Ook ooit gehoord van de Europese Gemeenschap van Kolen en Staal?quote:Op zondag 26 juni 2016 23:51 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Het is een beetje alsof je je kind doodschiet en een nieuwe maakt in de hoop dat die geen slechte cijfers haalt op school. Oftewel, bijzonder drastisch en met alleen maar negatieve gevolgen.
Vroeger was dat overigens geen probleem dankzij de EU. Voor de EU was er de Benelux, die aan de wieg heeft gestaan van de EU. Daarvoor moest je gewoon bij de grens aanschuiven om gecontroleerd te worden.
Idd, straks is bijna iedereen "laag opgeleid", werkeloos of heeft een laag inkomen.quote:Op maandag 27 juni 2016 09:03 schreef Elzies het volgende:
[..]
Dankzij deze EU zitten veel van die Nederlandse vrachtwagenchauffeurs werkloos thuis. Dat is het eerlijke verhaal. Daarom moeten die verdragen herzien en veranderd worden. Maar ja, daar zitten multinationals die zo goedkoop mogelijk arbeiders willen ronselen niet op te wachten. Het is ook niet voor niets dat de rijken voor de EU zijn en de midden en lagere klassen tegen. Tegelijkertijd zien we dat de kloof tussen arm en rijk groter wordt en de middenklasse wordt uitgedund. Dan is het ook niet zo verwonderlijk dat de tegenstanders van de EU in de meer rijkere landen groeit. Juist in die landen die de EU mede hebben opgericht.
Duitsland mag geen trade agreements afsluiten.quote:Op maandag 27 juni 2016 11:14 schreef Murdera het volgende:
De pond is nog heel erg ver van het laagste punt in het afgelopen jaar, de stockmarket heeft een crashje gehad, 3%, wat niets is vergeleken met de rest van de wereld (ong 10% down)
Amerika canada en duitsland hebben aangegeven goede trade agreements te willen sluiten. Het lijkt erop dat engeland er best mee doorkan zo.
Nope het VK moet een trade agreement met de EU afsluiten, net als de VS nu mee bezig is in de vorm van TTIP.quote:Op maandag 27 juni 2016 11:50 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Duitsland mag geen trade agreements afsluiten.
En weet ook dat "goede" trade agreements in dit geval vooral goed voor de VS en Canada zullen zijn. Die gaan de UK echt geen voordeeltje gunnen omdat zij zonodig uit de EU wilden stappen.quote:Op maandag 27 juni 2016 11:14 schreef Murdera het volgende:
De pond is nog heel erg ver van het laagste punt in het afgelopen jaar, de stockmarket heeft een crashje gehad, 3%, wat niets is vergeleken met de rest van de wereld (ong 10% down)
Amerika canada en duitsland hebben aangegeven goede trade agreements te willen sluiten. Het lijkt erop dat engeland er best mee doorkan zo.
Klinkt zeer doordacht.quote:Op maandag 27 juni 2016 11:13 schreef Oud_student het volgende:
Een ander punt naast de Nexit is de vraag of Nederland nog steeds de Euro moet handhaven.
Als je ziet hoe gevoelig de markten reageren, dan zou bij de volgende enigszins belangrijke gebeurtenis binnen de EU ook de Euro in elkaar kunnen storten.
Zou het niet beter zijn om daar nu uit te stappen? Al was het maar om niet verder garant te hoeven staan, via het ESM, voor de vele miljarden die straks nodig zijn voor falende lidstaten.
En de 17 miljard die Nederland in Griekenland heeft gestopt kun je gewoon afschrijven, want als Nederland in de Euro/EU blijft, dan moeten er weer miljarden worden opgehoest en krijgen we het geld ook nooit terug
Klopt, ik ben opgegroeid met de geneugten van de EU, en die raak ik liever niet kwijt.quote:Op maandag 27 juni 2016 10:25 schreef Gia het volgende:
[..]
Ook ooit gehoord van de Europese Gemeenschap van Kolen en Staal?
Ooit gehoord van de EEG?
De Benelux ging alleen over België, Nederland en Luxemburg.
En iets zegt me dat jij nooit aan de grens hebt hoeven staan om gecontroleerd te worden.
Grappig zo'n diagnose op basis van een nogal brakke analysequote:Op maandag 27 juni 2016 12:20 schreef SpecialK het volgende:
Het probleem met de EU is dat Oost en Zuid-Europa zo nodig mee moesten doen.
Daardoor nu gezooi met Polen, Roemenen, Bulgaren die massaal de arbeidsmarkt verpesten in West-Europa. Daardoor nu gezooi met Griekenland, Spanje en Portugal, Cyprus die de Euro lopen te verkankeren (Ierland is een uitzondering wat dat betreft maar die hadden we in een klein en rijk groepje zonder veel pijn kunnen helpen).
Gooi daar nog eens een zwakke linksige border-control (or lack thereof) aan vast waardoor de hordes uit Afrika en het MO gewoon door kunnen lopen in plaats van ze te helpen waar ze zijn moeten ze per se voor 10x de prijs naar een westers land.
En nu zijn West/Noord-Europese burgers het zat dat hun belastinggeld wordt gebruikt om hun eigen cultuur en economie om zeep te helpen. Verrassing, zeg.
Mijn diagnose is. Begin maar opnieuw en stel deze keer vooraf eens wat (letterlijke en figuurlijke) grenzen.
Maar inhoudelijk gezien heb je weinig te melden. Jammer.quote:Op maandag 27 juni 2016 12:55 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Grappig zo'n diagnose op basis van een nogal brakke analyse
Tja, je claimt dat de arbeidsmarkt is verpest maar dat is maar zeer de vraag. Hebben wij of de Britten zelf voldoende mensen die het vieze en zware werk voor weinig geld willen doen?quote:Op maandag 27 juni 2016 13:03 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Maar inhoudelijk gezien heb je weinig te melden. Jammer.
Dat is diezelfde mythe die telkens weer door de VVD en kornuiten wordt verspreid. Namelijk dat Nederlanders te lui zijn of zich te goed voelen voor smerige klusjes en we daarom arme migranten moeten binnen trekken.quote:Op maandag 27 juni 2016 13:27 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Tja, je claimt dat de arbeidsmarkt is verpest maar dat is maar zeer de vraag. Hebben wij of de Britten zelf voldoende mensen die het vieze en zware werk voor weinig geld willen doen?
Marktwerking. Hoe meer aanbod in een bepaalde sector hoe lager de lonen. Simpel. En dat zie je ook gewoon gebeuren. Het werkt dus niet om werknemers-uitwisseling te doen tussen 2 landen die zulke verschillende economien hebben. Ten minste het werkt misschien tijdelijk totdat mensen werkloos beginnen te raken.quote:Daarnaast is een groter potentieel van mogelijke werknemers zeker niet per definitie negatief en vanuit de marktwerking bezien zelfs positief.
Leg maar uit waarom ik het fout heb ipv dat handwaving wat je hier doet.quote:Het verkankeren van de Euro is ook wat overdreven.
Jij en ik weten dondersgoed wat er zich het afgelopen jaar in Europa heeft afgespeeld. Dat die mensen worden herkauwd en verspreid over de verschillende Europese landen en dat hun groeps-misdaden worden verborgen door de politie doet daar niks van af.quote:Je gemier over immigratie laat vooral zien dat je eigenlijk niet zo goed weet wat daarover is afgesproken en uitgevoerd.
Massamigratie => cultuurverandering. Dat ontkennen lijkt mij waanzin.quote:Dat punt over belastinggeld om de eigen cultuur om zeep te helpen snap ik niet zo maar het zal wel uit dezelfde verzonnen koker komen.
Try again.quote:Al met al is het nogal wat om op basis van die loze aannames zoveel te diagnosticeren.
Binnen de Benelux en bij de EU (EEG) had je ook gewoon grenscontroles hoor. Die zijn pas verdwenen met het Schengenverdrag.quote:Op zondag 26 juni 2016 23:51 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Het is een beetje alsof je je kind doodschiet en een nieuwe maakt in de hoop dat die geen slechte cijfers haalt op school. Oftewel, bijzonder drastisch en met alleen maar negatieve gevolgen.
Vroeger was dat overigens geen probleem dankzij de EU. Voor de EU was er de Benelux, die aan de wieg heeft gestaan van de EU. Daarvoor moest je gewoon bij de grens aanschuiven om gecontroleerd te worden.
sorry, merkel zei het wss uit naam van europa dan.quote:Op maandag 27 juni 2016 11:50 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Duitsland mag geen trade agreements afsluiten.
je kan met een land veel fijnere afspraken maken die meer aan 2 kanten opleveren, dan met de EU. Niemand zegt iets over gunnen of omdat ze zo lief zijn. Ze kunnen nu gewoon een stuk makkelijker deals maken.quote:Op maandag 27 juni 2016 11:56 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
En weet ook dat "goede" trade agreements in dit geval vooral goed voor de VS en Canada zullen zijn. Die gaan de UK echt geen voordeeltje gunnen omdat zij zonodig uit de EU wilden stappen.
Bovendien gaat het wel wat jaren duren voordat die goed uitonderhandeld zijn. Het is ook maar de vraag of er in de UK wel genoeg experts zijn om dit allemaal in goede banen te leiden. De voordelen van de schaalgrootte van de EU ben je kwijt, dus je moet het allemaal zelf doen, in heel korte tijd.
Als er een afzetmarkt van 750 miljoen mensen op het spel staat, zullen de VS wel eerder inbinden dan wanneer het 65 miljoen mensen zijn.quote:Op maandag 27 juni 2016 14:01 schreef Murdera het volgende:
[..]
je kan met een land veel fijnere afspraken maken die meer aan 2 kanten opleveren, dan met de EU. Niemand zegt iets over gunnen of omdat ze zo lief zijn. Ze kunnen nu gewoon een stuk makkelijker deals maken.
maar met de wensen van 750 miljoen mensen over een enorm gebied rekening houden is een stuk lastiger dan met 1 landje. Daar valt veel op te winnen.quote:Op maandag 27 juni 2016 14:55 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Als er een afzetmarkt van 750 miljoen mensen op het spel staat, zullen de VS wel eerder inbinden dan wanneer het 65 miljoen mensen zijn.
Noem eens zo'n wens waarover onenigheid zou kunnen bestaan.quote:Op maandag 27 juni 2016 15:18 schreef Murdera het volgende:
[..]
maar met de wensen van 750 miljoen mensen over een enorm gebied rekening houden is een stuk lastiger dan met 1 landje. Daar valt veel op te winnen.
Maar aan een afzetmarkt van 750 miljoen mensen valt veel meer te verdienen. En daar gaat het uiteindelijk om.quote:Op maandag 27 juni 2016 15:18 schreef Murdera het volgende:
[..]
maar met de wensen van 750 miljoen mensen over een enorm gebied rekening houden is een stuk lastiger dan met 1 landje. Daar valt veel op te winnen.
Ik weet nog niet of ze het onderste uit de kan kunnen trekken als ze dit ook voor alle andere landen op de wereld moeten doen, plus allerhande juridische verdragen uit de knoop moeten trekken.quote:Op maandag 27 juni 2016 14:01 schreef Murdera het volgende:
[..]
je kan met een land veel fijnere afspraken maken die meer aan 2 kanten opleveren, dan met de EU. Niemand zegt iets over gunnen of omdat ze zo lief zijn. Ze kunnen nu gewoon een stuk makkelijker deals maken.
ik snap niet geheel wat je bedoelt, kan je het verduidelijken?quote:Op maandag 27 juni 2016 15:20 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Ik weet nog niet of ze het onderste uit de kan kunnen trekken als ze dit ook voor alle andere landen op de wereld moeten doen, plus allerhande juridische verdragen uit de knoop moeten trekken.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |