Gelukkig zijn er veel heel goede restaurants (ook met diverse sterren) waar stijvigheid allang afgeschaft is, ouderwets tafellinnen weggedaan is en je echt niet door een maitre bediend wordt die eruit ziet als een pinguin (toen Karel V nog een ster had overigens wel gehad, met van die zilveren kruimelruimers enzo, vreselijk, doe mij dan maar een toko als wolfslaar, top eten, heerlijk, maar geen pretentieus gezeik en vormelijkheid)quote:Op woensdag 29 juni 2016 19:48 schreef habitue het volgende:
Oja en ik klets met mijn gezelschap ook vaak het apperatiefglas tegen elkaar, gewoon omdat dat een leuk begin van de avond is. Ik heb helemaal niks met dat stijve gedoe in restaurants, niet in het goedkope en niet in het dure segment.
Dat laatste.quote:Op donderdag 30 juni 2016 16:08 schreef Jovatov het volgende:
Of wachten tot de bediende terugkomt, dan mededelen wat je wil betalen/wat je als wisselgeld wil zodat die bediende weer wisselgeld kan komen terugbrengen?
Dit vind ik een vreemde.quote:Op vrijdag 24 juni 2016 23:10 schreef highender het volgende:
- Neem rustig je hond mee, mits goed opgevoed en het restaurant het toestaat.
Net zoals kleine kinderen.quote:Op donderdag 30 juni 2016 22:19 schreef Iwanius het volgende: Maar inprincipe zijn dieren niet in restaurants welkom!
Lijkt mij, gezien alles wat er intussen hier verwijderd is, geen overbodige luxe.quote:Op vrijdag 1 juli 2016 11:52 schreef Mark het volgende:
Misschien tijd voor een topic Net-etiquette: hoe hoort het ook alweer?
Ik krijg juist heel vaak een kistje of een mapje of dat soort dingen. Misschien hangt het vanaf in welk segment het restaurant is (uiteraard kom ik niet in het hogere segment, want ik ben nog maar een arme student). Ik probeer er altijd gepast in te doen (als in, naar boven afgerond). Of ik loop met het ding naar de kassa en betaal met kaart.quote:Op donderdag 30 juni 2016 16:08 schreef Jovatov het volgende:
Even een vraagje.
Meestal betaal ik gewoon aan de kassa en dan kan ik gewoon zelf in het contact met de bediende er een rond bedrag van maken als fooi.
Maar nu laatst was ik in een restaurant en toen kreeg ik een kistje met daarin de rekening. Nu was dus volgens mij de bedoeling om daar dan het geld in te doen. Maar hoe werkt het dan met wisselgeld/fooi enzo?
Moet je dan met het kistje naar de kassa lopen? Of wachten tot de bediende terugkomt, dan mededelen wat je wil betalen/wat je als wisselgeld wil zodat die bediende weer wisselgeld kan komen terugbrengen?
Hoe dan ook, ik vond het iig uiterst onpraktisch om zo'n kistje neer te zetten.
Wedervraag; Hoort gespeelde onnozelheid ook in een etiquette topic?quote:Op donderdag 30 juni 2016 16:20 schreef Roland_Deschain het volgende:
Als je bij de Italiaan zit en je bestelt een pizza, mag je die dan met de hand eten of moet dat met mes en vork?
Zorg dan dat je een goed restaurant uitzoekt.quote:Op vrijdag 1 juli 2016 14:36 schreef MrSalazar het volgende:
Ik ga geen andere gasten lastigvallen, maar zorg eerst maar eens dat het eten de moeite waard is.
Goed idee, maar ik ben eigenlijk niet zo van het uit eten gaan. Meestal ga ik ergens wat eten na een middagje zuipen in de stad.quote:Op vrijdag 1 juli 2016 14:44 schreef golfer het volgende:
[..]
Zorg dan dat je een goed restaurant uitzoekt.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |