Binnenkort weten we mogelijk meerquote:Op zondag 25 maart 2018 18:21 schreef capricia het volgende:
Is dit niet een ideetje wat nogal leefde bij Anton Mussert?
https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Anton_Mussertquote:Zijn laatste woorden zijn staatsgeheim en zullen pas in 2021, vijfenzeventig jaar later, vrijgegeven worden.
Het maximaal haalbare was dan dat Nederland een satellietstaat zou zijn onder een regering van Nederlandse nazi's. Nazi-Duitsland zou nooit een democratisering toelaten of akkoordjes van Nederland met de vijanden.quote:Op zondag 25 maart 2018 18:49 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Mussert wilde uiteindelijk een soort Germaanse statenbond beginnen met Dld als centrum,
Jaja, jezelf nog maar eens even quoten.quote:Op zondag 25 maart 2018 20:19 schreef Bluesdude het volgende:
Het maximaal haalbare was dan dat Nederland een satellietstaat zou zijn onder een regering van Nederlandse nazi's. Nazi-Duitsland zou nooit een democratisering toelaten of akkoordjes van Nederland met de vijanden.
In Denemarken lieten ze wel min of meer gewoon democratie toe, tot na de slag om Stalingrad, toen gingen ze de boel aanhalen en liepen de 6000/7000 joden gevaar en die hebben de Denen toen over de Sont gezet heel snel.quote:Op zondag 25 maart 2018 20:18 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Het maximaal haalbare was dan dat Nederland een satellietstaat zou zijn onder een regering van Nederlandse nazi's. Nazi-Duitsland zou nooit een democratisering toelaten of akkoordjes van Nederland met de vijanden.
??? zou het ?quote:Op zondag 25 maart 2018 20:21 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
In Denemarken lieten ze wel min of meer gewoon democratie toe,
Ja, zat het vanmorgen te lezen. http://cult.tpo.nl/2013/0(...)en-kon-worden-gered/quote:Op zondag 25 maart 2018 20:29 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
??? zou het ?
vrije pers, vrijheid van organisatie ?
De satellietregering kon rustig engelse troepen binnenhalen ?
quote:Ten tweede is het zo dat Denemarken, in tegenstelling tot veel andere bezette landen, relatief veel vrijheid genoot. Denemarken was in 1940 zonder echte strijd door de Duitsers bezet, en de Deense regering kon gewoon aanblijven. Hoewel het land natuurlijk geen vrije buitenlandse politiek kon voeren en een kleine Duitse bezettingsmacht op zijn grondgebied moest toestaan, bleef Denemarken een democratie en werden de joden niet weggestopt in getto's. Het Duitse Rijk had hier ook belang bij. Denemarken was een modelprotectoraat. Als de Duitsers de oorlog zouden winnen, zo was de gedachte, zouden alle Europese landen in dit soort staten veranderen: verbonden met het Duitse Rijk maar verder vrij om de eigen boontjes te doppen. De Duitse bezetters wilden met de Denen blijven samenwerken. Het oprichten van getto's en het organiseren van woeste razzia's zouden tot gevolg kunnen hebben dat de Deense regering de samenwerking met de bezettingsmacht stop zou zetten. De joden werden daarom tot september 1943 met rust gelaten.
Dus satellietstaat. Men kon niet een vriije buitenlandse politiek voeren.quote:Op zondag 25 maart 2018 20:34 schreef cult.tpo het volgende:
Hoewel het land natuurlijk geen vrije buitenlandse politiek kon voeren en een kleine Duitse bezettingsmacht op zijn grondgebied moest toestaan, bleef Denemarken een democratie en werden de joden niet weggestopt in getto's.
Mag het ook Duitsland zijn? We hebben hier in Venlo meer met Duitsland.quote:Op zondag 25 maart 2018 15:42 schreef JeMoeder het volgende:
Laat de Vlamingen Limburg maar nemen, kunnen ze er ook Wilders meteen bij krijgen.
Kennelijk wel meer dan in NL, hier werd de democratie meteen afgeschaft.quote:Op zondag 25 maart 2018 20:48 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dus satellietstaat. Men kon niet een vriije buitenlandse politiek voeren.
Evenzeer was men satelelietstat met het verbod op de Communistische partij door de collaborerende regering en de internering van communisten. Dus wel getto's voor hen. Hoe ging het verder met de communisten.? Afgevoerd naar een nazi-kamp in Polen?
Werkelijke democratie was niet mogelijk, lijkt me. Verkiezingen, openlijk anti-nazi meningen uiten?
Dat wel!quote:Op zondag 25 maart 2018 19:19 schreef BB-King het volgende:
Dan hebben we ook meteen weer een beter nationaal voetbalelftal.
Ik ben voor.
Frankrijk?quote:Op zondag 25 maart 2018 22:59 schreef sp3c het volgende:
als we de walen er ook gewoon bijhosselen, die kunnen toch nergens heen
Sowieso Kleef en Oost-Friesland terug.quote:Op maandag 26 maart 2018 04:43 schreef sp3c het volgende:
ik denk dat alles tussen Duinkerken en Denemarken een optie is
Zuid Afrika heeft niets met Dietsland te maken, de grens van Vlaanderen staat al tijden vast en Grootneerlandisme heeft niets met Frans-Vlaanderen te maken. Wat heb je gerookt?quote:Op zondag 25 maart 2018 23:39 schreef capricia het volgende:
Waar leggen we de grens van dat Dietsland?
Nederland en Vlaanderen. Zuid Afrika?
En waar loopt de zuidgrens in Vlaanderen?
Tot aan de oude Nederlandstalige grens?
Calais ('Kales') en Boulogne ('Bonen')?
En Keulen.quote:Op maandag 26 maart 2018 07:54 schreef TheJanitor het volgende:
[..]
Sowieso Kleef en Oost-Friesland terug.
Vlaanderen bij Nederland is natuurlijk niet realistisch, maar ook niet onlogisch. Er is inhoudelijk en economisch best veel voor te zeggen.quote:Op maandag 26 maart 2018 09:40 schreef SicSicSics het volgende:
Je kan roepen wat je wil, maar enige realiteitszin zit er niet in.Hij glijdt wel heel ver hoor. Kat in het nauw?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |