:32 #48
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_178447078
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 13:15 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Genot.
Rot op gek met je ‘genot’
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
pi_178447148
quote:
0s.gif Op woensdag 11 april 2018 13:15 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Genot.
denk je dat we veilig zijn in den haag? im not so sure :P
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_178447234
quote:
10s.gif Op woensdag 11 april 2018 13:21 schreef Slayage het volgende:

[..]

denk je dat we veilig zijn in den haag? im not so sure :P
Die volslagen domheid om te hopen op een WO III....

Benieuwd hoe de reactie is als de Russen besluiten om de internetkabels van en naar Europa te vernielen en meneer haags_kwartiertje niet meer met z'n tabletje op schoot twitter kan afspeuren naar #BREAKING NEWS...... Mister first world verwend mannetje.....
Je bent wel cool, maar dat komt doordat je in mijn schaduw staat
  woensdag 11 april 2018 @ 13:27:06 #51
187810 Szura
Kijk eens aan!
pi_178447255
quote:
10s.gif Op woensdag 11 april 2018 13:21 schreef Slayage het volgende:

[..]

denk je dat we veilig zijn in den haag? im not so sure :P
Uit meer dan een woord bestaan de posts van deze idioot doorgaans niet, beter flikkert ie gewoon op uit het topic als hij meent dat een confrontatie tussen de VS en Rusland genot is.
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')