Vivi, ik geef en gaf dan wel geen bv, maar bij Max vermoedden we ook een anatomische oorzaak voor het 'slechte' drinken (snel aanhappen, na 20cc stoppen) ivm een wat teruggetrokken onderkaak. Ik heb veel baat gehad bij een logopediste, die live meekeek tijdens het voeden en zo een aantal oorzaken kon uitsluiten en daarbij goede drinktips gaf. Her bezoek aan haar was het kantelpunt in de hele zoektocht naar een oorzaak.quote:Op woensdag 16 november 2016 21:49 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Op dat moment had ik net totaal onverwacht dat lage gewicht te horen gekregen, ik was dus nogal vatbaar voor de suggestie dat ik iets fout had gedaan.Vandaag werd ik dus met terugwerkende kracht boos toen ik dat document van Morretje gelezen had.
Ik heb het gelezen, bedankt!quote:Op donderdag 17 november 2016 05:58 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Wat stom!Heb je hier al gekeken?
https://www.lalecheleague(...)zaken-en-oplossingen
dat heeft mijn t ook een paar keer gedaan. Ik voelde me er zo klote onder. Maar, nu is hij 14 maanden en drinkt nog steeds...quote:Op donderdag 17 november 2016 07:02 schreef Miezziej het volgende:
[..]
Ik heb het gelezen, bedankt!
Ik deed niets anders dan normaal. Ze is wel een beetje verkouden dus misschien kon ze de vorige keer niet goed ademen, iets anders kan ik niet bedenken.
Ze had wel echt trek want afgekolfde melk wilde ze wel. Maar aan de borst is 's nachts toch makkelijker, dus ik hoop dat het een eenmalig iets was.
Ze wilde de tepel niet eens in haar mond nemen. Ze deed wel haar mond open, maar in plaats van zuigen ging ze huilen en haar hoofd wegtrekken![]()
Dan voel je je opeens best afgewezen
Dat geeft de burger weer moedquote:Op donderdag 17 november 2016 07:34 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
dat heeft mijn t ook een paar keer gedaan. Ik voelde me er zo klote onder. Maar, nu is hij 14 maanden en drinkt nog steeds...
Ik heb vaak de borst aangeboden, en geprobeerd zelf zo ontspannen mogelijk te blijven. Meestal duurde het niet langer dan een paar uur, en is in totaal denk ik een keer of 4 gebeurd. Ik weet nog dat ik de eerste keer compleet over de toeren was, ik voelde me inderdaad zo afgewezen. Wat een heerlijke hormonen waren dat.quote:Op donderdag 17 november 2016 09:08 schreef Miezziej het volgende:
[..]
Dat geeft de burger weer moed
Is het toen vanzelf weer overgegaan of heb je er iets speciaals voor gedaan?
Ik heb dit ook heel lang gehad. Uiteindelijk is het overgegaan. Ik ben nooit te weten gekomen wat dit nu was. Wel heb ik meerdere behandelingen tegen spruw gehad. Google ook eens op Raynauds syndroom. Misschien kunnen de tips die daarvoor gegeven worden helpen. Als ik terugdenk dan werd de pijn bij mij minder toen het weer warmer werd maar dat kan ook toeval zijn.quote:Op donderdag 17 november 2016 09:40 schreef snoenk het volgende:
Hoi, ik kom hier even binnenvallen met een vraag.
Ik het normaal dat je borsten aan blijven voelen alsof ze bont en blauw zijn? Geef nu 2 weken bv maar mijn borsten doen echt pijn. Hadden op dag 3 of 4 heel erg last van stuwing, eenmalig leeggekolft op advies van kraam (310 ml!) en sindsdien ook geen stuwing meer gehad maar wel dus het gevoel alsof ze als boksbal gebruikt zijn![]()
Ik heb geen harde of rode plekken en ze drinkt ze goed leeg. Heb ook geen extra pijn met voeden. Herkent iemand dit?
Sorry ik las het verkeerd. Je zei de tipsquote:Op donderdag 17 november 2016 10:37 schreef LuDann het volgende:
Ik begrijp dat het niet op Raynauds lijkt, ik geloof dat ik precies dezelfde klachten heb gehad want ook mijn tepels deden geen zeer, het was echt een beurs gevoel in mijn borsten. Maar misschien dat warmte en wol enzo toch kan helpen.
Je kunt eerst je vk proberen, die zal hier meer verstand van hebben. En anders een LK, al hebben de LK's die ik geraadpleegd heb het probleem nooit weten te achterhalen. (Moet ik wel bij zeggen dat ik nog een aantal andere problemen had met voeden die ik echt wilde oplossen, dit heb ik op een gegeven moment maar gewoon voor lief genomen).
quote:Op donderdag 17 november 2016 13:20 schreef Kyran het volgende:
Vandaag is ZZ weer gewogen en nu wel goed aangekomenSuper blij
Nu vooral uitvogelen hoe we verder gaan...
Vivi zal vast ook nog wel posten straks, maar als trotse papa (en echtgenoot!) kon ik het even niet laten
quote:Op donderdag 17 november 2016 13:20 schreef Kyran het volgende:
Vandaag is ZZ weer gewogen en nu wel goed aangekomenSuper blij
Nu vooral uitvogelen hoe we verder gaan...
Vivi zal vast ook nog wel posten straks, maar als trotse papa (en echtgenoot!) kon ik het even niet laten
Wij gebruikten voor Mini aka 'de bulldozer' aka 'in een teug leeg' een nuc speen, de kleinste, op een difrax flesquote:Op vrijdag 18 november 2016 14:47 schreef ViviRAWRS het volgende:
Nou, aanhappen kan ZZ niet zo best, maar haar zuigkracht is zo groot dat de flessen gekolfde melk heel snel leeg gaan. Ik las dat baby's daardoor geen verzadigd gevoel krijgen en dat lijkt hier ook te spelen. Hongersignalen vind ik lastig te negeren bij een baby die herstellende is van ondervoeding.
We doseren de melkstroom nu door de fles regelmatig zo te houden dat de speen niet gevuld is, maar handig is anders.
Wie heeft goede ervaringen met een bepaalde fles/speen bij grote zuigkracht?
Ah, daardoor is uk wellicht ook minder tevreden na een fles! Wij gebruiken nu de calma maar ik lees even de verdere tips mee.quote:Op vrijdag 18 november 2016 14:47 schreef ViviRAWRS het volgende:
Nou, aanhappen kan ZZ niet zo best, maar haar zuigkracht is zo groot dat de flessen gekolfde melk heel snel leeg gaan. Ik las dat baby's daardoor geen verzadigd gevoel krijgen en dat lijkt hier ook te spelen. Hongersignalen vind ik lastig te negeren bij een baby die herstellende is van ondervoeding.
We doseren de melkstroom nu door de fles regelmatig zo te houden dat de speen niet gevuld is, maar handig is anders.
Wie heeft goede ervaringen met een bepaalde fles/speen bij grote zuigkracht?
Ik heb dat ook gehad, volgens mij hebben Lu en ik het daar samen nog over gehad destijds. Was ongeveer een jaar geleden, ga even terugzoeken voor je! Herinner me dat het behoorlijk lang aanhield (week of zes?). Kijk overigens erg uit met te strakke/knellende bh's, daar hield ik toen een borstontsteking en een bijna-borstontsteking aan over. Goed warm houden anders, heb je bv een wollen hemdje? Voed bijv met een hemdje en daarover heen een shirt, dat je steeds het hemdje naar beneden doet en je shirt omhoog, zodat je niet te koud wordt.quote:Op donderdag 17 november 2016 10:26 schreef snoenk het volgende:
Een bh draag ik nu idd dag en nacht, zal het eens met een hemdje proberen. Of slapen boven een handdoek tegen lekken.
Raynauds is toch ook met witte/verkleurende tepels? Het zijn ook niet mijn tepels die pijn doen maar echt de borst zelf.
Hoop niet dat het door de kou komt want dan loop ik er nog lang mee![]()
Spruw hebben we verder nog geen symptomen van maar hou het in de gaten. En anders volgende week maar langs de dokter. Of bel je daarvoor nog de vk?? (ze is nu 2 weken oud)
ZZ krijgt de Calma en DrBrown's (brede halsfles met Fase 1 speen) binnen no time leeg.quote:Op vrijdag 18 november 2016 15:01 schreef nectarientje het volgende:
Ah, daardoor is uk wellicht ook minder tevreden na een fles! Wij gebruiken nu de calma maar ik lees even de verdere tips mee.
Ja en nee, ze zijn herstellende van het verkeerde aanhappen maar ook een beetje beurs van het vele kolven.quote:Heb je het idee dat je tepels herstellende zijn?
We gaan dinsdag naar de kinderarts vanwege haar tongriempje, in de hoop dat ze dan wel effectief kan drinken aan de borst.quote:Op vrijdag 18 november 2016 15:13 schreef mandietjuh het volgende:
@vivi, kan het zijn iets met het lipbandje of tongriempje? Misschien flesspeen 0 gebruiken. Ons L. is na zijn geboorte op dag 3 geklieft.
Lang kolven is ook geen pretje nee maar ik vond de kloven erger. Ze drinken zelf uit de borst meer dan jij kunt kolven toch? Maar maakt voor nu ook niet uit. Voor nu werkt dit en hopelijk na dinsdag een tevreden ZZ met borstfascinatiequote:Op vrijdag 18 november 2016 15:30 schreef ViviRAWRS het volgende:
Ja en nee, ze zijn herstellende van het verkeerde aanhappen maar ook een beetje beurs van het vele kolven.De belangrijkste reden om te kolven is nu overigens de intake van ZZ. Door 1 borst te geven en daarna de kolfopbrengst te vergelijken heb ik ontdekt dat ze maar 20 ml per borst dronk.
Ze krijgt nu wél binnen wat ze zou moeten hebben en dat is meteen te zien qua groei.
[..]
We gaan dinsdag naar de kinderarts vanwege haar tongriempje, in de hoop dat ze dan wel effectief kan drinken aan de borst.
Yes! Het was ook op het NOS journaal gisteren. Ik heb natuurlijk meegewerkt aan dat onderzoek.quote:Op donderdag 17 november 2016 21:41 schreef Heliotrope het volgende:
Wat goed!
Ik hoorde iets op het nieuws over meer aandacht voor zwangere
/net bevallen studenten en het ging specifiek over kolven op universiteiten, moest aan LuDann denken. Goed dat er aandacht voor is, geen idee of er verder iets mee gebeurt.
Pff, alweer een jaar geleden joh! Bijzonder hoe snel je de details allemaal vergeet. Ik wel, althans. Jij hebt een beter geheugen dan ik.quote:Op vrijdag 18 november 2016 15:12 schreef Mineola het volgende:
[..]
Ik heb dat ook gehad, volgens mij hebben Lu en ik het daar samen nog over gehad destijds. Was ongeveer een jaar geleden, ga even terugzoeken voor je! Herinner me dat het behoorlijk lang aanhield (week of zes?). Kijk overigens erg uit met te strakke/knielende bh's, daar hield ik toen een borstontsteking en een bijna-borstontsteking aan over. Goed warm houden anders, heb je bv een wollen hemdje? Voed bijv met een hemdje en daarover heen een shirt, dat je steeds het hemdje naar beneden doet en je shirt omhoog, zodat je niet te koud wordt.
Edit: gevonden: OUD / Borstvoeding deel 213 en verder.
Kiran en Vivi, wat goed! Zo fijn dat deze aanpak werkt en ze nu goed aankomt!
Bedankt! Wat ik zo lees gaat het dus wel vanzelf over. Het duurt alleen een tijdquote:Op vrijdag 18 november 2016 15:12 schreef Mineola het volgende:
[..]
Ik heb dat ook gehad, volgens mij hebben Lu en ik het daar samen nog over gehad destijds. Was ongeveer een jaar geleden, ga even terugzoeken voor je! Herinner me dat het behoorlijk lang aanhield (week of zes?). Kijk overigens erg uit met te strakke/knellende bh's, daar hield ik toen een borstontsteking en een bijna-borstontsteking aan over. Goed warm houden anders, heb je bv een wollen hemdje? Voed bijv met een hemdje en daarover heen een shirt, dat je steeds het hemdje naar beneden doet en je shirt omhoog, zodat je niet te koud wordt.
Edit: gevonden: OUD / Borstvoeding deel 213 en verder.
Kiran en Vivi, wat goed! Zo fijn dat deze aanpak werkt en ze nu goed aankomt!
huh nee toch? De negende maand eindigt met precies 9 maandenquote:Op vrijdag 18 november 2016 20:06 schreef LuDann het volgende:
9 maanden alweer, LB.![]()
Voedrecht is overigens tot en met de 9e maand, dus tot je baby 10 maanden is.
De 9e maand is tot je baby 9 maanden oud is. Je spreekt immers ook over de eerste maand en het eerste levensjaar.quote:Op vrijdag 18 november 2016 20:06 schreef LuDann het volgende:
9 maanden alweer, LB.![]()
Voedrecht is overigens tot en met de 9e maand, dus tot je baby 10 maanden is.
quote:Een vrouwelijke werknemer, die een borstkind voedt, heeft, indien zij de werkgever hiervan in kennis heeft gesteld, gedurende de eerste 9 levensmaanden van dat kind het recht de arbeid te onderbreken ten einde in de nodige rust en afzondering haar kind te zogen dan wel de borstvoeding te kolven. De werkgever biedt haar daartoe de gelegenheid en stelt, waar nodig, een geschikte af te sluiten besloten ruimte ter beschikking.
Nee, de 9e maand eindigt als je baby 10 maanden wordt. Voedrecht is tijdens de eerste 9 maanden van het leven van je baby.quote:Op vrijdag 18 november 2016 20:13 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
huh nee toch? De negende maand eindigt met precies 9 maanden
hoe reken jij? Ik ben geīntrigeerdquote:Op vrijdag 18 november 2016 20:15 schreef LuDann het volgende:
[..]
Nee, de 9e maand eindigt als je baby 10 maanden wordt. Voedrecht is tijdens de eerste 9 maanden van het leven van je baby.
Maar je baby begint in de nulde maand..quote:Op vrijdag 18 november 2016 20:15 schreef LuDann het volgende:
[..]
Nee, de 9e maand eindigt als je baby 10 maanden wordt. Voedrecht is tijdens de eerste 9 maanden van het leven van je baby.
quote:Op vrijdag 18 november 2016 20:18 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
hoe reken jij? Ik ben geīntrigeerd
Ah, wat goed!quote:Op vrijdag 18 november 2016 16:29 schreef LuDann het volgende:
Wat fijn van de groei, Kyran en Vivi! Ik heb echt bewondering voor Vivi, het is niet niks zo. Hopelijk is het een oplosbaar probleem en lukt live drinken straks wel gewoon goed.
[..]
Yes! Het was ook op het NOS journaal gisteren. Ik heb natuurlijk meegewerkt aan dat onderzoek.De anekdote over de studente die te horen kreeg dat ze maar in de klas moest kolven omdat ze dat in Afrika ook doen is van mij.
Het rapport met de onderzoeksresultaten is hier te vinden:
http://studerendemoeders.(...)-studerende-moeders/
Mijn kindjes hadden het meest aan een veel te grote speen. Want mond vol speen = geen lucht. Dus vanaf een maand al aan de 6-12 maanden speen van Avent, en vanaf een maand of drie naar de 12+ maanden versie.quote:Op zaterdag 19 november 2016 14:00 schreef Roomsnoes het volgende:
S van 3,5 week heeft een enirme zuigbehoefte. Ik liet hem eerst masr gewoon aan de borst zuigen, maar ik heb best veel melk en hij dronk zich dus steeds veel te vol en spuugde de helft er weer uit. Hij had ook last van het vol zitten. We hebben toen een speen gegeven en die pakt hij gretig, maar hij zuigt daarmee lucht naar binnen, wat weer boertjes en krampjes tot gevolg heeft. En om daar rustig van te worden wil hij weer de borst. Maw: ik heb te veel/te snel melk of mijn beeb wil te veel sabbelen.
Iemand tips voor een speen die een kleine baby goed vacuum kan zuigen? Of om hem op een andere manier te helpen, pinken doen we nu ook wel en dan heeft ie beter vacuum. Maar geen hand vrij hebben is erg irritant :S
Welke heb je? Mijn Avent kolf deed het niet tot ik er achter kwam dat ik één ventieltje er verkeerd om in deed.quote:Op zondag 20 november 2016 11:03 schreef Unihipili het volgende:
Hoi ik ben chagrijnig omdat mijn handkolf het niet doet. Al een maand in huis, eindelijk spullen uitgekookt en nou doet ie het niet.
Gewoon op verzoek, burd, als alles verder goed gaat. Kraam denkt in schema's. Baby vindt het prima zo, als het voor jou ook prima is, dan nergens aan gaan sleutelen.quote:Op zondag 20 november 2016 11:16 schreef Burdie het volgende:
Vraagje, geven jullie altijd twee borsten meteen na elkaar? Gup valt tot nu toe meestal na één borst in slaap, om na een half uurtje de andere nog te willen. 's Nachts maak ik hem na die eerste borst wakker (luier verschonen ofzo) zodat hij meteen borst #2 wil, en daarna weer lekker een paar uurtjes gaat lukken, maar overdag laat ik het vaak ook wel even zo. De kraam vond dat ik hem sneller achter elkaar moest laten drinken (maar het waarom daarvan is me door alle wazigheid van de afgelopen tijd een beetje ontgaan).
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |