Update zondag 14:51 uur:quote:Ebru Umar, een kritische Nederlandse columniste van Turkse afkomst, is in Turkije door de politie meegenomen vanwege haar tweets over de Turkse president Recep Tayyip Erdogan.
Dat meldde ze zaterdagavond laat telefonisch aan The Post Online. Volgens de columniste wordt ze in staat van beschuldiging gesteld voor het plaatsen van haar berichten. Het Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zaterdagmiddag om 14.45 uur nog geen update over haar situatie.
Eerder op de avond werd ze door de politie uit haar huis in Kusadasi gehaald. Op Twitter schreef ze: "Oké. Politie voor de deur timeline. Geen grap."
Het ministerie van Buitenlandse Zaken volgt de zaak op de voet. Een woordvoerster liet weten dat er "direct na de arrestatie nauw contact is geweest met Umar". Volgens het ministerie is de Nederlandse ambassade in Ankara van de kwestie op de hoogte. De medewerkers "zijn ermee bezig".
Voorgeleid
Umar wordt zondagochtend al voorgeleid bij de rechtbank. De columnist zegt op The Post Online dat ze goed wordt behandeld op het politiebureau. "Ik zit hier buiten met een kop thee", liet ze eerder zondagmorgen weten. De voorgeleiding zou al om 10.00 uur zijn.
Umar zal naar verluidt worden bijgestaan door een advocaat die is geregeld door de Nederlandse honorair consul in Izmir. Volgens Metro, waar Umar ook voor schrijft, is haar laptop in beslag genomen.
Minister Jet Bussemaker van Onderwijs heeft ontstemd gereageerd op de aanhouding. De bewindsvrouw noemde het in de uitzending van WNL op Zondag "redelijk absurd dat je op basis van een tweet opgepakt kan worden". De zaak moet snel diepgaand onderzocht worden, voegde ze daar verder aan toe.
Premier Mark Rutte heeft zaterdagavond nog telefonisch contact gehad met Ebru Umar. Hij belde de columniste nadat ze was meegenomen naar het politiebureau.
Kritiek
Umar schreef afgelopen week een kritische column in Metro over de mail die het Turkse consulaat rondstuurde. Daarin worden Turkse Nederlanders opgeroepen beledigingen aan het adres van de Turkse president Erdogan te melden.
De columniste schreef onder meer: "Maar tegen elke Nederturk die de oproep van het Turkse consulaat steunt en meent NSB'ertje te kunnen spelen over wat Nederlanders in Nederland zeggen over Sultan Erdogan, de megalomaanste dictator die Turkije sinds de oprichting van de republiek in 1923 kent, heb ik maar een ding te zeggen: go fuck yourself."
Opheldering
CDA-Kamerlid Raymond Knops wil opheldering van premier Mark Rutte en minister Bert Koenders van Buitenlandse Zaken. Hij twittert: "Timmermans, Tusk en Merkel bezoeken Turkije, op zelfde moment pakt Turkije NL journalist @umarebru op. Wil zsm uitleg MP Rutte/Koenders."
Han ten Broeke van de VVD heeft eveneens via Twitter vragen gesteld aan de minister. In een bijgesloten document vraagt hij Koenders onder meer naar de aanleiding van de arrestatie.
Ook de partij VoorNederland vraagt om opheldering bij Rutte en Koenders en roept op tot "Actie, nu!". PVV-leider Geert Wilders zegt via Twitter ook ontstemd te zijn over de arrestatie.
NVJ ontstemd
De Nederlandse journalistenvakbond NVJ is ontstemd over de aanhouding van columniste Ebru Umar in Turkije en plaatst ernstige vraagtekens bij de mensenrechtensituatie in het land. Het is helaas niet ongebruikelijk dat er journalisten worden opgepakt, stelt algemeen secretaris Thomas Bruning zondagochtend.
"Het land denkt zich alles te kunnen permitteren", aldus de vakbondsman die in zijn reactie ook verwijst naar de eerdere arrestatie van journaliste Frederike Geerdink en anderen. Politieke druk en veel media-aandacht zijn volgens Bruning de wapens die we op dit moment hebben om Umar te steunen en helpen.
De NVJ heeft contact opgenomen met het ministerie van Buitenlandse Zaken om meer helderheid te krijgen over de zaak.
Geitenneuker
In Duitsland besloot bondskanselier Angela Merkel onlangs op aandringen van president Erdogan de vervolging van komiek Jan Böhmermann, omdat deze zich in een satirisch gedicht kritisch had uitgelaten over de Turkse leider. Justitie kan hem aanklagen voor het beledigen van Erdogan. Volgens de Turkse president heeft Böhmermann alle 78 miljoen Turken beledigd toen hij hem een "geitenneuker" noemde.
In reactie op dit besluit kreeg Böhermann veel bijval van andere Europese komieken en politici. Zo maakte Hans Teeuwen de Turkse president uit voor een "jongenshoertje" en stelde cabaretier Arjen Lubach dat Erdogan "een laffe, vrijheidsbedreigende, vrouwenhatende klootzak" is.
Meldpunt
Nederland kent ook een wet die belediging van een buitenlands staatshoofd en het Nederlandse staatshoofd verbiedt. Een meerderheid van de Tweede Kamer wil af van het verbod op belediging van een buitenlands staatshoofd.
Het Turkse consulaat in Rotterdam stuurde deze week een brief naar Nederlandse Turken met daarin de oproep beledigingen aan het adres van Erdogan te melden. Premier Mark Rutte liet zich vrijdag zeer kritisch uit over de brief. "Vrijheid van meningsuiting is een essentieel onderdeel van onze samenleving", beklemtoonde Rutte. Het kabinet heeft protest aangetekend tegen het meldpunt.
http://www.nu.nl/media/42(...)-tweets-erdogan.html
quote:Ebru Umar vrij, mag Turkije nog niet uit
Ebru Umar is vrij. De Metro-columniste, die zaterdag opgepakt werd in het Turkse Kusadasi, heeft zondagmiddag het plaatselijke politiebureau mogen verlaten. In Kusadasi heeft Umar een buitenhuis.
De Nederlandse van Turkse afkomst mag Turkije nog niet verlaten. Onbekend is op dit moment wat haar nog te wachten staat.
Een fotograaf heeft gezien dat Umar een bloedneus heeft. Zelf heeft ze aangegeven dat de bloedneus spontaan is ontstaan en niet door mishandeling. Metro spreekt Ebru Umar vanmiddag.
http://www.metronieuws.nl(...)-opgepakt-in-turkije
Nee, hij wil in de wet opnemen dat we een joods-christelijk-humanistische cultuur hebben of iets in die geest. Dat klopt tot op zekere hoogte, dat nu veel mensen atheïstisch, andersgelovig, agnostisch of een combinatie hiervan zijn doet niet ter zake, het feit dat voor zo'n lange periode in onze geschiedenis deze religies en stromingen zoveel invloed hadden heeft onze maatschappij sterk gevormd, dat zien we nu terug in onze cultuur en dus in onze samenleving.quote:Op vrijdag 29 april 2016 06:02 schreef Rica het volgende:Wilders wil nota bene in de grondwet opnemen dat we een joods-christelijk land zijn.
Wie is er nou helemaal bezig het land terug naar de middeleeuwen te schoppen?
Dus het is je eigenlijk totaal niet om deze zaak te doen, je wil gewoon de dubbele nationaliteit afschaffen omdat je denkt dat dat beter is.quote:Op vrijdag 29 april 2016 10:45 schreef Elzies het volgende:
[..]
Het gaat ook om de verkeerde invloeden die dit soort landen uitoefenen op Nederland. Critici waarschuwen hier al jaren voor maar het komt nu steeds beter aan de oppervlakte.
Bovendien is het beter voor de integratie volledig Nederlander te zijn. Als je door een dubbele nationaliteit blijft conformeren met het land die jou die dubbele nationaliteit heeft opgespeld, belemmert dat het groepsgevoel en de integratie. De polarisatie in de multiculturele samenleving neemt juist toe, terwijl dat eigenlijk na zoveel generaties omgekeerd had moeten zijn.
Een papiertje meer of minder veranderd niks aan mijn visie of mijn toekomstperspectief. Een papier meer of minder zal ook geen effect hebben op mijn integratie in de Nederlandse samenleving. Jij denkt toch niet dat ik bij iedere actie nadenk wat mijn nationaliteit op papier is?quote:Op vrijdag 29 april 2016 11:35 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dat maakt het des te vreemder dat Nederland deze landen hier ook nog eens bij assisteert. Stel dat ze maar 1 nationaliteit zouden hebben dan zou het voor hen heel erg duidelijk zijn dat hun toekomst hier ligt en niet in Marokko/Turkije, misschien dat ze dan meer en beter zouden integreren aangezien het dan nog duidelijker is dat hun toekomst in Nederland ligt?
Ik heb het niet over jou, ik heb het over die grote groep Polderturken en PolderM die zich heel erg slecht gedraagt. Als het heel erg duidelijk is dat ze geen toekomst hebben in het land van hun [over(groot)]-ouders...quote:Op vrijdag 29 april 2016 12:42 schreef xaban06 het volgende:
[..]
Een papiertje meer of minder veranderd niks aan mijn visie of mijn toekomstperspectief. Een papier meer of minder zal ook geen effect hebben op mijn integratie in de Nederlandse samenleving. Jij denkt toch niet dat ik bij iedere actie nadenk wat mijn nationaliteit op papier is?
Het is misschien wat offtopic, anderzijds is de kern van deze draad een onderontwikkelde cultuur (een dictator in een land wat 50-100 jaar achterloopt op het 'westen' m.b.t. basale vrijheden en ontzuiling en wat geen persvrijheid kent) en dat zien we ook terug bij de gebrekkige integratie.quote:Oh en terug ontopic please
Turkije is onder Atatürk omgevormd tot een seculiere staat. Met een strenge scheiding van religie en staat. Wat met name door het leger streng werd gehandhaafd. En heeft zich zeker in vergelijking met andere moslim landen modern ontwikkeld. Vervolgens is Erdogan aan de macht gekomen die Turkije eigenlijk zou willen omvormen naar een meer radicale moslim staat. En zijn tegenstanders binnen de rechterlijke macht en leger zitten nu vrijwel allemaal in de gevangenis. Dus dat honderd jaar achterlopen viel dus in de eerste instantie wel mee.quote:Op vrijdag 29 april 2016 12:48 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik heb het niet over jou, ik heb het over die grote groep Polderturken en PolderM die zich heel erg slecht gedraagt. Als het heel erg duidelijk is dat ze geen toekomst hebben in het land van hun [over(groot)]-ouders...
[..]
Het is misschien wat offtopic, anderzijds is de kern van deze draad een onderontwikkelde cultuur (een dictator in een land wat 50-100 jaar achterloopt op het 'westen' m.b.t. basale vrijheden en ontzuiling en wat geen persvrijheid kent) en dat zien we ook terug bij de gebrekkige integratie.
Natuurlijk zijn er altijd individuen die ver boven een cultuur uitspringen (of juist omgekeerd) maar je moet nu eenmaal over groepen spreken in zo'n discussie en niet over de uitzonderingen.
We leven nu, en niet in eerste instantie.quote:Op vrijdag 29 april 2016 13:14 schreef Megumi het volgende:
Dus dat honderd jaar achterlopen viel dus in de eerste instantie wel mee.
Het automatisch verstrekken van een buitenlandse nationaliteit heeft wel terdege invloed voor de wijze waarop zo'n land invloed uitoefent op Nederland. Nu worden Erdogan kritische Turken in Turkije opgepakt omdat ze daar formeel Turk zijn zodra ze in Ankara landen. Dat zou niet gebeuren zonder de dubbele nationaliteit, want dan creëer je een diplomatieke rel.quote:Op vrijdag 29 april 2016 12:05 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Dus het is je eigenlijk totaal niet om deze zaak te doen, je wil gewoon de dubbele nationaliteit afschaffen omdat je denkt dat dat beter is.
Een prima discussiepunt natuurlijk, maar voor Umar maakt dat niks uit en het gaat je om het algemeen. Kan je dan geen apart doscussietopic openen oid?
Om toch op je post in te gaan, omfat je wellicjt geen zin hebt in een apart topic. Draai ik het wel naar deze zaak om het ontopic te houden:
Je eerste punt dat buitenlandse mogendheden zo invloed uitoefenen op ons is een kulargument. Denk je dat Erdogan minder invloed op de Turken in Nederland heeft als je ze officieel geen Turken meer maakt? Zij voelen zich blijlbaar evenzeer Turk als Nederlander, een label meer of minder verandert daar niks aan.
Of het helpt bij de integratie is natuurlijk gissen. Jij kan niet zo zeggen dat dat wel zo is, en ik kan het niet weerspreken want dat kan je gewoonweg neegens op baseren. Wel kan ik constateren dat er nu Turken zijn die zich losgeweekt hebben van hun thuisland en goed geintegreerd zijn en dat er Turken zijn die goed geintegreerd zijn en zich nog op en top turk voelen, naast de schlemielen die hier een eigen Turkse enclave zoeken. Allemaal mét dubbele nationaliteit. Daarnaast heb je mensen als Umar die wel de Turkse nationaliteit hebben en optimaal profiteren van hun Turk zijn, daar een huis hebben en alles maar wel zo losgeweekt xijn van Turkije dat ze alles haten wat Turks is. Daaruit zou ik concluderen dat het meer om het gevoel gaat en niet om de formaliteit.
Er zijn ook veel Turken die tegen Erdogan zijn. De Erdogan-aanhangers zijn gewoon luidruchtiger.quote:Op vrijdag 29 april 2016 13:48 schreef ErwinRommel het volgende:
Ik zie Turken hier steeds maar weer Erdogan ophemelen, maar ik vraag me af hoe ze werkelijk denken over de ontwikkelingen in hun thuisland.
Ik geloof goed dat de seculiere Turken, oa de hotelhouders en anderen die van het toerisme afhankelijk zijn fel tegen Erdogan zijn. Hoop dat die partij dan ook uiteindelijk zal zegevieren.quote:Op vrijdag 29 april 2016 14:16 schreef Atak het volgende:
[..]
Er zijn ook veel Turken die tegen Erdogan zijn. De Erdogan-aanhangers zijn gewoon luidruchtiger.
Op zich wel logisch als er consequenties staan op het bekritiseren van Erdogan. Kan me voorstellen dat het lastig is om een balans te vinden tussen het uiten van je mening, en andere belangrijke zaken. Zoals het fatsoenlijk kunnen bezoeken van je familie in Turkije.quote:Op vrijdag 29 april 2016 14:16 schreef Atak het volgende:
[..]
Er zijn ook veel Turken die tegen Erdogan zijn. De Erdogan-aanhangers zijn gewoon luidruchtiger.
Ophemelen zal ik niet doen, maar je kan zijn goede daden niet simpelweg negeren. Hij heeft veel betekend voor de economie, infrastructuur en welzijn van Turkije.quote:Op vrijdag 29 april 2016 13:48 schreef ErwinRommel het volgende:
Ik zie Turken hier steeds maar weer Erdogan ophemelen, maar ik vraag me af hoe ze werkelijk denken over de ontwikkelingen in hun thuisland.
In Nederland dus niet. Hier heeft toch 70% op die kerel gestemd?quote:Op vrijdag 29 april 2016 14:16 schreef Atak het volgende:
[..]
Er zijn ook veel Turken die tegen Erdogan zijn. De Erdogan-aanhangers zijn gewoon luidruchtiger.
Er is niets vreemd aan zijn trekjes. Hij volgt een precies de stappen naar een dictatorschap. De pers het zwijgen opleggen is daar een heel bekende stap in.quote:Op vrijdag 29 april 2016 14:35 schreef xaban06 het volgende:
[..]
Ophemelen zal ik niet doen, maar je kan zijn goede daden niet simpelweg negeren. Hij heeft veel betekend voor de economie, infrastructuur en welzijn van Turkije.
Hij heeft inderdaad wat vreemde trekjes, maar men stemt met zijn portemonnee. Onder de vorige kabinetten is het volk niks opgeschoten, onder AKP wel.
quote:Op vrijdag 29 april 2016 14:40 schreef begaaierd het volgende:
[..]
Aha zo wordt het oppakken van mensen die kritiek hebben op Erdogan genoemd. Vreemde trekjes.
Is dat het enige wat jullie uit mijn post halenquote:Op vrijdag 29 april 2016 14:41 schreef truthortruth het volgende:
[..]
Er is niets vreemd aan zijn trekjes. Hij volgt een precies de stappen naar een dictatorschap. De pers het zwijgen opleggen is daar een heel bekende stap in.
Nope. Hartstikke mooi dat hij ook goede dingen voor Turkije heeft gedaan. Maar dit weegt voor mij niet op tegen zijn "nare trekjes".quote:Op vrijdag 29 april 2016 14:42 schreef xaban06 het volgende:
[..]
[..]
Is dat het enige wat jullie uit mijn post halen
Dan zeg je omdat men het relatief goed heeft in Nederland.quote:Op vrijdag 29 april 2016 14:44 schreef begaaierd het volgende:
[..]
Nope. Hartstikke mooi dat hij ook goede dingen voor Turkije heeft gedaan. Maar dit weegt voor mij niet op tegen zijn "nare trekjes".
En het feit dat jij het nare trekjes noemt zegt voor mij ook genoeg.
Huh? En net zeg je dat Erdogan zo veel goede dingen heeft gedaan? Maar met zaken die je zelf benoemt; minder inkomen, geen toekomstperspectief, veel corruptie, hoge werkloosheid vind ik dat het allemaal wel mee valt wat Erdogan heeft bewerkstelligt.quote:Op vrijdag 29 april 2016 14:47 schreef xaban06 het volgende:
[..]
Dan zeg je omdat men het relatief goed heeft in Nederland.
Als wij het minder goed zouden hebben, minder inkomen, geen toekomstperspectief, veel corruptie, hoge werkloosheid, dan zou je eerste prioriteit geen vrijheid op meningsuiting zijn.
quote:Op vrijdag 29 april 2016 14:51 schreef begaaierd het volgende:
[..]
Huh? En net zeg je dat Erdogan zo veel goede dingen heeft gedaan? Maar met zaken die je zelf benoemt; minder inkomen, geen toekomstperspectief, veel corruptie, hoge werkloosheid vind ik dat het allemaal wel mee valt wat Erdogan heeft bewerkstelligt.
Maar wat vindt jij er dan van dat hij mensen oppakt die kritisch op hem zijn? Aangezien jij het hier ook goed hebt en niet te maken hebt met minder inkomen, geen toekomstperspectief, veel corruptie, hoge werkloosheid.quote:Op vrijdag 29 april 2016 14:55 schreef xaban06 het volgende:
[..]
Dat zijn de zaken waar Erdogan aan werkt, hij zorgt er voor dat die zaken beter zijn of beter worden, dus stemmen ze op hem.
Ik weet er te weinig van om een waardeoordeel te kunnen geven.quote:Op vrijdag 29 april 2016 14:35 schreef xaban06 het volgende:
[..]
Ophemelen zal ik niet doen, maar je kan zijn goede daden niet simpelweg negeren. Hij heeft veel betekend voor de economie, infrastructuur en welzijn van Turkije.
Hij heeft inderdaad wat vreemde trekjes, maar men stemt met zijn portemonnee. Onder de vorige kabinetten is het volk niks opgeschoten, onder AKP wel.
Pol Potquote:Op vrijdag 29 april 2016 14:47 schreef Toefjes het volgende:
Leiders met nare trekjes in de ogen van het buitenland waren juist wel populair hier dacht ik.
Zijn 'vreemde trekjes' keur ik uiteraard niet goed, daarom begon ik ook mijn zin dat ik hem niet zou ophemelen.quote:Op vrijdag 29 april 2016 15:00 schreef begaaierd het volgende:
[..]
Maar wat vindt jij er dan van dat hij mensen oppakt die kritisch op hem zijn? Aangezien jij het hier ook goed hebt en niet te maken hebt met minder inkomen, geen toekomstperspectief, veel corruptie, hoge werkloosheid.
En hoe zou dat nou toch komen?quote:Op vrijdag 29 april 2016 15:14 schreef xaban06 het volgende:
[..]
Ik kan je alvast verklappen dat er geen alternatief is.
Laat ook maarquote:
Ik zou het niet weten, ik ben geen Turk.quote:Op vrijdag 29 april 2016 15:14 schreef xaban06 het volgende:
[..]
Vraag aan jouw, op wie zou jij dan stemmen of anders gezegd, wat is het alternatief?
Hoezo blaat ik maar wat?quote:Op vrijdag 29 april 2016 15:32 schreef xaban06 het volgende:
[..]
Laat ook maarjij weet echt niks over Turkije he, maar je wilt ook een mening hebben dus blaat je maar wat.
Ik ben in NL geboren en heb inderdaad gestemd.quote:Op vrijdag 29 april 2016 15:41 schreef begaaierd het volgende:
[..]
Ik zou het niet weten, ik ben geen Turk.
Vraagje aan jou, waarom zou jij gaan stemmen voor een president van een land waar je misschien 2 keer per jaar komt?
Waarom zouden mensen überhaupt kunnen stemmen voor een presidentsverkiezing terwijl deze mensen in Nederland zijn geboren?
Als ik zou kunnen stemmen voor de president van de VS zou ik het doen, ook al kom ik lang niet elk jaar in dat land.quote:Op vrijdag 29 april 2016 15:41 schreef begaaierd het volgende:
[..]
Ik zou het niet weten, ik ben geen Turk.
Vraagje aan jou, waarom zou jij gaan stemmen voor een president van een land waar je misschien 2 keer per jaar komt?
Waarom zouden mensen überhaupt kunnen stemmen voor een presidentsverkiezing terwijl deze mensen in Nederland zijn geboren?
Omdat de media of journalistiek er niks mee te maken heeft dat er geen fatsoenlijk alternatief is.quote:Op vrijdag 29 april 2016 15:44 schreef begaaierd het volgende:
[..]
Hoezo blaat ik maar wat?
De feiten zijn dat Erdogan mensen/ journalisten op pakt die kritiek uiten. En daar heb ik idd een mening over. Wat de beste man allemaal voor goeds verder heeft gedaan zal best maar ik heb kritiek over dit feit.
En dat was het stemmen op Erdogan?quote:Op vrijdag 29 april 2016 15:47 schreef xaban06 het volgende:
als ik de gelegenheid krijg om iets te betekenen dan maak ik daar gebruik van.
Welk land? Het land waarin je geboren bent of het land waar de verkiezingen gehouden worden?quote:Op vrijdag 29 april 2016 15:48 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Als ik zou kunnen stemmen voor de president van de VS zou ik het doen, ook al kom ik lang niet elk jaar in dat land.
Of en zo ja waarom mensen kunnen stemmen in een land is iets wat dat land zelf moet regelen, daar hebben andere landen gelukkig niets over te zeggen.
Of jij mag stemmen in land X is een kwestie van land X en land X alleen.quote:Op vrijdag 29 april 2016 15:52 schreef begaaierd het volgende:
[..]
Welk land? Het land waarin je geboren bent of het land waar de verkiezingen gehouden worden?
Maar vind je het zelf niet een beetje raar? Jij draagt bij aan het presidentschap van iemand waar je zelf totaal niks mee te maken hebt?quote:Op vrijdag 29 april 2016 15:47 schreef xaban06 het volgende:
[..]
Ik ben in NL geboren en heb inderdaad gestemd.
Ik kan niet namens anderen spreken. Ik heb het beste met Turkije, als ik de gelegenheid krijg om iets te betekenen dan maak ik daar gebruik van.
Maar je kan niet stemmen voor het presidentschap van de VS.quote:Op vrijdag 29 april 2016 15:48 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Als ik zou kunnen stemmen voor de president van de VS zou ik het doen, ook al kom ik lang niet elk jaar in dat land.
Of en zo ja waarom mensen kunnen stemmen in een land is iets wat dat land zelf moet regelen, daar hebben andere landen gelukkig niets over te zeggen.
Dus Turkije bepaald of Turkse Nederlanders mogen stemmen?quote:Op vrijdag 29 april 2016 15:54 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Of jij mag stemmen in land X is een kwestie van land X en land X alleen.
Of dat het land is waar je geboren bent, waar je ouders vandaan komen of waar je toevallig geblinddoekt een dartpijltje in hebt weten te gooien op de landkaart is volstrekt irrelevant.
Als mijn ouders toevallig op vakantie in de VS waren geweest op het moment van mijn geboorte zou ik naast de Nederlandse nationaliteit de Amerikaanse nationaliteit hebben en zou ik daar mogen stemmen.quote:Op vrijdag 29 april 2016 15:56 schreef begaaierd het volgende:
[..]
Maar je kan niet stemmen voor het presidentschap van de VS.
En welk land regelt dat? Het land waar je geboren bent of het land waar de verkiezingen plaatsvinden?
Turkije bepaalt of Turken mogen stemmen.quote:Op vrijdag 29 april 2016 15:58 schreef begaaierd het volgende:
[..]
Dus Turkije bepaald of Turkse Nederlanders mogen stemmen?
Een beetje raar, misschien.quote:Op vrijdag 29 april 2016 15:55 schreef begaaierd het volgende:
[..]
Maar vind je het zelf niet een beetje raar? Jij draagt bij aan het presidentschap van iemand waar je zelf totaal niks mee te maken hebt?
Jij beschuldigd mij dat ik niks weet van wat er in Turkije speelt, klopt. Maar in hoeverre ben je dan zelf op de hoogte wat er allemaal speelt. De hoofdlijnen zal je wel weten. Maar weet jij echt wat er op de binnenlanden speelt? Ben jij op de hoogte van alle problemen in dat land? Lijkt me niet
Was het dat maarquote:Op vrijdag 29 april 2016 16:02 schreef Kansenjongere het volgende:
Net zoals het voor de Nederlandse verkiezingen ook niet relevant is of de Nederlandse stemgerechtigden ook nog andere nationaliteiten hebben.
Omdat het nogal kansloos is om mensen voor het stemmen de volstrekt oncontroleerbare vraag te stellen hoe Nederlands zij zich eigenlijk voelen.quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:10 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Was het dat maarWaarom zou iemand met een dubbel paspoort en zich meer Turk of Marokkaan voelt hier stemrecht moeten hebben.
Maar daar ga je weer......ALS. Als jij niet hier geboren was had je misschien nog in Turkije gewoond.quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:01 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Als mijn ouders toevallig op vakantie in de VS waren geweest op het moment van mijn geboorte zou ik naast de Nederlandse nationaliteit de Amerikaanse nationaliteit hebben en zou ik daar mogen stemmen.
Wie er de Amerikaanse nationaliteit krijgen en wie er in Amerika mogen stemmen is een zaak van de VS, niet van Nederland.
Zo hanteren andere landen weer andere criteria en ondanks de bemoeizucht van sommige mensen, kunnen die daar niets aan veranderen en dat is mijns inziens maar goed ook.
Er hoeft ook geen vraag gesteld te worden. je bent geboren in Nederland dus je hebt Nederlands stemrecht.quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:11 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Omdat het nogal kansloos is om mensen voor het stemmen de volstrekt oncontroleerbare vraag te stellen hoe Nederlands zij zich eigenlijk voelen.
Exact, zoals expats en geëmigreerden die hun Nederlandse nationaliteit hebben behouden ook gewoon hun Nederlands stemrecht houden ook al komen ze er zelf wellicht nooit.quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:14 schreef begaaierd het volgende:
[..]
Er hoeft ook geen vraag gesteld te worden. je bent geboren in Nederland dus je hebt Nederlands stemrecht.
En niet omdat je Opa en oma toevallig 20 jaar in Turkije hebben gewoond voordat ze naar NL kwamen dat je mag mee bepalen wie er president wordt in Turkije waar je waarschijnlijk niet meer dan 3 keer per jaar komt.
Daarom zou het goed zijn om ze kleur te laten bekennen en voor slechts één paspoort te laten kiezen..quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:11 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Omdat het nogal kansloos is om mensen voor het stemmen de volstrekt oncontroleerbare vraag te stellen hoe Nederlands zij zich eigenlijk voelen.
Goed voor wie? Dan vind je vast wel weer iets nieuws om verongelijkt over te zijn.quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:18 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Daarom zou het goed zijn om ze kleur te laten bekennen en voor slechts één paspoort te laten kiezen..
Met Erdogan aan de macht? Grapje zeker.quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:17 schreef Kansenjongere het volgende:
Als je vervolgens de politiek in gaat, kun je er wellicht iets aan veranderen...
Klopt, en ook daar ben ik het niet mee eens.quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:17 schreef Kansenjongere het volgende:
Exact, zoals expats en geëmigreerden die hun Nederlandse nationaliteit hebben behouden ook gewoon hun Nederlands stemrecht houden ook al komen ze er zelf wellicht nooit.
Goed voor Nederland misschien, goed voor het saamhorigheidsgevoel dat we allemaal samen Nederlanders zijn en niet een gedeelte zich uitgesproken manifesteert als Turk of Marokkaan en er dus duidelijk niet bij willen horen..quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:20 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Goed voor wie? Dan vind je vast wel weer iets nieuws om verongelijkt over te zijn.
Als een Liechtensteins chocolademerk morgen bedenkt dat het een leuke marketingstunt is om in hun chocoladerepen gouden wikkels te verstoppen die recht geven op de Liechtensteinse nationaliteit dan is dat hun goed recht. Hetzelfde als Frankrijk besluit om iedereen die Frank/Frans heet de Franse nationaliteit cadeau te doen.quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:23 schreef begaaierd het volgende:
[..]
Met Erdogan aan de macht? Grapje zeker.
Maar hoe ver trek je dit door? Mogen de mensen uit de 17e generatie ook nog stemmen? Hebben zij ook nog een dubbel paspoort?
Wat een vergelijking.quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:26 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Als een Liechtensteins chocolademerk morgen bedenkt dat het een leuke marketingstunt is om in hun chocoladerepen gouden wikkels te verstoppen die recht geven op de Liechtensteinse nationaliteit dan is dat hun goed recht. Hetzelfde als Frankrijk besluit om iedereen die Frank/Frans heet de Franse nationaliteit cadeau te doen.
Nederland gaat daar niet over en jij al helemaal niet.
Racisme zit tussen de oren bij de racisten. Dat los je niet op door een stuk papier bij een ander te verbieden.quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:26 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Goed voor Nederland misschien, goed voor het saamhorigheidsgevoel dat we allemaal samen Nederlanders zijn en niet een gedeelte zich uitgesproken manifesteert als Turk of Marokkaan en er dus duidelijk niet bij willen horen..
Tot zolang daar behoefte aan is.quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:28 schreef begaaierd het volgende:
Maar geef eens een normaal antwoord op mijn vraag. Tot hoe ver wil je doorgaan met het verstrekken van een dubbel paspoort en daarbij horende stemrecht in Turkije?
Daar heb ik al diverse malen antwoord op gegeven:quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:28 schreef begaaierd het volgende:
[..]
Wat een vergelijking.![]()
Maar geef eens een normaal antwoord op mijn vraag. Tot hoe ver wil je doorgaan met het verstrekken van een dubbel paspoort en daarbij horende stemrecht in Turkije?
Daar is heel wat meer voor nodig ja, maar met dat papiertje aangeven dat je je 100% Nederlander voelt en wil zijn zou al een stapje in de goede richting zijn.quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:28 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Racisme zit tussen de oren bij de racisten. Dat los je niet op door een stuk papier bij een ander te verbieden.
Ja dat Turkije dat bepaald weet ik nou wel idd. Maar tot hoe lang moet je dit door trekken?quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:31 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Daar heb ik al diverse malen antwoord op gegeven:
Er is maar 1 land dat gaat over het verstrekken van de Turkse nationaliteit en/of het Turkse stemrecht en dat is Turkije.
Ik zou behoorlijk pissig worden als Turken ons zouden menen te moeten gaan vertellen wie er wel of niet in aanmerking komen voor de Nederlandse nationaliteit en/of stemrecht. Dus is het niet meer dan logisch dat ik me als niet-Turk niet ga bemoeien met Turkse aangelegenheden.
Zolang Turkije dat wil. Jouw arrogantie om dat voor hen te willen bepalen vind ik nogal ver gaan. Hoe zou jij reageren als Turken menen te moeten gaan roeptoeteren wie er wel en niet mogen stemmen voor het Nederlandse parlement?quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:39 schreef begaaierd het volgende:
[..]
Ja dat Turkije dat bepaald weet ik nou wel idd. Maar tot hoe lang moet je dit door trekken?
Zolang het om Nederlanders gaat die in Turkije wonen geen bezwaar.quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:42 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Zolang Turkije dat wil. Jouw arrogantie om dat voor hen te willen bepalen vind ik nogal ver gaan. Hoe zou jij reageren als Turken menen te moeten gaan roeptoeteren wie er wel en niet mogen stemmen voor het Nederlandse parlement?
Hoezo nou weer mijn arrogantie. Dit is gewoon mijn mening. Ik stel jou vragen omdat jij een andere mening hebt.quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:42 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Zolang Turkije dat wil. Jouw arrogantie om dat voor hen te willen bepalen vind ik nogal ver gaan. Hoe zou jij reageren als Turken menen te moeten gaan roeptoeteren wie er wel en niet mogen stemmen voor het Nederlandse parlement?
Het is een Nederlandse aangelegenheid. Het gaat immers om rechtsongelijkheid in Nederland onder Nederlanders, het gaat om rechten én plichten van Nederlanders, het gaat zelfs om de reikwijdte van het Turkse strafrecht in Nederland.quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:31 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Daar heb ik al diverse malen antwoord op gegeven:
Er is maar 1 land dat gaat over het verstrekken van de Turkse nationaliteit en/of het Turkse stemrecht en dat is Turkije.
Ik zou behoorlijk pissig worden als Turken ons zouden menen te moeten gaan vertellen wie er wel of niet in aanmerking komen voor de Nederlandse nationaliteit en/of stemrecht. Dus is het niet meer dan logisch dat ik me als niet-Turk niet ga bemoeien met Turkse aangelegenheden.
Volgens mij wordt die wet wel degelijk uitgevoerd, alleen slechts in het geval dat een niet-Nederlander ervoor kiest de Nederlandse nationaliteit aan te vragen en in het geval dat een Nederlander ervoor kiest een andere nationaliteit aan te vragen.quote:Op vrijdag 29 april 2016 17:02 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het tamelijke progressieve kabinet Paars I had dan ook in tamelijk ontspannen tijden al besloten dat dubbele nationaliteiten onwenselijk waren en een andere nationaliteit moest worden opgegeven wanneer mogelijk. Die wet is echter gewoon niet uitgevoerd nadat die was aangenomen.
Beide.quote:Op vrijdag 29 april 2016 16:35 schreef begaaierd het volgende:
[..]
Behoefte van wie? Van de personen die in Nederland geboren worden of van Turkije?
Dat zie je hier het forum ook terug. Het is blind nationalisme wat er al vanaf de jeugd ingestampt word. In de huiskamer heb je geen discussies, want wat is, dat is, daar is geen discussie over mogelijk.quote:Op vrijdag 29 april 2016 17:18 schreef Homey het volgende:
Er zijn meer landen die maar 1 nationaliteit accepteren. India is een voorbeeld. Bij Turkije speelt niet alleen dat overdreven nationalisme, maar ook een verdienmodel. Ze weten dat veel mensen ge-emigreerd zijn vroeger, maar de dienstplicht geldt nog altijd voor hen, want Turks paspoort. De dienstplicht kan je afkopen voor veel geld. Dat is wat veel mensen doen, tot in de 3e en 4e generatie aan toe (so much voor hun Erdogan love). Kassa voor de Turkse staat. En als ze wel komen, kunnen ze aan het oostfront gaan vechten voor de dictator. Ook interessant voor de staat.
Het blijft bizar waarom de 3e generatie een fascistische dictator steunen uit het land van hun voorouders. Echt onbegrijpelijk. Alsof 3e generatie Nederlanders in Canada en Amerika ineens in die landen op Wilders gaan stemmen als die de totale macht grijpt en overal Nederlandse vlaggen in het straatbeeld zet. Ik wed dat zeker 95% van die 3e generatie niet eens Nederland kan aanwijzen op een wereldkaart.
Idd. De wet gaat niet zover dat je actief afstand hoeft te doen van een nationaliteit die je passief hebt gekregen. Neem je echter actief en bewust een andere nationaliteit aan dan de Nederlandse, dan raak je je Nederlandse nationaliteit kwijt.quote:Op vrijdag 29 april 2016 17:07 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Volgens mij wordt die wet wel degelijk uitgevoerd, alleen slechts in het geval dat een niet-Nederlander ervoor kiest de Nederlandse nationaliteit aan te vragen en in het geval dat een Nederlander ervoor kiest een andere nationaliteit aan te vragen.
Baby's die bij geboorte meerdere nationaliteiten krijgen worden niet gedwongen een keuze te maken, de meesten zijn daar op die leeftijd overigens ook nog niet toe in staat.
BNW gekkies en racisten, ja.quote:Op vrijdag 29 april 2016 17:24 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Men praat niet voor niets over de 5e colonne,
Zegt meer over jouw invulling van die term dan de eigenlijke betekenis. Of wil je gaan ontkennen dat al die afkoopsommetjes (of voetsoldaten als ze geen geld hebben) niet voordelig zijn voor de Turkse staat. Dat weten ze zelf ook wel, dus willen ze die dichtbij houden.quote:
En vergeet onze gouden Olympiër Jorrit Bergsma niet, die net op tijd tot de ontdekking kwam dat hij zijn paspoort kwijt zou raken als hij voor de Kazachstan-route zou kiezen.quote:Op vrijdag 29 april 2016 17:26 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Vervolgens krijg je dit soort grappen:
http://www.powned.tv/nieu(...)n_nationaliteit.html
Collateral damage.
Die wet is gewoon niet uitgevoerd, je moet naar het consulaat en formuliertjes invullen? Laat dan maar zitten hoor.quote:Op vrijdag 29 april 2016 17:07 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Volgens mij wordt die wet wel degelijk uitgevoerd, alleen slechts in het geval dat een niet-Nederlander ervoor kiest de Nederlandse nationaliteit aan te vragen en in het geval dat een Nederlander ervoor kiest een andere nationaliteit aan te vragen.
Dan registreer je ze gewoon als Nederlander en laat je Turkije en Marokko maar uitzoeken wie dat zijn, vanuit die landen uiteraard.quote:Baby's die bij geboorte meerdere nationaliteiten krijgen worden niet gedwongen een keuze te maken, de meesten zijn daar op die leeftijd overigens ook nog niet toe in staat.
Ja want daar hebben de racisten het doorgaans over als ze die termen gebruiken.quote:Op vrijdag 29 april 2016 17:28 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Zegt meer over jouw invulling van die term dan de eigenlijke betekenis. Of wil je gaan ontkennen dat al die afkoopsommetjes (of voetsoldaten als ze geen geld hebben) niet voordelig zijn voor de Turkse staat. Dat weten ze zelf ook wel, dus willen ze die dichtbij houden.
Hoe gaat het nu dan?quote:Op vrijdag 29 april 2016 17:42 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dan registreer je ze gewoon als Nederlander en laat je Turkije en Marokko maar uitzoeken wie dat zijn, vanuit die landen uiteraard.
Dat weet ik niet precies, maar volgens mij wordt elke geboorte van iemand met ook de Turkse of Marokkaanse nationaliteit als zodanig geregistreerd en worden die gegevens gedeeld en in het paspoort gezet, zodat Turkije ze 18 jaar later kan oproepen voor militaire dienst.quote:
Door Nederlandse autoriteiten? Nee hoor. Sterker nog, bestaande registraties zijn ook uit het bevolkingsregister geschrapt: https://www.rijksoverheid(...)rapt-uit-registratiequote:Op vrijdag 29 april 2016 17:48 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dat weet ik niet precies, maar volgens mij wordt elke geboorte van iemand met ook de Turkse of Marokkaanse nationaliteit als zodanig geregistreerd en worden die gegevens gedeeld en in het paspoort gezet, zodat Turkije ze 18 jaar later kan oproepen voor militaire dienst.
Wel grappig dat je er wederom racisten bij moet halen in een discussie waar Nederlanders de Turken liever als volle Nederlander zouden willen zien zonder een dubbel paspoort, waarbij de loyaliteit duidelijk verdeeld is.quote:Op vrijdag 29 april 2016 17:45 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Ja want daar hebben de racisten het doorgaans over als ze die termen gebruiken.
Wel grappig dat je geen hand in eigen boezem durft te steken. Het is natuurlijk makkelijker om met het vingertje te wijzen naar irrelevante zaken.quote:Op vrijdag 29 april 2016 17:52 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Wel grappig dat je er wederom racisten bij moet halen in een discussie waar Nederlanders de Turken liever als volle Nederlander zouden willen zien zonder een dubbel paspoort, waarbij de loyaliteit duidelijk verdeeld is.
Heb je ook een linkje naar hoe het uiteindelijk in de wet is komen te staan, want aan voorstellen alleen hebben we niks. Niet om vervelend te doen, maar ik zie hierin en andere berichten slechts een wetgevingstraject in een heel pril stadium.quote:Op vrijdag 29 april 2016 17:50 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Door Nederlandse autoriteiten? Nee hoor. Sterker nog, bestaande registraties zijn ook uit het bevolkingsregister geschrapt: https://www.rijksoverheid(...)rapt-uit-registratie
Oh ja, weer dat stukje gebrek aan zelfreflectiequote:Op vrijdag 29 april 2016 17:56 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Wel grappig dat je geen hand in eigen boezem durft te steken. Het is natuurlijk makkelijker om met het vingertje te wijzen naar irrelevante zaken.
Het is in de wet opgenomen:quote:Op vrijdag 29 april 2016 17:59 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Heb je ook een linkje naar hoe het uiteindelijk in de wet is komen te staan, want aan voorstellen alleen hebben we niks. Niet om vervelend te doen, maar ik zie hierin en andere berichten slechts een wetgevingstraject in een heel pril stadium.
En het schrappen?quote:Op vrijdag 29 april 2016 18:11 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Het is in de wet opgenomen:
Artikel 2.7 van de Wet basisregistratie personen:
"1 In de basisregistratie worden over de ingeschrevene uitsluitend de volgende gegevens opgenomen:
(...)
4. gegevens over de nationaliteit, met dien verstande dat geen gegevens over een vreemde nationaliteit worden opgenomen naast gegevens over het Nederlanderschap of het feit dat de betrokkene als Nederlander wordt behandeld;"
Dus het gaat jou niet eens om het papiertje. Je eist volledige assimilatie. Turken dienen hun afkomst te verloochenen.quote:Op vrijdag 29 april 2016 18:07 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Oh ja, weer dat stukje gebrek aan zelfreflectieWaarom zou je in godsnaam een dubbel paspoort willen houden terwijl je in Nederland woont en geboren ben. Omdat je liever toch ook Turk blijf, maar dan wel wijzen naar anderen dat ze racist zouden zijn.
Als je zo overduidelijk vast wil houden aan je afkomst moet je ook niet raar opkijken dat anderen je ook zo blijven zien en je niet als Nederlander beschouwen.
Ik kan het betreffende artikel niet zo snel vinden. Mogelijk is er beleid uitgebracht om het uiteindelijk te bewerkstelligen. Op de site van de gemeente Amsterdam lees ik:quote:
quote:Registreert de gemeente mijn dubbele nationaliteit?
Nee, als u de Nederlandse nationaliteit hebt, dan registreert de overheid daarnaast geen andere nationaliteit meer. Dit is een landelijke maatregel en geldt sinds 6 januari 2014. Op 31 januari 2015 zijn ook de bestaande registraties aangepast. Alle nationaliteiten behalve de Nederlandse zijn verwijderd uit de Basisregistratie Personen (BRP).
Mooi. Al ben ik daarmee nog niet zeker dat Turkije daarmee helemaal geen toegang heeft tot die informatie. Hoe roepen ze dan sindsdien Nederlanders van Turkse afkomst op voor de dienstplicht?quote:Op vrijdag 29 april 2016 18:20 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Ik kan het betreffende artikel niet zo snel vinden. Mogelijk is er ergens beleid uitgebracht om het te bewerkstelligen. Op de site van de gemeente Amsterdam lees ik:
[..]
Het heeft sowieso zin want dan is de rechtsongelijkheid weg, is de lange arm van Erdogan een stukje minder krachtig en wordt de integratie bevordert. Er wordt altijd zo spastisch over gedaan, alsof het voor die Nederlanders een straf zou zijn om dezelfde rechten en plichten te hebben als andere Nederlanders. Dan moet er altijd iets persoonlijks van gemaakt worden, over hoe de Nederlands de Nederlander in kwestie zich voelt. Dat heeft er niks mee te maken, als iemand zich Fries voelt en geen Nederlander dan is dat zo, daar heeft de staat niets mee van doen, maar nationaliteit is bij uitstek een staatsaangelegenheid.quote:Op vrijdag 29 april 2016 18:13 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Dus het gaat jou niet eens om het papiertje. Je eist volledige assimilatie. Turken dienen hun afkomst te verloochenen.
En daarom heeft het geen zin om papiertjes op te geven. Voor sommige rupsjes is het nooit genoeg.
Is dat zo vreemd dan als je al 3 generaties woonachtig bent in het land waar je "graag" wilt wonen. Als je nu naar Canada gaat dan herken je daar echt de kleinkinderen niet meer terug van de mensen die daar in de jaren '50 '60 naartoe geëmigreerd zijn, Nederlands spreken ze al helemaal niet meer.quote:
En dat is ook een beetje de vicieuze cirkel: Ik blijf turk, want Nederlanders racisten zien me als Turk, en daarom blijf ik maar Turk.quote:En daarom heeft het geen zin om papiertjes op te geven. Voor sommige rupsjes is het nooit genoeg.
Dat is niet helemaal waar. Ettermarokkaantjes zijn dat meestal omdat niemand ze corrigeert. De familie zit thuis en ziet het niet - de Nederlander die het lef heeft een Marokkaan te corrigeren krijgt meteen 20 man op zijn dak want "dat is niet acceptabel".quote:Op vrijdag 29 april 2016 08:35 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ettermarokkaantjes zijn ettermarokkaantjes omdat ze naar niemand luisteren.
Etter²
Ik denk dat het lastig te bevatten is dat wanneer je hier geboren en getogen bent, de taal spreekt en naar school gaat of een baan hebt je identiteit dan ook ontleent aan nationaliteit. Het land waar je drie weken per jaar op vakantie gaat (ik chargeer). Alsof je met je hoofd hier bent en met je hart elders.quote:Op vrijdag 29 april 2016 18:13 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Dus het gaat jou niet eens om het papiertje. Je eist volledige assimilatie. Turken dienen hun afkomst te verloochenen.
En daarom heeft het geen zin om papiertjes op te geven. Voor sommige rupsjes is het nooit genoeg.
Wat jij denk ik mist, is dat het geen kwestie van of of is, maar een kwestie van en en. De derde (en vierde) generatie Nederturken zal begrijpen dat bij hen de term "Nederlander" de lading niet volledig dekt, maar hetzelfde geldt voor "Turk".quote:Op vrijdag 29 april 2016 18:33 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Ik denk dat het lastig te bevatten is dat wanneer je hier geboren en getogen bent, de taal spreekt en naar school gaat of een baan hebt je identiteit dan ook ontleent aan nationaliteit. Het land waar je drie weken per jaar op vakantie gaat (ik chargeer). Alsof je met je hoofd hier bent en met je hart elders.
Wat precies maakt dit zo belangrijk (even voor het gemak de wettelijke bepalingen buiten beschouwing latend)?
Ik zou niet weten hoe Turkije iemand kan oproepen als zijn ouders hem niet hebben ingeschreven bij de Turkse autoriteiten.quote:Op vrijdag 29 april 2016 18:29 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Mooi. Al ben ik daarmee nog niet zeker dat Turkije daarmee helemaal geen toegang heeft tot die informatie. Hoe roepen ze dan sindsdien Nederlanders van Turkse afkomst op voor de dienstplicht?
1. Welke rechtsongelijkheid heb je het nu over?quote:Het heeft sowieso zin want dan is de rechtsongelijkheid weg, is de lange arm van Erdogan een stukje minder krachtig en wordt de integratie bevordert. Er wordt altijd zo spastisch over gedaan, alsof het voor die Nederlanders een straf zou zijn om dezelfde rechten en plichten te hebben als andere Nederlanders. Dan moet er altijd iets persoonlijks van gemaakt worden, over hoe de Nederlands de Nederlander in kwestie zich voelt. Dat heeft er niks mee te maken, als iemand zich Fries voelt en geen Nederlander dan is dat zo, daar heeft de staat niets mee van doen, maar nationaliteit is bij uitstek een staatsaangelegenheid.
Ik begrijp het oprecht niet, dus vandaar ik ook deze vraag bij je neerleg.quote:Op vrijdag 29 april 2016 18:45 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Wat jij denk ik mist, is dat het geen kwestie van of of is, maar een kwestie van en en. De derde (en vierde) generatie Nederturken zal begrijpen dat bij hen de term "Nederlander" de lading niet volledig dekt, maar hetzelfde geldt voor "Turk".
En dan heb je het land van drie weken per jaar op vakantie, maar daar houdt de link met Turkije niet op. Turkije zit in de opvoeding, in de keuken, in de muziek, voetbal etc. En het is maar wat jij ziet onder "hart", want zeker ook als het gaat om jongere generaties is bij de meesten het centrum van hun leven in Nederland gelegen: familie, vrienden, kennissen, huis, werk etc.
En over het belang: dat zal inderdaad in het praktische zitten. Wat anders?
Alles kan, je kan ook ethisch zuiveren en mensen in kampen vergassen.quote:Op vrijdag 29 april 2016 18:53 schreef Kassamiep het volgende:
[..]
Tuurlijk kan dat wel. Het is alleen niet slim.
Maar het kan zeker.
Het is alleen maar speculeren hoe het er over een aantal generaties uit gaat zien. Een voorbeeld kan je misschien zien in de Hindoestanen waarvan de band met India al een stuk minder is, al zijn er natuurlijk wel invloeden. Mijn inschatting is dat Turkse invloeden zullen blijven, maar dat de band met Turkije minder zal zijn.quote:Op vrijdag 29 april 2016 19:01 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Ik begrijp het oprecht niet, dus vandaar ik ook deze vraag bij je neerleg.
Bedankt voor je reply. Ik maak eruit op dat nationaliteit een grote factor is om de focus op het geboorteland van de (voor)ouders te houden. Tien of twintig generaties na jou zijn de kinderen die dan geboren in deze bevolkingsgroep worden nog steeds Turks.
Zo blijft in stand dat de term 'Nederlander' de lading niet gaat dekken. Een gemiste kans, vind ik.
Dat denk ik niet. Voor veel Turken die hier geboren en getogen zijn is Erdogan hun leider.quote:Op vrijdag 29 april 2016 19:06 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Het is alleen maar speculeren hoe het er over een aantal generaties uit gaat zien. Een voorbeeld kan je misschien zien in de Hindoestanen waarvan de band met India al een stuk minder is, al zijn er natuurlijk wel invloeden. Mijn inschatting is dat Turkse invloeden zullen blijven, maar dat de band met Turkije minder zal zijn.
Want dat is ook echt vergelijkbaar met het afstand doen van de 2e nationaliteit in je paspoortquote:Op vrijdag 29 april 2016 19:02 schreef Ceberut het volgende:
Alles kan, je kan ook ethisch zuiveren en mensen in kampen vergassen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |