https://quran.com/23/118quote:
وا كول رابي غفير ورهامquote:
quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:49 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
De Telegraaf van vandaag.
[ afbeelding ]
Wat een prachtig beeld daar rechtsboven.quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:49 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
De Telegraaf van vandaag.
[ afbeelding ]
Overigens blijkt dat het ook niet helemaal ging zoals jij laatst zei met het Mauritshuis. Er was wel degelijk een historisch argument om het beeld van Maurits te verplaatsen en niet enkel een praktisch.quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:49 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
De Telegraaf van vandaag.
[ afbeelding ]
Waarom dacht je dat, het debat is toch sowieso al een tijdje gaande in Nederland over dergelijke koloniale overblijfselen?quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:51 schreef Tchock het volgende:
[..]
Overigens blijkt dat het ook niet helemaal ging zoals jij laatst zei met het Mauritshuis. Er was wel degelijk een historisch argument om het beeld van Maurits te verplaatsen en niet enkel een praktisch.
https://www.volkskrant.nl(...)e-doorslag~a4557363/
Door jou dacht ik dat de Telegraaf loog, Linus "fake news" van Pelt.
Het idee om meer aandacht aan hem besteden door een hele kamer in te richten over hem, lijkt me toch overduidelijk deel van het historisch argument?quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:51 schreef Tchock het volgende:
[..]
Overigens blijkt dat het ook niet helemaal ging zoals jij laatst zei met het Mauritshuis. Er was wel degelijk een historisch argument om het beeld van Maurits te verplaatsen en niet enkel een praktisch.
https://www.volkskrant.nl(...)e-doorslag~a4557363/
Door jou dacht ik dat de Telegraaf loog, Linus "fake news" van Pelt.
Is dat Dion Graus?quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:50 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Wat een prachtig beeld daar rechtsboven.
Volgens mij doelt Tchock er op dat jij of iemand anders zei dat het koloniale verleden er niet mee te maken had en dat dit artikel dat tegen spreekt.quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:54 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
[..]
Het idee om meer aandacht aan hem besteden door een hele kamer in te richten over hem, lijkt me toch overduidelijk deel van het historisch argument?
Ik zit al op de ophef te wachten dat de HEMA de miniatuur Maurits-van-Nassau-poppetjes uit haar assortiment neemt.quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:49 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
De Telegraaf van vandaag.
[ afbeelding ]
Omdat Linus zei dat het beeld enkel verplaatst was omdat de eerste plek niet klopte (met dus de suggestie dat wat de Telegraaf beweerde, niet klopt). Dat is dus niet zo, het slavernijdebat gaf de doorslag.quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:52 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Waarom dacht je dat, het debat is toch sowieso al een tijdje gaande in Nederland over dergelijke koloniale overblijfselen?
quote:Op dinsdag 16 januari 2018 10:10 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
De Telegraaf is weer lekker bezig.
[ afbeelding ]
Het Mauritshuis heeft het borstbeeld weggehaald omdat het van kunststof is en ze op die plek niet genoeg achtergrond info kunnen geven over de man. Özdil is tegen het verwijderen van beelden en blij met de plannen van het Mauritshuis om een hele kamer in te richten over Maurits. Geen idee of ze de standpunten van de PVV en de VVD wel correct hebben weergegeven, als dat wel klopt dan slaan die ook wel weer een pleefiguur.
Meh, ik vind het vrij duidelijk in deze context dat de achtergrondinfo over zijn slavernijverleden gaat.quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:59 schreef Tchock het volgende:
[..]
Omdat Linus zei dat het beeld enkel verplaatst was omdat de eerste plek niet klopte (met dus de suggestie dat wat de Telegraaf beweerde, niet klopt). Dat is dus niet zo, het slavernijdebat gaf de doorslag.
[..]
Ik vind dit dan ook echt iets anders dan de JP Coenschool. Dat die niet vernoemd wil worden naar een massamoordenaar lijkt me niet meer dan logisch en geen uiting van wat voor "beeldenstorm" dan ook.quote:'Maar Johan Maurits is kennelijk al schuldig verklaard', concludeert emeritus hoogleraar Piet Emmer, wiens boek Het zwartwit-denken voorbij onlangs verscheen. 'Getuige de verbanning van zijn buste naar het depot. Een vreemde geste van het Mauritshuis, want ik zie werkelijk niet in waarom Johan Maurits zou moeten worden gestraft. Hij was geen eigenaar van een plantage of van een suikermolen, en hij heeft geen vermogen verdiend aan de slavenhandel, simpelweg omdat de West-Indische Compagnie daarop verlies leed. Hij kwam alleen niet op de gedachte de slavernij af te schaffen, maar daarin was Johan Maurits een kind van zijn tijd. Dat is geen vergrijp dat de verwijdering van zijn buste rechtvaardigt.'
Typisch een discussie waar geen eer aan het behalen valt.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:02 schreef Tchock het volgende:
Overigens is dan wel weer saillant, uit dat artikel van VK:
[..]
Ik vind dit dan ook echt iets anders dan de JP Coenschool. Dat die niet vernoemd wil worden naar een massamoordenaar lijkt me niet meer dan logisch en geen uiting van wat voor "beeldenstorm" dan ook.
Ik heb sowieso moeite dat vrijwel elke hoge meneer uit de 17de eeuw op één hoop wordt gegooid met Coen. Witte de With is ook al zo'n figuur waarvan veel historici niet weten waarom zijn naam nu opeens zo'n negatieve lading heeft.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:02 schreef Tchock het volgende:
Overigens is dan wel weer saillant, uit dat artikel van VK:
[..]
Ik vind dit dan ook echt iets anders dan de JP Coenschool. Dat die niet vernoemd wil worden naar een massamoordenaar lijkt me niet meer dan logisch en geen uiting van wat voor "beeldenstorm" dan ook.
Ik vermoed vooral omdat er twee keer "wit" in zit.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:05 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
[..]
Ik heb sowieso moeite dat vrijwel elke hoge meneer uit de 17de eeuw op één hoop wordt gegooid met Coen. Witte de With is ook al zo'n figuur waarvan veel historici niet weten waarom zijn naam nu opeens zo'n negatieve lading heeft.
Hij was als tiener lijfknecht van Coen, maar als jongen heb je niet bepaald de macht om je VOC-baas tegen te spreken.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:06 schreef Tchock het volgende:
[..]
Ik vermoed vooral omdat er twee keer "wit" in zit.
Het lijkt me sowieso een uiterst productieve exercitie om mensen uit de zeventiende eeuw aan hedendaagse maatstaven te beoordelen.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:10 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
[..]
Hij was als tiener lijfknecht van Coen, maar als jongen heb je niet bepaald de macht om je VOC-baas tegen te spreken.
Je kan wel nadenken of je in het hier en nu nog bepaalde mensen wil 'ophemelen' of eren.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:13 schreef Reya het volgende:
[..]
Het lijkt me sowieso een uiterst productieve exercitie om mensen uit de zeventiende eeuw aan hedendaagse maatstaven te beoordelen.
Dan moet dat wel consistent worden toegepast, niet slavernij bagatelliseren en dingen die niet in je straat passen die eeuwen geleden gedaan werden hanteren als handvat om anderen hun rechten te ontnemen zoals wilders wil.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:13 schreef Reya het volgende:
[..]
Het lijkt me sowieso een uiterst productieve exercitie om mensen uit de zeventiende eeuw aan hedendaagse maatstaven te beoordelen.
Je hebt gelijk aangaande het ophemelen, daar mag best kritisch naar worden gekeken. Aan de andere kantkun je ook erkennen dat mensen met de kennis van nu achterlijk en wreed waren, maar in hun tijd misschien juist wel vooruitrstrevend waren.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:15 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
[..]
Je kan wel nadenken of je in het hier en nu nog bepaalde mensen wil 'ophemelen' of eren.
Maar over het algemeen ben ik het met je eens, daarom pak ik Coen er ook tussenuit. De manier waarop hij heeft huisgehouden in Indonesië schokten ook zijn tijdgenoten.
Je hebt gelijk, dat zou ik ook in mijn uitspraak lezen.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:20 schreef LA_niner het volgende:
[..]
Dan moet dat wel consistent worden toegepast, niet slavernij bagatelliseren en dingen die niet in je straat passen die eeuwen geleden gedaan werden hanteren als handvat om anderen hun rechten te ontnemen zoals wilders wil.
Of dat mensen naast een zwarte kant ook een enorme rol hebben gespeeld in het ontstaan/voortbestaan van de Nederlandse republiek. Ik vind het sowieso lastig om als Nederlanders alle mensen van hun sokkel te rukken die dit land hebben beschermd en opgebouwd toen het het nog heel wankel was.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:20 schreef Reya het volgende:
[..]
Je hebt gelijk aangaande het ophemelen, daar mag best kritisch naar worden gekeken. Aan de andere kantkun je ook erkennen dat mensen met de kennis van nu achterlijk en wreed waren, maar in hun tijd misschien juist wel vooruitrstrevend waren.
Doelde niet op jou, wordt veelal door alt-righters gedaan.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:21 schreef Reya het volgende:
[..]
Je hebt gelijk, dat zou ik ook in mijn uitspraak lezen.
Vernoemingen naar mensen zijn sowieso wat uit de mode. De lokale Calvijnschool hier wil na renovatie mogelijk ook een nieuwe naam kiezen.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:02 schreef Tchock het volgende:
Overigens is dan wel weer saillant, uit dat artikel van VK:
[..]
Ik vind dit dan ook echt iets anders dan de JP Coenschool. Dat die niet vernoemd wil worden naar een massamoordenaar lijkt me niet meer dan logisch en geen uiting van wat voor "beeldenstorm" dan ook.
Sowieso curieus, dat protestantse scholen aan idoolverering doen.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:34 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Vernoemingen naar mensen zijn sowieso wat uit de mode. De lokale Calvijnschool hier wil na renovatie mogelijk ook een nieuwe naam kiezen.
Ik zat op de Prins Bernhardschoolquote:Op woensdag 17 januari 2018 10:38 schreef Reya het volgende:
[..]
Sowieso curieus, dat protestantse scholen aan idoolverering doen.
Waarschijnlijk. Vandaar natuurlijk ook de onvoorwaardelijke steun van de school aan Lockheedklant Israël.quote:
Dat is best beroerd inderdaad. Wel tof dat ze jullie niet meteen een niveau lager hebben gezet.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:47 schreef Leandra het volgende:
Ik zat op de Wegwijzer.... het is geen verrassing dat de school (al jaren) niet meer bestaat, wat was dat een dramatisch slechte school.
We gingen met het gros van de 6de klas naar dezelfde middelbare en daar bleven we ook weer met een groot deel in de brugklas zitten. Dan weet je dat het echt gewoon een slechte basisschool was.
In het eerste jaar brugklas hadden we ook nog een zittenblijver van het jaar daarvoor in de klas, die was dus ook van dezelfde lagere school gekomen
Toch zijn de meeste van die naar het koningshuis vernoemde scholen ook protestants christelijk.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:38 schreef Reya het volgende:
[..]
Sowieso curieus, dat protestantse scholen aan idoolverering doen.
Dat is mij bekend, maar het blijft welbezien eigenaardig.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:51 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Toch zijn de meeste van die naar het koningshuis vernoemde scholen ook protestants christelijk.
En in meer reformatorische /vrijgemaakt gereformeerde scholen is het ook erg gebruikelijk om naar bekende voormannen uit de te vernoemen.
Was een mavo/havo/vwo scholengemeenschap waarbij men in de brugklas nog geen niveau bepaald had, dat kwam pas na de brugklas.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:50 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
[..]
Dat is best beroerd inderdaad. Wel tof dat ze jullie niet meteen een niveau lager hebben gezet.
Ik zat op de Willem van Oranje en later op de Koningin Emma.Beide scholen waren trouwens ook net erg goed.
Dat klopt ergens wel. Bij de openbaren zie je dan weer de gemeentelijke creativiteit terug. Bij voorkeur gewoon vernoemen naar de wijk, streek of windrichtingquote:Op woensdag 17 januari 2018 10:52 schreef Reya het volgende:
[..]
Dat is mij bekend, maar het blijft welbezien eigenaardig.
Volgens mij komt dat systeem met de brede brugklassen terug. Bleek toch niet zo verkeerd te zijn dus.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:54 schreef Leandra het volgende:
[..]
Was een mavo/havo/vwo scholengemeenschap waarbij men in de brugklas nog geen niveau bepaald had, dat kwam pas na de brugklas.
Daarbij hebben we het over 1978 hè.... toen werd je niet zomaar een niveau lager gezet.
Had mijn oudste zoon ook trouwens, een brugklas in de mix, een dakpanklas ofzo heette dat bij hen.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:56 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
[..]
Volgens mij komt dat systeem met de brede brugklassen terug. Bleek toch niet zo verkeerd te zijn dus.
Tsja een Willemsorde geven aan een drugsdealende kroegbaas is natuurlijk vragen om problemenquote:Op woensdag 17 januari 2018 10:56 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
Marco Kroon zit mogelijk weer eens in de penarie. Wat een spijt moeten ze hebben dat ze hem de Militaire Willemsorde hebben gegeven.
Ik zat zelf in een Havo/VMBOtl brugklas voor twee jaar. Geen idee of dat echt lekker werkte, maar 4 mochten doorstromen naar de Havo.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:57 schreef Leandra het volgende:
[..]
Had mijn oudste zoon ook trouwens, een brugklas in de mix, een dakpanklas ofzo heette dat bij hen.
Wat heeft hij nou weer gedaan?quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:56 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
Marco Kroon zit mogelijk weer eens in de penarie. Wat een spijt moeten ze hebben dat ze hem de Militaire Willemsorde hebben gegeven.
Ik lees hier dat de dakpan brugklassen vooral gunstig zijn voor de leerlingen van het laagste van de twee niveaus onder één dakpan.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:59 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
[..]
Ik zat zelf in een Havo/VMBOtl brugklas voor twee jaar. Geen idee of dat echt lekker werkte, maar 4 mochten doorstromen naar de Havo.
Creatieve dingen als: "de hoeksteen", "de ark", "de regenboog", "het kompas", "de bron"quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:55 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat klopt ergens wel. Bij de openbaren zie je dan weer de gemeentelijke creativiteit terug. Bij voorkeur gewoon vernoemen naar de wijk, streek of windrichting.
Ja vreemd inderdaad. Je stuurt soldaten naar een oorlog en dan wordt verwacht dat ze geen geweld gebruiken.quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:01 schreef Reya het volgende:
[..]
Zozo, hij heeft geweld gebruikt in Afghanistan. Zoiets is daar ongekend.
Dat past wel een beetje bij mijn ervaring inderdaad. Ik was één van de vier havisten, en ik merkte meteen dat ik een achterstand had op de havisten uit de Havo/VWO klas.quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:02 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik lees hier dat de dakpan brugklassen vooral gunstig zijn voor de leerlingen van het laagste van de twee niveaus onder één dakpan.
https://www.nro.nl/kennis(...)effectieve-selectie/
Mavo haalt zich op aan havo in een combinatieklas, havo haalt zich op aan vwo in een combinatieklas maar vwo heeft er juist weer meer baat bij in een categoriale brugklas te beginnen.
Die zijn weer vrij typisch voor christelijke scholen.quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:03 schreef Perrin het volgende:
[..]
Creatieve dingen als: "de hoeksteen", "de ark", "de regenboog", "het kompas", "de bron"
Die Wegwijzer van mij was ook zo'n uitkomst van een namenwedstrijd....quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:03 schreef Perrin het volgende:
[..]
Creatieve dingen als: "de hoeksteen", "de ark", "de regenboog", "het kompas", "de bron"
Zo heten ook vrijwel al die kerken die in buitenwijken zitten. We zijn een origineel volkje.quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:03 schreef Perrin het volgende:
[..]
Creatieve dingen als: "de hoeksteen", "de ark", "de regenboog", "het kompas", "de bron"
Deze is wél weer geinig, Basisschool de Leeuwenkuilquote:Op woensdag 17 januari 2018 11:04 schreef Leandra het volgende:
[..]
Die Wegwijzer van mij was ook zo'n uitkomst van een namenwedstrijd....
Dus als je kind een vwo-advies krijgt naar een school sturen waar het niet in een dakpanklas komt, als je kind een havo-advies krijgt kan dat wel, maar dan graag in de havo-vwo klas, en mavo graag in een dakpanklas.quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:04 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
[..]
Dat past wel een beetje bij mijn ervaring inderdaad. Ik was één van de vier Havisten, en ik merkte meteen dat ik een achterstand had op de havisten uit de Havo/VWO klas.
Dat kan ook alleen maar door de woonplaats iddquote:Op woensdag 17 januari 2018 11:05 schreef Perrin het volgende:
[..]
Deze is wél weer geinig, Basisschool de Leeuwenkuil
http://www.deleeuwenkuil.nl/tom/
quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:06 schreef Volkorenbrood het volgende:
Ligt eraan wat voor geweld en in wat voor hoedanigheid lijkt mij.
Als hij uit verveling een gezin in elkaar heeft gemept, lijkt mij dat toch wel niet echt gewenst.
Het klinkt niet alsof ze burgers hebben aangevallen, maar goed... even afwachten.quote:Het incident deed zich voor tijdens een militaire operatie die geheim moest blijven. Kroon schrijft daarover in een verklaring: ,,Ik heb als commandant van mijn eenheid een vijand moeten uitschakelen die een ernstig gevaar vormde voor de operatie en ook een gevaar vormde voor het leven van mijn mannen en mijzelf. "
Troo. Maar zou defensie veel afgestudeerde sociologen en antropologen aannemen voor gevechtsfuncties denk je?quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:06 schreef Volkorenbrood het volgende:
Ligt eraan wat voor geweld en in wat voor hoedanigheid lijkt mij.
Als hij uit verveling een gezin in elkaar heeft gemept, lijkt mij dat toch wel niet echt gewenst.
Nee en dat hoeft ook niet.quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:07 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Troo. Maar zou defensie veel afgestudeerde sociologen en antropologen aannemen voor gevechtsfuncties denk je?
Beetje bizar dat dat al als wangedrag wordt neergezet voor een militair, als het zo was zoals hij omschreven heeft.quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:07 schreef Linus_van_Pelt het volgende:
[..]
[..]
Het klinkt niet alsof ze burgers hebben aangevallen, maar goed... even afwachten.
Yep en ik denk dat je als ouder moet inschatten wat beter is voor je kind. Mijn ouders hebben braaf het advies van de school opgevolgd (want dat deed iedereen destijds) terwijl mijn juf mijn autisme verwarde met 'is niet erg slim'.quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:06 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dus als je kind een vwo-advies krijgt naar een school sturen waar het niet in een dakpanklas komt, als je kind een havo-advies krijgt kan dat wel, maar dan graag in de havo-vwo klas, en mavo graag in een dakpanklas.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |