quote:Op donderdag 17 november 2016 13:20 schreef Kyran het volgende:
Vandaag is ZZ weer gewogen en nu wel goed aangekomenSuper blij
Nu vooral uitvogelen hoe we verder gaan...
Vivi zal vast ook nog wel posten straks, maar als trotse papa (en echtgenoot!) kon ik het even niet laten
Wij gebruikten voor Mini aka 'de bulldozer' aka 'in een teug leeg' een nuc speen, de kleinste, op een difrax flesquote:Op vrijdag 18 november 2016 14:47 schreef ViviRAWRS het volgende:
Nou, aanhappen kan ZZ niet zo best, maar haar zuigkracht is zo groot dat de flessen gekolfde melk heel snel leeg gaan. Ik las dat baby's daardoor geen verzadigd gevoel krijgen en dat lijkt hier ook te spelen. Hongersignalen vind ik lastig te negeren bij een baby die herstellende is van ondervoeding.
We doseren de melkstroom nu door de fles regelmatig zo te houden dat de speen niet gevuld is, maar handig is anders.
Wie heeft goede ervaringen met een bepaalde fles/speen bij grote zuigkracht?
Ah, daardoor is uk wellicht ook minder tevreden na een fles! Wij gebruiken nu de calma maar ik lees even de verdere tips mee.quote:Op vrijdag 18 november 2016 14:47 schreef ViviRAWRS het volgende:
Nou, aanhappen kan ZZ niet zo best, maar haar zuigkracht is zo groot dat de flessen gekolfde melk heel snel leeg gaan. Ik las dat baby's daardoor geen verzadigd gevoel krijgen en dat lijkt hier ook te spelen. Hongersignalen vind ik lastig te negeren bij een baby die herstellende is van ondervoeding.
We doseren de melkstroom nu door de fles regelmatig zo te houden dat de speen niet gevuld is, maar handig is anders.
Wie heeft goede ervaringen met een bepaalde fles/speen bij grote zuigkracht?
Ik heb dat ook gehad, volgens mij hebben Lu en ik het daar samen nog over gehad destijds. Was ongeveer een jaar geleden, ga even terugzoeken voor je! Herinner me dat het behoorlijk lang aanhield (week of zes?). Kijk overigens erg uit met te strakke/knellende bh's, daar hield ik toen een borstontsteking en een bijna-borstontsteking aan over. Goed warm houden anders, heb je bv een wollen hemdje? Voed bijv met een hemdje en daarover heen een shirt, dat je steeds het hemdje naar beneden doet en je shirt omhoog, zodat je niet te koud wordt.quote:Op donderdag 17 november 2016 10:26 schreef snoenk het volgende:
Een bh draag ik nu idd dag en nacht, zal het eens met een hemdje proberen. Of slapen boven een handdoek tegen lekken.
Raynauds is toch ook met witte/verkleurende tepels? Het zijn ook niet mijn tepels die pijn doen maar echt de borst zelf.
Hoop niet dat het door de kou komt want dan loop ik er nog lang mee![]()
Spruw hebben we verder nog geen symptomen van maar hou het in de gaten. En anders volgende week maar langs de dokter. Of bel je daarvoor nog de vk?? (ze is nu 2 weken oud)
ZZ krijgt de Calma en DrBrown's (brede halsfles met Fase 1 speen) binnen no time leeg.quote:Op vrijdag 18 november 2016 15:01 schreef nectarientje het volgende:
Ah, daardoor is uk wellicht ook minder tevreden na een fles! Wij gebruiken nu de calma maar ik lees even de verdere tips mee.
Ja en nee, ze zijn herstellende van het verkeerde aanhappen maar ook een beetje beurs van het vele kolven.quote:Heb je het idee dat je tepels herstellende zijn?
We gaan dinsdag naar de kinderarts vanwege haar tongriempje, in de hoop dat ze dan wel effectief kan drinken aan de borst.quote:Op vrijdag 18 november 2016 15:13 schreef mandietjuh het volgende:
@vivi, kan het zijn iets met het lipbandje of tongriempje? Misschien flesspeen 0 gebruiken. Ons L. is na zijn geboorte op dag 3 geklieft.
Lang kolven is ook geen pretje nee maar ik vond de kloven erger. Ze drinken zelf uit de borst meer dan jij kunt kolven toch? Maar maakt voor nu ook niet uit. Voor nu werkt dit en hopelijk na dinsdag een tevreden ZZ met borstfascinatiequote:Op vrijdag 18 november 2016 15:30 schreef ViviRAWRS het volgende:
Ja en nee, ze zijn herstellende van het verkeerde aanhappen maar ook een beetje beurs van het vele kolven.De belangrijkste reden om te kolven is nu overigens de intake van ZZ. Door 1 borst te geven en daarna de kolfopbrengst te vergelijken heb ik ontdekt dat ze maar 20 ml per borst dronk.
Ze krijgt nu wél binnen wat ze zou moeten hebben en dat is meteen te zien qua groei.
[..]
We gaan dinsdag naar de kinderarts vanwege haar tongriempje, in de hoop dat ze dan wel effectief kan drinken aan de borst.
Yes! Het was ook op het NOS journaal gisteren. Ik heb natuurlijk meegewerkt aan dat onderzoek.quote:Op donderdag 17 november 2016 21:41 schreef Heliotrope het volgende:
Wat goed!
Ik hoorde iets op het nieuws over meer aandacht voor zwangere
/net bevallen studenten en het ging specifiek over kolven op universiteiten, moest aan LuDann denken. Goed dat er aandacht voor is, geen idee of er verder iets mee gebeurt.
Pff, alweer een jaar geleden joh! Bijzonder hoe snel je de details allemaal vergeet. Ik wel, althans. Jij hebt een beter geheugen dan ik.quote:Op vrijdag 18 november 2016 15:12 schreef Mineola het volgende:
[..]
Ik heb dat ook gehad, volgens mij hebben Lu en ik het daar samen nog over gehad destijds. Was ongeveer een jaar geleden, ga even terugzoeken voor je! Herinner me dat het behoorlijk lang aanhield (week of zes?). Kijk overigens erg uit met te strakke/knielende bh's, daar hield ik toen een borstontsteking en een bijna-borstontsteking aan over. Goed warm houden anders, heb je bv een wollen hemdje? Voed bijv met een hemdje en daarover heen een shirt, dat je steeds het hemdje naar beneden doet en je shirt omhoog, zodat je niet te koud wordt.
Edit: gevonden: OUD / Borstvoeding deel 213 en verder.
Kiran en Vivi, wat goed! Zo fijn dat deze aanpak werkt en ze nu goed aankomt!
Bedankt! Wat ik zo lees gaat het dus wel vanzelf over. Het duurt alleen een tijdquote:Op vrijdag 18 november 2016 15:12 schreef Mineola het volgende:
[..]
Ik heb dat ook gehad, volgens mij hebben Lu en ik het daar samen nog over gehad destijds. Was ongeveer een jaar geleden, ga even terugzoeken voor je! Herinner me dat het behoorlijk lang aanhield (week of zes?). Kijk overigens erg uit met te strakke/knellende bh's, daar hield ik toen een borstontsteking en een bijna-borstontsteking aan over. Goed warm houden anders, heb je bv een wollen hemdje? Voed bijv met een hemdje en daarover heen een shirt, dat je steeds het hemdje naar beneden doet en je shirt omhoog, zodat je niet te koud wordt.
Edit: gevonden: OUD / Borstvoeding deel 213 en verder.
Kiran en Vivi, wat goed! Zo fijn dat deze aanpak werkt en ze nu goed aankomt!
huh nee toch? De negende maand eindigt met precies 9 maandenquote:Op vrijdag 18 november 2016 20:06 schreef LuDann het volgende:
9 maanden alweer, LB.![]()
Voedrecht is overigens tot en met de 9e maand, dus tot je baby 10 maanden is.
De 9e maand is tot je baby 9 maanden oud is. Je spreekt immers ook over de eerste maand en het eerste levensjaar.quote:Op vrijdag 18 november 2016 20:06 schreef LuDann het volgende:
9 maanden alweer, LB.![]()
Voedrecht is overigens tot en met de 9e maand, dus tot je baby 10 maanden is.
quote:Een vrouwelijke werknemer, die een borstkind voedt, heeft, indien zij de werkgever hiervan in kennis heeft gesteld, gedurende de eerste 9 levensmaanden van dat kind het recht de arbeid te onderbreken ten einde in de nodige rust en afzondering haar kind te zogen dan wel de borstvoeding te kolven. De werkgever biedt haar daartoe de gelegenheid en stelt, waar nodig, een geschikte af te sluiten besloten ruimte ter beschikking.
Nee, de 9e maand eindigt als je baby 10 maanden wordt. Voedrecht is tijdens de eerste 9 maanden van het leven van je baby.quote:Op vrijdag 18 november 2016 20:13 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
huh nee toch? De negende maand eindigt met precies 9 maanden
hoe reken jij? Ik ben geïntrigeerdquote:Op vrijdag 18 november 2016 20:15 schreef LuDann het volgende:
[..]
Nee, de 9e maand eindigt als je baby 10 maanden wordt. Voedrecht is tijdens de eerste 9 maanden van het leven van je baby.
Maar je baby begint in de nulde maand..quote:Op vrijdag 18 november 2016 20:15 schreef LuDann het volgende:
[..]
Nee, de 9e maand eindigt als je baby 10 maanden wordt. Voedrecht is tijdens de eerste 9 maanden van het leven van je baby.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |