Het 'probleem' met Sylvana is dat ze niet per se een onderlegd en belezen vrouw is, maar eerder een mediapersoonlijkheid welke zichzelf vooral binnen dit aspect geprofileerd heeft doorheen de vele jaren. Hierbinnen vervulde ze vooral vaak de rol van 'hippe en jonge zwarte vrouw met sterk karakter' waardoor ze net iets te vaak een mening of stelling kon verkondigden over onderwerpen welke in feite buiten haar vakgebied lagen maar waar men gemiddeld gezien wel waarde aan hechtte.quote:Op dinsdag 24 mei 2016 14:21 schreef VEM2012 het volgende:
Kan iemand mij uitleggen waarom Sylvana zo gehaat wordt? Ok, haar opvattingen zijn de mijne niet, maar mogen alleen nog maar gewenste opvattingen?
Helemaal mee eens. Niets aan toe te voegen. Kloppende analyse lijkt me.quote:Op dinsdag 24 mei 2016 14:46 schreef Eufonie het volgende:
[..]
Het 'probleem' met Sylvana is dat ze niet per se een onderlegd en belezen vrouw is, maar eerder een mediapersoonlijkheid welke zichzelf vooral binnen dit aspect geprofileerd heeft doorheen de vele jaren. Hierbinnen vervulde ze vooral vaak de rol van 'hippe en jonge zwarte vrouw met sterk karakter' waardoor ze net iets te vaak een mening of stelling kon verkondigden over onderwerpen welke in feite buiten haar vakgebied lagen maar waar men gemiddeld gezien wel waarde aan hechtte.
Wat hier bij komt is dat zij zich al een tijd laat leiden door delen van de vanuit de Verenigde Staten overgewaaide identiteitspolitiek waarbij het nuttige vraagstuk over discriminatie en racisme in de samenleving verzand tot een letterlijk zwart versus wit debat hetgeen niks oplost maar juist de spanning tussen groepen vergroot. Ofwel, het gaat niet over de oproep dat wij tegen racisme moeten strijden, maar dat een bepaalde groep mensen inherent racistisch is.
Het probleem hiermee is dat het a). iemand is wiens kwaliteiten overschat worden door het verleden als mediapersoonlijkheid, b). ze zichzelf meer kunde toekent dan nuttig is en c). laat leiden door een invalshoek welke louter nadelig is voor het debat op zichzelf.
Dat is jouw mening wat de mening van Sylvana is ?quote:Op dinsdag 24 mei 2016 14:46 schreef Eufonie het volgende:
Ofwel, het gaat niet over de oproep dat wij tegen racisme moeten strijden, maar dat een bepaalde groep mensen inherent racistisch is.
Iedereen die blank, excuus, wit is.quote:Op dinsdag 24 mei 2016 14:54 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dat is jouw mening wat de mening van Sylvana is ?
Wie , wat is dan die groep inherente racistischachtigen, volgens Sylvana, volgens jou
De witte mensen toch? Daarnaast wemelt het van het ingebakken racisme, dat geïnstitutionaliseerd is.quote:Op dinsdag 24 mei 2016 14:54 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dat is jouw mening wat de mening van Sylvana is ?
Wie , wat is dan die groep inherente racistischachtigen, volgens Sylvana, volgens jou
Zegt ze dat ? Ik heb dat nooit gelezen van haar of gezien op tv dat ze dat zei.quote:
Zegt ze dat? Schreef ze dat ? Wat is je bron ?quote:
Inherent is dat het racisme "geïnternaliseerd" is, vrij vertaald het zit ingebakken, in de instituties, in de mentaliteit, in de cultuur, in ons taalgebruik zonder dat we er ons van bewust zijn. Ik weet niet of ze het woord "witte" mens ooit genoemd heeft trouwens, maar dat bedoelt ze wel.quote:Op dinsdag 24 mei 2016 15:19 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Zegt ze dat ? Ik heb dat nooit gelezen van haar of gezien op tv dat ze dat zei.
Wat is "inherent" in deze context?
Ben je een beetje geobsedeerd door Sylvana, Ryan? Jaloers zeker?quote:Op dinsdag 24 mei 2016 15:22 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Inherent is dat het racisme "geïnternaliseerd" is, vrij vertaald het zit ingebakken, in de instituties, in de mentaliteit, in de cultuur, in ons taalgebruik zonder dat we er ons van bewust zijn. Ik weet niet of ze ooit het woord "witte" mens ooit genoemd heeft trouwens, maar dat bedoelt ze wel.
Nee.quote:Op dinsdag 24 mei 2016 15:22 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ben je een beetje geobsedeerd door Sylvana, Ryan? Jaloers zeker?
wbt geïnternaliseerd zou ze dat zo kunnen vinden, maar dat is wat anders dat ze iedere blank mens 'inherent racistisch' vind.quote:Op dinsdag 24 mei 2016 15:22 schreef Ryan3 het volgende:
Ik weet niet of ze het woord "witte" mens ooit genoemd heeft trouwens, maar dat bedoelt ze wel.
Het zit je wel enorm dwars, heb ik het idee. Sylvana dit, Sylvana zo. Wat maak je je druk om vent?quote:
Zit mij niets dwars en ik maak me nergens druk om.quote:Op dinsdag 24 mei 2016 15:28 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het zit je wel enorm dwars, heb ik het idee. Sylvana dit, Sylvana zo. Wat maak je je druk om vent?
quote:Op dinsdag 24 mei 2016 15:20 schreef ThePlaneteer het volgende:
[ afbeelding ]
Fok! is ook rasistisch!!
Nou, de conclusie volgt natuurlijk uit het gegeven "inherent". Dus zo farfetched is die gedachte in principe niet. Het ironische is dat men kennelijk op Faceboek als repliek juist reacties neerzet, die haar gelijk geven. Dat er zoveel latent racisme aanwezig is, getuige die reacties, zal een ieder toch enigszins verbazen.quote:Op dinsdag 24 mei 2016 15:27 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
wbt geïnternaliseerd zou ze dat zo kunnen vinden, maar dat is wat anders dat ze iedere blank mens 'inherent racistisch' vind.
Dat is een terugkerende fantasie van mensen die men nodig heeft om een "vijand" aan te klagen.
Ik krijg op Fok ook regelmatig het verwijt " jij noemt iedereen een racist" .
![]()
Blijkbaar willen mensen dan graag iemand verdoemen die een zekere discriminatie benoemt.
Dan maar zo met groteske overdrijvingen, leugentje
Mij niet echt. Racisme zit idd ingebakken, in elke cultuur.quote:Op dinsdag 24 mei 2016 15:32 schreef Ryan3 het volgende:
Dat er zoveel latent racisme aanwezig is, getuige die reacties, zal een ieder toch enigszins verbazen.
Nou ja, ik weet niet hoe oud je bent, maar ik heb door opvoeding en onderwijs (dacht ik althans) sterk anti-racistische, anti-fascistische en anti-seksistische normen en waarden meegekregen.quote:Op dinsdag 24 mei 2016 15:39 schreef n00biedoobiedoo het volgende:
[..]
Mij niet echt. Racisme zit idd ingebakken, in elke cultuur.
Samenleven van diverse culturen gaat tot op bepaalde hoogten goed maar ik denk dat het hoogtepunt in al dan niet latent accepteren daarvan wel bereikt is.
Het begon ongeveer bij de Pietendiscussie, en elke variant hierop, rechten opeisen in een dominate heersende cultuur, zal meer en meer weerstand opwekken, waar dan ook.
't Is iets evolutionairs en kan ver weggestopt zitten en bij sommige voorlingen is 't misschien al weg.quote:Op dinsdag 24 mei 2016 15:47 schreef WheeledWarrior het volgende:
Ik werk ook samen/heb samengewerkt met mensen van allochtone afkomst (Aziatisch met name) en heb nog nooit ook maar iets gemerkt van racisme, discriminatie of zo. Maar kennelijk mis ik iets.
Oh ja "superdiversiteit".quote:Op dinsdag 24 mei 2016 15:48 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nou ja, ik weet niet hoe oud je bent, maar ik heb door opvoeding en onderwijs (dacht ik althans) sterk anti-racistische, anti-fascistische en anti-seksistische normen en waarden meegekregen.
Het gaat wel veranderen, maar de vraag is hoe.
Sociale wetenschappers zijn al vanaf 2007 aan het nadenken over: superdiversiteit http://www.nieuwwij.nl/ve(...)tedelijke-realiteit/
Deze term komt nu ook heel langzaam opzetten in het maatschappelijke debat.
Het punt waar identiteitspolitiek spaak loopt is wanneer het oproept tot cohesie door bijvoorbeeld te strijden homofobie, seksisme of racisme maar dergelijke sentimenten ondertussen bevorderd binnen de, vanuit intersectionaliteit bekeken, onderdrukkende of onderdrukte groep. Enerzijds ontstaat dit wanneer je de onderdrukte groep een zeker alleenrecht geeft qua authenticiteit van spreekrecht (ofwel, alleen vrouwen mogen spreken over feminisme, (ex-)verslaafden over verslaving, zwarten over dekolonisatie van cultuur), anderzijds wanneer je een (on)bewust cultureel suprematisme toekent aan de onderdrukte groep. Dit laatste leidt namelijk niet tot cohesie maar tot toename van spanning, zeker wanneer de eerder genoemde authenticiteit gebruikt wordt als leidraad in debat en cultuur. Een mooi voorbeeld hiervan zie je in bijvoorbeeld BlackLivesMatter hetgeen zichzelf eerder baseert op zwart (cultureel-)nationalisme en suprematisme dan puur het aankaarten van (institutioneel) racisme. Idem dito met een Quinsy Gario bijvoorbeeld; hij is zwart en mag daarom over racisme spreken, blanken hebben een privilege en kunnen daarom niet racistisch bejegend worden en daarom is mijn gebruik van het woord witnek geen racistische uitlating.quote:Op dinsdag 24 mei 2016 14:54 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dat is jouw mening wat de mening van Sylvana is ?
Wie , wat is dan die groep inherente racistischachtigen, volgens Sylvana, volgens jou
Nee, dat wordt niet onder die term verstaan, moet je het linkje maar lezen. Is uit 2015 over voordracht van een Vlaming trouwens op de Haagse Hogeschool.quote:Op dinsdag 24 mei 2016 15:52 schreef Lothiriel het volgende:
[..]
Oh ja "superdiversiteit".
Wat over het algemeen neerkomt op "witte mensen zijn racistisch, en dienen zich aan te passen aan allerhande nieuwkomers". En nog: "we moeten de cultuur van nieuwkomers respecteren en aanvaarden in onze samenleving". So far so good, en dan de ultieme dooddoener: "wij zelf hebben geen cultuur".
Met andere woorden, die culturele leegte moet dringend ingevuld worden door cultuur van buitenaf. Daar pas ik voor.
Nou ik haal maar even aan wat meestal onder zogenaamde diversiteit wordt verstaanquote:Op dinsdag 24 mei 2016 15:54 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nee, dat wordt niet onder die term verstaan, moet je het linkje maar lezen. Is uit 2015 over voordracht van een Vlaming trouwens op de Haagse Hogeschool.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |