Zou kunnen hoor, kheb een pro forma aangevraagd en anders zie ik het wel op m'n eerste salarisstrook.. ben er niet minder blij mee ofzoquote:Op donderdag 5 oktober 2017 07:09 schreef RunnerAdd het volgende:
[..]
Ik denk dat je je netto stijging overschat, zeker als er nog bijtelling af moet, verder mooie stap!
Gewoon de standaard bouw-pensioensfondsen, verplichte deelname overigens.quote:Op donderdag 5 oktober 2017 08:56 schreef baskick het volgende:
[..]
Dat denk ik ook, ja. Denk eerder 2600-ish, uitgaande van 22% bijtelling. Eventuele pensioenpremie buiten beschouwing gelaten - geen pensioen of geen eigen bijdrage?
Ja inderdaad, bij ons worden genoeg mensen weggekocht voor 1000 bruto meer salaris dan wat ze nu verdienen, ik hoorde verhalen dat er iemand 20k aangeboden krijgt als 'overstapcadeau' als hij switcht.. de bouw is gek aan het doen op het moment..quote:Op donderdag 5 oktober 2017 10:04 schreef Rauw. het volgende:
[..]
Het is bizar hoe ze in "onze" branche met geld aan het strooien zijn de afgelopen maanden.![]()
Een directe collega van mij is overgestapt omdat hij letterlijk het dubbele ging verdienen.
heb je het nu over de bouw-sector of de huizenmarkt?quote:Op donderdag 5 oktober 2017 12:16 schreef Sunri5e het volgende:
De overheid moet gewoon zorgen dat er meer nieuwbouw woningen komen zodat de markt wat minder overspannen raakt.
Huizenmarkt. Als dat wat meer in balans is zul je dat in alle markten terug zien.quote:Op donderdag 5 oktober 2017 12:22 schreef Thrilled het volgende:
[..]
heb je het nu over de bouw-sector of de huizenmarkt?
Omdat ik het vermoeden heb dat het een bubbel is ben ik wat bescheidener de laatste onderhandelingen in gegaan (nu naar de 2700 euro, zo'n 250 euro erbij gekregen, wat een aardige stap is denkende dat ik geen diploma's bezit maar wel +/-10 jaar werkervaring).quote:Op donderdag 5 oktober 2017 12:06 schreef Thrilled het volgende:
[..]
Ja inderdaad, bij ons worden genoeg mensen weggekocht voor 1000 bruto meer salaris dan wat ze nu verdienen, ik hoorde verhalen dat er iemand 20k aangeboden krijgt als 'overstapcadeau' als hij switcht.. de bouw is gek aan het doen op het moment..
Daarentegen merken we zelf ook in de sollicitatierondes dat goed personeel gewoon niet makkelijk te vinden is.. zelfde als met huizen, de waarde is wat mensen er voor willen betalen. Hopelijk is het alleen geen bubbel die we allemaal aan het opblazen zijn en een keer gaat klappen
Het siert je dat je zo bescheiden bent, zou ik niet kunnen. Zeker niet als ik om mij heen hoor wat haalbaar is en ik (voor mijn gevoel) relatief makkelijk kreeg wat ik vroeg. Dan heb ik meer zoiets van; als ik een aantal jaar dit salaris kan cashen en ik moet bijstellen omdat de bubbel ooit klapt, dan heb ik er in ieder geval van kunnen meeprofiteren.quote:Op donderdag 5 oktober 2017 12:26 schreef Rauw. het volgende:
[..]
Omdat ik het vermoeden heb dat het een bubbel is ben ik wat bescheidener de laatste onderhandelingen in gegaan (nu naar de 2700 euro, zo'n 250 euro erbij gekregen, wat een aardige stap is denkende dat ik geen diploma's bezit maar wel +/-10 jaar werkervaring).
Auto van de zaak, 30 verlofdagen. Ik vind dat mijn salaris+extra's wel bij mij past momenteel.
Komende jaren wil ik wel groeien richting het senior-salaris (bruto ongeveer 3200 euro) wat bij mijn huidige werkzaamheden past. De functie bekleed ik min of meer al namelijk.
Ik geloof er niet in dat het in deze markt op deze manier lang goed blijft gaan, en zo wel dan trekt mij salaris over een aantal jaar wel bij en ben ik misschien dom geweest.
Ik weet niet of het mij siert of schaad, ik zit ook elke keer wel weer in twijfel als ik een salarisindicatie lees van 2.5-3.5k voor een juniorfunctie of hoor dat de inlener naast mij met een kleinere skillset en verantwoordelijkheid (die legt hij af aan mij) zo'n 300 meer krijgt bruto.quote:Op donderdag 5 oktober 2017 12:29 schreef Thrilled het volgende:
[..]
Het siert je dat je zo bescheiden bent, zou ik niet kunnen. Zeker niet als ik om mij heen hoor wat haalbaar is en ik (voor mijn gevoel) relatief makkelijk kreeg wat ik vroeg. Dan heb ik meer zoiets van; als ik een aantal jaar dit salaris kan cashen en ik moet bijstellen omdat de bubbel ooit klapt, dan heb ik er in ieder geval van kunnen meeprofiteren.
Ik denk overigens dat als je het waard bent en je potentie hebt, dat je altijd wel zal groeien en betere salarissen kan krijgen. Mensen die het niet verdienen vallen vanzelf een keer door de mand, volgens mij zit daar wel een zelfregulerend systeem in..
Calculatie, junior wel nog en 2 jaar ervaring. Maar jij zit straks bruto 1500 boven wat ik hebquote:
Op persoonlijk vlak siert het je, op financiëel vlak schaadt het jequote:Op donderdag 5 oktober 2017 12:59 schreef Rauw. het volgende:
[..]
Ik weet niet of het mij siert of schaad, ik zit ook elke keer wel weer in twijfel als ik een salarisindicatie lees van 2.5-3.5k voor een juniorfunctie of hoor dat de inlener naast mij met een kleinere skillset en verantwoordelijkheid (die legt hij af aan mij) zo'n 300 meer krijgt bruto.
Aan de andere kant is hij op precies het juiste moment overgestapt en ben ik trouw gebleven aan een belofte die ik een jaar geleden al gemaakt heb.
Het zou inderdaad stabiliseren of knappen en dan is de "overbetaalde" als eerste het slachtoffer.
Dat jij dat wel in ziet is top en die euro's pak je de komende tijd toch gewoon mee zonder teveel extra inspanning.
Voor nu gefeliciteerd met je nieuwe werk! (of nieuwe voorwaarden bij je huidige werkgever.)
Oke. Ik heb - en ik denk velen met mij - geen idee wat dat betekent qua pensioen. Het genoemde maandsalaris is dus niet je maandsalaris, maar maandsalaris inclusief vakantiegeld. Dat vergelijkt wat lastig.quote:Op donderdag 5 oktober 2017 12:06 schreef Thrilled het volgende:
Hmm gisteren te kennen gegeven dat ik dit aanbod ging aannemen, nu wil mijn huidige baas een tegenaanbod gaan doen.. loopt wellicht nog anders af dus...
[..]
Zou kunnen hoor, kheb een pro forma aangevraagd en anders zie ik het wel op m'n eerste salarisstrook.. ben er niet minder blij mee ofzo
[..]
Gewoon de standaard bouw-pensioensfondsen, verplichte deelname overigens.
Daarnaast betalen ze vakantiegeld per maand uit i.p.v. in mei, dus dat trekt het netto-bedrag wat scheef..
[..]
Ja inderdaad, bij ons worden genoeg mensen weggekocht voor 1000 bruto meer salaris dan wat ze nu verdienen, ik hoorde verhalen dat er iemand 20k aangeboden krijgt als 'overstapcadeau' als hij switcht.. de bouw is gek aan het doen op het moment..
Daarentegen merken we zelf ook in de sollicitatierondes dat goed personeel gewoon niet makkelijk te vinden is.. zelfde als met huizen, de waarde is wat mensen er voor willen betalen. Hopelijk is het alleen geen bubbel die we allemaal aan het opblazen zijn en een keer gaat klappen
quote:Op donderdag 5 oktober 2017 13:21 schreef baskick het volgende:
[..]
Oke. Ik heb - en ik denk velen met mij - geen idee wat dat betekent qua pensioen. Het genoemde maandsalaris is dus niet je maandsalaris, maar maandsalaris inclusief vakantiegeld. Dat vergelijkt wat lastig.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En bpfBOUW is ook waar ik nu al bij zit, ik hoor daar alleen maar goede geluiden over. Of er iets veranderd in de bijdrage die ik of de werkgever levert weet ik niet. Ik zou ook niet weten hoe dat nu geregeld is![]()
ik merk dat het meespeelt ja, wist niet dat het zoveel invloed hadquote:Op donderdag 5 oktober 2017 16:01 schreef baskick het volgende:
Nou, voor een beeld van je totale package is de werkgeversbijdrage aan je pensioen wel handig (net als om te vermelden dat het genoemde salaris dus 108% x je salaris is).
Nee, baskick zegt dat de meeste mensen hun vakantiegeld in mei krijgen. Bij jouw is dat al inbegrepen in je loon elke maand, daarom zou jouw loon in je lijstje lager moeten zijn om vergelijkbaar te zijn.quote:Op donderdag 5 oktober 2017 21:10 schreef Thrilled het volgende:
[..]
ik merk dat het meespeelt ja, wist niet dat het zoveel invloed hadblijkbaar betaal ik nu 5,25 procent, en normaal is dat 8%?
Tegenaanbod ontvangen, ze gooien het ook op het pensioengedeelte en willen netto hetzelfde bieden als het huidige bod.. daarvoor gaan ze morgen wat pro forma berekeningen maken.. twijfels twijfels...
oh zo, maar dat is alleen in het geval van het geschatte netto (nieuwe) loon. Bij mijn huidige baan krijg ik het wel in mei.quote:Op donderdag 5 oktober 2017 21:27 schreef miro86 het volgende:
[..]
Nee, baskick zegt dat de meeste mensen hun vakantiegeld in mei krijgen. Bij jouw is dat al inbegrepen in je loon elke maand, daarom zou jouw loon in je lijstje lager moeten zijn om vergelijkbaar te zijn.
En heb je dus 8% minder stijging dan je lijstje toont.quote:Op donderdag 5 oktober 2017 21:28 schreef Thrilled het volgende:
[..]
oh zo, maar dat is alleen in het geval van het geschatte netto (nieuwe) loon. Bij mijn huidige baan krijg ik het wel in mei.
Dat ontken ik toch ook niet? Welk bedrag wil je dat ik invul bij het nieuwe netto loon?quote:Op vrijdag 6 oktober 2017 10:16 schreef miro86 het volgende:
[..]
En heb je dus 8% minder stijging dan je lijstje toont.
Als beginner op de arbeidsmarkt heb je meestal een zeer zwakke onderhandelingspositie, en mag je blij zijn dat men je een arbeidsplek gunt om je carrière mee aan te vangen.quote:Op zaterdag 7 oktober 2017 13:43 schreef Zwansen het volgende:
Afgelopen week een derde gesprek gehad bij een mogelijk nieuwe werkgever en eergister hebben ze gebeld dat ze me graag een aanbod willen doen.
Is het wat jullie betreft altijd een kwestie van een aanbod krijgen en daarna altijd een tegenbod? Ik ben in staat om een goed bod meteen te accepteren, maar dat is wellicht wel een tikkeltje naïef.
Heb in het verleden nooit hoeven te onderhandelen (eerste werkgever nu), maar ben benieuwd wat jullie ervaringen zijn.
Ligt een beetje aan de sector. Bij sommige opleidingen/sectoren begint iedereen rond hetzelfde bedrag (binnen dat bedrijf), bij een wat specifiekere studie kan er nog wel wat speling inzitten.quote:Op zaterdag 7 oktober 2017 13:43 schreef Zwansen het volgende:
Afgelopen week een derde gesprek gehad bij een mogelijk nieuwe werkgever en eergister hebben ze gebeld dat ze me graag een aanbod willen doen.
Is het wat jullie betreft altijd een kwestie van een aanbod krijgen en daarna altijd een tegenbod? Ik ben in staat om een goed bod meteen te accepteren, maar dat is wellicht wel een tikkeltje naïef.
Heb in het verleden nooit hoeven te onderhandelen (eerste werkgever nu), maar ben benieuwd wat jullie ervaringen zijn.
Ik onderhandel altijd. Ook toen ik begon.quote:Op zaterdag 7 oktober 2017 13:43 schreef Zwansen het volgende:
Afgelopen week een derde gesprek gehad bij een mogelijk nieuwe werkgever en eergister hebben ze gebeld dat ze me graag een aanbod willen doen.
Is het wat jullie betreft altijd een kwestie van een aanbod krijgen en daarna altijd een tegenbod? Ik ben in staat om een goed bod meteen te accepteren, maar dat is wellicht wel een tikkeltje naïef.
Heb in het verleden nooit hoeven te onderhandelen (eerste werkgever nu), maar ben benieuwd wat jullie ervaringen zijn.
Sorry, ik was niet helemaal duidelijk. Ik werk al 7 jaar bij mn huidige werkgever (dat is mn 1e werkgever). Nu dus naar een nieuwe werkgever.quote:Op zaterdag 7 oktober 2017 14:00 schreef Mojo.jojo het volgende:
[..]
Als beginner op de arbeidsmarkt heb je meestal een zeer zwakke onderhandelingspositie, en mag je blij zijn dat men je een arbeidsplek gunt om je carrière mee aan te vangen.
In dat geval is bij een overstap van werkgever wel het moment om financiële stappen te maken. Als je er eenmaal zit, is een loonsverhoging weer moeilijker te verantwoorden. Maar ja, een goede werkgever kijkt ook naar wat anderen met gelijke ervaring ed verdienen, en is mogelijk CAO gebonden, dus wel wat situatie afhankelijk dit.quote:Op zaterdag 7 oktober 2017 14:19 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Sorry, ik was niet helemaal duidelijk. Ik werk al 7 jaar bij mn huidige werkgever (dat is mn 1e werkgever). Nu dus naar een nieuwe werkgever.
Altijd onderhandelen. Je neemt een risico en dat moet beloond worden.quote:Op zaterdag 7 oktober 2017 14:19 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Sorry, ik was niet helemaal duidelijk. Ik werk al 7 jaar bij mn huidige werkgever (dat is mn 1e werkgever). Nu dus naar een nieuwe werkgever.
Eerste wat je wegonderhandelt. Jaarcontract is voor beginners. Een soort verlengde proeftijd. Nergens voor nodig. Direct voor onbepaalde tijd, ze moeten maar tijdens de sollicitatie beslissen dat je goed genoeg bent.quote:Op zaterdag 7 oktober 2017 16:28 schreef Zwansen het volgende:
Dank voor de reacties. Goed om de bevestiging te krijgen.
Ik vind inderdaad ook zeker dat ik mag worden gecompenseerd voor het risico (jaarcontract versus vast etc.). Ik zal het bod wel eens posten begin volgende week.
Zo is dat. Ik zou niet eens gaan praten als ze geen vast contract willen geven.quote:Op zaterdag 7 oktober 2017 17:12 schreef XL het volgende:
[..]
Eerste wat je wegonderhandelt. Jaarcontract is voor beginners. Een soort verlengde proeftijd. Nergens voor nodig. Direct voor onbepaalde tijd, ze moeten maar tijdens de sollicitatie beslissen dat je goed genoeg bent.
Oh, zo erg is een jaarcontract met uitzicht op een vast contract ook niet. Alsof het in het belang van het bedrijf is om iemand die net is ingewerkt er na een jaar eruit te mikken.quote:Op zaterdag 7 oktober 2017 17:35 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Zo is dat. Ik zou niet eens gaan praten als ze geen vast contract willen geven.
Wat nu als je tegenvalt, na de proeftijd weet je dat nog niet. Maar na een jaar zonder pardon aan straat, omdat zij niet goed gerecruteerd hebben. Zo laat je je toch hopelijk niet naaien.quote:Op zaterdag 7 oktober 2017 18:04 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Oh, zo erg is een jaarcontract met uitzicht op een vast contract ook niet. Alsof het in het belang van het bedrijf is om iemand die net is ingewerkt er na een jaar eruit te mikken.
Heb ik nog nooit meegemaakt behalve in de ICT..quote:Op zaterdag 7 oktober 2017 17:12 schreef XL het volgende:
[..]
Eerste wat je wegonderhandelt. Jaarcontract is voor beginners. Een soort verlengde proeftijd. Nergens voor nodig. Direct voor onbepaalde tijd, ze moeten maar tijdens de sollicitatie beslissen dat je goed genoeg bent.
Ik zit in marketing. Ze stellen het wel eens voor, net als een concurrentiebeding. Het is altijd een formaliteit om het eruit te halen. Vakantiedagen vind ik lastiger. Het is altijd raar om meer dan 30 te vragen, maar als je dertig vraagt krijg je vaak eerst een tegenbod.quote:Op zaterdag 7 oktober 2017 19:02 schreef Renesite het volgende:
[..]
Heb ik nog nooit meegemaakt behalve in de ICT..
Wil je na een jaar bij een bedrijf blijven werken met slechte recruiters en waar je feitelijk bent tegengevallen?quote:Op zaterdag 7 oktober 2017 18:08 schreef XL het volgende:
[..]
Wat nu als je tegenvalt, na de proeftijd weet je dat nog niet. Maar na een jaar zonder pardon aan straat, omdat zij niet goed gerecruteerd hebben. Zo laat je je toch hopelijk niet naaien.
Jij kunt altijd zelf gaan. Het bedrijf kan ook altijd van je af. Alleen met een jaarcontract is het veel goedkoper en makkelijker voor ze. Het is ook aan jou om die recruiters, je hiring manager en eventueel je collega’s te beoordelen.quote:Op zondag 8 oktober 2017 00:46 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Wil je na een jaar bij een bedrijf blijven werken met slechte recruiters en waar je feitelijk bent tegengevallen?
Zeker, maar als je zelf wil gaan is een contract voor onbepaalde tijd ook niet zoveel waard. Dat is alleen in het voordeel van mensen die slechtere alternatieven hebben op de arbeidsmarkt dan het contract dat ze een jaar eerder hebben uitonderhandeld.quote:Op zondag 8 oktober 2017 05:17 schreef XL het volgende:
[..]
Jij kunt altijd zelf gaan. Het bedrijf kan ook altijd van je af. Alleen met een jaarcontract is het veel goedkoper en makkelijker voor ze. Het is ook aan jou om die recruiters, je hiring manager en eventueel je collega’s te beoordelen.
Ik heb recentelijk ook eens compensatie voor dat risico gevraagd. In het begin noemde ik gewoon een bedrag en het leek alsof ze akkoord gingen. Toen noemde ik mijn huidige salaris. Big mistake, want toen was het nieuwe salaris niet langer haalbaar. Toen was 500,- erbij ineens veel terwijl ik met WW minimaal 800,- per maand terug val, en daarnaast ook mijn recht op een goede ontslagvergoeding verlies. Mijn baan staat wel op de tocht, maar ik ga echt niet voor 200,- erbij naar een bedrijf dat binnen mijn branche de slechtste reputatie heeft op het gebied van behoud van werknemers.quote:Op zaterdag 7 oktober 2017 16:28 schreef Zwansen het volgende:
Dank voor de reacties. Goed om de bevestiging te krijgen.
Ik vind inderdaad ook zeker dat ik mag worden gecompenseerd voor het risico (jaarcontract versus vast etc.). Ik zal het bod wel eens posten begin volgende week.
Je zit nu tussen die 3-5 jaar, ben je al ergens anders aan het rondkijken of zit je toch vast aan het consultancywerk?quote:Op maandag 9 oktober 2017 16:55 schreef kingg het volgende:
Even mijn salaris-update peilen.
01: Bedrijfstak: Management Consultancy
02: Functie: Consultant
03: Opleiding: WO Vastgoed
04: Leeftijd: 31
05: Aantal uren per week: 40u contract, 45 gemiddeld
06: Aantal vakantiedagen: 25 dagen
07: 13e maand: Nee, wel jaarlijks bonus gem. 1 maand salaris.
08: Bruto maand salaris: 5000 (vorige salaris 4,290 +16.5%)
09: Netto maand salaris: ca. 3250
10: Overuren betaald: Nee
11: Werkervaring: 3,5 jaar
12: Goodies: Telefoon en laptop van de zaak. Pensioen premie vrij, werkgever betaald ca. 11%
13: Tevreden?: Ooit begonnen met doelstelling van 3-5 jaar ervaring en dan elders kijken. Met huidige werkervaring ben in binnen mijn range.
Nog niet actief aan het rondkijken, maar ga er wel stilaan mee beginnen. Ik ben niet kieskeurig en hoef niet in de consultancy wereld te blijven. Ik werk ook niet in een MBB kantoor, sterker nog, niet eens bij een top 10 consultancy kantoor.quote:Op maandag 9 oktober 2017 17:10 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Je zit nu tussen die 3-5 jaar, ben je al ergens anders aan het rondkijken of zit je toch vast aan het consultancywerk?
Op zich geen slecht salaris, maar had meer verwacht als je bij McKinsey/BCG of iets vergelijkbaars zou werken.
Hoe voorkom je dat laatste als men het een verplichting noemt?quote:Op zaterdag 7 oktober 2017 15:58 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Altijd onderhandelen. Je neemt een risico en dat moet beloond worden.
Want waarom zou je je huidige werk opgeven als je niet exact weet waar je terechtkomt?
Kortom: wacht het bod af en kijk goed wat ze bieden. Kom je in een cao terecht moet je altijd proberen in een hogere schaal terecht te komen. Dan kun je iig verder doorgroeien.
Sowieso zijn er altijd dingen waarvoor je gecompenseerd.kan worden. Kies zaken uit die je nu als plus hebt en straks kwijtraakt. Daarvoor wil je compensatie. Bijvoorbeeld minder vrije dagen, pensioenbijdrage, extra's als 13e maanden' bonussen.
Maak een grote optelsom van beide zaken. Geef ook aan wat je graag zou willen en waarderen aan een nieuw aanbod.
Als je het netjes doet dan verdien je respect door je marktwaarde goed uit te nutten en goed te onderhandelen. Je hoeft niet bang te zijn dat werkgevers het erg vinden. Het is normaal. Het kan wel zijn dat er weinig ruimte voor onderhandelen is, dus pas op met de deur dicht gooien.
Geef aan wat je graag zou willen en wat je logisch zou vinden, maar eis niet te veel.
En laat je nooit verleiden om je loonstrookje te alten zien of een huidig loon te noemen.
Ik denk dat je met ca. 4 jaar werkervaring bij die kantoren rond de 85.000 tot 90.000 + OTE zit.quote:Op maandag 9 oktober 2017 17:21 schreef kingg het volgende:
[..]
Nog niet actief aan het rondkijken, maar ga er wel stilaan mee beginnen. Ik ben niet kieskeurig en hoef niet in de consultancy wereld te blijven. Ik werk ook niet in een MBB kantoor, sterker nog, niet eens bij een top 10 consultancy kantoor.
Wat zouden jou verwachtingen zijn als dat wel zo was?
Hmm, heb ik weer iets om naar te groeien in mijn volgende salarisonderhandeling. Ik zit nu op ong 76k bruto incl. Bonus en premievrij pensioen.quote:
Procedure afbreken en in gesprek met de volgende. Solliciteren is een proces van vallen en opstaan. Maar dit is natuurlijk alleen een optie als je niet weg hoeft bij je huidige baan. Als je echter wel wat te kiezen hebt, waarom zou je kiezen voor een bedrijf dat je loonstrook wil zien om je vooral maar niet teveel te hoeven betalen? Bovendien laten ze jouw waarde dan afhangen van iemand die ze helemaal niet kennen. Kan zomaar zijn dat dat bedrijf je veel te hoog of veel te laag ingeschaald heeft.quote:Op maandag 9 oktober 2017 17:28 schreef Melancholia_war het volgende:
[..]
Hoe voorkom je dat laatste als men het een verplichting noemt?
Aangeven dat jouw huidige loon niet ter zake doet. Wat ter zake doet is wat ze een nieuwe werknemer waard vinden. Daarnaast dat jouw huidige werkgever het niet op prijs stelt zijn loonhuis op die manier aan een ander prijs te geven.quote:Op maandag 9 oktober 2017 17:28 schreef Melancholia_war het volgende:
[..]
Hoe voorkom je dat laatste als men het een verplichting noemt?
Dat is zeker een steile looncurve. Of je bent te goedkoop ingeschat toen je in dienst kwam, of je bent sneller gegroeid dan ze hadden verwacht. Voor je eigen gemoedsrust zou ik van het laatste uitgaan. Maar hoe dan ook, een bruto verdubbeling in nog geen 4 jaar tijd doen niet veel je na.quote:Op maandag 9 oktober 2017 18:01 schreef kingg het volgende:
[..]
Hmm, heb ik weer iets om naar te groeien in mijn volgende salarisonderhandeling. Ik zit nu op ong 76k bruto incl. Bonus en premievrij pensioen.
Overigens om je een beeld te geven, ik ben begonnen met 2,500 bruto 3,5 jaar geleden. Andere start salaris in vergelijking met wat jij opgaf, wel gelijkwaardig groei.
Blijft spannend waar ik binnen nu en 2 jaar beland.
Met betrekking tot laag ingeschat, ik had mijn start salaris al moeten onderhandelen. Het was trouwens crisis toen, als afgestudeerde vastgoed WOer nam je veel voor lief.quote:Op maandag 9 oktober 2017 19:13 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dat is zeker een steile looncurve. Of je bent te goedkoop ingeschat toen je in dienst kwam, of je bent sneller gegroeid dan ze hadden verwacht. Voor je eigen gemoedsrust zou ik van het laatste uitgaan. Maar hoe dan ook, een bruto verdubbeling in nog geen 4 jaar tijd doen niet veel je na.
Dit was destijds bij het uitzendbureau. Vond het wel een vreemd iets, heb dat nog nooit meegemaakt.quote:Op maandag 9 oktober 2017 19:07 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Aangeven dat jouw huidige loon niet ter zake doet. Wat ter zake doet is wat ze een nieuwe werknemer waard vinden. Daarnaast dat jouw huidige werkgever het niet op prijs stelt zijn loonhuis op die manier aan een ander prijs te geven.
Daarnaast kun je ook gewoon aangeven dat jouw onderhandelingspositie daardoor heel slecht wordt en je daar geen zin in hebt. Je verwacht.een goed bod, daarvoor hebben ze jouw loonstrook niet nodig.
Dan is het afhankelijk van hoe je er zelf in staat om op te stappen.quote:Op maandag 9 oktober 2017 19:52 schreef Melancholia_war het volgende:
[..]
Dit was destijds bij het uitzendbureau. Vond het wel een vreemd iets, heb dat nog nooit meegemaakt.
En wat jij zegt over een slechte onderhandelingspositie en dat ze hun waardering niet hoeven te baseren op hoe mijn voormalige werkgever dat gedaan heeft, had ik ook al aangegeven. Maar daar ging men niet mee akkoord helaas. Ze gaven aan dat dat "gewoon" is hoe ze het doen. Nog steeds bitterzoet, deze overstap.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |