Je hebt gelijk. http://www.minbuza.nl/ece(...)n-van-verdragen.htmlquote:Op donderdag 7 april 2016 18:33 schreef agter het volgende:
[..]
jawel. Op bepaalde vlakken, handel etc, wel.
De EU is een eigen rechtspersoon en daartoe bevoegd.
(Bij mijn weten)
http://www.minbuza.nl/ece(...)heden-van-de-eu.htmlquote:Op donderdag 7 april 2016 18:32 schreef Confetti het volgende:
[..]
De EU heeft niet de bevoegdheid om verdragen af te sluiten zonder dat er unanimiteit is.
quote:Als de Europese Unie exclusief bevoegd is om een bepaalde internationale overeenkomst te sluiten, dan is het niet toegestaan voor een lidstaat om zelf een verdrag te sluiten op dat terrein.
Godverdomme man, alleen al dat dit op deze manier 'besloten' wordt, is al schandelijk.quote:Op donderdag 7 april 2016 18:37 schreef Confetti het volgende:
[..]
Je hebt gelijk. http://www.minbuza.nl/ece(...)n-van-verdragen.html
Eigenlijk best schokkend. Maar er staat ook dat de Raad akkoord moet gaan en dat werkt met unanimiteit..
Kopje Procedure voor het sluiten van internationale overeenkomsten opquote:Op donderdag 7 april 2016 18:38 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
http://www.minbuza.nl/ece(...)heden-van-de-eu.html
[..]
Daarom bij de volgende verkiezingen SP of PVV stemmen, al was het maar 1 keer, 76 zetels en we zijn uit de EU, gewoon doen, en anders niet klagen.quote:Op donderdag 7 april 2016 18:40 schreef BoneThugss het volgende:
[..]
Godverdomme man, alleen al dat dat unaniem besloten wordt, is al schandelijk.
Nee hoor, Frankrijk, Engeland en Duitsland zullen ons snel volgen, de EU zoals we dit kennen is binnen 2 jaar voorbij, en dan gaan we gewoon weer terug naar een EG achtige constructie, samenwerking op een normale basis zonder allerlei bijstandslanden.quote:Op donderdag 7 april 2016 18:37 schreef matthias24 het volgende:
ik ben eigenlijk wel blij dat het grootste gedeelte van nederland nee heeft gestemd. ik ben alleen wel bang dat de rest van europa ons als spelbreker zullen zien.
Sorry, ik vind de PVV & SP echt heel erg kut. En ik heb op dit moment geen flauw idee wat ik ga stemmen volgend jaar.quote:Op donderdag 7 april 2016 18:41 schreef raptorix het volgende:
[..]
Daarom bij de volgende verkiezingen SP of PVV stemmen, al was het maar 1 keer, 76 zetels en we zijn uit de EU, gewoon doen, en anders niet klagen.
Dat zal wel loslopen, sommige politici zijn een beetje boos omdat ze hebben verloren maar als de emoties zijn bedaard dan drinken ze een glas, doen ze een plas en blijft het zoals het was. De PvdA zal niet aan het referendum willen tornen (ze zijn als de dood nog meer virtuele zetels te verliezen), Groenlinks is een warm pleitbezorger van het referendum geworden, D66 en de SP waren al een voorstander en de PVV wil het ook graag hebben. Met enkel het CDA en de nepliberalen (VVD) en klein christelijke (CU, SGP) ga je geen meerderheid halen.quote:Op donderdag 7 april 2016 18:22 schreef Confetti het volgende:
Ze willen nu een ''nee-drempel'. Wie tegen is komt maar opdagen.
Verkapte manier om 50% drempel in te voeren?
Iemand hier stelde een 'mini-Schengen' voor, goed plan wat mij betreft.quote:Op donderdag 7 april 2016 18:43 schreef Kurovski het volgende:
Ik hoop dat dit het begin is van het einde van de EU. Ik zie de voordelen van een verenigd Europa niet meer.
Dan moeten die het wel doen!!quote:Op donderdag 7 april 2016 18:22 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Er zal altijd kritiek zijn van een kant als een medium zich erover ontfermt. Als de Volkskrant het doet is het ook niet goed, probeert een quasi neutraal medium als de NOS het dan weten ze zelfs negatief te verdraaien. Er zijn echter zeker betere opties dan GS inderdaad.
maar dan is de euro dus ook over?quote:Op donderdag 7 april 2016 18:42 schreef raptorix het volgende:
[..]
Nee hoor, Frankrijk, Engeland en Duitsland zullen ons snel volgen, de EU zoals we dit kennen is binnen 2 jaar voorbij, en dan gaan we gewoon weer terug naar een EG achtige constructie, samenwerking op een normale basis zonder allerlei bijstandslanden.
Dat gehuil over GeenStijl moet maar eens afgelopen zijn. Je kan zeggen wat je wilt, maar ze hebben het toch maar mooi geflikt.quote:Op donderdag 7 april 2016 18:44 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dan moeten die het wel doen!!
Ik vind ze ook kut, maar dat vind ik van alle politieke partijen, ik ben voorstander van specialisten die het land leiden, geen popi jopie lui. We hebben nu een geschiedenisleraar die het land leid.quote:Op donderdag 7 april 2016 18:42 schreef BoneThugss het volgende:
[..]
Sorry, ik vind de PVV & SP echt heel erg kut. En ik heb op dit moment geen flauw idee wat ik ga stemmen volgend jaar.
Dat van die minister is wel kwalijk ja, maar het hele idee van zo'n referendum wat achteraf plaatsvindt is natuurlijk dat er een tegenstem mogelijk is. 'Voor' was het oorspronkelijke besluit, dus het is logisch dat daar een minder hevige campagne voor is. Goed van Pechtold en D66 dat zij dat wel deden.quote:Op donderdag 7 april 2016 18:27 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dat mag jij vinden maar volgens mij kan je zoiets niet objectief stellen als er een meningsverschil is.
[..]
Te gemakkelijk. Politici worden gekozen om het volk te leiden, zij hebben geen leiderschap getoond en dit is zeer bewust en intentioneel: zij hoopten op een lage opkomst. Sterker nog, een van de ministers zei gisteren lettelrijk dat ze (de leden van het kabinet) feest zouden gaan vieren als het opkomstpercentage van 30% niet zou worden gehaald!
Als jij stelt dat daarnaast de media het volk in de kou hebben laten staan dan ben ik dat met je eens maar de politiek heeft eveneens niet haar verantwoordelijkheid genomen.
Je geeft af op het ja-kamp om dingen die het nee-kamp net zo goed deed, naar mijn mening zelfs op veel grotere schaal. Dat is meten met twee maten.quote:[...]
Dat meten met twee maten volg ik niet.
Ik vind 'de EU slopen' geen nobel doel, helemaal niet als dat niet het onderwerp was waarover gestemd zou worden. Daar zit natuurlijk deels een verschil van mening bij over de EU op zich, maar jij presenteert dat nobele doel als een feit. Maar goed, er was inderdaad veel vraag naar en 20% van de kiesgerechtigden hebben hun anti-EU stem uit mogen brengen (misschien zelfs minder omdat er ook mensen waren die daadwerkelijk een negatief punt aan het gedrag hebben gevonden). Nu wil ik het gewicht van die stem nou niet bepaald gaan overdrijven.quote:[...]
Het gaat om de 450000 mensen die het referendum aanvroegen en de paar miljoen mensen die gisteren tegen stemden. Bovendien had die aanvrager wel degelijk een nobel doel: de EU slopen, dat is de reden dat voor dit referendum werd gekozen, ik kan daar als nee-stemmer sympathie voor opbrengen aangezien ik ervan overtuigd ben dat de EU meer schade aanricht dan dat het baat, zeker op de lange termijn. Hoe langer we dat laten dooretteren hoe meer schade het zal gaan aanrichten en imploderen doet het toch wel vroeg of laat, laat het dan nu maar gebeuren.
[...]
Tja, het gaat erom wat de letter van de wet zegt, niet wat de intentie was. Ik volg je m.b.t. dit maar anderzijds was het überhaupt niet de bedoeling dat er ooit een referendum zou komen wat door het volk zou worden aangevraagd, ze dachten dat we nooit die 300 000 handtekeningen zouden kunnen verzamelen. Foutje.
Ga gewoon weg man.quote:Op donderdag 7 april 2016 18:44 schreef matthias24 het volgende:
[..]
maar dan is de euro dus ook over?
Hopelijk wel, een default zou voor de Nederlandse burger trouwens een zegen zijnquote:Op donderdag 7 april 2016 18:44 schreef matthias24 het volgende:
[..]
maar dan is de euro dus ook over?
Ik zie meer in flinke ophoging van het aantal handtekeningen dat benodigd is voor het mogen voeren van een referendum. Maar dan als die binnen zijn de opkomstdrempel laten vervallen. Wat Boris van der Ham, min of meer de grote kracht achter op het referendum, ook al zei: weg met dat ding.quote:Op donderdag 7 april 2016 18:22 schreef Confetti het volgende:
Ze willen nu een ''nee-drempel'. Wie tegen is komt maar opdagen.
Verkapte manier om 50% drempel in te voeren?
Eerst ga weg roeper gemeld, prima ik ga weg, koop me maar uit.quote:
Ben je blij met je extra chromosoom?quote:
Euh, dat hebben ze niet.quote:Op donderdag 7 april 2016 18:37 schreef matthias24 het volgende:
ik ben eigenlijk wel blij dat het grootste gedeelte van nederland nee heeft gestemd.
En dan zeiden ze dat het verdrag van Lissabon geen grondwettelijke implicaties had....quote:Op donderdag 7 april 2016 18:37 schreef Confetti het volgende:
[..]
Je hebt gelijk. http://www.minbuza.nl/ece(...)n-van-verdragen.html
Eigenlijk best schokkend.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |