Dat had ik ook, ik vond het verschonen om haar wakker te maken voor borst #2 niet op haar verzoek maar op mijn verzoek en deed ik daarom alleen 's nachts.quote:Op zondag 20 november 2016 11:16 schreef Burdie het volgende:
Vraagje, geven jullie altijd twee borsten meteen na elkaar? Gup valt tot nu toe meestal na één borst in slaap, om na een half uurtje de andere nog te willen. 's Nachts maak ik hem na die eerste borst wakker (luier verschonen ofzo) zodat hij meteen borst #2 wil, en daarna weer lekker een paar uurtjes gaat lukken, maar overdag laat ik het vaak ook wel even zo.
Mijn kraam vond het prima, maar de verpleegkundige van het consulatiebureau (bij het huisbezoek toen ZZ 2 weken was) adviseerde wel 2 borsten te geven met als logica dat ze dan in totaal wat meer cc's zou drinken. Ik heb het advies opgevolgd, en de laatste tijd bleef ze uit zichzelf vaak al wakker voor borst #2, en soms wilde ze meteen daarna nóg een borst. Achteraf snap ik waarom.quote:De kraam vond dat ik hem sneller achter elkaar moest laten drinken (maar het waarom daarvan is me door alle wazigheid van de afgelopen tijd een beetje ontgaan).
En waarom leert je kind dat zo wel en met 1 borst niet?quote:Op zondag 20 november 2016 16:52 schreef Burdie het volgende:
Ik herinner me het weer, de kraam zei dat je de baby dan 'leert' om genoeg te drinken tot de volgende voeding ipv dat hij steeds een paar slokjes vraagt om de honger een beetje te stillen maar nooit echt verzadigd raakt. Niet het beste advies wat ik ooit heb gehoord, maar ik snap ook wel waarom ze dat zei, vooral bij een tweede kindje. Ik vind het voor de nacht wel fijn als hij gewoon snel weer verder slaapt, voor de rest vinden we onze weg vast wel weer (ik was vergeten hoeveel energie het voeden slurpt en dat je borsten ook na 2 jaar voeden gewoon weer aan een nieuwe baby moeten wennen)
Prenatal of online bij bijv. moedermelknetwerk: http://www.moedermelknetw(...)66/losse-onderdelen/quote:Op zondag 20 november 2016 20:15 schreef Sam1993 het volgende:
Waar kan ik nieuwe slangetjes en filters vindenken voor de medela swing? Gratis gekregen van iemand maar dat moet wel vervangen worden lijkt me?
Zijn je borstschelpen wel de goede maat? Want als je frictie krijgt (tepel danwel tepelhof), kolf je jezelf inderdaad kloven.quote:Op zondag 20 november 2016 20:11 schreef ViviRAWRS het volgende:
Hier weer een leerzame dag!Vannacht deed het kolven pijn rechts, en als borstvoeding geen pijn hoort te doen, dan geldt dat vast ook voor kolven. Een lagere stand qua vacuüm hielp niet, dus ik heb de kolfsessie afgebroken om de tepel wat rust te geven. Als mijn tepels het kolven straks niet meer kunnen verdragen wordt het immers wel heel lastig om nog moedermelk aan mijn baby te geven. Right?
![]()
Wrong! Een paar uur later had ik rechts flinke stuwing, en met kolven kwam er bijna niks uit. Blijkt dat de melkkanaaltjes dicht geduwd kunnen worden door oedeem.Uiteindelijk met warme kompressen en Reverse Pressure Softening weer kunnen kolven gelukkig. Daarna ontdekte ik melkblaartjes op dezelfde tepel (wat nou oorzaak en gevolg is geweest
), dus die ook nog even doorgeprikt.
Kan op veel plaatsen, google even op onderdelen medela swing. Het loont wel de moeite prijzen te vergelijken, dat kan behoorlijk verschillen was mijn ervaring!quote:Op zondag 20 november 2016 20:15 schreef Sam1993 het volgende:
Waar kan ik nieuwe slangetjes en filters vindenken voor de medela swing? Gratis gekregen van iemand maar dat moet wel vervangen worden lijkt me?
Zuigt geen vacuum.quote:
Misschien moet ik inderdaad 1 maat groter hebben, de tepel komt soms net tegen de wand aan.quote:Op zondag 20 november 2016 20:34 schreef WupWup het volgende:
Zijn je borstschelpen wel de goede maat? Want als je frictie krijgt (tepel danwel tepelhof), kolf je jezelf inderdaad kloven.
Ik Lees veel over de who curve in de app van Graphico BabyGroeicurve App. Helaas wel betaald (en zelf geen ervaring)quote:Op woensdag 23 november 2016 16:13 schreef Roomsnoes het volgende:
Het is vast al 1000x gevraagd, maar ik zoek een goede bv-vriendelijke groeicurve, liefst een app, waar ik mijn beide kinderen in bij kan houden. Ik heb er een bij bv.com, maar ik wil niet 2e betalen voor S. Iemand goede ervaring ergens mee?
Nou, dit. Die van mij zou ongeveer 600 ml per dag drinken (150 x lichaamsgewicht in kilo's), dus ik vond (vanwege het voorschrift van 8-12 voedingen per dag) flessen van 100 ml meer dan genoeg. Ze bleef echter hongersignalen geven na vrijwel elke fles. Wij dachten dat ze geen verzadigd gevoel kreeg omdat de flessen vrij snel leeg gaan, maar nu we 120 ml aanbieden is ze echt tevreden.quote:
Klopt!quote:Op donderdag 24 november 2016 06:26 schreef Sylver_ het volgende:
Ik zou denken dat nakolven niet perse hoeft, sproetjes. Als hij nu elke 2 uur komt ipv elke 4 uur bijvoorbeeld, dan lijkt me dat prima manier om je productie op pijl te houden, ookal drinkt hij nu minder lang (correct me if I'm wrong!).
ja precies zo deed ik het ook. Ik had wel een dubbel setje schelpen/membranen zodat ik er ook wel een keer geen zin in kon hebben. Het was niet mijn hobbyquote:Op donderdag 24 november 2016 10:52 schreef Vosje6 het volgende:
Kolfspullen schoonmaken: ik spoel koud en maak droog tussen kolfbeurten op het werk. Thuis alles in warm sopje en daarna uitkoken om te steriliseren.
Die krampjes kunnen er ook mee te maken hebben inderdaad. Je kunt je productie minderen door te blokvoeden, maar ik ben er wel voorstander van om dat in samenspraak met een lactatiekundige te doen en niet op eigen houtje. Want als je toch niet écht een overproductie hebt, creëer je ander een probleem. En als je te lang doorgaat met blokvoeden, hou je een onderproductie over.quote:Op donderdag 24 november 2016 10:35 schreef Roomsnoes het volgende:
Ja hij heeft er echt last van. Is ook echt uitgeput na een flinke spuugbui, dan slaapt hij langer. Ook heeft hij veel last van krampjes. Ik weet het eerder aan de speen maar nu weet ik dat zo net nog niet. hij is morgen 1 maand. Ik kolf ook niet dus het is alleen de baby die "vraagt".
Heb ik ook maar dan moet ik alsnog het daadwerkelijke "kolfdeel" elke dag schoonmaken want daar heb ik er maar 1 van.quote:Op donderdag 24 november 2016 10:57 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
ja precies zo deed ik het ook. Ik had wel een dubbel setje schelpen/membranen zodat ik er ook wel een keer geen zin in kon hebben. Het was niet mijn hobby
Oh ja bij mij is dat 1 geheel (Ardo kolf).quote:Op donderdag 24 november 2016 11:58 schreef Unihipili het volgende:
[..]
Heb ik ook maar dan moet ik alsnog het daadwerkelijke "kolfdeel" elke dag schoonmaken want daar heb ik er maar 1 van.
Elke dag steriliseren lijkt me niet nodig, las ergens richtlijn dat vaatwasser ook genoeg is bij a terme baby die goed aankomt etc. Maar vaatwasser gaat niet elke dag aan...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |