Laatste postquote:Hoi mede-FOK!kers,
Heeft er hier iemand ervaring met veganisme? Ik probeer er meer informatie over in te winnen.
Ik ga komende week op mezelf wonen, en vind dat een mooie gelegenheid om ook eens de eet- en leefgewoonten onder de loep te nemen. Ik zie steeds vaker de term veganisme voorbij komen, en geloof ook wel dat dat erg gezond is. Door de interesse wil ik me er graag in gaan verdiepen.
Graag serieuze reacties hierop
quote:Op vrijdag 30 september 2016 13:50 schreef Dizorn het volgende:
[..]
NiceLaat je niet afschrikken of ontmoedigen door de vleeseters die zullen schreeuwen dat je nu automatisch compleet retarded bent omdat je een bepaald dieet volgt.
Maar laat je ook niet afschrikken door "the vegan police" die gaan beweren dat je een monster bent als je ooit een keer (al dan niet per ongeluk) toch wat dierlijks naar binnen werkt, of iets van leer hebt, oid. Uiteraard ben ik ervan overtuigd dat 100% vegan het beste is, maar 98% vegan is alsnog 98% beter dan 0% vegan
[..]
Correctie: om gezonder te kunnen eten.
Maar ik kan het wel zeggen, want bijvoorbeeld transvet (komt van nature alleen in dierlijke producten voor) is in elke hoeveelheid slecht voor je. Cholesterol zelfde verhaal (kan je zelf aanmaken, wat je binnenkrijgt via eten is niet nodig en vaak zelfs te veel). Daarbij, wat als 'normaal cholesterol' wordt aangemerkt zorgt er nog altijd voor dat mensen veel meer hart- en vaatziekten krijgen in westerse landen t.o.v. landen waar ze (voornamelijk) plant-based eten.
Kortom zijn het calorieen die geen benodigde micronutrienten en eventueel verkeerde macronutrienten bevatten. De definitie van 'junkfood' is "empty calories". Komt aardig dicht bij elkaar in de buurt.
Daarnaast probeer je een hele opvatting onderuit te halen door 2 voorbeelden te geven van mogelijk slecht onderzoek. Je hebt zelf geen onderzoek. En mocht je dat onderzoek tevoorschijn halen, laat dan wel even zien dat ze niet gesponsord werden door de industrie, want dat gebeurt niet zelden..
Ditquote:Op vrijdag 30 september 2016 15:02 schreef MutedFaith het volgende:
Mooi dat TS iets heeft gevonden wat voor haar werkt. Daar moet t uiteindelijk om gaan, dat je voor jezelf de beste keuze maakt en die keuze niet ook aan andere mensen probeert op te dringen.
Dat vind ik héél knap!quote:Op vrijdag 30 september 2016 12:08 schreef girlnextdoor. het volgende:
[..]
Nee, ik eet juist veganistisch nu. Ik heb het idee dat mijn lichaam daar rustiger van is geworden, en dat is ook precies waarom ik deze stap heb genomen
psies.......quote:Op vrijdag 30 september 2016 15:02 schreef MutedFaith het volgende:
Mooi dat TS iets heeft gevonden wat voor haar werkt. Daar moet t uiteindelijk om gaan, dat je voor jezelf de beste keuze maakt en die keuze niet ook aan andere mensen probeert op te dringen.
Goeie bron, Robin. Echt op hoog niveau discussieren met jou.quote:Op vrijdag 30 september 2016 07:41 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Niks mis met de kwaliteit van vlees en vis.
Dan vind je dus geen goede bronnen; een goede bron zou niet een mening bekrachtigen maar een feit aan het licht brengen.quote:Op zondag 2 oktober 2016 13:01 schreef RobinOok het volgende:
Ik geef mijn mening, jullie geven jullie mening.
Geen zin in al die bronnen, want jullie vinden de bronnen die jullie mening ondersteuen, ik degene die mijn mening ondersteunen en vervolgens zijn we geen steek verder gekomen, behalve een heleboel tijd verspild. Je moet echt lekker geloven wat jij wilt. Maar ik zeg er alleen bij dat niet iedereen het dus met jullie eens is. Zo simpel is het.
Feiten in de voedingsleer. Pffffffff. Alsjeblieft, alsof voeding exacte wetenschap is! *zoektsmileydiegaatjeinhoofdprikt*quote:Op zondag 2 oktober 2016 13:08 schreef Njosnavelin het volgende:
[..]
Dan vind je dus geen goede bronnen; een goede bron zou niet een mening bekrachtigen maar een feit aan het licht brengen.
Maar geniet maar van je met rommel doordrenkte biefstuk, zolang het nog kan
Op mijn school werden vrij weinig dingen gezegd waar ik het niet mee eens was. En anders zei ik dat ja.quote:Op zondag 2 oktober 2016 13:05 schreef Dizorn het volgende:
Ga/ging je wel naar school, of vind je dat ook tijdverspilling omdat daar dingen gezegd worden waar jij het niet mee eens bent?
Ah, hebben we je toch nog wat kunnen bijbrengen.quote:Op zondag 2 oktober 2016 13:45 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Feiten in de voedingsleer. Pffffffff. Alsjeblieft, alsof voeding exacte wetenschap is! *zoektsmileydiegaatjeinhoofdprikt*
Met rommel doordrenkte biefstukken. Jezus, dan snap ik dat je niks meer durft te eten zeg! Hahahahaha.
Waar koop/kocht jij biefstukken dan?quote:Op zondag 2 oktober 2016 13:08 schreef Njosnavelin het volgende:
Maar geniet maar van je met rommel doordrenkte biefstuk, zolang het nog kan
Ik eet geen vlees.quote:Op zondag 2 oktober 2016 14:26 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Waar koop/kocht jij biefstukken dan?
Op de rommelmarkt natuurlijk.quote:Op zondag 2 oktober 2016 14:26 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Waar koop/kocht jij biefstukken dan?
Ik ben niet bang en ik maak me geen zorgen. Ik eet trouwens ook heerlijk.quote:Op zondag 2 oktober 2016 13:51 schreef Pietverdriet het volgende:
Volgens mij is je zo zorgen maken en bang zijn voor je gezondheid dat je vegan wordt en er de hele dag mee bezig zijn ongezonder dan af en toe een mooie gemarmerde steak te eten en van je leven genieten
Dus als iets geen exacte wetenschap is is het niet de moeite waard erachter te komen wat (waarschijnlijk) de waarheid is?quote:Op zondag 2 oktober 2016 13:45 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Feiten in de voedingsleer. Pffffffff. Alsjeblieft, alsof voeding exacte wetenschap is! *zoektsmileydiegaatjeinhoofdprikt*
Met rommel doordrenkte biefstukken. Jezus, dan snap ik dat je niks meer durft te eten zeg! Hahahahaha.
beetje een vals dilemma dit hequote:Op zondag 2 oktober 2016 13:51 schreef Pietverdriet het volgende:
Volgens mij is je zo zorgen maken en bang zijn voor je gezondheid dat je vegan wordt en er de hele dag mee bezig zijn ongezonder dan af en toe een mooie gemarmerde steak te eten en van je leven genieten
Niet echt een dilemma omdat het voor een vegan nogal moeilijk is om van een biefstuk te genietenquote:
ik eet alleen planten maar zou prima van dierlijke producten kunnen genietenquote:Op zondag 2 oktober 2016 15:00 schreef FANN het volgende:
[..]
Niet echt een dilemma omdat het voor een vegan nogal moeilijk is om van een biefstuk te genieten
oh...quote:Op zondag 2 oktober 2016 15:04 schreef Drug het volgende:
[..]
ik eet alleen planten maar zou prima van dierlijke producten kunnen genieten
Ik maak liever Vegan burgers en een aardbeiensmoothie en patatjes, soort happymealquote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik eet trouwens niet Veganistisch hoor, moet je wel té veel laten![]()
af en toe een ijsje jah, dat wil ik ook![]()
quote:Op zondag 2 oktober 2016 15:09 schreef FANN het volgende:
[..]
Ik maak liever Vegan burgers en een aardbeiensmoothie en patatjes, soort happymeal![]()
doe ik wel met Havermelk trouwens..ja vegan burgers zijn ook lekker, maar veel moeiteSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik eet trouwens niet Veganistisch hoor, moet je wel té veel laten![]()
af en toe een ijsje jah, dat wil ik ook
smoothies leef ik zo'n beetje op, stop er alles in, fruit, avocado's havermout, noten, pindakaas hnngg
ijs is er ook plantaardig. sorbet of op sojabasis. het is voor thuis goed te doen vind ik zelf, maar zodra je de deur uit gaat en in sociale setting bent wordt het wel wat uitdagender
thuis vind ik dat soja ijs ook niet écht lekker zeg maarquote:Op zondag 2 oktober 2016 15:12 schreef Drug het volgende:
[..]
ja vegan burgers zijn ook lekker, maar veel moeite
smoothies leef ik zo'n beetje op, stop er alles in, fruit, avocado's havermout, noten, pindakaas hnngg
ijs is er ook plantaardig. sorbet of op sojabasis. het is voor thuis goed te doen vind ik zelf, maar zodra je de deur uit gaat en in sociale setting bent wordt het wel wat uitdagender
o ik heb het niet geprobeerd nog.quote:Op zondag 2 oktober 2016 15:13 schreef FANN het volgende:
[..]
thuis vind ik dat soja ijs ook niet écht lekker zeg maar![]()
Vegan burger is geen moeite man, je koopt gehakt, flikkert er van alles doorheen en je bakt het,
of je koop ze kant en klaar, kan ook
'quote:Op zondag 2 oktober 2016 15:17 schreef Drug het volgende:
[..]
o ik heb het niet geprobeerd nog.
ik hou niet zo van die soja producten, liever van bonen of kikkererwten
dat klinkt wel goed. maar ik ben te lui om verder te kijken dan de appie om de hoekquote:Op zondag 2 oktober 2016 15:20 schreef FANN het volgende:
[..]
'
Je hebt ook noten burgers, zijn ook lekker om een hamburger te maken, kan je kant en klaar kopen
lui varkerquote:Op zondag 2 oktober 2016 15:21 schreef Drug het volgende:
[..]
dat klinkt wel goed. maar ik ben te lui om verder te kijken dan de appie om de hoek
ingredienten: kipeiwitquote:Op zondag 2 oktober 2016 15:24 schreef FANN het volgende:
[..]
lui varker![]()
maar misschien hebben ze bij Appie ook wel notenburgers
deze bijvoorbeeld![]()
http://www.goodbite.nl/vegetarisch-product/notenburger/
o dat klinkt wel chill, eens kijken of ze dat hier ook hebbenquote:Op zondag 2 oktober 2016 15:24 schreef Dizorn het volgende:
De ap (bij mij) heeft sindskort falafeldeeg waarvan je zelf burgers of plakjes kan maken en bakken. Ga het binnenkort proberen maar falafel is heerlijk
maar dat ijs verkopen ze natuurlijk alleen weer in Bio winkels enzoquote:Op zondag 2 oktober 2016 15:23 schreef Dizorn het volgende:
Als je lekker vegan ijs wil moet je eens "prof Grunschnabel" proberen. Soort van ben en jerrys onder t vegan ijs (maar dan zonder harde stukjes ^^).
Het enige wat ik "mis" bij vegan eten is inderdaad variatie bij uit eten gaan. Zijn altijd wel vegan opties te vinden maar het is wel beperkte keuze. Terwijl er gigantisch veel lekkers te maken is. Spirit in Rotterdam (en amsterdam, of dat komt nog) is echt een goed voorbeeld. Maar ik kan bij de bagels en beans ook prima terecht bijvoorbeeld.
Ja je kan niet overal naar binnen lopen en verwachten dat je iets krijgt wat naar je zin is. Is ook een voordeel want ik ga dus hoedanook niet naar plekken als de Mac, ik kan gebakjes op werk met extra reden afslaan..
Nope.quote:Op zondag 2 oktober 2016 15:26 schreef FANN het volgende:
[..]
maar dat ijs verkopen ze natuurlijk alleen weer in Bio winkels enzo![]()
moet je de halve stad afreizen voor een ijssieheb ik dan ook weer geen trek in
![]()
daarom is mijn bewondering voor écht Veganisten ook grenzeloos
Dan ga ik het proberenquote:Op zondag 2 oktober 2016 15:28 schreef Dizorn het volgende:
[..]
Nope.
Gewoon bij de appie. Wel weggestopt in het vriesvak maar is er gewoon. Laatst nog in de bonus zelfs
Dat ijs is echt heerlijkquote:Op zondag 2 oktober 2016 15:29 schreef FANN het volgende:
[..]
Dan ga ik het proberenspeciaal voor jou
Tja, je kunt nu eenmaal geen groepen mensen uit genormaliseerde onderzoekpopulaties opsluiten in een lab en een vergelijkend onderzoek doen naar de gevolgen van bepaalde dieeten in verder dezelfde omstandigheden.quote:Op zondag 2 oktober 2016 14:47 schreef Dizorn het volgende:
[..]
Dus als iets geen exacte wetenschap is is het niet de moeite waard erachter te komen wat (waarschijnlijk) de waarheid is?
Begin een vegan restaurant en geniet van je klandizie.quote:Op zondag 2 oktober 2016 15:23 schreef Dizorn het volgende:
Als je lekker vegan ijs wil moet je eens "prof Grunschnabel" proberen. Soort van ben en jerrys onder t vegan ijs (maar dan zonder harde stukjes ^^).
Het enige wat ik "mis" bij vegan eten is inderdaad variatie bij uit eten gaan. Zijn altijd wel vegan opties te vinden maar het is wel beperkte keuze. Terwijl er gigantisch veel lekkers te maken is. Spirit in Rotterdam (en amsterdam, of dat komt nog) is echt een goed voorbeeld. Maar ik kan bij de bagels en beans ook prima terecht bijvoorbeeld.
Ja je kan niet overal naar binnen lopen en verwachten dat je iets krijgt wat naar je zin is. Is ook een voordeel want ik ga dus hoedanook niet naar plekken als de Mac, ik kan gebakjes op werk met extra reden afslaan..
Ik ga het écht proberen als ze het tenminste bij mijn AH wél hebben ....quote:
IJs kan prima zonder zuivel, heerlijk sorbetijs.quote:Op zondag 2 oktober 2016 18:46 schreef FANN het volgende:
[..]
Ik ga het écht proberen als ze het tenminste bij mijn AH wél hebben ....
Maar ik ga niet beloven dat ik nooit meer anders ijs eet, want als ik langs v.d. Linde loop
MOET ik gwoon naar binnenen Italiaans ijs
![]()
Ijs is wel een groot zwak van mij, maar ''gewoon'' melk drink ik niet meer en ''vroeger''
dronk ik echt véél melk, dus dat af en toe een ijsje is al een grote verbetering
zet maar het recept neer, maar als het 3 uur werk is haak ik afquote:Op zondag 2 oktober 2016 18:48 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
IJs kan prima zonder zuivel, heerlijk sorbetijs.
Pesto zonder kaas?quote:Op zondag 2 oktober 2016 18:49 schreef FANN het volgende:
Vanavond eet ik Pasta Pesto van Paranoten
volgens mij is dat geheel Vegan
De arrabiata pesto van Ah excellent is vegan en heerlijkquote:
Vegan pesto... Je mist dan toch de kaas lijkt me.quote:Op zondag 2 oktober 2016 21:09 schreef Aphrodyte het volgende:
[..]
De arrabiata pesto van Ah excellent is vegan en heerlijk
srs? chillquote:Op zondag 2 oktober 2016 21:09 schreef Aphrodyte het volgende:
[..]
De arrabiata pesto van Ah excellent is vegan en heerlijk
Vriend van me heeft een keer vegan lasagna voor me gemaakt. Geen idee hoe precies, kaas vervangen met cashewnoten-mix met spul geloof ik. Is 'ie 2 uur mee bezig geweest, hij houdt van koken (ik niet). Maar zelfs dat kan dus gewoon. En geloof me, het was fucking lekker.quote:Op zondag 2 oktober 2016 21:24 schreef Farenji het volgende:
[..]
Vegan pesto... Je mist dan toch de kaas lijkt me.
Dit weekend heb ik vegetarische lasagna gemaakt. Oa met parmezaanse kaas, en bechamelsaus van boter, bloem en melk. In de lasagnebladen zaten eieren. Heerlijk.. Probeer dat maar eens veganistisch te maken...
Nutella is niet vegan. Er zijn wel vegan chocoladepasta's. Ik heb er een van Damhert. Pure chocola en pure chocoladepasta's zijn vaak ook vegan (maar niet standaard).quote:Op zondag 2 oktober 2016 18:49 schreef FANN het volgende:
Maar ik heb wél net een brooodje Nutella op, Nutella is weer niet Vegan denk ik
Ik heb wel eens een pot van de Bio winkel meegenomenquote:Op zondag 2 oktober 2016 21:41 schreef Mieshka het volgende:
[..]
Nutella is niet vegan. Er zijn wel vegan chocoladepasta's. Ik heb er een van Damhert. Pure chocola en pure chocoladepasta's zijn vaak ook vegan (maar niet standaard).
Yepquote:
Ik geloof je welquote:Op zondag 2 oktober 2016 21:33 schreef Dizorn het volgende:
[..]
Vriend van me heeft een keer vegan lasagna voor me gemaakt. Geen idee hoe precies, kaas vervangen met cashewnoten-mix met spul geloof ik. Is 'ie 2 uur mee bezig geweest, hij houdt van koken (ik niet). Maar zelfs dat kan dus gewoon. En geloof me, het was fucking lekker.
Ongetwijfeld, maar minder lekker dan mijn lasagna.quote:Op zondag 2 oktober 2016 21:33 schreef Dizorn het volgende:
[..]
Vriend van me heeft een keer vegan lasagna voor me gemaakt. Geen idee hoe precies, kaas vervangen met cashewnoten-mix met spul geloof ik. Is 'ie 2 uur mee bezig geweest, hij houdt van koken (ik niet). Maar zelfs dat kan dus gewoon. En geloof me, het was fucking lekker.
Ik vind lasagne per definitie smerig.quote:
Nee dat zal de de veganversie ook niet lekker vinden vrees ik, daar heb jij weer gelijk inquote:Op zondag 2 oktober 2016 22:02 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Ik vind lasagne per definitie smerig.![]()
Dus lijkt me sterk dat een veganversie opeens wel lekker is.
Dat is ook raar, lasagne smerig, je bepaalt toch zelf wat je tussen die lasagnebladen stopt?quote:Op zondag 2 oktober 2016 22:02 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Ik vind lasagne per definitie smerig.![]()
Dus lijkt me sterk dat een veganversie opeens wel lekker is.
Ja, maar het zijn dus vooral die taaie, niet-al-dente, dikke, vieze lasagnebladen die lasagne zo smerig maken.quote:Op zondag 2 oktober 2016 22:05 schreef Farenji het volgende:
[..]
Dat is ook raar, lasagne smerig, je bepaalt toch zelf wat je tussen die lasagnebladen stopt?
quote:Op zondag 2 oktober 2016 22:08 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Ja, maar het zijn dus vooral die taaie, niet-al-dente, dikke, vieze lasagnebladen die lasagne zo smerig maken.
Dan moet je eens goede lasagnebladen gebruiken. Van die dingen die je niet vooraf hoeft te koken maar die in je eigen saus in de oven heerlijk al dente gaarstoven.quote:Op zondag 2 oktober 2016 22:08 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Ja, maar het zijn dus vooral die taaie, niet-al-dente, dikke, vieze lasagnebladen die lasagne zo smerig maken.
Ik moet helemaal niks!quote:Op zondag 2 oktober 2016 22:11 schreef Farenji het volgende:
[..]
Dan moet je eens goede lasagnebladen gebruiken. Van die dingen die je niet vooraf hoeft te koken maar die in je eigen saus in de oven heerlijk al dente gaarstoven.
Wat een frustraties! Open er een topic over.quote:Op zondag 2 oktober 2016 22:15 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Ik moet helemaal niks!
Het hele principe van lasagne is een butprincipe. Ik geloof er niet in.
Waarom zou ik er moeite voor doen? Alsof iedereen die wel dol is op lasagne toevallig veeeeeeel betere lasagne vrat toen ze fan werden. Niet dus.
Hou jij je maar bij asiatischquote:Op zondag 2 oktober 2016 22:08 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Ja, maar het zijn dus vooral die taaie, niet-al-dente, dikke, vieze lasagnebladen die lasagne zo smerig maken.
Ik kook dingen uit alle keukens, maar lasagne is gewoon een culinaire vergissing.quote:
Welnee, Lasagne is heerlijk als je hem bereiden kan.quote:Op zondag 2 oktober 2016 22:42 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Ik kook dingen uit alle keukens, maar lasagne is gewoon een culinaire vergissing.
Dus al die jaren ben ik nooit iemand tegengekomen die lasagne kon bereiden!quote:Op zondag 2 oktober 2016 22:44 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Welnee, Lasagne is heerlijk als je hem bereiden kan.
Ben je misschien een keer heel erg ziek geworden na het eten van lasagne, dat je er zo'n aversie tegen hebt?quote:Op zondag 2 oktober 2016 22:47 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Dus al die jaren ben ik nooit iemand tegengekomen die lasagne kon bereiden!
Dat geloof je toch zelf niet? Al de mensen die me vol trots hun beste gerecht voorschotelden, allemaal net zo dol als jullie op lasagne, maar allemaal prutsers, Dat kan toch niet waar zijn?
Als z.g.n. ontbreken van valide onderzoek een reden is om niet veganistisch te eten is dat ook zeker een reden om geen vlees te eten. Hoewel er idd geen relatie aantoonbaar is tussen gezondheid en het al dan niet eten van vlees is er wel degelijk aantoonbaar dat het leeuwendeel van de dierlijke proteïne vol zit met allerlei rommel die niet gezond voor je is. Daarnaast is het 100% aantoonbaar dat de productie van dierlijke proteïne funest is voor de wereldwijde milieu en sociaal-economische hoedanigheid. Ook kun je prima wetenschappelijk onderbouwen dat door eiwitconversies van dieren het eten van dierlijke proteïne dermate inefficiënt is dat door het eten van dierlijke proteïne je bijdraagt aan de ongelijke voedselverdeling op de wereld.quote:Op zondag 2 oktober 2016 16:01 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Tja, je kunt nu eenmaal geen groepen mensen uit genormaliseerde onderzoekpopulaties opsluiten in een lab en een vergelijkend onderzoek doen naar de gevolgen van bepaalde dieeten in verder dezelfde omstandigheden.
Dat heb jij je wijs laten maken door de antivleesmaffia.quote:Op dinsdag 4 oktober 2016 07:24 schreef zeer het volgende:
[..]
wel degelijk aantoonbaar dat het leeuwendeel van de dierlijke proteïne vol zit met allerlei rommel die niet gezond voor je is.
het zijn niet enkel ethische overwegingen die iemand doen besluiten plantaardig te consumeren. daarnaast is het in de ethiek geen beslechte zaak dat dat emotioneel of rationeel of intuïtief of whatever ingegeven is.quote:Op dinsdag 4 oktober 2016 07:42 schreef MutedFaith het volgende:
Als er iets een emotionele keuze is, dan is t de keuze voor veganisme. Puur veganistisch wordt je namelijk imho alleen vanwege zwaarwegende ethische bezwaren. Veel emotioneler dan dat wordt t niet.
Wat dan? Angst voor alle rommel in de grote boze voedingswereld in hun eten stopt?quote:Op dinsdag 4 oktober 2016 08:00 schreef Drug het volgende:
[..]
het zijn niet enkel ethische overwegingen die iemand doen besluiten plantaardig te consumeren.
zo'n vooringenomen vraagstelling nodigt niet echt uit tot antwoorden, dus meh.quote:Op dinsdag 4 oktober 2016 10:42 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Wat dan? Angst voor alle rommel in de grote boze voedingswereld in hun eten stopt?
Klopt. Ik was er inderdaad al uit.quote:Op dinsdag 4 oktober 2016 11:08 schreef Drug het volgende:
[..]
zo'n vooringenomen vraagstelling nodigt niet echt uit tot antwoorden, dus meh.
au contraire, je slaat de plank volledig misquote:Op dinsdag 4 oktober 2016 11:17 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Klopt. Ik was er inderdaad al uit.
Grappig hoe je totaal niet begrijpt waar mijn post over ging die je quote en enorm begint te jammerenquote:Op dinsdag 4 oktober 2016 07:24 schreef zeer het volgende:
[..]
Als z.g.n. ontbreken van valide onderzoek een reden is om niet veganistisch te eten is dat ook zeker een reden om geen vlees te eten. Hoewel er idd geen relatie aantoonbaar is tussen gezondheid en het al dan niet eten van vlees is er wel degelijk aantoonbaar dat het leeuwendeel van de dierlijke proteïne vol zit met allerlei rommel die niet gezond voor je is. Daarnaast is het 100% aantoonbaar dat de productie van dierlijke proteïne funest is voor de wereldwijde milieu en sociaal-economische hoedanigheid. Ook kun je prima wetenschappelijk onderbouwen dat door eiwitconversies van dieren het eten van dierlijke proteïne dermate inefficiënt is dat door het eten van dierlijke proteïne je bijdraagt aan de ongelijke voedselverdeling op de wereld.
Dus kom alsjeblieft niet met muh wetenschap en muh gezonde biefstuk.
Als jij dierlijke proteïne wilt eten is dat een emotionele beslissing die in een volledige egocentrische context genomen wordt. Prima, maar accepteer dat van je zelf en wees niet zo laf om je achter wetenschap of manke 'het is gezonder om lekker vlees te eten dan bang zijn voor je gezondheid'-redenaties (__________________________________!^2 trouwens) te verschuilen.
Volgens mij is het al vaker langsgekomen in dit topic. Een valide reden voor veganisme los van ethiek of gezondheid is het milieu natuurlijk. Zelfs als (ovo-lacto) vegetarier hou je nog steeds een zuivel- en eierindustrie in stand. Als veganist niet meer. En de vleesindustrie is een grote broeikasveroorzaker, en is ook op andere gebieden een grote belasting op het milieu.quote:
Als dieselrijdende vleeseter zonder kinderen ben je op lange termijn beter voor het milieu dan een fietsende vegetarier met kinderen.quote:Op dinsdag 4 oktober 2016 12:05 schreef Farenji het volgende:
[..]
Volgens mij is het al vaker langsgekomen in dit topic. Een valide reden voor veganisme los van ethiek of gezondheid is het milieu natuurlijk. Zelfs als (ovo-lacto) vegetarier hou je nog steeds een zuivel- en eierindustrie in stand. Als veganist niet meer. En de vleesindustrie is een grote broeikasveroorzaker, en is ook op andere gebieden een grote belasting op het milieu.
Wie denk je dat er meer geld verdiend/macht heeft:quote:Op dinsdag 4 oktober 2016 07:30 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Dat heb jij je wijs laten maken door de antivleesmaffia.
En hoe is 'het milieu' geen ethisch argument?quote:Op dinsdag 4 oktober 2016 12:05 schreef Farenji het volgende:
[..]
Volgens mij is het al vaker langsgekomen in dit topic. Een valide reden voor veganisme los van ethiek of gezondheid is het milieu natuurlijk. Zelfs als (ovo-lacto) vegetarier hou je nog steeds een zuivel- en eierindustrie in stand. Als veganist niet meer. En de vleesindustrie is een grote broeikasveroorzaker, en is ook op andere gebieden een grote belasting op het milieu.
Ethiek gaat over hoe je beoordeelt of iets goed of slecht is, moraal gaat over wat goed of slecht is.quote:Op dinsdag 4 oktober 2016 12:27 schreef MutedFaith het volgende:
[..]
En hoe is 'het milieu' geen ethisch argument?
In de omgangstaal wordt ethisch gewoon in de plaats van moreel gebruikt.quote:Op dinsdag 4 oktober 2016 12:30 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ethiek gaat over hoe je beoordeelt of iets goed of slecht is, moraal gaat over wat goed of slecht is.
Zo heb je aan katholieke universiteiten hoorleraren ethiek die dat vak geleerd hebben en aan protestant christelijke zijn dat theologen.
Dat is ook zelfbelang... Gaat over de niet irreele optie dat bijv je huis overstroomt door de stijgende zeespiegel.quote:Op dinsdag 4 oktober 2016 12:27 schreef MutedFaith het volgende:
[..]
En hoe is 'het milieu' geen ethisch argument?
Margarine is ook geen boter en wokkels zijn geen chips.quote:Op dinsdag 4 oktober 2016 13:14 schreef MutedFaith het volgende:
[..]
In de omgangstaal wordt ethisch gewoon in de plaats van moreel gebruikt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |