SPOILER: Wallpapers door SplodgenessaboundsOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: Handige linksOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
LET OP: Verwijzingen naar de boeken mogen alleen geplaatst worden wanneer dit achtergrondinformatie is over gebeurtenissen die (vermoedelijk) al gebeurd zijn. Ook fake spoilers worden hier niet op prijs gesteld. Verpest dit topic dus niet voor anderen. Voor de rest geldt hetzelfde als voor heel het TV forum: zodra het is uitgezonden, mag er over gepraat worden.Oh.
Maar was dat niet met opzet en onderdeel van zijn plannetje om chaos te creëren?quote:Op dinsdag 11 juli 2017 14:52 schreef clumsy_clown het volgende:
Littlefinger is een verschrikkelijke master of coin gebleken, waarom zou je hem in die rol stoppen?
Oh ongetwijfeld, maar daar waar Tyrion zich goed in las en wel wat mee heeft gemaakt aan verschillende systemen op Westeros en Essos, heeft LF daar minder ervaring in. Eigen small council aan mensen samenstellen is wel handig ja.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:06 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Ik heb het over wat voor LF het hoogst haalbare kan zijn, en als Hand of the King heb je dan op de koning zelf na de meeste macht van iedereen. Dat zou echt wel handig voor hem zijn hoor.
Kan hij een Small Council samenstellen met zijn eigen mensen. En de Iron Bank komt vast nog wel dit seizoen.
Vast, maar het is me een raadsel waarom iemand LF in een positie met zoveel macht zou plaatsen, nadat hij keer op keer heeft laten blijken alleen maar te doen wat het beste voor hemzelf is.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:08 schreef Joosie200 het volgende:
[..]
Maar was dat niet met opzet en onderdeel van zijn plannetje om chaos te creëren?
[..]
Oh ongetwijfeld, maar daar waar Tyrion zich goed in las en wel wat mee heeft gemaakt aan verschillende systemen op Westeros en Essos, heeft LF daar minder ervaring in. Eigen small council aan mensen samenstellen is wel handig ja.
Hij heeft alleen wel weinig echte vrienden gemaakt, maar goed gelukkig is hij rijk genoeg.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:08 schreef Joosie200 het volgende:
[..]
Oh ongetwijfeld, maar daar waar Tyrion zich goed in las en wel wat mee heeft gemaakt aan verschillende systemen op Westeros en Essos, heeft LF daar minder ervaring in. Eigen small council aan mensen samenstellen is wel handig ja.
Hij had gewoon tering veel mazzel met die zus van Cathlyn. Anders was hij daar ook nooit gekomen.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:11 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Vast, maar het is me een raadsel waarom iemand LF in een positie met zoveel macht zou plaatsen, nadat hij keer op keer heeft laten blijken alleen maar te doen wat het beste voor hemzelf is.
Daarom iemand op de troon laten zitten die hij makkelijk kan manipuleren (en de meeste mensen weten niet wat LF allemaal uitgespookt heeft hè, die dachten dat hij nog wel te vertrouwen was)quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:11 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Vast, maar het is me een raadsel waarom iemand LF in een positie met zoveel macht zou plaatsen, nadat hij keer op keer heeft laten blijken alleen maar te doen wat het beste voor hemzelf is.
Wat ik me afvraag hè, als Petyr nou een zoon had gekregen met die Lysa en die Robin dan had gestorven, kon die zoon van hun die Vale dan erven? Of moesten ze dan gewoon oprotten voor een andere familiequote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:12 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Hij had gewoon tering veel mazzel met die zus van Cathlyn. Anders was hij daar ook nooit gekomen.
Tja, goede vraagquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:11 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Vast, maar het is me een raadsel waarom iemand LF in een positie met zoveel macht zou plaatsen, nadat hij keer op keer heeft laten blijken alleen maar te doen wat het beste voor hemzelf is.
Every man has a price.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:11 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Hij heeft alleen wel weinig echte vrienden gemaakt, maar goed gelukkig is hij rijk genoeg.
Die gaat eraan dit seizoen ja, zie niet in hoe hij dat nog kan ontsnappen.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:16 schreef clumsy_clown het volgende:
Ik heb nog steeds de hoop en het vermoeden dat LF dood gaat, en dan het liefst door Sansa's doen.
Ze kreeg al een leuke revanche op Ramsey, die op LF heeft ze al langer verdiend.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:16 schreef clumsy_clown het volgende:
Ik heb nog steeds de hoop en het vermoeden dat LF dood gaat, en dan het liefst door Sansa's doen.
Varys heeft, vanuit een koning gezien, heel veel meerwaarde als master of whispers. Die zou ik graag in mijn regering willen. Maar ik geloof dan ook dat Varys uiteindelijk daadwerkelijk het beste voor het rijk in acht neemt.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:15 schreef Joosie200 het volgende:
[..]
Tja, goede vraagWaarom zou je iemand als Varys inschakelen? Waarom zou je zulke lui überhaupt binnen King's Landing toelaten? Denk dat Cersei ze wel een kopje kleiner liet maken door Mountainzombie mochten ze nog gezien worden daar. LF deed er goed aan om met Sansa weg te gaan, Varys om met Tyrion richting Essos te gaan.
[..]
Every man has a price.
Pas je eerste rewatch? Bij mij vallen telkens weer nieuwe zaken op, of ik begrijp de motivaties van personages nog beter, elke keer weer.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:15 schreef Slayage het volgende:
Bezig met een rewatch blackwater is in zicht. Is alweer jaren terug dat ik sommige scènes heb gezien. Kijkt totaal anders dan de eerste keer. Alle foreshadowing is clear as rain.
Ned vond ik dapper en eervol de eerste keer, maar nu vind ik hem een stupid fool. Stannis en Mel vond ik de eerste watch maar een onderdeel van een kwaadaardige sekte, maar nu zie ik ze als twee verdwaalde zielen, die denken dat ze goed werk aan het leveren zijn.
Tyrion en tywin blijven baas en shae en cat blijven ruk.
Hij is juist zo'n personage dat got overleeft, omdat hij is gemaakt voor the game even als varys.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:16 schreef clumsy_clown het volgende:
Ik heb nog steeds de hoop en het vermoeden dat LF dood gaat, en dan het liefst door Sansa's doen.
Het lijkt mij dat de bannermannen van Jon Aryn dat niet hadden gepikt.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:15 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Wat ik me afvraag hè, als Petyr nou een zoon had gekregen met die Lysa en die Robin dan had gestorven, kon die zoon van hun die Vale dan erven? Of moesten ze dan gewoon oprotten voor een andere familie
Ja maar het politieke spel wordt steeds minder belangrijk met de komst van die White Walkers, dat is ook het leuke. Kan je nog zo goed alles manipuleren en je politiek omhoog werken, als er ijszombies iedereen komen vermoorden ben je ook de lul met je zogenaamde macht.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:18 schreef Slayage het volgende:
[..]
Hij is juist zo'n personage dat got overleeft, omdat hij is gemaakt voor the game even als varys.
Ik zie Varys en LF echt als twee hele andere spelers. Ze gebruiken soms even geniepige methoden, maar de insteek van die twee is heel anders.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:18 schreef Slayage het volgende:
[..]
Hij is juist zo'n personage dat got overleeft, omdat hij is gemaakt voor the game even als varys.
Tuurlijk gaat hij dood. Heeft geen enkele rol meer. Arya maakt hem af als ze terugkomt.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:16 schreef clumsy_clown het volgende:
Ik heb nog steeds de hoop en het vermoeden dat LF dood gaat, en dan het liefst door Sansa's doen.
http://awoiaf.westeros.org/index.php/Quaithequote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:20 schreef Slayage het volgende:
Wat/wie was die vrouw met die masker ook alweer die jorah aanspreekt in qarth en zegt dat hij moet oppassen voor de veiligheid van dany?
quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:20 schreef Slayage het volgende:
Wat/wie was die vrouw met die masker ook alweer die jorah aanspreekt in qarth en zegt dat hij moet oppassen voor de veiligheid van dany?
Mja, zo doet ie het voorkomen. En toch bij LF weet je gewoon dat je hem niet moet vertrouwen want dubbele agenda. Maar Varys heeft er ook een. Zijn "I'm loyal to the realm" is ook maar een dekmantel. Hij is loyaal naar Dany vanaf het begin en bij uitstek in King's Landing om te spioneren voor haar.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:18 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Varys heeft, vanuit een koning gezien, heel veel meerwaarde als master of whispers. Die zou ik graag in mijn regering willen. Maar ik geloof dan ook dat Varys uiteindelijk daadwerkelijk het beste voor het rijk in acht neemt.
Baelish is er voor baelish en varys voor the realm, mast ze spelen beide de game briljant en daar gaat het om. Het spelen van de game, niet zo zeer je intentie s.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:20 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Ik zie Varys en LF echt als twee hele andere spelers. Ze gebruiken soms even geniepige methoden, maar de insteek van die twee is heel anders.
Mwah dat denk ik niet. Hij wilde haar ook dood in seizoen 1.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:22 schreef Joosie200 het volgende:
[..]
Mja, zo doet ie het voorkomen. En toch bij LF weet je gewoon dat je hem niet moet vertrouwen want dubbele agenda. Maar Varys heeft er ook een. Zijn "I'm loyal to the realm" is ook maar een dekmantel. Hij is loyaal naar Dany vanaf het begin en bij uitstek in King's Landing om te spioneren voor haar.
Daarom vond ik dat een op een fragment tussen ze zo tof in de zaal van de iron throne. Heel andere spelers qua tactiek/intentie maar beide zeer bedreven in het spel als outcasts waar niemand echt naar omkijkt.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:22 schreef Slayage het volgende:
[..]
Baelish is er voor baelish en varys voor the realm, mast ze spelen beide de game briljant en daar gaat het om. Het spelen van de game, niet zo zeer je intentie s.
Dat deed hij alleen maar om zijn positie in de Council te behouden, maar volgens mij gaf hij Jorah ook wel instructie om haar te redden. En hij heeft haar uit de klauwen gehaald van assassins haar hele levenquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:23 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Mwah dat denk ik niet. Hij wilde haar ook dood in seizoen 1.
In het boek is het wel duidelijker dat Varys een Targaryen loyalist is, daar is hij ook degene die Kevan en Pycelle ombrengt op het eind om de realm te verzwakken.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:24 schreef Joosie200 het volgende:
[..]
Daarom vond ik dat een op een fragment tussen ze zo tof in de zaal van de iron throne. Heel andere spelers qua tactiek/intentie maar beide zeer bedreven in het spel als outcasts waar niemand echt naar omkijkt.
Nee, Robert wilde haar dood hebben en Varys ging niet direct tegen Robert in, maar heeft er wel voor gezorgd dat de moordpogingen niet succesvol waren, oa door Jorah te waarschuwen voor het plot.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:23 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Mwah dat denk ik niet. Hij wilde haar ook dood in seizoen 1.
Thanks, begrijpelijkerwijs weinig uitgewerkt in de serie dus.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:22 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
http://awoiaf.westeros.org/index.php/Quaithe
Dat geloof ik niet echt. Zeker in de boeken niet, omdat hij dan nog eens die Griff suport. Maar uiteindelijk komen we dat nooit te wetenquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:25 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Dat deed hij alleen maar om zijn positie in de Council te behouden, maar volgens mij gaf hij Jorah ook wel instructie om haar te redden. En hij heeft haar uit de klauwen gehaald van assassins haar hele leven
Kijk dat filmpje maar wat ik gaf als reactie.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:27 schreef Slayage het volgende:
[..]
Thanks, begrijpelijkerwijs weinig uitgewerkt in de serie dus.
Aan het einde van dance of dragons toch?quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:26 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
In het boek is het wel duidelijker dat Varys een Targaryen loyalist is, daar is hij ook degene die Kevan en Pycelle ombrengt op het eind om de realm te verzwakken.
Muah hij en Illyrio werken samen, en die laatste gaf Dany dus die drakeneieren. Dus kan best dat hun plan is dat (f)Aegon en Dany gaan trouwen uiteindelijk.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:27 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Dat geloof ik niet echt. Zeker in de boeken niet, omdat hij dan nog eens die Griff suport. Maar uiteindelijk komen we dat nooit te weten
Jup. Aan het einde van het laatste seizoen ging Varys dus toen ook een paar afleveringen van tevoren ineens weg, dus dachten we dat ze het boekplot gingen aanhouden. Maar uiteindelijk ging hij dus naar Dorne en liet Cersei gewoon iedereen afmaken.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:28 schreef Slayage het volgende:
[..]
Aan het einde van dance of dragons toch?
In de boeken is Varys echt genot ja. Jammer dat we er nooit achter komen. Er gaat ook een theorie rond dat Jon eigenlijk de zoon van Robert is. Dat Lyanna al zwanger was toen ze ontvoerd werd. Dat zal ik ook wel een zieke plot twist vinden.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:26 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Nee, Robert wilde haar dood hebben en Varys ging niet direct tegen Robert in, maar heeft er wel voor gezorgd dat de moordpogingen niet succesvol waren, oa door Jorah te waarschuwen voor het plot.
Varys lijkt achter de Targaryen dynastie te staan en in de serie lijkt dat dus Dany ten goede te komen, maar in de boeken is er nog het hele plot rondom (f)Aegon. We weten, in de boeken, nog niet wat Varys' endgame nou is. Alt Shift X heeft een mooie samenvatting over Varys.
Ja, door die acties was het mij wel duidelijk dat ie Targ loyalist is.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:25 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Dat deed hij alleen maar om zijn positie in de Council te behouden, maar volgens mij gaf hij Jorah ook wel instructie om haar te redden. En hij heeft haar uit de klauwen gehaald van assassins haar hele leven
Ah, das idd dan nog duidelijker dan in de serie (al vond ik het in de serie ook duidelijk genoeg)quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:26 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
In het boek is het wel duidelijker dat Varys een Targaryen loyalist is, daar is hij ook degene die Kevan en Pycelle ombrengt op het eind om de realm te verzwakken.
Jeb.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:28 schreef Slayage het volgende:
[..]
Aan het einde van dance of dragons toch?
Maar dat klopt niet met de tijdlijn volgens mij, Lyanna was al een jaar weg dat ze Robert niet zag dus dat kan niet.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:29 schreef hafcfan het volgende:
[..]
In de boeken is Varys echt genot ja. Jammer dat we er nooit achter komen. Er gaat ook een theorie rond dat Jon eigenlijk de zoon van Robert is. Dat Lyanna al zwanger was toen ze ontvoerd werd. Dat zal ik ook wel een zieke plot twist vinden.
Ook nog een theorie dat Varys afkomstig is van de Blackfyres (ook waarom ze zijn penis nodig hadden om te offeren en er een naam uit kwam, dat doen ze meestal met iemand met kingsblood tochquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:29 schreef Joosie200 het volgende:
[..]
Ja, door die acties was het mij wel duidelijk dat ie Targ loyalist is.
[..]
Ah, das idd dan nog duidelijker dan in de serie (al vond ik het in de serie ook duidelijk genoeg)
Superongeloofwaardige theorie is dat. Lyanna was bepaald niet onder de indruk van Robert, en niets in Roberts persoonlijkheid wijst er op dat hij de rouw waar hij zo verliefd op was, zou verkrachten. Om maar één van de vele, vele argumenten tegen die theorie te noemen.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:29 schreef hafcfan het volgende:
[..]
In de boeken is Varys echt genot ja. Jammer dat we er nooit achter komen. Er gaat ook een theorie rond dat Jon eigenlijk de zoon van Robert is. Dat Lyanna al zwanger was toen ze ontvoerd werd. Dat zal ik ook wel een zieke plot twist vinden.
Hij lijkt wel op een Baratheon en vecht ook zeker zo, maar vrees dat het ook niet zo is. Gelukkig hebben we Gendry nogquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:30 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Maar dat klopt niet met de tijdlijn volgens mij, Lyanna was al een jaar weg dat ze Robert niet zag dus dat kan niet.
En hij scheert zijn kop daaromquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:32 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Ook nog een theorie dat Varys afkomstig is van de Blackfyres (ook waarom ze zijn penis nodig hadden om te offeren en er een naam uit kwam, dat doen ze meestal met iemand met kingsblood toch). Maar de serie zal daar geen aandacht aan schenken denk ik.
Uhu uhuquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:30 schreef clumsy_clown het volgende:
Ik moet zeggen dat ik wel blij ben dat HBO lekker groots uitpakt dit seizoen, en ik op die manier wat antwoorden en een afsluiting van de saga krijg. Ik heb m'n hoop in GRRM opgegeven. Winds of Winter zal wellicht nog uitkomen, maar gezien het feit dat DoD een draak van een boek was (see what I did there), zie ik er bijna tegenop om me er doorheen te worstelen.
De man heeft een prachtige wereld en een nog interessantere verhaallijn uit z'n doom gezogen, maar is simpelweg geen goede schrijver.
Winds of Winter zal ook wel weer meer pay-off zijn waar Feast en Dance weer meer de opbouwboeken waren.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:30 schreef clumsy_clown het volgende:
Ik moet zeggen dat ik wel blij ben dat HBO lekker groots uitpakt dit seizoen, en ik op die manier wat antwoorden en een afsluiting van de saga krijg. Ik heb m'n hoop in GRRM opgegeven. Winds of Winter zal wellicht nog uitkomen, maar gezien het feit dat DoD een draak van een boek was (see what I did there), zie ik er bijna tegenop om me er doorheen te worstelen.
De man heeft een prachtige wereld en een nog interessantere verhaallijn uit z'n doom gezogen, maar is simpelweg geen goede schrijver.
Lyanna had Robbert gewoon getrouwd anders.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:32 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Superongeloofwaardige theorie is dat. Lyanna was bepaald niet onder de indruk van Robert, en niets in Roberts persoonlijkheid wijst er op dat hij de rouw waar hij zo verliefd op was, zou verkrachten. Om maar één van de vele, vele argumenten tegen die theorie te noemen.
Als ik kijk naar het uiterlijk wat in de boeken beschreven is lijkt hij gewoon vooral op een Stark, grijze ogen lang gezicht donkerbruin haar. En daar is hij ook meer een bovengemiddelde vechten ipv extreem goed zoals in de serie (maar dat is omdat het daar visueel meer aanspreekt)quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:32 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Hij lijkt wel op een Baratheon en vecht ook zeker zo, maar vrees dat het ook niet zo is. Gelukkig hebben we Gendry nog
En hij komt uit Lys waar wat Blackfyres naar gevlucht zijn na een mislukte revolutie volgens mij.quote:
Klopt ja. Hij is op in de serie. Rob was wel een extreem goede vechter daarentegen. Jammer dat hij ook de hersens van een echte stark heeftquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:35 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Als ik kijk naar het uiterlijk wat in de boeken beschreven is lijkt hij gewoon vooral op een Stark, grijze ogen lang gezicht donkerbruin haar. En daar is hij ook meer een bovengemiddelde vechten ipv extreem goed zoals in de serie (maar dat is omdat het daar visueel meer aanspreekt)
Hoezo vind je dat?quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:33 schreef Joosie200 het volgende:
[..]
Uhu uhu![]()
Maar eens met die laatste zin. Toffe wereld, interessante verhaallijnen. Maar ik kijk eerst de serie uit voordat ik boek 1 erbij pak waar ik ooit gestopt ben. Ben geen fan van zijn schrijfstijl, alles via PoV te zien per hoofdstuk draagt ook niet bij aan dat leesplezier vind ik. Heb de boeken wel op de plank staan maar dat is meer omdat het aanbod spotgoedkoop was.
Ze had geen keuze dan, maar om al seks met hem te hebben voor het huwelijk als ze niet echt op hem zat te wachten meh.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:34 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Lyanna had Robbert gewoon getrouwd anders.
quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:32 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Ook nog een theorie dat Varys afkomstig is van de Blackfyres (ook waarom ze zijn penis nodig hadden om te offeren en er een naam uit kwam, dat doen ze meestal met iemand met kingsblood toch). Maar de serie zal daar geen aandacht aan schenken denk ik.
quote:
Denk niet dat ze nog met twee seizoenen voor de boeg dat nog zullen gaan vermelden of uitwerken. Voor de endgame is het niet echt van belang.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:36 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
En hij komt uit Lys waar wat Blackfyres naar gevlucht zijn na een mislukte revolutie volgens mij.
Klopt. Zijn ook wel 3 opstanden geweest, op zijn minst toch? Zal wel tof zijn voor een serie. De zwarte draak vs de rode draak.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:36 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
En hij komt uit Lys waar wat Blackfyres naar gevlucht zijn na een mislukte revolutie volgens mij.
Ja, er zal meer pay-off zijn, maar ik verwacht ook een half boek aan totaal oninteressante zijlijnen die niet bijdragen aan het verhaal. De serie takelt af, hij schrijft zichzelf in een knoop, en laat zich niet voldoende editten om er nog een schappelijk boek van te maken. Zijn schrijfwijze en taalgebruik valt regelmatig tegen, maar het belangrijkste is dat hij niet durft te schrappen in zijn eigen werk.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:34 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Winds of Winter zal ook wel weer meer pay-off zijn waar Feast en Dance weer meer de opbouwboeken waren.
En wat definieert een goede schrijver danAls je zo'n goed plot kan bedenken met zoveel complexiteit en goed ontwikkelde personages ben je dat echt wel hoor. Het leest soms alleen wat traag
Robb was wel een goede militaire strateeg met al die battles die hij gewonnen heeft, alleen verneukte hij het door eer om te trouwen met iemand anders (dit baseer ik nu meer op de verhaallijn in de boeken dan de serie, want dat ligt wel iets andersquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:37 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Klopt ja. Hij is op in de serie. Rob was wel een extreem goede vechter daarentegen. Jammer dat hij ook de hersens van een echte stark heeft
Ja, en dan had ze aan haar plichten voldaan. Dat is wat anders dan voor het huwelijk al een romance met hem hebben.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:34 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Lyanna had Robbert gewoon getrouwd anders.
Tuurlijk doen ze dat niet. Hele verhaal is eruit geskipped. Net als the kingsmood van de Greyjoys. En de dode lady Stark. Gelukkig maar trouwens wat dat laatste betreftquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:38 schreef Joosie200 het volgende:
[..]
[..]
[..]
Denk niet dat ze nog met twee seizoenen voor de boeg dat nog zullen gaan vermelden of uitwerken. Voor de endgame is het niet echt van belang.
Vind het fijner om door een verteller aan het woord het hele verhaal te horen en niet door de ogen van een personage waar die dan op dat moment is. Dat is per definitie altijd beperkter qua hoeveel informatie je meekrijgt als lezer. Vond de LotR trilogie ook een draak van een trilogie om mij doorheen te worstelen om die reden. Toen Sam/Frodo vs de rest opgesplitst raakten en je telkens van de hak op de tak ging verpestte dat echt mijn leesplezier. Uiteindelijk wil je weten hoe het verder gaat natuurlijk dus je blijft wel lezen. Maar toch.. niet van harte zeg maarquote:
Klopt ze kunnen ook niet alles aanstippen, veel kijkers vinden het nu vaak al verwarrend genoeg laat staan al die geschiedenissen er nog bij. De meeste normale kijkers weten niet eens wie Rhaegar is (tot ze hem zien in flashback, waar ik erg op hoop komend seizoen)quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:38 schreef Joosie200 het volgende:
[..]
[..]
[..]
Denk niet dat ze nog met twee seizoenen voor de boeg dat nog zullen gaan vermelden of uitwerken. Voor de endgame is het niet echt van belang.
Vijf zelfs volgens mij, maar vooral die eerste kan maken voor een goede serie. Waar we het vorige week nog over hadden en jou dat niet echt aansprakquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:38 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Klopt. Zijn ook wel 3 opstanden geweest, op zijn minst toch? Zal wel tof zijn voor een serie. De zwarte draak vs de rode draak.
Ik vind die catchphrases wel irritant vaakquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:38 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Ja, er zal meer pay-off zijn, maar ik verwacht ook een half boek aan totaal oninteressante zijlijnen die niet bijdragen aan het verhaal. De serie takelt af, hij schrijft zichzelf in een knoop, en laat zich niet voldoende editten om er nog een schappelijk boek van te maken. Zijn schrijfwijze en taalgebruik valt regelmatig tegen, maar het belangrijkste is dat hij niet durft te schrappen in zijn eigen werk.
Verder is het een koppige oude chagrijn, maar dat is niet heel relevant.
Domste vond ik wel de Kastarks wegjagen. Wtf bezielde hem. Ook wel benieuwd wat Jon gaat doen nu met diegene die hem belazerd hebben. Kan hij de free folk ook een mooi kasteeltje geven.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:39 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Robb was wel een goede militaire strateeg met al die battles die hij gewonnen heeft, alleen verneukte hij het door eer om te trouwen met iemand anders (dit baseer ik nu meer op de verhaallijn in de boeken dan de serie, want dat ligt wel iets anders)
Die hoofdstukken van Tyrion in die koets door Esso s, AJB man...quote:
Aeron Greyjoy is niet eens benoemd in de serie dat hij ook nog een broer van Balon en Euron is. En jammer dat Victarion eruit is geschreven, maar opzich snap ik wel want dan zijn het teveel personages.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:40 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Tuurlijk doen ze dat niet. Hele verhaal is eruit geskipped. Net als the kingsmood van de Greyjoys. En de dode lady Stark. Gelukkig maar trouwens wat dat laatste betreft
Iets teveel namen dan. Ff goed inlezenquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:40 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Klopt ze kunnen ook niet alles aanstippen, veel kijkers vinden het nu vaak al verwarrend genoeg laat staan al die geschiedenissen er nog bij. De meeste normale kijkers weten niet eens wie Rhaegar is (tot ze hem zien in flashback, waar ik erg op hoop komend seizoen)
[..]
Vijf zelfs volgens mij, maar vooral die eerste kan maken voor een goede serie. Waar we het vorige week nog over hadden en jou dat niet echt aansprakmaar dan heb je Bloodraven als Hand of the Kinggod
Ik vond dat wel jammer, want in de boeken was dat zeer spannend. In de serie viel het tegen. En dan die Euron met zijn pik opmerking man man manquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:43 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Aeron Greyjoy is niet eens benoemd in de serie dat hij ook nog een broer van Balon en Euron is. En jammer dat Victarion eruit is geschreven, maar opzich snap ik wel want dan zijn het teveel personages.
Oh ik vind het juist fijn omdat je dan in de hoofden van die verschillende personages kan kijken en hoe ze dan van beide kanten tegen iets aankijken. Kan je zelf veel meer interpreteren hoe alles in elkaar steekt en wat de "waarheid" is. Net zoals in het echt leven zeg maarquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:40 schreef Joosie200 het volgende:
[..]
Vind het fijner om door een verteller aan het woord het hele verhaal te horen en niet door de ogen van een personage waar die dan op dat moment is. Dat is per definitie altijd beperkter qua hoeveel informatie je meekrijgt als lezer. Vond de LotR trilogie ook een draak van een trilogie om mij doorheen te worstelen om die reden. Toen Sam/Frodo vs de rest opgesplitst raakten en je telkens van de hak op de tak ging verpestte dat echt mijn leesplezier. Uiteindelijk wil je weten hoe het verder gaat natuurlijk dus je blijft wel lezen. Maar toch.. niet van harte zeg maar
En als je zijn blog leest maakt het hem ook niet uit kennelijk. Of hij heeft moeite er een einde aan te breien, zijn kindje genaamd AsoiaF los te laten. Die spin-offs is natuurlijk veel leuker om mee aan de slag te gaan dan de lezers van AsoiaF of kijkers van GoT een einde te geven die de boekenreeks en serie verdienen. In zoverre niet heel relevant behalve dan dat ik hoop dat ie zijn verhaaleinde voor de boekenreeks ergens wel op papier heeft als grote schetst oid. Niks zo zonde om je eigen reeks niet af te kunnen maken ivm vroegtijdig overlijden. Kijk naar Stieg Larssonquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:38 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Ja, er zal meer pay-off zijn, maar ik verwacht ook een half boek aan totaal oninteressante zijlijnen die niet bijdragen aan het verhaal. De serie takelt af, hij schrijft zichzelf in een knoop, en laat zich niet voldoende editten om er nog een schappelijk boek van te maken. Zijn schrijfwijze en taalgebruik valt regelmatig tegen, maar het belangrijkste is dat hij niet durft te schrappen in zijn eigen werk.
Verder is het een koppige oude chagrijn, maar dat is niet heel relevant.
Eergevoel en het goede willen doen hèquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:42 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Domste vond ik wel de Kastarks wegjagen. Wtf bezielde hem. Ook wel benieuwd wat Jon gaat doen nu met diegene die hem belazerd hebben. Kan hij de free folk ook een mooi kasteeltje geven.
Met die kutPennyquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:42 schreef Slayage het volgende:
[..]
Die hoofdstukken van Tyrion in die koets door Esso s, AJB man...
Heb jij die Dunk & Egg boeken al gelezen?quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:43 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Iets teveel namen dan. Ff goed inlezen.
Ik heb wel goede hoop dat Eurons personage beter wordt komend seizoen, ook omdat die acteur zei dat de Euron van de Kingsmoot anders is dan die op zijn boot is. Gebruikt andere taal en persoonlijkheid richting de doelgroep, en die domme eilandbewoners vinden die pikgrappen natuurlijk best leuk.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:44 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Ik vond dat wel jammer, want in de boeken was dat zeer spannend. In de serie viel het tegen. En dan die Euron met zijn pik opmerking man man man
Bij sommige scènes zie ik GRRM wel echt voor me dat hij zich zat af te beren toen hij het schreefquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:45 schreef clumsy_clown het volgende:
Het hele Reek-verhaal was ronduit martelporno. Dan kunnen mensen de serie ranzig vinden, sommige verhaallijnen leken te zijn geschreven door een puisterige puber.
Hij wil niemand anders zijn boekenreeks af laten maken, en gelukkig krijgen we dankzij de serie nog wel een einde. Al zal dat een stuk minder complex zijn natuurlijk.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:45 schreef Joosie200 het volgende:
[..]
En als je zijn blog leest maakt het hem ook niet uit kennelijk. Of hij heeft moeite er een einde aan te breien, zijn kindje genaamd AsoiaF los te laten. Die spin-offs is natuurlijk veel leuker om mee aan de slag te gaan dan de lezers van AsoiaF of kijkers van GoT een einde te geven die de boekenreeks en serie verdienen. In zoverre niet heel relevant behalve dan dat ik hoop dat ie zijn verhaaleinde voor de boekenreeks ergens wel op papier heeft als grote schetst oid. Niks zo zonde om je eigen reeks niet af te kunnen maken ivm vroegtijdig overlijden. Kijk naar Stieg Larsson
quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:47 schreef hafcfan het volgende:
Ben wel benieuwd hoe Casterly Rock en Hygarden eruit zien in de serie. Alleen Storms end missen we dan nog.
Die scènes ga ik ook overslaan straks. Man wat was dat crap...quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:45 schreef clumsy_clown het volgende:
Het hele Reek-verhaal was ronduit martelporno.
De geschiedenissen vind ik wel tof, maar ik was dan ook een sucker die geschiedenis als favo vak op de middelbare hadquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:40 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Klopt ze kunnen ook niet alles aanstippen, veel kijkers vinden het nu vaak al verwarrend genoeg laat staan al die geschiedenissen er nog bij. De meeste normale kijkers weten niet eens wie Rhaegar is (tot ze hem zien in flashback, waar ik erg op hoop komend seizoen)
Mja, ergens wel maar dat hoef ik niet continu te kunnenquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:44 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Oh ik vind het juist fijn omdat je dan in de hoofden van die verschillende personages kan kijken en hoe ze dan van beide kanten tegen iets aankijken. Kan je zelf veel meer interpreteren hoe alles in elkaar steekt en wat de "waarheid" is. Net zoals in het echt leven zeg maar![]()
Zoals dat je in het tweede boek al in de Arya hoofdstukken hints zag naar de Red Wedding, maar zij dat nog niet helemaal begreep.
Dat vond ik dan ook een saai stuk in de serie, op den duur was het shock effect weg. Duurde gewoon te lang. Bouwde op tot ie ging ontsnappen. Werd ie weer gevonden en terug geleid naar dezelfde plekquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:45 schreef clumsy_clown het volgende:
Het hele Reek-verhaal was ronduit martelporno. Dan kunnen mensen de serie ranzig vinden, sommige verhaallijnen leken te zijn geschreven door een puisterige puber.
Ik heb ook vertrouwen in Euron. Nee moet ik nog lezen. Hoop wel dat die sandsnakes niet teveel tijd krijgenquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:47 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Eergevoel en het goede willen doen hè
[..]
Met die kutPenny
[..]
Heb jij die Dunk & Egg boeken al gelezen?
[..]
Ik heb wel goede hoop dat Eurons personage beter wordt komend seizoen, ook omdat die acteur zei dat de Euron van de Kingsmoot anders is dan die op zijn boot is. Gebruikt andere taal en persoonlijkheid richting de doelgroep, en die domme eilandbewoners vinden die pikgrappen natuurlijk best leuk.
Al A World of Ice and Fire gelezen? Dat is alleen maar historie van alles, en nog uitgebreider dan puur die lore videos.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:51 schreef Joosie200 het volgende:
[..]
De geschiedenissen vind ik wel tof, maar ik was dan ook een sucker die geschiedenis als favo vak op de middelbare hadDie lore video's of van alt shift X met achtergrondinfo vind ik misschien wel leuker dan de serie zelf.
[..]
Mja, ergens wel maar dat hoef ik niet continu te kunnenIn het echte leven kan je dat ook niet
Die hints en foreshadowing vind ik dan wel weer tof. Kun je kiezen zoals Arya om ze gewoon niet te zien en te negeren
Hopelijk krijgen ze gewoon één scène waarin ze doodgaan.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:53 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Ik heb ook vertrouwen in Euron. Nee moet ik nog lezen. Hoop wel dat die sandsnakes niet teveel tijd krijgen
Vond het te slecht om hier te plaatsen :pquote:
Dat zou too much honour zijn voor hen...quote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:59 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Hopelijk krijgen ze gewoon één scène waarin ze doodgaan.
Euron mag ze hard afmaken ja. Weg ermee. Ik hoop ook niet dat ze Euro ofzo laten doodgaan, maarja waarom zou hij blijven leven tot het eindequote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:59 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Hopelijk krijgen ze gewoon één scène waarin ze doodgaan.
Nee, nog niet. Ga die maar eens bestellen danquote:Op dinsdag 11 juli 2017 15:56 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Al A World of Ice and Fire gelezen? Dat is alleen maar historie van alles, en nog uitgebreider dan puur die lore videos.
Maar in het echte leven kan je ook niet alle verhalen van iedereen zien als een soort God, dan bekijk je ook alles vanuit je eigen gezichtsveld en ligt het aan je karakter en verleden hoe je ergens op reageert.
Dat boek is echt genot. Beste boek wat ik ooit heb gelezen. Al die afbeeldingen ookquote:Op dinsdag 11 juli 2017 16:13 schreef Joosie200 het volgende:
[..]
Nee, nog niet. Ga die maar eens bestellen dan![]()
True, true. Maar zoiets in eigen lijve meemaken of lezen in GRRM zijn schrijfstijl zit verschil tussen hé
Hij moet eerst Dany vragen of ze worst lust. Daarna kan ie doodquote:Op dinsdag 11 juli 2017 16:13 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Euron mag ze hard afmaken ja. Weg ermee. Ik hoop ook niet dat ze Euro ofzo laten doodgaan, maarja waarom zou hij blijven leven tot het einde
Als ze van Euron echt een badguy willen maken die Joffrey en Ramsay moet opvolgen moet hij eigenlijk wel blijven leven t/m het laatste seizoen. En daar kan best ruimte voor zijnquote:Op dinsdag 11 juli 2017 16:13 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Euron mag ze hard afmaken ja. Weg ermee. Ik hoop ook niet dat ze Euro ofzo laten doodgaan, maarja waarom zou hij blijven leven tot het einde
Dat boek is echt geniaal ja.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 16:13 schreef Joosie200 het volgende:
[..]
Nee, nog niet. Ga die maar eens bestellen dan![]()
True, true. Maar zoiets in eigen lijve meemaken of lezen in GRRM zijn schrijfstijl zit verschil tussen hé
Goede tip van mij hè hahaha. Die afbeeldingen zijn echt goddelijk ja, wat een genot. Ik wilde op vakantie naar al die plekken maar toen dacht ik gvd dit is allemaal verzonnenquote:Op dinsdag 11 juli 2017 16:14 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Dat boek is echt genot. Beste boek wat ik ooit heb gelezen. Al die afbeeldingen ook
Is lastig want Cersei zit nu op de troon in de naam van de Lannisters, en zoiets is nog nooit eerder geweest volgens mij.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 16:20 schreef hafcfan het volgende:
Naar wie zal de Lannister army luisteren denken jullie? Ik denk jamie. Hij blijft toch de leider van de familie.
Beste tip ooitquote:Op dinsdag 11 juli 2017 16:25 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Als ze van Euron echt een badguy willen maken die Joffrey en Ramsay moet opvolgen moet hij eigenlijk wel blijven leven t/m het laatste seizoen. En daar kan best ruimte voor zijn
[..]
Dat boek is echt geniaal ja.
[..]
Goede tip van mij hè hahaha. Die afbeeldingen zijn echt goddelijk ja, wat een genot. Ik wilde op vakantie naar al die plekken maar toen dacht ik gvd dit is allemaal verzonnen
Kan nog wel een vreemde situatie worden dan.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 16:27 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Is lastig want Cersei zit nu op de troon in de naam van de Lannisters, en zoiets is nog nooit eerder geweest volgens mij.
Ja maar dan kan hij nog een aflevering of drie meedoenquote:Op dinsdag 11 juli 2017 16:28 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Beste tip ooit![]()
Klopt wel ja. Maar seizoen 8 is maar 6 episodes toch? Geen idee hoeveel ze nodig hebben voor die eindstrijd, maar dan zal hij alsnog wel snel dood moeten
Lijkt mij dat alle legers zich samen gaan verzamelen ergens. Je zal denken dat, dat het beste in het noorden kan. En dan een goed kasteel zoeken voor dekking.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 16:31 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Ja maar dan kan hij nog een aflevering of drie meedoenEn met minder personages nu is er wel meer tijd om het een en ander uit te diepen opzich.
Ben wel benieuwd hoe die hele eindstrijd met de White Walkers gaat zijn, of we meerdere battles krijgen en tot waar ze precies gaan komen. Als die WW niet tenminste Kings Landing halen zou ik erg teleurgesteld zijn.
Misschien als Meera Bran aflevert in Winterfell dat ze daarna haar pa gaat halen om R+L=J officieel te bevestigen.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 16:36 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Lijkt mij dat alle legers zich samen gaan verzamelen ergens. Je zal denken dat, dat het beste in het noorden kan. En dan een goed kasteel zoeken voor dekking.Bij die Reeds bijvoorbeeld. Denk dat die pa ook nog wel een rol gaat spelen dit seizoen.
Momenteel zit er niemand meer in Harrenhal toch?quote:Op dinsdag 11 juli 2017 16:38 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Misschien als Meera Bran aflevert in Winterfell dat ze daarna haar pa gaat halen om R+L=J officieel te bevestigen.
Maar goed hoop dat er ook een battle in Kings Landing dan zal zijnOf in Harrenhal kan ook
Niet dat ik weet, maar Littlefinger is nog steeds de Lord ervan dacht ik.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 17:01 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Momenteel zit er niemand meer in Harrenhal toch?
Ja zo'n zinloos kut bedankje was dat.quote:Op dinsdag 11 juli 2017 17:13 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Niet dat ik weet, maar Littlefinger is nog steeds de Lord ervan dacht ik.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |