Alles hangt af van het OKT. Maar denk dat als Kramer op de 5km per ongeluk een verkeerde afslag neemt, de KNSB hem wel een aanwijsplek zal geven.quote:Op vrijdag 15 december 2017 09:23 schreef de_boswachter het volgende:
Aangezien ik de laatste jaren mijn interesse in het schaatsen een beetje verloren ben, maar OS natuurlijk fan-tas-tisch vind;
Zijn er überhaupt al mensen geplaatst bij het schaatsen voor de OS ? Of hangt alles van dit OKT af ? Ik bedoel; Sven Kramers zal toch wel zeker zijn of niet dan.
twitter:robbertderijk twitterde op zaterdag 16-12-2017 om 13:34:15Huidige voorspellingen van de luchtdruk tijdens het OKT zijn om de vingers bij af te likken!Dag 1: 987 hPaDag 2:… https://t.co/flVJQTCZmP reageer retweet
Broekje gaat die dagen niet aanquote:Op zaterdag 16 december 2017 13:40 schreef Aguero het volgende:
twitter:robbertderijk twitterde op zaterdag 16-12-2017 om 13:34:15Huidige voorspellingen van de luchtdruk tijdens het OKT zijn om de vingers bij af te likken!Dag 1: 987 hPaDag 2:… https://t.co/flVJQTCZmP reageer retweet
quote:Koen Verweij en Irene Schouten hebben maandag van bondscoach Geert Kuiper een startplaats gekregen op de massastart bij de Olympische Winterspelen volgend jaar februari in Pyeongchang.
Verweij en Schouten zijn daarmee nog niet zeker van olympische kwalificatie. Omdat er in totaal maar maximaal tien Nederlandse schaatsers en tien Nederlandse schaatssters naar de Spelen mogen, is er een zogenaamde selectievolgorde opgesteld door schaatsbond KNSB.
De selectievolgorde is bepaald aan de hand van zogenaamde 'kansenmatrix'. Dat model is opgesteld met hulp van de Rijksuniversiteit Groningen om te kijken op welke afstanden Nederland de meeste kans heeft op een olympische medaille. Daarvoor zijn de resultaten van de World Cups van vorig en dit seizoen en de WK afstanden van vorig seizoen gebruikt.
Er is nu een lijst van nummer één tot en met nummer vijftien, die bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT; 26 tot en met 30 december in Thialf) helemaal ingevuld zal worden.
De top drie op de 500, 1000, 1500, 3000 (vrouwen) en 5000 meter (mannen) komt op zijn plaats in de selectievolgorde. Bij de 5000 meter (vrouwen) en de 10.000 meter (mannen) heeft Nederland twee startplaatsen; ook die hebben hun plek in de matrix, net als de eerste startpositie op de massastart. Bij de vrouwen staat de massastart op plek acht en bij de mannen op plek elf.
Nederland heeft bij de mannen en bij de vrouwen twee startplaatsen op de massastart, dat in Zuid-Korea voor het eerst op het olympische programma staat. De andere twee startplekken worden na het OKT aangewezen. Deze startplaats valt buiten de selectievolgorde.
Ploegachtervolging
Kuiper maakte maandag in Utrecht ook bekend welke drie schaatsers en schaatssters eventueel in aanmerking kunnen komen voor een olympische aanwijsplek voor de ploegachtervolging. Bij de mannen zijn dat Sven Kramer, Jan Blokhuijsen en Verweij en bij de vrouwen Marrit Leenstra, Ireen Wüst en Antoinette de Jong.
De selectiecommissie langebaan van de KNSB heeft in totaal drie aanwijsplaatsen per sekse, die bijvoorbeeld gebruikt kunnen worden bij een valpartij van een topper bij het OKT of als de bondscoach een schaats(st)er mee wil voor de ploegachtervolging.
Kuipers heeft nu de drie namen bij de mannen en de vrouwen bekendgemaakt die na het OKT in aanmerking zouden kunnen komen voor een aanwijsplek specifiek voor de ploegachtervolging.
Dit betekent niet dat deze schaatsers al geplaatst zijn of ook daadwerkelijk zullen worden aangewezen. Dat hangt af van de resultaten op het OKT. Er mogen volgens de regels maximaal twee aanwijsplaatsen gebruikt worden voor de team pursuit. Deelnemers aan de ploegachtervolging moeten ook deelnemen aan een individuele afstand in Zuid-Korea.
geen hele gekke dingen. Al had ik de 5000 vrouwen wel boven #3 Van 1500 gezetquote:
quote:Kramer nog in beeld voor massastart
Sven Kramer mag nog hopen op een olympisch schaatsticket op de massastart. Volgens bondscoach Geert Kuiper zal uit het olympisch kwalificatietoernooi (OKT), volgende week in Thialf, "veel informatie'' komen. ,,Op basis daarvan kunnen we een keuze maken'', liet hij in Utrecht weten.
Kuiper heeft de eerste startpositie op de massastart in principe toegewezen aan de herboren Koen Verweij. Voor het tweede startbewijs komen onder anderen Kramer en Jorrit Bergsma in aanmerking.
Verweij maakte aan het begin van dit seizoen op de massastart indruk met een zege in een nationale competitiewedstrijd. De Noord-Hollander zei daarna dat hij een grote voorkeur heeft voor Kramer om samen de olympische massastart te rijden. ,,Dat willen ze graag, ja, maar eerst het OKT afwachten'', zei bondscoach Kuiper behoedzaam.
Volgens Kuiper heeft Verweij een heel ,,modern profiel'' voor de massastart. ,,Dit onderdeel is de laatste jaren gegroeid. De snelheid is behoorlijk omhoog gegaan. Koen kan daarin mee. Jorrit heeft het nog niet laten zien.''
Daar waar Kramer nog kandidaat is voor de olympische massastart kan Jorien ter Mors nog in aanmerking komen voor de ploegachtervolging in Zuid-Korea. Kuiper maakte maandag een voorselectie bekend met Ireen Wüst, Antoinette de Jong en Marrit Leenstra. De veelzijdige Ter Mors zorgde bij Sotsji 2014 met Wüst en Leenstra voor olympisch goud.
,,Sindsdien heeft Jorien nog maar één achtervolging gereden en totaal geen 3000 meter meer afgewerkt'', legde Kuiper uit. ,,Maar ze is voor mij nog steeds een serieuze kandidaat. In vorm voegt Jorien iets extra's toe aan het team. Ze zal het echter bij het OKT moeten laten zien om op dit onderdeel weer in beeld te komen.''
"Ja, mja, ..., eh, hmm, weet je, ja, misschien, ja, ehh, ik ga er voor." - Jorrit Bergsma.quote:Op maandag 18 december 2017 18:45 schreef franklop het volgende:
Ben wel benieuwd naar de vorm van Jorrit.
Naja als hij niet in vorm is dan kan de TP wellicht ook makkelijker worden gevuld. Al verwacht ik sowieso Blokkie wel als maximaal #3 op de 5kmquote:Op maandag 18 december 2017 18:49 schreef Montov het volgende:
[..]
"Ja, mja, ..., eh, hmm, weet je, ja, misschien, ja, ehh, ik ga er voor." - Jorrit Bergsma.
Met een een beetje geluk zit Jillert naast hem.quote:Op maandag 18 december 2017 16:20 schreef groenen het volgende:
Nuijs gaat falen en tijdens de winterspelen weer bij RTL Boulevard optreden.
zou het niet veel handiger zijn om toch 10 dames te sturen?quote:Op maandag 18 december 2017 19:15 schreef franklop het volgende:
Maar eens een eerste gok gewaagd qua invulling startplekken.
[ afbeelding ]
Als je ze niet nodig hebt hoef je de plekken niet te vullen hequote:Op maandag 18 december 2017 19:47 schreef Fietsertje70 het volgende:
[..]
zou het niet veel handiger zijn om toch 10 dames te sturen?
Als Bergsma zich straks fluitend als beste kwalificeert voor de 5k en 10k mag ie als 2e man aangewezen worden. En anders heeft Anema geen recht van spreken en mag Kramer als ie zin heeft.quote:Op maandag 18 december 2017 18:50 schreef Faraday01 het volgende:
Jillert zal wel woest zijn dat de totaal uit vorm zijnde Bergsma niet aangewezen is voor de mass start
Ik kwam op iets vergelijkbaars uit, veel schaatsers die grote kans maken op meerdere afstanden en dus hoeven er waarschijnlijk geen moeilijke beslissingen genomen te worden en zullen mensen alleen buiten de boot vallen als ze zich op eigen kracht niet weten te plaatsen.quote:Op maandag 18 december 2017 19:15 schreef franklop het volgende:
Maar eens een eerste gok gewaagd qua invulling startplekken.
[ afbeelding ]
Volgens mij MOET een deelnemer op een individuele afstand uitkomen voor de TP, dus dan zou Roest zichzelf eerst moeten plaatsen.quote:Op maandag 18 december 2017 20:32 schreef Aguero het volgende:
[..]
Ik kwam op iets vergelijkbaars uit, veel schaatsers die grote kans maken op meerdere afstanden en dus hoeven er waarschijnlijk geen moeilijke beslissingen genomen te worden en zullen mensen alleen buiten de boot vallen als ze zich op eigen kracht niet weten te plaatsen.
Eigenlijk zou ik liever Roest als vierde man op de ploegenachtervolging zien maar als hij zich niet plaatst kan hij denk ik niet worden aangewezen omdat hij niet door de bondscoach is geselecteerd als mogelijke aanwijsschaatser. Ik weet niet of ze in de regels rekening hebben gehouden met een scenario waarin alle individuele startplekken door minder dan 10 schaatsers gevuld worden.
Klopt.quote:Op maandag 18 december 2017 20:32 schreef Aguero het volgende:
Eigenlijk zou ik liever Roest als vierde man op de ploegenachtervolging zien maar als hij zich niet plaatst kan hij denk ik niet worden aangewezen omdat hij niet door de bondscoach is geselecteerd als mogelijke aanwijsschaatser.
Een reserve op de TP moet ook voor een individuele afstand worden ingeschreven. Er is de mogelijkheid om iemand voor de massastart aan te wijzen die ook de TP nog rijdt.quote:Ik weet niet of ze in de regels rekening hebben gehouden met een scenario waarin alle individuele startplekken door minder dan 10 schaatsers gevuld worden.
http://www.isu.org/inside(...)ations-rules-st/filequote:For the Team Pursuit events the ISU Members/NOCs may select
their team (consisting of 3 or 4 Skaters) at their discretion among Skaters who have
been entered for the Olympic Winter Games, but it is expected that all members of the
team have been entered for the Olympic Winter Games with the intention also to fill
an allocated quota place for at least one individual event/distance
Jillertquote:Jillert Anema dient protest in tegen selectiematrix voor Olympische Spelen
Clafis, de schaatsploeg van coach Jillert Anema, dient bij de geschillencommissie van de schaatsbond een protest in tegen de selectievolgorde die wordt gehanteerd in de maandag gepresenteerde matrix.
Die matrix is de handleiding voor het samenstellen van de olympische schaatsploeg, die straks in februari deelneemt aan de Winterspelen in Pyeongchang. Nederland mag maximaal tien schaatsers en tien schaatssters afvaardigen naar Zuid-Korea.
Volgende week is het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen. Het stoort Anema dat de selectievolgorde op het laatste moment is gewijzigd. ,,Die wijziging is in het nadeel van mijn ploeg’’, aldus Anema.
In de oorspronkelijke matrix, berekend na de laatste World Cup in Salt Lake City eerder deze maand, ging de nummer drie van de 5000 meter van het komende OKT voor de nummer drie van de 1500 meter. De KNSB heeft die volgorde nu omgedraaid.
Ter verduidelijking: mocht Jorrit Bergsma op Tweede Kerstdag derde worden op de 5 kilometer, dan is de kans nu klein dat hij op deze afstand mag uitkomen tijdens de 23ste Winterspelen. ,,Omdat’’, zegt Aart van der Wulp die namens Clafis het protest indiende, ,,de keuzeheren dan waarschijnlijk Jan Blokhuijsen aanwijzen voor de 5000 meter omdat Blokhuijsen een vaste waarde is in de teampursuit.’’
De geschillencommissie behandelt het protest van Team Clafis donderdag. Er wordt meteen een uitspraak verwacht.
Dit ja.quote:Op dinsdag 19 december 2017 14:45 schreef I.R.Baboon het volgende:
Als jillert nu al gaat zeuren over een mogelijke 3e plek straalt dat niet echt vertrouwen in Bergsma uit..
volgens mijn ingevulde matrix past het welquote:
Dit kan bij de mannen veel gevarieerder joh. Wij willen dramaquote:Op maandag 18 december 2017 19:15 schreef franklop het volgende:
Maar eens een eerste gok gewaagd qua invulling startplekken.
[ afbeelding ]
500m staat hoog genoeg. De 3e plek van de 500m staat boven alle andere 3e plekken.quote:Op dinsdag 19 december 2017 21:06 schreef Remzz het volgende:
Wat staat de 500 meter mannen laag, 1,2,3, zou zomaar weer kunnen.
Dat drama kan je best wel eens gaan krijgen. Wat als bijvoorbeeld Erik-Jan Kooiman zich plaatst op de 10km? Dan zit je al op 12.... Gezien het voorseizoen zie ik Kooiman zich er best tussen rijden.quote:Op dinsdag 19 december 2017 20:56 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Dit kan bij de mannen veel gevarieerder joh. Wij willen drama
[ afbeelding ]
In dit enigszins waarschijnlijke scenario geen Bergsma op de spelen. Als Nuis nog choket op de 1500 en iemand als Lucas van Alphen zich daar nog tussen rijdt zou Van Alphen zelf of Krol ook niet naar de spelen mogen.
Bij de vrouwen zie ik 10 wel echt als max. Of één van de grote drie moet geblesseerd/ziek raken en zich op de valreep voor maar één afstand plaatsen.
Mass start is het allerlaatste onderdeel van het schaatsen op de OS toch?quote:Op woensdag 20 december 2017 02:50 schreef WAvanBuren het volgende:
[..]
Dat drama kan je best wel eens gaan krijgen. Wat als bijvoorbeeld Erik-Jan Kooiman zich plaatst op de 10km? Dan zit je al op 12.... Gezien het voorseizoen zie ik Kooiman zich er best tussen rijden.
Of als Blokkie zich niet plaatst op 5 én 10? Dan is er een probleem op de TP..
En in jou scenario, wie wil/gaat de tweede man op de mass start worden? De serieuze kandidaten rijden allemaal al 2 afstanden + TP.
Moeten niet. Maar volgens mij mag Nederland maar 10 verschillende schaatsers naar de OS sturen. Als Blokkie zich dus niet zou kwalificeren voor een individuele afstand zal er moeten worden gekozen: Blokkie ipv een andere gekwalificeerde of een andere schaatser gebruiken voor de TP die wel een individuele afstand rijd. Vooral dat eerste zou weer heerlijk drama zou opleveren wellicht tot CAS zaken aan toequote:Op woensdag 20 december 2017 06:17 schreef Montov het volgende:
Waarom moet Blokkie de 10km rijden voor de TP?
Vanwaar deze opmerking?quote:Op donderdag 21 december 2017 18:25 schreef I.R.Baboon het volgende:
De 10k een dag na de 5k houden lijkt me wel een voordeel voor de marathonners. En voorJouke
natuurlijk, want da's de enige die wel een 10 maar geen 5 rijdt.
ah, een tikfoutje op de herziene deelnemerslijst . Leek me ook al niet zo logisch..quote:Op donderdag 21 december 2017 18:50 schreef Montov het volgende:
[..]
Vanwaar deze opmerking?
De 5km is op de dinsdag en de 10km is op de donderdag.
quote:Dit is hem dan, het wedstrijdpak dat de Nederlandse langebaanschaatsers in februari bij de Spelen in PyeongChang aan zullen hebben. Niet zoals in 2006, 2010 en 2014 oranje-zwart, maar oranje-blauw. Het is een doorontwikkelde versie van het wedstrijdpak waarin de nationale ploeg van de KNSB al jaren rondrijdt en dat door Sportconfex BV voor FILA (kledingsponsor van de KNSB) wordt geproduceerd. Wat de nieuwe snufjes zijn, dat vertelt directeur Bert van der Tuuk echter niet: "We willen de concurrentie niet wijzer maken dan ze zijn", klinkt hij geheimzinnig. "Maar het is opnieuw een 'snel pak'."
Het bruineerstaafje, de zigzag strip, de wondersloffen, de FTN schaats, het snelste schaatspak; Nederland weet steeds weer te verrassen op de Winterspelen als het om iets nieuws en zeker het wedstrijdpak gaat. "In Sotsji hadden we het snelste schaatspak", benadrukt Bert van der Tuuk, directeur van Sportconfex BV, die de schaatswedstrijdpakken voor FILA produceert. "Echt, zonder opscheppen", al voegt Van der Tuuk er wel aan toe dat dit niet betekent dat we daardoor in 2014 zoveel medailles wonnen. "Zo'n wedstrijdpak maakt maar een paar procent verschil uit. Het echter toch het verschil maken, want niet zelden wordt een medaille gewonnen met een paar duizendste verschil."
Maar Sportconfex stopt er wel heel veel tijd in om het wedstrijdpak van de langebaan- en shorttrackschaatsers te blijven door ontwikkelen. Want de concurrentie zit ook niet stil. "We bezoeken constant beurzen over de hele wereld om te kijken of er nieuwe stoffen zijn die we kunnen gaan testen in de windtunnel, waardoor we het schaatspak nog sneller kunnen maken."
Van der Tuuk legt uit hoe complex zo'n proces is: "Het snelste pak dat we hebben is uiteraard het uitgangspunt, en dan passen we constant kleine onderdelen van het pak aan. Vaak onderdeel na onderdeel en dan testen we of de luchtweerstand voordeel oplevert."
De directeur van het bedrijf uit Assen beseft echter ook dat de 'luchtweerstandwinst' steeds kleiner wordt. "Je komt mettertijd waarschijnlijk op het punt dat je weet: er is met nieuwe stoffen geen significante luchtweerstandwinst meer te halen en moet je het waarschijnlijk gaan zoeken in de houding van de sporter. Kijk naar de 500 meter: elke duizendste telt en dan kan een net even betere schaatshouding ook de doorslag geven."
Voorlopig is Van der Tuuk nog niet 'uit gepuzzeld'. "Ik denk dat we voor de Spelen in PyeongChang opnieuw een snel wedstrijdpak hebben. Maar na de Spelen gaat de ratrace met de schaatspakken gewoon door", voorspelt hij.
Die makers hebben er natuurlijk belang bij dat effect te overschatten. Denk ook dat het wel meevalt.quote:Op vrijdag 22 december 2017 14:53 schreef Remzz het volgende:
Ik weiger nog steeds te geloven dat pakken zo'n grote invloed hebben als word gezegd. Hooguit een paar honderdsten.
Die pakkengate van de Amerikanen werd natuurlijk overschaduwd door het totale falen in de periodisering.quote:Op vrijdag 22 december 2017 15:01 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Die makers hebben er natuurlijk belang bij dat effect te overschatten. Denk ook dat het wel meevalt.
Aan de andere kant was die pakkengate van de Amerikanen in Sochi wel heel curieus.
Periodiseringsverhaal is onzin.quote:Op vrijdag 22 december 2017 17:23 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Die pakkengate van de Amerikanen werd natuurlijk overschaduwd door het totale falen in de periodisering.
Smeekens 9.75 - 35.29quote:Op vrijdag 22 december 2017 17:16 schreef franklop het volgende:
Uitslag trainingswedstrijd in Thialf aka pre-OKT op de 500 meter..
Ntab 9.6 - 34.68
R Mulder 9.6 - 34.74
Verbij 9.7 - 34.77
M Mulder 9.7 - 34.90
Dit gaat weer schroeien worden komende week![]()
![]()
![]()
![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |