Openlijk wapens dragen is verboden in Nederland.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 20:51 schreef Ali_boo het volgende:
JUST IN: Charlottesville Mayor Mike Signer releases statement on removal of Robert E. Lee statue
[ afbeelding ]
That that KKK/altright/conservatief/christelijk rechts
Bron NBC
Ja, nu is Bannon ook persona non grata in de administration dus ben benieuwd hoe het zich ontwikkelt nu.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 20:50 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/buitenland/1.3048874
Maar waarom zou de politie hem willen arresteren ?
"felony charges for the illegal use of gases and injury by caustic agent or explosive"quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 20:50 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/buitenland/1.3048874
Maar waarom zou de politie hem willen arresteren ?
Pepperspray gebruikt ?quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 21:15 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
"felony charges for the illegal use of gases and injury by caustic agent or explosive"
quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 20:42 schreef Bluesdude het volgende:
https://twitter.com/nosop3/status/898578123083710464
Ok..quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 20:42 schreef Bluesdude het volgende:
https://twitter.com/nosop3/status/898578123083710464
Boeiend. In ieder geval zijn die 2 door arabische invloeden in onze taal gekomen.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 21:37 schreef Hdero het volgende:
Al is het bepalende lidwoord in Arabisch. Zoals het of de bij ons.
Niet correct.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 13:12 schreef J.A.R.V.I.S. het volgende:
[..]
Mensen die denken dat de burger oorlog in Amerika ging om het bevrijden van de slaven. Dat is de draai die ze eraan gaven achteraf natuurlijk, de winnaar schrijft de geschiedenis. Feit is dat beide legers evenveel gaven om zwarte burgers, namelijk niets.
Casus belli dus niet, maar gaandeweg een bij verhaal, resultaat en nobele beredenering voor het geweld.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 21:52 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Niet correct.
De Burgeroorlog was een direct gevolg van het gegeven dat de Zuidelijke staten zich onwettig afscheidden en daarna het eerste schot losten (Fort Sumter), beide het gevolg van het historische feit dat het Zuiden de slavernij wilde behouden en uitbreiden naar nieuwe staten.
Revisionisme komt vooral van de zuiderlingen, toen en nu, die beweren dat het allemaal om 'States' Rights' ging: zoals de secessieprotocollen van o.a. Georgia, Texas en Mississippi uitwijzen, en zoals bevestigd door de Cornerstone Speech van Alexander Stephens, was dat voornamelijk het recht om slaven te bezitten en het fenomeen slavernij naar nieuwe staten in het westen te verspreiden.
En inderdaad was er weinig animo voor bevrijding van de slaven in het Noorden. Tot aan 1863, welteverstaan, toen zwarte soldaten zich uitstekend bewezen op de slagvelden. Vanaf 1863 werd het wel degelijk een oorlog om slavernij uit te roeien en zwarten te bevrijden.
Voor het zuiden absoluut de casus belli. Slavernij. De hele economie van King Cotton was erop gebaseerd.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 21:57 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Casus belli dus niet, maar gaandeweg een bij verhaal, resultaat en nobele beredenering voor het geweld.
Dus was de slavernij eigenlijk goed. Want geen burgeroorlog.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:00 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Voor het zuiden absoluut de casus belli. Slavernij. De hele economie van King Cotton was erop gebaseerd.
Was iemand anders dan Lincoln verkozen, was het Zuiden nooit uit de Unie gegaan. Maar Lincoln was Republikein, en die partij was expliciet gesticht om de slavernij in de nieuwe staten te verbieden. Dat, en alleen dat, leidde ertoe dat South Carolina zich afscheidde, gevolgd door nog tien andere slavenstaten.
Was Breckinridge president geworden, was er nooit een oorlog gekomen, omdat hij de slavernij verdedigde. Geen anti-slavernij president = geen afscheiding = geen aanval op het federale Fort Sumter = geen oorlog.
Dat is wat neo-confederates graag zeggen, ja. Allemaal de schuld van Lincoln en 'noordelijke agressie'.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:02 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dus was de slavernij eigenlijk goed. Want geen burgeroorlog.
Hihi.
Het was vroeg of laat toch wel gebeurt. Al is het maar omdat "het noorden" sterk industrialisatie en stijgende welvaart kende en het zuiden zich achtergesteld voelden (herkenbaar noh G?)quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:03 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat is wat neo-confederates graag zeggen, ja. Allemaal de schuld van Lincoln en 'noordelijke agressie'.
Integendeel; het Zuiden was het rijkste deel van de VS. Niet moeilijk als je gratis arbeidskrachten hebt.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:05 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Het was vroeg of laat toch wel gebeurt. Al is het maar omdat "het noorden" sterk industrialisatie en stijgende welvaart kende en het zuiden zich achtergesteld voelden (herkenbaar noh G?)
Ja en blanken die 14u pd met de zon in hun nek stonden te zwoegen.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:06 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Integendeel; het Zuiden was het rijkste deel van de VS. Niet moeilijk als je gratis arbeidskrachten hebt.
Daar merkten de gewone mensen anders bar weinig van. Naar mijn weten raakte het geld ook op aan het einde van de oorlog en schoten de confederaten nog met voorladers en de noorderlingen al met onderladers. Er was meer techniek en beter materiaal beschikbaar Er was volgens mij op burgerlijk niveau wel een verschil van welvaart. Nogmaals dit is wat ik zo'n beetje "weet"quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:06 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Integendeel; het Zuiden was het rijkste deel van de VS. Niet moeilijk als je gratis arbeidskrachten hebt.
Die deelden dan ook niet in de macht noch de rijkdom.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:08 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
Ja en blanken die 14u pd met de zon in hun nek stonden te zwoegen.
Logisch. Want ze moeten hun zaak goedpraten. Vaak gehoorde 'the south will rise again' kreet, laat echt wel zien hoe gek sommigen zijn.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:03 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat is wat neo-confederates graag zeggen, ja. Allemaal de schuld van Lincoln en 'noordelijke agressie'.
Dat zeg ik altijd al. De blanke zuidelijke boer trok echt niet ten strijde om de rijkdom van aristocraten te beschermen; die vocht uit eer, verveling of trots.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:08 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Daar merkten de gewone mensen anders bar weinig van. Naar mijn weten raakte het geld ook op aan het einde van de oorlog en schoten de confederaten nog met voorladers en de noorderlingen al met onderladers. Er was meer techniek en beter materiaal beschikbaar Er was volgens mij op burgerlijk niveau wel een verschil van welvaart. Nogmaals dit is wat ik zo'n beetje "weet"
Maar je hebt er zo te zien goed kaas van gegeten dus ik laat me graag bijscholen. Vind het interessante materie.
Idd. Wilde de bespotte redneck even in die context duiden. Nu weer verder met bijgeschoold worden.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:09 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Die deelden dan ook niet in de macht noch de rijkdom.
En dat wilde de zuidelijke aristocraten ook graag zo houden: de boertjes mochten vechten.
En zelfs na de oorlog probeerden ze hun macht te handhaven door niet alleen zwarten uit te sluiten van de politiek, maar ook arme blanken.
Ik vind die huidige beeldenstorm dan ook idioot; het is geschiedenis. Wat je doet door zo te handelen is de identiteit van honderdduizenden zuiderlingen bij het grof vuil te zetten.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:10 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Logisch. Want ze moeten hun zaak goedpraten. Vaak gehoorde 'the south will rise again' kreet, laat echt wel zien hoe gek sommigen zijn.
Maar alsnog is het een deel van de historie, een deel van de vs. Dus waarom zo moeilijk er over doen? Alles moet gesloopt worden een eenzijdig worden belicht. De founding fathers en ook afstammelingen van de mayflower hebben nare zaken op hun geweten. Dan die dingen ook maar alleen zo belichten?
Of wordt dat dan een te grote schok voor de sjw's als ze er achter komen dat hun voorouderen wat fouts hebben gedaan?
Je hoeft niet trots te zijn op alles uit je verleden, maar ook niet alles willen wegpoetsen.
Dank je voor de uitleg. Strookt wel met het idee wat ik er altijd al van had. Zoals vrijwel elke oorlog ging het vrijwel niet om de mensen op het slagveld zelf.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:11 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat zeg ik altijd al. De blanke zuidelijke boer trok echt niet ten strijde om de rijkdom van aristocraten te beschermen; die vocht uit eer, verveling of trots.
Men vergeet dat de Confederatie helemaal niet zo geliefd was bij alle zuiderlingen. Voor veel gewone soldaten was het een Rich Man's War and a Poor Man's Fight. En er was ook weerstand tegen het gegeven dat juist de Confederatie, met diens States' Rights, als eerste natie ter wereld de dienstplicht invoerde: uiteraard waren de aristocraten uitgesloten, een wet schreef letterlijk dat lieden met meer dan x aantal slaven gevrijwaard bleven.
quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:14 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dank je voor de uitleg. Strookt wel met het idee wat ik er altijd al van had. Zoals vrijwel elke oorlog ging het vrijwel niet om de mensen op het slagveld zelf.
En zo verder deze zaak in een downward spiral zetten.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:12 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik vind die huidige beeldenstorm dan ook idioot; het is geschiedenis. Wat je doet door zo te handelen is de identiteit van honderdduizenden zuiderlingen bij het grof vuil te zetten.
Terecht; ik zou me ook belazerd voelen als een of andere professionele kwetsgroep besluit Mariakappelen en wegkruisen te slopen dan wel te willen verwijderen omdat de katholieke kerk niet altijd even zuiver op de graat is geweest.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:23 schreef Red_85 het volgende:
[..]
En zo verder deze zaak in een downward spiral zetten.
Tuurlijk niet. Die slag die precies 100 jaar geleden gaande was, heeft bijvoorbeeld ook zo'n achtergrond. Keizers en koningen (veel al familie) liepen elkaar uit te dagen en de dorpelingen mochten elkaar afmaken omdat ze waren opgehitst onder onbeschrijfelijk bizarre omstandigheden.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:14 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dank je voor de uitleg. Strookt wel met het idee wat ik er altijd al van had. Zoals vrijwel elke oorlog ging het vrijwel niet om de mensen op het slagveld zelf.
Als een deel van die identiteit is treuren om het teloor gaan van de slavensamenleving , de confederatie, het verheerlijken van een superknecht Lee van de slavendrijvers, dan is het prima dat men dat deel bij het grof vuil zetquote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:12 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik vind die huidige beeldenstorm dan ook idioot; het is geschiedenis. Wat je doet door zo te handelen is de identiteit van honderdduizenden zuiderlingen bij het grof vuil te zetten.
Of je kerken.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:26 schreef EttovanBelgie het volgende:
Shiiiit... nu ik dit zo intik besef ik dat dat helemaal niet zo vergezocht is...
Het is een oorlogsmonument... daar wordt niets verheerlijkt, daar wordt herdacht.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:27 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Als een deel van die identiteit is treuren om het teloor gaan van de slavensamenleving , de confederatie, hdet verheerlijken van een superknecht Lee van de slavendrijvers, dan is het prima dat men dat deel bij het grof vuil zet
150 jaar te laat...
Dit... wordt een lekkere boel zo; een grijze, grauwe maar zogenaamd diverse publieke ruimte vol troetelberen, vegan foodstands en regenboogtegels.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:31 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Of je kerken.
Nope. Al gaat het alleen maar om het misbruik. Want ja, dat is nu eenmaal een dikke schandvlek op die religie.
Dan maar alles slopen?
Net als alle protestantse kerken. Schandvlek is wel de vervolging van de katholieken, de beeldenstorm en het veroveren van een deel van Ierland.
Alles slopen?
Islam. Verhaal is bekend.
Alles slopen en verwijderen uot de westerde wereld?
Denk dat je je herkomst aan het verloochenen bent dan. Niet van jezelf, maar van je hele maatschappij.
Omdat nu even een minderheid van rechtsgekkies die dingen ziet als heilig, kunnen een aantal miljoen er maar in stikken?quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:27 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Als een deel van die identiteit is treuren om het teloor gaan van de slavensamenleving , de confederatie, het verheerlijken van een superknecht Lee van de slavendrijvers, dan is het prima dat men dat deel bij het grof vuil zet
150 jaar te laat...
Maar er zijn nog zat boeken over hun held General Lee, die blijven gewoon in de bibliotheek.
Vol met informatie over hem. Heel wat beter dan een standbeeld, die men prima in een museum kan wegzetten. Opdat toekomstige generaties weten hoe dom men was dit soort figuren op een voetstuk te zetten.
En Malcolm X, want die zei voor zijn bekering onaardige dingen over blanken.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:36 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Omdat nu even een minderheid van rechtsgekkies die dingen ziet als heilig, kunnen een aantal miljoen er maar in stikken?
Haal ml king ook maar weg dan. Een aantal moordende zwarten zien hem als held.
Zou het echt zo close komen voor een NL'er? Ben wel benieuwd.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:35 schreef EttovanBelgie het volgende:
Oprechte vraag aan diegenen die het beeld van Lee weg willen hebben:
Mogen beelden van Unie-soldaten wel blijven staan?
Dat niet alleen.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:37 schreef WheeledWarrior het volgende:
Of een persoon nou goed of slecht was, een gebeurtenis goed of slecht, je kunt er altijd iets van leren.
Beelden weghalen omdat ze niet in je straatje passen is struisvogeltactiek.
Jouw analyses mbt de burgeroorlog deel ik niet allemaal hoor.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:26 schreef EttovanBelgie het volgende:
Shiiiit... nu ik dit zo intik besef ik dat dat helemaal niet zo vergezocht is...
quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:40 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Jouw analyses mbt de burgeroorlog deel ik niet allemaal hoor.
Dat kan. Lijkt me interessant.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:40 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Jouw analyses mbt de burgeroorlog deel ik niet allemaal hoor.
Inderdaad, koffie?quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:41 schreef Red_85 het volgende:
Damn.
Ik zie wat hier.
Verzoening tussen het zo genoemde linkse en rechtse kamp van fok! zo op een vrijdagavond.
We kunnen het best wel. Gewoon discussieren en elkaar vinden in een consensus.
Drie voorwaardes: zonder het continu maar 'checken', zuigen en trollen.
Paar keer al commentaar gegeven in andere topics, of deze, weet niet meer, maar dan gaf je geen antwoord. Speknek had ook een commentaar btw, ook geen antwoord. Vond ik wel een goede post van speknek.quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:41 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
[..]
Dat kan. Lijkt me interessant.
Linkje?quote:Op vrijdag 18 augustus 2017 22:42 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Paar keer al commentaar gegeven in andere topics, of deze, weet niet meer, maar dan gaf je geen antwoord. Speknek had ook een commentaar btw, ook geen antwoord. Vond ik wel een goede post van speknek.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |