FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / De Zwarte Piet-discussie #115
Slayagedinsdag 28 november 2017 @ 17:03
Aberglaube-Hanna-B%C3%B6vong-buchcover_wildejagd.jpg
Huginn en Muninn op jacht naar stoute kinderen

Welkom bij de Zwarte Pietendiscussie. Bijna een traditie in ons koude kikkerlandje.
In deze reeks hebben we het over de oorsprong van onze geliefde Pieterbaas. Is het een uiting van racisme voortgekomen uit de tijd van de slavernij of is het zwart schminken van gezichten een eeuwenoud gebruik dat gekoesterd moet worden?

Het Sinterklaasfeest is onderdeel van de voor-christelijke midwinterfeesten. Het feest wordt al duizenden jaren in Europa en zelfs daarbuiten gevierd. Uiteraard zijn er uiterlijke verschillen maar er zijn verrassend veel overeenkomsten.
Er is een Sinterklaasfiguur, een oude man met lange witte haren en baard en vaak in de persoon van Sint Nicolaas. Deze wordt vergezeld door een knecht die meestal zwart geschminkt is, overal aan schoorstenen luistert of er nog stoute kinderen zijn en in het bezit is van een roe en zak.

Argumentenoverzicht voor- en tegenstanders Zwarte Piet

Geen herhaling van discussies, zie in de spoiler een overzicht van argumenten en tegenargumenten van zowel voor- als tegenstanders, van extreem tot gematigd.

SPOILER
Overzicht door Lunatiek:

Ik heb het eerste topic van augustus 2015 bekeken (de eerste van de reeks met de huidige nummering), en kom tot de volgende conclusie:

Er worden vanuit de anti-piet kant de volgende argumenten gebruikt:

• Het buitenland vind het maar vreemd (Had het afgelopen zaterdag met een maatje uit Ierland over het fenomeen Zwarte Piet. Die vindt het echt een van de meest bizarre en politiek incorrecte dingen die hij ooit heeft gezien - KoosVogels)
Tegenargumenten:
- Waarom moeten wij door het buitenland laten bepalen hoe wij onze volksfeesten vieren?
- Maakt "het buitenland" zich werkelijk zo druk om Zwarte Piet?

• ,,Wij zijn van mening dat de slavernij, een misdaad tegen de menselijkheid, niet gebagatelliseerd mag worden omwille van een kinderfeest" (gequote door Childofthe90s, onbekend waarvandaan, het klinkt als een valide argument)
Tegenargumenten:
- Het Sinterklaasfeest heeft niets met slavernij te maken
- Zwarte Piet was een door Sinterklaas bevrijde slaaf (volgens de hagiografie)

• Zwarte Piet is een neger/blackface, zwarte mensen vinden het beledigend op die manier geïmiteerd te worden.
Tegenargumenten:
- Niet alle negers hebben er een probleem mee
- Zwarte Piet is geen neger/blackface
- Zwarte Piet is nooit bedoeld om negers te beledigen.

• Zwarte Piet = racisme
Tegenargument:
- Zwarte Piet heeft niets met racisme te maken
- Ik heb niks tegen Zwarte Piet en ik ben géén racist

Uit de extreme anti-piet hoek komen niet echt argumenten, maar meer beschuldigingen over white privilege, white guilt en dergelijke.

Maryen65 citeert een tekst met uitspraken van anti-pietgroepen over het besluit van De Bijenkorf om gouden pieten te gebruiken:

[..]

Argumenten die hiermee samenhangen:
- Het is ook nooit goed
- Tegenstanders van Zwarte Piet gaan door tot de herstelbetalingen zijn betaald (chantage)
- We weten niet wanneer het genoeg is voor de tegenstanders (ethische slavernij)

Dan is er een groep die niet geheel anti-piet is, maar wel graag veranderingen ziet om het feest voor alle kinderen gezellig te houden. Zij zien graag Pieten in verschillende kleuren en/of het verwijderen van racistische, stereotype kenmerken.

• Iedereen moet gezellig aan het Sinterklaasfeest mee kunnen doen (Ik vind het maar een raar stuk, wat is er op tegen om een bedachte figuur aan te passen zodat ook die kleine groep tevreden is en we allemaal gezellig Sinterklaas kunnen vieren? - Wespensteek)
• Als er kinderen zijn die met de huidige situatie problemen hebben zie ik alleen verbetering als dat wordt opgelost. (Wespensteek)
Tegenargumenten:
- Het is niet verplicht Sinterklaas te vieren
- Sinterklaas is niet alleen een kinderfeest
- Er is onvoldoende bewijs dat er kinderen zijn die problemen hebben met de huidige situatie (het onderzoek van de Kinderombudsman wordt gezien als niet-wetenschappelijk, uit onderzoek van het Jeugdjournaal blijkt dat kinderen geen problemen hebben met de huidige situatie, bij Paul de Leeuw bleek dit eveneens)

Er is ook een kleine groep die op zich wel wil overwegen veranderingen in Zwarte Piet wil doorvoeren, maar "niet als het op deze manier moet". Dit is de groep die zich geïntimideerd voelt door de militante, agressieve anti-piet-groepen, refererend aan de Slag in Gouda van 2014. Dus: rustig polderen over wijzigingen, niet de druk van anti-piet-acties leidend laten zijn.
Dit kun je ook zien als de "kont tegen de krib"groep, mensen die menen "wie vraagt wordt overgeslagen". Zwarte Piet niet willen veranderen, omdat ze van mening zijn dat de aanpassing niet afgedwongen mag worden.
Tegenargument:
- als er geen dwang aan te pas komt, wordt er nooit iets veranderd.

Aan de gematigde pro-piet kant zijn de volgende argumenten te horen:

• Het is een Nederlandse traditie, waarom zou je dat willen veranderen?
Tegenargumenten:
- Zwarte Piet is al heel oud en is altijd al veranderd, dus waarom nu dan niet?
- De tijden zijn verandert, je kunt niet meer aankomen met een stereotype uit de slaventijd
- Schenkman heeft Zwarte Piet bedacht in 1850, die traditie is niet zo oud.

In de historische hoek zijn de volgende argumenten te horen:

• Sinterklaas maakt met Zwarte Piet deel uit van het immaterieel cultureel erfgoed van Nederland en dat verdient bescherming
• Aangezien er geen enkel historisch bewijs is voor een racistische opvatting van Zwarte Piet, zijn wijzigingen om die reden niet gewenst
Tegenargumenten:
- Zwarte Piet is racistisch geworden en dat is voldoende reden om het te wijzigen
- Zulk erfgoed is verwerpelijk

De meer extreme argumenten uit het pro-piet kamp:
• Als je het er niet mee eens bent, rot je maar op naar je eigen land!!1!1!11
• Ze moeten zich niet met onze cultuur bemoeien, wij bemoeien ons ook niet met hun cultuur!
Tegenargumenten:
- Het zijn mensen die hier zijn geboren
jager_doorzonsint.jpg
Het niet-rolbevestigende Sinterklaasfeest bij de familie Doorzon (door Gerrit de Jager in diverse delen van de stripserie aangekaart)

INFORMATIE OVER DE ACHTERGRONDEN VAN ZWARTE PIET EN DE DISCUSSIE:

• Volgens de Anti-Pieters is Zwarte Piet een racistisch stereotype dat herinnert aan de tijd van de slavernij. Een gevisualiseerd bewijs dat Zwarte Piet een slaaf moet voorstellen is dit:
de92ms.jpg
Ter ondersteuning wordt kunsthistoricus Elmer Kolfin aangehaald die in dit artikel zelf aangeeft geen onderzoek gedaan te hebben naar de figuur Zwarte Piet zelf maar wel naar de slavernij.
http://www.volkskrant.nl/(...)t af van kindslaven'

Het Sint en Pietengilde heeft een historisch verantwoorde pagina over Zwarte Piet.

Zwarte piet-lobby draait uiteindelijk om geld:
De geest komt uit de fles: de zwarte piet-discussie is slechts een opmaat voor forse schadevergoedingen die gebaseerd zijn op het Nederlandse slavernijverleden.

Documentaire 'Wild Geraas':
De documentaire van Arnold Jan Scheer (over de WARE oorsprong van Sinterklaas en Zwarte Piet) is namelijk eindelijk af en is online te bestellen of te bekijken via Vimeo. Het lijkt erop dat Scheer geen televisiemaatschappij heeft kunnen vinden die de documentaire zou willen uitzenden maar het is in ieder geval een begin.

http://www.wildgeraasdefilm.nl/
https://vimeo.com/ondemand/wildgeraas/188727445
http://www.arnoldjanscheer.nl/

Diverse video's en afbeeldingen in de spoiler:
SPOILER
8978_1.jpg
De alternatieve Sinterklaas van Dick Maas.

Gezin_op_Sinterklaasavond_Dutch_family_celebrating_St._Nicholas_eve.jpg

quote:
Wie is Zwarte Piet? Hij weet het zelf waarschijnlijk ook niet!

Dat betogen de historici Jop Euwijk en Frank Rensen in hun nieuwe boek 'De identiteitscrisis van Zwarte Piet'. in het boek gaan de twee op zoek naar de historische, culturele en sociale achtergrond van Zwarte Piet. En dat valt nog niet mee...

Hier zie je één van de eerste afbeeldingen van de zwarte knecht van Sinterklaas, afkomstig uit een boekje van Jan Schenkman (1850). Wat opvalt, is dat Zwarte Piet hier nog niet de kenmerkende page-kleding draagt. Dat kwam pas later.
08_St._Nikolaas_bij_een_Snoeper-1.jpg
quote:
Een mysterieuze oorsprong

Want wie is Zwarte Piet nu precies? De oorsprong van de bekende figuur is enigszins in nevelen gehuld. Wat we wél weten, is dat Zwarte Piet een stuk jonger is dan Sinterklaas zelf. De Goedheiligman gaat eeuwenlang in zijn eentje op pad. Pas in de negentiende eeuw krijgt hij in een boekje geschreven door de Nederlandse onderwijzer Jan Schenkman een knecht met een donkere huidkleur. En die knecht komt een beetje uit de lucht vallen.

Sommigen denken dat hij geïnspireerd is op de tot slaaf gemaakten waarmee zeventiende en achttiende eeuwse rijken zich graag lieten afbeelden. In dat scenario zou Sinterklaas een zwart knechtje hebben gekregen om statiger over te komen.

Weer andere historici denken dat Zwarte Piet geïnspireerd is op de donkere mannen die in grote steden werkten (en waarvan twijfelachtig is of ze echt tot slaaf gemaakten waren). Terwijl anderen vermoeden dat Zwarte Piet eigenlijk een Moor is. "Maar voor veel mensen was de naam 'Moor' ook weer synoniem voor 'zwarte Afrikaan'," aldus Jop Euwijk. "Dat maakt het dus nog ingewikkelder. De kennis over wie de Moren waren, en wie er allemaal Moren werden genoemd is ook niet ingeburgerd in Nederland." Kortom: niemand weet eigenlijk door wie Schenkman zich liet inspireren toen hij het knechtje van de Sint introduceerde.
zwartepiet.jpg

Update :

Kick Out Zwarte Piet opgenomen in Dreigingsbeeld Terrorisme,
samen met Demonstranten G20 Hamburg en De Grauwe Eeuw.

Enkele relatief nieuwe extreemlinkse antiracistische actiegroepen bestaan voornamelijk uitactievoerders met een migranten achtergrond. Zij strijdentegen (in hun ogen) racistische en koloniale symbolen in de Nederlandse maatschappij, zoals Zwarte Piet, deVOC, straatnamen en standbeelden. De bekendste actiegroepen hiervan zijn Kick Out Zwarte Piet en De Grauwe
Eeuw.

link
link document

Barryl Biekman: 'Het is niet mijn feest. We moeten echt gaan nadenken over het concept van het Sinterklaasfeest'


En verder!

<O) :W

[ Bericht 0% gewijzigd door Slayage op 28-11-2017 18:19:35 ]
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 17:07
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:00 schreef Scrummie het volgende:

[..]

De VN _O-
Daar kan je wel om lachen maar dat is precies waar onze Grondwet op gebaseerd is. Op 'De Universele Rechten van de Mens' :)
DrDentzdinsdag 28 november 2017 @ 17:08
quote:
7s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:07 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Daar kan je wel om lachen maar dat is precies waar onze Grondwet op gebaseerd is. Op 'De Universele Rechten van de Mens' :)
Oké.
De grondwet is toch wel even iets ouder dan de VN.
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 17:09
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:01 schreef WodanIsGroot het volgende:

[..]

Daar verschillen de meningen dus over.
Niet gevonden -O-
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 17:12
quote:
7s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:07 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Daar kan je wel om lachen maar dat is precies waar onze Grondwet op gebaseerd is. Op 'De Universele Rechten van de Mens' :)
Wist niet dat Van Hogendorp een tijdmachine had en ruim 100 jaar de toekomst in was gegaan.
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 17:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:08 schreef DrDentz het volgende:

[..]

Oké.
De grondwet is toch wel even iets ouder dan de VN.
Het is precies hetzelfde beginsel. Of het nou een definitie van de VN is of niet.
DrDentzdinsdag 28 november 2017 @ 17:12
quote:
6s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:12 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Het is precies hetzelfde beginsel. Of het nou een definitie van de VN is of niet.
Je lijkt nogal zeker van je zaak te zijn. Misschien moet je nog even je eigen signature lezen.
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 17:16
Het is verder debiel om yn Dokkum te demonstreren. Dokkum is niet racistischer dan andere plaatsen. Beter gingen ze in het Mediapark te Hilversum demonstreren tegen de manier waarop de media Zwarte Piet uitbeeldt.
Als ze dan toch naar Dokkum trekken, hoop ik dat ze een krans leggen op it Reaklif.
Leaver dea as slaef immers.
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 17:18
quote:
6s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:12 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Het is precies hetzelfde beginsel. Of het nou een definitie van de VN is of niet.
Ga je lesgeld voor geschiedenis terugvragen.
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 17:19
Ik heb zoveel goede ideeën om zwarte piet te vervangen maar ik mag geen topic maken ;(
DrDentzdinsdag 28 november 2017 @ 17:21
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:19 schreef ABombali het volgende:
Ik heb zoveel goede ideeën om zwarte piet te vervangen maar ik mag geen topic maken ;(
Stroopwafelpiet kan sowieso niet want er zitten geen stroopwafels in de schoorsteen
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 17:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:12 schreef DrDentz het volgende:

[..]

Je lijkt nogal zeker van je zaak te zijn. Misschien moet je nog even je eigen signature lezen.
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:18 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Ga je lesgeld voor geschiedenis terugvragen.
Lees anders dit even door:

Verdragen en wetten
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 17:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:21 schreef DrDentz het volgende:

[..]

Stroopwafelpiet kan sowieso niet want er zitten geen stroopwafels in de schoorsteen
Nee ik heb veel betere ideeën voor het sinterklaasfeest, ik zou iedereen kunnen overtuigen dat het alternatief veel leuker is
S95Sedandinsdag 28 november 2017 @ 17:23
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:22 schreef ABombali het volgende:

[..]

Nee ik heb veel betere ideeën voor het sinterklaasfeest, ik zou iedereen kunnen overtuigen dat het alternatief veel leuker is
Heb je argumenten dan, of is dat ook gebaseerd op je eigen visie?
DrDentzdinsdag 28 november 2017 @ 17:23
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:22 schreef ABombali het volgende:

[..]

Nee ik heb veel betere ideeën voor het sinterklaasfeest, ik zou iedereen kunnen overtuigen dat het alternatief veel leuker is
Je moet dan ergens een alternatieve intocht houden en als dat leuker blijkt te zijn dan het traditionele feest dan verspreidt dat zich als een lopend vuurtje door het land
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 17:24
quote:
6s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:23 schreef S95Sedan het volgende:

[..]

Heb je argumenten dan, of is dat ook gebaseerd op je eigen visie?
Argumenten? Nee ik heb ideeën hoe we het sinterklaasfeest leuker kunnen maken, maar daar mogen we niet over brainstormen. Uiteindelijk gaan de kozp-ers bepalen wat er met het sinterklaasfeest gebeurt, dat moeten we niet willen
Dutchguydinsdag 28 november 2017 @ 17:24
quote:
6s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:12 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Het is precies hetzelfde beginsel. Of het nou een definitie van de VN is of niet.
Lijkt me een beetje vreemd om de VN er bij te willen halen aangezien die Iraanse figuur Hajji Firuz een cultureel beschermde status heeft gegeven. Laat die nou zwartgeschminkt zijn. Kun jij het nog uitleggen?
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 17:25
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:23 schreef DrDentz het volgende:

[..]

Je moet dan ergens een alternatieve intocht houden en als dat leuker blijkt te zijn dan het traditionele feest dan verspreidt dat zich als een lopend vuurtje door het land
Ja daarom moeten we er over brainstormen, kijken wat de alternatieven zijn en dan de kinderen laten beslissen
DrDentzdinsdag 28 november 2017 @ 17:27
Het Sinterklaasfeest met Zwarte Piet is ook op de Nationale Inventaris Immaterieel Cultureel Erfgoed gezet, dat kun je niet zomaar uitwissen.
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 17:27
quote:
6s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:22 schreef Kijkertje het volgende:

[..]


[..]

Lees anders dit even door:

Verdragen en wetten
Dondert niet. Die universele rechten van de mens zijn van 1948, de basis van de grondwet van 1814. De aanpassingen op de grondwet kunnen zijn beïnvloed door de urvdm, maar de grondwet is nog steeds gebaseerd op de grondwet van 1814.
Dat de grondwet op de urvdm is gebaseerd is dus kolder.

Beter kijk je hoe de urvdm tot stand zijn gekomen.
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 17:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:24 schreef Dutchguy het volgende:

[..]

Lijkt me een beetje vreemd om de VN er bij te willen halen aangezien die Iraanse figuur Hajji Firuz een cultureel beschermde status heeft gegeven. Laat die nou zwartgeschminkt zijn. Kun jij het nog uitleggen?
Dat verandert alleen helemaal niets aan de Verklaring van Rechten van Mens en de verdragen en wetten die Nederland in verband daarmee heeft aangenomen.
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 17:31
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:22 schreef ABombali het volgende:

[..]

Nee ik heb veel betere ideeën voor het sinterklaasfeest, ik zou iedereen kunnen overtuigen dat het alternatief veel leuker is
Ga gewoon een nieuw feest beginnen dan. Er is geen behoefte aan een alternatief, juist dat het bekend is vanuit je vroegste jeugd en dat je grootouders het ook zo vierden maken het leuk.
Dutchguydinsdag 28 november 2017 @ 17:31
quote:
6s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:29 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Dat verandert alleen helemaal niets aan de Verklaring van Rechten van Mens en de verdragen en wetten die Nederland in verband daarmee heeft aangenomen.
Maar het lijkt me niet handig om me in deze discussie op de VN te beroepen gezien het voorbeeld dat ik gaf. Op zijn minst schuurt het, dat zal jij toch ook toe moeten geven.
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 17:32
Laten we even objectief vaststellen dat de huidige Europese grondwet NIET democratisch is.

Sterker nog; de meerderheid was tegen.
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 17:32
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:27 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Dondert niet. Die universele rechten van de mens zijn van 1948, de basis van de grondwet van 1814. De aanpassingen op de grondwet kunnen zijn beïnvloed door de urvdm, maar zijn nog steeds gebaseerd op de grondwet van 1814.
Dat de grondwet op de urvdm is gebaseerd is dus kolder.

Beter kijk je hoe de urvdm tot stand zijn gekomen.
Ja dat heeft wel degelijk iets verandert:

quote:
Nederlandse Grondwet

De Grondwet is de hoogste nationale wet. Hoofdstuk I van de Nederlandse Grondwet bevat mensenrechten. Mensenrechten in nationale grondwetten worden ook wel grondrechten genoemd. De Grondwet bevat burgerrechten en politieke rechten, zoals het recht op vrijheid van meningsuiting en het kiesrecht. Ook bevat de Grondwet een aantal sociale grondrechten. In de Grondwet zijn deze rechten niet geformuleerd als individuele rechten, maar als verplichtingen voor de overheid. Zo bepaalt onze Grondwet niet met zoveel woorden dat ieder het recht op arbeid heeft, maar dat bevordering van voldoende werkgelegenheid voorwerp van zorg is van de overheid. De Staatscommissie Grondwet heeft in november 2010 haar rapport aangeboden, met aanbevelingen over aspecten van de Grondwet die aan herziening toe zijn als gevolg van bijvoorbeeld technologische ontwikkelingen.

Verdragen hebben in Nederland een bijzondere status. Voordat Nederland overgaat tot ratificatie onderzoekt de overheid of wetten of regels moeten worden aangepast. Er geldt immers de algemene verplichting dat verdragen moeten worden nageleefd. Het komt uiteraard voor dat mensen menen dat nationale regels toch niet in overeenstemming zijn met internationale normen, en dat door toepassing van een nationale regel hun mensenrechten zijn geschonden. Als zij naar de rechter gaan, kunnen sommige internationale bepalingen door mensen worden ingeroepen en door de rechter worden toegepast. Welke bepalingen door de rechter kunnen worden toegepast, hangt af van de formulering. Het is de rechter die oordeelt of het wel of niet kan. Bij burgerrechten en politieke rechten is het meestal wel het geval, bij economische en sociale rechten is de rechter veel terughoudender.

Deze mogelijkheid is relevant in de Nederlandse situatie omdat wetten niet aan de Grondwet mogen worden getoetst. De Grondwet gaat ervan uit dat de wetgever ervoor heeft gezorgd dat wetten niet in strijd zijn met de Grondwet. De Grondwet staat wel toe dat wetten aan internationale bepalingen worden getoetst. Als de rechter tot de conclusie komt dat een wet inderdaad in strijd is met een internationale bepaling, wordt de nationale wettelijke bepaling niet toegepast.
Dutchguydinsdag 28 november 2017 @ 17:34
Ik ben trouwens niet persee tegen een roetpiet maar ik heb niet de illusie dat het daar bij blijft. Het gezeik over roetpieten is ook alweer begonnen pas geleden. Het zal voor sommigen nooit genoeg zijn. Vandaar dat ik de hakken in het zand ook snap.

https://www.nu.nl/binnenl(...)et-in-amsterdam.html
Bluesdudedinsdag 28 november 2017 @ 17:34
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:32 schreef BoneThugss het volgende:
Laten we even objectief vaststellen dat de huidige Europese grondwet NIET democratisch is.

Sterker nog; de meerderheid was tegen.
Tegen?
Bron ?
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 17:34
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:31 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Ga gewoon een nieuw feest beginnen dan. Er is geen behoefte aan een alternatief, juist dat het bekend is vanuit je vroegste jeugd en dat je grootouders het ook zo vierden maken het leuk.
Er is wel een behoefte aan een alternatief omdat het langzamerhand een feest wordt voor mensen die gekleurde mensen haten
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 17:36
quote:
6s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:32 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Ja dat heeft wel degelijk iets verandert:

[..]

Ja, wettelijk bepalingen worden getoetst aan internationale verdragen. Zoals wetten ook aan de grondwet worden getoetst. En onze grondwet staat dat toe omdat we geen Noord-Korea zijn.
Staat nergens dat de grondwet op de urvdm is gebaseerd.
Je hebt kennelijk geen idee wat voor type wet de grondwet is en je kletst maar wat uit je nek.
Is trouwens ook off topic.
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 17:38
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:34 schreef ABombali het volgende:

[..]

Er is wel een behoefte aan een alternatief omdat het langzamerhand een feest wordt voor mensen die gekleurde mensen haten
En de rest viert geen Sinterklaas, dus is een alternatief zinloos. Ga lekker kerst vieren joh, dat zei Verena Shepherd ook. ~:)
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 17:38
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:36 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Ja, wettelijk bepalingen worden getoetst aan internationale verdragen. Zoals wetten ook aan de grondwet worden getoetst. En onze grondwet staat dat toe omdat we geen Noord-Korea zijn.
Staat nergens dat de grondwet op de urvdm is gebaseerd.
Je hebt kennelijk geen idee wat voor type wet de grondwet is en je kletst maar wat uit je nek.
Is trouwens ook off topic.
Het ging over het argument van Nattekat dat racisme bedoeld moet zijn als racisme wil het racisme zijn. Dat is wel degelijk ontopic. :)
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 17:39
quote:
10s.gif Op dinsdag 28 november 2017 13:18 schreef Slayage het volgende:

[..]

omdat je niet kijkt met je ogen
oooooooooooooooooooow ok bedankt

:')
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 17:39
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:34 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Tegen?
Bron ?
''Een meerderheid van de Nederlandse kiezers (ruim 61 procent) stemde op 1 juni 2005 tegen de Europese Grondwet bij het eerste nationale referendum ooit in ons land. Drie dagen daarvoor hadden de Fransen dat ook al gedaan.
Hoewel het Nederlandse referendum raadplegend is en niet bindend was, verklaarden ook de Tweede Kamerfractie die zelf vóór waren, de uitslag te zullen respecteren.''
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 17:39
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:34 schreef Bluesdude het volgende:

[..]

Tegen?
Bron ?
https://www.volkskrant.nl(...)se-grondwet~a666664/
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 17:42
Tijd voor een bindend referendum voor ZP.
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 17:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:34 schreef Dutchguy het volgende:
Ik ben trouwens niet persee tegen een roetpiet maar ik heb niet de illusie dat het daar bij blijft. Het gezeik over roetpieten is ook alweer begonnen pas geleden. Het zal voor sommigen nooit genoeg zijn. Vandaar dat ik de hakken in het zand ook snap.

https://www.nu.nl/binnenl(...)et-in-amsterdam.html
KOZP daarentegen heeft meegewerkt aan de intocht van Amsterdam. Die zullen daar niet meer gaan demonstreren en het LPS is geen actiegroep.
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 17:45
quote:
6s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:38 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Het ging over het argument van Nattekat dat racisme bedoeld moet zijn als racisme wil het racisme zijn. Dat is wel degelijk ontopic. :)
En daarom is het on topic maar wat over de grondwet te fantaseren?
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 17:49
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:45 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

En daarom is het on topic maar wat over de grondwet te fantaseren?
Eeeh nee zoals ik al zei: het komt op hetzelfde neer. In de Grondwet is het gelijkheidsbeginsel al vastgelegd en deze laat ook toe dat latere verdragen toegepast worden. :)
WodanIsGrootdinsdag 28 november 2017 @ 17:55
Jongens, laten we even gaan zitten en diep adem halen.
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 17:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 16:56 schreef Nattekat het volgende:

[..]

Dat is jouw domme mening, en niet de onze. Dus.
quote:
Volgens de Verenigde Naties is racisme:'elk onderscheid, elke vorm van uitsluiting, elk verschil, elke beperking of elke voorkeur gebaseerd op ras, huidskleur, afkomst of etniciteit, die gemaakt wordt met de bedoeling of het effect om de erkenning, toekenning of uitoefening van gelijke rechten en vrijheden in de politieke, economische, sociale, culturele of anderszins publieke sfeer te frustreren of teniet te doen.’

Een hele mond vol en terecht: racisme is niet zomaar wat. Het is een fundamenteel onrecht. Het is niet alleen een vorm van onderscheid maken tussen mensen (dat doen we voortdurend), het is ook niet hetzelfde als discriminatie (dat zowel positieve als negatieve vormen kent), nee: het is een serieuze aantasting van de gelijke rechten en vrijheden van een individu of groep.

De definitie stelt overigens niet dat van opzet of overtuiging sprake hoeft te zijn om van racisme te kunnen spreken (‘de bedoeling óf het effect’). Je hoeft geen lid van de Klu Klux Klan te worden om racist te zijn: ook onopzettelijk, onbewust gedrag dat de gelijkwaardigheid van mensen in de politieke, sociale of publieke sfeer aantast, kan ervoor doorgaan. ‘Zo bedoelde ik het niet,’ pleit je dus nog niet vrij van racisme.
Bron

Dutchguydinsdag 28 november 2017 @ 17:59
quote:
6s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:45 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

KOZP daarentegen heeft meegewerkt aan de intocht van Amsterdam. Die zullen daar niet meer gaan demonstreren en het LPS is geen actiegroep.
Ja maar dat doet mijn voorbeeld niet teniet dat het nooit genoeg zal zijn. LPS werkt niet mee aan een intocht okay maar ze maken als platform bezwaar. Daar draait het om.
Bluesdudedinsdag 28 november 2017 @ 17:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:39 schreef BoneThugss het volgende:

[..]

''Een meerderheid van de Nederlandse kiezers (ruim 61 procent) stemde op 1 juni 2005 tegen de Europese Grondwet bij het eerste nationale referendum ooit in ons land. Drie dagen daarvoor hadden de Fransen dat ook al gedaan.
Hoewel het Nederlandse referendum raadplegend is en niet bindend was, verklaarden ook de Tweede Kamerfractie die zelf vóór waren, de uitslag te zullen respecteren.''
ah zo....
Ik had het even niet goed begrepen.... mijn fout
Maar Nederland en Frankrijk kan wel tegen zijn , maar als andere lidstaten voor zijn ... dan geldt volgens het principe van de meerderheid plus een de wil van de meerderheid.
Dus de meerderheid was voor en heb je ongelijk
In dit geval legden Nederland en Frankrijk een veto en dus kwam die grondwet er niet.
Dictatuur van de minderheid is dat.

Maar je bedoelde dat een meerderheid der stemmers in Nederland was tegen...
Dat is wel waar... maar dat is niet de beslissende factor . Beslissend zou kunnen zijn als een meerderheid van de eu-burgers hadden gestemd voor een meerderheid van een van de keuzes JA of NEE . En dat was niet zo.
https://nl.wikipedia.org/(...)Grondwet_voor_Europa
Abeddinsdag 28 november 2017 @ 18:00
Sinterklaasjournaal, roetveegpieten _O_
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 18:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:59 schreef Dutchguy het volgende:

[..]

Ja maar dat doet mijn voorbeeld niet teniet dat het nooit genoeg zal zijn. LPS werkt niet mee aan een intocht okay maar ze maken als platform bezwaar. Daar draait het om.
Dat je nooit iedereen tevreden kan stellen staat buiten kijf maar dat geldt voor beide kanten. Wat je wel kunt doen is in samenwerking naar een oplossing zoeken die veel beter verdedigbaar is.
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 18:04
quote:
14s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:02 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Dat je nooit iedereen tevreden kan stellen staat buiten kijf maar dat geldt voor beide kanten. Wat je wel kunt doen is in samenwerking naar een oplossing zoeken die veel beter verdedigbaar is.
Maar dat is lastig.
Voorbeeld: oud oppersinterklaas Bram vd Vlugt had wel een oplossing: Spaanse edellieden ipv Zwarte Piet. De reacties hierop waren dit jaar echter nu niet bepaald positief :P
Bluesdudedinsdag 28 november 2017 @ 18:05
https://www.washingtonpos(...)m_term=.76afded5d4ea
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 18:07
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:04 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Maar dat is lastig.
Voorbeeld: oud oppersinterklaas Bram vd Vlugt had wel een oplossing: Spaanse edellieden ipv Zwarte Piet. De reacties hierop waren dit jaar echter nu niet bepaald positief :P
Het is ook geen makkelijke opgave maar moeten ze ook allemaal hetzelfde zijn? Juist in variatie kan er een oplossing liggen misschien?
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 18:07
quote:
^O^ Hopelijk wordt Nederland onder druk gezet om het aan te passen, eventueel sancties opleggen. We staan wel zwaar voor schut in het buitenland op dit moment
Slayagedinsdag 28 november 2017 @ 18:09
quote:
"HOEZO 'ZO DOEN WE DAT IN FRIESLAND'?!

Mijn voorgangers op deze plaats, Nynke, Eelke en zelfs Willem, al wou hij niet, hebben het van de week allemaal gehad over wat er zaterdag op de A7 gebeurd is. Nynke vindt dat de discussie over Zwarte Piet naar een hoger niveau moet, Willem zei simpelweg hoe wij er als gemeenschap over denken. Eelke schaamt zich dat hij Fries is. Ik voel met alle drie mee. Al ben ik de enige die het hier ronduit zegt: Zwarte Piet is racisme. Dat is de eerste keer dat ik het zeg, maar ik vind het echt, en dat komt mede door die onbegrijpelijke, oerstomme, en beschamende actie op de A7. Nou kan je dat wel afdoen als zachte uien die met hun sneue autootjes niet goed weten wat ze doen, maar als het politie-optreden op de A7 kijkt, dan vraag ik me wel af of het sentiment niet dieper zit dan dat.
Sterker nog, ik durf wel te stellen dat het dieper zit. En dat komt omdat deze groep van een man of veertig heel veel steun krijgt. Op facebook is er een groep die de vreemde naam heeft: ‘Friezen in opstand Friesland’. Er dook zaterdag een foto op van de blokkade op de A7: ‘Groeten uit Friesland. Trots’ staat er op geschreven. De foto is achttienduizend keer geliked. Onder de foto deze reacties: Zo doen we dat in Friesland. Knap werk mannen, heel veel dank, wij buigen voor geen een. En: ''Wat wij stomme Z-N-Hollanders Over praten en praten en praten doen de echte Nederlanders gewoon weg houden die rotzooi.'' En ''Geweldig gedaan Maar mochten hier bekeuringen en dergelijk achter weg komen dan neem ik aan dat we via inzameling dat gaan betalen voor deze helden.'' Andere reacties waren: “Wij buigen voor geen een”, “Trots op ons Friesland” en, “Beetje collateral damage” hoort erbij. Goeie actie!! Laat dit een les en waarschuwing zijn voor de toekomst. Liever dood dan slaaf.”

En dat zijn maar een paar van de 2500 reacties. Wat dit zegt is, dat we het niet hebben over maar een paar snotjongens die alleen maar een beetje te veel Geen Stijl lezen, en een beetje te weinig inlevingsvermogen hebben. In actie om geld te doneren om de boetes te betalen heeft al meer dan 40.000 euro opgeleverd; bijna vijfduizend mensen hebben geld gegeven: er is veel steun onder de Friezen. Eelke zei het al: er zou eens een bus uit Friesland tegengehouden moeten worden.

Er is echt geen excuus om mensen die ergens voor staan en dat willen laten horen, tegen te houden. Dat is ondemocratisch. Voor alle duidelijkheid: we hebben het over blokkeren van een groep mensen die een vergunning voor een demonstratie aanvroegen, en gekregen hadden.

Als ik dat zeg krijg ik de hele tijd terug: maar ze zouden een kinderfeest verstoren. Dat is geen goede reden, want voor sommige kinderen met kleur is het helemaal geen feest. Elk jaar word hun leven verstoord, door die achterhaalde Zwarte Piet, door die nationale televisiedemonstratie van zwartgeschminkte volwassen mensen, wat overal in de wereld blackfacing heet, en waarmee we internationaal voor lul staan. Bewijs vind je op TouTube bij het Amerikaanse Vox: meer dan één miljoen views. Oh, en zullen we het dan ook eens hebben over de kinderen die meegenomen worden naar voetbalwedstrijden, met vuurwerk en lawaai en al?

Zwarte Piet is geen traditie, en het zwart afschaffen is een kleine moeite die het Sinterklaasfeest niet verandert. Bewijs kun je vinden op de website van AT5, de Amsterdamse zender die het verslag deed van de intocht daar, waar geen Zwarte Piet bij was. En in Friesland? Mensen zijn klaar voor agressieve fysieke actie, en er is ruime steun, voor wat? Hoezo “zo doen we dat in Friesland”? Een beetje voor eigen rechter spelen heeft vreemde zaken opgeleverd. Hoezo ‘traditie’? Was Zwarte Piet traditioneel niet een kinder-kidnapper met een roe? Hoezo ‘kinderfeest’, is het alleen daardoor onmogelijk dat er wat mis mee is? Bovendat, kinderen worden te pas en te onpas ingezet bij demonstraties. Daar kan je van alles van vinden, maar kinderen kunnen echt wel wat hebben. En als er een paar kinderen zijn die last hebben van Zwarte Piet, dan hoeven we daar geen rekening mee te houden?

Daarom, nog maar een keer, Zwarte Piet is racisme. Wees maar trots op hoe je omgaat met kleintjes, zwakkeren en minderheden. Dat is een laffe, domme en gevaarlijke daad van agressie, en ik hoop dat de daders strafrechtelijk vervolgd worden. Straf, zonder boete, zodat ’t geld naar KIKA gaat.

Je mag in Nederland demonstreren, gelukkig maar: zonder geweld! Ik zou graag trots willen zijn op de hele Friese gemeenschap, doordat tegelijk en vreedzaam bij de Sinterklaasintocht beide geluiden te horen waren geweest. In plaats daarvan krijgen we sneue autootjes, levensgevaarlijke situaties op de A7 en dom geraas op sociale media. En ook nog eens in het meest levendige Fries dat ik in tijden gelezen heb."
https://www.omropfryslan.(...)WhxGOdzkp1g.facebook

vertaald door
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 18:09
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:07 schreef ABombali het volgende:

[..]

^O^ Hopelijk wordt Nederland onder druk gezet om het aan te passen, eventueel sancties opleggen. We staan wel zwaar voor schut in het buitenland op dit moment
Maar aangezien men Piet niet wil aanpassen omdat men geen knieval wil maken voor "de buitenlanders" denk ik dat dit juist tot meer hakken in het zand gaat leiden ;)
WodanIsGrootdinsdag 28 november 2017 @ 18:10
quote:
,,
Two weeks ago, police blocked a highway to prevent busloads of protesters from Amsterdam and Rotterdam to enter the town of Dokkum, even though the city had given them permission to march peacefully.
''

Oke, doei. Wat een leugenkrant vol fakenews.
Slayagedinsdag 28 november 2017 @ 18:11
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:00 schreef Abed het volgende:
Sinterklaasjournaal, roetveegpieten _O_
vond de zielepiet zonder roetvegen toch leuker, maar roetvegen dus em niet zwart dus 8}

hopelijk kappen ze komend jaar eindelijk met die racistische karikatuur.

ik bedoel je kan em nog steeds zwarte piet noemen als ie niet lijkt op een negert 8}
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 18:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:09 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Maar aangezien men Piet niet wil aanpassen omdat men geen knieval wil maken voor "de buitenlanders" denk ik dat dit juist tot meer hakken in het zand gaat leiden ;)
Beetje bij beetje komen er steeds meer voorstanders van een aanpassing, dit soort berichten helpen wel denk ik.

Nederlanders zijn heel nationalistisch over het algemeen, ze willen ook geen slechte naam hebben in het buitenland, ze willen trots zijn als ze over Nederland praten. Binnenkort kan dat niet meer, als de hele wereld ziet wat voor achterlijke tradities we hier nog hebben.
WodanIsGrootdinsdag 28 november 2017 @ 18:13
quote:
,,Botte Jellema is freelance sjoernalist en wurket foar ferskate omroppen op NPO Radio 1 en foar Omrop Fryslân. Hy komt út Loaiïngea en wennet yn Amsterdam. De kollums fan Botte gean oer wat hy meimakket en wat him fernuveret yn it deistich libben en yn de media.
''

Ahhh
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 18:13
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:10 schreef WodanIsGroot het volgende:

[..]

,,
Two weeks ago, police blocked a highway to prevent busloads of protesters from Amsterdam and Rotterdam to enter the town of Dokkum, even though the city had given them permission to march peacefully.
''

Oke, doei. Wat een leugenkrant vol fakenews.
Hoezo leugens? De politie liet de demonstranten 3 kwartier niet doorrijden, zodat ze de burgemeester tijd konden geven om het te verbieden.
WodanIsGrootdinsdag 28 november 2017 @ 18:15
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:13 schreef ABombali het volgende:

[..]

Hoezo leugens? De politie liet de demonstranten 3 kwartier niet doorrijden, zodat ze de burgemeester tijd konden geven om het te verbieden.
Doei.
Slayagedinsdag 28 november 2017 @ 18:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:13 schreef ABombali het volgende:

[..]

Hoezo leugens? De politie liet de demonstranten 3 kwartier niet doorrijden, zodat ze de burgemeester tijd konden geven om het te verbieden.
de politie moest er achter zien te komen welke sleutel bij welke auto hoorde en dat duurde 45 minuten, zo kon plan b in werking worden gesteld 8}
Ser_Ciappellettodinsdag 28 november 2017 @ 18:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 13:53 schreef Montagui het volgende:

[..]

In datzelfde topic nog de volgende link, maar die schijnt niet meer te werken.

http://newmediaplatform.n(...)slavery-sandew-hira/

Niettemin gaat het er over dat al die Zwarte Piet activisten, Quinsy, Jerry en vooral Sandew Hira (google zijn naam in combinatie met herstelbetalingen en de racistische opmerkingen vliegen je om de oren) e.a. zich uitgesproken hebben over herstelbetalingen.

Hier enkele namen op een rijtje.

http://jalta.nl/binnenlan(...)d-tegen-zwarte-piet/

Het is gewoon dezelfde groep die én tegen Zwarte Piet is én voor herstelbetalingen. Om de Nederlandse Staat de bewegen tot herstelbetalingen heb je 'white guilt' / draagvlak nodig.

Entrada la fiesta de San Nicolás y Pedro Negro.
Correlatie is geen causaal verband. Je zoekt spijkers op laag water.
Slayagedinsdag 28 november 2017 @ 18:24
:9~

24131357_1838729179488375_8142189183613798510_n.png?oh=03dc2f010c3e827ec4c61f1d642b1014&oe=5AD17D64
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 18:26
Zwarte piet gaat verdwijnen, dat staat al vast. We moeten niet meer discussiëren of het weg moet, dat is tijdsverspilling, we kunnen beter alvast nadenken over alternatieven
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 18:26
quote:
De politie heeft de snelweg geblokkeerd, ja? _O- _O-
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 18:27
quote:
quote:
Daarom, nog maar een keer, Zwarte Piet is racisme. Wees maar trots op hoe je omgaat met kleintjes, zwakkeren en minderheden. Dat is een laffe, domme en gevaarlijke daad van agressie, en ik hoop dat de daders strafrechtelijk vervolgd worden. Straf, zonder boete, zodat ’t geld naar KIKA gaat.
Goed plan, dat opgehaalde geld doneren aan KIKA ^O^
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 18:28
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:26 schreef BoneThugss het volgende:

[..]

De politie heeft de snelweg geblokkeerd, ja? _O- _O-
Het is niet alsof ze haast maakten, de politie liet de demonstranten er niet langs, er moest zogenaamd eerst onderzoek worden gedaan, maar het was al duidelijk wat er zou gebeuren.... namelijk het verbieden van de demonstratie
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 18:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:26 schreef BoneThugss het volgende:

[..]

De politie heeft de snelweg geblokkeerd, ja? _O- _O-
De blokkade drie kwartier lang laten bestaan om vervolgens tegen de demonstranten te zeggen dat ze te laat waren en maar naar huis moesten gaan. Toch :P
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 18:32
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:29 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

De blokkade drie kwartier lang laten bestaan om vervolgens tegen de demonstranten te zeggen dat ze te laat waren en maar naar huis moesten gaan. Toch :P
Nee, dat was omdat er geruchten waren dat rare Pro-Piet-wappies in Dokkum met vuurwerk rondliepen.

https://www.rtlnieuws.nl/(...)anders-op-snelweg-a7

Zie ook de tweet.
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 18:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:32 schreef BoneThugss het volgende:

[..]

Nee, dat was omdat er geruchten waren dat rare Pro-Piet-wappies in Dokkum met vuurwerk rondliepen.

https://www.rtlnieuws.nl/(...)anders-op-snelweg-a7

Zie ook de tweet.
Maar dat is toch idioot? 8)7 Op die manier je zou iedere demonstratie met een dreigtelefoontje tegen kunnen houden. Dan moet je maar zorgen dat er voldoende veiligheidsmaatregelen genomen worden.
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 18:36
quote:
15s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:35 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Maar dat is toch idioot? 8)7 Op die manier zou iedere demonstratie met een dreigtelefoontje tegen kunnen houden. Dan moet je maar zorgen dat er voldoende veiligheidsmaatregelen genomen worden.
De veiligheid en openbare orde kwamen in het geding door rare pro-Piet mongolen die mensen willen aanvallen tijdens een intocht.

Wat die lui verder in Friesland hebben te zoeken en niet gewoon in Rotterdam en Amsterdam gaan protesteren begrijp ik ook geen zak van.
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 18:37
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:36 schreef BoneThugss het volgende:

[..]

De veiligheid en openbare orde kwamen in het geding door rare pro-Piet mongolen die mensen willen aanvallen tijdens een intocht.

Wat die lui verder in Friesland hebben te zoeken en niet gewoon in Rotterdam en Amsterdam gaan protesteren begrijp ik ook geen zak van.
Als je dat nu nog steeds niet snapt dan doe je gewoon niet meer mee
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 18:38
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:36 schreef BoneThugss het volgende:

[..]

De veiligheid en openbare orde kwamen in het geding door rare pro-Piet mongolen die mensen willen aanvallen tijdens een intocht.

Wat die lui verder in Friesland hebben te zoeken en niet gewoon in Rotterdam en Amsterdam gaan protesteren begrijp ik ook geen zak van.
Waren die pro-piet mongolen in kwestie niet gewoon de plaatselijke extreem-rechtse groep ? Die heb je in Friesland ook - hoeft niet uit de randstad te komen.
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 18:41
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:38 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Waren die pro-piet mongolen in kwestie niet gewoon de plaatselijke extreem-rechtse groep ? Die heb je in Friesland ook - hoeft niet uit de randstad te komen.
Ze kwamen met stokoude bussen uit de randstad - niemand wil ze meer vervoeren -, wat ik niet heel gek vind. En dit waren oa extreem-linksen, de mensen in die bussen.
Bottendaaldinsdag 28 november 2017 @ 18:50
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:37 schreef ABombali het volgende:

[..]

Als je dat nu nog steeds niet snapt dan doe je gewoon niet meer mee
Ik dacht dat jij opgerot was uit deze discussie
#ANONIEMdinsdag 28 november 2017 @ 18:50
quote:
7s.gif Op dinsdag 28 november 2017 17:07 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Daar kan je wel om lachen maar dat is precies waar onze Grondwet op gebaseerd is. Op 'De Universele Rechten van de Mens' :)
Dat is niet zo. Maar ook al zou het zo zijn; en toen?
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 18:51
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:50 schreef Bottendaal het volgende:

[..]

Ik dacht dat jij opgerot was uit deze discussie
Negeer hem nou gewoon.
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 18:52
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:50 schreef Bottendaal het volgende:

[..]

Ik dacht dat jij opgerot was uit deze discussie
Nee ik neem wel af en toe een pauze, maak je geen zorgen ik kom gewoon terug
Glazenmakerdinsdag 28 november 2017 @ 18:53
quote:
10s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:24 schreef Slayage het volgende:
:9~

[ afbeelding ]
Stijl haar op een zwart persoon is cultural appropriation!! :( :( :( :(
Ik dacht dat jij voor een pc wereld was.
#ANONIEMdinsdag 28 november 2017 @ 18:53
quote:
Wat een achterlijk artikel.

Maar, dat is niets nieuws voor de Washington Post _O-
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 18:53
Zegt de 'Universele Rechten van de Mens' ook dat je jezelf niet zwart mag schminken als blanke?
Slayagedinsdag 28 november 2017 @ 18:53
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:53 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Stijl haar op een zwart persoon is cultural appropriation!! :( :( :( :(
Ik dacht dat jij voor een pc wereld was.
pc wereld?
Glazenmakerdinsdag 28 november 2017 @ 18:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:41 schreef BoneThugss het volgende:

[..]

Ze kwamen met stokoude bussen uit de randstad - niemand wil ze meer vervoeren -, wat ik niet heel gek vind. En dit waren oa extreem-linksen, de mensen in die bussen.
Maar komt dat door de zuigende racisme roepers of door het soort mens dat snelwegen afzet en vuurwerk meeneemt naar een kinderfeest?
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 18:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:51 schreef BoneThugss het volgende:

[..]

Negeer hem nou gewoon.
Amen
Slayagedinsdag 28 november 2017 @ 18:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:53 schreef Scrummie het volgende:

[..]

Wat een achterlijk artikel.
vind het best genant dat rutte nederland te kakken zet door aan te geven dat hij zich ook uitdost in een racistische karikatuur
#ANONIEMdinsdag 28 november 2017 @ 18:55
quote:
10s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:55 schreef Slayage het volgende:

[..]

vind het best genant dat rutte nederland te kakken zet door aan te geven dat hij zich ook uitdost in een racistische karikatuur
Dat doet ie dan ook niet.
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 18:56
quote:
10s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:55 schreef Slayage het volgende:

[..]

vind het best genant dat rutte nederland te kakken zet door aan te geven dat hij zich ook uitdost in een racistische karikatuur
Zeer chanant ja, heel de wereld denkt wtf... en Nederlanders allemaal trots en stemmen op hem ;(
Slayagedinsdag 28 november 2017 @ 18:56
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:55 schreef Scrummie het volgende:

[..]

Dat doet ie dan ook niet.
uhu
Slayagedinsdag 28 november 2017 @ 18:56
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:56 schreef ABombali het volgende:

[..]

Zeer chanant ja, heel de wereld denkt wtf... en Nederlanders allemaal trots en stemmen op hem ;(
hoe een groot land, klein kan zijn ;(
Glazenmakerdinsdag 28 november 2017 @ 18:57
quote:
Politiek correcte... Maar ik ben wel voorstander van de simulatie theorie. Sinds mij is uitgelegd met welke schaal en tijdsspanne gesimuleerd kan worden versus de zeer korte inefficiënte tijden waarin biologisch leven mogelijk is in het heelal moeten we wel een computer zijn.
Papierversnipperaardinsdag 28 november 2017 @ 18:57
quote:
10s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:55 schreef Slayage het volgende:

[..]

vind het best genant dat rutte nederland te kakken zet door aan te geven dat hij zich ook uitdost in een racistische karikatuur
Het is veel gênanter dat ie alles aan elkaar liegt om multinationals van dienst te zijn. Als die anti-pieten en andere SJW-ers zich nou eens niet lieten afleiden van de belangrijkste problemen in de wereld dan werd het nog wat.
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 18:57
quote:
10s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:07 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Het is ook geen makkelijke opgave maar moeten ze ook allemaal hetzelfde zijn? Juist in variatie kan er een oplossing liggen misschien?
Een gewoon gezin heeft 1 sint en 1 piet over de vloer.
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 18:57
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:56 schreef ABombali het volgende:

[..]

Zeer chanant ja, heel de wereld denkt wtf... en Nederlanders allemaal trots en stemmen op hem ;(
ja nee daar gaat de wereld zich druk over maken _O-
Bottendaaldinsdag 28 november 2017 @ 18:58
quote:
10s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:55 schreef Slayage het volgende:

[..]

vind het best genant dat rutte nederland te kakken zet door aan te geven dat hij zich ook uitdost in een racistische karikatuur
Hij zei dat we normaal moeten doen en dat dit soort demonstraties niet thuis horen op een kinderfeest, ik ben het zelden eens met die man, dit was een van die zeldzame momenten
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 18:58
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:57 schreef sp3c het volgende:

[..]

ja nee daar gaat de wereld zich druk over maken _O-
Ze maken zich er niet druk om, maar als ze dat horen op het nieuws bijvoorbeeld, dan denken ze wel dat Nederland een achterlijk land is
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 18:58
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:54 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Maar komt dat door de zuigende racisme roepers of door het soort mens dat snelwegen afzet en vuurwerk meeneemt naar een kinderfeest?
Ze moeten gewoon opflikkeren bij die intochten, allebei die groepen. En zeker niet in anderen plaatsen gaan 'protesteren', want we weten allemaal hoe dat afloopt.

RIP politiepaard trouwens, stelletje josties.
#ANONIEMdinsdag 28 november 2017 @ 18:58
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:58 schreef ABombali het volgende:

[..]

Ze maken zich er niet druk om, maar als ze dat horen op het nieuws bijvoorbeeld, dan denken ze wel dat Nederland een achterlijk land is
Nou, ik zal er geen nacht minder om slapen. Moeten ze maar eens leren na te denken.

[ Bericht 3% gewijzigd door #ANONIEM op 28-11-2017 18:59:25 ]
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 18:59
Terwijl Nederland 1 van de mooiste landen ter wereld is, maar het kan nog mooier
Slayagedinsdag 28 november 2017 @ 18:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:57 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Politiek correcte... Maar ik ben wel voorstander van de simulatie theorie. Sinds mij is uitgelegd met welke schaal en tijdsspanne gesimuleerd kan worden versus de zeer korte inefficiënte tijden waarin biologisch leven mogelijk is in het heelal moeten we wel een computer zijn.
en nu in jip en janneke taal :P
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 18:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:58 schreef ABombali het volgende:

[..]

Ze maken zich er niet druk om, maar als ze dat horen op het nieuws bijvoorbeeld, dan denken ze wel dat Nederland een achterlijk land is
nou dan blijven ze misschien een keer weg, win/win

maar het lijkt me allemaal wat vergezocht hoor :')
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 19:00
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:59 schreef sp3c het volgende:

[..]

nou dan blijven ze misschien een keer weg, win/win

maar het lijkt me allemaal wat vergezocht hoor :')
Ja de toeristen zullen wegblijven, ik zie alleen niet waarom het een win/win is, eerder lose/lose
#ANONIEMdinsdag 28 november 2017 @ 19:00
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:00 schreef ABombali het volgende:

[..]

Ja de toeristen zullen wegblijven, ik zie alleen niet waarom het een win/win is, eerder lose/lose
Domme toeristen moet je ook niet willen. Alleen tandartsen en chirurgen.
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 19:01
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:57 schreef sp3c het volgende:

[..]

ja nee daar gaat de wereld zich druk over maken _O-
_O- _O-

Nou is Rutte ook al een racist _O-

Goud dit _O_ _O_
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 19:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:01 schreef BoneThugss het volgende:

[..]

_O- _O-

Nou is Rutte ook al een racist _O-

Goud dit _O_ _O_
Aannames...
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 19:03
de echte discussie ie weg, Dr bereik je ermee.
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:00 schreef ABombali het volgende:

[..]

Ja de toeristen zullen wegblijven, ik zie alleen niet waarom het een win/win is, eerder lose/lose
het was maar een grapje

en het toerisme lijkt er totaal geen last van te hebben
https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)-wereldwijd-gegroeid

al zou deze ene opmerking van Rutte de boel ongetwijfeld radicaal om kunnen gaan draaien ... maar het lijkt me wat vergezocht allemaal
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 19:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:03 schreef sp3c het volgende:

[..]

het was maar een grapje

en het toerisme lijkt er totaal geen last van te hebben
https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)-wereldwijd-gegroeid

al zou deze ene opmerking van Rutte de boel ongetwijfeld radicaal om kunnen gaan draaien ... maar het lijkt me wat vergezocht allemaal
Dus nu gaan we mensen zwart schminken en anderen beledigen omdat het goed is voor de economie? Klinkt wel typisch Nederlands
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 19:05
Misschien kunnen we rond juli ook een keer sinterklaas vieren, toerisme verdubbelen
butz0rsdinsdag 28 november 2017 @ 19:07
quote:
15s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:35 schreef Kijkertje het volgende:
Maar dat is toch idioot? Op die manier je zou iedere demonstratie met een dreigtelefoontje tegen kunnen houden
Dat gebeurt wel vaker. Meestal als pegida wil demonstreren.
enginedinsdag 28 november 2017 @ 19:07
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:53 schreef BoneThugss het volgende:
Zegt de 'Universele Rechten van de Mens' ook dat je jezelf niet zwart mag schminken als blanke?
Het gaat dan ook niet om verbieden. Daar is geen verbod voor nodig. Zoiets kun je prima als samenleving aanpassen, wat momenteel ook gebeurd.
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:07
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:05 schreef ABombali het volgende:

[..]

Dus nu gaan we mensen zwart schminken en anderen beledigen omdat het goed is voor de economie? Klinkt wel typisch Nederlands
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:05 schreef ABombali het volgende:
Misschien kunnen we rond juli ook een keer sinterklaas vieren, toerisme verdubbelen
ik denk niet dat het veel toeristen trekt, dat zeg ik ook niet, dat staat er ook niet

ik denk dat het toerisme er weinig last van heeft
enginedinsdag 28 november 2017 @ 19:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:07 schreef sp3c het volgende:

[..]


[..]

ik denk niet dat het veel toeristen trekt, dat zeg ik ook niet, dat staat er ook niet

ik denk dat het toerisme er weinig last van heeft
Het trekt ongeveer nul toeristen en schrikt er ongeveer net zoveel af.
Glazenmakerdinsdag 28 november 2017 @ 19:10
quote:
10s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:59 schreef Slayage het volgende:

[..]

en nu in jip en janneke taal :P
Het is alweer een tijdje geleden dat ik dit hoorde maar hier een poging.
Wanneer de sterren doven en wij niet meer zouden kunnen bestaan is er nog genoeg energie over in het heelal om een computer te draaien. Sterker nog, omdat de temperaturen dalen kan die simulatie veel efficiënter gebeuren dan nu. Zoveel sneller dat het zelfs mogelijk zou moeten zijn om een persoon te draaien met de processoren van nu. En nadat de sterren dood zijn is er zo nog meer dan 100x zo lang de tijd om die simulaties te draaien. Zelfs al bouw je die computer met de spullen die hier aanwezig zijn in dit zonnestelsel kun je honderden miljarden mensen simuleren voor 1000000000000000000 jaar. Aantal 0000 is hier maar uit de losse pols gedaan, maar volgens mij waren het er meer ipv minder. En dan ga je er vanuit dat we nooit naar een andere ster zijn gegaan waar we dit hadden kunnen doen.

Je Volkskrant eindigt met de conclusie dat het heelal veel te perfect is. De Fermi paradox laat zien dat dat niet het geval is.
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:10
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:08 schreef eNGine10 het volgende:

[..]

Het trekt ongeveer nul toeristen en schrikt er ongeveer net zoveel af.
dat denk ik ja

is echt een lokaal feestje, 'de wereld' is er echt totaal niet mee bezig en nauwelijks van op de hoogte
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 19:10
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:08 schreef eNGine10 het volgende:

[..]

Het trekt ongeveer nul toeristen en schrikt er ongeveer net zoveel af.
Hij zegt niet anders.
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 19:11
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:07 schreef eNGine10 het volgende:

[..]

Het gaat dan ook niet om verbieden. Daar is geen verbod voor nodig. Zoiets kun je prima als samenleving aanpassen, wat momenteel ook gebeurd.
Exact.
Glazenmakerdinsdag 28 november 2017 @ 19:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:58 schreef BoneThugss het volgende:

[..]

Ze moeten gewoon opflikkeren bij die intochten, allebei die groepen. En zeker niet in anderen plaatsen gaan 'protesteren', want we weten allemaal hoe dat afloopt.

RIP politiepaard trouwens, stelletje josties.
Ik vind je een totale jostie als je gaat demonstreren bij een evenement met voornamelijk kinderen, maar het ontbreken van busmaatschappijen die demonstranten bij een onderwerp als deze willen vergoeden is makkelijk te verklaren zonder dat de demonstranten stomme mensen zijn.
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 19:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:12 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Ik vind je een totale jostie als je gaat demonstreren bij een evenement met voornamelijk kinderen, maar het ontbreken van busmaatschappijen die demonstranten bij een onderwerp als deze willen vergoeden is makkelijk te verklaren zonder dat de demonstranten stomme mensen zijn.
Kinderen moeten leren dat demonstreren een recht is
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 19:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:10 schreef sp3c het volgende:

[..]

dat denk ik ja

is echt een lokaal feestje, 'de wereld' is er echt totaal niet mee bezig en nauwelijks van op de hoogte
Alsof iemand in Duitsland, Frankrijk, Griekenland zich hierover gaat drukken maken idd _O- _O-
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 19:13
Want blijkbaar wordt dat tegenwoordig vergeten
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 19:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:12 schreef ABombali het volgende:

[..]

Kinderen moeten leren dat demonstreren een recht is
Het moet wel nut hebben.
enginedinsdag 28 november 2017 @ 19:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:10 schreef sp3c het volgende:

[..]

dat denk ik ja

is echt een lokaal feestje, 'de wereld' is er echt totaal niet mee bezig en nauwelijks van op de hoogte
Precies.

Neemt niet weg dat je wel even een wtf momentje hebt als toerist zijnde en je komt toch toevallig bij een intocht terecht.
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:12 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Ik vind je een totale jostie als je gaat demonstreren bij een evenement met voornamelijk kinderen, maar het ontbreken van busmaatschappijen die demonstranten bij een onderwerp als deze willen vergoeden is makkelijk te verklaren zonder dat de demonstranten stomme mensen zijn.
ik geloof dat hele verhaal van die busmaatschappijen niet

je kunt er met het OV ook gewoon komen, had je ook geen last gehad van die tjappies op de snelweg
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 19:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:13 schreef Jaroon het volgende:

[..]

Het moet wel nut hebben.
Ze leren dat demonstreren een recht is, lijkt me wel nuttig, want jullie vergeten dat weleens
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 19:15
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:14 schreef eNGine10 het volgende:

[..]

Precies.

Neemt niet weg dat je wel even een wtf momentje hebt als toerist zijnde en je komt toch toevallig bij een intocht terecht.
Als zijnde ;(

Hangt volledig van de persoon af natuurlijk.
Glazenmakerdinsdag 28 november 2017 @ 19:15
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:12 schreef ABombali het volgende:

[..]

Kinderen moeten leren dat demonstreren een recht is
Kinderen leren we ook dat vrije meningsuiting een recht is, maar dat je er wel verantwoordelijk mee om moet gaan. Naast een groep kinderen gezeik starten is dat duidelijk niet.
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 19:16
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:14 schreef eNGine10 het volgende:

[..]

Precies.

Neemt niet weg dat je wel even een wtf momentje hebt als toerist zijnde en je komt toch toevallig bij een intocht terecht.
Dat is zeker voor te stellen. Na uiteg komt het goed. Zker met een oude borrel.
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 19:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:15 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Kinderen leren we ook dat vrije meningsuiting een recht is, maar dat je er wel verantwoordelijk mee om moet gaan. Naast een groep kinderen gezeik starten is dat duidelijk niet.
Die ouders kunnen ervoor kiezen om thuis te blijven als ze geen demonstratie willen zien. Het recht om te demonstreren vind ik belangrijker dan het recht om een feestje te vieren zonder demonstranten op de openbare weg
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 19:17
Alternatieve Sinterklaas voor de liefhebbers:
https://www.ad.nl/rotterd(...)aasviering~a5d4bc79/
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:17
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:14 schreef eNGine10 het volgende:

[..]

Precies.

Neemt niet weg dat je wel even een wtf momentje hebt als toerist zijnde en je komt toch toevallig bij een intocht terecht.
ja dat denk ik ook wel maar als iedereen zich gewoon vermaakt ga je al snel mee met de flow denk ik

er valt verder sowieso weinig te beleven hier rond deze tijd van het jaar
Glazenmakerdinsdag 28 november 2017 @ 19:17
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:14 schreef sp3c het volgende:

[..]

ik geloof dat hele verhaal van die busmaatschappijen niet

je kunt er met het OV ook gewoon komen, had je ook geen last gehad van die tjappies op de snelweg
De tjappies op de snelweg zijn nieuw, dus zo raar is het niet dat ze hier geen rekening mee houden. En bij demonstraties dwingt de overheid volgens mij wel vaker af dat het vervoer geregeld is. Net zoals bij het voetbal.
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 19:18
Begrijp me niet verkeerd, ik heb ook liever dat ze een effectievere manier bedenken om te demonstreren, maar die bestaat nu even niet. Zou leuk zijn als alle kinderen naar de optocht kunnen zonder demonstraties, laten we dat bereiken door zwarte piet af te schaffen
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 19:18

Zie al deze donkere medemensen eens in shock zijn.
Glazenmakerdinsdag 28 november 2017 @ 19:19
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:16 schreef ABombali het volgende:

[..]

Die ouders kunnen ervoor kiezen om thuis te blijven als ze geen demonstratie willen zien. Het recht om te demonstreren vind ik belangrijker dan het recht om een feestje te vieren zonder demonstranten op de openbare weg
c_fit,fl_progressive,q_80,w_636.jpg
Ik ben wel blij met wat beperkingen.
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 19:20
Laten we een volwassen discussie een punt van een kind maken.
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 19:20
Sinterklaas is zelfs cool met Fat Joe _O_ _O_


sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:21
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:17 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

De tjappies op de snelweg zijn nieuw, dus zo raar is het niet dat ze hier geen rekening mee houden. En bij demonstraties dwingt de overheid volgens mij wel vaker af dat het vervoer geregeld is. Net zoals bij het voetbal.
ja maar komt er dan geen escorte bij?

ze hebben gewoon brakke bussen geregeld om het plaatje compleet te maken
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 19:21
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:14 schreef ABombali het volgende:

[..]

Ze leren dat demonstreren een recht is, lijkt me wel nuttig, want jullie vergeten dat weleens
En hoe oud denk je dat ze moeten zijn om dat te snappen?
Jij hebt vast geen kinderen.
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 19:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:41 schreef BoneThugss het volgende:

[..]

Ze kwamen met stokoude bussen uit de randstad - niemand wil ze meer vervoeren -, wat ik niet heel gek vind. En dit waren oa extreem-linksen, de mensen in die bussen.
Ik heb het over de mensen met vuurwerk. Volgens mij waren dat gewoon Friezen.
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 19:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:21 schreef sp3c het volgende:

[..]

ja maar komt er dan geen escorte bij?

ze hebben gewoon brakke bussen geregeld om het plaatje compleet te maken
Da was gewoon goedkoper. .
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 19:22
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:57 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Een gewoon gezin heeft 1 sint en 1 piet over de vloer.
Wat je thuis doet is heeft er niks mee te maken, al verkleed je je als nazi. Mag je helemaal zelf weten.
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:23
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:22 schreef Jaroon het volgende:

[..]

Da was gewoon goekoper. .
gewoon laten sponsoren
Glazenmakerdinsdag 28 november 2017 @ 19:23
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:21 schreef sp3c het volgende:

[..]

ja maar komt er dan geen escorte bij?

ze hebben gewoon brakke bussen geregeld om het plaatje compleet te maken
Helemaal eens dat ze de slachtofferrol opzochten, maar een bus huren is een stuk goedkoper dan allemaal de trein nemen en als organisator wil je het laagdrempelig maken.
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 19:23
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:21 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

En hoe oud denk je dat ze moeten zijn om dat te snappen?
Jij hebt vast geen kinderen.
Het liefst zo vroeg mogelijk, want we geven als burgers steeds meer rechten weg
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 19:24
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:17 schreef Lunatiek het volgende:
Alternatieve Sinterklaas voor de liefhebbers:
https://www.ad.nl/rotterd(...)aasviering~a5d4bc79/
Ik vind Krampus een prima alternatief eigenlijk. Het is natuurlijk wel meer iets van de Duitstalige landen, maar ach.
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 19:24
quote:
Lijkt mij relaxte mensen.
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 19:24
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:21 schreef sp3c het volgende:

[..]

ja maar komt er dan geen escorte bij?

ze hebben gewoon brakke bussen geregeld om het plaatje compleet te maken
Welnee man, niemand wil die lui nog vervoeren.
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 19:24
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:21 schreef sp3c het volgende:

[..]

ja maar komt er dan geen escorte bij?

ze hebben gewoon brakke bussen geregeld om het plaatje compleet te maken
En je zag op de foto vanaf de chauffeur alleen witten want de bordjes "zwarten achterin plaatsnemen" hingen er nog in. o|O
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 19:25
quote:
6s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:22 schreef Kijkertje het volgende:

[..]


[..]

Wat je thuis doet is heeft er niks mee te maken, al verkleed je je als nazi. Mag je helemaal zelf weten.
Zo werkt het Sinterklaasfeest niet. Heb jij nooit een Sint over de vloer gehad?
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:23 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Helemaal eens dat ze de slachtofferrol opzochten, maar een bus huren is een stuk goedkoper dan allemaal de trein nemen en als organisator wil je het laagdrempelig maken.
15 euro heen en terug met een NS dagkaart actie :P

gewoon een beetje plannen, is nog comfortabeler ook ... maar ik denk niet dat busmaatschappijen zo moeilijk doen
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:24 schreef BoneThugss het volgende:

[..]

Welnee man, niemand wil die lui nog vervoeren.
daar geloof ik echt geen reet van
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 19:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:23 schreef sp3c het volgende:

[..]

gewoon laten sponsoren
In elk geva; nooi
quote:
6s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:22 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Wat je thuis doet is heeft er niks mee te maken, al verkleed je je als nazi. Mag je helemaal zelf weten.
In elk geval nooit zelf betalen.
Twentsche_Rosdinsdag 28 november 2017 @ 19:28
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:12 schreef ABombali het volgende:

[..]

Beetje bij beetje komen er steeds meer voorstanders van een aanpassing, dit soort berichten helpen wel denk ik.

Nederlanders zijn heel nationalistisch over het algemeen, ze willen ook geen slechte naam hebben in het buitenland, ze willen trots zijn als ze over Nederland praten. Binnenkort kan dat niet meer, als de hele wereld ziet wat voor achterlijke tradities we hier nog hebben.
Waarom die Nederlandhaat? Wat heeft NL dan nog meer voor geks. En wat is er zo verheven aan Halloween?
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 19:28
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:25 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Zo werkt het Sinterklaasfeest niet. Heb jij nooit een Sint over de vloer gehad?
Ik thuis niet eigenlijk. Er werd altijd hard op de deur gebonsd en dan stond er een zak vol cadeautjes ;)
De Sint kwam wel langs op school. En bij de intocht. En in het pakhuis.
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 19:28
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:27 schreef sp3c het volgende:

[..]

daar geloof ik echt geen reet van
Stond volgens mij in dat stuk van dat journalistenmeisje die meereisde.
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 19:28
Dat eerste was Haags. Daar neem ik afstand van.
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 19:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:27 schreef sp3c het volgende:

[..]

daar geloof ik echt geen reet van
Waarom niet?

Blijkbaar zijn die lui zo skir dat ze geen auto hebben, of ga jij voor je lol met 30 man in een bus van 30 jaar oud zitten?
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 19:29
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:28 schreef Twentsche_Ros het volgende:

[..]

Waarom die Nederlandhaat? Wat heeft NL dan nog meer voor geks. En wat is er zo verheven aan Halloween?
Waar zie je Nederlandhaat? Ik zeg alleen dat we achterlijke tradities hebben
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 19:30
Zijstapje - ik ben de geschiedenis van het protest tegen Sinterklaas eens aan het doorlezen en zie dat er uitgerekend in Friesland (Leeuwarden) al in 1971 een actieve anti-zwarte piet beweging was - die onder meer Swartclaes met zijn witte knechtje opvoerde.

Hoe de tijden zijn veranderd.
#ANONIEMdinsdag 28 november 2017 @ 19:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:29 schreef ABombali het volgende:

[..]

Waar zie je Nederlandhaat? Ik zeg alleen dat we achterlijke tradities hebben
Dat mag je vinden uiteraard :).
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:30
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:28 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Stond volgens mij in dat stuk van dat journalistenmeisje die meereisde.
ja dat was een zeer geloofwaardig verhaal
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:29 schreef BoneThugss het volgende:

[..]

Waarom niet?

Blijkbaar zijn die lui zo skir dat ze geen auto hebben, of ga jij voor je lol met 30 man in een bus van 30 jaar oud zitten?
ik ga sowieso niet voor de lol demonstreren
#ANONIEMdinsdag 28 november 2017 @ 19:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:30 schreef sp3c het volgende:

[..]

ja dat was een zeer geloofwaardig verhaal
Ik heb me kapot gelachen.
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 19:31
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:29 schreef ABombali het volgende:

[..]

Waar zie je Nederlandhaat? Ik zeg alleen dat we achterlijke tradities hebben
Dingen door je hoofd rammen in De Fillipijnen lijkt mij ook wel wat.
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 19:31
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:29 schreef BoneThugss het volgende:

[..]

Waarom niet?

Blijkbaar zijn die lui zo skir dat ze geen auto hebben, of ga jij voor je lol met 30 man in een bus van 30 jaar oud zitten?
aannames
BoneThugssdinsdag 28 november 2017 @ 19:31
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:30 schreef sp3c het volgende:

[..]

ik ga sowieso niet voor de lol demonstreren
Nee, ik ook niet.

Protesteren :') :')
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:32
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:30 schreef Scrummie het volgende:

[..]

Ik heb me kapot gelachen.
dat wel

ze raakte hevig gewond van het bijzettafeltje toen de driver op hun af stuivende rassenhaat probeerde te ontwijken oid

remt zo hard dat de bus kapot gaat _O-

mooi verhaal _O-
#ANONIEMdinsdag 28 november 2017 @ 19:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:32 schreef sp3c het volgende:

[..]

dat wel

ze raakte hevig gewond van het bijzettafeltje toen de driver op hun af stuivende rassenhaat probeerde te ontwijken oid

remt zo hard dat de bus kapot gaat _O-

mooi verhaal _O-
Mooi stukje ja _O-

Ik zat het hele verhaal te lezen met de gedachte 'wat schattig naïef allemaal'. Tot ik ineens de regel las dat ze 'al haar naïviteit verloor'. Ja nou, raap me op hoor _O-
WodanIsGrootdinsdag 28 november 2017 @ 19:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:14 schreef sp3c het volgende:

[..]

ik geloof dat hele verhaal van die busmaatschappijen niet

je kunt er met het OV ook gewoon komen, had je ook geen last gehad van die tjappies op de snelweg
Er gaat geen trein naar Dokkum. Je moet dan met de trein naar Leeuwarden of Buitenpost en vanaf daar met zn 60en in n lijnbus stappen, dat gaat niet echt.

[ Bericht 0% gewijzigd door WodanIsGroot op 28-11-2017 19:39:13 ]
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:34
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:33 schreef Scrummie het volgende:

[..]

Mooi stukje ja _O-

Ik zat het hele verhaal te lezen met de gedachte 'wat schattig naïef allemaal'. Tot ik ineens de regel las dat ze 'al haar naïviteit verloor'. Ja nou, raap me op hoor _O-
en de agent schminkte die avond misschien wel zijn zoontje zwart

je weet het maar nooit!!!!!!

_O-
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:35
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:33 schreef WodanIsGroot het volgende:

[..]

Er gaat geen trein naar Dokkum. Je moet dan met de trein naar Leeuwarden of buitenpost en vanaf daar met zn 60en in n lijnbus stappen, dat gaat niet echt.
I know

tuurlijk kan dat wel, ik ben wel eens met grotere groepen naar ijshockeywedstrijden geweest met het OV

gewoon plannen
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 19:36
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:35 schreef sp3c het volgende:

[..]

I know

tuurlijk kan dat wel, ik ben wel eens met grotere groepen naar ijshockeywedstrijden geweest met het OV

gewoon plannen
Uurtje eerder opstaan ?
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:37
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:36 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Uurtje eerder opstaan ?
paar uurtjes en de spits ontwijken

dan is de trein sowieso geen probleem en voor de bus moet je poultjes maken
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:37
is supergezellig juist
sp3cdinsdag 28 november 2017 @ 19:38
maar dat was het punt eigenlijk niet, ik geloof sowieso niet dat ze geen busmaatschappij kunnen vinden
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 19:39
Ik ben de baas dat is niet Sinterklaas.

Zo rap ik nog wel even door.
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 19:41
Ik ben een Piet. Dat is waarom je mijn niet ziet.
WodanIsGrootdinsdag 28 november 2017 @ 19:42
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:38 schreef sp3c het volgende:
maar dat was het punt eigenlijk niet, ik geloof sowieso niet dat ze geen busmaatschappij kunnen vinden
We zouden morgen met wat vervoerders kunnen bellen, doen of we kozp zijn en wat bussen willen voor zaterdag.

Oh en natuurlijk een zwaar Surinaams accent opzetten :p


[ Bericht 7% gewijzigd door WodanIsGroot op 28-11-2017 19:52:52 ]
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 19:44
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:42 schreef WodanIsGroot het volgende:

[..]

We zouden morgen met wat vervoeders kunnen bellen, doen of we kozp zijn en wat bussen willen voor zaterdag.

Oh en een zwaar Surinaams accent opzetten :p
En vertrekken vanaf Station Bijlmer.
luxerobotsdinsdag 28 november 2017 @ 19:44
De protestanten zullen volgend jaar wel met hun eigen voertuigen komen. Ik denk ook niet dat ze de demonstratie zullen aankondigen. De tegenstanders eerder tegenhouden zal de voorstanders dus ook niet lukken.

Kortom, dat wordt een botsing tussen voor- en tegenstanders. Ik verwacht een hoop rumoer, geschreeuw en arrestaties (wegens illegaal protesteren) waar de kinderen bij zijn...
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 19:47
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:44 schreef luxerobots het volgende:
De protestanten zullen volgend jaar wel met hun eigen voertuigen komen. Ik denk ook niet dat ze de demonstratie zullen aankondigen. De tegenstanders eerder tegenhouden zal de voorstanders dus ook niet lukken.

Kortom, dat wordt een botsing tussen voor- en tegenstanders. Ik verwacht een hoop rumoer, geschreeuw en arrestaties (wegens illegaal protesteren) waar de kinderen bij zijn...
Of gewoon leuk doen tegen elkaar.
Nattekatdinsdag 28 november 2017 @ 19:48
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:44 schreef luxerobots het volgende:
De protestanten zullen volgend jaar wel met hun eigen voertuigen komen. Ik denk ook niet dat ze de demonstratie zullen aankondigen. De tegenstanders eerder tegenhouden zal de voorstanders dus ook niet lukken.

Kortom, dat wordt een botsing tussen voor- en tegenstanders. Ik verwacht een hoop rumoer, geschreeuw en arrestaties (wegens illegaal protesteren) waar de kinderen bij zijn...
Je onderschat de vindingrijkheid van de boeren ~O>
luxerobotsdinsdag 28 november 2017 @ 19:48
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:42 schreef WodanIsGroot het volgende:

[..]

We zouden morgen met wat vervoerders kunnen bellen, doen of we kozp zijn en wat bussen willen voor zaterdag.

Oh en natuurlijk een zwaar Surinaams accent opzetten :p
Dit accent?

Red_85dinsdag 28 november 2017 @ 19:48
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:44 schreef luxerobots het volgende:
De protestanten zullen volgend jaar wel met hun eigen voertuigen komen. Ik denk ook niet dat ze de demonstratie zullen aankondigen. De tegenstanders eerder tegenhouden zal de voorstanders dus ook niet lukken.

Kortom, dat wordt een botsing tussen voor- en tegenstanders. Ik verwacht een hoop rumoer, geschreeuw en arrestaties (wegens illegaal protesteren) waar de kinderen bij zijn...
Deden ze dit jaar ook niet, tot op het laatst mogelijke moment.
En ze moeten wel, want je mag niet zomaar zonder toestemming een demonstratie houden. Dan loop je risico's.

Maar dat zal wel weer gezien worden als discriminatie....
WodanIsGrootdinsdag 28 november 2017 @ 19:49
quote:
Ja die :D ik zocht dit fimpje al om als begeleidend matriaal bij te voegen.
luxerobotsdinsdag 28 november 2017 @ 19:52
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:48 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Deden ze dit jaar ook niet, tot op het laatst mogelijke moment.
En ze moeten wel, want je mag niet zomaar zonder toestemming een demonstratie houden. Dan loop je risico's.

Maar dat zal wel weer gezien worden als discriminatie....
De demonstratie werd dit jaar verboden omdat er signalen waren van pro-Pieten die wilden vechten met de anti-Pieten. Maar uiteindelijk gebeurde dit niet, omdat de pro-Pieten op de snelweg al tegen werden gehouden. Echter, stel dat dit niet gebeurd was, ze er wel waren geweest. Dan was het waarschijnlijk zeer agressief geworden met de kinderen erbij.

Iets wat ik volgend jaar wel verwacht, ze komen dan gewoon met allemaal losse auto's en busjes, via verschillende routes, ze zullen zich echt niet nog een keer tegen laten houden.
Bottendaaldinsdag 28 november 2017 @ 19:53
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:44 schreef luxerobots het volgende:
De protestanten zullen volgend jaar wel met hun eigen voertuigen komen. Ik denk ook niet dat ze de demonstratie zullen aankondigen. De tegenstanders eerder tegenhouden zal de voorstanders dus ook niet lukken.

Kortom, dat wordt een botsing tussen voor- en tegenstanders. Ik verwacht een hoop rumoer, geschreeuw en arrestaties (wegens illegaal protesteren) waar de kinderen bij zijn...
Ik denk dat de autoriteiten de boel dan zeer scherp in de gaten houden, KOZP ligt al onder een vergrootglas
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 19:54
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:48 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Deden ze dit jaar ook niet, tot op het laatst mogelijke moment.
Nadat ze wel al een paar maanden in overleg waren met burgemeester en politie en zelfs al een rondleiding hadden gehad.
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 19:54
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:48 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Deden ze dit jaar ook niet, tot op het laatst mogelijke moment.
En ze moeten wel, want je mag niet zomaar zonder toestemming een demonstratie houden. Dan loop je risico's.

Maar dat zal wel weer gezien worden als discriminatie....
Nee, als racisme. Zie die speech van Jeffrey Airfryer voor de VN. Dat gaat precies daarover.
luxerobotsdinsdag 28 november 2017 @ 19:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:54 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Nadat ze wel al een paar maanden in overleg waren met burgemeester en politie en zelfs al een rondleiding hadden gehad.
En ook een A-locatie op de route gekregen hadden.
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 19:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:52 schreef luxerobots het volgende:

[..]

De demonstratie werd dit jaar verboden omdat er signalen waren van pro-Pieten die wilden vechten met de anti-Pieten. Maar uiteindelijk gebeurde dit niet, omdat de pro-Pieten op de snelweg al tegen werden gehouden. Echter, stel dat dit niet gebeurd was, ze er wel waren geweest. Dan was het waarschijnlijk zeer agressief geworden met de kinderen erbij.

Iets wat ik volgend jaar wel verwacht, ze komen dan gewoon met allemaal losse auto's en busjes, via verschillende routes, ze zullen zich echt niet nog een keer tegen laten houden.
Intocht op Terschelling is ook leuk })
Red_85dinsdag 28 november 2017 @ 19:56
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:54 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Nee, als racisme. Zie die speech van Jeffrey Airfryer voor de VN. Dat gaat precies daarover.
Net zo zielig.

Ik hoop dat hij is uitgelachen. 'racism in a tolerant society as The Netherlands? Gtfouttahere!'.
Red_85dinsdag 28 november 2017 @ 19:58
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:54 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Nadat ze wel al een paar maanden in overleg waren met burgemeester en politie en zelfs al een rondleiding hadden gehad.
Dan doen ze dat niet meer... Des te groter de kans dat ze worden verwijderd als ze opeens komen opdagen.
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 19:59
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:56 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Net zo zielig.

Ik hoop dat hij is uitgelachen. 'racism in a tolerant society as The Netherlands? Gtfouttahere!'.
Tolerant ? Nederland ?
Sinds Wilders ziet het buitenland ons niet meer zo hoor.
luxerobotsdinsdag 28 november 2017 @ 20:01
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:58 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Dan doen ze dat niet meer... Des te groter de kans dat ze worden verwijderd als ze opeens komen opdagen.
Ik verwacht dat de gemeente waar de landelijke intocht is toch wel een plek voor ze reserveert. Ook als er geen overleg is geweest. De vraag is of de demonstranten dan wel op die plek willen staan, of gewoon besluiten ergens anders te gaan staan.
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 20:02
Nog een paar dagen dan is het sinterklaas, geniet er van want over 1 of 2 jaar gaan we het veranderen
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 20:02
overal
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 20:03
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 19:48 schreef Red_85 het volgende:

En ze moeten wel, want je mag niet zomaar zonder toestemming een demonstratie houden. Dan loop je risico's. ..
Niet helemaal waar overigens. Je hebt geen toestemming nodig voor een demonstratie.
Als je hem niet meldt hoeft de gemeente echter niets te doen om je te faciliteren - en kan je verwijderd worden als je de openbare orde in gevaar brengt.
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 20:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 20:02 schreef ABombali het volgende:
Nog een paar dagen dan is het sinterklaas, geniet er van want over 1 of 2 jaar gaan we het veranderen
Piet wordt Krampus ?
Sint en Piet gaan eindelijk trouwen ?
Sint wordt voortaan vergezeld door de Avengers ?
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 20:07
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 20:06 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Piet wordt Krampus ?
Sint en Piet gaan eindelijk trouwen ?
Sint wordt voortaan vergezeld door de Avengers ?
Roetveegpiet, kleurenpiet, instagrampiet, peppa pig piet
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 20:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 20:07 schreef ABombali het volgende:

[..]

Roetveegpiet, kleurenpiet, instagrampiet, peppa pig piet
Saaaaai.
Doe dan maar Lubachs Paaschinees. Met Gordon.
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 20:09
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 20:08 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Saaaaai.
Doe dan maar Lubachs Paaschinees. Met Gordon.
Alles kan, we laten kinderen er over beslissen, ik denk niet dat ze gordon willen
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 20:11
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 20:09 schreef ABombali het volgende:

[..]

Alles kan, we laten kinderen er over beslissen, ik denk niet dat ze gordon willen
Iedereen houdt toch van nummel 39 met lijst ?
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 20:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 20:11 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

Iedereen houdt toch van nummel 39 met lijst ?
Kinderen hebben geen idee wat dat is, het is een kinderfeest
Kassamiepdinsdag 28 november 2017 @ 20:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 20:12 schreef ABombali het volgende:

[..]

Kinderen hebben geen idee wat dat is, het is een kinderfeest
En een compleet niet racistisch stereotiepe van een gele man (komt door het ei) met spleetogen die de r niet kan zeggen past daar prima bij.
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 20:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 20:16 schreef Kassamiep het volgende:

[..]

En een compleet niet racistisch stereotiepe van een gele man (komt door het ei) met spleetogen die de r niet kan zeggen past daar prima bij.
Dat wordt gewoon traditie dus het kan niet racistisch zijn enzo... ;(
Bottendaaldinsdag 28 november 2017 @ 20:52
Als het maar is om dat racisme zo te benadrukken he, vreselijk land dit toch zeg, waarom woon je er nog?
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 20:54
Jett Rebel en Georgina in anti-Piet-campagne

Helden _O_
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 20:56
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 20:52 schreef Bottendaal het volgende:
Als het maar is om dat racisme zo te benadrukken he, vreselijk land dit toch zeg, waarom woon je er nog?
Zo werkt dat, iedereen mag zijn mening geven. Kut he? Anders moet je zelf maar emigreren
Bottendaaldinsdag 28 november 2017 @ 20:59
Goh iemand die volgens mij altijd stoned is en iemand die ooit in GTST , wees er trots op
Opnaarutrechtdinsdag 28 november 2017 @ 21:00
quote:
https://www.nu.nl/achterk(...)seconde-nuchter.html
https://drimble.nl/vrouw/(...)n-angststoornis.html

Psychisch niet orde zijnde losers die het hoofd buigen voor een minuscuul clubje beroepsdemonstranten.
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 21:02
200 mensen en jullie gaan gelijk die 2 demoniseren
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 21:02
typisch
RipCitydinsdag 28 november 2017 @ 21:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:02 schreef ABombali het volgende:
200 mensen en jullie gaan gelijk die 2 demoniseren
200 nobody's vs 15 miljoen voorstanders
Bottendaaldinsdag 28 november 2017 @ 21:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 20:56 schreef ABombali het volgende:

[..]

Zo werkt dat, iedereen mag zijn mening geven. Kut he? Anders moet je zelf maar emigreren
Ach je mag van mij jezelf best belachelijk blijven maken, het is mooi vermaak hoor , best knap dat je dat al dagen lang doet
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 21:06
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:04 schreef Bottendaal het volgende:

[..]

Ach je mag van mij jezelf best belachelijk blijven maken, het is mooi vermaak hoor , best knap dat je dat al dagen lang doet
dankjewel
Bottendaaldinsdag 28 november 2017 @ 21:07
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:02 schreef ABombali het volgende:
200 mensen en jullie gaan gelijk die 2 demoniseren
Jij pakt die 2 eruit als helden, nou als dat de helden zijn van de anti piet campagne dan heb je nog wel 30 jaar te gaan voordat piet weg is
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 21:08
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:07 schreef Bottendaal het volgende:

[..]

Jij pakt die 2 eruit als helden, nou als dat de helden zijn van de anti piet campagne dan heb je nog wel 30 jaar te gaan voordat piet weg is
Nee fok frontpage redactie pakte die 2 eruit als helden. Zo werkt dat op een website die pro-piet is
spectrumanalyserdinsdag 28 november 2017 @ 21:10
goed. zwarte piet is afgerond voor dit jaar. op naar 'de volgende' discussie.
het woord blacklist. dat kan niet meer, zo negatief stereotyperend. alsof black altijd slecht is.
zwart rijden in 't OV, wat maken we daar van ...
Montaguidinsdag 28 november 2017 @ 21:11
quote:
Ja, wat een heldin.

DPvsM91X4AAi7bu.jpg

Al net zo hypocriet als Sylvana en van Muiswinkel
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 21:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:11 schreef Montagui het volgende:

[..]

Ja, wat een heldin.

[ afbeelding ]

Al net zo hypocriet als Sylvana en van Muiswinkel
Iedereen kan leren van zijn fouten, jij ook.
Bottendaaldinsdag 28 november 2017 @ 21:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:08 schreef ABombali het volgende:

[..]

Nee fok frontpage redactie pakte die 2 eruit als helden. Zo werkt dat op een website die pro-piet is
Nope, jij zet er een smiley eronder met helden
Maar goed
Plaats jezelf maar weer in een slachtofferrol als anti piet
Daar zijn jullie goed in
Het is de schuld van de blanken, die racisten
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 21:14
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:12 schreef Bottendaal het volgende:

[..]

Nope, jij zet er een smiley eronder met helden
Maar goed
Plaats jezelf maar weer in een slachtofferrol als anti piet
Daar zijn jullie goed in
Het is de schuld van de blanken, die racisten
8)7 Jij snapt het niet helemaal
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 21:15
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:10 schreef spectrumanalyser het volgende:
goed. zwarte piet is afgerond voor dit jaar. op naar 'de volgende' discussie.
het woord blacklist. dat kan niet meer, zo negatief stereotyperend. alsof black altijd slecht is.
zwart rijden in 't OV, wat maken we daar van ...
Daar heb je goede punten, maar laten we ons focussen op zwarte piet. De rest komt later wel
#ANONIEMdinsdag 28 november 2017 @ 21:15
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:15 schreef ABombali het volgende:

[..]

Daar heb je goede punten, maar laten we ons focussen op zwarte piet. De rest komt later wel
:D
Montaguidinsdag 28 november 2017 @ 21:15
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:12 schreef ABombali het volgende:

[..]

Iedereen kan leren van zijn fouten, jij ook.
Ze was in ieder geval geen negatief stereotiep of karikatuur meer. Ik zie geen kroeshaar, geen volle rode lippen en geen oorbellen. Lijkt me (op de bruine kleur na, dat hoort (git)zwart te zijn) een prima Piet.
Bottendaaldinsdag 28 november 2017 @ 21:18
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:14 schreef ABombali het volgende:

[..]

8)7 Jij snapt het niet helemaal
Goed argument
Nattekatdinsdag 28 november 2017 @ 21:19
Ik stel voor om het woord zwart te verbieden. Dat zal ze leren ~O>
Bottendaaldinsdag 28 november 2017 @ 21:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:19 schreef Nattekat het volgende:
Ik stel voor om het woord zwart te verbieden. Dat zal ze leren ~O>
Dat is een mooie, het hele woord zwart censuren
Abeddinsdag 28 november 2017 @ 21:24
Gaaf om te zien dat de aanpassing van zwarte piet in een stroomversnelling komt mede door de haat en agressie van de pro's.
Bottendaaldinsdag 28 november 2017 @ 21:28
Nog z'n dorpsgek die denkt dat ze er al zijn
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 21:28
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:24 schreef Abed het volgende:
Gaaf om te zien dat de aanpassing van zwarte piet in een stroomversnelling komt mede door de haat en agressie van de pro's.
_O- En het is gewoon echt zo
ABombalidinsdag 28 november 2017 @ 21:28
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:19 schreef Nattekat het volgende:
Ik stel voor om het woord zwart te verbieden. Dat zal ze leren ~O>
Ja jij hebt je mening vandaag wel duidelijk gemaakt
agterdinsdag 28 november 2017 @ 21:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:24 schreef Abed het volgende:
Gaaf om te zien dat de aanpassing van zwarte piet in een stroomversnelling komt mede door de haat en agressie van de pro's.
Ja. Zwarte Piet is gekaapt door alt-rechts. Gaat die zaak geen goed doen. :D
Steeds meer mensen distantiëren zich er van.
Abeddinsdag 28 november 2017 @ 21:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:28 schreef Bottendaal het volgende:
Nog z'n dorpsgek die denkt dat ze er al zijn
Mad.
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 21:39
quote:
Kan je niet even waarschuwen dat het FP nieuws is o|O
Ik doe niet mee aan clickbaits daar }:|

Gewoon een betere bron zoeken :P

Georgina Verbaan en Jett Rebel in campagne tegen Zwarte Piet *O*
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 21:40
Gele mensen doen hier niet gek over.
Nattekatdinsdag 28 november 2017 @ 21:47
Groene mensen vast ook niet. Die hebben wel andere dingen aan hun hoofd.
Bottendaaldinsdag 28 november 2017 @ 21:48
Smurfen doen er ook niet moeilijk over
agterdinsdag 28 november 2017 @ 21:49
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:47 schreef Nattekat het volgende:
Groene mensen vast ook niet. Die hebben wel andere dingen aan hun hoofd.
Kikker Pepe
PiraatPietdinsdag 28 november 2017 @ 21:57
Maak er antraciet piet van, kan niemand meer zeiken. Blijft het schoorsteenverhaal ook.
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 22:13
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:57 schreef PiraatPiet het volgende:
Maak er antraciet piet van, kan niemand meer zeiken. Blijft het schoorsteenverhaal ook.
Overleg het gewoon met de mensen die het aangaat. Kan er later ook geen bezwaar gemaakt worden.
Nattekatdinsdag 28 november 2017 @ 22:18
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:57 schreef PiraatPiet het volgende:
Maak er antraciet piet van, kan niemand meer zeiken. Blijft het schoorsteenverhaal ook.
Mja... ik kan alvast één groep huilbakken bedenken die alsnog gaat huilen dat het niet goed is.

En daarnaast rolt het ff wat minder lekker over de tong :P
agterdinsdag 28 november 2017 @ 22:19
Washingtonpost:
https://www.washingtonpos(...)go-once-and-for-all/
Nattekatdinsdag 28 november 2017 @ 22:21
quote:
En dat krijg je ervan als je enkel een mongool aan het woord laat :|W
maryen65dinsdag 28 november 2017 @ 22:38
Yo die anti pieten demonstratie gaat door. Wat een mafklapper die burgemeester
Slayagedinsdag 28 november 2017 @ 22:39
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 22:38 schreef maryen65 het volgende:
Yo die anti pieten demonstratie gaat door. Wat een mafklapper die burgemeester
Nu nog even een rit naar Dokkum fixen :P
Slayagedinsdag 28 november 2017 @ 22:41
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:11 schreef Montagui het volgende:

[..]

Ja, wat een heldin.

[ afbeelding ]

Al net zo hypocriet als Sylvana en van Muiswinkel
Een paar jaar terug riep ik ook nog net als velen , racisme? Zwarte piet? Maar vroeg of laat zie je het licht er is dus hoop voor de zogenaamde pro Pieten w/
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 22:48
quote:
10s.gif Op dinsdag 28 november 2017 22:41 schreef Slayage het volgende:

[..]

Een paar jaar terug riep ik ook nog net als velen , racisme? Zwarte piet? Maar vroeg of laat zie je het licht er is dus hoop voor de zogenaamde pro Pieten w/
Jouw licht. Dan past het
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 22:49
quote:
10s.gif Op dinsdag 28 november 2017 22:41 schreef Slayage het volgende:

[..]

Een paar jaar terug riep ik ook nog net als velen , racisme? Zwarte piet? Maar vroeg of laat zie je het licht er is dus hoop voor de zogenaamde pro Pieten w/
Ja dat krijg je als je de achtergrond ervan generaties lang onder het tapijt schuift. Persoonlijk was ik flabbergasted dat er zoveel mensen met zo'n grote stelligheid beweerden dat ZP echt helemaal nooit een neger had voorgesteld. :')
agterdinsdag 28 november 2017 @ 22:54
DPkZ0j4W0AAeO0B?format=jpg&name=medium

En zo is het maar net.
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 22:56
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 22:54 schreef agter het volgende:
[ afbeelding ]

En zo is het maar net.
En niet anders!
RipCitydinsdag 28 november 2017 @ 22:56
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 22:54 schreef agter het volgende:
[ afbeelding ]

En zo is het maar net.
Fake murals posten :') https://www.pinterest.com(...)rbrand-street-londo/
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 22:58
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 22:56 schreef RipCity het volgende:

[..]

Fake murals posten :')
Mooi toch? In het echt zou het hier in Nederland iig niet lang meegaan vrees ik.
agterdinsdag 28 november 2017 @ 22:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 22:56 schreef RipCity het volgende:

[..]

Fake murals posten :')
Wil je nou beweren dat ZP niet fake is?
StaceySingerdinsdag 28 november 2017 @ 23:00
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 22:54 schreef agter het volgende:
[ afbeelding ]

En zo is het maar net.
fake foto

wallo.jpg
DrDentzdinsdag 28 november 2017 @ 23:01
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 21:11 schreef Montagui het volgende:

[..]

Ja, wat een heldin.

[ afbeelding ]

Al net zo hypocriet als Sylvana en van Muiswinkel
Meewaaien met de wind die het handigst is voor je carrière hè. Je 'deugt' nu eenmaal als je tegen Zwarte Piet bent als BN'er.
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 23:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:01 schreef DrDentz het volgende:

[..]

Meewaaien met de wind die het handigst is voor je carrière hè. Je 'deugt' nu eenmaal als je tegen Zwarte Piet bent als BN'er.
En er is iets mis met deugen :?
Slayagedinsdag 28 november 2017 @ 23:04
quote:
10s.gif Op dinsdag 28 november 2017 22:49 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

Ja dat krijg je als je de achtergrond ervan generaties lang onder het tapijt schuift. Persoonlijk was ik flabbergasted dat er zoveel mensen met zo'n grote stelligheid beweerden dat ZP echt helemaal nooit een neger had voorgesteld. :')
Die sneu types moeten gewoon die andere tijden aflevering checken die ik heb gepost hier over Sjors en sjimmie , die dus ook simpelweg een zwarte piet uiterlijk had omdat je nu eenmaal in de media een neger zo moest uitbeelden. Dat wordt heel duidelijk gemaakt door makers.

Sjimmie de neger kan je inwisselen voor zwarte piet de neger. Niemand die het verschil ziet. Maar Neeee zwarte piet is geen negert... Het is een kinderfeest godsamme....

Ajb https://anderetijden.nl/a(...)rs-en-zwarte-Sjimmie
DrDentzdinsdag 28 november 2017 @ 23:05
quote:
5s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:03 schreef Kijkertje het volgende:

[..]

En er is iets mis met deugen :?
Je moet wel een beetje zelf blijven nadenken en je eigen mening vormen vind ik. Want als er nu nazi's aan het bewind komen dan staan al die BN'ers ook zo met een "Joden moeten weg" shirt te pronken, dat deugt dan weer, om maar aan baantjes te komen.
Slayagedinsdag 28 november 2017 @ 23:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:01 schreef DrDentz het volgende:

Je deugt nu eenmaal als je tegen Zwarte Piet bent.
Juist em
Slayagedinsdag 28 november 2017 @ 23:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:05 schreef DrDentz het volgende:

[..]

Je moet wel een beetje zelf blijven nadenken en je eigen mening vormen vind ik. Want als er nu nazi's aan het bewind komen dan staan al die BN'ers ook zo met een "Joden moeten weg" shirt te pronken, dat deugt dan weer, om maar aan baantjes te komen.
8}
DrDentzdinsdag 28 november 2017 @ 23:06
Zwarte Pieten zijn de joden van de jaren '10. Ik zit eigenlijk in het verzet, ik kom op voor een met uitsterven bedreigde groep.
Abeddinsdag 28 november 2017 @ 23:06
Gaat het nogsteeds door hier? De pro's hebben toch al verloren?
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 23:10
quote:
10s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:04 schreef Slayage het volgende:

[..]

Die sneu types moeten gewoon die andere tijden aflevering checken die ik heb gepost hier over Sjors en sjimmie , die dus ook simpelweg een zwarte piet uiterlijk had omdat je nu eenmaal in de media een neger zo moest uitbeelden. Dat wordt heel duidelijk gemaakt door makers.

Sjimmie de neger kan je inwisselen voor zwarte piet de neger. Niemand die het verschil ziet. Maar Neeee zwarte piet is geen negert... Het is een kinderfeest godsamme....

Ajb https://anderetijden.nl/a(...)rs-en-zwarte-Sjimmie
Ja die heb ik ook gezien. Het hele begrip karikatuur/ stereotype schijnt nogal moeilijk te vatten te zijn. Sommigen blijven maar hameren op de verschillen in de manifestaties ervan. Zwarte Piet is geen blackface! Zucht.....
agterdinsdag 28 november 2017 @ 23:11
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:06 schreef Abed het volgende:
Gaat het nogsteeds door hier? De pro's hebben toch al verloren?
Alleen alt rechts is nog pro. Die zijn vaak wat later.
DrDentzdinsdag 28 november 2017 @ 23:11
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:11 schreef agter het volgende:

[..]

Alleen alt rechts is nog pro. Die zijn vaak wat later.
Als je bij intochten had gekeken dit jaar had je gezien dat 90% van de mensen dan alt-rechts is in Nederland.
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 23:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:05 schreef DrDentz het volgende:

[..]

Je moet wel een beetje zelf blijven nadenken en je eigen mening vormen vind ik. Want als er nu nazi's aan het bewind komen dan staan al die BN'ers ook zo met een "Joden moeten weg" shirt te pronken, dat deugt dan weer, om maar aan baantjes te komen.
Vreemde blik heb jij op de wereld -O-
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 23:17
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:05 schreef DrDentz het volgende:

[..]

Je moet wel een beetje zelf blijven nadenken en je eigen mening vormen vind ik. Want als er nu nazi's aan het bewind komen dan staan al die BN'ers ook zo met een "Joden moeten weg" shirt te pronken, dat deugt dan weer, om maar aan baantjes te komen.
Watr een krankzinnige redenatie.
Nattekatdinsdag 28 november 2017 @ 23:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:17 schreef Jaroon het volgende:

[..]

Watr een krankzinnige redenatie.
Fout voorbeeld, kern van waarheid.
Abeddinsdag 28 november 2017 @ 23:21
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:05 schreef DrDentz het volgende:

[..]

Je moet wel een beetje zelf blijven nadenken en je eigen mening vormen vind ik. Want als er nu nazi's aan het bewind komen dan staan al die BN'ers ook zo met een "Joden moeten weg" shirt te pronken, dat deugt dan weer, om maar aan baantjes te komen.
Lol WAT
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 23:22
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:20 schreef Nattekat het volgende:

[..]

Fout voorbeeld, kern van waarheid.
Waar zit de kern in?
Nattekatdinsdag 28 november 2017 @ 23:23
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:22 schreef Jaroon het volgende:

[..]

Waar zit de kern in?
Dat het schapen zijn.
Ringodinsdag 28 november 2017 @ 23:24
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:06 schreef Abed het volgende:
Gaat het nogsteeds door hier? De pro's hebben toch al verloren?
Het zijn een soort holocaust-ontkenners, maar dan op niveau hamertje-tik.
Abeddinsdag 28 november 2017 @ 23:25
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:23 schreef Nattekat het volgende:

[..]

Dat het schapen zijn.
Ik zou ze klemrijden als ik jou was.
Slayagedinsdag 28 november 2017 @ 23:25
quote:
7s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:24 schreef Ringo het volgende:

[..]

Het zijn een soort holocaust-ontkenners, maar dan op niveau hamertje-tik.
Quote van de dag

_O_
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 23:26
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:23 schreef Nattekat het volgende:

[..]

Dat het schapen zijn.
Wie dan? Ik ben ver van een schaap
Nattekatdinsdag 28 november 2017 @ 23:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:26 schreef Jaroon het volgende:

[..]

Wie dan? Ik ben ver van een schaap
Jij bent dan ook geen BN'er of Amsterdamse bubbelbeliever :P
agterdinsdag 28 november 2017 @ 23:29
quote:
7s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:24 schreef Ringo het volgende:

[..]

Het zijn een soort holocaust-ontkenners, maar dan op niveau hamertje-tik.
_O-
DrDentzdinsdag 28 november 2017 @ 23:29
Je hebt ook een lijst met BN'ers die een vluchteling in huis zouden nemen. Niemand van hen heeft ooit een poot uitgestoken naar een vluchteling, maar ze deugen wel.
mailydinsdag 28 november 2017 @ 23:30
#115 al ... 😑
Kijkertjedinsdag 28 november 2017 @ 23:30
quote:
7s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:24 schreef Ringo het volgende:

[..]

Het zijn een soort holocaust-ontkenners, maar dan op niveau hamertje-tik.
:D Het heeft wel iets aandoenlijks idd.
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 23:34
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:27 schreef Nattekat het volgende:

[..]

Jij bent dan ook geen BN'er of Amsterdamse bubbelbeliever :P
Ik ben gewoon een Amsterdammer.
Abeddinsdag 28 november 2017 @ 23:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:29 schreef DrDentz het volgende:
Je hebt ook een lijst met BN'ers die een vluchteling in huis zouden nemen. Niemand van hen heeft ooit een poot uitgestoken naar een vluchteling, maar ze deugen wel.
Vluchtelingen O+
madam-aprildinsdag 28 november 2017 @ 23:37
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:34 schreef Jaroon het volgende:

[..]

Ik ben gewoon een Amsterdammer.
Wat is dat? 'een gewone Amsterdammer'?
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 23:38
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:37 schreef madam-april het volgende:

[..]

Wat is dat? 'een gewone Amsterdammer'?
Dat ik ook van jou hou. Zo zijn we gewoon.
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 23:41
En soms even niet.
madam-aprildinsdag 28 november 2017 @ 23:41
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:38 schreef Jaroon het volgende:

[..]

Dat ik ook van jou hou. Zo zijn we gewoon.
Hoe vaak zeg je 'hee ouwe'?
Lunatiekdinsdag 28 november 2017 @ 23:42
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:35 schreef Abed het volgende:

[..]

Vluchtelingen O+
Hoeveel heb je er in huis?
Abeddinsdag 28 november 2017 @ 23:42
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:42 schreef Lunatiek het volgende:

[..]

Hoeveel heb je er in huis?
Ik woon op mezelf, dus 1.
HOH HOH HOH ADRIAAAANTJEEE
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 23:43
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:41 schreef madam-april het volgende:

[..]

Hoe vaak zeg je 'hee ouwe'?
Nooit. Uit respect niet. Iemand kan wel oude Jan heten.
Red_85dinsdag 28 november 2017 @ 23:50
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 18:10 schreef WodanIsGroot het volgende:

[..]

,,
Two weeks ago, police blocked a highway to prevent busloads of protesters from Amsterdam and Rotterdam to enter the town of Dokkum, even though the city had given them permission to march peacefully.
''

Oke, doei. Wat een leugenkrant vol fakenews.
Komt waarschijnlijk doordat de zeurpieten wat verdraaide verhalen en dikke leugens heeft doorverteld.
Kan me niets anders voorstellen.
WodanIsGrootdinsdag 28 november 2017 @ 23:51
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:50 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Komt waarschijnlijk doordat de zeurpieten wat verdraaide verhalen en dikke leugens heeft doorverteld.
Kan me niets anders voorstellen.
Iemamd zou Trump hier over moeten twitteren.
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 23:51
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:43 schreef Jaroon het volgende:

[..]

Nooit. Uit respect niet. Iemand kan wel oude Jan heten.
Red_85dinsdag 28 november 2017 @ 23:52
quote:
7s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:24 schreef Ringo het volgende:

[..]

Het zijn een soort holocaust-ontkenners, maar dan op niveau hamertje-tik.
Bij jou is iedereen hitler die het niet eens met je is. Dus zijn je woorden nog wel wat waard?
madam-aprildinsdag 28 november 2017 @ 23:53
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:43 schreef Jaroon het volgende:

[..]

Nooit. Uit respect niet. Iemand kan wel oude Jan heten.
:N
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 23:54
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:52 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Bij jou is iedereen hitler die het niet eens met je is. Dus zijn je woorden nog wel wat waard?
Wow
WodanIsGrootdinsdag 28 november 2017 @ 23:54
Kattenplaatje.gif
DrDentzdinsdag 28 november 2017 @ 23:57
Al weer bijna een topic vol! En niemand is nog van mening veranderd. Dit schiet niet op, we gaan elkaar niet overtuigen, daarvoor vinden we elkaar veel te lelijk.
Jaroondinsdag 28 november 2017 @ 23:58
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:53 schreef madam-april het volgende:

[..]

:N
Dat zal ook fout zijn Die kon beter uitgaan dan ik.
Nattekatwoensdag 29 november 2017 @ 00:00
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:57 schreef DrDentz het volgende:
Al weer bijna een topic vol! En niemand is nog van mening veranderd. Dit schiet niet op, we gaan elkaar niet overtuigen, daarvoor vinden we elkaar veel te lelijk.
Denken dat het hier nog ontopic is...
ABombaliwoensdag 29 november 2017 @ 00:01
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:57 schreef DrDentz het volgende:
Al weer bijna een topic vol! En niemand is nog van mening veranderd. Dit schiet niet op, we gaan elkaar niet overtuigen, daarvoor vinden we elkaar veel te lelijk.
Pro-pieten zijn erg koppig ja
DrDentzwoensdag 29 november 2017 @ 00:02
quote:
0s.gif Op woensdag 29 november 2017 00:01 schreef ABombali het volgende:

[..]

Pro-pieten zijn erg koppig ja
Ik denk ook dat het te maken heeft met het idee dat mensen alleen maar dingen op moeten geven en er niks voor terugkrijgen. De allochtoon neemt alleen maar en de autochtoon moet alleen maar dingen opgeven waarmee hij opgegroeid is. En Zwarte Piet is daar nu symbolisch de druppel van.
ABombaliwoensdag 29 november 2017 @ 00:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 november 2017 23:06 schreef Abed het volgende:
Gaat het nogsteeds door hier? De pro's hebben toch al verloren?
Dit is de ontkenningsfase, die zal duren tot #175
ABombaliwoensdag 29 november 2017 @ 00:03
Zwarte piet is racisme