Heel simpel: omdat het zo in het handboek staatquote:Op woensdag 20 september 2017 18:59 schreef Bitlord het volgende:
[..]
Een vraag hier op volgend.
Ik sprak laatst met een Waalse machinist en die zei dat er geen communicatie is tussen mcn en trdl. Bij seinen staat een kastje waar ze naartoe kunnen lopen met daarin een telefoon.
Mijn vraag is: waarom belt een machinist bij een rood sein in NL gelijk met de trdl en wacht hij niet geduldig tot hij weer veilig wordt? Hij mag toch aannemen dat het sein met een reden rood is?
omdat Ziggy waarschijnlijk ligt te pittenquote:Op woensdag 20 september 2017 20:40 schreef b2py het volgende:
Oke, dat is prima maar wat is de achterliggende reden voor deze regel?
Ironisch, in de NS App kan ik vrij accuraat zien waar de trein is en hoe hard die rijdt, en ProRail kan dat niet.quote:Op woensdag 20 september 2017 20:39 schreef MTL het volgende:
[..]
Heel simpel: omdat het zo in het handboek staat
Edit: zonder gekheid, maar nog naar een kastje lopen om te telefoneren? Wij hebben zelfs op de spoormobiel een app met alle telefoonnummers van de trein, zodat we ten alle tijden de treindienstleiders kunnen bereiken, ook als de GSM-R installatie het niet meer doet.
En als reden dat je gaat bellen: je wilt graag zo snel mogelijk weer verder. Vaak staat er een andere trein voor, maar in andere gevallen krijg je nog geen veilig omdat de treindienstleider je een aanwijzing wil geven. De treindienstleider ziet enkel dat je in een bepaald blok staat, maar niet of je stil staat. Aangezien je in 40 km/u-gebied de GSM-R niet mag bedienen (risico om door rood te rijden), moet de treindienstleider dan wachten tot de trein stil staat om de aanwijzing door te geven.
Daarnaast moet je als machinist de reizigers informeren. Tegenwoordig worden die al na één minuutje ongerust en staan er op om de reden te weten. Ook daarvoor bel ik even.
En soms dan kan de rijweg even niet automatisch ingesteld worden en moet de treindienstleider dat handmatig doen (wisselstoring, dan moet daar indien mogelijk omheen gewerkt worden). Ook dan kan een belletje dat proces soms even bespoedigen omdat de treindienstleider soms zoiets even niet in de gaten heeft omdat hij/zij ergens anders op de lijn problemen heeft.
Vanavond iemand gesproken die er bij was, en de draad is toch doorgebrand door een defecte snelschakelaar.quote:Op woensdag 20 september 2017 15:47 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Ehm, andersom. Bovenleiding was naar beneden gekomen en lag op de trein. Daarna ontstond brand.
Meestal hebben we die informatie ook niet nodig. En als er iets aan de hand is, krijg ik de mcn toch te spreken en kan ik gelijk vragen waar hij precies rijdt.quote:Op woensdag 20 september 2017 20:53 schreef b2py het volgende:
[..]
Ironisch, in de NS App kan ik vrij accuraat zien waar de trein is en hoe hard die rijdt, en ProRail kan dat niet.
Andersom werkt het ook hoor. Ik zit me steeds af te vragen waarom je niet vertrekt, en zodra ik je ga bellen, zie ik je het sein afrijden.quote:Op woensdag 20 september 2017 20:42 schreef Salatrel het volgende:
Nee echt toets 1 op de gsm-r en kort daarna komt je sein veilig zonder ooit een treindienstleider gesproken te hebben... MTL kan bevestigen
Je bent weer afhankelijk van bellen, afhankelijk van een andere partij. Die informatie wil je toch realtime beschikbaar hebben om zelf een inschatting te maken? Even op het scherm kijken, oh hij staat stil voor het sein, klaar.quote:Op woensdag 20 september 2017 21:05 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Vanavond iemand gesproken die er bij was, en de draad is toch doorgebrand door een defecte snelschakelaar.
[..]
Meestal hebben we die informatie ook niet nodig. En als er iets aan de hand is, krijg ik de mcn toch te spreken en kan ik gelijk vragen waar hij precies rijdt.
En dat heeft weer brand veroorzaakt in de schakelkast.quote:Op woensdag 20 september 2017 21:05 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Vanavond iemand gesproken die er bij was, en de draad is toch doorgebrand door een defecte snelschakelaar.
Nee hoor, die informatie heb ik niet nodig. Als hij voor een P-sein staat, kan ik er niet zoveel aan doen en als hij voor een bediend sein staat, zie ik veel duidelijker waar hij precies is, want emplacementen zijn veel gedetailleerder op mijn scherm.quote:Op woensdag 20 september 2017 21:07 schreef b2py het volgende:
[..]
Je bent weer afhankelijk van bellen, afhankelijk van een andere partij. Die informatie wil je toch realtime beschikbaar hebben om zelf een inschatting te maken? Even op het scherm kijken, oh hij staat stil voor het sein, klaar.
Dan zie ik wel in welk blok hij is.quote:Op woensdag 20 september 2017 21:13 schreef b2py het volgende:
Tegenwoordig wordt de vrije baan ook volgezet met bediende seinen, wat dan?
Volgens sommige kranten/journalisten kun je ook nog levensloos zijnquote:Op woensdag 20 september 2017 21:22 schreef James1988 het volgende:
[..]
Dat lijkt me eigenlijk een vraag waarop het antwoord binair is.
Ja dat vraag ik me nou altijd af. Soms kom je voor een rood sein schijnbaar zonder enige reden, er rijden geen andere treinen in de buurt of niks. Is dat dan een gevalletje 'vergeten'? Maakt ARI daar een misser?quote:Op woensdag 20 september 2017 21:06 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Andersom werkt het ook hoor. Ik zit me steeds af te vragen waarom je niet vertrekt, en zodra ik je ga bellen, zie ik je het sein afrijden.
Met verkeerd treinnummer wordt niet bedoeld dat jij een verkeerd nummer ergens hebt staan, maar dat in Procesleiding een verkeerd nummer staat vermeld bij jouw trein. ARI verwacht dan een ander nummer en zet je dus niet veilig.quote:Op donderdag 21 september 2017 08:27 schreef GlenSpey het volgende:
[..]
Ja dat vraag ik me nou altijd af. Soms kom je voor een rood sein schijnbaar zonder enige reden, er rijden geen andere treinen in de buurt of niks. Is dat dan een gevalletje 'vergeten'? Maakt ARI daar een misser?
Vaak wordt er een smoes afgegeven 'ja u rijd onder een onbekend treinnummer' ehhh okeniet waar maargoed...
Heb zelfs al eens gehad dat er een boos werd omdat ie vond dat ik te snel belde
Oh op die manier...quote:Op donderdag 21 september 2017 11:40 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Met verkeerd treinnummer wordt niet bedoeld dat jij een verkeerd nummer ergens hebt staan, maar dat in Procesleiding een verkeerd nummer staat vermeld bij jouw trein. ARI verwacht dan een ander nummer en zet je dus niet veilig.
En daar is ook te lezen (wist ik ook nog niet) dat de 1125 inmiddels nieuwe platen heeft gekregen en dus 'gewoon' als 1125 rondrijd: https://www.spoorwegmuseum.nl/#!/collectie/projecten/1125-thuisquote:Op woensdag 20 september 2017 19:06 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
zeker. De 1125 (zich uitend als 1122) van het spoorwegmuseum is zelfs rijvaardig. De overigen volgens mij niet
https://nl.wikipedia.org/wiki/NS_1100_(elektrische_locomotief)
Wat doet dat hier dan?quote:Op donderdag 21 september 2017 13:42 schreef James1988 het volgende:
Die bouwt Siemens voor GTR, Londen: Class 700.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |