Wij zijn ook meer anti-fles gebleken dan we dachten na het halen van die nutrilon inderdaadquote:Op zaterdag 12 november 2016 09:48 schreef Burdie het volgende:
Zo hebben wij het bij kuiken ook gedaan inderdaad.... Ik kan me het gevoel nog zo goed herinneren (en het komt met vlagen terug als guppy niet goed aanhapt). Bij kuiken werd het na 6 weken wel heel rap beter; zijn mondje was toen wat groter en het paste allemaal gewoon wat beter. En het kopen/in huis hebben van een pak nutrilon motiveerde om vooral niet te stoppen, gek genoeg.
Maar als het toen niet beter was geworden, had ik het denk ik ook niet lang vol gehouden, vooral dat tegenzin-gevoel is naar hè.
Ja, ik heb die op aanraden van de kraam in huis gehaald voor het geval het aanhappen niet zou lukken ten tijde van De Stuwing. Met hoedje lukt de grote hap al helemaal niet, dus dan doet ze qua techniek precies wat ik niet wil, daarom niet meer gebruikt.quote:Op zaterdag 12 november 2016 07:31 schreef Dot. het volgende:
Heb je trouwens al eens een tepelhoedje gebruik Vivi? Dat scheelde bij mij wel in pijn, alleen moest ik wel compressie toepassen om mijn borst helemaal leeg te krijgen.
Ik heb nu die tepelbeschermers besteld bij bol.com vanwege de levering op zondag voor ¤ 0,99. Lanoline smeer ik al sinds het begin, inmiddels al aan de tweede tube begonnen. Fles vind ik dan weer tricky omdat ze de techniek eerst nog goed onder de knie moet krijgen.quote:Op zaterdag 12 november 2016 07:36 schreef Unihipili het volgende:
Misschien dan echt even je tepels rust geven. Ook met tijdje afgekolfde melk kan het goedkomen met aanhappen. Ik was ook bang dat ze het zou verleren door fulltime kolven dus fles maar het gaat hartstikke prima inmiddels.
Smeer je na elke voeding lanoline?
Lijkt anders wel precies op mijn tepel na de voeding.quote:Op zaterdag 12 november 2016 09:20 schreef WupWup het volgende:
Bibi etc hebben allemaal van die platte dental spenen. Klinkt heel leuk, maar lijkt niet op een tepel.
Fijn dat het met de tijd vanzelf al beter kan worden, misschien ben ik dan al op de helft. Ik had voor ¤ 1,25 (3 portiezakjes Nutrilon) de zekerheid in huis gehaald dat ze geen honger hoeft te lijden als het (uiteraard 's nachts en/of in het weekend) zou mislukken, maar niet nodig gehad.quote:Op zaterdag 12 november 2016 09:48 schreef Burdie het volgende:
Bij kuiken werd het na 6 weken wel heel rap beter; zijn mondje was toen wat groter en het paste allemaal gewoon wat beter. En het kopen/in huis hebben van een pak nutrilon motiveerde om vooral niet te stoppen, gek genoeg.
Maar als het toen niet beter was geworden, had ik het denk ik ook niet lang vol gehouden, vooral dat tegenzin-gevoel is naar hè.
Ja, lip was normaal, tong niet (tongriem zit verder naar achteren dan normaal, is dus ook niet te klieven tenzij door een kinderarts), maar dit was volgens de lk niet overduidelijk de oorzaak. Wel iets om verder uit te zoeken als het ondanks optimaal aanhappen niet verbetert.quote:Op zaterdag 12 november 2016 18:48 schreef Morretje het volgende:
Vivi, als je tepel zo vervormt en het pijn doet, is er dan al eens gekeken in haar mond naar lip-en togriem?
Ik heb F laten klieven bij de kno arts, kon de volgende dag terecht en het was zo gepiept (en wordt nog vergoed door de zorgverzekeraar ook itt de enige lactatiekundige hier die het ook kon, want die was niet IBCLC). Het heeft hier echt geholpen met aanhappen.quote:Op zaterdag 12 november 2016 18:56 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Ja, lip was normaal, tong niet (tongriem zit verder naar achteren dan normaal, is dus ook niet te klieven tenzij door een kinderarts), maar dit was volgens de lk niet overduidelijk de oorzaak. Wel iets om verder uit te zoeken als het ondanks optimaal aanhappen niet verbetert.
Uit het verslag:quote:Op zaterdag 12 november 2016 19:03 schreef Morretje het volgende:
Hm, ja uitzoeken lijkt me ook. Kan ze wel voldoende met haar tong? Misschien is laseren een optie, ipv klieven?
quote:Tong komt bij huilen niet tot halverwege de mondholte. Bij uitsteken wel tot over de onderkaak.
Zowel bij uitsteken als optillen geen kenmerkende vervorming van de tong, zoals bij strakke tongriem gezien wordt (geen hart- of v-vorm). Onder de tong strakkere tongriem voelbaar, die tong naar beneden houdt.
ZZ cupt bij aanzuigen vinger haar tong prima en heeft een sterke zuigkracht, zonder verbreken van vacuum of snap back van de tong.
Aan het gehemelte is in het midden een uitstekende richel voelbaar die van voren tot achteraan loopt. Deze richel voelt scherp. Ook voelt gehemelte iets hoger dan bij de meeste baby's.
Ja snap ik, als het niet hoeft dan beter geen fles inderdaad. Hier gevingervoed in het begin (eerste 2? weken). Daarna therapeutisch gevoed met fles totdat live weer lukte. Hoe oud is je baby nu?quote:Op zaterdag 12 november 2016 18:32 schreef ViviRAWRS het volgende:
Ik heb nu die tepelbeschermers besteld bij bol.com vanwege de levering op zondag voor ¤ 0,99. Lanoline smeer ik al sinds het begin, inmiddels al aan de tweede tube begonnen. Fles vind ik dan weer tricky omdat ze de techniek eerst nog goed onder de knie moet krijgen.
Ruim 3 weken nu.quote:Op zaterdag 12 november 2016 20:00 schreef Unihipili het volgende:
Ja snap ik, als het niet hoeft dan beter geen fles inderdaad. Hier gevingervoed in het begin (eerste 2? weken). Daarna therapeutisch gevoed met fles totdat live weer lukte. Hoe oud is je baby nu?
quote:Op zondag 13 november 2016 18:12 schreef Burdie het volgende:
Waar kan je ook alweer purelan kopen (fysieke winkel)? Mijn tube is bijna op.
(Niet opgemaakt in de 3 dagen dat guppy oud is hoor)
Volgens mij gaat dat niet zozeer om de hals maar om de vorm van de speen die bij breedhalzige flessen zit. De speen van bijv. Avent Natural zou beter aansluiten bij de vorm van de tepel.quote:Op maandag 14 november 2016 16:11 schreef sproetjes het volgende:
Weet iemand hier of het echt beter is om een brede fles te gebruiken bij het introduceren van de fles? We hebben een dr browns standaard fles gekocht bij de kolf op aanraden van de verkoopster maar lees nu dat de brede hals beter zou zijn icm borstvoeding?
Toen dreumes 11 maanden was ging ik voor anderhalve week naar een conferentie (Azië). Wat me vooral tegenviel was de totale ontregeling door het tijdsverschil. Ik heb in het begin heel veel moeten kolven (maar had toen ook nog flinke productie, is misschien anders bij 17 maanden).quote:Op maandag 14 november 2016 11:39 schreef Jagärtrut het volgende:
Ik overweeg om in februari naar een conferentie in de US te gaan. Dat zou betekenen minstens 4 dagen geen borstvoeding voor mijn dan 17 maanden () oude dreumes. Heeft iemand hier ervaring mee? Daar kolven (ben ik niet zo'n held in omdat ik het nooit heb hoeven te doen), en dan thuis gewoon weer op de gewone voet verder? Of zou het dan afgelopen zijn? Ook niet perse een ramp, denk ik, maar ik hou nog zo van bv geven. Hij drinkt nu nog 2-3x per dag, 's morgens, soms smiddags na het kdv, en voor het slapen gaan.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |