 
		 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Ik denk dat heel veel kantoren al genoeg capaciteit hebben om met het "airco" systeem de hut warm te krijgen en tegen een hele behoorlijke COPquote:Op donderdag 8 februari 2018 15:57 schreef Fer het volgende:
Hier nog wat cijfers van een willekeurig bedrijf waar ik onlangs was. Oud doorwaaipand met 0,0 isolatie en wat grote elektrische machines.
Gas 6000 m3
Elektriciteit 20000 kWh
Doordat ze boven de 4000 kuub zitten betalen ze hoger tarief vastrecht. Maar amper korting op afnameprijs, reken iets van 0,50¤ ex btw.
Stroom is goedkoper boven de 10000kwh dus iedere extra kWh kost slechts 0,10¤
CV stookt volgas 90c dus rendement is ook al lager dan HR107 dus een kuub gas levert minder dan 8kwh warmte op.
Als zet je een simpele warmtepomp met COP 1,6 neer kost 8kwh warmte nog steeds maar 0,50¤ stroom
Besparing is al snel mogelijk bij een bedrijf boven de 10000kwh zit.
 
			 
			
			
			Inderdaad wordt heel vaak vergeten dat er in een groot deel van de utiliteitsbouw al jarenlang volop warmtepompen aanwezig zijn.quote:Op donderdag 8 februari 2018 19:03 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Ik denk dat heel veel kantoren al genoeg capaciteit hebben om met het "airco" systeem de hut warm te krijgen en tegen een hele behoorlijke COP
 
			 
			
			
			Klopt, ze gebruiken het alleen vaak niet. CV op 25 in de winter en airco standje diepvries in de zomer.quote:Op donderdag 8 februari 2018 19:03 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Ik denk dat heel veel kantoren al genoeg capaciteit hebben om met het "airco" systeem de hut warm te krijgen en tegen een hele behoorlijke COP
 
			 
			
			
			Welk gas aard propaan of butaan?quote:Op donderdag 8 februari 2018 15:57 schreef Fer het volgende:
CV stookt volgas 90c dus rendement is ook al lager dan HR107 dus een kuub gas levert minder dan 8kwh warmte op.
 
			 
			
			
			 als je maar flink veel m2 ter beschikking hebt )
 als je maar flink veel m2 ter beschikking hebt ) 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Jazeker wel, kwestie van de druk opvoeren.quote:Op zaterdag 10 februari 2018 12:21 schreef Speekselklier het volgende:
water van een paar honderd graden lijkt me geweldig.
dat is nog nooit iemand gelukt
 
			 
			
			
			Ja hoor, vlak voor Chernobyl en Fukushima eraan gingen.quote:Op zaterdag 10 februari 2018 12:21 schreef Speekselklier het volgende:
water van een paar honderd graden lijkt me geweldig.
dat is nog nooit iemand gelukt
 
			 
			
			
			ik wilde het er nog 'onder normale omstandigheden' bijzetten.quote:Op zaterdag 10 februari 2018 12:28 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Jazeker wel, kwestie van de druk opvoeren.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Als het de waarheid is, is er vast een clausule bij niet goed geld en aansluitkosten terug betaald en alles herstellen naar oude situatie!quote:Op zaterdag 10 februari 2018 12:07 schreef bijdehandzoveel het volgende:
Hallo lezers,Als beroepstechneut vond ik het bijzonder verhaal vanwege wazig,
echter de man lijkt wel de waarheid te spreken.
Besparing op gas , logisch als je op elektra gaat bijverwarmen !
nul op de meter? ja alleen als je via zonnepanelen je eigen elektra opwekt en dit opslaat in accu.
Echter wordt een dure hobby om je huis te verwarmen laten we zeggen met 30kW,heb je voor s nachts een flinke accu nodig,en overdag dus flink veel zonne energie en een groot dak(in de tuin mag ook hoorals je maar flink veel m2 ter beschikking hebt )
dan :lichtpulsen en strato elementen ,strato elementen zijn te koop google op
strato ir 106 s baby (nee! ik heb geen aandelen en beveel het niet aan aan slechts ter ondersteuning van de info) dus infrarood (licht?) heater inside? Waarom lichtpulsen, simpel je wenst geen water van paar honderd graden,dus ff aan met de regeling (puls)wachten op temperatuur stijging en weer uit . tja en ga je het op het elektra net aansluiten dan is het geen nul op de elektrameter !!! Rendement 99,5, ook mooi, die mooie klokkies met bijbehorende electronica leveren bijna geen bijdrage aan verwarmen dus daar zit waarschijnlijk t restje.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Tot 900 graden een eigen energie centrale in huis, stroom is geen item dan, die wekt hetzelf terug op, perpetuum. Ik geloof nog minder erin als voorheen nu.quote:Op zaterdag 10 februari 2018 13:03 schreef Erasmo het volgende:
Er is wat meer bekend geraakt over het wonderding:
https://larsboelen.nl/201(...)a-reduxion-ecoliner/
Spoileralert: Het is een elektrische ketel met een cop van 1.
 
			 
			
			
			
 
			 
			
			
			slavernij is afgeschaft dus dat gaat hem niet meer worden.quote:Op zaterdag 10 februari 2018 13:17 schreef Samuel24 het volgende:
kunnen ze niet gewoon de scheten van mensen gebruiken dan? dan is toch ook gas?
zet een paar kerels aan de bruine bonen en je maakt winst als een tierelier.
 
			 
			
			
			Vergeet de koemest even niet, ook dat is gas, wij hadden zelfs toen nog geen gas was, gas in huis, mijngas.quote:Op zaterdag 10 februari 2018 13:17 schreef Samuel24 het volgende:
kunnen ze niet gewoon de scheten van mensen gebruiken dan? dan is toch ook gas?
zet een paar kerels aan de bruine bonen en je maakt winst als een tierelier.
 
			 
			
			
			Goed verkoop praatje en het is geen slavernij, gratis eten.quote:Op zaterdag 10 februari 2018 13:19 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
slavernij is afgeschaft dus dat gaat hem niet meer worden.
 
			 
			
			
			maar dat vind ik zielig voor de koeien, want ik ben tegen de bio-industrie.quote:Op zaterdag 10 februari 2018 13:19 schreef john2406 het volgende:
[..]
Vergeet de koemest even niet, ook dat is gas, wij hadden zelfs toen nog geen gas was, gas in huis, mijngas.
 
			 
			
			
			Ik vind het zelfs zielig voor jou dat je met jezelf zit, veranderd het erdoor, jij bent wel een vleeseter?quote:Op zaterdag 10 februari 2018 13:21 schreef Samuel24 het volgende:
[..]
maar dat vind ik zielig voor de koeien, want ik ben tegen de bio-industrie.
 
			 
			
			
			slavernij? wat is dat nou weer voor onzin?quote:Op zaterdag 10 februari 2018 13:19 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
slavernij is afgeschaft dus dat gaat hem niet meer worden.
 dan is al het werk dat er gedaan word slavernij. jouw baan is dan ook slavernij.
  dan is al het werk dat er gedaan word slavernij. jouw baan is dan ook slavernij.
											 
			 
			
			
			nee, ik eet geen vlees.quote:Op zaterdag 10 februari 2018 13:22 schreef john2406 het volgende:
[..]
Ik vind het zelfs zielig voor jou dat je met jezelf zit, veranderd het erdoor, jij bent wel een vleeseter?
 
											 
			 
			
			
			dat weet ik niet.quote:Op zaterdag 10 februari 2018 13:26 schreef john2406 het volgende:
[..]
Wel producten die bemest zijn geworden?
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Een bevestiging wat (afgezien de TS) iedereen in dit topic al vermoede.quote:Op zaterdag 10 februari 2018 13:03 schreef Erasmo het volgende:
Er is wat meer bekend geraakt over het wonderding:
https://larsboelen.nl/201(...)a-reduxion-ecoliner/
Spoileralert: Het is een elektrische ketel met een cop van 1.
 
			 
			
			
			Ik sta altijd open voor iets nieuws ipv het meteen af te branden.quote:Op zaterdag 10 februari 2018 17:32 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Een bevestiging wat (afgezien de TS) iedereen in dit topic al vermoede.
 
			 
			
			
			Dat doen de meeste mensen maar een vaag verhaal zonder onderbouwing waarvan de feiten onmiddellijk door te prikken zijn kan je absoluut niet iets nieuws noemen. Dat is al te vaak geprobeerd.quote:Op zaterdag 10 februari 2018 18:03 schreef halfway het volgende:
[..]
Ik sta altijd open voor iets nieuws ipv het meteen af te branden.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Veel warmtepompen hebben al een elektrisch element voor het warm tapwater. Minder geisoleerde huizen hebben veel vermogen nodig en als je dat elektrisch wilt met een cop van 1 dan heb je een behoorlijke aansluiting nodig. Het belangrijkste bij het verduurzamen van je huis is isolatie.quote:Op zaterdag 10 februari 2018 21:13 schreef Speekselklier het volgende:
is zo'n ding niet te combineren jet een warmtepomp.
als het koud is voor een goed wp-rendement is deze nog bruikbaar.
mindr geisoleerde huizen kunnen deze dan onder de -4 gebruiken.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Zit vaak wel een kern van waarheid is. Als iets veel kost om te investeren, moet je je maar afvragen hoeveel energie de productie ervan wel niet heeft gekost.quote:Op zondag 11 februari 2018 10:20 schreef halfway het volgende:
Wat altijd wel mooi en/of triest is om te zien is dat mensen eigenlijk alleen bereid zijn om iets voor het klimaat te doen als het ze geen cent kost, het liefst worden ze er nog beter van. Beetje vreemd eigenlijk.
 
			 
			
			
			Als het produceren van isolatie meer energie kost dan het oplevert, is het zelfs slecht voor het mileu!quote:Op zondag 11 februari 2018 10:20 schreef halfway het volgende:
Wat altijd wel mooi en/of triest is om te zien is dat mensen eigenlijk alleen bereid zijn om iets voor het klimaat te doen als het ze geen cent kost, het liefst worden ze er nog beter van. Beetje vreemd eigenlijk.
 
			 
			
			
			Als je de aanschafprijs van de isolatie kan terugverdienen, heb je de energie én grondstoffen om het te maken sowieso terug verdiend, of de fabrikant moet er flink op verloren hebben.quote:Op zondag 11 februari 2018 14:26 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
Als het produceren van isolatie meer energie kost dan het oplevert, is het zelfs slecht voor het mileu!
 
			 
			
			
			Feit is dat de modellen die in de isolatieindustrie en door de overheid worden gebruikt niet kloppen. Als je een terugverdientijd hebt van bijvoorbeeld 100 jaar, is het niet duurzaam, het gaat ook om de energie die in de hele keten wordt gebruikt.quote:Op zondag 11 februari 2018 14:31 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Als je de aanschafprijs van de isolatie kan terugverdienen, heb je de energie én grondstoffen om het te maken sowieso terug verdiend, of de fabrikant moet er flink op verloren hebben.
 
			 
			
			
			Het feit dat jij met 800m3 gas toekan, geeft iig wel aan dat isoleren werkt, als je het vergelijkt met een jaren '70 woning waar vaak meer dan 1500m3 doorheen gejaagd wordtquote:Op zondag 11 februari 2018 10:43 schreef Fer het volgende:
[..]
Zit vaak wel een kern van waarheid is. Als iets veel kost om te investeren, moet je je maar afvragen hoeveel energie de productie ervan wel niet heeft gekost.
Het is wel leuk om te zien hoe iemand met een huis dat 1500m3 gas verbruikt, overstapt op een warmtepomp en zoveel bespaart. Ik heb een goed geisoleerde woning en heb slechts 800m3 nodig, een warmtepomp kan voor mij amper uit. Hooguit als ik full electric ga, een nieuw fornuis koop en gas laat afsluiten.
De beste oplossing is vaak ook een financieel rendabele.
De oplossing van Reduxion is voor electrische grootverbruikers financieel interesant, maar kwa milieu/uitstoot schiet je er geen moer mee op.
 
											 
			 
			
			
			Als je een terugverdientijd van 100 jaar hebt, doe je iets niet goed.quote:Op zondag 11 februari 2018 14:35 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
Feit is dat de modellen die in de isolatieindustrie en door de overheid worden gebruikt niet kloppen. Als je een terugverdientijd hebt van bijvoorbeeld 100 jaar, is het niet duurzaam, het gaat ook om de energie die in de hele keten wordt gebruikt.
.
 
			 
			
			
			Zoals ik al zei, ls bij een dergelijk verbruik isolatie waarschijnlijk wel effectief als het gedrag hetzelfde blijft. Bewust stoken werkt echter veel beter. Door de kachel snachts laag te zetten en een paar graden lager en alleen de woonkamer te verwarmen kun je veel meer besparen zonder ook maar iets te isoleren.quote:Op zondag 11 februari 2018 14:40 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Als je een terugverdientijd van 100 jaar hebt, doe je iets niet goed.
Mijn verbeterde isolatie heb inmiddels al terugverdiend, was direct te zien op m'n energierekening.
Maar wat is je doel nu eigenlijk? Wil je zeggen dat je het beste niets kan doen aan enkel glas, geen vloer-, dak- en spouwisolatie in een jaren '70 woning en dat >2500m3 gasverbruik per jaar prima is?
 
			 
			
			
			Je gaat er nu ineens andere argumenten bijhalen.quote:Op zondag 11 februari 2018 14:49 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
Zoals ik al zei, ls bij een dergelijk verbruik isolatie waarschijnlijk wel effectief als het gedrag hetzelfde blijft. Bewust stoken werkt echter veel beter. Door de kachel snachts laag te zetten en een paar graden lager en alleen de woonkamer te verwarmen kun je veel meer besparen zonder ook maar iets te isoleren.
Gedrag bepaalt de mate van besparing van islolatie. Mensen gedragen zich zeer vershillend. In de berekeningen word dit gedeag totaal neit meegenomen!!!
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Bij de productie van isolatie heb je ook te maken met externaliteiten. Als je de kosten die je zou moeten maken om de milieuschade van productie ongedaan te maken, zou het product duurder zijn.quote:Op zondag 11 februari 2018 14:31 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Als je de aanschafprijs van de isolatie kan terugverdienen, heb je de energie én grondstoffen om het te maken sowieso terug verdiend, of de fabrikant moet er flink op verloren hebben.
 
			 
			
			
			Een deel van die milieuschade wordt juist al ongedaan gemaakt door het gebruik als isolatie.quote:Op zondag 11 februari 2018 15:37 schreef GrumpyFish het volgende:
[..]
Bij de productie van isolatie heb je ook te maken met externaliteiten. Als je de kosten die je zou moeten maken om de milieuschade van productie ongedaan te maken, zou het product duurder zijn.
Nou weegt dat evengoed wel op tegen de winst van isoleren, maar toch...
 
			 
			
			
			Wat ik wil zeggen is dat de terugverdientijd bijna volledig afhangt van de mate hoe je de thermostaat bedient ,dit maakt elke uitspraak over terugverdientijd natte vingerwerk. Ook zegt een energielabel niets over de energierekening.quote:Op zondag 11 februari 2018 14:54 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Je gaat er nu ineens andere argumenten bijhalen.
Als ik m'n kachel uitzet heb ik geen energieverbruik meer, knap beredeneerd.
De meeste gezinnen doen al aan nachtverlaging (programmeerbare thermostaat) en verbruiken nog steeds meer dan 1500m3 gemiddeld per jaar.
In een goed geīsoleerde woning is dat met de helft terug te brengen zonder in te hoeven leveren op comfort. Nachtverlaging is dan ook niet meer relevant aangezien je 's nachts nog maar 1,5 graad in temperatuur kwijtraakt.
Als jij het gedrag van alle gezinnen in Nederland wil gaan wijzigen wens ik je veel succes.
Ik zet mijn kansen in op isolatie.
 
			 
			
			
			Joh... geniaal... echt...quote:Op zondag 11 februari 2018 16:58 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
Wat ik wil zeggen is dat de terugverdientijd bijna volledig afhangt van de mate hoe je de thermostaat bedient ,dit maakt elke uitspraak over terugverdientijd natte vingerwerk. Ook zegt een energielabel niets over de energierekening.
 
			 
			
			
			Klopt, maar daar heb je dus niets aan. De uitspraken die gedaan worden over terugverdientijd zouden niet gedaan mogen worden, dit is dus pure misleiding. Kans is groot dat het totaal niet loont veel geld te investeren.quote:Op zondag 11 februari 2018 16:59 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Joh... geniaal... echt...
Maar ik weet hoe ik mijn thermostaat bedien en dus ook wat ik kan besparen aan isolerende maatregelen.
En een energielabel zegt inderdaad niets over de energierekening maar over de mate waarin een huis geīsoleerd is en voorzien is van andere energiebesparende maatregelen.
|  | 

| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |