abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_165942313
http://www.bbc.com/news/world-us-canada-37614797


US actress Shailene Woodley has been arrested during a protest in North Dakota against a huge oil pipeline project that will cross four states.

The Divergent star was arrested at a construction site as she was broadcasting the protest, which involved about 200 people, on Facebook.

Police say she was one of 27 people arrested on charges of criminal trespass and engaging in a riot.

The Dakota Access pipeline project has drawn huge protests.

Native Americans have halted its construction in North Dakota, saying it will desecrate sacred land and damage the environment.

In the Facebook Live footage, Ms Woodley, 24, said she had been walking peacefully back to her vehicle when "they grabbed me by my jacket and said that I wasn't allowed to continue... and they have giant guns and batons and zip ties and they are not letting me go".

As she was led away with her hands cuffed, she said she had been singled out from hundreds of other protesters "because I'm well known, because I have 40,000 people watching".
...

Het artikel gaat verder zoals je kan zien, klik even op de link. ;)

Officiële reden van de arrestatie: trespassing (het komen op terrein terwijl de eigenaar geen toestemming geeft.
De werkelijke reden van de arrestatie: het filmen van een protest terwijl 40 000 mensen kijken en de media-aandacht die erop volgt. Ze stond er met vele mensen en zij was een van de weinige mensen die werd aangehouden terwijl juist zij probeerde om de vrede te bewaren (oproepen to niet-agressief gedrag op het moment dat een ander daarmee begon: "I know where you live"). Ze stonden met een millitair voertuig (ja, in de USA hebben tal van politiekorpsen millitaire voertuigen en ander millitair spul gekocht) naast haar caravan te wachten totdat ze daar aankwam en ze werd gevolgd door een aantal agenten. Dat is nog niet alles, er stonden mensen met een machinegeweer haar op te wachten. Een duidelijk signaal van het establishment: "wij pikken niet dat jij hier filmt en dat jij dit aan de mensen laat zien".
Wil je graag met eigen ogen zien wat er gebeurde? Dit met de volledige context. Dat kan. Hier kan je de volledige vlog (2 uur) zien, in de laatste 5-10 minuten vindt de aanhouding plaats. Merk op dat de politie-agenten er vooral alles aan doen om het filmen te hinderen, de persoon die aan het einde filmt is haar moeder.

Voor wie haar niet kent, ze is een bekende actrice die o.a. in de Divergent-films (gebaseerd op een boek, net als The Hunger Games) speelde en die haar big break in het filmwereldje had als 'dochter' van George Clooney in The Descendants. In een andere film, The fault in Our Stars (voor een groot deel in Amsterdam gefilmd), die lovende kritieken kreeg speelde ze een terminaal zieke kankerpatiënt. Haar eerste grote rol in series had ze in The OC. Recent speelde ze de vrouw van Edward Snowden (Snowden van Oliver Stone) en volgend jaar ga je haar kunnen zien in een comedy-serie.
Gevariëerde rollen waarbij ze het zware werk niet uit de weg gaat.

De laatste maanden is ze politiek actief geworden. Ze is samen met o.a. oscarwinnares Susan Surandan, Rosario Dawson, Ben en Jerry (ja, van het bekende ijsmerk) en Turner (een bekende senator aan wie Obama zijn herverkiezing te danken heeft volgens vriend en vijand) een Sanders supporter, ze startte een initiatief om het land door te trekken om van de mensen te horen wat hen in hun regio politiek gezien bezig houdt (zie links hieronder), ze was aanwezig bij een protest omdat Turner naar aanleiding van haar steunverklaring aan Sanders last minute van de sprekerslijst werd geschrapt voor de Democratische conventie, ze heeft in diverse media gepleit voor progressieve politiek, ze heeft mensen opgeroepen om te werken voor de Sanders-campagne (zie de link na deze zin) en ze is nu al meer dan een maand met de Native Americans aan het protesteren tegen de aanleg van een olielijn op of net naast hun stuk agrarische grond.
http://www.browndailyhera(...)ss-shailene-woodley/
Waarom dit protest? In de kern om deze twee redenen:
• De kans is groot dat er vroeg of laat iets misgaat in welk geval hun drinkwater niet meer gebruikt kan worden.
• Mensen zijn het zat dat van partijen die zwakker staan grond wordt onteigend zodat private bedrijven er winst mee maken. De mensen die er rijk mee worden wonen niet eens allemaal in de USA.
• Mensen vinden dat er nu maar eens voor het milieu moet worden gekozen in plaats van voor wat kortetermijnwinsten, vergelijk het maar met de protesten tegen het niet nakomen van Het Groene Hart. Het wat? Een zone in het westen en het centrum van het land waarvan de Nederlandse overheid had besloten dat die groen moest blijven, aan deze belofte hebben onze nationale politici zich niet gehouden.

In eerste instantie zou de serie pijpen ergens anders worden aangelegd - bij een rijkere wijk - maar daar werd een stokje voor gestoken door de bewoners die protesteerden.

Gevolgen van de arrestatie, naast het geboeid afgevoerd worden en een van de betere mugshots in de laatste jaren?
Het helpt dat zij een schoon geweten heeft en dat ze met valse motieven is gearresteerd. :)
Een boete van $500 en een afspraak bij een rechtbank later in de maand. Ik ben benieuwd of dat daar wel gefilmd mag worden. :')

Wat vind ik ervan? Voor mij is dit 24-jarige meisje een heldin. Zij komt op voor de belangen van 99% van de bevolking en van mensen die nog geboren moeten worden en waar ze zou kunnen kiezen voor een zeer relaxed leventje vol met luxe kiest ze ervoor om zichzelf op te offeren voor het grotere goed. Ik verwacht niet dat dit negatieve gevolgen voor haar carrière zal hebben omdat voldoende mensen haar steunen en de context kennen en omdat ze als actrice binnen het wereldje een uistekende reputatie heeft. Voor de cynische mensen, ze heeft al jarenlang de reputatie een groot hart te hebben, zo werkte ze tijdens en na het filmen van de eerste divergentfilm als vrijwilligster voor een kamp voor ondergeprivilligeerde kinderen (doel: hen een goede tijd geven en hun ontwikkeling bevorderen) waar haar moeder een grote rol in had en zijn tal van mensen die met haar hebben gewerkt zeer positief over haar. Het was geen verrassing dat ze politiek actief werd voor de progressieve beweging, je zag het al aankomen voordat ze haar eerste actie had.
https://www.youtube.com/r(...)lene+woodley+caravan


Edit
Er zijn nog wat meer bekende mensen gearresteerd in Dakota omdat ze de protesten filmden.
Een minder bekende journaliste: Een gedecoreerde journaliste:

Ook hiervan kan je het volledige filmpje zien waarover het gaat maar die bron mag je zelf even zoeken. ;)
De meeste lezers hier zullen haar niet kennen maar ik denk dat deze wiki wel aardig overtuigend is dat ze niet de eerste de beste is: https://en.wikipedia.org/wiki/Amy_Goodman
Zij werkt momenteel voor Democracy Now wat een Youtubekanaal heeft. Ik raad aan om daar eens naar kijken als je de politiek in de USA wil volgen, je leert er meer van dan van The Waghinton Post, Clinton News Network, MSNBC of The New York Times. ;)

[ Bericht 2% gewijzigd door Bram_van_Loon op 14-10-2016 18:25:59 ]
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_165942939
terecht gearresteerd

zo iemand heeft een voorbeeld functie

gewoon 4 jaar vastzetten
pi_165943010
quote:
0s.gif Op donderdag 13 oktober 2016 22:17 schreef Jahr00n het volgende:
terecht gearresteerd

zo iemand heeft een voorbeeld functie

gewoon 4 jaar vastzetten
In het geheel niet maar ik waardeer jouw mening, ik zou het echter op prijs stellen als jij die wat meer zou onderbouwen. Desnoods later wanneer jij een toetsenbord in plaats van een telefoontje bij de hand hebt. ;)
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_165943729
Nooit van gehoord.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
pi_165945860
hulde aan deze mooie jongedame.
Al die ontdekkingsreizen door mensen, ze hebben nooit tegenhouden door domheid van mensen
pi_165945882
quote:
0s.gif Op donderdag 13 oktober 2016 22:19 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

In het geheel niet maar ik waardeer jouw mening, ik zou het echter op prijs stellen als jij die wat meer zou onderbouwen. Desnoods later wanneer jij een toetsenbord in plaats van een telefoontje bij de hand hebt. ;)
Meer mensen hebben profijt van de olie die door de pijp komt, dan er langs de route door de middle of nowhere wonen.
pi_165945913
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 00:58 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Meer mensen hebben profijt van de olie die door de pijp komt, dan er langs de route door de middle of nowhere wonen.
Je bedoelt aan mensen die hiervoor olie betalen om rond mee kunnen rijden, daartegen verdienen directeur van de pijp bakken centen voor niks..

Ik zou zeggen dat meer mensen hebben eigenlijk niks aan de pijp... Bovendien is olie milieuvervuiling.
Al die ontdekkingsreizen door mensen, ze hebben nooit tegenhouden door domheid van mensen
pi_165945978
quote:
0s.gif Op donderdag 13 oktober 2016 22:02 schreef Bram_van_Loon het volgende:
sacred land
:')

Als men eens zou stoppen met dergelijke bullshit dan zou de wereld er een stuk beter uit zien.
"The only sight worse than a sad dwarf is a very sad dwarf"
"Met dubbel s welteverstaan"
pi_165945979
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 01:06 schreef Captain_Ghost het volgende:

[..]

Je bedoelt aan mensen die hiervoor olie betalen om rond mee kunnen rijden, daartegen verdienen directeur van de pijp bakken centen voor niks..

Ik zou zeggen dat meer mensen hebben eigenlijk niks aan de pijp... Bovendien is olie milieuvervuiling.
Overduidelijk. Dat is te zien aan de levensverwachting in landen met een hoog olieverbruik. Het feit dat een directeur geld verdient aan zo'n leiding verpest voor de meeste mensen niet het plezier van een bezoek aan oma oid. Beweren dat mensen voor de grap hun geld letterlijk in de fik steken om de rijke heren te financieren is een beetje kinderlijk.
pi_165945992
Wie is dit?
pi_165946405
quote:
7s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 01:24 schreef Geralt het volgende:

[..]

:')

Als men eens zou stoppen met dergelijke bullshit dan zou de wereld er een stuk beter uit zien.
Eens.

Die indianen zijn natuurlijk fotogeniek en zo, en dat doet het goed als je het over sacred land wil hebben om zo'n pijplijn te stoppen, maar het is smoke and mirrors (ook "spiegeltjes en kraaltjes" kwam naar boven, maar dat is wel heel misplaatst...). Het wordt tijd dat die Indianen stoppen met zielig doen, en deel worden van de Amerikaanse maatschappij. Sluit de reservaten.

Meer info: http://www.nationalreview(...)state-indian-country

Lees en huiver.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_165949999
En zo hoort het. Wie zijn kop boven het maaiveld uitsteekt verdient dit gewoon.
Yo tengo, tú tienes, Él/Ella tiene
pi_165950330
Zij is een Divergent, die doen dat soort dingen.
pi_165950705
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 01:24 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Overduidelijk. Dat is te zien aan de levensverwachting in landen met een hoog olieverbruik. Het feit dat een directeur geld verdient aan zo'n leiding verpest voor de meeste mensen niet het plezier van een bezoek aan oma oid. Beweren dat mensen voor de grap hun geld letterlijk in de fik steken om de rijke heren te financieren is een beetje kinderlijk.
Tja, dat stuk natuurgebied is van indianen. Als ze geen olie door gebied willen, dan geen autoolie voor hen. Ze kunnen nog altijd een paard of tesla nemen.
Al die ontdekkingsreizen door mensen, ze hebben nooit tegenhouden door domheid van mensen
pi_165950996
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 06:26 schreef Lyrebird het volgende:

[..]

Eens.

Die indianen zijn natuurlijk fotogeniek en zo, en dat doet het goed als je het over sacred land wil hebben om zo'n pijplijn te stoppen, maar het is smoke and mirrors (ook "spiegeltjes en kraaltjes" kwam naar boven, maar dat is wel heel misplaatst...). Het wordt tijd dat die Indianen stoppen met zielig doen, en deel worden van de Amerikaanse maatschappij. Sluit de reservaten.

Meer info: http://www.nationalreview(...)state-indian-country

Lees en huiver.
Deze comment vond ik grappig.
wooblabalurg
pi_165951190
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 06:26 schreef Lyrebird het volgende:

[..]

Eens.

Die indianen zijn natuurlijk fotogeniek en zo, en dat doet het goed als je het over sacred land wil hebben om zo'n pijplijn te stoppen, maar het is smoke and mirrors (ook "spiegeltjes en kraaltjes" kwam naar boven, maar dat is wel heel misplaatst...). Het wordt tijd dat die Indianen stoppen met zielig doen, en deel worden van de Amerikaanse maatschappij. Sluit de reservaten.

Meer info: http://www.nationalreview(...)state-indian-country

Lees en huiver.
Zou het plaatsen van een politiepost en scholen niet beter helpen dan het afschaffen van de reservaten?
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_165951303
Wie weet. Wat in ieder geval niet lijkt te werken, is de huidige aanpak.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_165951707
quote:
12s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 12:26 schreef Terrorizer het volgende:
Zij is een Divergent, die doen dat soort dingen.
Ik begin nu wel begrip te krijgen voor het preventief opruimen van divergents ja.
pi_165951752
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 13:47 schreef TheJanitor het volgende:

[..]

Ik begin nu wel begrip te krijgen voor het preventief opruimen van divergents ja.
Ik zou haar eerst stevig nemen, daarna nou ja.
Al die ontdekkingsreizen door mensen, ze hebben nooit tegenhouden door domheid van mensen
  vrijdag 14 oktober 2016 @ 13:54:32 #20
6845 Ringo
als een rollende steen
pi_165951803
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 06:26 schreef Lyrebird het volgende:
Het wordt tijd dat die Indianen stoppen met zielig doen, en deel worden van de Amerikaanse maatschappij. Sluit de reservaten.

Meer info: http://www.nationalreview(...)state-indian-country

Lees en huiver.
Dank voor de link.
He's simple, he's dumb, he's the pilot.
pi_165951878
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 13:51 schreef Captain_Ghost het volgende:

[..]

Ik zou haar eerst stevig nemen, daarna nou ja.
Van mij mag je, met die lelijke neusring.
pi_165952236
quote:
15s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 13:57 schreef TheJanitor het volgende:

[..]

Van mij mag je, met die lelijke neusring.
Die neusring kan je altijd eraf halen! of je neem haar van achter
Al die ontdekkingsreizen door mensen, ze hebben nooit tegenhouden door domheid van mensen
pi_165952428
quote:
15s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 13:57 schreef TheJanitor het volgende:

[..]

Van mij mag je, met die lelijke neusring.
en d'r scherpe knieën...

"Roken is slecht. Vooral voor de gordijnen." - Willem van Hanegem
pi_165953560
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 14:30 schreef Knurft-Zork3 het volgende:

[..]

en d'r scherpe knieën...

[ afbeelding ]
Scherpe knieën vind ik niet erg. :@
pi_165953993
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 14:30 schreef Knurft-Zork3 het volgende:

[..]

en d'r scherpe knieën...

[ afbeelding ]
Dat zijn toch ellebogen? :?
pi_165954262
Gelukkig is het geen onbekende Indiaanse maar een bekende actrice, dat zal het wel beter
aflopen dan met deze milieuactivist.

http://www.trouw.nl/tr/nl(...)milieuactivist.dhtml
pi_165954285
Maar meestal verliezen de Indianen wel

http://www.mo.be/artikel/(...)tegen-pijpleiding-op
pi_165955674
quote:
Old school. :)
En nog steeds actueel. :{
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_165955789
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 16:11 schreef FANN het volgende:
Gelukkig is het geen onbekende Indiaanse maar een bekende actrice, dat zal het wel beter
aflopen dan met deze milieuactivist.

http://www.trouw.nl/tr/nl(...)milieuactivist.dhtml
Een boete en heel misschien een werkstraf, dat is alles wat ahaar te wachten staat. We hoeven ons om haar geen zorgen te maken, zij redt het wel hoor. Ze gaat geen spijt betuigen bij de rechtbank en ze gaat gewoon verder met het politieke activisme, naast haar acteerwerk. Met haar reputatie en CV blijven de goede rollen wel komen.

Maar goed, als je tussen de regels leest dan begrijp je wat er echt aan de hand is: zij wordt als voorbeeld gesteld omdat de autoriteiten als de dood zijn voor bekende en populaire mensen die de aandacht vestigen op negatieve effecten van het werk van de autoriteiten. Dat willen ze snel in de kiem smoren en ze gebruiken haar als voorbeeld om andere bekende en populaire mensen af te schrikken om hetzelfde te doen. Het volk heeft meer macht dan de autoriteiten maar enkel als het volk verenigd is, dit soort mensen kan een voldoende groot deel van het volk verenigen, daar zijn de autoriteiten doodsbang voor en dus gebruiken ze extreme middelen om mensen af te schrikken.
Vergelijk het maar met de Nederlandse staat die Fred Spijkers en Willem Oltsmans sloopte omdat ze de waarheid vertelden. Hopelijk hoef ik voor niemand toe te lichten wie die mensen zijn (nu ja, was in het geval van Oltmans) en hoe de staat dat deed.

Een kleine update, een producer werd voor 48 uur vastgehouden. Ook zij deed verslag van wat er daar gebeurde.
De mensen van TYT Politics en Shailene Woodley zijn als het ware vrienden (groot wederzijds respect, ze spreken elkaar graag en ze zoeken elkaar graag op). Ze behoren allemaal, net als bijvoorbeeld Democracy Now en Abby Martin (eerst RT, nu TeleSUR) tot de progressieve beweging. Op Youtube kan je recente fragmenten vinden waarop ze samen met Sanders een gast is bij latenight entertainmentprogramma's/infotainmentprogramma's (zoals DWDD en Pauw&Witteman). Allemaal een onderdeel van een progressieve club, maar vooralsnog zonder dat het een strakke organisatie heeft.

[ Bericht 13% gewijzigd door Bram_van_Loon op 14-10-2016 18:04:17 ]
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_165955901
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 12:49 schreef Captain_Ghost het volgende:

[..]

Tja, dat stuk natuurgebied is van indianen. Als ze geen olie door gebied willen, dan geen autoolie voor hen. Ze kunnen nog altijd een paard of tesla nemen.
De eeuwige nimby discussie.
pi_165956094
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 18:00 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

De eeuwige nimby discussie.
Ik denk van niet. Het is aangetoond dat olie milieu vervuilt. Dus het duurt niet lang voordat overal op elektrische of waterstof of nieuwe aandrijving overstapt.
Waarom alsnog een pijp door, als straks toch niet meer nodig is.
Al die ontdekkingsreizen door mensen, ze hebben nooit tegenhouden door domheid van mensen
pi_165956101
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 18:00 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

De eeuwige nimby discussie.
Niet echt. Ja, in de zin dat niemand het in zijn achtertuin wil hebben en zeer terecht, maar er speelt heel wat meer dan dat. Bovendien krijgen die mensen er niets voor terug, enkel wat miljonairs en miljardairs, overwegend buiten de USA, hebben er wat aan. Laat ik maar even een simpel voorbeeld geven wat pretty much hetzelfde zou zijn. Stel dat een bedrijf wat sterk de lucht vervuilt binnen een straal van 1000m zich in of net naast een villawijk (laten we Het Gooi nemen) zou willen vestigen, de bewoners van die wijk houden het tegen en vervolgens komen ze in Amsterdam Oost, de lokale bevolking protesteert nog veel luider maar dat wordt compleet genegeerd, dat is ongeveer wat er aan de hand is. Alleen gaat het in dit geval om een olieleiding en er gebeuren heel erg vaak hele ernstige ongelukking met dit soort leidingen. Eerlijk gezegd zou ik moeten opzoeken of dat ze over hun grond gaan of net naast hun grond maar het doet er niet heel erg veel toe. De USA heeft een verdrag gesloten met deze groep mensen die afstammen van mensen wiens land gestolen is door onze voorouders, ze moeten gewoon wat respect hebben voor deze mensen hun rechten, niet hun grond compromitteren en eens een keer de belangen van de gewone mensen zwaarder laten wegen dan de belangen van miljardairs en miljonairs die in de USA en in het buitenland wonen.
Bedenk verder dat dat stuk grond voor hen onwijs veel belangrijker is dan dat het stuk grond naast jouw huis of mijn huis voor ons is. Zij leven van die grond, zij proberen zoveel mogelijk onafhankelijk te functioneren. Bovendien heb je in tal van plaatsen in de USA (o.a. Detroit) gezien hoe weinig de overheid erom geeft als de waterkwaliteit zo slecht is dat mensen zwaar gehandicapt geraken van het drinken van water.
Hoe het is om in zo'n gebied te leven kan je hier zien:

Daar zit er lood in het water. Hier in de grond, vlak onder de vloer van de huizen. Uiteraard in een arbeiderswijk.

Terug volledig ontopic (het voorgaande hangt er wel sterk mee samen), hier hoor je Shailene Woodley over DAPL, 1-2 maanden geleden.
Zoals ik aangaf, ze is er al langer mee bezig.
Andere gesprekken met TYT (Politics): https://www.youtube.com/r(...)ics+shailene+woodley
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_165956137
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 18:12 schreef Captain_Ghost het volgende:

[..]

Ik denk van niet. Het is aangetoond dat olie milieu vervuilt. Dus het duurt niet lang voordat overal op elektrische of waterstof of nieuwe aandrijving overstapt.
Waarom alsnog een pijp door, als straks toch niet meer nodig is.
Ik wist niet dat elektrisch rijden ook de noodzaak om te eten wegneemt.
pi_165956170
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 18:15 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Ik wist niet dat elektrisch rijden ook de noodzaak om te eten wegneemt.
Winkels moeten zijn voorraad bijgevuld zijn,
Boeren moeten grond kunnen bewerken.

Beiden kunnen prima op elektrische of waterstof mee werken.
Alleen de wil en goedkopere variant is er nog niet. Rest is al binnen handbereik.
Al die ontdekkingsreizen door mensen, ze hebben nooit tegenhouden door domheid van mensen
pi_165956191
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 18:12 schreef Captain_Ghost het volgende:

[..]

Ik denk van niet. Het is aangetoond dat olie milieu vervuilt. Dus het duurt niet lang voordat overal op elektrische of waterstof of nieuwe aandrijving overstapt.
Waarom alsnog een pijp door, als straks toch niet meer nodig is.
Nog even snel cashen voor de financiële elite nu het nog kan, daar gaat het inderdaad overwegend om.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_165956202
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 18:12 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Niet echt. Ja, in de zin dat niemand het in zijn achtertuin wil hebben en zeer terecht, maar er speelt heel wat meer dan dat. Bovendien krijgen die mensen er niets voor terug, enkel wat miljonairs en miljardairs, overwegend buiten de USA, hebben er wat aan. Laat ik maar even een simpel voorbeeld geven wat pretty much hetzelfde zou zijn. Stel dat een bedrijf wat sterk de lucht vervuilt binnen een straal van 1000m zich in of net naast een villawijk (laten we Het Gooi nemen) zou willen vestigen, de bewoners van die wijk houden het tegen en vervolgens komen ze in Amsterdam Oost, de lokale bevolking protesteert nog veel luider maar dat wordt compleet genegeerd, dat is ongeveer wat er aan de hand is. Alleen gaat het in dit geval om een olieleiding en er gebeuren heel erg vaak hele ernstige ongelukking met dit soort leidingen. Eerlijk gezegd zou ik moeten opzoeken of dat ze over hun grond gaan of net naast hun grond maar het doet er niet heel erg veel toe. De USA heeft een verdrag gesloten met deze groep mensen die afstammen van mensen wiens land gestolen is door onze voorouders, ze moeten gewoon wat respect hebben voor deze mensen hun rechten, niet hun grond compromitteren en eens een keer de belangen van de gewone mensen zwaarder laten wegen dan de belangen van miljardairs en miljonairs die in de USA en in het buitenland wonen.
Bedenk verder dat dat stuk grond voor hen onwijs veel belangrijker is dan dat het stuk grond naast jouw huis of mijn huis voor ons is. Zij leven van die grond, zij proberen zoveel mogelijk onafhankelijk te functioneren. Bovendien heb je in tal van plaatsen in de USA (o.a. Detroit) gezien hoe weinig de overheid erom geeft als de waterkwaliteit zo slecht is dat mensen zwaar gehandicapt geraken van het drinken van water.
Hoe het is om in zo'n gebied te leven kan je hier zien:

Daar zit er lood in het water. Hier in de grond, vlak onder de vloer van de huizen. Uiteraard in een arbeiderswijk.

Terug volledig ontopic (het voorgaande hangt er wel sterk mee samen), hier hoor je Shailene Woodley over DAPL, 1-2 maanden geleden.
Zoals ik aangaf, ze is er al langer mee bezig.
Andere gesprekken met TYT (Politics): https://www.youtube.com/r(...)ics+shailene+woodley
Miljardairs en miljonairs hebben het minste te vrezen als olie schaars is. De focus is niet op de overheid hervormen zodat de prioriteiten verschuiven, maar op nimby.
pi_165956217
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 18:17 schreef Captain_Ghost het volgende:

[..]

Winkels moeten zijn voorraad bijgevuld zijn,
Boeren moeten grond kunnen bewerken.

Beiden kunnen prima op elektrische of waterstof mee werken.
Alleen de wil en goedkopere variant is er nog niet. Rest is al binnen handbereik.
Ik denk niet dat jij weet waar olie zoal voor gebruikt wordt. Ik heb het namelijk niet over mobiliteit.
pi_165956288
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 18:20 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Ik denk niet dat jij weet waar olie zoal voor gebruikt wordt. Ik heb het namelijk niet over mobiliteit.
Olie wordt ook gebruikt voor plastic en of smering van bepaalde apparaten. Die kan je wel op klein schaal produceren. Daarvoor heb je oliepijp niet nodig.
De mobiliteit is juist de grootste verbruikers van olie.
Olie wordt ook gebruikt om energie opwekken, op lange termijn kan dat veranderen door zonnepanelen en of kerncentrales (met garantie dat overheid 10.000 jaar opslag blijven beveiligen).

Maar ja, mensen die geld willen verdienen, produceren meer dan het nodig is. Ze moeten meer kunnen verkopen dan ze eigenlijk kan.
Al die ontdekkingsreizen door mensen, ze hebben nooit tegenhouden door domheid van mensen
pi_165956415
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 18:24 schreef Captain_Ghost het volgende:

[..]

Olie wordt ook gebruikt voor plastic en of smering van bepaalde apparaten. Die kan je wel op klein schaal produceren. Daarvoor heb je oliepijp niet nodig.
De mobiliteit is juist de grootste verbruikers van olie.
Olie wordt ook gebruikt om energie opwekken, op lange termijn kan dat veranderen door zonnepanelen en of kerncentrales (met garantie dat overheid 10.000 jaar opslag blijven beveiligen).

Maar ja, mensen die geld willen verdienen, produceren meer dan het nodig is. Ze moeten meer kunnen verkopen dan ze eigenlijk kan.
Kunstmest en bestrijdingsmiddelen zijn inderdaad maar kleinschalig dingetjes op deze hongerige wereld.

Kun jij trouwens een land noemen waar de overheid al 500 jaar aan de macht is?
pi_165956424
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 18:19 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Miljardairs en miljonairs hebben het minste te vrezen als olie schaars is. De focus is niet op de overheid hervormen zodat de prioriteiten verschuiven, maar op nimby.
Ik wil met alle plezier met jou verder discussiëren over het nut van olie vs. de noodzaak om eerder af te kicken (in het kort, ik zie het als positief dat de olie schaars aan het worden is, er zijn voldoende alternatieven maar we moeten de technologie eraan aanpassen en dat kost wat tijd, hoe meer er zou zijn hoe meer we zouden gebruiken hoe meer onleefbaar het hier op termijn gaat worden) maar dat valt volgens mij een beetje buiten de kern van de discussie hier. Ja, dat speelt zeker mee, het is zeker een van de aanleidingen voor de huidige protesten maar in de kern gaat het meer om elite vs. gepeupel, het opofferen van gewone mensen voor de elite, het gebrek aan democratie en persvrijheid in de USA maar ook o.a. in Nederland.
Als je van mening bent dat we die olie en dat specifieke transport (van die locatie naar die andere locatie) nodig is, prima, maar het gaat er hier meer om dat het transport van die olie precies over dat stuk grond gaat wat van de groep mensen is die het zwakst staat en die wordt genegeerd terwijl de bewoners van een villawijk maar eventjes hoefden te piepen om de pijpen vershcoven te krijgen, het gaat er hier om dat die olie naar het buitenland gaat en dat het grootste deel van de winst eveneens naar het buitenland of de 0,1% in de USA gaat.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_165956452
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 18:31 schreef Glazenmaker het volgende:

[..]

Kunstmest en bestrijdingsmiddelen zijn inderdaad maar kleinschalig dingetjes op deze hongerige wereld.

Kun jij trouwens een land noemen waar de overheid al 500 jaar aan de macht is?
Vat het alsjeblieft niet verkeerd op (ik waardeer jouw bijdrage en ik waardeer het dat jij fel voor jouw mening uitkomt) maar zou je daar alsjeblieft een andere draad voor willen openen? Om twee redenen:
- zie mijn laatste reactie
- het onderwerp is belangrijk genoeg dat het een goede discussie verdient, niet in de kantlijn offtopic. Open die draad, stuur me een berichtje of laat hier een linkje aachter en ik zal daar meedoen aan de disscussie. ;)

Terzijde, het klopt dat olie voor veel meer gebruikt wordt dan dat de meeste mensen weten. In essentie omdat olie een zeer energierijke verbinding is, net als methaan, daardoor kan je het gebruiken voor veel reacties en kan je dus erg veel ervan vormen, waaronder inderdaad kunstmes (olie of aardgas).

quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 06:26 schreef Lyrebird het volgende:

[..]

Eens.

Die indianen zijn natuurlijk fotogeniek en zo, en dat doet het goed als je het over sacred land wil hebben om zo'n pijplijn te stoppen, maar het is smoke and mirrors (ook "spiegeltjes en kraaltjes" kwam naar boven, maar dat is wel heel misplaatst...). Het wordt tijd dat die Indianen stoppen met zielig doen, en deel worden van de Amerikaanse maatschappij. Sluit de reservaten.

Meer info: http://www.nationalreview(...)state-indian-country

Lees en huiver.
Een heel ander geluid maar evengoed welkom. ;)
Alleen maar jaknikkers, daar hebben we niets aan. Zolang er maar met respect voor elkaar wordt gediscussiëerd.
Het gaat hier wel om iets meer dan indianen. Het argument is verdedigbaar dat het voor de natives beter zou zijn als ze volledig integreren, daar wil ik best mee instemmen, maar dat is niet echt de kern van wat er hier speelt.

[ Bericht 4% gewijzigd door Bram_van_Loon op 14-10-2016 18:42:13 ]
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_165962699
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 01:06 schreef Captain_Ghost het volgende:

[..]

Je bedoelt aan mensen die hiervoor olie betalen om rond mee kunnen rijden, daartegen verdienen directeur van de pijp bakken centen voor niks..

Ik zou zeggen dat meer mensen hebben eigenlijk niks aan de pijp... Bovendien is olie milieuvervuiling.
Was Volkert er niet bij om iemand neer te knallen?
Ik zou best christen en verlost willen zijn, als de christenen er maar wat verloster uit zouden zien.
(Nietzsche)
pi_165965270
quote:
14s.gif Op vrijdag 14 oktober 2016 23:05 schreef ietjefietje het volgende:

[..]

Was Volkert er niet bij om iemand neer te knallen?
Ja, begin over Volkert in een draad die gaat over iemand die een hart van goud heeft en volledig geweldloos is en oproept om geweldloos te handelen. Sterk. :|W
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_166017678
Jimmy Dore (komiek) vat het hier goed samen.
Dat knulletje wat je op de foto ziet draagt een machinegeweer, ze hadden een mijnbestendig voertuig (ja, wat in Irak en in Afghanistan wordt gebruikt) naast haar van geparkeerd. Dit voor een overwegend wreedzaam verlopen protest, wat miraculeus is aangezien ze eerder private bewakers met aanvalshonden (bloed droop van de neus en de lippen af) en traaangas op hen afstuurden. Deze mensen werkten daar in opdracht van het leger en de uitrusting kregen ze van de oliebedrijven die achter deze pijplijn zitten waaronder TransCanada.
https://www.facebook.com/democracynow/videos/10154446432358279/
Hier zie je het filmpje naar aanleiding waarvan Amy Goodman werd gearresteerd. Vijf dagen daarna besloot Obama om voor de show tijdelijk de bouw stil te leggen, zogenaamd, want ze gingen ondertussen verder maar met iets anders wat met de bouw te maken heeft. Of dat het door dit filmpje kwam is moeilijk te zeggen maar het werd veel bekeken dus het zou best wel invloed kunnen hebben gehad.

Een kleine update. De producer van Josh Fox zat 48 uur vast voordat ze een advocaat mocht spreken, trek daar zelf maar je conclusies uit. Een native meisje (tiener of net boven de 20) werd gearresteerd zonder enige concrete aanleiding en kreeg pas in de ochtend een oranje jumpsuit, ze hebben haar dus naakt laten overnachten.
Het is het standaard beleid daar nu om de laataste 20 mensen te die de plaats verlaten te arresteren, volgens een advocate die als vrijwilligster daar werkt omdat ze op die manier out of towners willen afschrikken om mee te protesteren.

ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_166017918
Doorsneekop, een matig zesje.
Zwitser, woont vaak in Amsterdam, rijdt RaR en i8, is arts, woest aantrekkelijk en geeft modellen.
pi_166018253
quote:
0s.gif Op maandag 17 oktober 2016 18:45 schreef Patrice_Consigny het volgende:
Doorsneekop, een matig zesje.
Dat is in ieder geval een voldoende. *O*
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_166018619
quote:
0s.gif Op maandag 17 oktober 2016 19:00 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Dat is in ieder geval een voldoende. *O*
Zesjescultuur hier.
Zwitser, woont vaak in Amsterdam, rijdt RaR en i8, is arts, woest aantrekkelijk en geeft modellen.
pi_166267745
Een gesprek met Shailene Woodley en Deia Schlosberg (die 48 uur lang werd vastgehouden zonder rechtsbijstand te mogen krijgen en nu 45 jaar gevangenisstraf kan krijgen, omdat ze filmde hoe er sabotage werd gepleegd zonder dat ze er zelf bij betrokken was) naar aanleiding van die arrestaties.

In de laatste Josh Fox, een bekende documentairemaker, die met haar samenwerkt.
Amy Goodman van Democracy Now dreigde ook onlangs gearresteerd te worden omdat zij in ND filmde hoe de private beveiligers met aanvalshonden de betogers aanvielen. Last minute stak een rechter er een stokje voor, vermoedelijk door de mediadruk.

[ Bericht 3% gewijzigd door Bram_van_Loon op 28-10-2016 19:09:45 ]
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_166273393
Momenteel zijn er veel ontwikkelingen in ND. tl;dr-versie: excessief politie-optreden, auto's die ineens in de brand vliegen (mensen die ingehuurd zijn door bedrijven zoals vroeger vakbonden werden gebroken?) en meer van dat fraais.

Edit: nu zijn er ook beelden.
Voor wie het niet kent, Redacted Tonight is een progressief programma gepresenteerd door een comedian waarin er veel op politieke kwesties wordt ingegaan.

[ Bericht 37% gewijzigd door Bram_van_Loon op 28-10-2016 23:32:25 ]
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')