Week maken lukte bij mii niet, dus ik prikte ze door...quote:Op dinsdag 8 november 2016 21:45 schreef ViviRAWRS het volgende:
Argh, ik heb een melkblaar bij mezelf gediagnosticeerd.Prikken jullie die zelf door? Of week maken en dan open laten drinken?
Ik had direct na de bevalling een melkblaar. Wat ik samen met mijn kraamhulp deed (om te voorkomen dat die doorgeprikt moest worden: brrrr):een luier nat maken met warm water, vlak voor je bv geeft, over de tepel heen leggen en dan bv geven. I heeft 'em op die manier weggedronken.quote:Op dinsdag 8 november 2016 21:45 schreef ViviRAWRS het volgende:
Argh, ik heb een melkblaar bij mezelf gediagnosticeerd.Prikken jullie die zelf door? Of week maken en dan open laten drinken?
Die fotoquote:Op woensdag 9 november 2016 19:59 schreef Madivi het volgende:
Dank voor de lieve reacties.
Vivi, wat fijn dat de blaar pijnloos weg te halen was.
Hier loop ik een beetje vast met afbouwen. Ik kolf in de avond nog steeds ongeveer 100cc in totaal, maar niet/korter kolven is ook nog niet echt een optie. Het voelt echt vervelend/pijnlijk en vanochtend zelfs ook nog even kort moeten kolven omdat ik een pijnlijke plek voelde (was na 40cc weg maar toch).
Iemand nog tips hoe ik dit laatste stuk nu het beste kan verminderen zonder borstontsteking? Toch een keer langer ertussen laten? Of moet ik zo een tijdje doorgaan nog en wordt het vanzelf minder?
Wisselend. Mijn dreumes drinkt nog zo'n 4 keer per dag. Maar het kan ook zomaar 3 of 5 keer zijn soms..quote:Op woensdag 9 november 2016 22:28 schreef Soof-87 het volgende:
Hoe vaak geven jullie per 24 uur eigenlijk borstvoeding?
Vandaag? Ongeveer 100 keer denk ik.quote:Op woensdag 9 november 2016 22:28 schreef Soof-87 het volgende:
Hoe vaak geven jullie per 24 uur eigenlijk borstvoeding?
Er komt zo'n fase dat ze op alles gaan sabbelen om te ontdekken. Wat hier hielp was kijken naar hoe 'ie dat deed; als 'ie heel driftig op iets ging zuigen was het honger..quote:Op woensdag 9 november 2016 22:37 schreef Soof-87 het volgende:
Ik vind het zelf nog lastig te bepalen wanneer hij nou precies honger heeft.
Hij sabbelt elke keer nog op z'n vingertjes en maakt de hele dag door smakgeluidjes
Ja ik bedoel ook meer zonder hem de deur uitquote:Op donderdag 10 november 2016 14:35 schreef Budabuddumbam het volgende:
Zo gek is het niet hoor die frequentieEn buiten de deur drinkt hij wel iets minder dus dat gaat prima. Als hij wil drinken dan ga ik gewoon even ergens zitten.
Ah okquote:Op donderdag 10 november 2016 15:02 schreef Budabuddumbam het volgende:
Oh die behoefte is er niet eigenlijk,hij is nog zo klein er komen nog jaren zonder 'm
Ja hier hetzelfde gehad van de week. Heel veel tukken op een dag en 'slecht' drinken. En toen kon hij een gilletje produceren. Like whot!?!?quote:Op donderdag 10 november 2016 15:24 schreef Mies_poes het volgende:
Hier 7-9 keer, maar sinds vannacht doet ze maf. Vannacht dronk ze tien minuten en viel toen in coma, waar ze ook in bleef tijdens luier verschonen, wakker kietelen (ze wordt wel geïrriteerd maar wil gewoon slapen), uiteindelijk met volle licht aan na een half uur nog heel even gedronken.
Nu is hetzelfde geintje. Ze zit ook in een sprongetje, hoort slecht drinken daar ook bij?
Fien, bij mij was het met gaan werken ook qua kolven echt een week (of twee) echt op gang komen weer, ondanks dat ik bij m'n eerste ook al langer had gekolfd. De eerste dagen op werk kolfde ik te weinig, maar na een tijdje ging het 'vanzelf' beter. Lekker foto's en filmpjes kijken van je baby, de tijd nemen en veeeeeeel drinken zelf ook.quote:Op vrijdag 11 november 2016 06:52 schreef Fien10 het volgende:
Ik kom even met een vraag binnenvallen.
Ik ben sinds een week weer aan het werk en m'n productie is sindsdien echt compleet ingestort..Ik kolfde om de 3 uur op m'n werk dus dat kan ik wel gaan omzetten naar de 2 uur maar ik ben bang dat het al niet meer goed gaat komen. Ik heb al twee vrije dagen ingelast waarop ik S zoveel mogelijk aanleg en daarnaast nog veel kolf en compressie toepas maar de opbrengt blijft minimaal. S lijkt nog niet echt honger te hebben maar als ik zie wat ik kolf (nog geen 50 ml uit een borst die twee uur niet geleegd is na de nacht) heb ik er een hard hoofd in. Hebben jullie nog tips? Ik ben er echt heel verdrietig om want ik had in m'n hoofd zeker een half jaar bv te geven en het liefst een jaar.
quote:Op vrijdag 11 november 2016 10:35 schreef LadyBlack het volgende:
Ok nevermind ik heb huilend teruggebelden nu kan ik vanmiddag bij de dienstdoende huisarts terecht.
Pfffff
Medela tepelbeschermende schilden. Waren mijn redding met kloven. Mijn kraam kwam er mee, daarmee kun je luchtdrogen in je kleren. (Wel watjes onderin stoppen, ander buk je en loopt er melk uitquote:Op vrijdag 11 november 2016 10:31 schreef LadyBlack het volgende:
Fien, ben je al weer ongesteld geweest? Je productie kan flink dippen voor/tijdens menstruatie.
En ik baal zoMijn borst doet nog steeds f*ing veel pijn, de tep valt half uit elkaar, en toen ik net de huisartsenpraktijk belde of ik weer langs kon komen, had ze volgende week vrijdag pas plek!!! Bellen kon wel, as maandag want vandaag werkt ze niet.
Wat moet ik nou?Ik smeer miconazol maar inmiddels is het niet 1 kloof meer maar mn halve tepel die aan gort ligt.
Oh die ga ik ook op mijn lijstje zetten! Mijn linkertepel gaat prima, rechts hoef ik maar 1x niet op te letten met aanleggen en het ligt open. Dit ziet er heel comfi uit.quote:Op vrijdag 11 november 2016 17:34 schreef Fazzoletti het volgende:
Bedoelde je niet deze Crump?
http://www.medela.nl/bors(...)ing/tepelbeschermers
Deze inderdaad. Hoewel die van uni er bijna gelijk uitzien?quote:Op vrijdag 11 november 2016 17:34 schreef Fazzoletti het volgende:
Bedoelde je niet deze Crump?
http://www.medela.nl/bors(...)ing/tepelbeschermers
Comfi is het niet hoorquote:Op vrijdag 11 november 2016 17:58 schreef nectarientje het volgende:
[..]
Oh die ga ik ook op mijn lijstje zetten! Mijn linkertepel gaat prima, rechts hoef ik maar 1x niet op te letten met aanleggen en het ligt open. Dit ziet er heel comfi uit.
wat lastigquote:Op zaterdag 12 november 2016 06:23 schreef ViviRAWRS het volgende:
LB ik vind je ontzettend moedig dat je doorgaat met de borstvoeding onder deze omstandigheden.![]()
Hier dus ook pijnlijke tepels en het drukt zo zwaar op de hele ervaring met onze baby. We hebben wel een prima kraamtijd gehad omdat ik toen nog dacht dat dit de pijn was die bij de eerste dagen hoort. Inmiddels heb ik ondanks inzet van een lactatiekundige geen zicht op verbetering. Ze maakt gewoon een te kleine hap, ook bij achteroverliggend voeden, en wat ook niet helpt is dat ze regelmatig een hele dag "clustert". Het maakt dat ik tegen de voedingen opzie, haar zelfs met tegenzin uit bed pluk.
Ik heb zo ook 6 weken doorgebikkeld met m'n oudste tot huilend voeden toe. Het deed zo'n pijn en mijn tepel werd ook helemaal vervormd door hem dus het lag echt aan zijn hap. Zelfs laten klieven mocht niks baten. Uiteindelijk dus ook met tegenzin overgestapt naar de fles, wat wel echt beter was voor mijn tepels. En nu bij de tweede had ik wel wat aanhappijn de eerste weken, denk wel een week of 8, maar dat verdween altijd zodra ze goed dronk. En nu voed ik haar alweer bijna 8 maanden probleemloos. Stoppen met bv betekent dus niet dat je een eventueel volgend kind niet kan voeden.quote:Op zaterdag 12 november 2016 06:23 schreef ViviRAWRS het volgende:
LB ik vind je ontzettend moedig dat je doorgaat met de borstvoeding onder deze omstandigheden.![]()
Hier dus ook pijnlijke tepels en het drukt zo zwaar op de hele ervaring met onze baby. We hebben wel een prima kraamtijd gehad omdat ik toen nog dacht dat dit de pijn was die bij de eerste dagen hoort. Inmiddels heb ik ondanks inzet van een lactatiekundige geen zicht op verbetering. Ze maakt gewoon een te kleine hap, ook bij achteroverliggend voeden, en wat ook niet helpt is dat ze regelmatig een hele dag "clustert". Het maakt dat ik tegen de voedingen opzie, haar zelfs met tegenzin uit bed pluk.
Als het zo blijft ga ik er niet mee door op deze manier, niet eens vanwege de pijn maar vanwege die tegenzin. Ik wil dit weekend nog wel wat proberen (andere houdingen) en we gaan maandag naar het weeguurtje, als ze het super doet qua gewicht kan ik daar wel motivatie uit putten. Overstappen op kv zie ik nu niet zitten. Ik denk als eerste stap aan een fopspeen voor die dagen dat ze continu aan de borst wil (met als risico dat haar aanhap nog slechter wordt), daarna aan kolven (volledig of in combinatie met live voeden).quote:Op zaterdag 12 november 2016 06:47 schreef Nazil het volgende:
wat lastigdit was het moment bij ons om over te stappen op kv... Helemaal je eigen keuze maar ik werd er een betere moeder door. Als je door wilt zetten: dikke bewondering
![]()
Hier doet alleen het aanhappen echt pijn, het drinken alleen omdat de tepels al stuk zijn. Ze komen inderdaad ook vervormd uit haar mondje. Ik huil ook wel, maar dan bij de gedachte over het stoppen met de borstvoeding.quote:
Thxquote:Op vrijdag 11 november 2016 19:10 schreef Crumpette het volgende:
[..]
Deze inderdaad. Hoewel die van uni er bijna gelijk uitzien?
Nouja ik heb er een setje van en doe er sowieso niks meer mee LB. Roep gerust, kan ze morgen posten.
Zo hebben wij het bij kuiken ook gedaan inderdaad.... Ik kan me het gevoel nog zo goed herinneren (en het komt met vlagen terug als guppy niet goed aanhapt). Bij kuiken werd het na 6 weken wel heel rap beter; zijn mondje was toen wat groter en het paste allemaal gewoon wat beter. En het kopen/in huis hebben van een pak nutrilon motiveerde om vooral niet te stoppen, gek genoeg.quote:Op zaterdag 12 november 2016 08:56 schreef nectarientje het volgende:
Vivi, ik had afgelopen week hetzelfde. Alleen al het idee dat ze wilde drinken leverde een enorme huilbui op. Ik heb 24u gekolfd waarbij lief haar een flesje gaf, daarna weer begonnen met voeden met een tepelhoedje, daarna zonder hoedje en nu gaat het weer goed. We hebben een pak nutrilon in huis gehaald dus er is altijd back up. Het geeft rust dat het op deze manier gewerkt heeft en dat ik weet dat er een alternatief is als het weer veel pijn gaat doen.
Wij zijn ook meer anti-fles gebleken dan we dachten na het halen van die nutrilon inderdaadquote:Op zaterdag 12 november 2016 09:48 schreef Burdie het volgende:
Zo hebben wij het bij kuiken ook gedaan inderdaad.... Ik kan me het gevoel nog zo goed herinneren (en het komt met vlagen terug als guppy niet goed aanhapt). Bij kuiken werd het na 6 weken wel heel rap beter; zijn mondje was toen wat groter en het paste allemaal gewoon wat beter. En het kopen/in huis hebben van een pak nutrilon motiveerde om vooral niet te stoppen, gek genoeg.
Maar als het toen niet beter was geworden, had ik het denk ik ook niet lang vol gehouden, vooral dat tegenzin-gevoel is naar hè.
Ja, ik heb die op aanraden van de kraam in huis gehaald voor het geval het aanhappen niet zou lukken ten tijde van De Stuwing. Met hoedje lukt de grote hap al helemaal niet, dus dan doet ze qua techniek precies wat ik niet wil, daarom niet meer gebruikt.quote:Op zaterdag 12 november 2016 07:31 schreef Dot. het volgende:
Heb je trouwens al eens een tepelhoedje gebruik Vivi? Dat scheelde bij mij wel in pijn, alleen moest ik wel compressie toepassen om mijn borst helemaal leeg te krijgen.
Ik heb nu die tepelbeschermers besteld bij bol.com vanwege de levering op zondag voor ¤ 0,99. Lanoline smeer ik al sinds het begin, inmiddels al aan de tweede tube begonnen. Fles vind ik dan weer tricky omdat ze de techniek eerst nog goed onder de knie moet krijgen.quote:Op zaterdag 12 november 2016 07:36 schreef Unihipili het volgende:
Misschien dan echt even je tepels rust geven. Ook met tijdje afgekolfde melk kan het goedkomen met aanhappen. Ik was ook bang dat ze het zou verleren door fulltime kolven dus fles maar het gaat hartstikke prima inmiddels.
Smeer je na elke voeding lanoline?
Lijkt anders wel precies op mijn tepel na de voeding.quote:Op zaterdag 12 november 2016 09:20 schreef WupWup het volgende:
Bibi etc hebben allemaal van die platte dental spenen. Klinkt heel leuk, maar lijkt niet op een tepel.
Fijn dat het met de tijd vanzelf al beter kan worden, misschien ben ik dan al op de helft. Ik had voor ¤ 1,25 (3 portiezakjes Nutrilon) de zekerheid in huis gehaald dat ze geen honger hoeft te lijden als het (uiteraard 's nachts en/of in het weekend) zou mislukken, maar niet nodig gehad.quote:Op zaterdag 12 november 2016 09:48 schreef Burdie het volgende:
Bij kuiken werd het na 6 weken wel heel rap beter; zijn mondje was toen wat groter en het paste allemaal gewoon wat beter. En het kopen/in huis hebben van een pak nutrilon motiveerde om vooral niet te stoppen, gek genoeg.
Maar als het toen niet beter was geworden, had ik het denk ik ook niet lang vol gehouden, vooral dat tegenzin-gevoel is naar hè.
Ja, lip was normaal, tong niet (tongriem zit verder naar achteren dan normaal, is dus ook niet te klieven tenzij door een kinderarts), maar dit was volgens de lk niet overduidelijk de oorzaak. Wel iets om verder uit te zoeken als het ondanks optimaal aanhappen niet verbetert.quote:Op zaterdag 12 november 2016 18:48 schreef Morretje het volgende:
Vivi, als je tepel zo vervormt en het pijn doet, is er dan al eens gekeken in haar mond naar lip-en togriem?
Ik heb F laten klieven bij de kno arts, kon de volgende dag terecht en het was zo gepiept (en wordt nog vergoed door de zorgverzekeraar ook itt de enige lactatiekundige hier die het ook kon, want die was niet IBCLC). Het heeft hier echt geholpen met aanhappen.quote:Op zaterdag 12 november 2016 18:56 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Ja, lip was normaal, tong niet (tongriem zit verder naar achteren dan normaal, is dus ook niet te klieven tenzij door een kinderarts), maar dit was volgens de lk niet overduidelijk de oorzaak. Wel iets om verder uit te zoeken als het ondanks optimaal aanhappen niet verbetert.
Uit het verslag:quote:Op zaterdag 12 november 2016 19:03 schreef Morretje het volgende:
Hm, ja uitzoeken lijkt me ook. Kan ze wel voldoende met haar tong? Misschien is laseren een optie, ipv klieven?
quote:Tong komt bij huilen niet tot halverwege de mondholte. Bij uitsteken wel tot over de onderkaak.
Zowel bij uitsteken als optillen geen kenmerkende vervorming van de tong, zoals bij strakke tongriem gezien wordt (geen hart- of v-vorm). Onder de tong strakkere tongriem voelbaar, die tong naar beneden houdt.
ZZ cupt bij aanzuigen vinger haar tong prima en heeft een sterke zuigkracht, zonder verbreken van vacuum of snap back van de tong.
Aan het gehemelte is in het midden een uitstekende richel voelbaar die van voren tot achteraan loopt. Deze richel voelt scherp. Ook voelt gehemelte iets hoger dan bij de meeste baby's.
Ja snap ik, als het niet hoeft dan beter geen fles inderdaad. Hier gevingervoed in het begin (eerste 2? weken). Daarna therapeutisch gevoed met fles totdat live weer lukte. Hoe oud is je baby nu?quote:Op zaterdag 12 november 2016 18:32 schreef ViviRAWRS het volgende:
Ik heb nu die tepelbeschermers besteld bij bol.com vanwege de levering op zondag voor ¤ 0,99. Lanoline smeer ik al sinds het begin, inmiddels al aan de tweede tube begonnen. Fles vind ik dan weer tricky omdat ze de techniek eerst nog goed onder de knie moet krijgen.
Ruim 3 weken nu.quote:Op zaterdag 12 november 2016 20:00 schreef Unihipili het volgende:
Ja snap ik, als het niet hoeft dan beter geen fles inderdaad. Hier gevingervoed in het begin (eerste 2? weken). Daarna therapeutisch gevoed met fles totdat live weer lukte. Hoe oud is je baby nu?
quote:Op zondag 13 november 2016 18:12 schreef Burdie het volgende:
Waar kan je ook alweer purelan kopen (fysieke winkel)? Mijn tube is bijna op.
(Niet opgemaakt in de 3 dagen dat guppy oud is hoor)
Volgens mij gaat dat niet zozeer om de hals maar om de vorm van de speen die bij breedhalzige flessen zit. De speen van bijv. Avent Natural zou beter aansluiten bij de vorm van de tepel.quote:Op maandag 14 november 2016 16:11 schreef sproetjes het volgende:
Weet iemand hier of het echt beter is om een brede fles te gebruiken bij het introduceren van de fles? We hebben een dr browns standaard fles gekocht bij de kolf op aanraden van de verkoopster maar lees nu dat de brede hals beter zou zijn icm borstvoeding?
Toen dreumes 11 maanden was ging ik voor anderhalve week naar een conferentie (Azië). Wat me vooral tegenviel was de totale ontregeling door het tijdsverschil. Ik heb in het begin heel veel moeten kolven (maar had toen ook nog flinke productie, is misschien anders bij 17 maanden).quote:Op maandag 14 november 2016 11:39 schreef Jagärtrut het volgende:
Ik overweeg om in februari naar een conferentie in de US te gaan. Dat zou betekenen minstens 4 dagen geen borstvoeding voor mijn dan 17 maanden () oude dreumes. Heeft iemand hier ervaring mee? Daar kolven (ben ik niet zo'n held in omdat ik het nooit heb hoeven te doen), en dan thuis gewoon weer op de gewone voet verder? Of zou het dan afgelopen zijn? Ook niet perse een ramp, denk ik, maar ik hou nog zo van bv geven. Hij drinkt nu nog 2-3x per dag, 's morgens, soms smiddags na het kdv, en voor het slapen gaan.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |