bronquote:VVD en PVV hebben geen baat bij meer deelnemers premiersdebat RTL
Geert Wilders en Mark Rutte overwegen het premiersdebat van RTL te boycotten als er meer dan vier lijsttrekkers worden uitgenodigd. Een dreigement dat andere partijen serieus nemen.
Dit is toch al dagen bekend?quote:Op vrijdag 3 februari 2017 18:03 schreef Tem het volgende:
[..]
bron
andere bron
Snap het wel eigenlijk van die twee. Beetje dom ook van RTL, geeft Wilders een makkelijke exit en wordt het debat alleen maar minder interessant van.
Ik heb het vandaag pas gelezen en zag er nog geen topic over.quote:
Heeft geen bal met chantage te maken. Als RTL eerst afspreekt om alleen een debat te doen tussen Rutte en Wilders, dat dan naar 4 partijen brengt en nu weer de afspraken gaat veranderen is het hun goed recht om niet deel te nemen.quote:Antway: zwichten voor chantage is iets wat geen weldenkend mens zou moeten willen.
NWS / Rechtse partijen willen de linksen de mond snoeren.....quote:Op vrijdag 3 februari 2017 18:38 schreef Tem het volgende:
[..]
Ik heb het vandaag pas gelezen en zag er nog geen topic over.
Dit dus, gewoon iedere lijstrekker uitnodigen dan krijg je nog een beetje leuke tv ook.quote:Op vrijdag 3 februari 2017 19:40 schreef Wombcat het volgende:
Bluf. Ik zou zeggen: nodig er 6 uit, en kijk wat Rutte en Wilders doen.
Die komen echt wel opdagen.
Denk je? Volgens mij verzandt het dan snel in snedige oneliners en hunnie en hullie gewauwel. Niemand heeft namelijk genoeg tijd om zijn standpunten duidelijk te maken. Daarnaast zijn er genoeg debatten en hebben Wilders en Rutte niet direct baat bij een debat waar ze door zes partijen worden aangevallen.quote:Op zaterdag 4 februari 2017 12:42 schreef vipergts het volgende:
[..]
Dit dus, gewoon iedere lijstrekker uitnodigen dan krijg je nog een beetje leuke tv ook.
quote:Op vrijdag 3 februari 2017 19:40 schreef Wombcat het volgende:
Bluf. Ik zou zeggen: nodig er 6 uit, en kijk wat Rutte en Wilders doen.
Die komen echt wel opdagen.
quote:"GL vrijwel even groot als CDA,D66"
GL-leider Jesse Klaver mag bij de
huidige stand in de Peilingwijzer op
een uitnodiging voor het premiersdebat
van RTL hopen.RTL wil de vier partijen
uitnodigen die volgende week bovenaan
staan,maar er kan er een bijkomen als
het verschil tussen de nummers 4 en 5
binnen de onzekerheidsmarge valt.
Dat is nu het geval.GL staat met 14 tot
16 zetels vijfde en de achterstand op
D66 (14-18 zetels) en het CDA (15-17)
valt binnen de onzekerheidsmarge.
In de Peilingwijzer is ten opzichte van
vorige week nauwelijks iets veranderd.
PVV en VVD staan op 1 en 2,de SP,de
PvdA en 50Plus zijn 6de,7de en 8ste.
Bron: teletext
Zonder Wilders wordt het juist interessanterquote:Op vrijdag 3 februari 2017 18:03 schreef Tem het volgende:
geeft Wilders een makkelijke exit en wordt het debat alleen maar minder interessant van
Ik doel niet op Wilders maar op een debat met 8 partijen wat tot niets leidt.quote:Op woensdag 8 februari 2017 19:10 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Zonder Wilders wordt het juist interessanter
Met wie en hoe gaat Wilders volgens jou straks dan regeren?quote:Op donderdag 9 februari 2017 11:03 schreef Oud_student het volgende:
Wilders is natuurlijk de slimste van het stel (niet dat de anderen zo slim zijn), omdat het in het debat vrijwel alleen over Wilders zal gaan, direct of indirect. De lijsttrekkers zullen over elkaar buitelen in Politieke Correctheid en een wedstrijd maken wie de lelijkste dingen over Wilders kan zeggen ( zo is kereltje Pechtold ook groot geworden).
Het publiek zal dan een nog groter afkeer krijgen van de gevestigde politiek![]()
![]()
![]()
Uiteindelijk winst voor Wilders
Eerst moet "ons" parlementair systeem worden vervangen, zelfs in Griekenland heeft men een beter systeem, men kan daar in 3 dagen een regering vormen en binnen 3 weken nieuwe verkiezingen houden als men er binnen 3 dagen niet uit is.quote:Op donderdag 9 februari 2017 11:08 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Met wie en hoe gaat Wilders volgens jou straks dan regeren?
En hoe succesvol moet dat gaan worden?
Oh, Wilders komt dus nooit aan de macht als het aan jou ligt? Immers dan zou de grondwet moeten wijzigen en ben je minstens 6 jaar verder (immers de huidige EK zal niet instemmen, en dan moeten de twee opvolgende wel mee willen werken).quote:Op donderdag 9 februari 2017 11:11 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Eerst moet "ons" parlementair systeem worden vervangen, zelfs in Griekenland heeft men een beter systeem, men kan daar in 3 dagen een regering vormen en binnen 3 weken nieuwe verkiezingen houden als men er binnen 3 dagen niet uit is.
In het huidige systeem zullen 7 splinterpartijen 2 jaar gaan onderhandelen, terwijl de oude regering gewoon doorgaat
twitter:ADnl twitterde op zondag 12-02-2017 om 16:07:50PVV-leider Geert Wilders heeft zich afgemeld voor het RTL-premiersdebat van 26 februari https://t.co/TndIssIufC https://t.co/OHw9vMKQjR reageer retweet
twitter:ADnl twitterde op zondag 12-02-2017 om 16:14:48Jesse Klaver (GroenLinks) en Sybrand Buma (CDA) maken bekend te zijn uitgenodigd voor het debat https://t.co/TndIssIufC reageer retweet
twitter:KeesBerghuis twitterde op zondag 12-02-2017 om 16:13:53RTL houdt zich niet aan de afspraak voor een debat met 4 partijen. De VVD zal daarom de uitnodiging afslaan. reageer retweet
Goh, de RTL organiseert een lijstrekkersdebat maar gaat spontaan extra partijen uitnodigen. Raar hè, dat partijen dan weglopen? Het grote debat tussen alle partijen is twee weken daarna.quote:Op zondag 12 februari 2017 16:46 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Goeie genade, zijn Markie en Geertje écht zó bang van een beetje meer tegenspraak?
Neuh, maar ze hebben niets te winnen.quote:Op zondag 12 februari 2017 16:46 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Goeie genade, zijn Markie en Geertje écht zó bang van een beetje meer tegenspraak?
Wel mooi hoe jij alle malle bokkensprongen van Wilders goedpraat.quote:Op zondag 12 februari 2017 16:49 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Goh, de RTL organiseert een lijstrekkersdebat maar gaat spontaan extra partijen uitnodigen. Raar hè, dat partijen dan weglopen? Het grote debat tussen alle partijen is twee weken daarna.
Van 4 naar vijf. Dat is wel een reden om te gaan huilen jaquote:Op zondag 12 februari 2017 16:49 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Goh, de RTL organiseert een lijstrekkersdebat maar gaat spontaan extra partijen uitnodigen. Raar hè, dat partijen dan weglopen? Het grote debat tussen alle partijen is twee weken daarna.
Ik bied tegengas tegen al die ongefundeerde uitspraken van de anti-groep.quote:Op zondag 12 februari 2017 16:52 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Wel mooi hoe jij alle malle bokkensprongen van Wilders goedpraat.
Mja, het is wel al aangekondigd dat ze gingen afhaken als de RTL de afspraken niet ging nakomen. Of het er dan 5 of 7 gingen worden maakt dan ook weinig uit.quote:Op zondag 12 februari 2017 16:53 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Van 4 naar vijf. Dat is wel een reden om te gaan huilen ja![]()
Nou is Geert wel de grootste jankzak van de NL politiek dus van hem verbaast het me niks. Van de VVD valt het me wel tegen. Al valt de VVD altijd tegen natuurlijk...
Je biedt tegengas aan Wilders dus?quote:Op zondag 12 februari 2017 16:54 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ik bied tegengas tegen al die ongefundeerde uitspraken van de anti-groep.
Ze probeerden de boel idd te chanteren. Smerig, héél smerig.quote:Op zondag 12 februari 2017 16:55 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Mja, het is wel al aangekondigd dat ze gingen afhaken als de RTL de afspraken niet ging nakomen. Of het er dan 5 of 7 gingen worden maakt dan ook weinig uit.
Tja... wat is de toegevoegde waarde van nog een algemeen debat? De PVV vs de rest gaat gewoon nog door. Los van de chantage is het gewoon een domme zet van RTL.quote:Op zondag 12 februari 2017 16:57 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Ze probeerden de boel idd te chanteren. Smerig, héél smerig.
quote:Op zondag 12 februari 2017 16:54 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ik bied tegengas tegen al die ongefundeerde uitspraken van de anti-groep.
Hoezo valt het je van de VVD tegen? Het is begrijpelijk en bijna logisch dat in een geval waar de PVV afhaakt de VVD in dat debat ook niet veel te winnen heeft.quote:Op zondag 12 februari 2017 16:53 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Van 4 naar vijf. Dat is wel een reden om te gaan huilen ja![]()
Nou is Geert wel de grootste jankzak van de NL politiek dus van hem verbaast het me niks. Van de VVD valt het me wel tegen. Al valt de VVD altijd tegen natuurlijk...
Vier is eigenlijk al aan de hoge kant. De opzet is een debat tussen de grootste partijen. Voor middergooien tussen links, rechts, progressief en conservatief heb je het NOS debat al.quote:Op zondag 12 februari 2017 18:27 schreef MrBadGuy het volgende:
Tja gewoon slecht uitgedacht van RTL, dan had je vooraf de regels maar flexibeler moeten maken (e.g. wij nodigen de vier grootste partijen uit bij peiling X op datum Y, tenzij ... binnen de foutmarge... dan nodigen wij 5/6 partijen uit). Gewoon een kwestie van afspraken nakomen en hier een les uittrekken voor de toekomst.
quote:Weet je het nog? Ze hielden het bijna twee jaar vol samen. Rutte en Wilders. Het motto van het kabinet: "Vrijheid en verantwoordelijkheid".
Nu nemen ze de vrijheid om samen hun verantwoordelijkheid te ontlopen. De verantwoordelijkheid om de kiezer zich te laten informeren. De verantwoordelijkheid om het debat aan te gaan. Een debat met Buma, Pechtold en mij. Een debat dat past bij een democratie. Vandaag zeiden Rutte en Wilders af voor dat debat, voor het premiersdebat, omdat GroenLinks werd uitgenodigd.
Een debat waarin ik Wilders het vuur aan de schenen zou willen leggen over de tweedeling in de samenleving die hij creëert. Een debat waarin ik Rutte zou willen aanspreken op het vergroten van de kloof tussen arm en rijk, over het uitblijven van daadkrachtig beleid tegen klimaatverandering. Een debat waarin ik een alternatief zou schetsen. Het alternatief van een empathisch, eerlijk en duurzaam Nederland.
Het debat gaat niet door, maar het geduik van Wilders en Rutte geeft me nog meer energie om Nederland te vertellen dat verandering in de lucht hangt. En ik weet dat het jullie sterkt om nog meer gas te geven om op 15 maart een historisch resultaat te verwezenlijken. Als Wilders en Rutte winnen, dan verliest Nederland. Maar zo ver gaan wij het niet laten komen. Doe mee en draag bij. Samen kunnen we hen verslaan.
Andere grote debat is ook al door Rutte en Wilders afgezegd. Is ook wel gewoon laf natuurlijk, al zullen ze elke keer een nieuwe reden verzinnen.quote:Op zondag 12 februari 2017 19:35 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Hij doet net alsof dit het enige debat is.
Die heb ik dan gemist.quote:Op zondag 12 februari 2017 19:40 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Andere grote debat is ook al door Rutte en Wilders afgezegd. Is ook wel gewoon laf natuurlijk, al zullen ze elke keer een nieuwe reden verzinnen.
Mwoah dit was natuurlijk wel het debat waar nog een beetje inhoud bij kon komen kijken. Bij de twee overige grote debatten moet de tijd verdeeld worden onder 8-14 lijsttrekkers. Dan heb je al snel dat iedereen maar een paar zinnen kan zeggen. En bij het debat van EénVandaag zijn alleen Wilders en Rutte welkom.quote:Op zondag 12 februari 2017 19:35 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Hij doet net alsof dit het enige debat is.
Arme Jesse toch, gelukkig kan hij nog een maandje in zijn droomwereld leven waarin hij zich de volgende premier waantquote:
idd, afspraak was 4 partijen.quote:Op zondag 12 februari 2017 17:16 schreef Shreyas het volgende:
RTL moet zich gewoon aan de gemaakte afspraken houden, ongeacht voor welke partij je stemt
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |