quote:Nu Unilever heeft besloten zijn hoofdkantoor in Rotterdam te vestigen, is het laatste argument van het kabinet voor afschaffing van de dividendbelasting ook weggevallen. Dat vindt GroenLinks-leider Jesse Klaver.
,,Het kabinet valt door de mand'', aldus Klaver. ,,Dit cadeautje aan beleggers moet van tafel.'' Het kabinet wil de dividendbelasting afschaffen, met het argument dat dat belangrijk is voor het Nederlandse vestigingsklimaat.
Klaver is fel tegen de afschaffing en spreekt van ,,chantagepolitiek van Unilever. En prestigepolitiek van de premier". Unilever vestigt zich in Nederland maar het aantal extra banen is 0'', aldus de GL-voorman op Twitter. ,,Het resultaat: Nederland is 1,4 miljard armer en er zijn geen extra banen. Weg met de afschaffing van de dividendbelasting.''
GroenLinks wil een debat met premier Rutte over de kwestie. In november sprak de Kamer ook al over de afschaffing van de dividendbelasting.
In de praktijk verandert er schijnbaar niet veel. Het is vooral een juridische verhuizing.quote:Op donderdag 15 maart 2018 10:53 schreef skysherrif het volgende:
Lijkt me dat wanneer een hoofdkantoor zo groot als Unilever zich hier vestigt dat indirect wel voor allerlei banen zal zorgen, plus dat als er ergens een fabriek moet sluiten, minder snel voor Nederland zal worden gekozen nu alles in Nederland is gesitueerd?
Brengt bovendien ook een hoop prestige met zich mee.
quote:De keuze van Unilever om verder te gaan met enkel een hoofdkantoor in Rotterdam levert Nederland niet of nauwelijks extra banen op. Het tweede hoofdkantoor in Londen blijft in gebruik als hoofdkwartier voor twee van de drie divisies van het voedings- en wasmiddelenconcern.
In Nederland werken in totaal nu 3100 mensen tegenover 7300 in het Verenigd Koninkrijk. Vanuit Londen worden na voltooiing van de veranderingen aan het einde van het jaar de divisies voor schoonmaakmiddelen en persoonlijke verzorging aangestuurd. Nederland houdt de regie over ijsjes en andere voedingsmiddelen.
,,Er zullen hooguit enkele tientallen banen naar Rotterdam verhuizen", zei financieel topman Graeme Pitkethly in een toelichting tegen het ANP. Met het Londense hoofdkantoor zijn 60 banen gemoeid, tegenover 40 in Nederland. Pitkethly zelf en topman Paul Polman blijven hun tijd verdelen tussen Londen en Rotterdam. ,,En in de praktijk zijn we het grootste gedeelte van de tijd op locatie."
Prestige dus ^^quote:Op donderdag 15 maart 2018 10:57 schreef Dwersdriever het volgende:
[..]
In de praktijk verandert er schijnbaar niet veel. Het is vooral een juridische verhuizing.
[..]
Als mensen mij vragen naar mijn ervaringen met filosofen dan noem ik altijd het lijstje TT's van Friek. Vaak valt het gesprek dan stil.quote:Op donderdag 15 maart 2018 11:22 schreef remlof het volgende:
[..]
Laat dat maar aan onze kroegfilosoof over.
Als ie dat dan maar niet in hoofdletters doet.quote:Op donderdag 15 maart 2018 11:57 schreef skysherrif het volgende:
Overigens alleen maar meer zin gekregen in gemeenteraadsverkiezingen, aangezien Josse de Voogd op NOS zit om te DUIDEN
Ik neem aan een germanisme van quatschen, onzin wauwelen.quote:
Daar dacht ik ook aan iddquote:Op donderdag 15 maart 2018 12:09 schreef Dwersdriever het volgende:
[..]
Ik neem aan een germanisme van quatschen, onzin wauwelen.
Vrij naar de "minder regels, meer bier" campagne.quote:
Weg met de natuurquote:Op donderdag 15 maart 2018 13:02 schreef KoosVogels het volgende:
Onze lokale PvdA in de bocht: schaart zich achter natuurgekkies die de uitbreiding van een hotel tegen willen houden vanwege de aanwezigheid van de zwarte fucking specht.
Plan is echter goed voor de werkgelegenheid en uitbreiding aantal bedden is dringend nodig in onze stad.
Maar de PvdA kiest weer eens de kant van de verliezende partij, die bovendien vrijwel alleen staat.
Misschien is Eerdmans wel een NWS'er.quote:Op donderdag 15 maart 2018 14:15 schreef remlof het volgende:
Leefbaar Rotterdam-lijsttrekker Joost Eerdmans: 'Ik vind GroenLinks en Nida een groter gevaar dan de PVV'
Nou ik niet Joost. Flapdrol.
Ik vind die fijne partij waar jij mee samenwerkt, het FvD, zelfs een veel groter gevaar dan GroenLinks en Nida.
Kunnen jullie dan geen ander hotel dan de Van der Valk kiezen om uit te breiden?quote:Op donderdag 15 maart 2018 13:02 schreef KoosVogels het volgende:
Onze lokale PvdA in de bocht: schaart zich achter natuurgekkies die de uitbreiding van een hotel tegen willen houden vanwege de aanwezigheid van de zwarte fucking specht.
Plan is echter goed voor de werkgelegenheid en uitbreiding aantal bedden is dringend nodig in onze stad.
Maar de PvdA kiest weer eens de kant van de verliezende partij, die bovendien vrijwel alleen staat.
Daar lijkt ie me iets te intelligent voor.quote:Op donderdag 15 maart 2018 14:21 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Misschien is Eerdmans wel een NWS'er.
Ach, het stuk grond waarop de uitbreiding moet plaatsvinden is toch al eigendom van Van der Valk. Het is niet alsof je daar als burger even lekker een wandeling kunt maken. Laat dat ding toch lekker uitbreiden.quote:Op donderdag 15 maart 2018 14:23 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Kunnen jullie dan geen ander hotel dan de Van der Valk kiezen om uit te breiden?
Eerdmans doet wel regelmatig vrij domme uitspraken. Al weet ik nooit of dit soort politici een beetje dom zijn of gewoon lekker dwars doen om kiezers te trekken.quote:Op donderdag 15 maart 2018 14:24 schreef remlof het volgende:
[..]
Daar lijkt ie me iets te intelligent voor.
Dat is heel goed te begrijpen dat jij dat vindt, overtuig de rest nu nog maar eens, denk dat des te minder aandacht er alleen maar goed aan doet, juist die aandacht maakt het voor anderen. Wat zou daar kunnen zijn of wezen?quote:Op donderdag 15 maart 2018 14:15 schreef remlof het volgende:
Ik vind die fijne partij waar jij mee samenwerkt, het FvD, zelfs een veel groter gevaar dan GroenLinks en Nida.
laat die Specht idd ff een paar bomen verkassen.quote:Op donderdag 15 maart 2018 14:25 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ach, het stuk grond waarop de uitbreiding moet plaatsvinden is toch al eigendom van Van der Valk. Het is niet alsof je daar als burger even lekker een wandeling kunt maken. Laat dat ding toch lekker uitbreiden.
Het zijn vooral patjepeeërs. Enorme blaaskaken. Overigens kan ik het prima vinden met de paar Van der Valk-telgen die ik ken.quote:Op donderdag 15 maart 2018 16:17 schreef Volkorenbrood het volgende:
Van der Valk is toch een soort maffia-familie?
Jij kent wel veel mensen he, ken je ze of spreek je er van tijd tot tijd mee?quote:Op donderdag 15 maart 2018 16:25 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het zijn vooral patjepeeërs. Enorme blaaskaken. Overigens kan ik het prima vinden met de paar Van der Valk-telgen die ik ken.
Ik ken behoorlijk wat mensen ja.quote:Op donderdag 15 maart 2018 16:30 schreef john2406 het volgende:
[..]
Jij kent wel veel mensen he, ken je ze of spreek je er van tijd tot tijd mee?
Echt kennen nogmaals, bij mij zou je kunnen denken dat je mij kent, echter of ik mij echt (blootgeef)?quote:Op donderdag 15 maart 2018 16:38 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik ken behoorlijk wat mensen ja.
quote:Woningen bouwen zich niet vanzelf
Kies voor doen
VVD
Een jonge heteroseksuele Henk Krol.quote:Op donderdag 15 maart 2018 19:24 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Richard de Mos is een beetje de PVV-versie van Emile Roemer.
Soort rechtspopulistische kruising van Henk Krol en Emile Roemer. Check.quote:Op donderdag 15 maart 2018 19:25 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Een jonge heteroseksuele Henk Krol.
Het is wel heftig dat we daar tegenwoordig al dusdanig van onder de indruk zijn dat we zo iemand een goeie gozer noemen. 20 jaar geleden was zo iemand gewoon ‘extreem rechts’.quote:Op donderdag 15 maart 2018 20:07 schreef remlof het volgende:
Richard de Mos is een goeie gozer.
Het woord ‘moslim’ komt niet eens in het programma van z’n partij voor.
Lekkere onderbouwing voor een gat van 1,4 miljard.quote:Op donderdag 15 maart 2018 10:53 schreef skysherrif het volgende:
Lijkt me dat wanneer een hoofdkantoor zo groot als Unilever zich hier vestigt dat indirect wel voor allerlei banen zal zorgen, plus dat als er ergens een fabriek moet sluiten, minder snel voor Nederland zal worden gekozen nu alles in Nederland is gesitueerd?
Brengt bovendien ook een hoop prestige met zich mee.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |