Het is juist het probleem dat de meer voor de hand liggende verklaring afgewezen wordt en dat men er iets compleet fantastisch voor verzint en dat dan als dé ab-so-lu-te waarheid beschouwt.quote:Op dinsdag 12 juli 2016 09:25 schreef Lunatiek het volgende:
Paranormale zaken werken net als UFO's (unidentified tot ze identified zijn):zolang niet bekend is wat de normale verklaring is, blijft het paranormaal.
Zomaar brullen dat wie het gelooft niet goed snik is, is niet "de meest voor de hand liggende verklaring". Dat zou het zijn als er dieper werd ingegaan op de achterliggende psychische processen, maar dat gebeurt niet (want daarvoor moet je meer dan de hier gangbare algemene ontwikkeling hebben). Ook "het is een hoax" roepen is geen verklaring als daarvoor nog geen enkel bewijs is: bestudeer de zaak in alle aspecten, dan kan de conclusie zijn dat het een hoax is - maar in het verleden is dat lang niet altijd het geval geweest en zijn er boeiende ontdekkingen gedaan.quote:Op dinsdag 12 juli 2016 20:38 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Het is juist het probleem dat de meer voor de hand liggende verklaring afgewezen wordt en dat men er iets compleet fantastisch voor verzint en dat dan als dé ab-so-lu-te waarheid beschouwt.
Dat gebeurt natuurlijk plenty (zelfs hier op fok!). Alleen is het standaard antwoord meestal iets in de trend van "Ik weet toch wel wat ik zelf voel/ervaar!".quote:Op woensdag 13 juli 2016 00:20 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Zomaar brullen dat wie het gelooft niet goed snik is, is niet "de meest voor de hand liggende verklaring". Dat zou het zijn als er dieper werd ingegaan op de achterliggende psychische processen, maar dat gebeurt niet (want daarvoor moet je meer dan de hier gangbare algemene ontwikkeling hebben).
Tja, als iets dmv goocheltrucs (in de breedste zin van het woord) gedaan kan worden dan ben ik inderdaad geneigd om te denken dat het een truc is ipv dat het 'medium' gedachten kan lezen, met overledenen kan praten, lepels buigt met geesteskracht etc etc etc.quote:Ook "het is een hoax" roepen is geen verklaring als daarvoor nog geen enkel bewijs is: bestudeer de zaak in alle aspecten, dan kan de conclusie zijn dat het een hoax is - maar in het verleden is dat lang niet altijd het geval geweest en zijn er boeiende ontdekkingen gedaan.
Wat zijn het volgens jou?quote:Op maandag 11 juli 2016 21:34 schreef erodome het volgende:
Maar entiteiten (geen geesten van dode mensen) geloof ik wel in, door ervaringen.
Is niet echt een eenduidig antwoord op te geven aangezien er vele verschillende entiteiten zijn.quote:
quote:Op dinsdag 12 juli 2016 00:26 schreef BaardaapAd het volgende:
Tsja, mensen wíllen nou eenmaal graag in de grootst mogelijke onzin geloven.
Neem, voorbeeldje, de glimlach van Mark Rutte. Of dat Feyenoord ooit Europees kampioen wordt. Of dat Jezus spoedig komt (dat bord op die kerk hebben ze intussen al drie keer vervangen, iedere keer weer met SPOEDIG er op). Of dat V&D te redden was geweest. Of dat Apple de best mogelijke apparaten uitbrengt (ze doen iedere keer een paar dingetjes anders, de iPhone 24 ligt al lang klaar qua ontwerp).Of het haar van Geert Wilders.
Ah, ja, de iPhone 15 is in deze relevant; die heeft een nieuw soort camera die infrarood kan opnemen. Totdat die eindelijk uitkomt zijn er maar weinig mensen met infrarood opname apparatuur, waarmee het gebrek aan YouTube filmpjes van spoken voor minstens de helft verklaard is.
Ook een microfoon die opnamen van buiten ons normale gehoorbereik aankan (en natuurlijk frequentieverschoven weergave ervan met een app) is bij de spokenjacht zinvol. Mijn speciaal afgerichtte chihuahua is een spokenzoekertje, want die kan veel hogere tonen horen dan wij.
Daar heb je twee begrippen voor; COLD READINGS en HOT READINGS. In een cold reading let het medium heel goed op (wat zegt en doet de klant, wat voor stijl kleding, accent) en probeert de klant te vertellen wat die wil horen. In een hot reading heeft het medium zich voorbereid en weet dus al zo veel mogelijk van de klant, om vervolgens natuurlijk ook de cold reading technieken toe te passen.quote:Op woensdag 13 juli 2016 18:56 schreef Grrrrrrrr het volgende:
het 'medium' gedachten kan lezen, met overledenen kan praten,
whut?quote:Op vrijdag 29 juli 2016 16:35 schreef pipojansen het volgende:
sommige mensen zijn schijterds. zodra iets niet in hun straatje past dat hun nauwe denkpatroon weerlegt, vervallen ze in defensiviteit. oh dat bestaat niet. je ziet spoken. monsters onder je bed. oh wat ben je psychopatisch.
dat is wat hun ouders ze altijd verteld hebben. neeee bas, er bestaan geen monsters onder je bed! spoken bestaan niet joh. zo worden ze voor de rest van hun leven gehersenspoeld. hun ouders achterna. die dat eigenlijk alleen maar zeiden zodat ze van hun kroost afkwamen. flessen wijn kunnen verorberen op bed. want dan kunnen ze weer een nieuw kindje maken. weliswaar met een andere stand. schat, jij ligt altijd boven mij, zo hebben we bas verwerkt. en die is zoooo irritant. komt elke keer met z'n spoken aanzetten. laten we nu een ander standje doen. ik ga bovenop en jij trekt hard aan mijn haren. ik schreeuw de naam van de heilige anita en petrus, misschien dat we dan een meisje krijgen. iedereen in de straat heeft een jongen en een meisje. dat wil ik ook. waarop haar man of vriend roept, ach joh, dat klopt niet. frans en mien hebben toch ook allerlei verschillende standjes gebruikt. zij hebben 3 jongens! ja maar frans en mien zijn helemaal niet zo avontuurlijk. ze zeggen van wel maar ze liegen gewoon tegen ons. weet je nog, die dag, die avond, of was het nacht? in ieder geval, weet je nog, toen, op ons vakantieadres. we vroegen of ze ook bepaalde fantasieën hadden over seks met andere koppels. ze liepen zo hard weg. want frans had hoofdpijn. zo avontuurlijk zijn die twee niet hoor.
Ken anders zat mensen die erg nuchter zijn die wel dingen hebben gezien/gevoeld/ervaren. Ze zullen vaak niet zo snel een label erop plakken, maar dat zegt niet dat er in die hoek geen ervaringen zijn.quote:Op dinsdag 26 juli 2016 18:00 schreef Parafernalia het volgende:
Ik vind het wel typisch dat nuchter in het leven staande mensen nooit een geest zien of voelen.
Vooral dat label is belangrijk. "Oh ik zie iets vliegen wat ik niet ken! Dat moeten vast kleine ruimte mannetjes zijn uit een ver sterrenstelsel om onderzoeken te doen op deze planeet". Na de eerste zin moet het stoppen eigenlijk.quote:Op donderdag 18 augustus 2016 11:48 schreef erodome het volgende:
[..]
Ken anders zat mensen die erg nuchter zijn die wel dingen hebben gezien/gevoeld/ervaren. Ze zullen vaak niet zo snel een label erop plakken, maar dat zegt niet dat er in die hoek geen ervaringen zijn.
Gewoon omdat het bestaat. Ik ben zelf zeer nuchter en zie het liefst iets wetenschappelijk onderbouwd. Sinds 3 dagen heb ik te maken met entiteiten....geesten dus. Iets waarvoor ik iemand 4 dagen geleden, voor het geloven daarin, niet meer echt serieus zou hebben genomen.Ik werd al boos toen een medium aangaf dat ik aanleg had. Nu zocht een overleden schoonbroer contact. Het bestaat krankzinnig genoeg gewoon. Ik kan er ook nog niet bij.....quote:Op maandag 11 juli 2016 21:00 schreef Baas_bas het volgende:
Hoe kan je oprecht in paranormale dingen geloven? Ben je dan een keer hard op je hoofd gevallen of heb je echt een gave?
Zoals geesten in huis of monsters onder je bed? Hoe kan je zoiets geloven?
Ik slaap altijd met 1 blote enkel naast m'n bed, terwijl het donker is en ik alleen thuis was. Word helaas nooit gegrepen, er gebeurt ook nooit iets spannends in m'n levenAltijd al een keer ruzie willen hebben met een spook. Dan moet je toch wat te vertellen hebben
wel gek dat met al die smartphones tegenwoordig je nooit leuke filmpjes hebt van geesten die ruzie zoeken
Dat dacht mijn Pa ook dat zijn overleden broer contact zocht,quote:Op zondag 21 augustus 2016 01:28 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Gewoon omdat het bestaat. Ik ben zelf zeer nuchter en zie het liefst iets wetenschappelijk onderbouwd. Sinds 3 dagen heb ik te maken met entiteiten....geesten dus. Iets waarvoor ik iemand 4 dagen geleden, voor het geloven daarin, niet meer echt serieus zou hebben genomen.Ik werd al boos toen een medium aangaf dat ik aanleg had. Nu zocht een overleden schoonbroer contact. Het bestaat krankzinnig genoeg gewoon. Ik kan er ook nog niet bij.....
Het is verbijsterend.... Ik heb nu een soort van demon aan de haak geslagen. Maar ik weet niets over dit soort zaken. En die sites die erover gaan. Ik begrijp niet dat er niet meer serieuze mensen zijn die er advies over geven.quote:Op zondag 21 augustus 2016 01:36 schreef FANN het volgende:
[..]
Dat dacht mijn Pa ook dat zijn overleden broer contact zocht,
het licht ging steeds knipperen, broer haalde lamp uitelkaar en er zat een draadje los![]()
Bij mijn Pa ook trouwens die was aan het dementeren![]()
![]()
True story
Een demon aan de haak geslagen?quote:Op zondag 21 augustus 2016 01:37 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Het is verbijsterend.... Ik heb nu een soort van demon aan de haak geslagen. Maar ik weet niets over dit soort zaken. En die sites die erover gaan. Ik begrijp niet dat er niet meer serieuze mensen zijn die er advies over geven.
Klinkt grappig. Is het niet. Ik kan op zijn minst niet slapen in mijn slaapkamer. Iets met een hele zware energie (?) heeft ervoor gezorgd dat niet zichtbare spinnen op mij afkomen. Maar het voelt wel echt. En men maakt ook geluid. Dat 'ding' is zo'n twee uur met mij bezig geweest. En ik weet er niets over en geloofde er niet in. Nu zit ik met een pot koffie in de keuken en krabbelt men tegen de deur van de woonkamer......... Klinkt volslagen gek. Dat dacht ik dus ook tot vanmiddag.quote:Op zondag 21 augustus 2016 01:39 schreef FANN het volgende:
[..]
Een demon aan de haak geslagen?
en wat moet ik me daar bij voorstellen?
Heb je verkering gekregen met een Kenau?
Nou ik zou niet te veel koffie drinken dan... straks kan je helemaal niet meer slapen..quote:Op zondag 21 augustus 2016 01:55 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Klinkt grappig. Is het niet. Ik kan op zijn minst niet slapen in mijn slaapkamer. Iets met een hele zware energie (?) heeft ervoor gezorgd dat niet zichtbare spinnen op mij afkomen. Maar het voelt wel echt. En men maakt ook geluid. Dat 'ding' is zo'n twee uur met mij bezig geweest. En ik weet er niets over en geloofde er niet in. Nu zit ik met een pot koffie in de keuken en krabbelt men tegen de deur van de woonkamer......... Klinkt volslagen gek. Dat dacht ik dus ook tot vanmiddag.
Dat wil ik ook niet. Slapen.quote:Op zondag 21 augustus 2016 01:56 schreef FANN het volgende:
[..]
Nou ik zou niet te veel koffie drinken dan... straks kan je helemaal niet meer slapen..
Om te beginnen: Relax en stop met al die koffie.quote:Op zondag 21 augustus 2016 01:58 schreef Jaroon het volgende:
Dan zoek je naar uitbanning van dit soort zaken. Dan krijg je allemaal sites van Mona's en Sjana's. Maar niemand geeft aan wat dit is........en ook niet wat men er mee kan. Ik kan moeilijk een week in de woonkamer en keuken gaan leven.
Heb je niet iets kalmerends in huis?quote:
Precies zo dacht ik ook...quote:Op zondag 21 augustus 2016 02:01 schreef Impressme het volgende:
[..]
Om te beginnen: Relax en stop met al die koffie.
Doe dat eerst maar eens.
Dit is pas mijn tweede kop. Ik wil gewoon DEZE nacht nog een oplossing vinden. Daarnaast weten wat voor schade zoiets kan aanrichten. Het voelde echt lichamelijk alsof het in je bloed zat.quote:Op zondag 21 augustus 2016 02:01 schreef Impressme het volgende:
[..]
Om te beginnen: Relax en stop met al die koffie.
Doe dat eerst maar eens.
Fake, toedeloequote:Op zondag 21 augustus 2016 02:03 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Dit is pas mijn tweede kop. Ik wil gewoon DEZE nacht nog een oplossing vinden. Daarnaast weten wat voor schade zoiets kan aanrichten. Het voelde echt lichamelijk alsof het in je bloed zat.
quote:Op zondag 21 augustus 2016 02:04 schreef Jaroon het volgende:
Dat entiteiten bestonden was al een totale shock. Dit is andere koek. Als er zo direct aliens voor de deur staan kijk ik niet meer vreemd op.
quote:
Je kunt vast wel een opname maken van de situatie.quote:Op zondag 21 augustus 2016 02:10 schreef Jaroon het volgende:
Even serieus. Dit is werkelijk aan de hand.
"Wir schaffen das."quote:Op zondag 21 augustus 2016 02:04 schreef Jaroon het volgende:
Dat entiteiten bestonden was al een totale shock. Dit is andere koek. Als er zo direct aliens voor de deur staan kijk ik niet meer vreemd op.
Wel een appel doorsnijden, netjes door de helft (horizontaal). Heb je gelijk een pentakel om mee te werken. De zaden vormen het pentagram, de appel de cirkel.quote:Op zondag 21 augustus 2016 02:06 schreef Lunatiek het volgende:
Pak je Pottertjes. Staat vast wel een goede spreuk in.
Vade retro satanas wil ook wel helpen.
Gooi keukenzout tegen de deur.
Wijd wat water en gebruik het.
Scherp mes voor als het een aards lichaam heeft.
Maar snij geen appel door.
Ik heb jou hoog zitten normaal gesprokken, maar eh......... geloof je hier zelf in?quote:Op dinsdag 30 augustus 2016 17:57 schreef erodome het volgende:
[..]
Wel een appel doorsnijden, netjes door de helft (horizontaal). Heb je gelijk een pentakel om mee te werken. De zaden vormen het pentagram, de appel de cirkel.
Werkt dat niet kan je zo ook altijd nog verder in stukjes snijden en met wat rozijnen en kaneel in de oven zetten, heb je een lekkere middernachtsnack die in deze versie nog best gezond is ook. Wat (bruine) suiker erbij en wat roomboter is ook erg lekker, maar dan is het snoepgoed.
Die laatste versie is wel het beste voor comfortfood, wat jaroon best kon gebruiken volgens mij
als je zo blijft kijken en de klok slaat twaalf, blijft je gezicht zo staan zei mijn moeder altijdquote:Op zondag 21 augustus 2016 02:06 schreef Lunatiek het volgende:
Pak je Pottertjes. Staat vast wel een goede spreuk in.
Vade retro satanas wil ook wel helpen.
Gooi keukenzout tegen de deur.
Wijd wat water en gebruik het.
Scherp mes voor als het een aards lichaam heeft.
Maar snij geen appel door.
gaat alles goed? Dit was je laatste post op het forum. Of ben je op de paaz beland?quote:Op zondag 21 augustus 2016 02:10 schreef Jaroon het volgende:
Even serieus. Dit is werkelijk aan de hand.
In lekkere appeltjes uit de oven? Absoluut!😋quote:Op dinsdag 30 augustus 2016 20:53 schreef FANN het volgende:
[..]
Ik heb jou hoog zitten normaal gesprokken, maar eh......... geloof je hier zelf in?
Ah... ik ben weer gerustgesteld nuquote:Op woensdag 31 augustus 2016 08:46 schreef erodome het volgende:
[..]
In lekkere appeltjes uit de oven? Absoluut!😋
En dat je een pentagram ziet als je een appel overmidden snijd ook, bij elke appel zitten de zaden in het patroon van een 5 puntige ster.
Maar ik ben een (hobby) heks, geloof dus wel in het een en ander. Niet dat ik erg van de magie beoefenen ben en van overal en nergens rituelen voor doen ben. Ben wel van de jaarfeesten vieren die het ritme van de natuur hier volgen die, daar ben ik van overtuigd, ook zijn weerklank hebben in ons. Ik pas dus mijn leven hier en daar aan aan dat ritme van de hier heersende natuur, gaat wat verder dan alleen wat leuke feestjes.
Het pentakel is het symbool van mijn geloof zoals het kruisje het symbool van christenen is. Het is een oud beschermingssymbool en de verschillende punten staan voor verschillende elementen. Met de enkele punt naar boven staat het voor geest boven materie, met de 2 punten boven staat het voor materie boven geest.
Ik geloof in entiteiten, ik geloof er niet in dat die je zomaar lastig komen vallen. Daar zit geen enkel nut in en ik vind het een rare gedachte dat andere wezens zich zo bezig zouden houden met de mens. Die hebben hun eigen leven en bemoeien zich niet zomaar met ons zolang we ons niet met hen bemoeien.
Iemand die dus raar gekrabbel hoort in huis moet zich eerder zorgen maken dat hij een rat of ander dier in zijn huis heeft dan een entiteit die hem komt plagen.
Dit is wel héél kort door de bocht.quote:Op dinsdag 30 augustus 2016 16:54 schreef LegendLegolas het volgende:
Bovennatuurlijk
= altijd onzin
Paranormaal
= dingen die we niet kunnen verklaren. Zo dachten ze vroeger dat onweer van de goden kwam, onweer was paranormaal. Kan onzin zijn. Is het tegenwoordig meestal ook.
Als die verhalen van hem serieus bedoeld waren en geen trolling vermoed ik dat hij of ergens in een hoekje zit te bibberen of ergens op een psychiatrische afdeling zit.quote:Op zondag 11 september 2016 18:53 schreef Manke het volgende:
Niemand die zich afvraagt hoe het met Jaroon is? Laatst online: 21 dagen geleden and counting.
Kan je zo'n statement onderbouwen?quote:Op maandag 12 september 2016 19:13 schreef Baas_bas het volgende:
Waarom zijn het met name vrouwen die in deze shit geloven?
dat zeggen ze altijd over paranormaal beursenquote:Op maandag 12 september 2016 20:11 schreef Maurice76 het volgende:
Ignorance is bliss, denk ik dan maar. De rest weet gelukkig wel beter. Het is vooral een kwestie van het kaf van het koren scheiden - er is namelijk best veel kaf te vinden op dit gebied. Charlatans en kwakzalvers, die inspelen op de goedgelovigheid van mensen. Om het koren te vinden is een gezonde dosis scepsis nodig.
Volgens mij iedereen nu...quote:
Is onwaar.quote:Op maandag 12 september 2016 19:13 schreef Baas_bas het volgende:
Waarom zijn het met name vrouwen die in deze shit geloven?
nietquote:
Deed je de destijds de afwas voor een paar dagen niet?quote:Op woensdag 27 juli 2016 12:20 schreef Villas__Rubin het volgende:
Ik heb in het oude huis zulke vreemde, freaky dingen meegemaakt, dat ik toch wel vrij terughoudend ben in roepen 'is allemaal onzin joh!'. Ik hoop dat al die dingen op een manier te verklaren zijn die ik over het hoofd heb gezien. Maar op het moment dat je 's nachts echt vreemde dingen meemaakt, zoals aanrakingen, (harde) geluiden waar je je waus van schrikt, geroezemoes beneden in de woonkamer, terwijl je boven aan de trap luistert, en meer dingen die echt 'overduidelijk' waren op de momenten dat het zich voordeed, dan denk je toch niet zo heel makkelijk rationeel op die momenten.
We weten het simpelweg niet. Ik hoop dat het BS is.
Ik heb er liever iig zo weinig mogelijk mee te maken.
Nou, fijn om te horen hoor.quote:Op donderdag 13 oktober 2016 10:41 schreef Coppi het volgende:
Vroeger dacht ik altijd dat mensen die in paranormale zaken geloven nutcases waren. Op een dag realiseerde ik mij dat er 6 miljard mensen geloven in Goden die het heelal geschapen hebben en wonderen verrichten. Toen realiseerde ik mij dat de zweefteven een subgroep van de meerderheid vormen en dat ik en enkelen op Aarde met mij (gelukkig relatief veel Nederlanders) een kleine verlichte minderheid zijn, die het geluk heeft gehad op hoog niveau onderwijs te hebben genoten. Dit in tegenstelling tot het grootste deel van de mensheid.
Sindsdien ben ik mild tegen collega's die pranic healen, praten met hun huisdier, hun telefoon niet tegen hun oor durven te houden, zich niet vaccineren of alleen superfoods eten.
Ik permitteer mijzelf zelfs af en toe mindful door het raam naar buiten te staren. Niemand is tenslotte volledig zweefteefvrij.
Kun je er nog een toelichting op geven?quote:Op zondag 21 augustus 2016 02:10 schreef Jaroon het volgende:
Even serieus. Dit is werkelijk aan de hand.
Weinig. Ik begrijp het nog steeds niet. Veel meer mensen blijken dit soort van ervaringen te hebben trouwens. De psych. 'hulpverlening' heeft ook geen antwoord. Het is geen psychose geweest.........maar wat dan wel? Het blijft de vraag. Ik ben er niet zo heel veel meer mee bezig.quote:Op woensdag 9 november 2016 09:26 schreef Lunatiek het volgende:
Jaroon is terug.
[..]
Kun je er nog een toelichting op geven?
Gedwongen opname met een geleend leren jack met vreemde mouwen......quote:Op dinsdag 30 augustus 2016 21:24 schreef Manke het volgende:
[..]
gaat alles goed? Dit was je laatste post op het forum. Of ben je op de paaz beland?
Ik geloof nergens in. In mijzelf ja. Ik heb al die paden bewandeld. Buitenaardse wezens, paranormale wereld, godsdienst. Allemaal beurzen geweest en mijzelf laten lezen. Zat geld aan kwijt geweest. Zelfs psychedelische middelen gebruikt als test vroeger.quote:Op maandag 11 juli 2016 21:00 schreef Baas_bas het volgende:
Hoe kan je oprecht in paranormale dingen geloven? Ben je dan een keer hard op je hoofd gevallen of heb je echt een gave?
Zoals geesten in huis of monsters onder je bed? Hoe kan je zoiets geloven?
Ik slaap altijd met 1 blote enkel naast m'n bed, terwijl het donker is en ik alleen thuis was. Word helaas nooit gegrepen, er gebeurt ook nooit iets spannends in m'n levenAltijd al een keer ruzie willen hebben met een spook. Dan moet je toch wat te vertellen hebben
wel gek dat met al die smartphones tegenwoordig je nooit leuke filmpjes hebt van geesten die ruzie zoeken
Mooi gezegd. Uiteindelijk komt het hier wel op neer. De hele mensheid is zowat schizofreen.quote:Op donderdag 13 oktober 2016 10:41 schreef Coppi het volgende:
Vroeger dacht ik altijd dat mensen die in paranormale zaken geloven nutcases waren. Op een dag realiseerde ik mij dat er 6 miljard mensen geloven in Goden die het heelal geschapen hebben en wonderen verrichten. Toen realiseerde ik mij dat de zweefteven een subgroep van de meerderheid vormen en dat ik en enkelen op Aarde met mij (gelukkig relatief veel Nederlanders) een kleine verlichte minderheid zijn, die het geluk heeft gehad op hoog niveau onderwijs te hebben genoten. Dit in tegenstelling tot het grootste deel van de mensheid.
Sindsdien ben ik mild tegen collega's die pranic healen, praten met hun huisdier, hun telefoon niet tegen hun oor durven te houden, zich niet vaccineren of alleen superfoods eten.
Ik permitteer mijzelf zelfs af en toe mindful door het raam naar buiten te staren. Niemand is tenslotte volledig zweefteefvrij.
Dat er "niets" is daar is ook geen bewijs voor.quote:Op woensdag 30 november 2016 10:21 schreef Draconian het volgende:
[..]
Ik geloof nergens in. In mijzelf ja. Ik heb al die paden bewandeld. Buitenaardse wezens, paranormale wereld, godsdienst. Allemaal beurzen geweest en mijzelf laten lezen. Zat geld aan kwijt geweest. Zelfs psychedelische middelen gebruikt als test vroeger.
Er is niets! Al die bullshit waar ik in geloofde is omdat op dat moment het je gevoel bevestigd. Het past in je straatje en op dat moment is dat je houvast in deze wereld.
Ik geloof nergens meer in omdat het allemaal onzin is. Net zoals godsdienst. Iets geloven wat een ander ooit in een boek geschreven heeft. Soort kuddegedrag. We zijn zo beïnvloedbaar als mens, en als we ergens in gaan geloven wordt het nog werkelijkheid ook voor je.
Net zoals psychedelische paddenstoelen kunnen fucken met je geest waardoor je echt dingen ziet of voelt die er helemaal niet zijn. Dan leer je wel hoe beïnvloedbaar de mens kan zijn om dingen te geloven.
Het is gewoon echt waar dat de mens in de grootst mogelijk onzin wilt geloven. Ze plaatsen liever iemand boven zich zoals een schepper omdat ze anders geen houvast hebben in dit leven van hoe en waarom. Geloof in jezelf zou ik zeggen. Dat is waar je wel echt mee te maken hebt in dit leven.
[..]
Mooi gezegd. Uiteindelijk komt het hier wel op neer. De hele mensheid is zowat schizofreen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |