We kunnen dus stemmen.quote:Inschrijving verkiezing gesloten
De inschrijving voor deelname aan de publieksverkiezing van het ‘Mooiste Natuurgebied van Nederland’ is gesloten. Initiatiefnemers konden tot 15 september 2016 een plan indienen voor een natuurgebied dat kan uitgroeien tot Nationaal Park van (inter)nationale allure. In totaal hebben 22 gebieden hun plannen ingediend. Een vakjury onder leiding van prof. mr. Pieter van Vollenhoven heeft vervolgens 13 gebieden genomineerd voor de publieksverkiezing Mooiste Natuurgebied van Nederland.
Publieksverkiezing ‘Mooiste Natuurgebied van Nederland’
Op 10 oktober maakte de jury in De Wereld Draait Door de 13 genomineerde gebieden bekend. Van 10 oktober tot en met 31 oktober kan het publiek zijn stem uitbrengen via de speciale verkiezingswebsite www.mooistenatuurgebied.nl waarop ook alle informatie over de verkiezing te vinden is.
De drie natuurgebieden met de meeste stemmen ontvangen een bijdrage van maximaal ¤ 300.000 van het ministerie van Economische Zaken om de kwaliteit en toegankelijkheid van het gebied verder te verbeteren en om de gebieden in binnen- en buitenland op de kaart te zetten. Naast de drie gebieden die door het publiek worden gekozen, kan de vakjury nog een vierde gebied aanwijzen. Met de verkiezing wil het kabinet de Nederlandse natuur aantrekkelijker maken voor binnen- en buitenlandse bezoekers, mensen meer betrekken bij wat onze natuur te bieden heeft en de natuurgebieden de kans geven zich te ontwikkelen tot nationale iconen.
Reglement
Uitgebreide informatie over de procedure en de bijbehorende criteria vindt u in het Reglement voor de verkiezing ‘Mooiste natuurgebied van Nederland”, behorend bij het programma ‘Naar Nationale Parken van Wereldklasse’.
Mogen de Loonse en Drunense duinen niet mee doen?quote:Op zondag 23 oktober 2016 12:24 schreef Hexagon het volgende:
Ik stem trouwens op het Van Gogh nationaal park. Goed voor Brabant
Die zijn daar onderdeel vanquote:Op zondag 23 oktober 2016 12:39 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Mogen de Loonse en Drunense duinen niet mee doen?
Dat is pas recent bedacht als verzameling van een aantal midden Brabantse natuurgebieden zoals de Loonse & Drunense duinen en de Kampinaquote:
Jemig, wat een gekkigheid. Ik woon echt zeer nabij de Loonse en Drunense Duinen, en heb nog nooit van deze ongein gehoord.quote:Op zondag 23 oktober 2016 12:42 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat is pas recent bedacht als verzameling van een aantal midden Brabantse natuurgebieden
Vooral met het oog op dit doel worden praktisch alle natuurgebieden in Nederland omgetoverd tot kunstmatig in stand gehouden parken.quote:Met de verkiezing wil het kabinet de Nederlandse natuur aantrekkelijker maken voor binnen- en buitenlandse bezoekers, mensen meer betrekken bij wat onze natuur te bieden heeft en de natuurgebieden de kans geven zich te ontwikkelen tot nationale iconen.
Wat heeft dit nou weer met regulering te maken?quote:Op zondag 23 oktober 2016 12:49 schreef jamesdeen het volgende:
Alsjeblieft niet zeg, de natuur in Nederland wordt al kapot gereguleerd.
Als dit als eerste reden wordt genoemd mogen ze wat mij betreft deze prijs wel achterwege laten. Natuur heeft er vooral baat bij beschermd en met rust gelaten te worden.quote:Met de verkiezing wil het kabinet de Nederlandse natuur aantrekkelijker maken voor binnen- en buitenlandse bezoekers
Dat is wel erg kort door de bocht. De Nederlandse natuur is bijna volledig door mensenhanden gecreeerd. Dat vraagt ook om beheer en kan ook goed samengaan met bezoek.quote:Op zondag 23 oktober 2016 12:54 schreef keste010 het volgende:
[..]
Als dit als eerste reden wordt genoemd mogen ze wat mij betreft deze prijs wel achterwege laten. Natuur heeft er vooral baat bij beschermd en met rust gelaten te worden.
Het is op zich net zo gek. De duinen zijn op zichzelf te klein om voldoende gewicht in de schaal te leggen. Maar een bundeling van parken is wel zwaar genoeg.quote:Op zondag 23 oktober 2016 12:46 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Jemig, wat een gekkigheid. Ik woon echt zeer nabij de Loonse en Drunense Duinen, en heb nog nooit van deze ongein gehoord.
Zal wel weer bedacht zijn door een of andere hippe marketingstrateeg.
Ik ben sowieso tegen het vermarkten van 'natuur' eigenlijk.quote:Op zondag 23 oktober 2016 13:15 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Het is op zich net zo gek. De duinen zijn op zichzelf te klein om voldoende gewicht in de schaal te leggen. Maar een bundeling van parken is wel zwaar genoeg.
Wel oppassen voor de soldaten.quote:Op zondag 23 oktober 2016 13:19 schreef octoberfirst het volgende:
Veluwe. Ik stap op de fiets en ben zo in het bos of op de hei!
Wat we in NL doen is inderdaad tuinieren. Flora en fauna moet gekeurd worden om te bepalen of ze wel recht hebben om op een bepaald gebied te leven, en met hoevelen. Daarnaast wordt er voor de mens een route uitgestippeld waar je als persoon absoluut niet van af mag wijken en krijg je een waslijst aan verboden naar je hoofd geslingerd.quote:Op zondag 23 oktober 2016 13:02 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat is wel erg kort door de bocht. De Nederlandse natuur is bijna volledig door mensenhanden gecreeerd. Dat vraagt ook om beheer en kan ook goed samengaan met bezoek.
In Nederland zijn we vooral heel slecht in het laten samengaan van natuur met bezoek. Ik heb bewust alleen dat eerste deel van die zin geciteerd. Het andere deel, inclusief het beheer, is prima. Maar extra geld voor het aantrekkelijk maken voor toerisme is onzin.quote:Op zondag 23 oktober 2016 13:02 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat is wel erg kort door de bocht. De Nederlandse natuur is bijna volledig door mensenhanden gecreeerd. Dat vraagt ook om beheer en kan ook goed samengaan met bezoek.
Ach, dat valt ook nog wel een beetje mee. Juist omdat het is ontstaan door menselijk handelen kan het vaak behoorlijk wat dynamiek aan en over het algemeen is het bezoek nogal beperkt in locatie en omvang.quote:Op zondag 23 oktober 2016 17:31 schreef keste010 het volgende:
[..]
In Nederland zijn we vooral heel slecht in het laten samengaan van natuur met bezoek. Ik heb bewust alleen dat eerste deel van die zin geciteerd. Het andere deel, inclusief het beheer, is prima. Maar extra geld voor het aantrekkelijk maken voor toerisme is onzin.
Als je van saaie eindeloze dennenbomen houdquote:
quote:Op zondag 23 oktober 2016 18:47 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Als je van saaie eindeloze dennenbomen houd
Het is enkel natuur als het vol staat met citrusbomen.quote:Op maandag 24 oktober 2016 09:15 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Het klopt simpelweg niet dat het Veluwse landschap eentonig is, zoals Piet beweert. Als ik hier in de omgeving een rondje ga fietsen, kom ik langs heidegebieden, zandvestuivingen en dichte bossen.quote:Op maandag 24 oktober 2016 09:18 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Het is enkel natuur als het vol staat met citrusbomen.
Het is ook gewoon ongeïnformeerd gelul natuurlijk.quote:Op maandag 24 oktober 2016 09:22 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het klopt simpelweg niet dat het Veluwse landschap eentonig is, zoals Piet beweert. Als ik hier in de omgeving een rondje ga fietsen, kom ik langs heidegebieden, zandvestuivingen en dichte bossen.
Je kan lastig ontkennen dat de veluwe voor een heel groot deel uit saai dennebos bestaatquote:Op maandag 24 oktober 2016 09:22 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het klopt simpelweg niet dat het Veluwse landschap eentonig is, zoals Piet beweert. Als ik hier in de omgeving een rondje ga fietsen, kom ik langs heidegebieden, zandvestuivingen en dichte bossen.
Oke Piet.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 10:15 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Je kan lastig ontkennen dat de veluwe voor een heel groot deel uit saai dennebos bestaat
Dit dus, al wil ik ze wel allemaal gaan zien de komende 2 a 3 jaarquote:Op dinsdag 25 oktober 2016 10:42 schreef Kaas- het volgende:
Lijstje uit de OP doet me beseffen dat ik toch iets te veel op steden ben gefocust. Ik kom in alle provincies wel regelmatig, maar heb slechts enkele van deze natuurgebieden bezocht. Mini-bucketlistje van maken dan maar.
Bestaat ook pas sinds vorige maand. Overigens een vreemde keuze om ze toe te laten, het zijn bijna allemaal losse stukjes.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 11:13 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Vreemd. Had de naam Grenspark Limburg nog nooit gehoord......
Daar komt het wel zo'n beetje op neer. Branding enzo.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 11:28 schreef de_boswachter het volgende:
Vreemd. Als ik wil stemmen zie ik bij Grenspark Limburg een plaatje met een vakwerkhuisje, iets typisch voor zuid-Limburg.
Meinweg is midden-Limburg. Of hebben ze voor het gemak alle natuurgebieden van Limburg maar even op een grote berg geschoven?
quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 11:31 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Daar komt het wel zo'n beetje op neer. Branding enzo.
Dat is bij wel meer natuurgebieden zo. Dat Van Gogh park in Brabant beslaat ook meerdere kleinere natuurgebieden. Het idee van de ecologische hoofdstructuur is deze te verbinden.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 11:25 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Bestaat ook pas sinds vorige maand. Overigens een vreemde keuze om ze toe te laten, het zijn bijna allemaal losse stukjes.
Ik ben bekend met de EHS maar om nou stroken van pakweg 200 km te bombarderen tot "park" vind ik onzin. Maar ja, je moet wat in lappendeken Nederland.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 11:38 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat is bij wel meer natuurgebieden zo. Dat Van Gogh park in Brabant beslaat ook meerdere kleinere natuurgebieden. Het idee van de ecologische hoofdstructuur is deze te verbinden.
Ik vind het niet zo vreemd. Men wil het internationaal positioneren. Dan zijn de nederlandse natuurgebiedjes gewoon te klein. Dan is net clusteren van gebieden met geografische verwantschap geen slecht idee.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 11:32 schreef de_boswachter het volgende:
[..]nu al een faalverkiezing.
Er ligt zoveel mooie natuur in Limburg, maar je mag en kan niet alles op een hoop schuiven. Wie bedankt zoiets
Hier waar ik woon heb je ook een "voorste" en een "achterste" deel van een natuurgebied, die los van elkaar liggen. Maar dat is wel hetzelfde geologische landschap met dezelfde natuur.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 11:40 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Ik ben bekend met de EHS maar om nou stroken van pakweg 200 km te bombarderen tot "park" vind ik onzin. Maar ja, je moet wat in lappendeken Nederland.
Zo veel mogelijk geld binnenharken dmv toerisme, dat is waar het om gaat.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 11:37 schreef Igen het volgende:
Ik zocht naar de Oostvaardersplassen maar die zitten dus onder "Nieuw Land".
Kunnen die marketing-hipsters niet gewoon even thuisblijven?
Edit: Oh, het is ook van Economische Zaken hè, deze verkiezing.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |