Daarom, waarom maak je je dan zorgen.quote:Op maandag 19 maart 2018 08:26 schreef MadJackthePirate het volgende:
Recht op privacy staat gewoon in de grondwet ook he
Lees je eens in in de wet zou ik zeggen.quote:Op maandag 19 maart 2018 08:35 schreef VarkensHart het volgende:
[..]
Daarom, waarom maak je je dan zorgen.
quote:Op maandag 19 maart 2018 08:36 schreef MadJackthePirate het volgende:
[..]
Lees je eens in in de wet zou ik zeggen.
Ik heb mijn pron history te verbergen ja...quote:Op maandag 19 maart 2018 08:35 schreef LurkJeRot het volgende:
Damn right dat ik iets te verbergen heb ja.
Leest makkelijk weg!quote:Op maandag 19 maart 2018 08:36 schreef MadJackthePirate het volgende:
[..]
Lees je eens in in de wet zou ik zeggen.
Je maakt een grapje maar er zijn echt mongolen die zo denken.quote:Op maandag 19 maart 2018 08:54 schreef Sigaartje het volgende:
Ik stem tegen. Straks kunnen ze zien wat ik hier op Fok! allemaal voor onzin uitkraam en word ik vervolgd om mijn mening.
die heeft google al langquote:Op maandag 19 maart 2018 08:48 schreef C.L.Werner het volgende:
[..]
Ik heb mijn pron history te verbergen ja...
DNA bankquote:Op maandag 19 maart 2018 09:06 schreef Ouder1 het volgende:
En die DNA bank? Ook onderdeel van de sleepwet..
Alleen bevat dat DNA wel veel meer informatie dan nodig om een crimineel of terrorist in de kraag te vatten...
"Ja maar, dat wordt niet gebruikt."
Nee, kenteken-parkeren werd ook niet gebruikt om frauderende lease-rijders te betrappen..
Nee, kentekenregistratiecamera's zouden ook alleen naar verdachte auto's zoeken en al het andere 'onmiddellijk' vernietigen...
En het was ook niet de taak van de politie om demonstranten thuis te gaan intimideren. Toch?
Lekker naief ben jijquote:Op maandag 19 maart 2018 09:00 schreef VarkensHart het volgende:
[..]
Je maakt een grapje maar er zijn echt mongolen die zo denken.
Wij bedoel je ;-)quote:Op maandag 19 maart 2018 08:35 schreef LurkJeRot het volgende:
Damn right dat ik iets te verbergen heb ja.
Dus als jij straks je aanvullende zorgverzekering niet kunt wijzigen omdat er uit je DNA blijkt dat je een verhoogd risico loopt op een vorm van kanker of hartfalen.. is dat prima?quote:Op maandag 19 maart 2018 09:15 schreef VarkensHart het volgende:
[..]
DNA bank![]()
Laatste jaren meerdere malen bewezen dat dit een geweldig middel is om strafzaken op te lossen. Sla maar op
Weer zon figuur die overal wat achter zoekt, opgefokt door de hedendaagse wantrouw cultuur. Overal wat achter zoeken, niets vertrouwen. Man wat ben ik blij dat ik niet zo hoef te levenquote:Op maandag 19 maart 2018 09:34 schreef Biekuh het volgende:
Het is ontzettend doorzichtig. De huidige wetgeving is inderdaad verouderd. Wat men echter doet met de nieuwe wet, is vergaande bevoegdheden toekennen die een inbreuk vormen op onze privacy (zoals meerdere mensen in dit topic al gezegd hebben). Een nieuwe wet is broodnodig. Wat echter niet nodig is een bevoegdheid om burgers te bespioneren. Een bevoegdheid die met deze wet een feit wordt. Deze bevoegdheid wordt met de nieuwe wet 'binnengesmokkeld' en de retoriek is dan dat een nieuwe wet nodig is, en dus kun je niet tegen de wet zijn zoals men die nu voor ogen heeft want er is een nieuwe wet nodig.
Over een paar dagen mogen we onze stem laten horen middels een raadgevend referendum. Denk je dat het toeval is dat dat referendum samenvalt met de gemeenteraadsverkiezingen? Veel mensen weten überhaupt niet dat er een referendum is aangaande (effectief) een enorme inbreuk op onze burgerrechten en een groen licht voor een politiestaat. Met berichtgeving omtrent de gemeenteraadsverkiezingen word je doodgegooid, maar dat geldt niet voor het referendum. Ra ra hoe kan dat...
Ga eens op officiële websites kijken van de Rijksoverheid. De punten die ik ( inmet name de eerste alinea) aanhaal, worden daar niet of nauwelijks genoemd. De overheid bespeelt ons als een viool. TS is daar een lichtend voorbeeld van.
Dit hele punt.quote:Op maandag 19 maart 2018 09:29 schreef Joran-Joran het volgende:
Misschien vertrouw je op dit moment de overheid, maar wie zal zeggen wie er over 20 jaar aan de knoppen zitten?
Stemmen of niet stemmen, het resultaat is toch hetzelfde. Nu word er vooral papier, mankracht en geld verspild voor een referendum waarvan wij al weten dat de politiek het negeert.quote:Op maandag 19 maart 2018 10:08 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
En door niet te gaan stemmen geef je aan dat je dat wel prima vindt.
mij gaat het veel dieper..quote:Op maandag 19 maart 2018 09:29 schreef Joran-Joran het volgende:
Misschien vertrouw je op dit moment de overheid, maar wie zal zeggen wie er over 20 jaar aan de knoppen zitten?
Mooi dan mag jij ook laten zien wat jij elke dag en met wie in je slaapkamer e.d. doet. Elke dag, elke seconde want "sharing is caring"quote:Op maandag 19 maart 2018 08:22 schreef VarkensHart het volgende:
Hebben iets te verbergen![]()
De wereld verandert en wordt digitaler en digitaler. Daarom een goed idee dat de opsporingsdiensten meer bevoegdheden krijgen vwb opsporing op digitale basis.
Klacht: ouderwetse sukkeltjes die huilen om hun prive
Die quote zal hij ook wel gestolen hebben.quote:Op maandag 19 maart 2018 10:16 schreef ITrade het volgende:
"Arguing that you don't care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don't care about free speech because you have nothing to say."
- Edward Snowden
Edje bewijst maar weer eens wat voor een geniale god het is.![]()
Laat hem dan eerlijk bestraft worden voor zijn daden door Amerika, oh nee laat maar.quote:Op maandag 19 maart 2018 10:31 schreef nogeenoudebekende het volgende:
[..]
Die quote zal hij ook wel gestolen hebben.
quote:Zeg NEE tegen de Sleepwet!
De laatste jaren wordt steeds meer wetgeving ingevoerd die onze vrijheid op korte, maar zeker ook op lange termijn ernstig bedreigt. Dit gebeurt telkens vanuit de angstkaart en door misbruik te maken van het vertrouwen van de burger in de rechtsstaat en de overheid. De politiek en overheid staan inmiddels ver verwijderd van de burger en zijn als de dood dat de burger echt gaat participeren in het democratisch bestel. Actueel voorbeeld hiervan is de nieuwe Wet op de inlichtingen- en veiligheidsdiensten (Wiv 2017) en het aanstaande referendum over deze zogeheten Sleepwet.
Beroepspolitici
De groeiende kloof tussen burger en bestuur wordt in mijn ogen voornamelijk veroorzaakt door een teveel aan beroepspolitici. Het woord beroepspoliticus geeft het al aan: in de eerste plaats het verdedigen van de baan en het beroep en daarna pas opkomen voor de burger als politicus. De vertegenwoordiging van de burger wordt verder ondermijnd door het afschaffen van participatiemogelijkheden, met in de eerste plaats het referendum. In plaats van een gedegen onderzoek naar mogelijkheden van burgerparticipatie, referenda en toepassingen op de verschillende niveaus van besluitvorming, wordt er met een groot dedain over de “onwetende en domme” burger gesproken die niet in staat zou zijn om met “complexe” materie om te gaan en dat beter kan overlaten aan de zogenaamde “specialisten”. De en/en-mogelijkheid te onderzoeken wordt echter niet besproken en angstvallig vermeden.
Incidentgedreven politieke waan van de dag
Een andere oorzaak van de groeiende kloof is het niet goed of onvoldoende uitvoeren van reeds ingevoerde wetgeving c.q. beleid door politiek en overheid. Een trend die daaruit voortkomt is incidentgedreven, politieke waan-van-de-dag besluitvorming. Door falende uitvoering en ondersteuning komen incidenten uitvergroot in de publiciteit en moet er per direct een ‘oplossing’ komen. Feiten en aantallen tellen dan niet meer en de emotie overheerst. Ook worden incidenten gebruikt voor het versneld doorvoeren van – in onze ogen – onjuiste en ondoordachte wetgeving, in combinatie met de angstkaart.
Omkering van rechtsprincipes
Dit alles gebeurt met de omkering van basale rechtsprincipes: in plaats dat de uitzondering of het incident de regel bevestigt, lijkt het leidende adagium sinds enige tijd: ‘de regel bevestigt de uitzondering’. Of het nu gaat om vrijheid van meningsuiting op verschillende vlakken, de aanval op oude culturele tradities, de beeldenstorm op monumenten of het ontnemen van de burger van zijn/haar rechten, telkens is het beeld hetzelfde: het incident staat bovenaan, vervolgens komt er een debat voor te veranderen wetgeving en wordt nieuwe technologie als gouden kalf vanuit centralisatie en controle ingevoerd. De lucratieve contracten voor de lobby vanuit de IT-sector blijven daarbij meestal buiten beeld.
Staatsterrorisme
Als voorzitter van Privacy First heb ik het al vaker gemeld: de ‘straatterrorist’ is explosief en krijgt veel aandacht en bestrijdingsbudget, de bijbehorende ‘staatsterrorist’ is echter als een sluipwesp. Wetgeving veranderen ten koste van onze vrijheid en privacy is relatief gemakkelijk en stuit vanuit het aanwezige vertrouwen van de burger op relatief weinig weerstand. Via allerlei omwegen in Brussel, Den Haag en publiek-private samenwerkingen wordt gelobbyd voor meer en verdere controle op onze samenleving. Politici en ambtenaren die bewust en onbewust verkeerde wetgeving invoeren bij gebrek aan kennis en een strakke toetsing op onze Grondwet, zijn naar mijn mening staatsterroristen en dienen ontslagen te worden uit hun functie. De overheidsvertegenwoordiging is er immers voor de burgers en niet andersom. Dit opdat de burger morgen niet wakker wordt in een elektronisch en democratisch ogend concentratiekamp.
Sleepwet
De nieuwe Wet op de Inlichtingen- en veiligheidsdiensten is naar onze mening een slechte wet. Deze wet gaat namelijk uit van:
1) Profiling op basis van een sleepnetwerking door middel van grootschalige verzameling en opslag van data van onschuldige burgers.
2) Hierdoor eigent de overheid zich een ongehoorde inbreuk toe op de privésfeer, privécommunicatie en privé-bewegingen van burgers, realtime.
3) Tot overmaat van ramp wordt de vergaarde informatie ook nog eens ongefilterd gedeeld met buitenlandse diensten.
Het lijkt alsof er een Korsakov-effect is opgetreden in de wetgevende macht en de historie van de afgelopen jaren volledig is uitgewist in de politiek. Echelon, Carnivore, Snowden, grootschalige datalekken: voorbeelden van welke nachtmerries zich in de toekomst gaan ontketenen met het verzamelen en delen van deze informatie. Met een burger die nu nog vrijheid geniet, maar steeds verder in het nauw gedreven wordt en in een verstikkend chilling effect terechtkomt. Waarbij een neutrale mening ineens gezien wordt als controversieel en de burger ondergronds gaat om nog gehoord te worden en dus radicaliseert; voorbeelden zijn de huidige polarisatie op internet en de ‘nepnieuws’-discussies. De ‘terroristen’ van morgen zullen in mijn ogen dan ook huidige normale burgers zijn die geen kant meer op kunnen met hun honderd procent gecontroleerde mening en bewegingsvrijheid.
ABC tegen de Sleepwet
Privacy First heeft naast de drie hoofdzaken, die ik hiervoor genoemd heb, vanuit onze standpunten op basis van het alfabet, nog aanvullende argumenten TEGEN deze wet. Wij zijn voor een goed functionerende overheid en veiligheidsdiensten, maar dan wel geborgd vanuit de basisprincipes van onze rechtsstaat, de Grondwet en het serieus nemen van de burger. De huidige wet zal dus op een groot aantal punten fundamenteel aangepast moeten worden, ook in de uitvoering die een aantal vage omschrijvingen en escapes biedt voor misbruik. De regel kan immers niet de uitzondering bevestigen, met alle burgers onder continue verdachtmaking. Privacy First adviseert dan ook een tegenstem bij het referendum over de huidige Sleepwet, gevolgd door grondige aanpassing van die wet. Bij gebreke hiervan zullen Privacy First en medestanders dit bij de rechter afdwingen, voor een duurzaam vrije en veilige toekomst van onszelf en onze kinderen!
Bas Filippini,
voorzitter Stichting Privacy First
https://www.privacyfirst.(...)gen-de-sleepwet.html
Maar ik zit niet op Facebook, Twitter en Tinder meneer Bertholee, dus ik stem wel tegen. Daarnaast gaat het bedrijven om winst, overheden gaat het om controle.quote:Rob Bertholee, hoofd van de geheime dienst AIVD, schudt zijn hoofd. „Kijk eens wat bijvoorbeeld Facebook, Google, Twitter en Tinder allemaal over je weten en vraag je af of je je zorgen maakt over de juiste zaken.''
Moet je maar geen pr0n op je telefoon hebben, viezerikquote:Op woensdag 28 maart 2018 11:57 schreef hollandia02 het volgende:
Het is onzin als bijvoorbeeld een neef van me (die ik misschien nooit meer spreekt) iets flikt, en dat ze dan in mijn telefoon gaan gluren.
Dat is namelijk wat deze wet inhoud.
Daarom: TEGEN!
Het gaat daar toch helemaal niet om. Een ander heeft gewoon niks met mijn eigendommen, interesses, bezigheden noch communicatie met anderen te maken.quote:Op woensdag 28 maart 2018 13:05 schreef Stichting_NoFap het volgende:
[..]
Moet je maar geen pr0n op je telefoon hebben, viezerik
Ik had begrepen dat ze een 'sleepnet' uitzetten als je buurman in de wijk criminele praktijken uitvoert. Dan willen ze ook jouw .flac bestanden en emails hebben.quote:Op woensdag 28 maart 2018 11:57 schreef hollandia02 het volgende:
Het is onzin als bijvoorbeeld een neef van me (die ik misschien nooit meer spreekt) iets flikt, en dat ze dan in mijn telefoon gaan gluren.
Dat is namelijk wat deze wet inhoud.
Daarom: TEGEN!
Leuk he dat de AI straks voor jou gaat uitmaken hoe je hele leven eruit ziet.quote:Op maandag 19 maart 2018 08:22 schreef VarkensHart het volgende:
Hebben iets te verbergen![]()
De wereld verandert en wordt digitaler en digitaler. Daarom een goed idee dat de opsporingsdiensten meer bevoegdheden krijgen vwb opsporing op digitale basis.
Klacht: ouderwetse sukkeltjes die huilen om hun prive
quote:Op maandag 19 maart 2018 08:22 schreef VarkensHart het volgende:
Hebben iets te verbergen![]()
De wereld verandert en wordt digitaler en digitaler. Daarom een goed idee dat de opsporingsdiensten meer bevoegdheden krijgen vwb opsporing op digitale basis.
Klacht: ouderwetse sukkeltjes die huilen om hun prive
Laat dit topic rusten joh. Misluktquote:Op woensdag 28 maart 2018 17:36 schreef Iwanius het volgende:
[..]![]()
Iwanius stemt gewoon tegen de sleepwet en dat voor iemand die van "ordnung" muss sein" houdt. Kun je nagaan hoe slecht die wet dan wel niet moet zijn.
Mooie ontkenning. Alsof die andere dingen zo privé zijn.quote:Op woensdag 28 maart 2018 13:14 schreef macuscam het volgende:
[..]
Het gaat daar toch helemaal niet om. Een ander heeft gewoon niks met mijn eigendommen, interesses, bezigheden noch communicatie met anderen te maken.
Als je in je eigen woonkamer zit te praten met een bekende, vindt je het dan fijn als een wildvreemde de deur forceert en op 25cm van je gaat staan en alles opschrijft wat je zegt?
Zou je het prima vinden als ik bij jou op 't toilet een camera ophang?
Iedereen weet hoe blote mensen eruit zien, en iedereen moet wel eens schijten, niks te verbergen toch?
Precies. Je moet meer van die soundbytes als tegengeluid verspreiden die anderen kunnen gebruiken voor verweer. "Mijn privacy is mijn privacy. So fuck you"quote:Op zondag 1 april 2018 16:44 schreef Marsenal het volgende:
Ik heb best veel te verbergen, ik snap niet zo goed wat daar vreemd aan is.
quote:Op maandag 19 maart 2018 08:54 schreef Sigaartje het volgende:
Ik stem tegen. Straks kunnen ze zien wat ik hier op Fok! allemaal voor onzin uitkraam en word ik vervolgd om mijn mening.
quote:"Arguing that you don't care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don't care about free speech because you have nothing to say."
quote:
Jij kijkt teveel Breaking bad.quote:Op maandag 19 maart 2018 08:35 schreef LurkJeRot het volgende:
Damn right dat ik iets te verbergen heb ja.
Diegenen die het meest verbergen hebben zijn de leden van de overheid zelf.quote:Op maandag 19 maart 2018 08:22 schreef VarkensHart het volgende:
Hebben iets te verbergen![]()
De wereld verandert en wordt digitaler en digitaler. Daarom een goed idee dat de opsporingsdiensten meer bevoegdheden krijgen vwb opsporing op digitale basis.
Klacht: ouderwetse sukkeltjes die huilen om hun prive
Omdat jij iets te verbergen hebt.quote:Op maandag 19 maart 2018 08:35 schreef VarkensHart het volgende:
[..]
Daarom, waarom maak je je dan zorgen.
Uit https://tweakers.net/nieu(...)op-grote-schaal.htmlquote:Internetbedrijven zijn bang dat ze meer kosten zullen maken als gevolg van de uitvoering van de nieuwe wet, aldus het FD. Alex Bik van hostingbedrijf BIT claimt dat hij momenteel 1500 euro aan kosten maakt voor een 'relatief eenvoudige' tap. De vergoeding vanuit de overheid komt neer op 25 euro en volgens Bik is het niet mogelijk om een tap te weigeren.
Dat is het em juist. We worden al heel lang massaal afgeluisterd. Maar tegen corrupte politici wordt nooit wat gedaan tot het toevallig aan het licht komt. Verdacht vind ik dat.quote:Op maandag 2 april 2018 22:57 schreef Fox. het volgende:
[..]
Diegenen die het meest verbergen hebben zijn de leden van de overheid zelf.
Als alle prive gegevens, alle gesprekken, alle internet activiteiten, etc. netjes te downloaden zijn van alle volksvertegenwoordigers wil ik best wel tekenen voor wederzijds de wiv. Als burgers afluisteren zogenaamd aanslagen kan voorkomen, kan politici en ministers afluisteren corruptie voorkomen.
Denk maar niet dat volksvertegenwoordigers ooit een wet tekenen waardoor hun macht kleiner wordt, waardoor ze minder geld ontvangen, ze minder privacy hebben, ze minder rechten hebben, etc. Wat geeft hun dat recht om dat wel voor hun bevolking te doen? Een recht dat je niet hebt kan je moeilijk delegeren, dat is een gebrek aan rechtstaten waarbij referenda niet bindend zijn voor wijzigingen in de grondwet.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |