abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 17 mei 2020 @ 21:12:55 #221
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_193182988
quote:
0s.gif Op zondag 17 mei 2020 21:03 schreef HiZ het volgende:

[..]

Jezus man. Hou toch eens op met jezelf voor de gek te houden. We zitten al zo diep in de euro dat er helemaal geen winst meer te halen is bij eruit gaan.
Dan dus maar Eurobonds ???

Dat pikt Nederland nooit
Dan komt er een Nexit partij
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_193184152
quote:
0s.gif Op zondag 17 mei 2020 21:12 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

Dan dus maar Eurobonds ???

Dat pikt Nederland nooit
Dan komt er een Nexit partij
Ja fijn. En daarna een gezellig staatsbankroet.
  zondag 17 mei 2020 @ 22:15:36 #223
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_193184539
quote:
0s.gif Op zondag 17 mei 2020 22:01 schreef HiZ het volgende:

[..]

Ja fijn. En daarna een gezellig staatsbankroet.
nee hoor dan gaan we 1.000 miljard euro bij printen
Als Italië alle regels met voeten mag treden dan mogen andere landen dat ook

[ Bericht 4% gewijzigd door michaelmoore op 17-05-2020 22:20:49 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 27 mei 2020 @ 14:38:30 #224
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_193337351
quote:
0s.gif Op woensdag 27 mei 2020 13:35 schreef voetbalmanager2 het volgende:
De EU wil belasting kunnen heffen en een nieuw noodfonds van 750 miljard waarvan er 500 miljard uitgedeeld gaat worden als giften.

https://nos.nl/artikel/23(...)or-herstelfonds.html
https://www.telegraaf.nl/(...)men-van-euro-niet-op

quote:
Column: noodfonds lost problemen van euro niet op
Door EDIN MUJAGIC
In American football bestaat een play die Hail Mary heet: het is een wanhoopspoging aan het einde van de wedstrijd als de aanvallende formatie alleen nog kan scoren door de bal ver naar voren te gooien en hopen dat een eigen speler die vangt.

De naam impliceert dat er een wonder voor nodig is om op die manier te scoren. Dat kan gebeuren, maar meestal gebeurt het niet.

Merkel en Macron willen de euro redden met een noodpakket van 500 miljard.

Daar moest ik onlangs aan denken toen ik het voorstel van Angela Merkel en Emmanuel Macron las om de economische schade van de coronacrisis te bestrijden.

Veelal kwam ik opmerkingen tegen dat met het verregaande Frans-Duitse voorstel de euro definitief is gered.
De munt had een transferunie nodig en die komt er.

Staatsobligaties
Merkel en Macron stellen een fonds à 500 miljard euro voor, dat gevuld wordt met staatsobligaties die de Europese Unie namens alle EU-landen uitgeeft.

Dat geld sluist Brussel vervolgens door naar de lidstaten in de vorm van giften.
Dan kun je zeggen dat is nog geen transferunie omdat het fonds tijdelijk zou zijn.

Maar we weten maar al te goed dat de grens tussen 'tijdelijk' en 'permanent' bij dit soort zaken heel erg dun is.

Bovendien: als iets eruitziet als een eend, zwemt als een eend en kwaakt als een eend, dan is het waarschijnlijk een eend.

Vochtplek
Vergelijk het met een vochtprobleem bij iemand thuis. De grote vochtplek is duidelijk te zien en een mooi gezicht is het niet. Je kunt een blik verf kopen en de muur in de verf zetten. De grote, lelijke plek verdwijnt daarmee, maar het probleem is niet opgelost.
Onder de nieuwe verflaag hoopt de vocht zich op en richt het steeds meer schade aan. Na een tijdlang uit het zicht verdwenen te zijn, dringt de vochtplek weer door de verflaag heen. Die is nu nog groter en lelijker.

BEKIJK OOK:

Premier Rutte kan borst natmaken
Dat je de eerste keer het probleem dacht te kunnen oplossen met een verfbeurt, kan nog toegeschreven worden aan onkunde of naïviteit.
De tweede keer dezelfde 'oplossing' erop loslaten, kan echter niet goedgepraat worden. Doe je het toch, dan wordt de schade nog groter en mettertijd is de hele muur naar de filistijnen. De reparatie zal dan veel duurder uitpakken dan wanneer je meteen aan het begin voor een structurele oplossing had gekozen in plaats van voor de cosmetische aanpak.

Geen oplossing
De euro kan alleen voorgoed worden gered door prudent beleid te belonen en niet te bestraffen en slecht beleid niet te belonen.
Het is waar dat het voor de Duitse economie goed is miljarden te geven aan de zwakke eurolanden.
Wat nu gebeurt behelst het risico dat de sterke landen zwakker worden.
Een economisch-politieke Hail Mary is het.

Edin Mujagic is hoofdeconoom bij OHV. Reageren? Mail naar vragen@dft.nl.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_193341470
Japan gaat 40% van zijn BNP aan stimulus uitgeven. Post Corona is dat 2.18 biljoen dollar. -O-

One man's trash, another man's treasure.
  woensdag 27 mei 2020 @ 21:16:58 #226
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_193343568
quote:
0s.gif Op woensdag 27 mei 2020 19:27 schreef Arkai het volgende:
Japan gaat 40% van zijn BNP aan stimulus uitgeven. Post Corona is dat 2.18 biljoen dollar. -O-

[ afbeelding ]
japan gaat aandelen opkopen met geprint geld , misschien beter dan obligaties met 0 % rente
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 7 juli 2020 @ 16:42:07 #228
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_193976167
https://www.telegraaf.nl/(...)urolanden-uit-elkaar

Vroeger gaven we "bevriende" ontwikkelingslanden begrotingssteun , ofwel we maakten zonder te vragen miljarden over, die dan in een paar grote zakken verdween en het ministerie was weer klaar met het budget van 1% van het BNP

daar doet me het gekonkel van de EU sterk aan denken
quote:
Column: corona drijft eurolanden uit elkaar
Terwijl vooral in de zuidelijke eurolanden effecten van de vorige crisis nog door etteren, krijgen ze in de huidige crisis opnieuw hardere klappen.
Komt het ooit nog goed met de eenwording in de eurozone?

Hoelang blijft de euro nog bestaan?
Voor iedereen die zich aan de vooravond van de start van de Economische en Monetaire Unie (EMU) zorgen maakte over de slagingskans van het ambitieuze project, hadden de voorstanders geruststellende woorden.
Maak je niet druk, met het verdwijnen van de eigen munt, verdwijnt ook de verleiding voor Zuid-Europese landen om economische problemen op te lossen door hun munt goedkoper te maken.


Op straffe van verlies aan concurrentiekracht zou eurodeelname hen dwingen om hun economie zo te hervormen dat die beter in de pas zou gaan lopen met de noordelijke landen.
Een beetje vertrouwen graag!
Om zich te kwalificeren voor de euro waren deze landen er toch in geslaagd om hun overheidsfinanciën, inflatievoeten en rentestanden in de pas te laten lopen met de noordelijke landen, niet?

De critici van de EMU waren er niet gerust op. Eurodeelname was een kwestie van prestige.
Als landen eenmaal binnen zijn garandeert dat niet dat ze daarna ook in de pas zouden blijven lopen.

Ze wezen ook op de afwijkende structuur van de Zuid-Europese economieën waardoor schokken van buiten de eurozone verschillend uitpakken. Dat kan het voortbestaan van de euro bedreigen.

Eenwording hapert
Dertig jaar later moeten we vaststellen dat de economische en beleidsmatige eenwording nog steeds tekortschiet.

Een kleine tien jaar geleden barstte de eurocrisis los, toen bleek dat Griekenland de boel had bedonderd en na toetreding de begrotingsdiscipline alleen op papier had voortgezet.


En ja, negentien van de twintig regio's met de slechtste werkgelegenheidsontwikkeling bevinden zich in Spanje, Italië, Portugal en Griekenland.

De coronacrisis lijkt de EMU-critici van het eerste uur ook gelijk te geven wat betreft de rol van structuurverschillen.
Het virus is een schok van buiten die voor eurolanden verschillend blijkt uit te pakken. Dat wijst op structuurverschillen.

Zo zijn dienstensectoren als toerisme, horeca en persoonlijke verzorging relatief belangrijk in Zuidelijke eurolanden. Dat zijn nou net de sectoren die hard geraakt worden door corona.

Lage rente
Ook het feit dat bedrijven in Zuid-Europa veel vaker een kleine omvang hebben en over minder financiële buffers beschikken, maakt deze landen extra kwetsbaar voor economische schokken.
Kleine bedrijven hebben doorgaans minder verschillende financieringsmogelijkheden dan grote bedrijven die naar de openbare kapitaalmarkt kunnen.
Daardoor leggen Zuid-Europese bedrijven eerder het loodje.

Met extreem lage rentestanden houdt de ECB de schuldenlast ook tijdens de huidige crisis weer betaalbaar voor de zuidelijke landen.
Maar ooit zal de centrale bank de vrijheid terug moeten krijgen om de rente te verhogen als de inflatie oploopt.

Zullen de economieën van de zuidelijke en noordelijke lidstaten tegen die tijd genoeg naar elkaar zijn toegegroeid dat economische schokken voor minder spanningen binnen de eurozone zullen zorgen?
Ik heb er een hard hoofd in.
In dat geval kan alleen herverdeling van het noorden naar het zuiden voorkomen dat het er bij elke crisis weer getwijfeld gaat worden aan het voortbestaan van de euro.

Raoul Leering is hoofd internationaal handelsonderzoek bij ING.


[ Bericht 46% gewijzigd door michaelmoore op 07-07-2020 16:52:22 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  vrijdag 10 juli 2020 @ 08:03:05 #229
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_194018121
https://www.telegraaf.nl/(...)offensief-naar-rutte

Door de economische divergentie tussen Europese landen die onvermijdelijk verbonden is aan het delen van een valuta met zwakke landen is het moeten werken met een valuta die een vaste koers heeft onmogelijk

Deze zogeheten knoflook landen hebben altijd gefunctioneerd middels voortdurende waardevermindering van hun valuta

Nu staan deze landen bij Rutte op de stoep met hun pet in de hand en een hamer achter de rug

Ondertussen komen die jongeren allemaal in Nederland wonen om hier te werken en heeft Spanje alvast een basisinkomen ingevoerd op kosten van het herstelfonds


quote:
Conte opent zuidelijk offensief naar Rutte
46 min geleden in BUITENLAND


DEN HAAG - De Italiaanse premier Giuseppe Conte is vrijdagavond de eerste Zuid-Europese leider die langskomt bij premier Mark Rutte. Maandag volgen de Spaanse premier Pedro Sánchez en de Portugese minister-president António Costa.

De Italiaanse premier Giuseppe Conte (links) samen met zijn Spaanse collega Pedro Sanchez in een museum in Madrid.

De twee leiden een zuiderlijk initiatief tegen het zuinige Nederland.

De Italiaanse premier Giuseppe Conte (links) samen met zijn Spaanse collega Pedro Sanchez in een museum in Madrid.
De twee leiden een zuiderlijk initiatief tegen het zuinige Nederland.(C) AFP
Ze willen Rutte overhalen zijn harde opstelling tegenover het Europese herstelfonds te verzachten.
Dat fonds moet landen helpen de coronacrisis te overwinnen, die vooral het zuiden zwaar heeft getroffen.
Eerder kwamen de Franse president Emmanuel Macron en EU-president Charles Michel ook al langs in Den Haag om hierover te spreken.
https://www.telegraaf.nl/(...)gaat-om-schuldenberg

[ Bericht 24% gewijzigd door michaelmoore op 10-07-2020 09:01:06 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 3 augustus 2020 @ 12:37:26 #230
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_194383363
https://www.telegraaf.nl/(...)ren-tot-6000-miljard

De wereld is gek geworden , decennia voor een lage inflatie gevochten en u gaan we onze valuta wegdonderen
quote:
Rentes omlaag
Door ingrijpen van de ECB zijn de financiële markten gestabiliseerd en zijn de rentes weer gedaald naar het niveau van voor de crisis, schrijft DNB.
Door het ruime beleid van de ECB worden rentes omlaag geduwd.
Overheden in het eurogebied moeten extra geld ophalen om alle coronamaatregelen te betalen.

Om te zorgen dat die schulden betaalbaar blijven, koopt de ECB sinds maart extra obligaties op.

Tot eind van het jaar koopt de ECB ¤1350 miljard aan obligaties op.


[ Bericht 13% gewijzigd door michaelmoore op 03-08-2020 18:24:51 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 1 september 2020 @ 21:29:58 #231
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_194835257
https://www.telegraaf.nl/(...)-muntunie-onhoudbaar
quote:
DNB-president Knot: huidige muntunie onhoudbaar
author avatar
Door MARTIN VISSER

24 min geleden in FINANCIEEL

AMSTERDAM - Nederland zal soevereiniteit aan Brussel moeten afstaan. Alleen met meer centrale financiële en economische afstemming zal de euro overeind kunnen blijven.
pg
quote:
De bankier maakt zich grote zorgen over de toekomst van de muntunie. Hij stelt dat sterke economieën, zoals die van Nederland, alleen maar sterker zullen worden.

En de zwakke Zuid-Europese landen gaan verder verzwakken. Italië en andere zuidelijke landen moeten hun staatsschuld verlagen en de economie aanpakken.
Maar hij wijst er ook op dat het profijt van de gezamenlijke munt oneerlijk is verdeeld: ,,Landen met een sterkere economie, zoals Nederland, hebben meer geprofiteerd, dan landen met een zwakkere economie."
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 1 september 2020 @ 21:30:38 #232
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_194835269
Noord Europa gaat het basisinkomen van Zuid-Europa betalen, er is geen ontkomen aan

quote:
Knot: meer macht naar Brussel, euro moet gered
author avatar
Door MARTIN VISSER

Updated 1 uur geleden
2 uur geleden in FINANCIEEL


AMSTERDAM - Nederland zal soevereiniteit aan Brussel moeten afstaan. Alleen met meer centrale financiële en economische afstemming zal de euro overeind kunnen blijven.


[ Bericht 68% gewijzigd door michaelmoore op 01-09-2020 23:57:42 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  vrijdag 4 september 2020 @ 17:48:33 #233
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_194887220
https://www.telegraaf.nl/(...)at-komt-door-de-euro

quote:
We strompelen van crisis naar crisis (en dat komt door de euro)'
44 min geleden in FINANCIEEL

De huidige muntunie is op termijn niet houdbaar.
Deze gewaagde uitspraak deed DNB-president Klaas Knot deze week in de HJ Schoo-lezing.
Sterke landen profiteren dankzij de euro meer, terwijl zwakkere landen er dieper door in de put raken.
Hierdoor strompelen we van eurocrisis naar eurocrisis en dit zal niet veranderen.
In de podcast Kwestie van Centen bespreken Martin Visser en Herman Stam het EU-project dat zijn weerga niet kent.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 19 september 2020 @ 09:50:52 #234
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_195142996
https://www.telegraaf.nl/(...)-euro-een-mislukking
Is de euro een mislukking of gaan we openlijk het zuiden sponsoren en een basis inkomen gunnen en zelf de toevloed van opgeleide werkwillige mede EU bewoners als een waar California of New York toestaan en faciliteren
https://www.telegraaf.nl/(...)moet-een-land-worden
Het noorden en zuiden van de EU zijn twee verschillende type landen, net als de USA nu feitelijk ook aan het worden zijn met het Trump Midwest en het Democraat California en New York

De EU heeft door de ECB alle schulden zelf te laten opkopen met fiat geld , de rente verschillen tot rust gekregen
Maar nu het probleem van de toevloed van mede EU bewoners en de poltieke samengroei en centrale belastingen




quote:
De Kwestie: Is de euro een mislukking?
Updated 36 min geleden
50 min geleden in DE KWESTIE
Klaas Knot gooide begin deze maand de knuppel in het hoenderhok: ,,Zonder verdere integratie is de euro op termijn onhoudbaar."

De DNB-president vindt dat het verschil tussen sterke en zwakke eurolanden moet worden verkleind.
En daar splijten de meningen.
Want als integratie betekent dat noordelijke lidstaten de zuidelijke moeten subsidiëren, is het europroject dan niet mislukt?


[ Bericht 37% gewijzigd door michaelmoore op 19-09-2020 16:44:22 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 19 september 2020 @ 16:37:47 #235
65846 Bocaj
47th President.
pi_195147922
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 september 2020 09:50 schreef michaelmoore het volgende:
De DNB-president vindt dat het verschil tussen sterke en zwakke eurolanden moet worden verkleind.
En daar splijten de meningen.
Want als integratie betekent dat noordelijke lidstaten de zuidelijke moeten subsidiëren, is het europroject dan niet mislukt?
Misschien moeten de zwakkere landen overtappen op een soort euro-light?
  zaterdag 19 september 2020 @ 16:40:34 #236
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_195147973
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 september 2020 16:37 schreef Bocaj het volgende:

[..]

Misschien moeten de zwakkere landen overtappen op een soort euro-light?
zeg dan gewoon en andere munteenheid
die krijgen de grootste ruzie en gaan als een dolle printen zonder de Duitsche grundlichkeit
Laten we die dan maar gelijk de Lire noemen

https://www.telegraaf.nl/(...)o-is-gewoon-diefstal


de huidige stortingen van 500 miljard van het Noorden naar het Zuiden zijn nog maar een peuleschil vergeleken met wat ons te wachten staat
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 21 december 2020 @ 20:34:28 #237
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_196869068
Voorspelling Paragnost voor 2021

https://www.telegraaf.nl/(...)munt-de-noorder-euro

NORDEURO

quote:
Voorspellingen paragnosten voor 2021:

'We krijgen een eigen munt: de noorder-euro'


Updated 14 min geleden
17 min geleden in BINNENLAND

Eind 2019 voorzag medium Thomas Woolthuis het dodelijke virus. ,,
En ook dat de Formule 1 niet door zou gaan."
Het verband tussen die twee legde hij niet. ,,
Dit is geen wetenschap."
Het jaar van de waarheid voor de paranormalen

Schaamrood kruipt op op de kaken, want ja, daar staat zijn voorspelling zwart op wit.
November 2019, tijdschrift ParaVisie: '
Eén van de nieuwskoppen die ik voor me zie, is dat er een dodelijke ziekte ontstaat die we niet eerder in deze omvang hebben ervaren.
Aids was flink, maar dit beeld zal aids doen vervagen.'

.


[ Bericht 27% gewijzigd door michaelmoore op 21-12-2020 22:35:21 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_196873402
quote:
ifo Institut – Leibniz-Institut für Wirtschaftsforschung an der Universität München e.V.

Prof. Dr. Dr. h.c. mult. Hans-Werner Sinn, Präsident a.D. des ifo Instituts
14.12.2020

In der Coronakrise und der vorangehenden Eurokrise brachen bei den Unternehmen Umsatzerlöse weg, und die Staaten verloren Steuermittel. Die fehlenden Einnahmen wurden teilweise durch Kreditmittel ersetzt, die nicht nur von den Sparern kamen, sondern in zunehmendem Maße auch aus den Druckerpressen des Eurosystems. Gegenüber dem Beginn der Eurokrise wurde eine Versechsfachung der Zentralbankgeldmenge beschlossen und größtenteils auch schon realisiert.

Der Vortrag diskutiert die Verteilungswirkungen dieser Politik und die Gefahren, die sie langfristig für den Geldwert, das Vermögen und die Stabilität der Gesellschaft bedeuten.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  dinsdag 22 december 2020 @ 11:45:16 #239
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_196878588

Het probleem met de QE die wereldwijd ontstaan is sinds de corona wereld en als volstrekt normaal wordt gezien gaat aan effect verliezen

De QE gaat via de beurs bijna direct door naar de superrijken en terug naar de belastingen en heeft dus dan geen effect meer om koopkracht te herstellen ,
Reel verlagen van koopkracht voor armen en de middenklasse en veel hogere nominale schulden, blijft over als resultaat van de corona,

Het is tijd dat de valuta functie gaat worden overgenomen door een Bitcoin of DIEM
https://www.cnbc.com/2020(...)stimulus-checks.html
Alleen directe giften van 600 dollar aan de bevolking boven 18 is zinvol, in feite dus een basis inkomen voor de USA

[ Bericht 2% gewijzigd door michaelmoore op 22-12-2020 11:55:16 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 1 maart 2021 @ 10:36:06 #240
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_198264754

Portugal het slachtoffer van de economische divergente tussen lidstaten
Het land loopt Leeg, , de volksverhuizing van Noord naar Zuid blijft door gaan

De jonge bevolking trekt naar het Noorden , vooral naar Nederland , om te werken in de horeca , agrarische sector en de boodschappen aan huis bedrijven

Portugal is nu een land met lege huizen
Nat als Zuid Italie, Hongarije , Bulgarije, Slovenie , Spanje , en Griekenland

[ Bericht 3% gewijzigd door michaelmoore op 01-03-2021 12:45:37 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')