quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:07 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Hij doet het dus al stiekem. Openheid en vergeeflijkheid voorkomt dat dus niet.
Dit.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:07 schreef hugecooll het volgende:
Als je wat minder streng/moeilijk bent/doet, dan verzwijgt je kind ook minder voor je
Denken dat je na 1x dronken wel met alcohol hebt leren omgaan is wel heel erg naiefquote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:04 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Er zijn wel vaste afspraken over alcoholgebruik hier. Alles met mate, wordt niet dronken, gebruik je verstand en drink alcoholvrij tussendoor zodat je geen kater oploopt. Lijkt mij eigenlijk al ruimdenkend genoeg als je kijkt naar de spotjes "NIX<18".
Kijk, de eerste keer was een les. De tweede keer gaat hij in mijn ogen over de schreef.
Als hij een uur later pas zijn fiets neerzet heb je al gefaald. Je had dan toch echt meneer na 30 minuten moeten opbellen om te vragen waar hij bleef.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:11 schreef Hiddendoe het volgende:
Wat kunnen sommigen hier belachelijk reageren. Als er elders gediscusieerd wordt over jongeren die zich totaal misdragen tijdens het uitgaan, ligt het altijd aan de ouders. Teveel vrijheid, te weinig verantwoordelijkheid enz. bladiebla.
Nou heb je hier eens een ouder die wel een geweten en verantwoordelijkheid heeft, is het ook weer niet goed.
Ja. Als je jong bent ga je vast wel vaker bezopen raken. Het is als je ouder wordt en je lichaam het gewoon niet meer trekt dat je tussendoor een colaatje neemt.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:14 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
Er zijn wel vaste afspraken over alcoholgebruik hier. Alles met mate, wordt niet dronken, gebruik je verstand en drink alcoholvrij tussendoor zodat je geen kater oploopt. Lijkt mij eigenlijk al ruimdenkend genoeg als je kijkt naar de spotjes "NIX<18".
Kijk, de eerste keer was een les. De tweede keer gaat hij in mijn ogen over de schreef.
Denken dat je na 1x dronken wel met alcohol hebt leren omgaan is wel heel erg naief
Ik heb twee kinderen en beide zijn op exact dezelfde wijze opgevoed.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:07 schreef hugecooll het volgende:
Als je wat minder streng/moeilijk bent/doet, dan verzwijgt je kind ook minder voor je
Je komt naar een forum om om hulp te vragen voor welke sanctie er moet staan op het eens in het jaar niet laten weten dat je wat later thuiskomt als je op een feestje bent. Dan verwacht ik dat je voor een hoop andere dingen ook 'sancties' hebt. En je zoon waarschijnlijk ook.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:16 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Ik heb ook niet bevolen dat hij om 0:30 naar huis moest; dat was zijn eigen voorstel. Zo werkt dat hier. En als het niet lukt dat stuur je even een appje. Dus hoezo streng/moeilijk?
Ja zoiets. Gewoon meteen een kutklus laten doen terwijl er een roedel katten in je hoofd rond aan het rennen zijn.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:12 schreef 8777 het volgende:
[..]
Best is om hem dat te laten doen als de kater nog aanwezig is inderdaad, nu ik er eens wat langer over nadenk.
Ik heb ook zoiets gedaan op m'n 17e en mijn straf bestond uit met een flinke kater in de brandende zon werken, ik wou eigenlijk afbellen maar mijn vader stond erop dat ik ging werken, zo ziek als een hond heb ik me de hele dag gevoeld. Het werkte wel.
Dit is wel vrij essentieel ja, want je geeft zelf aan dat je vorige keer er niet zoveel mee hebt gedaan, eigenlijk vooral lekker uitlachen en hopen dat hij zelf de conclusies trok. En je had ook kunnen weten dat het niet zo werkt. Vrijwel iedereen is vroeger weleens ziek geweest van de drank, en vrijwel iedereen is daarna tóch weer dronken geworden.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:18 schreef Lienekien het volgende:
Wat had je eigenlijk met hem afgesproken t.a.v. alcohol drinken?
Je denkt dat een jongen van 17 er überhaupt aan denkt moeders te appen als hij het gezellig heeft op een feest?quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:16 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Ik heb twee kinderen en beide zijn op exact dezelfde wijze opgevoed.
Oudste verzwijgt niets voor mij. Die vertelt me dingen dat ik echt verbaast ben dat hij zo open is.
Jongste is altijd al van het 'achter de rug om' geweest. Is dus meer karakter dan opvoeding.
Overigens sta ik irl bij de jeugd juist bekend als iemand 'die niet moeilijk doet' zolang je je maar aan de afspraken houdt. En over die afspraken valt vooraf altijd te onderhandelen vanaf dat ze 12 jaar werden.
Ik heb ook niet bevolen dat hij om 0:30 naar huis moest; dat was zijn eigen voorstel. Zo werkt dat hier. En als het niet lukt dat stuur je even een appje. Dus hoezo streng/moeilijk?
Nee, als je alles maar goed vindt gaat hij zeker denken "ow kut nu geen biertje want heel misschien ga ik er overheen en dat vind Mams toch best.. moppert hooguit wat.".quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:11 schreef opgebaarde het volgende:
wat wil je bereiken met een sanctie?
Tieners, twintigers, moeten hun grenzen leren kennen. Zelfs op latere leeftijd en een keer de grens overgaan is niet erg, je zal het toch moeten leren. "Zoals jij de eerste keer dacht (neem ik aan)
Door een straf geven, ga je niet krijgen dat hij de volgende keer denkt "ow kut nu geen biertje want heel misschien ga ik er overheen en dan krijg ik op mijn flikker van die kenau".
Als je het hele gebeuren met hem bespreekt, gewoon open en hem fouten laat maken. Kan je veel meer bereiken en dringt het tot hem door en dat bespreken gaat misschien wel vaker gebeuren. Je voed hem op, je bent niet de baas. Door het nu te gedogen, gaat hij echt niet elke dag comazuipen. Met straffen kan je ook gaan krijgen dat wat hij ook doet, hij er vooral op gebrand is om wat het ook is, het voor jou verborgen te houden
Dank u.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:11 schreef Hiddendoe het volgende:
Wat kunnen sommigen hier belachelijk reageren. Als er elders gediscusieerd wordt over jongeren die zich totaal misdragen tijdens het uitgaan, ligt het altijd aan de ouders. Teveel vrijheid, te weinig verantwoordelijkheid enz. bladiebla.
Nou heb je hier eens een ouder die wel een geweten en verantwoordelijkheid heeft, is het ook weer niet goed.
Dit is lekker voor de tweede keer gebeurd dus? In ruim een jaar tijd? En verder is het goed gegaan, plus hij is zelfstandig thuis gekomen, kon je nog appen, en het was 'maar' een uur later. Ik denk dat de mate van 'straalbezopenheid' dan nogal overdreven wordt.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:22 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Nee, als je alles maar goed vindt gaat hij zeker denken "ow kut nu geen biertje want heel misschien ga ik er overheen en dat vind Mams toch best.. moppert hooguit wat.".
Een gesprek, en dan gaat hij er weer overheen, weer een gesprek en dan gaat hij er weer overheen, weer een gespreken dan gaat hij er weer overheen, weer een gespreken dan gaat hij er weer overheen, weer een gespreken dan gaat hij er weer overheen, weer een gespreken dan gaat hij er weer overheen, weer een gesprek..
Lijkt mij niet de weg. En verborgen houden doet hij dus al. Hij is alleen bij toeval betrapt.
Dus als je puber opzoek is naar grenzen moet je die grenzen niet geven begrijp ik?quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:21 schreef Justinn het volgende:
Even voorop gesteld is jouw gevoel van 'misbruik' imo niet zo belangrijk. In de wetenschap dat het een puber betreft, dan weet je dat iedere puber op zoek is naar zijn/haar toelaatbare grenzen. Daar zit echt geen bedoeling achter de ouders bewust kwaad te doen. Iedere puber dat wel eens iets waarvan de ouders geen weet hebben. Nu jij het gelukkig wel weet, kan jij er je voordeel uit halen.![]()
In de kern zijn er twee uiteindes:
a. ouders die alle bewegingen van hun puberende kind onder controle willen houden, met als risico dat kinderen niet zelfstandig worden of dingen in het grootste geheim gaan ondernemen.
b. ouders die hun kinderen volledig loslaten, met als risico dat ze ontsporen.
De waarheid zit hem ergens tussenin. Persoonlijk zou ik er niet wakker van liggen als mijn zoon zo thuis zo komen. Uiteraard kan een goed gesprek volgen, maar dan moet de focus liggen op consequenties van dit soort gedrag en niet het afstraffen van dit gedrag. Een puber van alles en nog wat verbieden werkt 9 van de 10 keer averechts.
Dus je hebt gefaald de afgelopen 17 jaar.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:22 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Lijkt mij niet de weg. En verborgen houden doet hij dus al. Hij is alleen bij toeval betrapt.
quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:18 schreef Lienekien het volgende:
Wat had je eigenlijk met hem afgesproken t.a.v. alcohol drinken?
quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:04 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Er zijn wel vaste afspraken over alcoholgebruik hier. Alles met mate, wordt niet dronken, gebruik je verstand en drink alcoholvrij tussendoor zodat je geen kater oploopt. Lijkt mij eigenlijk al ruimdenkend genoeg als je kijkt naar de spotjes "NIX<18".
Kijk, de eerste keer was een les. De tweede keer gaat hij in mijn ogen over de schreef.
Je had die grens de vorige keer moeten geven, maar toen vond je het leuker om hem uit te lachen.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:27 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dus als je puber opzoek is naar grenzen moet je die grenzen niet geven begrijp ik?
- Opent topic voor 'input' over passende sanctiequote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:26 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
- Opent topic voor 'input'
- Toont geen enkele bereidheid te bewegen op het onderwerp
Wél drinken, maar niet dronken worden is echt een onmogelijke opgave voor een 17-jarige op een feestje. Na twee biertjes is dat gezonde verstand (wat een 17-jarige net begint te krijgen) helemaal weg.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:04 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Er zijn wel vaste afspraken over alcoholgebruik hier. Alles met mate, wordt niet dronken, gebruik je verstand en drink alcoholvrij tussendoor zodat je geen kater oploopt. Lijkt mij eigenlijk al ruimdenkend genoeg als je kijkt naar de spotjes "NIX<18".
Kijk, de eerste keer was een les. De tweede keer gaat hij in mijn ogen over de schreef.
Pissed niet. Ik heb trouwens nog nooit mijn kinderen in drift/woede gestraft; ik doe dat altijd weloverwogen met een koel hoofd waarbij ik goed nadenk of het wel redelijk is. Als ik daarover twijfel bespreek ik dat met anderen. Zoals nu dus.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:31 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Je had die grens de vorige keer moeten geven, maar toen vond je het leuker om hem uit te lachen.
En dan nu denken dat je een geldige reden hebt om pissed te zijn
Mijn punt blijft staan; eerst lach je erom, maar nu is het plots iets waar consequenties aan vast zouden moeten zitten. Dat is geen heel rechtlijnige boodschap.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:35 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Pissed niet. Ik heb trouwens nog nooit mijn kinderen in drift/woede gestraft; ik doe dat altijd weloverwogen met een koel hoofd waarbij ik goed nadenk of het wel redelijk is. Als ik daarover twijfel bespreek ik dat met anderen. Zoals nu dus.
Die ken ik bij beiden. En daar heb ik een heel passende sanctie voor: Dan heb ik een periode ook schijt aan hun gevoelens. Dan is dat altijd snel weer voor lange tijd over. Maar dat is dan ook de hardste sanctie die ik uit kan delen. Bij beiden weleens gedaan.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:34 schreef KillemWieft het volgende:
Meer dan erover praten kan je denk ik niet doen. Daarvoor is hij te oud en verwacht er niet teveel van. De kans is groot dat hij gewoon schijt blijft hebben aan jouw gevoelens. Hoort een beetje bij de leeftijd.
Schijt hebben aan de gevoelens van je kinderen. Heel goed. Passende sanctie. Werkt vast niet door bij kinderen. Vergeten ze vast.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:38 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Die ken ik bij beiden. En daar heb ik een heel passende sanctie voor: Dan heb ik een periode ook schijt aan hun gevoelens. Dan is dat altijd snel weer voor lange tijd over. Maar dat is dan ook de hardste sanctie die ik uit kan delen. Bij beiden weleens gedaan.
Ken jij het verschil tussen uitlachen en erom lachen?quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:37 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Mijn punt blijft staan; eerst lach je erom, maar nu is het plots iets waar consequenties aan vast zouden moeten zitten. Dat is geen heel rechtlijnige boodschap.
Als je het allemaal zo goed weet, wat is dan het idee van dit topic? Want op iedere reactie heb jij wel een betweterig antwoord?quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:38 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Die ken ik bij beiden. En daar heb ik een heel passende sanctie voor: Dan heb ik een periode ook schijt aan hun gevoelens. Dan is dat altijd snel weer voor lange tijd over. Maar dat is dan ook de hardste sanctie die ik uit kan delen. Bij beiden weleens gedaan.
Aanspreken op het feit dat hij niet heeft laten weten dat het later werd, want daarover hebben jullie duidelijk iets afgesproken. Op zich is het geen probleem dat het later werd, je wist waar hij uithing en met wie. Ook niet heel raar dat hij het vergeten is op een leuk feestje.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:16 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Ik heb twee kinderen en beide zijn op exact dezelfde wijze opgevoed.
Oudste verzwijgt niets voor mij. Die vertelt me dingen dat ik echt verbaast ben dat hij zo open is.
Jongste is altijd al van het 'achter de rug om' geweest. Is dus meer karakter dan opvoeding.
Overigens sta ik irl bij de jeugd juist bekend als iemand 'die niet moeilijk doet' zolang je je maar aan de afspraken houdt. En over die afspraken valt vooraf altijd te onderhandelen vanaf dat ze 12 jaar werden.
Ik heb ook niet bevolen dat hij om 0:30 naar huis moest; dat was zijn eigen voorstel. Zo werkt dat hier. En als het niet lukt dat stuur je even een appje. Dus hoezo streng/moeilijk?
De tere kinderzieltjes toch.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:39 schreef Craptacular het volgende:
[..]
Schijt hebben aan de gevoelens van je kinderen. Heel goed. Passende sanctie. Werkt vast niet door bij kinderen. Vergeten ze vast.
quote:Kinderen worden onuitstaanbaar en zijn niet voorbereid op het echte leven als ouders hen te veel vertroetelen en alles altijd goed vinden. Daarvoor waarschuwt de Britse top-psychologe dr. Amanda Gummer.
Fijn. Vertel even welke sancties dan overtrokken waren en ze dus niet gegeven hebben.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:45 schreef Ludachrist het volgende:
Blij dat mijn ouders niet dusdanig overtrokken sancties (_!!!! ) begonnen op te leggen als ik op mijn 17e een keer dronken thuis kwam.
Ja en nee. Pubers die hard op hun bek gaan, leren imo het snelst. Of dat ook echt zo is, ligt aan het karakter van het kind. Op welke wijze wou je grenzen stellen. Is ietsje later thuis het probleem, het stiekeme gedoe, of het drinken van alcohol? Of alledrie in jouw ogen? Bij mij zou het stiekeme gedoe het enige probleem zijn, uitzonderingen daargelaten.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:27 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dus als je puber opzoek is naar grenzen moet je die grenzen niet geven begrijp ik?
Élke sanctie (quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:47 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Fijn. Vertel even welke sancties dan overtrokken waren en ze dus niet gegeven hebben.
Als je een passende sanctie weet hoor ik hem graag.
Dat wijzen ga ik tegenover hem ook zeker niet doen. Ik ben alleen een beetje boos op die oetlul. Beetje populair doen naar die jonge gastjes. Het is tegenwoordig volgens mij nog strafbaar ook.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:44 schreef Leandra het volgende:
Been there, done that, alleen was hij 15... zelf de zooi laten opruimen iig, als hij genoeg teveel gezopen heeft is hij er voor nu wel even klaar mee.
Verder hem zelf aanspreken op zijn verantwoordelijkheid, het is zijn taak dat hij zich niet bezopen drinkt, niet gaan wijzen naar de volwassenen die er ook bij waren, hij is 17, hij is oud genoeg om daar zelf de verantwoordelijkheid voor te nemen.
Dat gaat vast ook op voor een 35 jarige die 16 en 17 jarige 'collega's' uitnodigt op zijn eigen verjaardagsfeestje.quote:"De rechter heeft de moeder een geldboete van 400 euro gegeven omdat de politierechter vindt, dat de moeder als volwassene verantwoordelijk is voor de toestand van minderjarige kinderen", zegt persvoorlichtter Janne Tuijnman. Ouders moeten opletten of er op het feestje van hun kind geen minderjarigen te veel alcohol drinken.
Ja. Vorige keer was schaamte dus voldoende en was een extra 'sanctie' niet nodig en nu opeens wel.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:40 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Ken jij het verschil tussen uitlachen en erom lachen?
Erom lachen: "Hahahaha! Jij was dronken! Lachen joh!"
Uitlachen: "Hahahaha! Had je maar niet zo stom moeten zijn om zo dronken te worden; je hebt je compleet voor schut gezet tegenover iedereen."
Als volwassene wordt je ook niet elke keer op de vingers getikt wanneer je je verantwoordelijkheid niet voldoende neemt/een fout begaat.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:44 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
De tere kinderzieltjes toch.
http://www.welingelichtek(...)en-hun-kinderen.html
[..]
Nou... als ik anderhalf uur te laat op mijn werk verschijn zonder bericht dan heeft dat toch echt wel consequenties.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:55 schreef Chai het volgende:
[..]
Als volwassene wordt je ook niet elke keer op de vingers getikt wanneer je je verantwoordelijkheid niet voldoende neemt/een fout begaat.
Met sancties houd je imo een 17-jarige juist klein en stimuleer je het zelfstandigheid en verantwoordelijk handelen niet.
Ergens voorwaarden aan verbinden of afspraken over maken is prima hoor, maar er zijn andere manieren om het niet nakomen daarvan te bestraffen met sancties. Zo los je zaken met andere volwassenen toch ook niet op?
Er zit nogal een verschil tussen dronken raken en... in het ziekenhuis belanden...quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:53 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dat wijzen ga ik tegenover hem ook zeker niet doen. Ik ben alleen een beetje boos op die oetlul. Beetje populair doen naar die jonge gastjes. Het is tegenwoordig volgens mij nog strafbaar ook.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)e-op-feestje-dochter
[..]
Dat gaat vast ook op voor een 35 jarige die 16 en 17 jarige 'collega's' uitnodigt op zijn eigen verjaardagsfeestje.
Dat ligt tegenwoordig vooral aan de reactie van omstanders. Dronken minderjarigen worden nu altijd door de ambulance meegenomen naar het ziekenhuis als de politie/ambulance erbij betrokken raakt.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:59 schreef zarGon het volgende:
[..]
Er zit nogal een verschil tussen dronken raken en... in het ziekenhuis belanden...
Stel je niet aan, dit is gewoon zijn eigen verantwoordelijkheid.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:53 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dat wijzen ga ik tegenover hem ook zeker niet doen. Ik ben alleen een beetje boos op die oetlul. Beetje populair doen naar die jonge gastjes. Het is tegenwoordig volgens mij nog strafbaar ook.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)e-op-feestje-dochter
[..]
Dat gaat vast ook op voor een 35 jarige die 16 en 17 jarige 'collega's' uitnodigt op zijn eigen verjaardagsfeestje.
'Zonder bericht' is daar cruciaal. Als je tijdig iets laat weten (en dus verantwoordelijk handelt, zelfs al is de oorzaak wel degelijk je eigen schuld, je hebt je bijvoorbeeld verslapen) en het is de enige keer dat het gebeurt, dan zal dat geen probleem zijn.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:59 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Nou... als ik anderhalf uur te laat op mijn werk verschijn zonder bericht dan heeft dat toch echt wel consequenties.
Als ik door rood licht rijd is de kans aanwezig dat ik een bon in de brievenbus vind..
En zo zijn er zat voorbeelden dat je als volwassene tegen 'sancties' aanloopt door je eigen gedrag. Daarom is het ook goed je kinderen dat te leren voor zij er zelf achter komen als ze eenmaal op eigen benen staan.
Bijzonder fenomeen op fora. Iemand stelt een vraag... en dan moet diegene vooral ingaan op (lees; door het stof gaan) zaken die nu eenmaal zo zijn gegaan en niet meer veranderd kunnen worden. Zin daarvan? Niets, behalve voor de onderbuik van de vraagstellers.quote:Op dinsdag 15 augustus 2017 13:58 schreef Cyanide- het volgende:
Waarom negeer je volkomen dat meerdere mensen al zeggen dat dit het resultaat is van je eigen aanpak? Je kan niet vorige keer een beetje lacherig doen en er nu een halszaak van maken.
Dan is mijn oudste zeker een heel bijzondere puber geweest.quote:Daarnaast werkt het brein van een 17-jarige (zeker icm groepsdruk etc) zeker niet zo dat je zo iemand kan meegeven dat hij met mate moet drinken. Dat is na 2 biertjes echt out the window, en dan worden het er 3,4,5,6,7,8.... Echt, geen tiener gaat dan zeggen 'oh ehh nee ik sla een rondje over, is er ook fristi?'.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |