Waarom ben je zo? Ik ben in voor een lolletje en lach graag op een luchtige wijze.quote:Op zaterdag 16 april 2016 15:59 schreef GibsonLesPaul88 het volgende:
Waarom ben je zo extravert ?
Ben je zo onzeker over jezelf dat de drang naar graag gezien en gehoord worden groter is dan anders ?
Je geeft aan dat mensen reageren alsof ze water zien branden. Heb je wel eens feedback gevraagd over hoe jij overkomt ?
Dit gaat vooral over de schuld bij anderen neerleggen. Maar ik denk dat een lesje zelfreflectie in deze geen kwaad kan.
Succes.
Ja dat weet ik niet. Ik heb het niet zozeer nodig ofzo. Maar het wordt vreselijk awkward in mijn belevingswereld. En ik weet niet of ik dan aan wil passen of door moet gaan. Ik kan mezelf niet zijn in een goed gevolg en dat vind ik vervelendquote:Op zaterdag 16 april 2016 16:00 schreef MevrouwPuff het volgende:
Waarom trek je je er zoveel can aan dat je niet direct feedback krijgt op wat je zegt of doet? Door extrovertere mensen wordt je bevestigd, maar heb je het nodig om die bevestiging van iedereen te krijgen?
als stil en introvert persoon kan ik je vertellen dat ik geen behoefte heb aan iemand die voortdurend schijtlollige opmerkingen maakt en steeds bevestiging en aandacht zoekt.quote:Op zaterdag 16 april 2016 15:55 schreef inslagenreuring het volgende:
Hallo.
Vanmiddag ben ik tot het inzicht gekomen dat stille en introverte mensen mij mentaal slopen.
Zelf ben ik vrij spontaan en extravert hou ik van grapjes en zit er een licht cynische toon in mijn conversaties. Mensen die dit oppikken en dit teruggeven heb ik relaxte leuke humoristische gesprekken mee. Echter mensen die dit niet oppikken, niets zeggen, al je opmerkingen kijken alsof het water brandt, iedere stilte wordt akward. Ik kan er niet mee copen, ik wil dan zo snel mogelijk weg eigenlijk. Ik word zodanig geneutraliseerd dat ik een klein poedeltje wordt met de staart tussen de benen.
Hoe ga ik hiermee om? Pas ik me aan of ga ik juist door met grappen en praten er cetera op zulke momenten ook al krijg ik niets terug ?
Misschien maar dat beantwoordt mijn vraagstuk nietquote:Op zaterdag 16 april 2016 16:02 schreef Twiitch het volgende:
TS klinkt als zo'n veel te lawaaierige joviale peer waar ieder normaal mens eigenlijk na twintig minuten al moe van wordt.
Nouja het heeft geen zin om elkaar af te branden ofzo. Ik geef toch ook geen waardeoordelenquote:Op zaterdag 16 april 2016 16:04 schreef computergirl het volgende:
[..]
als stil en introvert persoon kan ik je vertellen dat ik geen behoefte heb aan iemand die voortdurend schijtlollige opmerkingen maakt en steeds bevestiging en aandacht zoekt.
Daarom zoek ik niet het gezelschap van mensen zoals jij en zou ik het niet raar vinden dat mensen zoals jij mijn gezelschap ook niet opzoeken.
Ja, dat vraag ik aan een ieder. Dat beantwoordt namelijk jouw vraagstuk en kan je verder met het beantwoorden van de rest.quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:02 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Waarom ben je zo? Ik ben in voor een lolletje en lach graag op een luchtige wijze.
Waarom ben ik zo? Zeg je dat ook tegen iemand die verlegen is? Eikol
Reageren op je grapjes en de cynische toon in een gesprek kan ook een andere oorzaak hebben. Mogelijk delen ze je gevoel voor humor niet of vinden ze een onderwerp zo belangrijk dat het vervelend voelt als jij er cynisch over blijft spreken. Het is juist interessant als je wrijving merkt waar dat vandaan komt, zo kan je tot nieuwe inzichten komen. Kan jij met de ander meebewegen in zo'n gesprek, zodat diegene zich ook uitspreekt?quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:03 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Ja dat weet ik niet. Ik heb het niet zozeer nodig ofzo. Maar het wordt vreselijk awkward in mijn belevingswereld. En ik weet niet of ik dan aan wil passen of door moet gaan. Ik kan mezelf niet zijn in een goed gevolg en dat vind ik vervelend
Omdat dat in essentie mijn wezen is. We kunnen een diepgewortelde amateur-psychologisch analyse van de situatie maken. Maar ik tracht gewoon achter een model te komen waarin iedereen zich zo comfortabel mogelijk voelt bij een gesprekquote:Op zaterdag 16 april 2016 16:07 schreef GibsonLesPaul88 het volgende:
[..]
Ja, dat vraag ik aan een ieder. Dat beantwoordt namelijk jouw vraagstuk en kan je verder met het beantwoorden van de rest.
ach, moet je nou al huilen? Kan je in dagelijks leven ook zo slecht tegen een weerwoord?quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:07 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Nouja het heeft geen zin om elkaar af te branden ofzo. Ik geef toch ook geen waardeoordelen
Aanpassen en hen op de sleeptouw nemen of contact verbreken. En niet zo vaak cynisch overkomen kan ook ook helpen in zulke situaties, het kan bitter en verzuurd overkomen.quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:09 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Omdat dat in essentie mijn wezen is. We kunnen een diepgewortelde amateur-psychologisch analyse van de situatie maken. Maar ik tracht gewoon achter een model te komen waarin iedereen zich zo comfortabel mogelijk voelt bij een gesprek
Je hebt een punt. Alleen mensen die mijn gevoel van humor niet delen, vloeit het gesprek vaak natuurlijk wel voort in een soort common ground. Het zijn de mensen die lastig te peilen zijn: waarderen ze het of niet? . Ook al zeggen ze "meneer hou alstublieft je waffel eens even" dat zou al een stuk helpenquote:Op zaterdag 16 april 2016 16:08 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Reageren op je grapjes en de cynische toon in een gesprek kan ook een andere oorzaak hebben. Mogelijk delen ze je gevoel voor humor niet of vinden ze een onderwerp zo belangrijk dat het vervelend voelt als jij er cynisch over blijft spreken. Het is juist interessant als je wrijving merkt waar dat vandaan komt, zo kan je tot nieuwe inzichten komen. Kan jij met de ander meebewegen in zo'n gesprek, zodat diegene zich ook uitspreekt?
Je komt ze gewoon tegen ja. Ook al wil je het niet hè.quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:11 schreef computergirl het volgende:
[..]
ach, moet je nou al huilen? Kan je in dagelijks leven ook zo slecht tegen een weerwoord?
Als je geen klik hebt met iemand en die persoon vind jouw schijtlolligheid niet grappig waarom ga je dan niet weg of zoek je ander gezleschap?
Of is dit een werksituatie?
Kijk hier kunnen we wat mee. Zal dit meenemen.quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:12 schreef wiskundenoob het volgende:
[..]
Aanpassen en hen op de sleeptouw nemen of contact verbreken. En niet zo vaak cynisch overkomen kan ook ook helpen in zulke situaties, het kan bitter en verzuurd overkomen.
Meer op de prikkels die je krijgt en hoe je daarmee omgaan.cq Komt het uit jezelf of extern.quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:18 schreef tailfox het volgende:
Introvert en extrovert heeft te maken met energie.
En hoe ga jij ermee om?quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:19 schreef Villas__Rubin het volgende:
Ik ken dit. Heb er ook vaak niet zo veel mee. Maar goed, de ene introvert is natuurlijk ook weer de andere niet. Maar geef mij ook maar gezellige, spontane mensen... Maar ook niet allemaal
dat vedoel ik.quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:21 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Meer op de prikkels die je krijgt en hoe je daarmee omgaan.cq Komt het uit jezelf of extern.
Je kunt wel introvert zijn maar praterig enzo.
Juist. Ik heb daarom ook expliciet stille mensen benoemd.quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:22 schreef tailfox het volgende:
[..]
dat vedoel ik.
Ik ben zelf introvert met adhd wanneer het mij uitkomt
Hoe bedoel jij dat?quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:24 schreef Drug het volgende:
Volgens mij is introvert niet tegenovergesteld aan de shit die jij noemt.
Je hebt gelijk het een sluit het ander natuurlijk niet uit. Zo bedoelde ik het ook niet. Wat dat betreft ligt het vreemde ook niet bij de persoon maar bij mij.quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:28 schreef Drug het volgende:
Ik ben introvert en stil en cynisch en pik grapjes op en en en... Nou dat dus.
Natuurlijk is het overdreven. Het is meer dat de omgang heel erg stroef aanvoelt. En ik tekortschiet in de benadering van deze personen.quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:32 schreef Reliekrover het volgende:
"Vanmiddag ben ik tot het inzicht gekomen dat stille en introverte mensen mij mentaal slopen"
Is dat niet lichtelijk overdreven?
Het heeft denk ik meer te maken of het wel/niet klikt met iemand. Mensen hebben nu eenmaal verschillende persoonlijkheden.
Dat ervaar jij miss, jij voelt je er ongemakkelijk bij, je kan niet altijd met iedereen levelen en dat moet je vooral niet forceren. Denk dat meer iets waar jij je ongemakkelijk bij voelt als ze niet reageren zoals jij verwacht.quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:38 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Natuurlijk is het overdreven. Het is meer dat de omgang heel erg stroef aanvoelt. En ik tekortschiet in de benadering van deze personen.
Aangenomen dat het over mij gaat; is dit nogal een behoorlijke aanname en verder totaal niet relevantquote:Op zaterdag 16 april 2016 16:36 schreef Ticootje het volgende:
Mensen die overal maar een lolletje van maken neem ik bij voorbaat al weinig serieus. Dat gestuiter op niks af is gewoon onvolwassen en reteirritant.
Natuurlijk zit het hem ook enigszins in het laatste. Maar eigenlijk meer in het totaal niet reageren. Kijk in een normaal gesprek is er een tweede laag waar personen afkaderen wat er wel en niet gewaardeerd wordt toch? Ik vind het helemaal niet erg als ik teruggefloten wordt oid. Alleen totaal niets. Dat vind ik lastig ja.quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:39 schreef LLgetikt het volgende:
[..]
Dat ervaar jij miss, jij voelt je er ongemakkelijk bij, je kan niet altijd met iedereen levelen en dat moet je vooral niet forceren. Denk dat meer iets waar jij je ongemakkelijk bij voelt als ze niet reageren zoals jij verwacht.
Dan ja.. levelt het gewoon niet, kan toch? Waarom hecht je er zoveel waarde aan? Zelf zeg je geen waardeoordeel af te geven maar dat doe je wel in je OP ( ze slopen mij ). Dus je laat jezelf opfokken eigenlijkquote:Op zaterdag 16 april 2016 16:41 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Natuurlijk zit het hem ook enigszins in het laatste. Maar eigenlijk meer in het totaal niet reageren. Kijk in een normaal gesprek is er een tweede laag waar personen afkaderen wat er wel en niet gewaardeerd wordt toch? Ik vind het helemaal niet erg als ik teruggefloten wordt oid. Alleen totaal niets. Dat vind ik lastig ja.
Ik laat me opfokken ja. Dat is waar en misschien is het een kwestie van gewoon schijt hebben. Maar uiteindelijk zijn we allemaal mensen en kan het toch niet zo zijn dat communicatie bijna onmogelijk is tussen 2? Puur karakterbasedquote:Op zaterdag 16 april 2016 16:42 schreef LLgetikt het volgende:
[..]
Dan ja.. levelt het gewoon niet, kan toch? Waarom hecht je er zoveel waarde aan? Zelf zeg je geen waardeoordeel af te geven maar dat doe je wel in je OP ( ze slopen mij ). Dus je laat jezelf opfokken eigenlijk. Terwijl dat niet nodig is.
Wat is onmogelijk dan? Miss vinden ze je gewoon niet aardigquote:Op zaterdag 16 april 2016 16:44 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Ik laat me opfokken ja. Dat is waar en misschien is het een kwestie van gewoon schijt hebben. Maar uiteindelijk zijn we allemaal mensen en kan het toch niet zo zijn dat communicatie bijna onmogelijk is tussen 2? Puur karakterbased
Goede tekst. Mooi om de andere kant eens eerstehands te lezen.quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:43 schreef erodome het volgende:
Als introvert vind ik dat echt een vermoeiend iets van de extroverte wereld, dat ik me bijkans verplicht voel om maar dat gesprek gaande te houden. Het ongemak bij de ander zien als je even een momentje van gezegende stilte hebt bv.
Het is dus een spraakverwarring tussen introvert en extrovert. Heb geleerd me redelijk aan te passen, maar ook gewoon OK te zijn met mijn introverte aard, dus evt gewoon aan te geven dat de stilte momentje e.d. iets zijn wat ik fijn vind en niets met de ander te maken hebben.
Maar met nieuwe mensen stuiterbal ik maar gewoon even mee, het lijkt vaak moeilijker voor die extrovert om tot rust te komen dan het voor mij lastig is even richting extroverte stappen voor even.
Voor de ts. Neem het niet zo persoonlijk.
Als je weet dat iemand introvert is dan zijn de stiltes tussendoor bv niet akward, maar kleine rustpuntjes die juist aangeven dat iemand redelijk op zijn gemak is.
Voor mezelf geld dus dat ik mezelf richting extrovert schop in nieuwere omgevingen, maar voel ik me fijn, voel ik me thuis, heb ik het gevoel dat ik lekker mezelf kan zijn... Dan ben ik mijn eigen fijne introvert en zeker na zulke drukte ben ik dan echt toe aan even niets. Filmpje kijken en niet kletsen, thee drinken in de tuin en naar de vogeltjes luisteren. Heerlijk. Niets fijners dan iemand die dat begrijpt en niet denkt dat ik hun zat ben, het niet persoonlijk neemt.
Dat kan. Maar het gaat puur om de dienstverlenende sfeer. Mensen die je kortstondig meemaakt. In mijn vriendenkring zit er niet zo eentje zeg maarquote:Op zaterdag 16 april 2016 16:45 schreef LLgetikt het volgende:
[..]
Wat is onmogelijk dan? Miss vinden ze je gewoon niet aardig
In mijn beleving moet ik mezelf 100% aanpassen anders is het constant stil.quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:43 schreef timmmmm het volgende:
De mensen die jij beschrijft zitten anders in elkaar dan jij. Volgens mij vindt je dat ze jou en je manier van doen best iets tegemort kunnen komen en hun best kunnen doen sociaal te zijn. Daar wil io best in mee gaan.
Waar je echter aan voorbij gaat is het feit dat jij hen ook tegemoet zou moeten komen. Je kan niet verwachten dat mensen zich in de omgang met jou aan jou aanpassen, terwijl jij je niet naar hen aanpast
Hmm.. je kan niet verwachten dat je altijd met iedereen meteen een click hebt, en miss ligt het ook een beetje aan jou?quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:47 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Dat kan. Maar het gaat puur om de dienstverlenende sfeer. Mensen die je kortstondig meemaakt. In mijn vriendenkring zit er niet zo eentje zeg maar
Dus eigenlijk wat je zegt, je voelt gewoon ongemakkelijk als het stil is.quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:48 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
In mijn beleving moet ik mezelf 100% aanpassen anders is het constant stil.
Natuurlijk ligt het aan mij. Ik ben de enige constante factor in deze situatiesquote:Op zaterdag 16 april 2016 16:49 schreef LLgetikt het volgende:
[..]
Hmm.. je kan niet verwachten dat je altijd met iedereen meteen een click hebt, en miss ligt het ook een beetje aan jou?
Bij introvert en stille personen jaquote:Op zaterdag 16 april 2016 16:49 schreef LLgetikt het volgende:
[..]
Dus eigenlijk wat je zegt, je voelt gewoon ongemakkelijk als het stil is.
Ga ik even over nadenken kom er op terugquote:Op zaterdag 16 april 2016 16:51 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Natuurlijk ligt het aan mij. Ik ben de enige constante factor in deze situaties
Het voelt alsof het ijs nooit gebroken wordt zeg maar. Lastig te duiden. Ik probeer hier dan ook anders mee om te gaan zeg maar. Mijn vraag is, negeer ik 'dat' of probeer ik een afgesneden benadering?
Als jij je gemakkelijk voelt bij constant geluid en zij zich gemakkelijk voelen bij constant stil, zou 50/50 een mooie compromis zijnquote:Op zaterdag 16 april 2016 16:48 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
In mijn beleving moet ik mezelf 100% aanpassen anders is het constant stil.
Misschien vinden die mensen het wel fijn dat het stil is.quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:48 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
In mijn beleving moet ik mezelf 100% aanpassen anders is het constant stil.
Ja daar zit op zich wel wat in. Alleen die momenten dat je dan wat zegt..Alsof je iets schokkend zegt.quote:Op zaterdag 16 april 2016 16:56 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Als jij je gemakkelijk voelt bij constant geluid en zij zich gemakkelijk voelen bij constant stil, zou 50/50 een mooie compromis zijn
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |