Ik had van collega een beginners schema gekregen. Die zegt voor de eerste training:quote:Op zondag 8 oktober 2017 14:43 schreef Guppyfriend het volgende:
Geluidssignalen gaan ook primagoed gedaan! Na mijn eerste keer was ik half dood
Herkenbaarquote:Op zondag 8 oktober 2017 14:46 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ik had van collega een beginners schema gekregen. Die zegt voor de eerste training:
1,1,2,1,1,2
3 minuten wandelen. (dat is dus 1 minuut rennen, 3 minuten wandelen, 1 minuut rennen, 3 minuten wandelen, 2 minuten rennen, etc).
De cycles van 2 minuten redde ik steeds net niet... na anderhalve minuut gewoon kapot.![]()
Dus ik mag nog even niet door naar trainingsschema 2 vrees ik. Voorlopig nog deze even blijven proberen zonder dood te gaan.
Ja, inderdaad. Als ik zo eens kijk naar mijn endomondo tracker ging ik tijdens het rennen veel te hard. 4-5 minuten per kilometer, dat mag in dit stadium best 6-7 zijn denk ik.quote:Op zondag 8 oktober 2017 14:53 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
HerkenbaarOver twee dagen gewoon nog eens proberen. En vooral, ga niet te hard! Het gaat erom dat je de tijd vol maakt
![]()
Twee trainingen per week, met een optionele 3e training. Ze raden aan om minimaal 2 dagen rust te nemen tussen de trainingen.quote:Op zondag 8 oktober 2017 14:53 schreef Guppyfriend het volgende:
Komt vast goedkomen. Heb je bij het schema ook rustdagen? Je hoeft namelijk niet elke dag te trainen, ideaal is 3x per week. Je zult nog verbaast zijn hoe snel op gaat bouwen!
Hahaha, dat mag gerust langzamer jaquote:Op zondag 8 oktober 2017 14:57 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ja, inderdaad. Als ik zo eens kijk naar mijn endomondo tracker ging ik tijden het rennen veel te hard. 4-5 minuten per kilometer, dat mag in dit stadium best 6-7 zijn.
Is ook niet verkeerd om daarmee te beginnen. Vergis je niet in de klappen die je botten, pezen en gewrichten te verwerken krijgen. Ook dat moet je opbouwen.quote:Twee trainingen per week, met een optionele 3e training. Ze raden aan om minimaal 2 dagen rust te nemen tussen de trainingen.
Het is dit schema:
https://www.sportzorg.nl/(...)nende_hardlopers.pdf
Huh, het schema dat ik loop komt uit een 'trainingsschema voor beginnende hardlopers'.quote:Op zondag 8 oktober 2017 19:33 schreef wyccie het volgende:
Wat jij doet is een echte intervaltraining voor de meer ervaren lopers, terwijl jij sowieso nog eerst moet opbouwen met lopen. Anders loop je jezelf helemaal kapot. Zo'n beginnersprogramma moet ervoor zorgen dat je uiteindelijk 5 kilometer en daarna 10 kilometer achter elkaar kunt rennen.
Hardlopen is dus inderdaad niet heeeeel hard gaan rennen, maar meer joggen.
Succes, en wees voorzichtig!
Dank, en dat komt vast wel goed.quote:Op zondag 8 oktober 2017 19:33 schreef wyccie het volgende:
Hardlopen is dus inderdaad niet heeeeel hard gaan rennen, maar meer joggen.
Succes, en wees voorzichtig!
Je intervallen zijn wel goed, maar je moet ze gewoon niet volle bak op standje Churandy Martina doenquote:Op zondag 8 oktober 2017 19:38 schreef Molurus het volgende:
[..]
Huh, het schema dat ik loop komt uit een 'trainingsschema voor beginnende hardlopers'.
https://www.sportzorg.nl/(...)nende_hardlopers.pdf
Sowieso zou ik niet weten hoe ik het anders aan zou moeten pakken. Meer dan 1-2 minuten krijg ik toch nog niet voor elkaar.
[..]
Dank, en dat komt vast wel goed.
Overigens had ik dus niet het gevoel dat ik nou zo heel hard rende. Stevig doorwandelen hou ik met gemak heel lang vol, het het jog tempo dat ik dan zou moeten aanhouden is nauwelijks sneller dan dat.
Maar ik ga het proberen.
Als beginnende hardliper moet je die twee dagen aanhouden. Anders loop je het risico je gewrichten teveel te belasten.quote:Op woensdag 11 oktober 2017 13:48 schreef Molurus het volgende:
Als ik nou 1 training op zaterdagochtend doe en 1 op zondagmiddag, is dat dan te dicht op elkaar?
Het schema dat ik heb zegt 'neem 2 dagen rust tussen de trainingen'.
Waarom zou je tijdens een gewoon trainingsrondje überhaupt diep moeten gaan? Kunnen praten is prima.quote:Op zondag 15 oktober 2017 12:30 schreef Hupje het volgende:
Voor mijn gevoel kon ik nog best praten. Misschien geen hele gesprekken, maar een paar zinnen prima. Ik was naderhand ook snel weer hersteld en voelde dat ik niet heel diep was gegaan.
Je hoeft het ook helemaal niet te voelen. Spierpijn mag best als je opbouwt, maar je hoeft niet na elke training helemaal uitgeput zijn.quote:Is dit dan nog steeds te hard, als ik gewoon conditie wil opbouwen? Voor mijn gevoel was dit een rustig rondje en ik voel nu niet meer dat ik vanochtend gesport heb.
Je bent nu gewoon je conditie en uithoudingsvermogen aan het opbouwen en dat is precies wat je wilt. Lekker zo doorgaan dus momenteelquote:Op zondag 15 oktober 2017 12:30 schreef Hupje het volgende:
Mijn fitbit zegt dat de fatburnzone 50-69% van je maximum (220-leeftijd) is, tot 110 staat erbij. Cardio zone is 70-84%, dus 135. Peak zone is boven 85%, vanaf 152.
Ik heb vanochtend mezelf echt ingehouden en rustig gelopen. 5,3 km in bijna 34 minuten. Waarvan mijn fitbit dan toch 27 minuten een hartslag boven 152 registreert (gemiddeld 158). Voor mijn gevoel kon ik nog best praten. Misschien geen hele gesprekken, maar een paar zinnen prima. Ik was naderhand ook snel weer hersteld en voelde dat ik niet heel diep was gegaan.
Is dit dan nog steeds te hard, als ik gewoon conditie wil opbouwen? Voor mijn gevoel was dit een rustig rondje en ik voel nu niet meer dat ik vanochtend gesport heb.
Dat vraag ik me ook af jaquote:Op zondag 22 oktober 2017 20:09 schreef wyccie het volgende:
Wat heb je zondag voor training gedaan dat je er een week last van hebt?
Dat is het stomme: niks bijzonders!!quote:Op zondag 22 oktober 2017 20:09 schreef wyccie het volgende:
Wat heb je zondag voor training gedaan dat je er een week last van hebt?
Kan je nog volzinnen uitspreken terwijl je die minuutjes aan het lopen bent? Zo nee, dan ga je waarschijnlijk te hard..quote:Op maandag 23 oktober 2017 13:44 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat is het stomme: niks bijzonders!!
Was m'n 3e training van de week en aan het begin dacht ik al 'dit voelt niet lekker', maar ben toen toch gegaan. Trainingsschema was:
1-2-1-2-1 hardlopen, en daartussen 3 minuten wandelen.
Was de optionele 'extra training' uit dit schema (training 3):
https://www.sportzorg.nl/(...)nende_hardlopers.pdf
Maar ben nu dus al ruim een week aan het herstellen daarvan. Ik herstel wel iets, maar heul langzaam. Als ik trappen loop voel ik het nog steeds, en trappen rennen moet ik zeker niet proberen.
Ik baal er als een stekker van, want ik wil door. Maar mijn benen laten het voorlopig afweten.![]()
Leer voor de volgende keer: luister naar je lichaamquote:Op maandag 23 oktober 2017 13:44 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat is het stomme: niks bijzonders!!
Was m'n 3e training van de week en aan het begin dacht ik al 'dit voelt niet lekker', maar ben toen toch gegaan.
Ja, gaat prima... geen probleem. Eerste training ging ik inderdaad wel te hard, maar dat was ruim een week voor 'de fatale zondag'. Sindsdien let ik erop en gaat het sowieso beter.quote:Op maandag 23 oktober 2017 14:11 schreef La_Tramposa het volgende:
[..]
Kan je nog volzinnen uitspreken terwijl je die minuutjes aan het lopen bent? Zo nee, dan ga je waarschijnlijk te hard..
Ja, ik heb mijn lesje wel geleerd! Ik hoop alleen dat het herstellen niet onwijs lang gaat duren en dat ik op een goed moment toch weer kan gaan trainen. Ik heb er best wel lol in als het goed gaat, en stilzitten is niet leuk.quote:Op maandag 23 oktober 2017 14:12 schreef Postbus100 het volgende:
[..]
Leer voor de volgende keer: luister naar je lichaamJe kan doorgaan, maar dan forceer je wellicht iets. Je kan beter stoppen of een paar minuten wandelen en daarna weer voorzichtig proberen. Soms wil het ook net de eerste paar minuten niet. En soms wil het gewoon de hele dag niet. Luisteren is echt een basisvaardigheid voor hardlopen. Leer je lichaam kennen en ernaar te luisteren. Heb je later (bij halve/hele marathons
) nog heel veel profijt van.
(dat vind ik zo heerlijk aan hardlopen: de directe terugkoppeling van mijn lichaam op mijn acties die ik doe. Is het niet oké, dan merk ik dat direct. Of is het juist wel oké, dan word ik beloond. Heerlijk).
Mja, een pezenprobleem kan ook sneller ontstaan als je teveel de snelheid forceert. En zijn je schoenen goed voor jouw loopstijl?quote:Op maandag 23 oktober 2017 14:15 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ja, gaat prima... geen probleem. Eerste training ging ik inderdaad wel te hard, maar dat was ruim een week voor 'de fatale zondag'. Sindsdien let ik erop en gaat het sowieso beter.
Dit lijkt meer een 'pezenprobleem'.
Zover ik weet wel. Ik ben er speciaal voor langs Run2Day in Rotterdam geweest waar ze ook met iPad gekeken hebben naar mijn loopstijl enzo.quote:Op maandag 23 oktober 2017 14:34 schreef La_Tramposa het volgende:
[..]
Mja, een pezenprobleem kan ook sneller ontstaan als je teveel de snelheid forceert. En zijn je schoenen goed voor jouw loopstijl?
Jammer dat de klachten niet weg zijn. Verstandig om dan niet te gaan rennen maar wel te bewegen lijkt me. Ik hoop dat je gauw helemaal hersteld bent!quote:Op woensdag 25 oktober 2017 13:39 schreef Molurus het volgende:
Toch maar ff erop uit geweest vandaag, 9 kilometer 'stevig doorwandelen' om de pezen en gewrichten zoveel mogelijk te ontzien.
Ging redelijk, bijna 6 km/u gemiddeld. Klachten zijn echter nog steeds niet volledig weg helaas.
Heuptasje.quote:Op woensdag 25 oktober 2017 21:10 schreef Theov het volgende:
Ik loop hier vaak een ronde van ruim 3km, dus ik heb besloten dat voor 1 dec rennend te gaan doen zonder duurloop achtergrond, maar wel met sport achtergrond.
Gister en vandaag gelopen en kwam tot ongeveer 1/3 rennend en 2/3 wandelend.
Viel tegen!
Wat ik me afvroeg, waar laten jullie je sleutels/ID??
Sleutel rijg ik aan schoenveter, strik van de schoen erop en dat blijft wel zitten. ID neem ik vaak niet meequote:Op woensdag 25 oktober 2017 21:10 schreef Theov het volgende:
Ik loop hier vaak een ronde van ruim 3km, dus ik heb besloten dat voor 1 dec rennend te gaan doen zonder duurloop achtergrond, maar wel met sport achtergrond.
Gister en vandaag gelopen en kwam tot ongeveer 1/3 rennend en 2/3 wandelend.
Viel tegen!
Wat ik me afvroeg, waar laten jullie je sleutels/ID??
Begin eens met één minuutje rennen, één minuutje wandelen, één minuutje rennen, één minuutje wandelen and so on de hele 3kmquote:Op woensdag 25 oktober 2017 21:10 schreef Theov het volgende:
Ik loop hier vaak een ronde van ruim 3km, dus ik heb besloten dat voor 1 dec rennend te gaan doen zonder duurloop achtergrond, maar wel met sport achtergrond.
Gister en vandaag gelopen en kwam tot ongeveer 1/3 rennend en 2/3 wandelend.
Viel tegen!
Wat ik me afvroeg, waar laten jullie je sleutels/ID??
thanks, ik zal t proberen - het is ongeveer wat ik nu doe, om en om, maar dan eerder 200 meter rennen en 400 meter wandelen.quote:Op woensdag 25 oktober 2017 23:18 schreef Postbus100 het volgende:
[..]
Begin eens met één minuutje rennen, één minuutje wandelen, één minuutje rennen, één minuutje wandelen and so on de hele 3kmEn dan kan je elke week (3x per week hardlopen) je minuut rennen uitbreiden met een extra minuut
Oh, dat is ook prima! Het idee is hetzelfde. Ik dacht even dat je 1 km rende en daarna de laatste 2 km wandeldequote:Op woensdag 25 oktober 2017 23:26 schreef Theov het volgende:
[..]
thanks, ik zal t proberen - het is ongeveer wat ik nu doe, om en om, maar dan eerder 200 meter rennen en 400 meter wandelen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |